Modelism - RHC Forum: Cafeneaua Heli - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 35 Pagini +
  • « Prima
  • 33
  • 34
  • 35

Cafeneaua Heli Discutii generale ce nu se incadreaza in alte topicuri

#1021 Useril este offline   ninel63 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 100
  • Inregistrat: 04-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 15 March 2024 - 05:02 PM

Mai exista in Bucuresti vreun loc de intalnire al elicopteristilor?
0

#1022 Useril este offline   optyqus 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 336
  • Inregistrat: 01-February 09
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt / Iasi

Postat Ieri, 10:14 PM

Am si eu un Spirit GT cumpărat in toamna lui 2022, pus pe un Trex 600N. Am zburat cam doua bidoane cu el si se comportă ok unitatea, coada tine ok. Mi se pare organică in comenzi această unitate, in sensul ca elicopterul face ce ii ceri fără să iti bati prea mult capul, cand zbor imi aminteste cumva de flybar (fara sa am paddle sim activat). Mai am niste shake-uri ocazionale cand reduc pasul si se descarcă discul rotor dar am ajuns sa suspectez palele cam cheap pe care le am pe modelul ăsta. Desi stiu ca am setat corect functia rescue si se comporta corespunzator la sol nu am avut inca motivatie suficienta ca sa o si testez, cumva parca nu am incredere ca rezista accelerometrele la atatea vibratii. Folosesc un receiver frsky rxsr si e dragut ca am ceva telemetrie direct din unitate pe ecran la Tx16s, rpm motor si altitudine. Temperatura inca nu o am pentru ca am avut surpriza sa aflu ca senzorul de temperatura de la JETI nu este compatibil cu Spirit GT (nu inca), desi merge pe spirit GTR si ar putea sa il faca sa mearga si pe GT. Cam puturosi cehii astia, iar faptul ca nu ai acces in parametri mai avansati ai unitatii, gen pid-uri e cam de cacao.
SAB Goblin Kraken 700 | Scorpion 4530 540KV Limited Edition | Hobbywing 160 Platinum V4 |
Align DS820M | Scorpion Backup Guard | VBAR Neo Pro Rescue | T-Rex 600N Pro | Spirit GT | TT 53 Redline
||| || | Spektrum iX
12 | || ||| Radiomaster TX16S MAX
0

#1023 Useril este offline   furios 

  • RAPTOR
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1169
  • Inregistrat: 30-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bragadiru
  • Interests:Heli

Postat Astazi, 06:05 AM

Salut,ce sa inteleg ca esti multumit sau ca ai nelamuriri?
T-REX 500 PRO
T-REX 600N/OS55HZ-R
T-REX 700X
T-REX 800 TOURBINE
RAPTOR 90 SE gasser
HENSELEIT 3DNT
Save the flybar !!

---------Alexe Gabriel----------
0

Arata acest topic


  • 35 Pagini +
  • « Prima
  • 33
  • 34
  • 35


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro