Modelism - RHC Forum: Pista Offroad Tineretului - Bucuresti - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 9 Pagini +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ultima »

Pista Offroad Tineretului - Bucuresti Parcul Tineretului

#91 Useril este offline   rama 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 315
  • Inregistrat: 25-February 11
  • Gender:Male

Postat 05 April 2014 - 05:52 PM

da ma si de rău ce va pare d aia ați venit azi la concurs.

nu stiu cum se face dar de fiecare data pe vânt sau ploaie aceeași pasionati sunt prezenți iar cei cărora le pare rău oricum nu folosesc pistele.

mergem la mureş si ne dam pe pământ.... poate .

cat despre Grand arena rugat-va la zeul crizei ca altfel nu înțeleg nici astăzi prin ce minune tine florin pista aia. bravo pentru auto rc ca au încercat sa facă pista , felicitări lui bigdanut ca a încercat sa salveze ceea ce mai era de salvat dar din păcate adevarul este ca fara Clienti orice afacere moare.
Team Associated SC10 4x4 Factory Team
Team Losi 22SCT
Team Durango DEX210 v2
Mini Z MR03
0

#92 Useril este offline   Lucianf 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 37
  • Inregistrat: 08-January 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 05 April 2014 - 10:54 PM

Vorbesti cam mult si prost, de unde stii tu ca cei carora le pare rau nu folosesc pista. S-a facut un singur concurs anul acesta si ai tras repede concluziile. Cand este soare si frumos , eu mai mereu sunt pe acolo si este mereu lume, dar tu daca nu vii nu ai de unde stii, presupun ca nu vii daca ai tras concluzia respective.
0

#93 Useril este offline   rama 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 315
  • Inregistrat: 25-February 11
  • Gender:Male

Postat 06 April 2014 - 09:42 AM

cald si frumos ;)
asa se tine o pista ? cand este cald si frumos te poti da pe camp.

pista este pentru antrenant si concurs.

pentru distracție exista maidan....
Team Associated SC10 4x4 Factory Team
Team Losi 22SCT
Team Durango DEX210 v2
Mini Z MR03
0

#94 Useril este offline   Doru Trocan 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 257
  • Inregistrat: 15-April 11

Postat 06 April 2014 - 10:26 AM

Nasol sa te dai pe camp cu masina dar daca e off road de ce n-ar merge ca tot "moca" e si pe camp :drinks:
- Motosport Racing Team -
0

#95 Useril este offline   THX 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 252
  • Inregistrat: 29-September 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Mecanica, Benzinare

Postat 06 April 2014 - 03:33 PM

Vezi postareamarian.dumitru74, la 04 April 2014 - 08:36 PM, a spus:

Cu siguranta a luat aceasta decizie vazand ca de ceva timp nu s-a mai organizat nimic Oficial / Neoficial acolo , deci haideti in timpul ramas sa organizati cateva concursuri nationale sa vada omul ca totusi acolo se intampla ceva ,daca organizati unul- doua concursuri tot anul acolo a ajuns la concluzia ca este un teren in mijlocul parcului care nu foloseste nimanui , unde sunt organizatorii de alta data ??? mai erau niste banere acolo cu niste magazine de profil din tara ( nu am mai fost de ceva vreme acolo fiindca nu se mai intampla nimic palpitant ) doar vanzarile online nu pot sustine modelismul de orice natura asa ca ar trebui o implicare mai mare din partea voastra
Cam la fiecare sfarsit de saptamana Piedone vine in parc si face o tura cu masinuta electrica a celor de la paza ,vede unde ce si cum se distreaza lumea in parc , asa ca ...... ,


corect... cu un concurs organizat pe an ..degeaba ... am fost in multe weekend uri acolo si pasionati erau... eram cel putin 3-4 modelisti la pista (pe vreme buna) ... din pacate doar intentia de a organiza nu este suficienta... e usor sa aruncam acum vina pe modelisti...mai greu este sa stii sa comunici si sa motivezi lumea sa participe ... este o eterna problema de know how ,capitol la care noi romanii perseveram in a sta foarte prost... au fost multe idei bune aduse de catre modelisti cu experienta de alungul timpului dar din pacate receptia a fost slaba... daca vreti sa rezolvam ceva ... haideti sa vedem cati ne adunam intr o zi la dl primar ca sa vada ca exista pasionati pt acest sport ...si copii nostri au nevoie de acea pista ...acolo au fost cateva piste in proiect inainte de 90 ... este obligatia primariei sa o intretina si a noastra sa demonstram ca avem nevoie de asa ceva...

Aceasta postare a fost editata de THX: 06 April 2014 - 03:36 PM

0

#96 Useril este offline   THX 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 252
  • Inregistrat: 29-September 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Mecanica, Benzinare

Postat 06 April 2014 - 03:47 PM

... si ca sa nu existe confuzii,... participarea la concursuri este laudabila...dar nea primarul vrea sa vada probabil ca exista lume in permanenta la pista ... si asta nu se poate rezolva cu concursuri chiar daca le organizezi lunar... deci depinde de noi toti sa pastram aceasta pista si sanse sunt daca ne adunam destui la o intalnire cu primarul... eu unul sunt primul pe lista... hai sa vedem cati ne inscriem la acest ...CONCURS ;)
0

#97 Useril este offline   Tzicul 

  • Free your mind
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2107
  • Inregistrat: 31-May 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 06 April 2014 - 03:54 PM

Ideea nu este rea! Dar Bogdan spunea ca hotararea este luata in mod irevocabil, deja s-au facut achizitiile pentru ceea ce va urma sa fie acolo
Axial Yeti XL

Losi LST XXL

Kyosho Mad Force Xtra long and Xtra wide
Posted Image
0

#98 Useril este offline   THX 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 252
  • Inregistrat: 29-September 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Mecanica, Benzinare

Postat 06 April 2014 - 03:59 PM

... daca vrem sa avem vreo sansa...eu zic sa luam aceasta informatie a primarului ca pe o simpla provocare ... rezolvarea nu tine de o singura persoana ... orice om cand transmite ceva asteapta reactii...daca nu sunt reactii...decizia este buna ... si sa nu uitam sa ne inscriem ...inclusiv sa venim si cu cei mici acolo unde este cazul... ei vor justifica perfect nevoia noastra pt...joaca

Aceasta postare a fost editata de THX: 06 April 2014 - 04:02 PM

0

#99 Useril este offline   ACHIMOTO 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 286
  • Inregistrat: 21-June 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti-Pitesti-ROMANIA
  • Interests:All technical devices.
    Club: C.S.T.A. Bucuresti

Postat 06 April 2014 - 04:57 PM

Nu va mai agitati cu primarul deoarece nu sunt sanse deloc.....

http://www.evz.ro/pi...EUR-976063.html


Iar daca nu stiati omu e plin de bani, e actionar la peste 25 de restaurante sau tot felul de afaceri care au trecut DOAR cu aprobarea lui.
Aratati-mi si mie un primar necorupt in tara asta...... :angry2:
I-a lucrurile asa cum vin, pentru ca te conduc exact acolo unde trebuie sa ajungi....
0

#100 Useril este offline   marian.dumitru74 

  • ENID
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3965
  • Inregistrat: 13-December 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:RC-ul

Postat 06 April 2014 - 07:43 PM

Cu doar cativa ani in urma la fiecare sfarsit de saptamana erau de dimineata pana seara cel putin 5 , 6 -10 masini pe pista si pe langa ( on road ) , nu am mai fost pe acolo din acelasi motiv , ( lipsa de participanti ) , dar garantat ca omul se plimba prin parc in fiecare sfarsit de saptamana , asa ca haideti sa organizam o iesire in masa la pista nitro electric si sa facem un spectacol acolo si poate '' vindem si bilete pentru vizionarea spectacolului '' dar oha oha , eu unul ma bag daca veniti mai multi si pot venii si cu benzinara si cu un truggy nitro , haideti sa facem galagie pe pista sa ne tina minte toata vara primarul
0

#101 Useril este offline   THX 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 252
  • Inregistrat: 29-September 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Mecanica, Benzinare

Postat 06 April 2014 - 09:38 PM

aduc 4-5 masini/piloti inclusiv benzinare...urmatorul weekend

Aceasta postare a fost editata de THX: 06 April 2014 - 09:38 PM

0

#102 Useril este offline   aiurica 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1550
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Life

Postat 06 April 2014 - 09:58 PM

Si?
Tu ai vazut cum arata locul ala?
Eu daca as fi fost primar as fi facut la fel.
Am avut sansa timp de cativa ani sa avem grija de aia... Locul ala arata ca in evul mediu in mijlocul unui parc frumos aranjat.

Nu concursurile salveaza pista sau prezenta cuiva in we uri... Lipsa de investitii in locul acela.
Nu este o acuzatie adusa administratorilor ci pura realitate.

Daca va aduceti aminte anul trecut am fost atentionati asupra posibilitatii de a pierde pista daca nu amenajam.... Fara bani( multi) nu ai cum sa faci ceva acolo ca persoana fizica.
Sapand pista si udand-o nu ajuta la imaginea deplorabila de acolo.
0

#103 Useril este offline   ACHIMOTO 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 286
  • Inregistrat: 21-June 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti-Pitesti-ROMANIA
  • Interests:All technical devices.
    Club: C.S.T.A. Bucuresti

Postat 06 April 2014 - 10:16 PM

Observ ca nu ai inteles esenta....

Deci din cat s-a investit in acel parc ( zeci de milioane de euro!! prin firme "partenere") se puteau gasi ( dl primar e constient de asta ) cateva sute de mii de euro ca sa intretina pista de OFF road... ce naiba, parcul nu e privat, e facut de statul roman pentru contribuabilii din Bucuresti care au peste 100 de taxe si impozite!!!
primarul asta e in stare sa puna taxa chiar si la Palatul Copiilor care la fel a fost facut pentru cei mici de fostul regim comunist....pui pariu ca daca nu era revolutia acum aveam o pista de off road facuta si intretinuta 100% din banii statului?

Ceea ce s-a construit acolo e datorita pasiunii clubului MRT si au bagat multi bani, insa e foarte greu sa intretii asa ceva cand esti corect...

Daca era un primar ok nu ajungea sa aiba datorii de peste 70mil euro....din partea mea nu merita niciun respect :angry2:
I-a lucrurile asa cum vin, pentru ca te conduc exact acolo unde trebuie sa ajungi....
0

#104 Useril este offline   ACHIMOTO 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 286
  • Inregistrat: 21-June 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti-Pitesti-ROMANIA
  • Interests:All technical devices.
    Club: C.S.T.A. Bucuresti

Postat 06 April 2014 - 11:02 PM

Ca sa inteleaga si cei care nu au cunoscut istoria pistei din Parcul Tineretului:

Fiecare oras din Romania are Casa Pionerilor plus anexele necesare unei desfasurarii unei activitati conexe.
La noi in Bucuresti inafara de Casa Pionerilor exista si Palatul Copiilor din Parcul Tineretului care a avuut de la bun inceput prevazuta si pista pentru automodelism ( la inceput a fost doar de ON Road )

Dl. primar in loc sa aloce un buget pentru intretinerea si amenajarea pistei (asa cum erau alocate bugete pentru cercurile de electronica, aeromodelism, automodelism etc. inainte de '89 ) a preferat sa o lase in grija MRT in timp ce el isi trage din lucrari publice bani care ar ajunge sa se faca cate o pista in fiecare oras!!

In acest mod primarul a privat accesul copiilor nostri la tehnologie si dezvoltare in spirit tehnic....

Practic dl. primar nici macar permisul de conducere nu l-a luat pe merit vezi aici: http://adevarul.ro/n...e56b/index.html

Are multe de povestit dl primar...sper sa-l vad coleg cu Gigi Becali :)))))))
I-a lucrurile asa cum vin, pentru ca te conduc exact acolo unde trebuie sa ajungi....
0

#105 Useril este offline   aiurica 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1550
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Life

Postat 07 April 2014 - 07:29 AM

Ai dreptate in totalitate!
Nu se putea tine o pista cu buget privat.
0

#106 Useril este offline   Diesel 

  • Diesel
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 2848
  • Inregistrat: 29-December 05
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:www.mrtclub.ro

Postat 07 April 2014 - 07:43 AM

Achimoto citesti si crezi prea multe informatii care nu au fost si nici nu sunt probate... cel putin nu pana acum. Treaba ta ce citesti insa nu are legatura cu politica fenomenul de aici. Pista se putea intretine si pe cont propriu daca exista interes. Cat timp clubul Motosport Racing Team a avut in administrare pista, aceasta la fiecare concurs s-a prezentat in conditii optime. Daca nu ar fi fost doar contributiile financiare ale membrilor MRT acest lucru ar fi fost imposibil iar daca si dvs domnilor ati fi contribuit financiar LUNAR, pista s-ar fi prezentat in fiecare luna in conditii optime. Cand am cerut ajutorul pe forum majoritatea celor ce au raspuns au intrebat "da' io ce primesc de banii astia"... Iata ce primiti dupa putin timp de dezinteres... O meritati.
0

#107 Useril este offline   Kata4 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 258
  • Inregistrat: 25-April 10

Postat 07 April 2014 - 08:26 AM

Dupa mintea mea, cand aflu ca deja s-au cumparat "echipamente", ce asteapta sa fie "plasate", ma face sa cred ca domnu primarele, nu mai are unde sa puna bancute si figurine tiganesti din piatra, ca deja sunt prea dese si merge greu numaratoarea saptamanala din timpul plimbaricii dumnealui pe scooter initial, cu masinuta electrica mai nou.
Cred ca ne agitam degeaba, "zarurile" fiind deja aruncate, tot de dom' primar, la barbut cu seful ADP4.
Daca bine va aduceti aminte, langa pista de offroad, era o suprafata destul de mare, asfaltata, numa buna de organizat ceva onroad. Dupa ploaia bugetara de acum cativa ani, au rasarit ceva ciupercute de piatra si o fantana fermecata cu apa otravita :)) Oare cat de greu era de mentinut un petec de asfalt ?!? Deci nu cred ca intretinerea unui spatiu este miza in ziua de astazi, ci insasi acel spatiu :))
0

#108 Useril este offline   Mad Max 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 504
  • Inregistrat: 11-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Rc Racing.ro, Automodelism

Postat 07 April 2014 - 09:24 AM

Domnilor

In primul rand cred ca o pista de automodelism offroad outdoor este ceva mult prea nobil pentru bugetul notru de modelisti neuniti. O pista de acest calibru necesita lunar intretinere SCUMPA iar MRT nu ar fi reusit chiar daca incercau sa stranga banii de la membrii clubului,sa intretina pina in ziua de azi. Ganditiva ca pista a fost reamenajata in 2009. Din 2009 sa cotizeze fiecare membru cate 100 ron pe luna si sa nu se mai dea cu automodelul, e ceva. Eu am incercat sa am alta abordare asupra pistei sperand ca ajutorul modelistilor va veni fara probleme , aducand tot ce era nevoie ca utilaje. Dar nu s-a putut, romanii fiind niste lenesi incurabili. Am tipat anul trecut degeaba . Am cheltuit bani degeaba si eu si membrii MRT de-a lungul timpului(inclusiv cei care au dat bani pentru podium). Modelistul tipic care merge la pista vrea sa invarta si el masinuta pe acolo PE GRATIS,MOCA sa arunce gunoiul pe acolo si gata. Altceva nimic nu ar face, si sa nu ma contrazica careva, ca anu trecut nu ati venit mai nici unu sa dati o mana de ajutor . Ne-am strans cativa fraieri acolo sa amenajam cat am putut. Pista era in plan sa fie dezmembrata inca de anu trecut din primavara. Am avut noroc sa ma anunte un var al primarului care imi este prieten, despre asta , si m-am dus la primar sa vedem ce e de facut si am preluat pista , la care am platit CHIRIE LUNARA ca voi sa va dati GRATIS, eu sperand ca voi face ceva cu voi.

Una din problemele majore de la pista din parcul tineretului este pamantul care este foarte prost si extrem de greu de intretinut. Pentru a trasa 2 linii drepte pt antena de cronometrare mi-au trebuit 30 de minute. Este extrem de tare. Pista ca sa poata fi intretinuta usor ar trebuii schimbat pamantul de la suprafata complet. Oricum zic degeaba.

Mai sus un Marian Dumitru zicea ca nu se organizeaza concursuri . Stimabile nu stiu de cat timp esti pe forum dar anul trecut s-au organizat vreo 3 concursuri private la pista asta ,find anulate din cauza lipsei de inscrieri. Despre ce vorbim aici ? Sa tinem concurs cu ce ? Lumea nu mai vine ! Ca se strang 3-4 in weekend , mi se pare normal, e gratis si la cate automodele sunt in Bucuresti ... . Daca nu vine lumea la concurs si dupa 3 tentative de a avea concurs acolo , crezi ca mai incearca cineva sa organizeze? Pei tu crezi ca un concurs la pista din tineretului inseamna pac pac 3 cuvinte pe forum si gata ? Nu nene , ca organizator trebuie sa ai aprobare ca in weekendul ala sa se poata desfasura eveniment acolo , trebuie sa platesti pentru weekendul ala , trebuie sa iei aprobare ca sa se poata intra cu masina acolo, iar dupa aprobarea asta am pierdut efectiv 2 zile umbland ca doar avem birocratie in Romania, trebuie amenajata si curatata pista , trebuie sa ai cronometrare , om care sa se ocupe de cronometrare , pina si de niste "amarate" de transpondere e complicat sa faci rost.

Domnu THX dvs va place mult sa vorbiti, da mult de tot. Ati vrut clasa Monster truck sa facut. Ati fost prezent la concurs? Nici macar nu ati avut bunul simt la ultimul concurs sa va retrageti din inscrieri asa cum a facut Catalin Matei pe ultima suta de metri, dar a facut-o. Am stat sa va asteptam pe dvs si pe cei care s-au inscris. Ati facut tam tam , noi venim aducem facem , 500 masini aducem numai fa clasa monster truck imi ziceati. :angry2:


Primarul poate ar fi putut sa ne ajute putin mai mult dar acuma punetiva in locul lui, el este primar la sectorul 4 si trebuie sa ii ajute pe cetatenii acestui sector ca sa fie votat din nou. Pei daca se ocupa si cheltuia bani cu pista credeti ca il ajutau pe el 3-4 voturi de la modelisti ? Mi-a si zis ca oamenii de acolo vor locuri de joaca si sa nu mai fie praf. E clar ca localnici sunt mult mai importanti pentru primar.

Ar mai fi multe de completat...

In concluzie , ori pista privata ori deloc. Suntem o natie saraca dar si lenesa, iar proverbul: sa ii moara capra vecinului, in Romania este perfect aplicabil (pentru cine intelege).
0

#109 Useril este offline   Diesel 

  • Diesel
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 2848
  • Inregistrat: 29-December 05
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:www.mrtclub.ro

Postat 07 April 2014 - 10:53 AM

Deja am dat print screen la ce ai scris mai sus Bogdan pentru ca este unul din momentele tale de luciditate si de adevar pur. Incredibil dar adevarat... ti-am multumit de curand? Daca nu, o fac acum...Multumesc Bogadn Ionescu doar pentru ca existi. :)))) Viata de modelist ar fi fost extrem de monotona fara tine!

Americanii au o vorba foarte buna in cazul de fata....care daca nu s-a aplicat si la noi...pierdut-am pista!
Vorba aia zice cam asa: "Put your money where your mouth is!!!"

Aceasta postare a fost editata de Diesel: 07 April 2014 - 10:56 AM

0

#110 Useril este offline   aiurica 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1550
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Life

Postat 07 April 2014 - 11:41 AM

Eu spun ca e pacat sa incepem sa ne certam.
Mai bine ar fi sa incercam sa ne intalnim si sa vedem ce e de facut. Daca pista de acolo e istorie macar sa vedem cum si ce este nevoie sa incepem bazele unui alt proiect.
De acum putem ajunge f usor la injurii si nu foloseste nimanui.
0

#111 Useril este offline   aiurica 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1550
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Life

Postat 07 April 2014 - 11:43 AM

Cred totusi intr-o ultima intalnire cu autoritatile pentru a sti incotro apucam.
Poate si el asteapta acelasi lucru de la noi.... Daca noi nu facem nici acum nimic poate e clar si pt el....

Deci propun prin intermediul lui Bogdan sa obtinem zilele astea o audienta sa ne spunem si noi offul.

Bogdan?

Aceasta postare a fost editata de aiurica: 07 April 2014 - 11:44 AM

0

#112 Useril este offline   Mad Max 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 504
  • Inregistrat: 11-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Rc Racing.ro, Automodelism

Postat 07 April 2014 - 01:09 PM

Da putem sa discutam dar nu cred in prea mari sante. Pina si muncitorii de la adp stiau ca urmeaza sa fie desfintata pista.
Clar pe acel spatiu deja sa organizat treaba. Trebuie sa mai cautam in acel parc spatiu gol. Sau daca stie cineva ceva vreun teren la sector 1 sunt mai multe sante.
0

#113 Useril este offline   marian.dumitru74 

  • ENID
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3965
  • Inregistrat: 13-December 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:RC-ul

Postat 07 April 2014 - 04:50 PM

Deci au fost organizate pana la urma cele 3 concursuri private s-au au fost anulate din lipsa de participanti ca nu am inteles din cei ai scris mai sus , nu conteaza de cand sunt pe forum ar trebuii sa ne uneasca aceeasi pasiune '' MODELISMUL '' fie ca e auto navo aero , drept dovada ca la aero se incearca modificarea unei legi , vorba multa saracia automodelistului , haideti sa ne strangem Sambata aceasta la o ora rezonabila pentru toti sa ne dam pe pista ca in zilele bune ( recunosc nu am experienta multa cu auto dar ..... acolo o masina doua trei gasim macar sa facem galagie pe pista ) si acum vor incepe comentariile de rigoare .....
0

#114 Useril este offline   Lucianf 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 37
  • Inregistrat: 08-January 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 07 April 2014 - 04:55 PM

Eu unu sunt de acord pentru pista private outdoor , e normal sa platesti daca nu te poti ocupa tu de pista, insa asta e parerea mea. Eu merg acolo , nu pentru ca e moca , ci pentru ca e singura pista outdoor. Sunt mai nou in ale automodelismului , insa inteleg perfect ca acest sport necesita efort atat fizic cat si financiar, insa nu cunosc prea bine eforturile facute pana in present pentru a putea veni cu sugestii sau critici. Eu unu as vrea sa ajut cat pot pentru mentinerea unei piste outdoor.
0

#115 Useril este offline   Uzzy 

  • MORENA DIN BELSUG!
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 951
  • Inregistrat: 15-January 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti - Militari
  • Interests:ai laic motosicli...

Postat 07 April 2014 - 07:37 PM

Vezi postareamarian.dumitru74, la 07 April 2014 - 04:50 PM, a spus:

haideti sa ne strangem Sambata aceasta la o ora rezonabila pentru toti sa ne dam pe pista ca in zilele bune


Weekendul asta (implicit si sambata) este etapa de campionat national la automodelism. Cam cum am putea sa ne strangem?
Unde nu s-a facut nimic atata timp de ce s-ar face pe ultima suta de metri?
"Asa cum poate fiecare" este o afirmatie insuficienta. "Asa cum poate fiecare" inseamna deloc sau foate putin, asta in cazul in care nu vine cineva la care "Asa cum poate fiecare" inseamna vreo 50.000 de euro.
Restul....numai discutii. Am spus mai demult si inca sustin afirmatia facuta, forumul asta in loc sa ne ajute ne prosteste. Toti comentam, ne dam cu parerea, ne iritam sau ne dezvoltam anumite frustrari in legatura cu X sau Y si ajungem, in loc sa facem ceva constructiv, sa purtam numai discutii in contradictoriu sau chiar sa ne certam. Si da, treaba asta mi s-a intamplat si mie, si cand am ajuns sa ma vad fata in fata cu respectivul mi-am dat seama ca defapt este un om echilibrat, dar ajunsesem la discutiile respective tocmai din cauza faptului ca purtasem discutia in scris, fara o mimica a fetei, fara a putea identifica "o caterinca" facuta. Ma rog....nu stau sa fac polemici. Probabil cel mai bun exemplu este dat cateva posturi mai sus, unde THX (probabil urmasul lui Chuck Norris) scrie acele fraze cel putin penibile:

"dl. Bogdanutz...vorbesti mult si prost ...ai grija la jargon ca ne mai vedem ... lasa pista ca nu depinde de tine si am vazut ce poti... las o si cu varu ca e penibil... daca ai nevoie de detalii iti dau in direct ...nu mai face tu supozitii daca nu cunosti istorie ..."

Toata treaba cu forumul este exact ca si in trafic, cand esti in masina, cu usile blocate si cu degetul pe butonul de ridicat geamul, sau mai pe romaneste ca femeia la telefon. Sunt niste chestii de care personal sunt super scarbit. Ma amuza putin ca incerc sa imi imaginez un astfel de om, care poate debita asa ceva, cum pur si simplu mananca butoanele de la tastatura de nervi.

Lasand frustratii si off-topicul legat de ei si revenid la subiect, cred ca Diesel a punctat cel mai bine. Am avut, n-am stiut sa pretuim, o pierdem, o meritam. Asta cu ingrasatul porcului in ajun, si intalniri cu pupat de maini pe la primari...e timpi romanesc. Ma mir cum nu propune cineva sa ne vedem la Universitate sa ne tragem pe gat niste cartoane cu "Salvati pista din Tineretului".

Defapt....nici nu stiu de ce am facut postul asta, nu vreau si nu incerc sa schimb pe nimeni, nu incerc si nu vreau sa explic nimic nimaniu....cred ca defapt doar mi-am pus gandurile in scris si sigur sigur nu am facut bine!
Racing - Because Football, Baseball, Bowling & Golf, only require ONE BALL
-Yokomo BD7

Club
C.S.T.A. Bucuresti
M.D.T. - Militari Durango Team
0

#116 Useril este offline   Dinutu 

  • Baiatu', e pe benzina?
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 660
  • Inregistrat: 16-June 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest
  • Interests:Nu stiu mosule, nu sunt din cartierul asta.

Postat 07 April 2014 - 08:51 PM

Presupunand prin absurd ca vom / se va vorbi cu primarul, si vom recapata pista, credeti ca daca nu am avut grija de ea o sa avem acum? Si din nou, prin absurd, daca o vom face decenta si agreabila atat pentru masini si piloti cat si pentru cei care nu au legatura cu pista, credeti ca se va pastra asa? Mereu o sa se gaseasca un biciclist nazdravan care sa "testeze" rampele si pamantul, un boschetar, un caine, niste tigani care rup podiumul si scuipa seminte... Nu incerc sa spun ca pista era oricum un "jaf" dar in conditiile acelea nu se putea face ceva serios si de durata. Eu sunt pro pentru inceperea unui nou proiect pe un nou teren unde sper ca vom putea sa ne dovedim seriozitatea si sa demonstram ca si in Romania putem sa avem piste cum vedem pe RedRC.

Uzzy, din ce am inteles eu, spui ca daca nu vine cineva cu 50.000 euro degeaba. Eu cred ca orice ajutor este bine venit, de la o lopata pana la 50.000 euro. Conteaza numai sa ne unim si sa construim o pista cum ne-am dorit de mult timp, si sa o ingrijim cum nu am facut cu cea din parc.

PACE!

Invata-ti copilul sa iubeasca masinile si nu va avea bani de droguri.

0

#117 Useril este offline   Uzzy 

  • MORENA DIN BELSUG!
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 951
  • Inregistrat: 15-January 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti - Militari
  • Interests:ai laic motosicli...

Postat 07 April 2014 - 09:05 PM

Vezi postareaDinutu, la 07 April 2014 - 08:51 PM, a spus:

Uzzy, din ce am inteles eu, spui ca daca nu vine cineva cu 50.000 euro degeaba. Eu cred ca orice ajutor este bine venit, de la o lopata pana la 50.000 euro. Conteaza numai sa ne unim si sa construim o pista cum ne-am dorit de mult timp, si sa o ingrijim cum nu am facut cu cea din parc.

PACE!


Cu 200 de lei si 5 lopeti Dinule, poti sa plantezi un copac ceva, nu sa faci o pista RC. Nu zic ca nu e bne venit, dar sa fie vreo 50.000 de oameni atunci....
Racing - Because Football, Baseball, Bowling & Golf, only require ONE BALL
-Yokomo BD7

Club
C.S.T.A. Bucuresti
M.D.T. - Militari Durango Team
0

#118 Useril este offline   Mad Max 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 504
  • Inregistrat: 11-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Rc Racing.ro, Automodelism

Postat 07 April 2014 - 09:32 PM

Marian nu am vrut sa te atac pe tine in mod direct dar trebuia sa vorbesc catre cineva referindu-ma la majoritatea. Da au fost 3 concursuri care s-au anulat din lipsa de participanti. Si da fara sa fim uniti nu o sa reusim niciodata.

Deja se pun bazele unei noi piste . Sa vedem ce va iesi. Pun pariu ca tot se vor ivi personaje care sa zica ca ceva nu e bine :))
0

#119 Useril este offline   marian.dumitru74 

  • ENID
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3965
  • Inregistrat: 13-December 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:RC-ul

Postat 08 April 2014 - 06:01 AM

Vezi postareaMad Max, la 07 April 2014 - 09:32 PM, a spus:

Marian nu am vrut sa te atac pe tine in mod direct dar trebuia sa vorbesc catre cineva referindu-ma la majoritatea. Da au fost 3 concursuri care s-au anulat din lipsa de participanti. Si da fara sa fim uniti nu o sa reusim niciodata.

Deja se pun bazele unei noi piste . Sa vedem ce va iesi. Pun pariu ca tot se vor ivi personaje care sa zica ca ceva nu e bine :))


Sigur se vor gasi si oameni d'astia dar ......http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/drinks.gif sanatosi sa fim
0

#120 Useril este offline   Doru Trocan 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 257
  • Inregistrat: 15-April 11

Postat 08 April 2014 - 07:16 AM

Maidanuuu' va asteapta, sigur va fi un topic si pe tema asta :clapping:
- Motosport Racing Team -
0

Arata acest topic


  • 9 Pagini +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ultima »


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro