Modelism - RHC Forum: Cafeneaua F4C - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 18 Pagini +
  • « Prima
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Cafeneaua F4C Discutii generale ce nu se incadreaza topicurile de constructie

#481 Useril este offline   Teo-Costin 

  • T.C.I.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1399
  • Inregistrat: 13-June 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI-Tineretului

Postat 11 January 2015 - 02:07 PM

interesant dar mai bine faceai direct un Fokker Eindecker EIII ..... mult mai spectaculos, parerea mea.
Take the first step in faith. You don't have to see the whole staircase, just take the first step.
0

#482 Useril este offline   RedDevil 

  • Pfiu Drace, zboara!!!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 2111
  • Inregistrat: 16-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Interests:Aero, 3D

Postat 11 January 2015 - 02:54 PM

Vezi postareaTeo-Costin, la 11 January 2015 - 02:07 PM, a spus:

interesant dar mai bine faceai direct un Fokker Eindecker EIII ..... mult mai spectaculos, parerea mea.


Nu, mie imi place stick-ul, si vreau sa ii pun un pilot, mitraliera si sa ii fac o schema realista de culori, nu eram sigur daca sa ii pun si lumini de navigatie, si cum fokker e.iii e singuru avion nemtesc care se apropie de forma stick-ului uite cum fac un model scale
Fly it, like you stole it!
0

#483 Useril este offline   Teo-Costin 

  • T.C.I.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1399
  • Inregistrat: 13-June 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI-Tineretului

Postat 19 June 2015 - 07:24 AM

Este adevarat ca in 2016 campionatul mondial F4C se va tine la Strejnic-PLOIESTI ROMANIA in perioada 20-27 AUGUST?
Take the first step in faith. You don't have to see the whole staircase, just take the first step.
0

#484 Useril este offline   MADA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 987
  • Inregistrat: 09-August 04

Postat 19 June 2015 - 08:57 AM

Da. Apare deja pe site-urile unor asociatii de profil din Australia si Elvetia ca se va desfasura in Romania.

Aceasta postare a fost editata de MADA: 19 June 2015 - 08:59 AM

0

#485 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 16 September 2015 - 10:29 AM

Stie cineva precis de intalnirea CN de la Strejnic din 25-27.......suna asa de vag.Se va tine concursul sambata 26 ?
Bine ca zboara si....insectele !
0

#486 Useril este offline   MADA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 987
  • Inregistrat: 09-August 04

Postat 17 September 2015 - 03:48 PM

Vezi postareaflypol, la 16 September 2015 - 10:29 AM, a spus:

Stie cineva precis de intalnirea CN de la Strejnic din 25-27.......suna asa de vag.Se va tine concursul sambata 26 ?


Pai din moment ce participati nu ati aflat de la organizatori?

Aceasta postare a fost editata de MADA: 17 September 2015 - 03:49 PM

0

#487 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 17 September 2015 - 04:21 PM

http://www.frmd.ro/c.../aeromodele.htm

Ignorati 2014 din link, federatiei ii place Jethro Tull :)
... cu picioarele pe pamant ...
0

#488 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 18 September 2015 - 08:37 AM

Septembrie 2015 25-26 Strejnic. Poate ne spune Jan Andersson .
Bine ca zboara si....insectele !
0

#489 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 18 September 2015 - 11:08 AM

Pana acum suntem doi inscrisi pentru CN. Acum toti stim ca F4C e o clasa "cacacioasa" implicand munca multa si bani cat cuprinde. Interesant e ca sunt multi( zeci) de aeromodelisti care pot aborda clasa F4H si inca nu s-au abonat la CN.
E simplu :
Cumperi (sau deja ai) un model scale .Se produc in serie milioane de Piper,Tiger Moth,Spitfire,Cessna,Taylor Craft,Corsair.....care arata frumos,sunt sub 15 kg.,pot fi adaptate pentru clasa H.
1. Ai de exemplu un Piper mare de 2-2,5 m cu motor ,sa zicem ,30 cmc(26 merge).
2.Cauti poze cat de cat clare de la un avion real ( e netul plin ).
- Afli al cui e (sa scri in documentatie) sau macar aerodromul de baza.Poti afla tot de pe net folosind numarul de inmatriculare.
- Da un mail la proprietar si roaga-l sa-ti raspunda cu confirmarea ca "obiectul " e inca in viata,zboara (sa zicem in Cleveland).
- Incearca sa obti cat mai multe detalii ale prototipului( asa ni se spune sa-i zicem originalului 1/1 ) ca sa faci modificarile.
- Lucrezi la,refacerea culorii,inmatricularilor,detaliilor( lampi,scari,geamuri,antene radio,roti....)
- Scrii in documentatie tot ce ai facut cu manuta ta ,descri materialele folosite,accesoriile,prefabricatele.
- Incerci sa faci o lista cu culorile folosite ( mai greu sa afli direct de la proprietar- cauta si asimileaza).
- Precizeaza caracteristicile tehnice ale prototipului si viteza maxima si minima.
- Declari pe propria raspundere ca tu esti autorul "operei" si modelul e in proprietatea ta.
- Precizezi daca prototipul e pentru acrobatie sau nu ( Piper nu e ,asa ca evolutia in zbor nu va fi acrobatica).
- Precizeaza viteza maxima a prototipului si calculeaza viteza la scara a modelului
Fa 3 dosare cu informatiile de mai sus la care adaugi minim 3 poze cu "obiectul original" si eventual poze cu detalii
Fa un desen in 3 plane la scara(poate fi orice scara incape pe format A3) si un marker de scala ( 1 cm = ....m)
Fa un desen cu subansamblele prototipului (aripi,fuselaj,suprafete comanda) din ce sunt facute si ce ai folosit la model.
Fati un program de zbor cu cam ce stie sa faca jucaria :
- decolare,zbor in dublu 8,zbor linie dreapta,touch&Go,glisada,ranversare....nefiind acrobat.Multe avioane militare nu au fost acrobate desi ai crede ca toate ar trebui sa fie.Daca-l declari acrobat ,adaugi : looping,opt cuban,zbor pe spate,tonou......
Te antrenezi ca sa poti face o evolutie cat mai scale.Problema e ca zborul sa fie continuu,lin,legat,fara zmucituri si ....cam ce fac eu ,"fitze".
E punctat zborul scale. Viteza va fi o problema.Ce te faci daca Piperul zboara la 120 km/ora si tu ai scara 1/4...Ar trebui sa zbori cu 40 km/ora ?
Asa ar trebui....in realitate trebuie avut grija ca la modelele scara 1/6,1/8 este imposibil sa zbori cu viteza scale.

Clasa e spectaculoasa ,nu costa foarte mult la modificari,modelele sunt deja calculate la semiscale,montarea si demontarea usoara.Merita incercat.
in 25 la Sterjnic poti veni cu ce ai,macar sa incerci sa te integrezi si sa vezi ce fac altii.
Anul trecut Brasovul a venit cu doua modele fara multe modificari : un Skywalker si un Tiger Moth superb.Ambele au luat distinctii.
Bine ca zboara si....insectele !
0

#490 Useril este offline   Teo-Costin 

  • T.C.I.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1399
  • Inregistrat: 13-June 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI-Tineretului

Postat 06 October 2015 - 07:45 AM

RUGAMINTE mare catre unul dintre ADMINi ..... se poate crea un sub-topic cum este cel "Machete F4C-FAI" dar sa fie "Machete F4H-FAI" sa putem posta si acolo ce trebuie legat de aceasta categorie?

Multumesc mult
Take the first step in faith. You don't have to see the whole staircase, just take the first step.
0

#491 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 06 October 2015 - 11:37 AM

Vezi postareaTeo-Costin, la 06 October 2015 - 07:45 AM, a spus:

RUGAMINTE mare catre unul dintre ADMINi ..... se poate crea un sub-topic cum este cel "Machete F4C-FAI" dar sa fie "Machete F4H-FAI" sa putem posta si acolo ce trebuie legat de aceasta categorie?

Multumesc mult



Ce draq iti trebuie ? .. nu vezi ca incet incet nu se mai tine nici F4C , nici F3A .... abia se strang 2-3 participanti ..
Doar pentru gargara ? .. sa facem teorie ? sau sa iasa cu scantei ? ...
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#492 Useril este offline   Teo-Costin 

  • T.C.I.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1399
  • Inregistrat: 13-June 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI-Tineretului

Postat 06 October 2015 - 11:45 AM

Poate incet-incet incepe lumea cu F4H si vede despre ce este vorba caci la F4C este mai greu si poate de aceea nu se apuca lumea.

Zic si eu .....
Take the first step in faith. You don't have to see the whole staircase, just take the first step.
0

#493 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 06 October 2015 - 12:13 PM

Pai si cine te tine sa nu faci pentru plăcerea ta nu una ci zece machete derivate din ARF-URI ...
Sau crezi ca daca apare un astfel de topic pe forum se
construiesc singure ? .... Ori ai si tu nevoie de vre-un sponsor ? Ha ! Ha !
Sunt tutoriale cu exemple si etape detaliate de construcție
muuult peste ce ar putea sa îți ofere informațiile de pe un astfel de topic nou înființat .

Uite azi am aflat ca cineva lucrează la un Mustang imens de
4m .... Ai văzut ceva pe RHC legat de asta ?
Ai pasiune , ai plăcere si îți dorești . nu stai sa despici firul in paișpe ...
Îți dai demisia de la munca si te apuci .... ca o sa ai nevoie
de mult timp si de spațiu - atelier sa nu sara praful de fibra pe LED - ul 4k proaspăt achiziționat ..
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#494 Useril este offline   MADA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 987
  • Inregistrat: 09-August 04

Postat 06 October 2015 - 02:11 PM

Vezi postareaTeo-Costin, la 06 October 2015 - 07:45 AM, a spus:

RUGAMINTE mare catre unul dintre ADMINi ..... se poate crea un sub-topic cum este cel "Machete F4C-FAI" dar sa fie "Machete F4H-FAI" sa putem posta si acolo ce trebuie legat de aceasta categorie?

Multumesc mult


Deschide un topic in F4C si se va putea muta ulterior. Are si Flypol unul de F4H, pentru Cessna.
0

#495 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 16 October 2015 - 05:00 PM

maaare gradina... http://www.rcgroups....d.php?t=2473845

periculoase machete astea...
... cu picioarele pe pamant ...
0

#496 Userul este online   fly 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3373
  • Inregistrat: 09-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bran Brasov
  • Interests:Jeturi ,f3j ,f5j

Postat 04 September 2016 - 07:18 AM

http://www.rc-networ...Einziehfahrwerk

Pentru iubitorii de machete ,un pret foarte bun zic eu ! :drinks:
0

#497 Useril este offline   Zippo 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1077
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Suceava

Postat 06 September 2016 - 08:03 AM

Un detaliu care a fost scos din regulament dar destul de criticat, este posibilitatea de utilizare a stabilizatoarelor de zbor, gyro.

Majoritatea concurentilor de la Campionat utilizau gyro cel putin pe directie, fapt confirmat pe unele forumuri si discutii pe facebook de catre unii.... deci e voie si cu gyro.

In regulament nu este specificat nicaieri, posibil intr-un buletin informativ emis ulterior.
0

#498 Useril este offline   atro 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 168
  • Inregistrat: 10-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodele

Postat 06 September 2016 - 03:05 PM

Vezi postareaZippo, la 06 September 2016 - 08:03 AM, a spus:

Un detaliu care a fost scos din regulament dar destul de criticat, este posibilitatea de utilizare a stabilizatoarelor de zbor, gyro.

...........................................................................................

In regulament nu este specificat nicaieri, posibil intr-un buletin informativ emis ulterior.


In regulamentele vechi era stipulat ca nu e voie cu nici un sistem de stabilizare artificiala a modelului. Interdictia a disparut, cred, odata cu CM Spania (acum patru ani). Tot asa a disparut si referirea la pierderea unor piese in timpul zborului (se nota cu "0" intreg zborul - vezi Richard Crapp care a pierdut plafonul carlingii si parbrizul stang).

Asa, nemaifiind interzise explicit, sunt permise. Rau este pentru cei care au interdictie prin regulamentele nationale.

Australienii s-au simtit lezati de utilizarea stabilizatoarelor (giro+accelerometre+GPS).

Adrian
0

#499 Userul este online   fly 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3373
  • Inregistrat: 09-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bran Brasov
  • Interests:Jeturi ,f3j ,f5j

Postat 06 September 2016 - 03:11 PM

Vezi postareaZippo, la 06 September 2016 - 08:03 AM, a spus:

Un detaliu care a fost scos din regulament dar destul de criticat, este posibilitatea de utilizare a stabilizatoarelor de zbor, gyro.

Majoritatea concurentilor de la Campionat utilizau gyro cel putin pe directie, fapt confirmat pe unele forumuri si discutii pe facebook de catre unii.... deci e voie si cu gyro.

In regulament nu este specificat nicaieri, posibil intr-un buletin informativ emis ulterior.


Si mari maestri ca si Vitali Robertus am vazut ca zboara cu giro pe jet ,ajuta sa para mai real zborul.
0

#500 Useril este offline   atro 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 168
  • Inregistrat: 10-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodele

Postat 06 September 2016 - 05:16 PM

Vezi postareafly, la 06 September 2016 - 03:11 PM, a spus:

Si mari maestri ca si Vitali Robertus am vazut ca zboara cu giro pe jet ,ajuta sa para mai real zborul.


"Marele maestru" a fost depunctat masiv la CM din Franta pentru ca modelul nu prea era facut de el. In sprijinul afirmatiei stau filmuletele postate pe YouTube chiar de el. Cand a vazut ca nu mai tine cu declaratia falsa si-a luat jucariile (echipa urss) si a plecat. Cred ca din cauza lui Rusia nu a mai participat la CM de F4C.

In privinta giroscoapelor a fost o batalie mare ani de-a randul. Se spunea (pe buna dreptate) "ne batem in giroscoape" sau suntem punctati pentru abilitatile noastre de piloti. Acum, dupa ce FAI a scos din regulament imterzicerea giroscoapelor, cei ce prin regulamentele nationale nu au voie sa le foloseasca, se simt frustrati.

Cei care au vazut zborurile Antaresului sau Fuga-Magister-ului intrebau la tonoul lent: astea nu deviaza nici un mm de la atza?. Si nu deviau desi nu cred ca Antaresul 1:1 era in stare de asa ceva, chiar cu cel mai tare pilot.

Adrian
0

#501 Useril este offline   atro 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 168
  • Inregistrat: 10-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodele

Postat 06 September 2016 - 05:39 PM

Vezi postareaatro, la 06 September 2016 - 05:16 PM, a spus:

"Marele maestru" a fost depunctat masiv la CM din Franta pentru ca modelul nu prea era facut de el. In sprijinul afirmatiei stau filmuletele postate pe YouTube chiar de el. Cand a vazut ca nu mai tine cu declaratia falsa si-a luat jucariile (echipa urss) si a plecat. Cred ca din cauza lui Rusia nu a mai participat la CM de F4C.

In privinta giroscoapelor a fost o batalie mare ani de-a randul. Se spunea (pe buna dreptate) "ne batem in giroscoape" sau suntem punctati pentru abilitatile noastre de piloti. Acum, dupa ce FAI a scos din regulament imterzicerea giroscoapelor, cei ce prin regulamentele nationale nu au voie sa le foloseasca, se simt frustrati.

Cei care au vazut zborurile Antaresului sau Fuga-Magister-ului intrebau la tonoul lent: astea nu deviaza nici un mm de la atza?. Si nu deviau desi nu cred ca Antaresul 1:1 era in stare de asa ceva, chiar cu cel mai tare pilot.

Adrian


P.S. Pentru ca vorbeam de declaratii pun si pozele a doua declaratii de la F4C si doua de la F4H. De la C ale primilor clasati iar de la H, declaratia lui Dragos si cea a lui Mick Reevs.
Declaratie Andreeas Luthi

Fisier atasat  declaratie luthi.jpg (401.38K)
Number of downloads: 31

si declaratie Marc Levy

Fisier atasat  declaratie Marc Levy.jpg (396.36K)
Number of downloads: 30

Aceasta postare a fost editata de atro: 06 September 2016 - 05:42 PM

0

#502 Useril este offline   atro 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 168
  • Inregistrat: 10-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodele

Postat 06 September 2016 - 05:41 PM

declaratie Dragos Marinescu

Fisier atasat  declaratie Dragos.jpg (392.71K)
Number of downloads: 37
0

#503 Useril este offline   atro 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 168
  • Inregistrat: 10-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodele

Postat 06 September 2016 - 05:45 PM

si declaratie Mick Reevs

Fisier atasat  declaratie Mick Reevs.jpg (392K)
Number of downloads: 27

Dupa cum vedeti, desi totul a fost facut de el, a concurat la H
0

#504 Useril este offline   Zippo 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1077
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Suceava

Postat 06 September 2016 - 08:00 PM

Nu este totusi o idee rea de a folosi gyro, majoritatea il folosesc doar pe directie in decolare, apoi este dezactivat.

Ajuta mult la pastrarea unei traiectorii drepte in rulaj si decolare, pilotul fiind concentrat pe celelalte comenzi... numai zic ca la primele zboruri unde nu cunosti modelul este chiar util.

Faptul ca unii abuzeaza de astfel de stabilizatoare va duce cu siguranta la modificarea regulamentului... deja au fost unele contestatii de la norvegieni.

Pacat ca dupa atata timp nu avem o echipa completa la aceasta categorie.. imposibil nu este.
0

#505 Userul este online   fly 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3373
  • Inregistrat: 09-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bran Brasov
  • Interests:Jeturi ,f3j ,f5j

Postat 06 September 2016 - 08:47 PM

Ar fi fain o echipa !😊
0

#506 Useril este offline   atro 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 168
  • Inregistrat: 10-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodele

Postat 06 September 2016 - 09:38 PM

Vezi postareaZippo, la 06 September 2016 - 08:00 PM, a spus:

Nu este totusi o idee rea de a folosi gyro, majoritatea il folosesc doar pe directie in decolare, apoi este dezactivat.

.....................................................................................................................



Ar fi frumos sa fie asa (numai la decolare).
Am o jucarie care are giro pe trei axe si, in acelasi timp, are si accelerometre pe cele trei axe. Nu numai ca iti tine axa dar iti corecteaza si eventuala deriva din cauza vantului. La asa ceva ma gandeam cand vedeam acele tonouri atza pe un vant travers destul de puternic.
Nu l-am folosit inca dar se zice ca iti tine axele pe care nu dai tu comanda. Credeti ca la nivelul unui concurs va ezita cineva sa foloseasca asa ceva daca este permis?
Cred ca ati vazut si voi ca a aparut o sumedenie de receptoare care au stabilizator automat - iei mainile de pe comenzi, iti aduce modelul in zbor stabil, orizontal.

Aceasta postare a fost editata de atro: 06 September 2016 - 09:39 PM

0

#507 Userul este online   fly 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3373
  • Inregistrat: 09-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bran Brasov
  • Interests:Jeturi ,f3j ,f5j

Postat 18 October 2016 - 07:10 AM

Care este greutatea maxima admisa la F4C?
Multumesc!
0

#508 Useril este offline   Zippo 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1077
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Suceava

Postat 18 October 2016 - 07:46 AM

15 Kg fara combustibil !

Regulament FAI: http://www.fai.org/d...iam/SC4_F4_2016

Aceasta postare a fost editata de Zippo: 18 October 2016 - 07:47 AM

0

#509 Useril este offline   Zippo 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1077
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Suceava

Postat 18 October 2016 - 07:52 AM

Daca tot s-a redeschis subiectul, postez cateva surse cu setarile obligatorii pentru modelele scale utilizate de majoritatea machetistilor... cred ca de aici trebuie pornit inainte de a testa modele noi.

Fisier atasat  Peter Goldsmiths Trimming Sequence.pdf (57.61K)
Number of downloads: 15

Fisier atasat  Trim Chart.pdf (343.41K)
Number of downloads: 18
0

#510 Userul este online   fly 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3373
  • Inregistrat: 09-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bran Brasov
  • Interests:Jeturi ,f3j ,f5j

Postat 18 October 2016 - 08:04 AM

Vezi postareaZippo, la 18 October 2016 - 07:46 AM, a spus:

15 Kg fara combustibil !

Regulament FAI: http://www.fai.org/d...iam/SC4_F4_2016


Multumesc!
0

Arata acest topic


  • 18 Pagini +
  • « Prima
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro