Modelism - RHC Forum: Cafeneaua F4C - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 18 Pagini +
  • « Prima
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Cafeneaua F4C Discutii generale ce nu se incadreaza topicurile de constructie

#421 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 19 December 2011 - 08:28 PM

Multumim de gandurile bune! La Chichis pregatim cadouri pentru "aero-picime" si cred ca va fi cel mai frumos Flypol-Craciun.Multumim daragilor nostri prieteni care au contribuit cu mici atentii.Dupa eveniment,desi nu mi-am propus sa trambitzez despre noi,pun oarece poze
cu evenimentul.Pitts a intermediat o donatie catre unul din copii: Fratila Catalin 13 ani-4 frati(nacajitzi de-ai nostri).Adanca plecaciune-adica multumim din suflet!
Bine ca zboara si....insectele !
0

#422 Useril este offline   pitts 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1966
  • Inregistrat: 08-May 02

Postat 19 December 2011 - 09:29 PM

Vezi postareaflypol, la 19 December 2011 - 08:28 PM, a spus:

.................... a intermediat o donatie catre unul din copii: Fratila Catalin 13 ani-4 frati(nacajitzi de-ai nostri).Adanca plecaciune-adica multumim din suflet!


De 2500 de ani astept mult promisa lui adresa!!!!!!...Dorine, chiar iti este asa de greu sa bati cateva litere intr-un mail?...gandeste-te ca poate vei bucura un copil!.....

Aceasta postare a fost editata de pitts: 19 December 2011 - 09:30 PM

No brain, no headache.....
0

#423 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 21 December 2011 - 09:43 PM

Fratila Catalin Com.Chichis str.Sporturilor 425 jud.Covasna sau cu transport platit de Flypol :Fancurier sediu Sf.Gheorghe jud.Covasna= merge Corina cu flacaul sa-si ridice bucuria, eu fiind departe."Spovada 'nchin tie parinte-al sufletului meu" ...unde am citit ?Saul Bellow despre cum imbatranim si uitam.(Incercasem ,da' si mesageria ta e plina beton !)Un simplu dar adanc multumesc!
Bine ca zboara si....insectele !
0

#424 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 21 December 2011 - 09:48 PM

Flo Rida "Good feeling" - cam asa vibreaza sufletele "picimii"-trupa lui Flypol Marius-asteptand ziua de vineri.AMR 36 ore.
Bine ca zboara si....insectele !
0

#425 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 10 January 2012 - 03:44 PM

Am luat niste decizii dure:
1.Gata cu pierderile de bani si timp la Sanpetru.Mai faca si altii.Avem un om priceput la a conduce activitatea sportiva,e bun si-i place ce face.,dl.Vasile Pop.
2.Lucram in "dementa" la se5a -e incantator plin de cabluri,coliere,surubele,intinzatori.
3.Montam Cessna de 3 m-ARF simplu .Marius il fumeaza.
4.S-a comandat motorul 360V pentru Wilga 1/3,5.Avionul progreseaza.
5.Am reparat tot ce se putea repara: Edge mare 2,1m -arata de vis,Hurricanul zboara cu 40cmc
fara probleme,Pitts-ul e o nebunie,avem planor de 3,5m pentru F3J....
Nu stiu de ce insist cu chestiile astea cand evenimentul zilei e....se intoarce "oratania",incepe "dezmatul",gata cu "voodoo"......bagam un 2012 mare.
Dialoguri interzise:..........Marius e in al noulea cer!
Bine ca zboara si....insectele !
0

#426 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 19 January 2012 - 09:11 PM

S-a intors ieri.Parca nu plecase niciodata.Nu telefon,nu mail,nu scrisoare si cerere de reangajare.30 de secunde ma uitam la Marius si el la mine si....suntem barbati deci,sentimentali,romantici,orgoliosi,duri,confuzi,..... superstitiosi.Voodoo de bine!
" Am "finit"! Si? "Tat afara filnandesii ca shinesii",Si? 'Primesti la munci or pleci" Io nu.Marius ,emotionat ca la prima intalnire cu fata lui Szigety bacsi,s-a lipit de mine si...."Te primim,fa cerere!"."Tus taci ca nici telefon nu mai dat".Vezi ca ti-am scris cererea de angajare.....ti-am aprobat-o de cand ai plecat."Marusica ai facut la scoala bine?"." Da.Mi-a fost dor de tine!" ....
A urmat nebunia.Hog-uri americanesti,tipete isterice si...un pachet de balsa calcat in picioare( Ce mai conteaza-are Kele destula pe stoc)
Afara ningea molcom peste tara secuiasca;in sanctuar parca era mai cald
"Sa stiti ca Serjiu,siganu,a fost magar si fara potent.Fusit in zermania dupa o luna si m-a lasat fara contract, da, sefii nokia mi-au dat comfestatie 3800 euro".Compemsatie ca te-au dat afara;sper ca ti-ai pus banii in banca.
Zambeste larg,cu privirea de gheata asiatica a la Lucy Liu,scoate un american express nou nout,il flutura in aer: 12 000 de dolari !!!!
"Marusica,afem bani de spital in Austria,ne facem bine!" . "Sefu facem o cafea? " Oa se baros de afion!!!!!"
Ninge molcom peste tinutul secuiesc,brusc, am uitat de poporul nacajit care se zbate in strada sa-si recapete mandria si demnitatea de
roman,tailandez,ungur,neamt,ceangau.Avem lemne de foc si....parca e mai cald in sanctuar.
Bine ca zboara si....insectele !
0

#427 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 09 February 2012 - 10:05 PM

Monologuri sentimentale.
Au plecat.M-am uitat prin ceata usoara cum se salta 737-le spre Viena.Nu stiu cine era mai emotionat,Marius,Asiatica,Pisti sau...poate eu,flypolforever.S-au strans bani multi de la oameni verticali ca brazii din Tusnad,hotarati ca stejarii Bunestiului,anonimi ca zborul uliilor peste secuimea inghetata,pentru ca sa-si recapete suflul de om liber in Romania.Cred ca "maria sa marele asistent al sanctuarului",la 15 ani neampliniti,avea teama de zborul adevarat(parca zborul modelelor n-ar fi emotionant).N-au fost dialoguri,a fost multa tacere.Mai greu a fost ca "oratania" avea nevoie de viza pentru UE( umblaturi,emotii...).Uitase ca, pentru a trai in tara asta, trebuie platite taxe.Duritatea omului modest din Asia;a platit 3200 euro fara sa i se vada pe fata durerea pierderii unei parti din truda la straini.Munte de devotament;cauza a primat."Mariusica,ne fasem bine la operasie,nu banii conteasa".Greu a fost la vama:geanta plina de plante,menta,cimbrisor,catina,afine...si altele.Sansa a fost in controlorii isteti ai vamii care au inteles ce se intampla.Multumesc domnilor,multumesc celor 18 anonimi care au strans 2335 euro pentru un copil anonim al unui tinut uitat de Bunul dumnezeu!Sa fiti iubiti!
E prea pur aerul la noi ca sa nu-l simti in piept liber si sa nu-l cinstesti cu zbor inalt de aeromodel cu greu mestesugit in luni de iarna grea ,apasatoare.
Bine ca zboara si....insectele !
0

#428 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 10 February 2012 - 10:07 PM

Dialoguri ciudate.Cand a deschis usa sanctuarului mi-a cazut Superglu-ul din mana."Buna zaua sefu'!" Zaua buna Pisti bacsi ,hai si stai.
"M-o trimis femeia sa va dau plasa asta". Multam,da' ce-i in ea? "O pus d-ale noaste,de prin curte,ca 'neavoasta n-aveti naturale pe pus pe masa". Bei ceva? S-a uitat lung la mine cu ochii lui de taran istet ,a pus capu-n pamant."As bea da nu-i cinstit.Io stiu ca 'neavoasta va truditi cu baiatu'". Am desfacut punga de carfur : 20 oua,un stiuc bun de slana groasa afumata,doi carnati maricei,6 mere,6 pere,un borcan de gem de prune."Sa nu mi le dati inapoi lucruri si mai frumoaseca ma spurca nevasta".Nu ti le dau,le iau,am si eu copii si nepoata care s-or bucura de ele.Ti le platesc."Nu ,e dar".Multam.A aruncat pe furis ochii prin incapere.Credeam ca se uita dupa vreo sticla."Care-i avionu' baiatului?
Ala."Si-i facut de mana lui sau l-ai facut 'neavoasta?" El l-a facut."Da zboara?" A zburat de 5 ori,frumos.Daca-l lasai mai des, facea
si mai multe si,in plus,invata mai multa meserie."Apai omu mai greseste,da apoi ii pare rau,sa stiti". "Bine-i baiatul?" "Io nu stiu ce-am semnat ca eram cam beut". Ai venit acum sa-ti explic? Nu ti-a spus Maria,nevasta-ta? Era suficienta semnatura ei sia doctorului de familie.Ai semnat ca esti de acord cu operatia."Aha." Am impins sculele sa pun un stergar curat ca sa mancam.Patratosul de JD a fost facut sa inmoaie,nu oasele,sufletele.Am scos branza ,ceapa iute din Chichis,slana lui,doua fishaguri( vi le descriu altadata-tzoiuri de tuica-de 50 grame,ascutite si rasfrante la gat),un carnat afumat.S-a tras spre coltul mesei,a dat sa puna mana dupa tigari,s-a razgandit.I-am intins un pachet de Dunhill(de la mama inglitera,adevarat,mirositor ca la poarta iadului) Ia d-astea."Iau,ca n-am pipat niciodata de-astea domnesti".A tras un fum lung,cu pofta,scrasnind din dinti de placere.Hai noroc! Sa bem pentru baiat! "Sanatate,sefu".
Lemne ai? "Am"."Da' chinezoaica s-o dus cu el?" Da."Da-l mai aduce inapoi?" Bineinteles,sanatos!.Ce-ti fac vacile?" Stau sa fete".Iarna?
"Apai s-ontors lumea cu curu-n sus,nu vedeti ce viforoaie de zapada s-o pus".Fan ai destul? Am.Mai Stefane,tu esti roman si te stiam
om la locul lui.Ce te-o apucat acum ? Crashma zi de zi,trage femeia ta ca o roaba,te-ai pus contra sa ajutam copilul asta valoros si harnic,bun la scoala si cu viitor ca-i cuminte si priceput.Ai suduit-o pe asiatica; ii e drag si-si da munca de un an sa-l scape.
"De fapt am venit sa-mi cer iertare;m-o impins femeia ca m-am incainit ca prostu;da as fi venit si altfel ca mi se rupe sufletul dupa
baiatu meu".Am povestit 5 ore despre aeromodele si zbor si politica si d-ale vietii.Cazuse demult noaptea peste "Sanctuar",batea groaza peste secuime,se infundase drumul Borosneului de troiene,se cam golise sticla."No sa merem acasa".Nu merem nicaieri,te culci aici in sala mica,mergi dimineata,ii 2 noaptea."Da neavoasta?" Ma duce acasa paznicul ca am baut si eu nu stau in creierul muntelui ca tine.
Dimineata am gasit atelierul maturat ,a lucrat la zapada,a carat lemne la centrala,caprele aveau apa si fan. Ramasese bautura cam de doua degete,nu s-a mai atins de ea.Din pachetul de Dunhill fumase doar o tigara........
Bine ca zboara si....insectele !
0

#429 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 14 February 2012 - 12:15 PM

Cand "dansul" vrea s-o faca ,o face.Vesti bune de la Marius(prin secretara lui filipineza): operatia a reusit;deja respira singur mult mai bine,mi-au fatat 6 capre cate doi iezi,zapada s-a mai potolit prin secuime,constructiile F4C merg ca pe roate,nepoata rosteste deja propozitii din 5 cuvinte,Aeroclubul Brasov se pregateste de actiuni de neimaginat,fabrica....n-am
comenzi ,n-am batai de cap,....topicul asta a fost facut ca sa ne varsam ofurile si nervii.Nu e cazul !Sa fiti iubiti!
Bine ca zboara si....insectele !
0

#430 Useril este offline   pitts 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1966
  • Inregistrat: 08-May 02

Postat 14 February 2012 - 03:39 PM

Sefu'!
Pune toate "consemnarile" astea cap-la-cap si faci un volum care se va dovedi un manual de mare omenie; promit ca, daca o faci, ma inham sa strangem ceva bani sa tiparim sub titlul: "Manual de ce ne lipseste noua romanilor: bun simt si grija fata de aproape".
Te pup absolut frateste!
No brain, no headache.....
0

#431 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 15 February 2012 - 01:39 PM

Va multumesc pentru ca ma lasati sa scriu istorioarele astea.Va asigur ca au legatura cu aeromodelismul,cu "sanctuarul" nostru din fundatura asta de tara,cu "picii din Chichis" care ,daca nu vor deveni constructori de avioane,macar vor sti sa tina in mana minimum de scule ca sa-si castige o paine.Inchipuiti-va ca exista in Romania o primarie interesata de ce fac eu aici.
Istoriile acestea reale sunt replica la vorbele unui fost prieten pe care inca il iubesc :"Eu nu fac nimic in aeromodelism fara bani"(adica degeaba).Daca Marius se face bine ,tematica se va schimba,scopul fiind atins.
Sa sti ca-mi plac pupaturile fratesti.Imi plac si fratesti de la "surioare".Sa fi iubit!
Bine ca zboara si....insectele !
0

#432 Useril este offline   pitts 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1966
  • Inregistrat: 08-May 02

Postat 15 February 2012 - 07:59 PM

Vezi postareaflypol, la 15 February 2012 - 01:39 PM, a spus:

...............Imi plac si fratesti de la "surioare"..........


:blink:
No brain, no headache.....
0

#433 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 27 February 2012 - 03:49 PM

Daca sunt momente in viata in care te gandesti la cine aranjeaza lucrurile in univers ca sa fie si bune si rele,suportabile sau nu,acceptabile in sec.XXI sau ramase dogme primitive si la cum gandirea vizionara a omului accepta notiune de voodoo si liturghia crestina ,e sigur ca "El",absolutul existentei noastre,e un mucalit misogin pus pe suguieli metafizice la adresa "Lui" omului(primitiv,educat,erudit,initiat).Fata asta, al "dracului"de frumusica", Antonia,probabil alaturi de Andreea Berecleanu(Ant.1) etaloane de frumusete clasica romaneasca,canta " Marionette"-suntem marionete in mainile "Lui" "El".
S-au intors "bolnaviorii". El,copilul nostru iubit: Procol Harum "A Whiter Shade of Pale ",Ea fata dragonului,invingatoare,rece,dura,responsabila....frumoasa,invaluita de aura "Lui",nu pasnicul melancolic Budha sau de magia celui neprihanit ,Iisus din Nazaret,fiul lui "El" ci fiica lui Quetzalcoatl,cu pieptul in vant si ochii spre cer in zbatere de aripi de dragon,nu sarpe perfid.Toata suflarea Flypol,toti ulii Covasnei,toti leoparzii neanfranti din Zoo-urile romanesti dornici de libertate,au strigat spre cer:"Multumim tie ,necunoscutule,pentru minunea zilnica.
Bine ca zboara si....insectele !
0

#434 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 27 February 2012 - 03:51 PM

Acesta a fost scopul.E atins.Binele trebuia sa invinga.A facut-o!Sa trecem la aeromodelism.
Bine ca zboara si....insectele !
0

#435 Useril este offline   CamilBM 

  • ex BIGfoot
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1013
  • Inregistrat: 02-April 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:UAV/F3A/JET/3D/1:1

Postat 15 April 2012 - 08:09 PM

Enjoi!


Fly to live
Live to fly

Futaba 8FGS, HK 6CH, EM Yak 54 2.2m TGY50, Miss Wind S 50E, Swallow 90 RCGF20, Sukhoi S29 50E V2, TG L-39 EDF90, FG L-39 EDF70, Click, Click C, Sultimate, Elipsia, Bicut V1, Quad 50cm, Radina DLG Stignas, , Heli 450 V2, Funjet.
0

#436 Useril este offline   aurel10 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1268
  • Inregistrat: 13-August 10
  • Gender:Male

Postat 15 April 2012 - 09:17 PM

Tare frumos. Au avut de toate, pe saturate.
Cel mai mult mi-a placut YR-PAX -ul lui Alex Papana, care se vede mai mult aici:
http://www.youtube.c...1&v=ggZXagqXTcQ
0

#437 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 30 June 2012 - 03:08 PM

Dialoguri interzise.Ce ne facem dom'Dorin?Legat de ce?M-am facut eu bine si v-ati damblagit 'neavoasta.....!?Bai,tipule,esti destul de bun sa termini avionul.Ce-ai vrea,sa-l faca oratania?Da! Las mizerabil,te dai cu muierile ,si alea jumatate cobre filipineze.L-as dom'Dorin ca a noasta are suflet mare.Da,si ce fundatie si ce balcoane...Lasati ca stiu ca tineti la ea si ati vazut ca a intins koveralu' mai bine ca neavoasta si Corina. Ce-ti da sa bei zilnic.Extras de mac si cu izma.Opiu?Nu,da cred ca are.Cand fumeaza in birou ne apuca pe toti somnu'.E,pe dracu?!Zice ca,daca nu e tabac,se poate fuma.Si zici ca ma ajuti sa termin avionul?Absolut!Da,de fapt,ce aveti la spate? Boala de sale,lombosciatica,am.Se vindeca?La batranete mai greu.Da' tata de ce nu are? II mai tanar si-i beutor si tabagist si muieratic si nu- prea place munca,si-i scandalagiu si bataus.Aveti dreptate dar 'neavoasta de ce nu?Ba da,mi-au placut femeile si beutura si mancarea buna,am fumat numai scumpeturi dar nu-i deajuns;nu m-am certat si razboit cu,nimeni iar viata a cam trecut peste mine usor ca un zbor de planor printre nori de vara.Iar v-a suparat Zoli.Da.Nu ma supara nimic mail tare decat cineva care nu ma lasa sa-l ajut,fara obligatii.Poate ca seamana cu ai nostri.Sigur!
Bine ca zboara si....insectele !
0

#438 Useril este offline   Teo-Costin 

  • T.C.I.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1399
  • Inregistrat: 13-June 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI-Tineretului

Postat 04 August 2012 - 10:35 PM

A inceput campionatul de machete din Spania ......


Take the first step in faith. You don't have to see the whole staircase, just take the first step.
0

#439 Useril este offline   Teo-Costin 

  • T.C.I.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1399
  • Inregistrat: 13-June 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI-Tineretului

Postat 04 August 2012 - 10:54 PM

Ca de obicei noua ca natie, ca tara, ca tot ce vreti ..... ni se da un shut in c.. de la inceput ..... nici poza nu au fost in stare sa o puna bine, cum se face ca la toti merge numai la noi NU.

http://scale-wc2012....id=40&Itemid=51
Take the first step in faith. You don't have to see the whole staircase, just take the first step.
0

#440 Useril este offline   mvpricop 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1424
  • Inregistrat: 08-February 06

Postat 07 August 2012 - 09:37 AM

Cred ca un sut mai mare isi dau cetatenii Ro singuri.

La defilare asta e echipa sau lotul Ro.
Nu stiu cine e cetateanul, presupun ca organizatorii au reparat cum au putut lipsa echipei. Probabil echipei ii e rusine cu steagul Ro.
Cineva trebuia sa-i indrume (chiar cu pipa in gura) inainte de a merge acolo referitor la protocolul minimal.
Fisier atasat  echipa-Ro-F4C (Small) (Mobile).png (99.02K)
Number of downloads: 166

Altfel, stim ca lotul e bine-merci, lucreaza, bea berica, are treaba.

Pilotul e cu pilotajul,
Constructorul e cu montajul,
Asa merge angrenajul.
Fisier atasat  zincenco-bujor (Mobile).png (91.28K)
Number of downloads: 176

Hai Romnia!
Cu sau fara de motor,
Io le zbor pentru popor!

Schaum vor dem Mund,
Und Papier fuer der Fund!
0

#441 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 07 August 2012 - 09:59 AM

Tot e bine .. decat deloc !
Poate la campionatul/campionatele urmatoare or sa fie mai multi in delegatie, insa pentru asta nu e suficient doar sa se comenteze ... cred eu .

P.S.

Mai stiu pe cineva care a venit la una din etapele cupei de F3A fara avion si fara sa se antreneze :) ....
Intrebare : - daca asa se prezentau toti concurentii ( fara avioane si fara antrenament ) ce s-ar fi intamplat oare ? :D
Deci ar trebui sa se introduca in regulament un paragraf care sa oblige ca macar un concurent sa aiba avion ( de preferat organizatorul )
ca sa poata "inchiria" si ceilalti concurenti care nu au pe baza de buletin .............................
precum hidro-bicicleta pe lac in Herastrau, sau sky jet -ul pe litoral , sau ... rochia de mireasa in ziua nuntii :) !

Hai ROMANIA nu Romnia !

Aceasta postare a fost editata de REAL DESIGN: 07 August 2012 - 10:01 AM

Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#442 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 07 August 2012 - 11:57 AM

Deci .. anul asta sunt putini - inchiriem !!!
La anul or sa fie mai multi ( si mai dotati .. Vanquish super scula ! :) Nu ? )
.. si peste inca un an ( 3 in total ) o sa fim si ..... antrenati !

eheeee .. si dupa aia sa te tii ... campioni pe linie.

Aceasta postare a fost editata de REAL DESIGN: 07 August 2012 - 11:57 AM

Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#443 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 23 December 2012 - 02:09 PM

S-a sculat Leopardu' Nea Gigi ! Sau......i s-a sculat leopardului?
Bine ca zboara si....insectele !
0

#444 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 23 December 2012 - 03:11 PM

Hiberneaza . ca a dat zapada .. bea un vin fiert dupa reteta bunul nostru Master Chef .. FlyPol .... capsunica ( ananas ) .. d'ala cu frunza mare .. are un parfuuuum ...

Sa ne traiti BINE, sa fiti sanatos si sa nerevedem la anul cu drag si masina plina .. cu avioane, gagici si capre ..

La multi ani si Craciun Fericit !

Semnat Nea G.

Aceasta postare a fost editata de REAL DESIGN: 23 December 2012 - 03:11 PM

Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#445 Useril este offline   daniel v 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 73
  • Inregistrat: 21-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Braila

Postat 24 December 2012 - 02:50 PM

Craciun Fericit, La Multi Ani si aterizari linistite !
0

#446 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 03 March 2013 - 12:23 AM

http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-frc1/887008_163903167096838_119008905_o.jpg
66% Cub.

Asa da!

Aceasta postare a fost editata de dan_mitea: 03 March 2013 - 12:24 AM

0

#447 Useril este offline   gicosu 

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1849
  • Inregistrat: 08-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Tantava

Postat 03 March 2013 - 08:58 AM

Vezi postareadan_mitea, la 03 March 2013 - 12:23 AM, a spus:

http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-frc1/887008_163903167096838_119008905_o.jpg
66% Cub.

Asa da!

Crezi ca iese sub 15 kg ? :rolleyes:

Aceasta postare a fost editata de gicosu: 03 March 2013 - 08:59 AM

0

#448 Useril este offline   gicosu 

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1849
  • Inregistrat: 08-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Tantava

Postat 03 March 2013 - 09:53 AM

Dar de motorul asta ce spuneti ? Link-ul de pe RCSB , 220 cc , patru cilindrii
, benzina .
http://www.rcscalebu...40&PN=1&TPN=105

Prima pornire .

Fisiere atasate


0

#449 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 03 March 2013 - 06:12 PM

Nici acesta nu-i de lepadat:
http://youtu.be/aOexZOxw2HU
Multa, multa bafta.
0

#450 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 07 May 2013 - 01:59 PM

Vazut,placut...era sa glumesc,cumparat! Salivam in continuare!
Bine ca zboara si....insectele !
0

Arata acest topic


  • 18 Pagini +
  • « Prima
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro