Modelism - RHC Forum: Cafeneaua F4C - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 18 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Cafeneaua F4C Discutii generale ce nu se incadreaza topicurile de constructie

#1 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 20 January 2011 - 06:03 PM

Pentru descarcarea nervilor machetistilor.
Domnilor, tot ce este de comentat adiacent sectiunii va rog postati aici.
Multumesc.
flying is my life...
0

#2 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 20 January 2011 - 07:56 PM

"Multumim !Banzai ! Avem unde sa ne batem!"
Multumim Silviu;am inteles aluzia fina si incep cu scuze adresate lui Mada.Nici macar nu-l cunosc dar sper sa ne vedem in februarie.Multumesc de asemenea pentru ca mi s-a sters tirada impotriva monopolurilor,globalizarii si imperialismului in lumea modelismului .Tot ce am spus ramane valabil !
Drag tanar modelist.
Tu esti tanar si curat deci evita acest topic dar,ca la pozele si filmele deochiate,poti sa mai arunci cate o privire.Uneori marile pasiuni derapeaza dar fii convins ca
nu se va lasa cu sange! Ne batem ca sa fim prieteni si sa ne cunoastem mai bine spre "gloria vesnica a modelismului romanesc".

Flypol aerogrup(si nu aerogroup) are o noua preocupare: modelul gigant de antrenament al tanarului Marius va avea scrisa deviza: "Eliberati Leopardul !' si va fi o forma de protest impotriva incarcerarii in zoo-urile lumii(inclusiv la Brasov) a acestui nobil animal.Luptam de asemenea pentru protejarea uliilor sorecari si a liliecilor
(simbolul Flypol) de la periferia Brasovului si din judetul Covasna !
Suntem alaturi de grupul de australieni de pe nava "Steve Irwin" care se bate cu imperialismul japonezi care se hraneste stiintific cu balene in marile Sudului!
Intre timp facem profundor RAF-ului !
Bine ca zboara si....insectele !
0

#3 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 21 January 2011 - 04:55 AM

Vezi postareaflypol, la Jan 20 2011, 07:56 PM, a spus:

.Multumesc de asemenea pentru ca mi s-a sters tirada impotriva monopolurilor,globalizarii si imperialismului in lumea modelismului .Tot ce am spus ramane valabil !

Nu am sters nimic,posturile sunt doar ascunse,cand am un pic de timp o sa le mut aici.
flying is my life...
0

#4 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 21 January 2011 - 12:39 PM

Totusi cred ca ar cam trebui sa ne cenzuram putin.Stiu eu ? Oare trebuie impuse niste limite? Topicul acesta poate ajuta modelismul permitand o exprimare libera ,ordonata ,cu bun simt ,in care tematicile sa fie dezbatute si cu putin umor.
Cred ca e interesant sa ne cunoastem preocuparile si of-urile deci sa ne cunoastem intre noi.

Eu prefer sa evit tematicile: noi romanii si relatia cu "arogantii' din vest; ce a fost inainte de 89 si ce e azi;cine e mai bun ca cine?;calcatul pe coada in stil romanesc;replici de genul: mama ce nasol arata;federatia un bun sau rau necesar ;glume nasarate la adresa stil de zbor,prabusiri,gafe s.a.m.d.
Deviza Flypol: " Daca o incasezi e sigur ca ai gresit ceva deci orice picior in......e un pas mare pentru omenire!"

Exemplu: Noi suntem preocupati cu protectia pasarilor de prada:ulii mai ales,soimii comuni si corbii-deci ceva ce zboara si fara de care marginile de drum si campurile ar fi sterpe.Nu cred ca prezinta interes pentru toti insa arata ca suntem milosi si toleranti,responsabili pentru frumusetea cerului pe care ne zburam modelele.
Nu stiu cum sa trimit un filmulet in care la un zbor am evitat cu greu sa lovesc un soim cu Wilga.In replica vedem zilnic cum aeromodelistii sicaneaza ciorile si ulii cu zboruri provocatoare.(Daca pun filmul pe un DVD ma ajuta cineva sa-l intubam?))
Exemplu: In atelierul nostru putem face hobane antichizate din orice specie de lemn: cires,frasin,stejar,paltin,molid rezonanta,brad alb...e gratis ! Orice comentariu insa ne doare! Nu suntem filantropi ;credem in faptul ca, ajutandu-ne, facem bine unei idei.
Ce ma intristeaza e faptul ca putini tineri au raspuns la apelul"Drag tanar modelist".Sa fie un vid sau ce scriu acolo sunt tampenii depasite de epoca IT-ului ?
Bine ca zboara si....insectele !
0

#5 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 21 January 2011 - 01:50 PM

Vezi postareaflypol, la Jan 20 2011, 07:56 PM, a spus:

Drag tanar modelist.
Tu esti tanar si curat deci evita acest topic ...

Da' ce, voi aveti raie?! Sau tu, Dorine, esti batran si uns cu multe alifii ?!
Dimpotriva, cred ca machetele zburatoare, mileurile astea de le facti voi, ar fi bun ideal pe care -eventual- sa si-l doreasca cei care se apuca de aero. Ca nu o sa ajunga toti, asta e alta treaba, dar demonstrand ca se poate, se deschide altfel usa catre....

In alta ordine de idei, ca sa mai dau inca un argument multasteptatei intalniri F4C de la Bv, va spun ca acolo va puteti baza pe unul din Einsteinii aero(si nu numai) modelismului de la noi, devenit Brasovean prin cezariana; ma rog, inversul ei...
Nu spui cine -pana nu s-o dezvalui singur-, persoana importanta.
Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#6 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 21 January 2011 - 01:55 PM

Clasic in viata, guru, mare suflet, mare caracter.
0

#7 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 21 January 2011 - 03:46 PM

Dorinelu stie !?!?!? : incepe cu V si se termina cu as! Hai fratilor : mutati Bucurestiul in Brasov! Aerul nu e mai curat,viata nu e mai ieftina,gagicile.......ma indoiesc,chiriile ca-n capitala insa avem Lempesul si sufletele deschise .Eu sunt un posesiv ;mi-as vrea toti prietenii aproape.Voodoo facem iar prognoza de vreme pentru dupa 22 martie e buna si de zbor.
Au inceput sa fete caprele : +3 si mai sunt pe teava 9-10 !
An finalizat profundorul!!!
Bine ca zboara si....insectele !
0

#8 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 21 January 2011 - 08:48 PM

Sa ne traiesti vesnic Bogdan Stancu! Aiurita de filipinota a venit disperata la mine cum ca te-au vandut la turci.Iarta-mi asocierea de nume dar merita sa-i vezi fatza !!!! Stie cata stima am pentru tine.Fii alaturi de noi in actiunea "eliberati leopardul".
Sigur m-am ramolit daca s-a inteles ca tinerii sa nu se uite la F4C.Vroiam sa zic sa evite cafeneaua :gaselnita asta faina a lui Silviu fie-i numele pomenit in "Istoria ilustrata a modelismului mondial"!
Drag tanar modelist ! Sunt oameni in lume asta pe care merita sa-i cunosti! Undeva pe la capul listei e Bogdan Stancu care mi-a frant sufletul de modelist in 2008 zburand pe un cer senin un planor mare si zvelt ,alb,alb...al..a....
Bine ca zboara si....insectele !
0

#9 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 22 January 2011 - 08:33 AM

Vezi postareaflypol, la Jan 21 2011, 08:48 PM, a spus:

Aiurita de filipinota a venit disperata la mine cum ca te-au vandut la turci.Iarta-mi asocierea de nume dar merita sa-i vezi fatza !!!!

Nu-s chiar eu ala. Sa se duca acolo, poate intre timp invata sa scrie si cu litere mici. Cu secretara, stiu ca merita (uneori) sa-i vezi fata... da' sa vezi restul...
Multi n-or sa inteleaga, da' asta e...

Vezi postareaflypol, la Jan 21 2011, 08:48 PM, a spus:

Fii alaturi de noi in actiunea "eliberati leopardul".

Ma, cu leopradu nu cred ca va pot ajuta, da' iau bidineaua si vopsesc gardu'.

Vezi postareaflypol, la Jan 21 2011, 08:48 PM, a spus:

mutati Bucurestiul in Brasov!
Au mai mutat unii orase intregi la Bv si a ierit incalceala mare de fire metalice. Lasa, mai bine sa venim in vizita, sa nu ne puneti la munca :)

Aceasta postare a fost editata de BogdanStancu: 22 January 2011 - 08:35 AM

Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#10 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 22 January 2011 - 09:33 AM

Salut Atro! Ziceai ceva de niste placaj 2,2mm 5 straturi! Este!
Bine ca zboara si....insectele !
0

#11 Useril este offline   atro 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 168
  • Inregistrat: 10-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodele

Postat 22 January 2011 - 10:11 AM

Salut,

Da, imi trebuie, dar inca nu m-am apucat de taiat. Mai am putin de desenat si pe urma vorbim.
Iti trimit PM.

Adrian
0

#12 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 22 January 2011 - 08:53 PM

La Brasov ninge de vis! Maine dimineata,la cafea,ma voi gandi la voi F4C-isti !
Junioru' Marius a terminat aripa "antrenorului".Ma las de meserie! Generatiile urmatoare vin gramada peste noi! Estras din dialog de "sanctuar":

Intrebare: Domnu Dorin pe vremuri aveati atelier in scoala? Aveam.Puteati lucra in atelier?Puteam.Va placea? Da.Era fain?
Era,in zilele in care aveam atelier plecam la scoala cu o ora inainte.Ati vrut sa va faceti maistru? Nu,tamplar.Si,ati ajuns? Cred ca da.Noi n-avem atelier;pot sa iau si eu cafea? Nu,poate peste 4 ani,esti obosit? Da ,m-am culcat la 3 noaptea ,ne-a fatat o vaca.Vitelul? O sa-l taie ca-i baiat.Mai baiete chiar vrei sa te faci maistru? Vreau.Taica-tu ce zice?El nu zice nimic ,ii beut de-o vreme.Pot sa tai cu Proxonu? Poti.Cleiul asta iute lipeste buzele.Sterge-te cu acetona da sa nu dai pe ochi.
Am vazut la antena pe doamna aia blonda ce face sali de sport .E ministru tipule.Va place de ea? Da,imi place.Ati cunoscut-o? Nu ,as vrea.Da face si ateliere in scoli?
Nu mai,nu-i treaba ei,e alt ministru care face asta.Face si la noi? Stiu eu? Fa o cerere!Da voi la ora de practica ce faceti? Jucam fotbal ! Place-ti ? Nu ca eu am astm.
Da de ce ne batem sa scapam uliii? Pentru ca zboara mai Marius si sunt animalele nevinovate ale lui Dumnezeu.Ma lasati la calculator? Te las da nu la jocuri.Da nici nu aveti ca m-am uitat.Bai soimule,nu sunt bune,uita-te la istoria RAf-ului.O stiu pe de rost.Va place treineru' ?Imi place,l-ai facut bine,e frumos! Da ma lasati sa-l
zbor daca-i gata.Te las;te-ai mai dat cu Arcusul? Da.Place-ti?Place.
Ce ziceti domnilor? Drama mare la tara in provincii uitate de lumea buna ,in invatamant ,daca la practica se joaca fotbal.
Bine ca zboara si....insectele !
0

#13 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 23 January 2011 - 03:14 AM

Mi s-au umezit ochii.
Incotro ne indreptam?
0

#14 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 23 January 2011 - 09:05 AM

Vezi postareadan_mitea, la Jan 23 2011, 03:14 AM, a spus:

Mi s-au umezit ochii.
Incotro ne indreptam?

Spre Canada.
Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#15 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 23 January 2011 - 09:34 AM

.... model sigla club aero ! ?

Se pare ca printr-o minune a reaparut !
Vulturul Zagan - anvergura 2,80 m - mai mare decat Sbach-ul lui Florin 100 % !

Fisiere atasate


Aceasta postare a fost editata de REAL DESIGN: 23 January 2011 - 09:39 AM

Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#16 Useril este offline   ACS 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 273
  • Inregistrat: 01-October 07
  • Gender:Male
  • Location:Campina

Postat 23 January 2011 - 10:05 AM

Vezi postareaBogdanStancu, la Jan 23 2011, 09:05 AM, a spus:

Spre Canada.

Inteleg ca e gluma, dar e amara rau de tot, noi aici am invatat modelismul si multe altele, si Dan tot aici s-a format ca om, si acum cand aude ce se intampla sta sa planga.E de plans ce se intampla acum in tara, iar Napoleon avea o vorba " daca vrei sa distrugi o natie, distrugei intai scoala, si restul vine de la sine".Sper sa nu te superi ca am legat amaraciunea din sufletul meu de gluma ta.
Toate cele bune tuturor!
Andrei
Optimisti construiesc avioane,pesimisti cumpara parasute.
0

#17 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 23 January 2011 - 10:16 AM

Acvila comuna,vulturul de carpati,soimii ,(sunt vreo trei subspecii) vanturelul,sunt protejati in Romania.Uliul nu!!!!"Mentalitatea peizana"nu protejeaza nimic din inocenta necunoastere.In Romania ne revin 12-20 soareci pe cap de "traitor" ca daca murim nu ne mai intereseaza.Un uliu comun(ca-i sorecar sau mai se da si la pasari) vaneaza in sezon(toamna si primavara la araturi) 4-6 pe zi plus inca 30 pe sezon pentru pui(daca are) si salveaza 14-16 kg.de cereale.O capra care poate hrani doi copii nacajiti de la tara si care mananca buruieni,cotoare de arbusti,coji uscate de scaieti si curata pasunile ,va spune "Sa traiti bine sefu'!" daca-i dati taratzele de la macinarea cerealelor.Lantul trofic : copii,capre,buruieni,cereale,soareci ,ulii -pare teorie dar invazia de" rozatoare"(la toate nivelele)e infioratoare!
Numai pentru faptul ca zboara( sa vedeti acrobatii demne de 100% al nostru) si trebuie salvati! Imbecilul care,pe net,asociaza
uliul comun cu un tampit care se masturbeaza in aer ,trebuie sa stie ca pasarea cabreaza,face "hovering",se ascunde in cer ca,dupa trei secunde sa salveze 100 gr.de grau- o felie de paine!
Flypol Aerogrup cumpara,pentru a fi eliberat pe cerul "incetosat" al Covasnei, ulii sorecari(sau porumbari) in orice stare de sanatate!
Multumesc Real Design !Multumesc Dan Mitea! Ai dreptate,din pacate,Bogdan Stancu!
Bine ca zboara si....insectele !
0

#18 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 23 January 2011 - 10:38 AM

Pentru ca stiu ca iubeste "zburatoarele" am o veste buna pentru Teo."Obectele" sunt gata ! Marti pachet la curier rapid! Adresa!!!!


Pentru ca stiu ca iubeste "zburatoarele" am o veste buna pentru Teo."Obectele" sunt gata ! Marti pachet la curier rapid! Adresa!!!!
Bine ca zboara si....insectele !
0

#19 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 23 January 2011 - 08:26 PM

Dorine, parca ai fi balbait, cu posturile astea duble... Ai baut ceva dupa RD? Ca si el...

Aceasta postare a fost editata de BogdanStancu: 23 January 2011 - 08:27 PM

Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#20 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 23 January 2011 - 08:34 PM

Vezi postareaBogdanStancu, la Jan 23 2011, 08:26 PM, a spus:

Dorine, parca ai fi balbait, cu posturile astea duble... Ai baut ceva dupa RD? Ca si el...


Nu dom'le ! Asta este sarmul nostru ! Pai altfel mai statea secretara aia ?!

Aceasta postare a fost editata de REAL DESIGN: 23 January 2011 - 08:35 PM

Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#21 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 23 January 2011 - 09:18 PM

Ba, da' sarmanti v-ati facut de la o vreme...
Las' ca va vad eu in martie...
Ia bagati un ochi, sa vedeti ca din 92 si pana acum, nu s-a schimbat nimic, nici cu acvilele, nici cu alte alea... Noi zicem, ei se uita in alta parte...
Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#22 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 23 January 2011 - 09:59 PM

Ce se intampla in martie !

Ce se intampla in ......... !
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#23 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 24 January 2011 - 08:33 AM

Vezi postareaREAL DESIGN, la Jan 23 2011, 09:59 PM, a spus:

Ce se intampla in martie !

Ce se intampla in ......... !

Mergem sa alergam iezii lu' Flypol pe dealu' Lempes..in timp ce oamenii vorbesc discutii despre mileuri din balsa.
Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#24 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 24 January 2011 - 09:47 AM

Iarta-ma prietene Bogdan Stancu,"mare vultur pe amurg de Baragan".Netu' a patruns si la noi.Abonament de 8 Mbytes download cu best efort upload 500 si ceva Kbytes ;eu platesc cinstit cat cer ei insa masurat am real 3 M download si primesc
200 si ceva Kbytes. De asta lupta Flypol impotriva monopolurilor (ca-s straine sau autohtone e totuna) si "imperialismului".
Marea problema e ca cei cu mobile,desi se dau de ceasul mortii cu propagarile lor,nu au rezolvat problema zonelor
de interferenta dintre relee.Eu sunt ,cred ,singurul care a avut "bafta" sa am barlogul la o "inflexiune" de semnale si sa am comunicare de "r....at".
Desi am aburit una mica fiarta molcom am tastat "Adaugati raspuns" ,nu s-a intamplat nimic si ,ca tot romanu insistent,am mai apasat hotarat o data.Si dupa aia "netu"si-a facut datoria.

Drag tanar modelist! Nu te zgarci;cumpara un cantar de calitate! Noroc cu juniorul care a descoperit ca masor greutatile gresit.
L-am trimis dupa zahar,tot poftea el cafea, si a cantarit punga de 1 kg. pe cantarul meu digital.Avea 1,29 kg.
Victorie!!!!! Absoluta ,de domeniul fantasticului!!!! Am cumparat cantar de la un metrolog faimos ,dl.Csiser-fie-i numele lui de ungur de traba pomenit in toate analele( suna urat dar asta e) metrologiste de la "Grinuici" spre noi primitivii.
Postez ce am constatat ;prost sa fi noroc sa ai!
Bine ca zboara si....insectele !
0

#25 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 24 January 2011 - 02:23 PM

Dupa ce am citit ceea ce ai scris, iti sugerez, doua lucruri:
-daca vezi ca nu se intampla nimic...pe ecran, pentru ca in realitate nu-i asa...inchizi si apoi deschizi forumul. Vei vedea ca, de fapt, era in regula.
-digital nu-i similar cu precis. Ca scrie ceva pe ecran, cu multe zecimale, nu-i garantat ca si este corect. Este bine sa ai, macar o greutate etalon, pe care sa o pui, din cand, in cand, pe cantar. Te va scuti de multe surprize.
Sa fii iubit pe veci si sa stii ca ai un fan declarat in lupta ta pentru salvarea zburatoarelor de prada, in special si a tuturor necuvantatoarelor, in general.

Aceasta postare a fost editata de dan_mitea: 24 January 2011 - 02:24 PM

0

#26 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 24 January 2011 - 02:38 PM

Pentru grija cu care ne urmareste de departe "pretenarul nostru" Dan Mitea si pentru ca iubeste zburatoarele permiteti o poza
si un gand bun". Uliu sorecar comun...da,este ocrotit sever de legile noastre,pacat ca nu de poporul de rand;mai sunt in tara 7-8000 perechi,ii vedeti prin arbori pe marginea drumurilor cersind parca mila "supremului uman".
Are anvergura de 1,1m la o profunzime de 0,210mm la o greutate de 560 grame,Incarcare: 20-22 gr/dmp.

Fisiere atasate


Bine ca zboara si....insectele !
0

#27 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 24 January 2011 - 05:27 PM

Legat de tematica cu giroscoapele pe aeromodele doua poze cu impricinatul giroscopizat: Skywind 2,8m/motorizare 3585/60Ah/3,2kg/Lipo 3300mAh-zbor din noiembrie 2010:

Fisiere atasate


Bine ca zboara si....insectele !
0

#28 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 26 January 2011 - 09:47 AM

Nu stiu pe cine sa-mi descarc nervii!
Bine ca zboara si....insectele !
0

#29 Useril este offline   pitts 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1966
  • Inregistrat: 08-May 02

Postat 26 January 2011 - 12:32 PM

Vezi postareaflypol, la Jan 26 2011, 09:47 AM, a spus:

Nu stiu pe cine sa-mi descarc nervii!



....ma ofer voluntar!....(da' care'i baiu'???...)
No brain, no headache.....
0

#30 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 26 January 2011 - 01:56 PM

Ma fac partas cu Pitts. Impartit in doua va fi mai usor pentru fiecare.
Ce s-a intamplat?
0

Arata acest topic


  • 18 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro