Modelism - RHC Forum: Cafeneaua Heli - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 35 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »

Cafeneaua Heli Discutii generale ce nu se incadreaza in alte topicuri

#61 Useril este offline   DanB 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1551
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:computere, electronica, rc

Postat 19 January 2012 - 05:10 PM

Ia-ti un macbook pro, cu corpul din bloc de aluminiu suporta multe abuzuri :) Serios vorbind, un prieten l-a scapat din mers cu coltul pe beton, dupa care a trebuit sa pileasca din colt ca nu se mai inchidea bine ecranul. Dar laptop-ul n-are nimic in afara de urma cu pricina. Atita ca-s cam scumpe.

Cit despre misto, e o diferenta intre misto cu simpatie (I can do that too) si nesimtire (si din asta stiu dar ma abtin). Atitudea "am dreptate da' nu stiu de ce si tu esti prost" nu mi se pare simpatica.

O sa dau o tura si pe helifreak, mersi de idee.
USER BANNED BY ADMIN
0

#62 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 19 January 2012 - 05:40 PM

E tare Mac-ul (air-ul nou imi place de mor) dar si ale mele au avut zile. Nu au patit nimic. Am gasit un cleste de linkuri dupa o saptamana pe masina. A stat acolo cuminte in ploaie si vant.

Fiecare are alta opinie despre ce e misto si ce e magarie. Pleaca de la ideea ca e misto cu simpatie si o sa fie mai bine.

O sa scriu mai multe la topicul respectiv, abia acum am reusit sa fac sa mearga bine V-bar pe HK600. Asta dupa ce am pus pale SAB.
0

#63 Useril este offline   emilemir 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 873
  • Inregistrat: 04-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Turda
  • Interests:pierdut vremea

Postat 19 January 2012 - 05:51 PM

ce comfiguratie au laptopurile , acum ca stiu unde gasesc :)
0

#64 Useril este offline   DanB 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1551
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:computere, electronica, rc

Postat 19 January 2012 - 07:57 PM

Eu dupa ce am avut masina anterioara lovita de nevasta si au reparat-o la service, am constatat ca au uitat sa puna mai multe suruburi pe aripa interioara.

Le-am gasit dupa citeva saptamini, pe exterior, sub stergatoare, stateau cuminti. Dupa ce fusesem la service sa-mi completeze si au pus de la ei.

Aceasta postare a fost editata de DanB: 19 January 2012 - 07:58 PM

USER BANNED BY ADMIN
0

#65 Useril este offline   DanB 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1551
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:computere, electronica, rc

Postat 20 January 2012 - 09:03 PM

Mama ei de calitate chinezeasca.

Placa electronica de la msrx si-a ars tranzistoarele de comanda de la unul din servo-uri (fum de-am aerisit un sfert de ceas, piesele topite, cablajul de sub ele ars, trasee exfoliate). HH zice sa le trimit placa sa constate (speram si eu ca le ajunge o poza, dar nu, trebuie ei s-o pipaie). Luni incerc sa o repar, poate-poate sint doar tranzistoarele (doua smd-uri mici rau, fiecare e o pereche complementara de mosfet-i), desi mi-e ca nici motorul de la servo nu mai e ce-a fost.

Acu vad ca servo-ul de la trail trekker a devenit self aware (zici ca-i coada de elicopter, nu servo de directie, "vineaza" de unul singur cind are chef). Nici nu mai am curaj sa le scriu ca sigur imi zic sa-l trimit si pe ala, tot luni il desfac sa vad daca-i accesibil potentiometrul sa-l curat.

Si-s ambele proaspete...
USER BANNED BY ADMIN
0

#66 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 30 January 2012 - 10:27 PM

Sarim putin de la MCPX.

Dupa toata agitatia cu FRMD m-am uitat si eu un pic pe site-ul federatiei. Si ce am vazut acolo ? Am vazut mare concurs de elicoptere:

Elicoptere F3C CS Aeropower Adunatii Copaceni 11 – 13 mai
http://www.frmd.ro/C...eromodelism.htm


Aeropower in stilul caracteristic, discret, tace si face. Sper sa vina cat mai multi concurenti si spectatori.
0

#67 Useril este offline   vlad1 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2647
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Oradea

Postat 31 January 2012 - 11:21 AM

Poate ar fi util sa deschidem un topic 'heli-competitional'.

S-ar putea sa ajute:
- ce inseamna concurs de elicoptere
- ce figuri se fac
- cum se fac figurile
- unde se fac figurile
- cam cum arata un model (elicopter) de competitie

Nu neaparat sa taiem elanul colegilor mai impulsivi, sper ca daca explicam cite ceva, poate ii ajutam sa se antreneze.
0

#68 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 31 January 2012 - 11:58 AM

Vlad, de ce nu il deschizi tu ? Pe forum e simplu, fiecare deschide ce topic vrea. Cele interesante se dezvolta, cele mai putin interesante hiberneaza. Ia vedeti ce vanzoleala e la topicul cu federatia :rolleyes:
0

#69 Useril este offline   vlad1 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2647
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Oradea

Postat 31 January 2012 - 01:59 PM

In primul rind nu sunt implicat (nu fac) competitie. Viata mea este mai frumoasa fara FRMD. As prefera sa scrie cei care se pricep, i-mi inchipui c-o fi vre'unul mai rasarit.
Apoi, cind vin si punctez cite ceva (in general eu scriu despre ce stiu nu despre ceea ce-mi imaginez), se gasesc imediat altii care sa ma contrazica. Chiar daca nu au nici o ideie (nu contribuie cu nimic), n-au facut si nu fac ceea ce se scrie, sunt impotriva parerilor altora 'apriori'. Nu sunt deloc incintat de genul asta de dialog (dialogul surzilor).

Dar, as putea fotocopia cite ceva din revistele de specialitate mai recente (pe tema concursuri si figuri heli-rc). As prefera sa completez colegii si eventual sa ajut cu ce zic cei consacrati si recunoscuti.
0

#70 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 31 January 2012 - 04:44 PM

Asa e natura forumului, 99% din cei care posteaza sunt inregistrati in ultimul an si destui bat campii. Asa e pe orice forum, ca de aia e forum.

Mi-am gasit de lucru pentru urmatoarele luni. Am deja un Protos si am mai cumparat de la Ice9 tot ce mai avea el adica aproximativ 2 kituri. Zic aproximativ caci unele piese sunt pentru 3 kituri, altele doar pentru unul. Cu astea ar fi sa am 3 bucati Protos ceea ce pare cam mult.

Asta inseamna ca un kit il voi vinde (complet, aranjat). O sa il pun la vanzari. Doritorul poate opta pentru kitul gol sau RTF (cu electronica pe care inca nu o am dar o sa o cumpar dupa gustul respectivului). Pana atunci o poza cu desfrau de Protos.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMG_3457.jpg

Aceasta postare a fost editata de stiganas: 31 January 2012 - 05:28 PM

0

#71 Useril este offline   Ice9 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1361
  • Inregistrat: 06-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:RC Helicopters

Postat 01 February 2012 - 09:37 PM

Mda...si eu cu "boost-ul" de capital obtinut din tranzactie am dat comanda pentru noua jucarie...600 EFL!
Grea decizie, balanta inclinandu-se treptat de la Compas 7HV la TRex 700E, la Gaui X5, TRex 550, Outrage Fusion...mama, dar greu a mai fost.
De acum, cu Dumnezeu inainte.:drinks:
0

#72 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 01 February 2012 - 11:02 PM

Au aparut/apar o tona de lucruri noi, interesante.

O sa fie un PROTOS 700.

Blade a lansat 300x si 500X amandoua cu beastx. 300X e un fel de HBK2, FBL, cu pale putin mai mici. RTF e 380 USD.

Daca scadem 240 USD costul lui AR7200BX ramane heli la 140 USD, nu e rau deloc. Cred ca o sa bata la fund Trex250.

500X e foarte scump, mai scump ca un Trex 500, nu merita.

Compass are un model nou cu pale de 360mm care pare sa fie un mic TDR, multe chestii, multe.

Align are un radio Futaba 6FJ rebranduit, Spektrum un radio nou cu 18 canale (de sanchi), Multiplex un radio nou, etc., etc.

Tot Align e baza, 600 EFL e beton.
0

#73 Useril este offline   adi_ryan 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 189
  • Inregistrat: 06-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Baia Mare

Postat 02 February 2012 - 01:05 PM

Align 600E FL e beton au scos si head-ul fbl DFC cu care arata super, sa vedem Compass 6hv V2 care e pe drum :)
Pentru mine cam grea alegerea intre 600E FL sau 6HV pacat ca Compass nu are dealeri si la noi
0

#74 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 02 February 2012 - 06:29 PM

Compass arata foarte bine dar magazinele in care gasesti piese sunt putine. In Romania e un risc sa cumperi orice altceva inafara de Align.

Producatorii se chinuie sa ne explice ca heli-ul conteaza, ca e diferenta mare intre modelul X si modelul Y. Asta era pe vremea flybarului.

90% din zborul unui heli este facut acum de electronica si pale. Headul DFC e supermisto dar zbora exact ca oricare alt head FBL.



Vezi postareaadi_ryan, la 02 February 2012 - 01:05 PM, a spus:

Align 600E FL e beton au scos si head-ul fbl DFC cu care arata super, sa vedem Compass 6hv V2 care e pe drum :rofl:
Pentru mine cam grea alegerea intre 600E FL sau 6HV pacat ca Compass nu are dealeri si la noi

0

#75 Useril este offline   adi_ryan 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 189
  • Inregistrat: 06-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Baia Mare

Postat 03 February 2012 - 05:12 PM

Headul DFC e supermisto dar zbora exact ca oricare alt head FBL.
[/quote]
Arata mai sportiv, mai low profile dar din ce am vazut au avut mici probleme cu primele stocuri care le-au scos, oricum nu se compara estetic sau functional cu head-ul tracx al celor de la Compass :rofl: , pana anul trecut nu am auzit de Compass pana am vorbit cu un american pe forumul lor, dupa ce am inceput sa citesc despre 6hv mi sa pus pata dar din pacate la noi asa cum ai spus e riscant sa cumperi altceva inafara de Align, pacat ca nu au kit-uri super combo si cu beastx la 600 Efl:p
0

#76 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 04 February 2012 - 11:12 AM

O mica poza cu heli pe perete. 450-ul nu sta acolo in mod normal, e doar pentru poza. 600-le nu e Trex, doar canopia si cateva piese.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMG_3464.jpg

0

#77 Useril este offline   emilemir 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 873
  • Inregistrat: 04-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Turda
  • Interests:pierdut vremea

Postat 04 February 2012 - 12:30 PM

Metodanoua de a incarca baterii de la teava de incalzire
0

#78 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 07 February 2012 - 11:52 AM

PHOENIX SIMULATOR 4.0 beta
http://www.phoenix-simv3.com/news.asp
A aparut versiunea beta de la phoenix, am descarcat-o si merge fara probleme, nu am apucat sa o folosesc. Pentru cei care folosesc emulatorul de joystick: acesta nu mai merge.

Eu am pastrat pe hard si variantele anterioare, nu se stie cand sunt utile.

Gata, am dat jos 450 de pe teava de incalzire.
0

#79 Useril este offline   emilemir 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 873
  • Inregistrat: 04-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Turda
  • Interests:pierdut vremea

Postat 07 February 2012 - 12:25 PM

o sa vezi diferenta la plata incalzirii, sigur o sa fie mai multe gigacalorii :)
0

#80 Useril este offline   furios 

  • RAPTOR
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1168
  • Inregistrat: 30-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bragadiru
  • Interests:Heli

Postat 07 February 2012 - 05:26 PM

Vezi postareastiganas, la 07 February 2012 - 11:52 AM, a spus:

PHOENIX SIMULATOR 4.0 beta
http://www.phoenix-simv3.com/news.asp
A aparut versiunea beta de la phoenix, am descarcat-o si merge fara probleme, nu am apucat sa o folosesc. Pentru cei care folosesc emulatorul de joystick: acesta nu mai merge.

Eu am pastrat pe hard si variantele anterioare, nu se stie cand sunt utile.

Gata, am dat jos 450 de pe teava de incalzire.



Merge si cu EMULTOR,am incercat eu.
Problema la mine e ca cere resurse multe lafel ca relflight cea ce nu se intampla pana acum.
T-REX 500 PRO
T-REX 600N/OS55HZ-R
T-REX 700X
T-REX 800 TOURBINE
RAPTOR 90 SE gasser
HENSELEIT 3DNT
Save the flybar !!

---------Alexe Gabriel----------
0

#81 Useril este offline   emilemir 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 873
  • Inregistrat: 04-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Turda
  • Interests:pierdut vremea

Postat 07 February 2012 - 09:23 PM

probabil au umblat putin la grafica
0

#82 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 14 February 2012 - 03:16 PM

M-am jucat (pardon, antrenat) ieri mai mult pe Phoenix varianta 4 si intradevar sunt momente cand imaginea scapa cadre, inainte parca nu era asa. PC-ul meu e nici, nici, un desktop banal.

Iar au aparut anunturi la vanzari de te minunezi.

Cred ca respectivii adauga la pretul elicopterului si vechimea (in cazul unora de acum 10 ani) sau toate piesele pe care le-au schimbat ei vreodata (si dupa aia inmultesc cu 2), altfel nu pot sa inteleg cum un amarat de HK450 care costa cel mult 100 USD sa ajunga 300 USD.

Nu mai zic de anuntul cu phoenix. Se vinde un cablu original la 250 RON (ieftin) si o furaciune USB din China la acelasi pret (jaf). Daca tot vrei sa il testezi mai bine folosesti emulatorul de dongle care e moca.

Aceasta postare a fost editata de stiganas: 14 February 2012 - 03:17 PM

0

#83 Useril este offline   DanB 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1551
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:computere, electronica, rc

Postat 14 February 2012 - 04:37 PM

La un msrx/mcpx cit conteaza pentru giroscoape vibratiile - cit de bine trebuie echilibratele palele? Intreb in ideea ca giroscoapele raporteaza miscari relative si erorile de citire/rotunjire se insumeaza (de aia presupun eu ca hover-ul tine citeva secunde pina incepe sa o ia la plimbare).

Pe msrx tot plimb un petec micutz de banda izolatoare cind pe o pala, cind pe alta - dupa fiecare "eveniment" trebuie sa verific cit de rau vibreaza.

Aceasta postare a fost editata de DanB: 14 February 2012 - 04:37 PM

USER BANNED BY ADMIN
0

#84 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 14 February 2012 - 07:06 PM

Din ce am vazut eu poate sa vibreze oricat de rau, nu il afecteaza.
0

#85 Useril este offline   DanB 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1551
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:computere, electronica, rc

Postat 14 February 2012 - 09:36 PM

Eu am avut niste momente cind parea sa o ia razna mult prea repede, nu sint sigur daca de la servo-uri cu contacte proaste (cine a avut ideea de open servo... naspa idee) sau de la vibratii. Macar suna mai frumos cind e echilibrat si nu-si chiuie rulmentii asa de tare.
USER BANNED BY ADMIN
0

#86 Useril este offline   Ice9 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1361
  • Inregistrat: 06-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:RC Helicopters

Postat 14 February 2012 - 09:46 PM

Mda...vad ca bate un puternic vant de "scale-uri"...ma gandesc daca vremea de afara are vreo contributie. Ca atare o sa ma apuc si eu sa-mi "imbogatesc" scale-ul cu ceva elemente - pilot, ceasuri de bord, sistem de lumini, folie pe geamuri, stergatoare, etc.
Ca sa mai treca timpul. Si iarna...
0

#87 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 14 February 2012 - 10:35 PM

Astia care au termice iarna le desfac pana la ultimul surub, le curata, la lustruiesc si la fac la loc. Bineinteles ca desfac si mototul. E si asta un mod sa treci peste saptamanile cu vreme naspa.

Eu am inceput sa desfac raptorul 30 care zace de ceva timp pe dulap.

E bine facut dar se simte rau ca e old-scholl.

MiniTitanul tau arata foarte bine, si, nu pot sa cred, originalul are rotor cu doar 2 pale. Eu zic ca pana la folia de pe geamuri sa-l faci FBL, pentru scale look. Nu stiu daca exista si pale scale de tipul asta.

Vezi postareaIce9, la 14 February 2012 - 09:46 PM, a spus:

Mda...vad ca bate un puternic vant de "scale-uri"...ma gandesc daca vremea de afara are vreo contributie. Ca atare o sa ma apuc si eu sa-mi "imbogatesc" scale-ul cu ceva elemente - pilot, ceasuri de bord, sistem de lumini, folie pe geamuri, stergatoare, etc.
Ca sa mai treca timpul. Si iarna...

0

#88 Useril este offline   furios 

  • RAPTOR
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1168
  • Inregistrat: 30-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bragadiru
  • Interests:Heli

Postat 14 February 2012 - 11:17 PM

Vezi postareastiganas, la 14 February 2012 - 03:16 PM, a spus:

M-am jucat (pardon, antrenat) ieri mai mult pe Phoenix varianta 4 si intradevar sunt momente cand imaginea scapa cadre, inainte parca nu era asa. PC-ul meu e nici, nici, un desktop banal.

Iar au aparut anunturi la vanzari de te minunezi.

Cred ca respectivii adauga la pretul elicopterului si vechimea (in cazul unora de acum 10 ani) sau toate piesele pe care le-au schimbat ei vreodata (si dupa aia inmultesc cu 2), altfel nu pot sa inteleg cum un amarat de HK450 care costa cel mult 100 USD sa ajunga 300 USD.

Nu mai zic de anuntul cu phoenix. Se vinde un cablu original la 250 RON (ieftin) si o furaciune USB din China la acelasi pret (jaf). Daca tot vrei sa il testezi mai bine folosesti emulatorul de dongle care e moca.


I-am atras atentia celui cu heli pe privat prieteneste ca pretul lui este exagerat(demonstrat)si nu vrea sa inteleaga....ba mai mult acum crede ca am ceva cu el si sa bagat in topicul meu de la vanzari sa isi verse oful....da e bun ca imi da UP si e bun la casa omului...De ce nu sunt 10 insi dinastia sa ma "deranjeze" ca nu ma supar.
T-REX 500 PRO
T-REX 600N/OS55HZ-R
T-REX 700X
T-REX 800 TOURBINE
RAPTOR 90 SE gasser
HENSELEIT 3DNT
Save the flybar !!

---------Alexe Gabriel----------
0

#89 Useril este offline   Ice9 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1361
  • Inregistrat: 06-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:RC Helicopters

Postat 15 February 2012 - 01:53 PM

Vezi postareastiganas, la 14 February 2012 - 10:35 PM, a spus:

Astia care au termice iarna le desfac pana la ultimul surub, le curata, la lustruiesc si la fac la loc. Bineinteles ca desfac si mototul. E si asta un mod sa treci peste saptamanile cu vreme naspa.

Eu am inceput sa desfac raptorul 30 care zace de ceva timp pe dulap.

E bine facut dar se simte rau ca e old-scholl.

MiniTitanul tau arata foarte bine, si, nu pot sa cred, originalul are rotor cu doar 2 pale. Eu zic ca pana la folia de pe geamuri sa-l faci FBL, pentru scale look. Nu stiu daca exista si pale scale de tipul asta.


Ideea este ca nu vreau sa-i fac nimic MiniTitan-ului ci Raptor-ului 50 bagat intr-un fuselaj de UH-1 Y. Head-ul cu 4 pale (si principal si cel anticuplu) inca nu fac parte din planul de actiune, intrucat ar presupune sa scot din nou mecanica pentru teste si asta intrece rabdarea mea, chiar si cea "iernatica". Si mai e si EFL-ul...:)
Cind o sa incep, poate o sa deschid si topic nou.:mellow: Momentan au ajuns luminile, pilotul este pe drum din Hong Kong.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Bells.jpg

0

#90 Useril este offline   vlad1 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2647
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Oradea

Postat 15 February 2012 - 03:06 PM

Si eu am o piele de airwolf prin garaj.
0

Arata acest topic


  • 35 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »


Raspuns rapid

  

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro