Modelism - RHC Forum: Pista Offroad Tineretului - Bucuresti - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 9 Pagini +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Ultima »

Pista Offroad Tineretului - Bucuresti Parcul Tineretului

#121 Useril este offline   THX 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 252
  • Inregistrat: 29-September 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Mecanica, Benzinare

Postat 08 April 2014 - 10:18 AM

Uzzy ... aprecieri pt pertinenta si subtilitatea jurnalistica a comentariilor tale... dar..din pacate ori nu esti la curent ori doresti sa uiti iesirile periodice si foarte slab controlate ale copilului Bogdanutz...vorba lui Diesel ... uite ca mai are bogdanel si clipe de luciditate in comentarii, dar tardive din pacate... daca se stia de anul trecut despre desfiintarea pistei atunci ...DA... trebuia sa facem o petitie salvati pista tineretului si nu sa visam si sa ne apucam de organizat concursurile lu peshte pe un teren minat... inclusiv ultimul concurs a fost organizat penibil... se stia ca vremea nu va fi buna... si oricum nu poti schimba data dupa cum te taie capul din sambata in duminica (culmea...tot ploioasa) si sa ai pretentii sa vina toti cei care isi programasera pt sambata concurs( iar pt duminica restul activitatilor personale)...iar din pacate eroismul care ne determina sa participam pe vreme rea la un concurs, nu se reflecta in dorinta arzatoare de a salva aceeasi pista (la care venim cu entuziasm) si de a merge la un primar care bate campii si care face mishto de noi... care se asteapta sa platim taxe si sa facem in acelasi timp munca patriotica pe spatiul public (si culmea... mai si ameninta cu desfiintarea pistei) , spatiu de altfel dedicat inca de acum 100 de ani ...modelismului... deci prob noastra nu este ca suntem tari in limbaj intre noi... ci ca suntem niste romanashi mioritici care ne lasam din nou calcati pe gat de catre cei pe care ii votam sa ne reprezinte si sa ne faca viata mai buna ... cica... iar in privinta lu ceac noris nu ai nimerit o ...vezi ca e unul MAD a lu MAX imus pe forum ... dar care e luat drept miel cand merge la primarie...era o vorba ... "nu te pune la mintea prostului ca te aduce in lumea lui si te bate cu experienta"... noroc bun
0

#122 Useril este offline   Uzzy 

  • MORENA DIN BELSUG!
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 951
  • Inregistrat: 15-January 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti - Militari
  • Interests:ai laic motosicli...

Postat 08 April 2014 - 11:09 AM

Ai dreptate, nu cunosc datele problemei. Stiu deasemenea ca Bogdanut mai are ceva iesiri "ne la locul lor" sa zicem.
Cand te-am citat, m-am referit la genul de posturi deloc constructive.
Pana la urma, nu ma priveste pe mine absolut deloc relatie dintre tine si Bogdanut, sau orice alt modelist. Fi atent putin cum vad eu treaba cu posturile alea:
1. Bogdanut, scrie ceva in graba, are multe idei in cap, nu da mare atentie la exprimare si "te ataca" pe tine sau are o formulare care poate lasa loc de alta interpretare.
2. Tu, obosit dupa o zi de munca si eventual niste "contre" cu anumiti oameni pe la servici/prin trafic etc, vi ca omul acasa, dai drumu la PC si arunci un ochi pe forum. Acolo vezi postul ala cu "atacul" sau cu formularea ciudata a lui Bogdanut, si impreuna cu oboseala din timpul zilei, o iei super personal si scri postul ala.
3. (fictiune) Bogdanut, la fel de obosit si cu nevasta langa el, citeste postul tau si vede cum ca cineva vrea sa-l omoare, moment in care i se scoala si lui orgoliu si cine stie la ce se mai ajunge.

Ideea este simpla, din punctul meu de vedere, in afara de probleme tehnice, sfaturi si organizari de concursuri/iesiri nu are rost forumul. Si nu ma refer aici la RHC, ma refer la orice fel de forum din orice domeniu.

Lumea se aprinde super repede, are senzatia ca celalalt are ceva personal cu el, ca este o afirmatie cu substrat si tot felul de alte aberatii care defapt nu sunt asa. Repet, eu am patit-o si cand am cunoscut persoana ramasesem eu ca prostu si nu intelegeam de ce aveam impresia aia facuta cand practic nu avea nicio legatura cu realitatea.

Tot ce vreau eu sa subliniez este ca ne canalizam energia total aiurea. In loc sa ne vedem, sau poate chiar sa vorbim la telefon unu cu altu, ca vorba aia suntem 30 de insi toti, stam sa scriem pe forum, sa facem polemici. Din motivul asta am incercat (si m-a si iesit) in ultima perioada, sa citesc si sa scriu strictul necesar. Daca am avut vreo parere, sau ceva mai "adanc" am pus mana pe telefon si am sunat persoana respectiva.

Hai ca iar am scris romane, sunt convis ca ai inteles la ce ma refer (mai ales acum cand stiu si cine este in spatele userului THX). Si gata, acum chiar nu mai scriu nimic ca prea sunt pe langa subiect :)

P.S. Sa nu se inteleaga cumva ca sunt vreun pacifist sau ca accept orice mizerie la oricine. Si eu ma cert, injur, scuip, daca e cazu poate ne si capacim sau ceva, dar nu in scris. Daca unu e super retard sau capsoman normal ca-l tratezi corespunzator nu? Ca nu suntem toti ia Gizãs sa intoarcem si celalalt obraz! :D

ON-TOPIC:
Deja se pun bazele unei noi piste . Sa vedem ce va iesi.
Ceva detalii, macar o locatie?? Sau este secret inca? :)

Aceasta postare a fost editata de Uzzy: 08 April 2014 - 11:14 AM

Racing - Because Football, Baseball, Bowling & Golf, only require ONE BALL
-Yokomo BD7

Club
C.S.T.A. Bucuresti
M.D.T. - Militari Durango Team
0

#123 Useril este offline   ierdna8991 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 64
  • Inregistrat: 03-April 13
  • Gender:Male
  • Location:Bukarest

Postat 08 April 2014 - 11:49 AM

campionatul national 1/8 buggy si truggy se va tine in luna iulie pe aceasta pista sau ar trebui...Eu propun macar sa ne folosim de acest concurs drept scuza pentru amanarea temporara a desfiintarii aceteia si sa ne bucuram de ea in toata aceasta perioada,in cazul in care Piedone accepta.
1/10 on-road:
-Serpent S411 LE

1/10 off-road:
-Team Durango DEX210
-Yokomo YZ-2
0

#124 Useril este offline   aiurica 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1550
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Life

Postat 08 April 2014 - 11:54 AM

Revin la Bogdan. Daca tot are trecere de ce nu incercam o intalnire sa vedem ce si cum?
0

#125 Useril este offline   Mad Max 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 504
  • Inregistrat: 11-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Rc Racing.ro, Automodelism

Postat 08 April 2014 - 12:09 PM

Vezi postareaierdna8991, la 08 April 2014 - 11:49 AM, a spus:

campionatul national 1/8 buggy si truggy se va tine in luna iulie pe aceasta pista sau ar trebui...Eu propun macar sa ne folosim de acest concurs drept scuza pentru amanarea temporara a desfiintarii aceteia si sa ne bucuram de ea in toata aceasta perioada,in cazul in care Piedone accepta.


Exact asta se va intampla !

Aceasta postare a fost editata de Mad Max: 08 April 2014 - 12:10 PM

0

#126 Useril este offline   sergiu 4wd 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1553
  • Inregistrat: 20-December 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:RC

Postat 08 April 2014 - 01:13 PM

Vezi postareaUzzy, la 08 April 2014 - 11:09 AM, a spus:


ON-TOPIC:
Deja se pun bazele unei noi piste . Sa vedem ce va iesi.
Ceva detalii, macar o locatie?? Sau este secret inca? :)



Din cate stiu este vorba de pista de off-road de la Frumusani, care urmeaza sa intre in constructie anul acesta.
Scurtu Sergiu - 0766301990
0

#127 Useril este offline   Mad Max 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 504
  • Inregistrat: 11-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Rc Racing.ro, Automodelism

Postat 08 April 2014 - 01:39 PM

Nu nu la aia m-am referit . O sa fie in Mogosoaia. 10 km fata de centrul Bucurestiului.
0

#128 Useril este offline   Doru Trocan 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 257
  • Inregistrat: 15-April 11

Postat 08 April 2014 - 03:29 PM

E nasol ..unde va fi privat va costa banuti orice iesire pe pista :drinks: si nu e convenabil ca in tineretului
- Motosport Racing Team -
0

#129 Useril este offline   THX 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 252
  • Inregistrat: 29-September 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Mecanica, Benzinare

Postat 08 April 2014 - 07:01 PM

Vezi postareaUzzy, la 08 April 2014 - 11:09 AM, a spus:

Ai dreptate, nu cunosc datele problemei. Stiu deasemenea ca Bogdanut mai are ceva iesiri "ne la locul lor" sa zicem.
Cand te-am citat, m-am referit la genul de posturi deloc constructive.
Pana la urma, nu ma priveste pe mine absolut deloc relatie dintre tine si Bogdanut, sau orice alt modelist. Fi atent putin cum vad eu treaba cu posturile alea:
1. Bogdanut, scrie ceva in graba, are multe idei in cap, nu da mare atentie la exprimare si "te ataca" pe tine sau are o formulare care poate lasa loc de alta interpretare.
2. Tu, obosit dupa o zi de munca si eventual niste "contre" cu anumiti oameni pe la servici/prin trafic etc, vi ca omul acasa, dai drumu la PC si arunci un ochi pe forum. Acolo vezi postul ala cu "atacul" sau cu formularea ciudata a lui Bogdanut, si impreuna cu oboseala din timpul zilei, o iei super personal si scri postul ala.
3. (fictiune) Bogdanut, la fel de obosit si cu nevasta langa el, citeste postul tau si vede cum ca cineva vrea sa-l omoare, moment in care i se scoala si lui orgoliu si cine stie la ce se mai ajunge.

Ideea este simpla, din punctul meu de vedere, in afara de probleme tehnice, sfaturi si organizari de concursuri/iesiri nu are rost forumul. Si nu ma refer aici la RHC, ma refer la orice fel de forum din orice domeniu.

Lumea se aprinde super repede, are senzatia ca celalalt are ceva personal cu el, ca este o afirmatie cu substrat si tot felul de alte aberatii care defapt nu sunt asa. Repet, eu am patit-o si cand am cunoscut persoana ramasesem eu ca prostu si nu intelegeam de ce aveam impresia aia facuta cand practic nu avea nicio legatura cu realitatea.

Tot ce vreau eu sa subliniez este ca ne canalizam energia total aiurea. In loc sa ne vedem, sau poate chiar sa vorbim la telefon unu cu altu, ca vorba aia suntem 30 de insi toti, stam sa scriem pe forum, sa facem polemici. Din motivul asta am incercat (si m-a si iesit) in ultima perioada, sa citesc si sa scriu strictul necesar. Daca am avut vreo parere, sau ceva mai "adanc" am pus mana pe telefon si am sunat persoana respectiva.

Hai ca iar am scris romane, sunt convis ca ai inteles la ce ma refer (mai ales acum cand stiu si cine este in spatele userului THX). Si gata, acum chiar nu mai scriu nimic ca prea sunt pe langa subiect :)

P.S. Sa nu se inteleaga cumva ca sunt vreun pacifist sau ca accept orice mizerie la oricine. Si eu ma cert, injur, scuip, daca e cazu poate ne si capacim sau ceva, dar nu in scris. Daca unu e super retard sau capsoman normal ca-l tratezi corespunzator nu? Ca nu suntem toti ia Gizãs sa intoarcem si celalalt obraz! :D

ON-TOPIC:
Deja se pun bazele unei noi piste . Sa vedem ce va iesi.
Ceva detalii, macar o locatie?? Sau este secret inca? :)


...logica ta este corecta.... tensiunea vine din urmatoarea cauza ... dupa ani de zile in care multi entuziasti au contribuit la mentinerea pistei...dupa ce au inceput sa apara automodelisti noi, inclusiv copii , dupa ce fiecare a investit sute/mii de euro in automodele , un primar isi permite sa ne umileasca si sa inchida pista dupa bunul lui plac fara sa vorbeasca inainte macar prin cei pe care ii cunostea ca au legatura cu pista... si sa vorbeasca inseamna sa se consulte...nu sa transmita ca el desfiinteaza locul ... in acelasi timp este regretabil sa iti asumi gestionarea unui proiect dupa care sa incerci sa arunci/cauti vina prin alte parti... daca aceasta discutie ar fi fost initiata anul trecut alta ar fi fost sansa... trecutul acum nu ne mai ajuta... oricum informatiiile sunt confuze... poate il judecam gresit chiar si primar ...nush pana nu o sa vorbim direct cu el ... suntem pana acum 4 persoane care ne am inteles sa mergem saptamana viitoare in audienta... ar fi bine sa avem macar o lista cu semnaturi si sa mergem cativa reprezentanti acolo... lista se poate importa din listele de inscrieri de la concursurile din trecut si updata in fct de situatia reala ... teritoriile se castiga sau se pastreaza doar prin lupta si tupeu ...scz ...curaj ... engarmanajementul ne ajuta dar prea putin acum... vorba colegului cu maidanu...daca primaria te trimite pe maidan... tu cum reactionezi?...exista acolo si alte piste si terenuri de sport...hai sa le desfiintam pe toate nu?... exista acolo si o pista de karting si o pista de buggy 1/1... nu mai vb de grataragii de mici si bere...toti fac fum praf si zgomot,,, se pare ca automodelismul asta domne a luat proportii asa de mari ca trebe starpit ...din fasa!? ;) ... sau poate ne este prea rusine sa cerem o pista pe care noi ditamai oamenii sa ne dam cu masinutele ...

Aceasta postare a fost editata de THX: 08 April 2014 - 07:02 PM

0

#130 Useril este offline   aiurica 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1550
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Life

Postat 08 April 2014 - 07:22 PM

Si totusi , Bogdan, exista sansa unei audiente cu primarul? Esti cel mai in masura sa ne raspunzi.
E o cauza pierduta sau luptam? Eu zic ca merita incerat.

Aceasta postare a fost editata de aiurica: 08 April 2014 - 07:23 PM

0

#131 Useril este offline   THX 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 252
  • Inregistrat: 29-September 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Mecanica, Benzinare

Postat 08 April 2014 - 07:24 PM

Vezi postareaTHX, la 08 April 2014 - 07:01 PM, a spus:

...logica ta este corecta.... tensiunea vine din urmatoarea cauza ... dupa ani de zile in care multi entuziasti au contribuit la mentinerea pistei...dupa ce au inceput sa apara automodelisti noi, inclusiv copii , dupa ce fiecare a investit sute/mii de euro in automodele , un primar isi permite sa ne umileasca si sa inchida pista dupa bunul lui plac fara sa vorbeasca inainte macar prin cei pe care ii cunostea ca au legatura cu pista... si sa vorbeasca inseamna sa se consulte...nu sa transmita ca el desfiinteaza locul ... in acelasi timp este regretabil sa iti asumi gestionarea unui proiect dupa care sa incerci sa arunci/cauti vina prin alte parti... daca aceasta discutie ar fi fost initiata anul trecut alta ar fi fost sansa... trecutul acum nu ne mai ajuta... oricum informatiiile sunt confuze... poate il judecam gresit chiar si primar ...nush pana nu o sa vorbim direct cu el ... suntem pana acum 4 persoane care ne am inteles sa mergem saptamana viitoare in audienta... ar fi bine sa avem macar o lista cu semnaturi si sa mergem cativa reprezentanti acolo... lista se poate importa din listele de inscrieri de la concursurile din trecut si updata in fct de situatia reala ... teritoriile se castiga sau se pastreaza doar prin lupta si tupeu ...scz ...curaj ... engarmanajementul ne ajuta dar prea putin acum... vorba colegului cu maidanu...daca primaria te trimite pe maidan... tu cum reactionezi?...exista acolo si alte piste si terenuri de sport...hai sa le desfiintam pe toate nu?... exista acolo si o pista de karting si o pista de buggy 1/1... nu mai vb de grataragii de mici si bere...toti fac fum praf si zgomot,,, se pare ca automodelismul asta domne a luat proportii asa de mari ca trebe starpit ...din fasa!? ;) ... sau poate ne este prea rusine sa cerem o pista pe care noi ditamai oamenii sa ne dam cu masinutele ...


...sau cine stie cat de surprinsi am fi daca am afla cine a avut ideea trecerii acestui proiect pe linie moarta :drinks:
0

#132 Useril este offline   Mad Max 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 504
  • Inregistrat: 11-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Rc Racing.ro, Automodelism

Postat 08 April 2014 - 07:54 PM

Zarurile sunt aruncate deja , achizitile s-au facut. Primul element care l-a spus primarul este ca pe localnici ii deranjeaza praful ,pina si de zgomot s-au plans unii (am ramas uimit). Eu am vb deja cu angajati, administratori ,mini primar , primar. Daca era loc de vorbit , clar va spuneam si insistam , dar nu si nu. Daca era ceva usor de vb cu primarul vorbeam dar pina si consiliera lui vb greu cu el. Eu am vazut deja care sunt datele problemei si daia nu mai insist.
0

#133 Useril este offline   marian.dumitru74 

  • ENID
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3965
  • Inregistrat: 13-December 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:RC-ul

Postat 08 April 2014 - 08:01 PM

Vezi postareaMad Max, la 08 April 2014 - 07:54 PM, a spus:

Zarurile sunt aruncate deja , achizitile s-au facut. Primul element care l-a spus primarul este ca pe localnici ii deranjeaza praful ,pina si de zgomot s-au plans unii (am ramas uimit). Eu am vb deja cu angajati, administratori ,mini primar , primar. Daca era loc de vorbit , clar va spuneam si insistam , dar nu si nu. Daca era ceva usor de vb cu primarul vorbeam dar pina si consiliera lui vb greu cu el. Eu am vazut deja care sunt datele problemei si daia nu mai insist.


Treaba cu zgomotul ii macina pe bosorogi , am patit-o in IOR cu o barcuta termica iar handicapatul a chemat si 112 si tot pe el era sa il amendeze , parca ii mananca in dos sa se plimbe tocmai pe acolo , nu le ajunge restul parcului unde este umbra si liniste si verdeata si fara durere si zgomot , ca sa se obisnuiasca cu '' natura '' , sincer imi pare rau de treaba asta dar sigur se va gasii un maiden unde sa nu deranjam pe nimeni
0

#134 Useril este offline   Tzicul 

  • Free your mind
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2107
  • Inregistrat: 31-May 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 08 April 2014 - 08:43 PM

Mai stie cineva ce s-a intamplat cu pista din Pipera? Ar fi o varianta! Ultima data am trecut pe acolo prin toamna. Abandonata total, dar macar exista inca infrastructura
Axial Yeti XL

Losi LST XXL

Kyosho Mad Force Xtra long and Xtra wide
Posted Image
0

#135 Useril este offline   aiurica 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1550
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Life

Postat 08 April 2014 - 09:18 PM

oricum ciudat ca nu luptam....
zaruri...fara sa te superi pe mine, dar sa nu ceri o intrevedere ....mi se pare ca lasam asa usor o istorie modelistica a zonei sa piara....

sunt achizitionate dar tinem nationala....sa mor de mai inteleg ceva.....
0

#136 Useril este offline   Mad Max 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 504
  • Inregistrat: 11-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Rc Racing.ro, Automodelism

Postat 08 April 2014 - 09:43 PM

Probabil nu vrei sa intelegi.

Vrei lupta si proteste cu pancarte? Suntem putini ,nu am fost in stare sa ne strangem sa schimbam ceva pe acolo.

Pista oricum va avea de suferit. Piedone vrea sa rada pista sa isi puna jucariile. MRT vrea sa isi ia podiumul si sa il duca la frumusani . Deci ?

Eu stiind datele problemei daia nu insist prea mult. Daca era loc, sigur continuam asa cum am incercat si anu trecut.

Aceasta postare a fost editata de Mad Max: 08 April 2014 - 09:48 PM

0

#137 Useril este offline   ACHIMOTO 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 286
  • Inregistrat: 21-June 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti-Pitesti-ROMANIA
  • Interests:All technical devices.
    Club: C.S.T.A. Bucuresti

Postat 08 April 2014 - 10:07 PM

Vezi postareaMad Max, la 08 April 2014 - 07:54 PM, a spus:

Zarurile sunt aruncate deja , achizitile s-au facut. Primul element care l-a spus primarul este ca pe localnici ii deranjeaza praful ,pina si de zgomot s-au plans unii (am ramas uimit). Eu am vb deja cu angajati, administratori ,mini primar , primar. Daca era loc de vorbit , clar va spuneam si insistam , dar nu si nu. Daca era ceva usor de vb cu primarul vorbeam dar pina si consiliera lui vb greu cu el. Eu am vazut deja care sunt datele problemei si daia nu mai insist.


Bogdanutz te ajutam noi ca e si interesul nostru :angry:

Ia uitati istorie adevarata aici:

http://en.wikipedia....ineretului_Park

http://www.ziarulrin...cul-Tineretului

Si aici DREPTUL nostru de automodelisti la un spatiu destinat activitatilor : http://webcache.goog...tineretului.pdf

ARTICOLUL 2 - UTILIZĂRI ADMISE CU CONDIŢIONĂRI V1a -T0 –T3- se admit construcţii pentru expoziţii, activităţi culturale (spaţii pentruspectacole şi biblioteci în aer liber, pavilioane cu utilizare flexibilă sau cu diferitetematici), activităţi sportive, alimentaţie publică şi comerţ, limitate la arealeleindicate in plansa de Reglementari, aferenta prezentului Regulament- se admit noi clădiri pentru cultură, sport, recreere şi anexe, cu condiţia casuprafaţa acestora însumată cu suprafaţa construită existentă şi menţinută,cu cea a circulaţiilor de toate categoriile şi a platformelor mineralizate, să nudepăşească 15% din suprafaţa totală a parcului.- clădirile şi amenajările pentru diferite activităţi din parc se admit cu condiţiade a nu avea separări fizice care să impună interdicţia liberei circulaţii.


ARTICOLUL 2 - UTILIZĂRI ADMISE CU CONDIŢIONĂRIV3a –T1–T2- se admit noi clădiri pentru sport, recreere şi anexe, cu condiţia ca suprafaţaacestora însumată cu suprafaţa construită existentă şi menţinută, cu cea acirculaţiilor de toate categoriile şi a platformelor mineralizate, să nudepăşească 30% din suprafaţa totală a parcului.- clădirile şi amenajările pentru diferite activităţi din parc se admit cu condiţiade a nu avea separări fizice care să impună interdicţia liberei circulaţii


Deci primarul incalca aceste articole.

De acum inainte sunt 2 variante:

1. Mergem un grup organizat in audienta cu toata lista de participanti de cand s-a deschis pista de off road si incercam sa-l convingem ca are datoria morala fata de copii cetatenilor care l-au ales ori:

2. Angajam un avocat cu experienta care sa ne reprezinte ( un avocat de incredere care nu te vinde pentru bani cand ti-e lumea mai draga...)

Practic aceasta pista nu incalca niciun punct din regulamentul local de urbanism al parcului Tineretului, asa a fost in proiectul initial si asa trebuie sa ramana, doar daca nu cumva a aparut o afacere interesanta sau un telefon pentru primar in locatia pistei offroad ceea ce ar explica alte "planuri" cu locatia in cauza.....

repet pentru cei care nu au citit acest topic, prin aceasta masura viitorul tehnic al copiilor nostri este incert si e mare pacat ca avem primari de sector care sunt indiferenti la aceste aspecte sensibile.... :angry2:

Astept voturi pentru punctul 1 sau 2

P.S. userul Miez any suggestions?
I-a lucrurile asa cum vin, pentru ca te conduc exact acolo unde trebuie sa ajungi....
0

#138 Useril este offline   Radu Cainamisir 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 369
  • Inregistrat: 14-December 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Cars, RC Cars, Girls, Games, PC, etc

Postat 09 April 2014 - 11:30 PM

ACHIMOTO- solutiile pe care le-ai propus sunt ok, dar sigur nu vom face nimic. In prima pierdem timp, in a doua pierdem si timp si bani. Zic asta pentru ca am avut ocazia sa asist la doua descutii cu tipul asta. Una inainte de alegeri, una dupa si la cum s-a comportat dupa nu avem nicio sansa. E de neinduplecat omul. Poate stiti, dar asta a fost spaima pietelor, impartea amenzi in toate directiile si nu-i sufla nimeni in fata. Crede-ti ca o sa-l convingem noi sa nu desfinteze pista?

P.S.- pista cu care chiar el se lauda pe la tv ca a facut-o si ca e singura care nush ce si nush cum. In fine...
Off-road: Team Associated SC10 2wd Factory team
0

#139 Useril este offline   florin 77 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 211
  • Inregistrat: 10-March 12
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti

Postat 10 April 2014 - 03:24 PM

Vezi postareaACHIMOTO, la 08 April 2014 - 10:07 PM, a spus:

Bogdanutz te ajutam noi ca e si interesul nostru :angry:

Ia uitati istorie adevarata aici:

http://en.wikipedia....ineretului_Park

http://www.ziarulrin...cul-Tineretului

Si aici DREPTUL nostru de automodelisti la un spatiu destinat activitatilor : http://webcache.goog...tineretului.pdf

ARTICOLUL 2 - UTILIZĂRI ADMISE CU CONDIŢIONĂRI V1a -T0 –T3- se admit construcţii pentru expoziţii, activităţi culturale (spaţii pentruspectacole şi biblioteci în aer liber, pavilioane cu utilizare flexibilă sau cu diferitetematici), activităţi sportive, alimentaţie publică şi comerţ, limitate la arealeleindicate in plansa de Reglementari, aferenta prezentului Regulament- se admit noi clădiri pentru cultură, sport, recreere şi anexe, cu condiţia casuprafaţa acestora însumată cu suprafaţa construită existentă şi menţinută,cu cea a circulaţiilor de toate categoriile şi a platformelor mineralizate, să nudepăşească 15% din suprafaţa totală a parcului.- clădirile şi amenajările pentru diferite activităţi din parc se admit cu condiţiade a nu avea separări fizice care să impună interdicţia liberei circulaţii.


ARTICOLUL 2 - UTILIZĂRI ADMISE CU CONDIŢIONĂRIV3a –T1–T2- se admit noi clădiri pentru sport, recreere şi anexe, cu condiţia ca suprafaţaacestora însumată cu suprafaţa construită existentă şi menţinută, cu cea acirculaţiilor de toate categoriile şi a platformelor mineralizate, să nudepăşească 30% din suprafaţa totală a parcului.- clădirile şi amenajările pentru diferite activităţi din parc se admit cu condiţiade a nu avea separări fizice care să impună interdicţia liberei circulaţii


Deci primarul incalca aceste articole.

De acum inainte sunt 2 variante:

1. Mergem un grup organizat in audienta cu toata lista de participanti de cand s-a deschis pista de off road si incercam sa-l convingem ca are datoria morala fata de copii cetatenilor care l-au ales ori:

2. Angajam un avocat cu experienta care sa ne reprezinte ( un avocat de incredere care nu te vinde pentru bani cand ti-e lumea mai draga...)

Practic aceasta pista nu incalca niciun punct din regulamentul local de urbanism al parcului Tineretului, asa a fost in proiectul initial si asa trebuie sa ramana, doar daca nu cumva a aparut o afacere interesanta sau un telefon pentru primar in locatia pistei offroad ceea ce ar explica alte "planuri" cu locatia in cauza.....

repet pentru cei care nu au citit acest topic, prin aceasta masura viitorul tehnic al copiilor nostri este incert si e mare pacat ca avem primari de sector care sunt indiferenti la aceste aspecte sensibile.... :angry2:

Astept voturi pentru punctul 1 sau 2

P.S. userul Miez any suggestions?

salut
cred ca ar trebuii mers pe varianta 1 deocamdata
0

#140 Useril este offline   florin 77 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 211
  • Inregistrat: 10-March 12
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti

Postat 11 April 2014 - 10:26 PM

salutare
ceva noutati legat de pista din tinetetului?
se mai merge in audienta la primar
cineva spunea ca ar fi bine sa ne intalnim sa stam de vorba
0

#141 Useril este offline   Lucianf 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 37
  • Inregistrat: 08-January 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 27 May 2014 - 10:18 PM

Au fost astazi 2 colegi in parcul Tineretului, si au discutat cu cineva de la adp pentru amenajarea pistei. O persoana care este responsabila de utilajele adp din parc, a spus ca ne poate ajuta cu utilaje, insa nu are oameni suficienti. Asa ca maine dupa ora 17:30 cine poate da o mana de ajutor , ne vom intalni in parc la pista.
0

#142 Useril este offline   aiurica 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1550
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Life

Postat 27 May 2014 - 11:04 PM

Poate intrebi acolo daca stie cineva ceva de dezafectarea pistei.
Foarte frumoasa initiativa! Bv!
Am fost duminiaa acolo si este foarte trist totul.... Trist !!!!!
Pista este impracticabila iar zvonul sau comunicatul cum ca se inchide a pus capac.
Ma refer la impracticabila in sensul ca este intr-o stare deorabila.... Iarba , trase zero, gropi, borduri.
0

#143 Useril este offline   florin 77 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 211
  • Inregistrat: 10-March 12
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti

Postat 28 May 2014 - 09:23 PM

salutare
astazi sa reusit sa se dea o fata pistei
rampele au fost reparate la fel si pit stop-ul si sa tuns iarba
incercam sa indreptam putin si pista zilele astea
0

#144 Useril este offline   Lucianf 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 37
  • Inregistrat: 08-January 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 28 May 2014 - 10:58 PM

Oameni harnici :) . Poate se mai alatura si alte persoane
0

#145 Useril este offline   aiurica 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1550
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Life

Postat 28 May 2014 - 11:03 PM

Eu propun un hei rup general sambata asta.
Eu inca cred ca putem salva pista.

Poate reusim si sapam toata si aranjam mantinelele.

Oricum nu inteleg daca nimeni nu face nimic cum o sa ne dam la nationale .....
0

#146 Useril este offline   Dinutu 

  • Baiatu', e pe benzina?
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 660
  • Inregistrat: 16-June 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest
  • Interests:Nu stiu mosule, nu sunt din cartierul asta.

Postat 29 May 2014 - 09:59 AM

Vezi postareaaiurica, la 28 May 2014 - 11:03 PM, a spus:

Eu propun un hei rup general sambata asta.
Eu inca cred ca putem salva pista.

Poate reusim si sapam toata si aranjam mantinelele.

Oricum nu inteleg daca nimeni nu face nimic cum o sa ne dam la nationale .....


Ne vedem sambata poate ne si dam putin :good:

Invata-ti copilul sa iubeasca masinile si nu va avea bani de droguri.

0

#147 Useril este offline   Uzzy 

  • MORENA DIN BELSUG!
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 951
  • Inregistrat: 15-January 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti - Militari
  • Interests:ai laic motosicli...

Postat 29 May 2014 - 11:52 AM

https://www.facebook...ry_type=regular

poate facem o unire...
Racing - Because Football, Baseball, Bowling & Golf, only require ONE BALL
-Yokomo BD7

Club
C.S.T.A. Bucuresti
M.D.T. - Militari Durango Team
0

#148 Useril este offline   florin 77 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 211
  • Inregistrat: 10-March 12
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti

Postat 29 May 2014 - 07:06 PM

Vezi postareaUzzy, la 29 May 2014 - 11:52 AM, a spus:


Pista a fost sapata toata astazi,mai trebuie un pic nivelata cat este pamantul afanat adica cel tarziu maine pentru ca se anunta ploi
0

#149 Useril este offline   florin 77 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 211
  • Inregistrat: 10-March 12
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti

Postat 29 May 2014 - 07:09 PM

Deci pista este ok acum,doar trebuie intretinuta, sa nu o mai lasam in paragina

Aceasta postare a fost editata de florin 77: 29 May 2014 - 07:11 PM

0

#150 Useril este offline   aiurica 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1550
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Life

Postat 29 May 2014 - 09:36 PM

Bogdan tu mai ai ceva vesti oficiale?
sau ......

Oamenii astia au facut un lucru deosebit venind sa aranjeze acolo cand nimeni nu a mai dorit a face asta "pt ca pista oricum se va inchide", si nu vad nici o reactie oficiala a administratorului pistei.


daca am face rost de un compactor ar fi brici acum dupa ce pista a fost sapata.
Puneti si voi poze cu ce e acolo acum.

inca odata BRAVO pt felul in care ati decis sa luati decizia sa va implicati!
0

Arata acest topic


  • 9 Pagini +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Ultima »


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro