Modelism - RHC Forum: Cafeneaua Heli - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 35 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »

Cafeneaua Heli Discutii generale ce nu se incadreaza in alte topicuri

#31 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 08 January 2012 - 10:36 AM

Goblin-ul asta ma face sa pun intrebarea care se pune la fiecare inceput de an (pe langa ce vreti sa cumparati anul asta):

- care e tendinta in heli ?
- ce o sa vedem nou, ce o sa fie popular?
- ce o sa dispara ?

Eu as puncta doua chesti:

- elicopterele highend precum Goblin, Compass 7HV care aduc un suflu nou in zona asta (si concureaza serios Align)

- poate o sa apara in sfarsit ceva nou pe piata clonelor ieftine la HK, de 3 ani ruleaza aceleasi combinatii de 450, 500 si 600. Poate vor scoate in sfarsit kituri FBL (eventual cu o unitate FBL ieftina). Mai bine, poate vor scoate si niste supercombo ieftine si decente, incepatorii ar fi incantati.

Sa nu uit ultimele canopii de la Align arata bestial, asta arata ca mai e loc destul si aici. Cand vezi un heli cu o canopie din asta (sau un Goblin) salivezi instantaneu.
0

#32 Useril este offline   takeoff 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1029
  • Inregistrat: 25-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Calarasi
  • Interests:Elicoptere,elicoptere,elicoptere si apoi tot ce zboara...

Postat 08 January 2012 - 11:36 AM

Dupa parerea mea Goblinul asta e o mare gaselnita,daca studiezi mai bine constructia vezi,ca exceptand coda(din carbon modelat)
solutiile tehnice folosite nu sunt noi,dar sunt al dracului de bine implementate.Este foarte simplu si ai acces la orice
componenta,locasul de baterii este urias,este semiscale,este bestial.Locul lui pe piata,greu de spus,dar impactul asupra
pretului la alte marci de heli,va fi mare.Dupa numarul de precomenzi,se pare ca impotriva costului piperat este dorit de
foarte multi.
Ca sa va dati seama de simplitatea lui atasez o poza:
Imagine atasata: head-2.jpg
0

#33 Useril este offline   Ice9 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1361
  • Inregistrat: 06-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:RC Helicopters

Postat 09 January 2012 - 01:59 PM

Mda...apropo de tendinte, 2012 si alti producatori in afara de cei consacrati - sunt placut surprins de evolutia lui Gaui (X7 si X4 dupa un X5 "aproape" consacrat) . Interesant este si "refresh-ul" celor de la KDS (Innova).
Sunt curios cum vor evolua cei doi in noul an, daca reusesc sa-si consolideze un pic pozitia si sa-si "matureze" produsele.
0

#34 Useril este offline   hash84 

  • DreamTeam member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2183
  • Inregistrat: 28-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 09 January 2012 - 02:26 PM

Vezi postareaIce9, la 04 January 2012 - 03:31 PM, a spus:

Eu va divulg ca intentionez sa achizitionez un singur model in 2012 (si sper sa ma tin de cuvant)

:))))))))))))))))))))))))
incepi anul mintind. buna asta :))))))))))))))
    /------------------------\              |~~\_____/~~\__  |
    |        Hash84          |______________ \______====== )-+
    |                        |                      ~~~|/~~  |
    \------------------------/                         ()
0

#35 Useril este offline   hash84 

  • DreamTeam member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2183
  • Inregistrat: 28-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 09 January 2012 - 02:32 PM

Vezi postareavlad1, la 15 December 2011 - 10:31 AM, a spus:

- unii bucuresteni - nu ambaleaza, nu trimit prin posta (numai cei care lucreaza cu porumbei calatori), nu trimit in tara.

referitor la treaba asta...vorbesc acum doar in numele meu, dar cred ca e valabil si pt altii. programul meu de lucru corespunde cu cel al postei. ca sa ajung la posta trebuie sa ma invoiesc vreo 2 ore de la serviciu. nu am posta pe langa casa, si nici in drum. pt alea doua ore fac 10 ore suplimentare, lucru care nu imi convine...

Vezi postareaemilemir, la 15 December 2011 - 01:38 PM, a spus:

problema cu faptul ca unii nu trimit prin posta in "provincie" se poate numi daca o luam asa si discriminare, daca ai un produs si vrei sa il vinzi iar eu i-mi doresc acel produs indiferent de costuri il poti trimite cu fan sau cargus. Poate e mai usor si mai rapid sa ajungi la curier decat sa mergi in capatul Bucurestiului sa te intalnesti cu cumparatorul.
De multe ori curierul vine la tine si iti ia marfa

foarte multi nu vor sa plateasca 50-60 de ron pe un curier rapid. acum depinde si de ce trimiti...
mi-e mai usor sa ajung in celalat capat al bucurestiului, daca o fac seara sau in weekend decat sa ajung la curier :)
    /------------------------\              |~~\_____/~~\__  |
    |        Hash84          |______________ \______====== )-+
    |                        |                      ~~~|/~~  |
    \------------------------/                         ()
0

#36 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 09 January 2012 - 03:50 PM

Posta Romana are program de la 7 la 20 parca. Daca mergi la pranz, da, sigur e aglomerat. La 7 nu e nimeni si nici la 19.45

Eu am cumparat timbre de 10 RON (50 bani bucata) si cand trimit o piesa mica, de heli, o bag in plic (da, am si plicuri acasa), timbrez plicul, posta are tarifar pe net (da, am si cantar acasa) si il arunc in prima cutie postala pe care o am in drum.

La fancurier un plic e 17 RON, un colet e vreo 22 RON (pana intr-un Kg) dar numai daca trimiti intr-un oras. Daca omul locuieste mai la tara te usuca curierul.

La Posta Romana, deoarece e inca in comunism, e mai ieftin un colet decat o scrisoare la aceeasi greutate. Coletul are dezavantajul ca trebuie sa mergi acolo cu piciorul.
0

#37 Useril este offline   DanB 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1551
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:computere, electronica, rc

Postat 09 January 2012 - 06:05 PM

Fan iti ia 22 de ron cu tot cu taxa de ramburs si tva si ce-o mai fi (pt <1kg)? Ca m-am pierdut in calculatorul de tarife de pe site-ul lor, se pare ca nu mi-ajunge o facultate sa-l inteleg.
USER BANNED BY ADMIN
0

#38 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 09 January 2012 - 06:41 PM

Nu am lucrat niciodata cu ramburs, aste e chestie de tara bananiera.

Cine crea sa cumpere de la mine imi pune banii in cont, cand cumpar ceva ii trimit banii in cont. Asa fac si cand cumpar de la Sierra.

Aceasta postare a fost editata de stiganas: 09 January 2012 - 06:41 PM

0

#39 Useril este offline   vlad1 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2647
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Oradea

Postat 09 January 2012 - 08:36 PM

h.84
(ca sa scriu romaneste ar veni hasura nr 84 ?)

La mine modelele nu mor de batrinete. Le impusc eu inainte, sa nu se/ma chinuie. Probabil d'aia nu prea vind modele. Dar, de cite ori vad notita 'nu trimit prin posta' sau 'doar pentru Bucuresti', am asa un sentiment adinc (nu ma lasa regulamentul sa detaliez). I-mi vine sa scriu si eu o vinzare, numai asa sa pot scrie si eu 'exclus Bucuresti'.

Aceasta postare a fost editata de vlad1: 09 January 2012 - 08:37 PM

0

#40 Useril este offline   Ice9 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1361
  • Inregistrat: 06-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:RC Helicopters

Postat 09 January 2012 - 08:37 PM

Vezi postareahash84, la 09 January 2012 - 02:26 PM, a spus:

:rolleyes:)))))))))))))))))))))))
incepi anul mintind. buna asta :))))))))))))))


La multi ani Hashule! Sa inteleg ca prin prezenta ta la noua cafenea, ne divulgi ca treci la heli anul asta? :)
0

#41 Useril este offline   Ice9 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1361
  • Inregistrat: 06-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:RC Helicopters

Postat 09 January 2012 - 08:41 PM

Vezi postareavlad1, la 09 January 2012 - 08:36 PM, a spus:

h.84
(ca sa scriu romaneste ar veni hasura nr 84 ?)

La mine modelele nu mor de batrinete. Le impusc eu inainte, sa nu se/ma chinuie. Probabil d'aia nu prea vind modele. Dar, de cite ori vad notita 'nu trimit prin posta' sau 'doar pentru Bucuresti', am asa un sentiment adinc (nu ma lasa regulamentul sa detaliez). I-mi vine sa scriu si eu o vinzare, numai asa sa pot scrie si eu 'exclus Bucuresti'.


Nu te supara, dar daca vinzi un model mare (si RTF), te chinui sa-l ambalezi, ti-l plimba posta sau fan-ul cu delicatetea recunoscuta, si pustiul de la destinatie iti transmite ca nu-i place ca are o "cuta" de folie...ce faci?
Nu-i mai bine sa vada omul ce cumpara?
0

#42 Useril este offline   emilemir 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 873
  • Inregistrat: 04-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Turda
  • Interests:pierdut vremea

Postat 09 January 2012 - 08:56 PM

astea sunt riscurile , si cand cumperi din afara risti sa vina pachetul putin sau mai mult deteriorat. Atunci ar trebui pus in regulament ca nu se vinde si cumpara decat daca sunt din acelasi oras.
0

#43 Useril este offline   DanB 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1551
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:computere, electronica, rc

Postat 09 January 2012 - 08:56 PM

Las' ca nici strainezii nu se chinuie (exceptind cei de la mama cu ochi oblici care-ti trimit si-n patagonia numai sa cumperi). La multe chestii salivez pe ebay.co.uk sau ebay.de dar nu livreaza decit la ei in parcare.

Aceasta postare a fost editata de DanB: 09 January 2012 - 08:57 PM

USER BANNED BY ADMIN
0

#44 Useril este offline   Ice9 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1361
  • Inregistrat: 06-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:RC Helicopters

Postat 09 January 2012 - 09:18 PM

Vezi postareaemilemir, la 09 January 2012 - 08:56 PM, a spus:

astea sunt riscurile , si cand cumperi din afara risti sa vina pachetul putin sau mai mult deteriorat. Atunci ar trebui pus in regulament ca nu se vinde si cumpara decat daca sunt din acelasi oras.


Asa e, dar eu unul nu vreau sa-mi asum asemenea riscuri. Nu poti sa ma condamni.
0

#45 Useril este offline   bizu 

  • ---
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 996
  • Inregistrat: 14-June 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodele

Postat 09 January 2012 - 09:40 PM

Vezi postareavlad1, la 09 January 2012 - 08:36 PM, a spus:

Dar, de cite ori vad notita 'nu trimit prin posta' sau 'doar pentru Bucuresti', am asa un sentiment adinc (nu ma lasa regulamentul sa detaliez). I-mi vine sa scriu si eu o vinzare, numai asa sa pot scrie si eu 'exclus Bucuresti'.


Sint unul dintre cei "vizati"; motivul, pe linga cel prezentat deja de Hash, ar mai fi ambalarea dificila si fragilitatea coletului. Am de-a face cu posta, pentru o microafacere si vad cum, agentul postal arunca nonsalant plicul (e drept, cu bule de protectie) intr-o vagauna de sub tejghea, fara nicio greata. Banuiesc ca asa se intimpla pe tot traseul parcurs; poate chiar si la curieri (nu bag mina in foc). In plus, imi place sa fiu sigur ca omul chiar asta isi doreste; vede, pipaie si cumpara. Ok, toate sint "pasarele" personale si expresia lenei mascata in cuvinte altfel.
Una peste alta, pentru ca o astfel de exprimare, dincolo de orice motivatie, poate sa nasca o astfel de suparare (ca cea descrisa de tine, cu siguranta prezenta si la altii) promit, cu mina pe cravata, sa nu mai procedez asa.
Vreau totusi sa stii ca in majoritatea cazurilor de pe forum, nu e vorba de discriminare ori vreo rautate intentionata (imi place mie sa cred).

Bafta
0

#46 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 09 January 2012 - 09:45 PM

Nu cred ca se pune problema de condamnat. In primul rand ca ceva scump sau mare nu vand asa oricum, orbeste, unuia care se afla in treaba.

Peste asta nu cred ca e nimeni inflexibil (nici Ice9). Eu am discutat de multe ori cu vanzatori care nu trimiteau in RO si i-am convins sa o faca.

Pe cat pariem ca daca ii scrie nen sau vlad sau radulp lui Ice ca vrea protos-ul ajung la o intelegere. Inclusiv de genul ca il iau eu si il dau uni prieten care il da altui prieten si in final ajunge in Timisoara.

Nu uitati ca in RO e din totdeauna sistemul cu nasul la vagon sau mecanicul la locomotiva. Bate orice curier la viteza si e sigur. Asa am luat un DLG fragil care nu incape in nimic de la Brasov.
0

#47 Useril este offline   nicolas 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 695
  • Inregistrat: 06-October 06
  • Gender:Male
  • Location:Popesti-Leordeni

Postat 09 January 2012 - 09:56 PM

Doo.. probleme vreau sa dezbat...

1.Nu stiu cat il cunosc altii pe Ice 9 dar eu fac pariu ca in 2012 nu o sa achizitioneze un singur model.
2.In legatura cu trimisul in"provincie",(urasc acest cuvant cand ia o alta conotatie),eu unul tot ce am vandut am vandut numai prin predare personala din simplul motiv ca am vrut ca cumparatorul sa vada ce cumpara si ca nu vor exista reclamatii ulterioare ca nu a primit ce si-a dorit.Ce motive au altii e problema lor ,dar nu cred ca nu trimt colete ca cineva are vreo problema cu "provincia".Am rude in Ardeal(merg destul de des in zona)si ma lupt cateodata cu imaginea de "bucurestean smecher" ,acum eu ce sa cred ca ardelenii au probleme?(asta era pt Vlad1 :rolleyes: ) .

P.S. Referitor la punctul 1 pariul l-as face chiar cu Ice9. :)
Its nice to be important, but its more important to be nice ...
0

#48 Useril este offline   nicolas 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 695
  • Inregistrat: 06-October 06
  • Gender:Male
  • Location:Popesti-Leordeni

Postat 09 January 2012 - 09:59 PM

Pana am postat eu mi-au luat-o inainte Bizu si Stiganas ...total de acord cu ei.
Its nice to be important, but its more important to be nice ...
0

#49 Useril este offline   Ice9 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1361
  • Inregistrat: 06-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:RC Helicopters

Postat 09 January 2012 - 10:34 PM

Vezi postareanicolas, la 09 January 2012 - 09:56 PM, a spus:

Doo.. probleme vreau sa dezbat...

1.Nu stiu cat il cunosc altii pe Ice 9 dar eu fac pariu ca in 2012 nu o sa achizitioneze un singur model.
2.In legatura cu trimisul in"provincie",(urasc acest cuvant cand ia o alta conotatie),eu unul tot ce am vandut am vandut numai prin predare personala din simplul motiv ca am vrut ca cumparatorul sa vada ce cumpara si ca nu vor exista reclamatii ulterioare ca nu a primit ce si-a dorit.Ce motive au altii e problema lor ,dar nu cred ca nu trimt colete ca cineva are vreo problema cu "provincia".Am rude in Ardeal(merg destul de des in zona)si ma lupt cateodata cu imaginea de "bucurestean smecher" ,acum eu ce sa cred ca ardelenii au probleme?(asta era pt Vlad1 :rolleyes: ) .

P.S. Referitor la punctul 1 pariul l-as face chiar cu Ice9. :)


Bine, Nicule...ma prind...miza o stim doar noi doi. :) ;)
0

#50 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 09 January 2012 - 10:56 PM

Bai eu nu am facut nimic, nu am dat un ban si deja am un model nou in 2012. Am pus mana (de la sectiunea de moca) pe un planor OMEI 2000. Il stiam de mult dar era de genul l-as vrea dar moca daca se poate.

Cum se intampla in viata lui Florian (care a fost amabil si l-a donat) i-am imprumutat niste piese de heli mai demult asa ca nici el nu a mai scos de pe OMEI echiparea - WE-ul asta tre sa vad cum zboara.

Le heli nu imi vine sa cumpar un model nou caci am senzatia ca modelul nu mai conteaza. Cat timp e facut decent (ca mai toate acum) tot ce conteaza e echiparea si mai ales unitatea FBL.

Daca e sa te iei dupa forumuri conteaza mai mult ce pale si ce ce damperi folosesti decat daca e Trex sau Compass.
0

#51 Useril este offline   Ice9 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1361
  • Inregistrat: 06-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:RC Helicopters

Postat 09 January 2012 - 11:10 PM

Ai perfecta dreptate. Noi sa le pilotam cum trebuie.
Felicitari pentru planor. Parca-mi vine sa scot de la naftalina EG-ul pentru o sesiune de panta sau filmare...:)
Nu vrei si un Orion? :D
0

#52 Useril este offline   nicolas 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 695
  • Inregistrat: 06-October 06
  • Gender:Male
  • Location:Popesti-Leordeni

Postat 09 January 2012 - 11:33 PM

Vezi postareaIce9, la 09 January 2012 - 10:34 PM, a spus:

Bine, Nicule...ma prind...miza o stim doar noi doi. :D ;)

Pai daca...te-ai prins...miza vreau sa o stie toata lumea,adica punem pariu peeeee.......oo chei ??? :)
Its nice to be important, but its more important to be nice ...
0

#53 Useril este offline   hash84 

  • DreamTeam member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2183
  • Inregistrat: 28-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 10 January 2012 - 10:13 AM

Vezi postareaIce9, la 09 January 2012 - 08:37 PM, a spus:

La multi ani Hashule! Sa inteleg ca prin prezenta ta la noua cafenea, ne divulgi ca treci la heli anul asta? :)

nu trec, doar am facut o achizitie cu 4 elici :D. filmari prima faza, si daca vad ca rezista bine, ma apuc si de acrobatie cu el ;)
    /------------------------\              |~~\_____/~~\__  |
    |        Hash84          |______________ \______====== )-+
    |                        |                      ~~~|/~~  |
    \------------------------/                         ()
0

#54 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 11 January 2012 - 03:42 PM

M-am tot invartit in jurul lui da nu e destul de diferit de ce am acum. Si la OMEI era la fel dar cand pretul e moca greu sa rezisti.

Vezi postareaIce9, la 09 January 2012 - 11:10 PM, a spus:

Ai perfecta dreptate. Noi sa le pilotam cum trebuie.
Felicitari pentru planor. Parca-mi vine sa scot de la naftalina EG-ul pentru o sesiune de panta sau filmare...:good:
Nu vrei si un Orion? :D

0

#55 Useril este offline   MADA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 987
  • Inregistrat: 09-August 04

Postat 11 January 2012 - 04:06 PM

Vezi postareastiganas, la 11 January 2012 - 03:42 PM, a spus:

M-am tot invartit in jurul lui da nu e destul de diferit de ce am acum. Si la OMEI era la fel dar cand pretul e moca greu sa rezisti.


Nu vrei sa iei si un Svist de la Reichard? Si mai am un Minimoa scale de 3.5 m de la Royal Modell si un Epsilon F3J tot de 3.5 m. Toate complet echipate, ultimele doua nezburate inca.
Hai ca le vand pe toate, eu ma las :good: .

Aceasta postare a fost editata de MADA: 11 January 2012 - 04:08 PM

0

#56 Useril este offline   Ice9 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1361
  • Inregistrat: 06-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:RC Helicopters

Postat 12 January 2012 - 02:03 PM

Vezi postareaMADA, la 11 January 2012 - 04:06 PM, a spus:

Nu vrei sa iei si un Svist de la Reichard? Si mai am un Minimoa scale de 3.5 m de la Royal Modell si un Epsilon F3J tot de 3.5 m. Toate complet echipate, ultimele doua nezburate inca.
Hai ca le vand pe toate, eu ma las :) .


Sper ca te lasi doar de "planoreala". Svist-ul ala imi face cu ochiul...ceva la schimb? :lol:
Nu de alta, dar "nu am voie sa cumpar" decat un model anul asta...:drinks:

Aceasta postare a fost editata de Ice9: 12 January 2012 - 02:05 PM

0

#57 Useril este offline   Ice9 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1361
  • Inregistrat: 06-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:RC Helicopters

Postat 12 January 2012 - 02:19 PM

Vezi postareastiganas, la 08 January 2012 - 10:36 AM, a spus:

Sa nu uit ultimele canopii de la Align arata bestial, asta arata ca mai e loc destul si aici. Cand vezi un heli cu o canopie din asta (sau un Goblin) salivezi instantaneu.


Cata dreptate ai. Cred ca ma opresc la 600...am mai rasfoit net-ul aseara si am gasit argumentul suprem - componenta cea mai importanta...:drinks:

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: hc6606.jpg

0

#58 Useril este offline   DanB 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1551
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:computere, electronica, rc

Postat 14 January 2012 - 08:58 PM

N-ar fi fain sa facem topicuri de tip "thread-ul posesorilor de X" pentru modelele mai raspindite, unde sa se stringa informatiile relevante despre modelul cu pricina? (nu e ideea mea, pe rcgroups sint din astea si mi se par super ok)
USER BANNED BY ADMIN
0

#59 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 19 January 2012 - 03:49 PM

V-BAR e periculos pentru laptopuri.

Era sa pierd 2 din cauza asta. Azi am fost sa testez HK600 si am luat cu mine si laptopul, sa fie. Am zburat, a fost perfect, am pus laptpul pe masina, am vazut logul zborului, a fost excelent, totul verde, fara vibratii.

Am strans, am bagat totul in masina si am plecat. Cand sa ies de pe camp imi cade ceva mare pe geam. M-am speriat !!! WTF ?

Opresc masina, ma uit mai bine, era laptopul. Il uitasem sus.

Asta vara, tot asa, am fost pe camp, am zburat, am reglat nitel, cand m-am intors acasa nu gasesc laptopul. Nu era nicaieri.

Ma intorc pe camp, incet, incet, ma uit la fiecare stop dupa urme de laptop distrus. Nu vad nimic. Dupa aproape o ora ajung pe camp. Merg usor si, cand sa dau cotul pe langa hala ce vad in praf ? Laptopul. Cazuse de pe capota cand am luat curba. A naibii masina asa e e facuta ca nu vezi ce sta pe capota. Pana acum scorul e in favoarea mea dar nu stiu cat o sa mai tina.

@DanB - sunt topicuri cum vrei tu. E bine si e rau. Pe rcgroups citesti pana ametesti si nu afli mare lucru. Daca vrei sa citesti depre heli mai bine mergi pe helifreak si runryder, acolo sunt meseriasii. Si inca o chestie. Pe forum se face misto la greu. Cu simpatie. Cine nu se prinde si o ia in serios devine si mai tare tinta mistoului si intra intr-o spirala nefericita.
0

#60 Useril este offline   Ice9 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1361
  • Inregistrat: 06-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:RC Helicopters

Postat 19 January 2012 - 04:55 PM

Vezi postareastiganas, la 19 January 2012 - 03:49 PM, a spus:

V-BAR e periculos pentru laptopuri.

Era sa pierd 2 din cauza asta. Azi am fost sa testez HK600 si am luat cu mine si laptopul, sa fie. Am zburat, a fost perfect, am pus laptpul pe masina, am vazut logul zborului, a fost excelent, totul verde, fara vibratii.

Am strans, am bagat totul in masina si am plecat. Cand sa ies de pe camp imi cade ceva mare pe geam. M-am speriat !!! WTF ?

Opresc masina, ma uit mai bine, era laptopul. Il uitasem sus.

Asta vara, tot asa, am fost pe camp, am zburat, am reglat nitel, cand m-am intors acasa nu gasesc laptopul. Nu era nicaieri.

Ma intorc pe camp, incet, incet, ma uit la fiecare stop dupa urme de laptop distrus. Nu vad nimic. Dupa aproape o ora ajung pe camp. Merg usor si, cand sa dau cotul pe langa hala ce vad in praf ? Laptopul. Cazuse de pe capota cand am luat curba. A naibii masina asa e e facuta ca nu vezi ce sta pe capota. Pana acum scorul e in favoarea mea dar nu stiu cat o sa mai tina.

@DanB - sunt topicuri cum vrei tu. E bine si e rau. Pe rcgroups citesti pana ametesti si nu afli mare lucru. Daca vrei sa citesti depre heli mai bine mergi pe helifreak si runryder, acolo sunt meseriasii. Si inca o chestie. Pe forum se face misto la greu. Cu simpatie. Cine nu se prinde si o ia in serios devine si mai tare tinta mistoului si intra intr-o spirala nefericita.


Right! V-Bar-ul este periculos si pentru masina. Sau campul neamenajat pentru V-Bar...aahh laptop...M-am incurcat :)
0

Arata acest topic


  • 35 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro