Modelism - RHC Forum: Trex 500 - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 6 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »

Trex 500 sfaturi, recomandari

#31 Useril este offline   lyvyux 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 32
  • Inregistrat: 02-February 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Elicoptere

Postat 25 May 2009 - 11:26 PM

Sal cornel, eu sunt Liviu :( , Ce mai, te-ai descurcat super bine ... Tine-o tot asa las ca-mi repar si eu copia mea de 500 si pana la Alba il fac. ;)

Ps : nu trebuie sa fie la fel ca la DX 7 ? oricum oricestatie digitala poate fi conectata la calc de asta sunt 100% sigur.
Heli: 450 SE V2, esc 40 A, motor 3550 Kv,3x5065MG, gyro Jy 401 - servo robbe fs61bb carbon digital si quadcopter in devenire :)
0

#32 Useril este offline   cornel parscov 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 549
  • Inregistrat: 05-April 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 27 May 2009 - 12:37 PM

Da Liviu. Am pus mufa de simulator de la statia cealalta E-Fly 100C si merge si la DSX7. Cand am fost la tara l-am scos la zbor desi batea vantul cu intermitente. Nu mi-am dat seama cat de tare batea si iar am trecut ca prin urechile acului de crash... Erau niste turbulente ciudate pt ca efectiv il luau cand in sus cand in jos si a luat o aterizare dura de la 1 metru si ceva pe beton de s-a auzit ceva harsaind nasol si am zis ca-i gata. Spre surprinderea mea daca nu ating palele principale pamantul el este destul de solid si n-are absolut nimic. Doar cerculetele de plastic de la trenul de aterizare s-au ros un pic. Ufff mare noroc am avut. Cand ma intorceam pe drum am dat si de o mica tornada :). Ca atare am dat comanda de o chestie care citeste viteza vantului.
Trebuie sa mai bag simulator - nu stiu cum este asta foenix sim - ca pare cel mai accesibil ca pret. Poate ne zic ce-i care-l folosesc (daca nu e prea off topic).

Aceasta postare a fost editata de cornel parscov: 27 May 2009 - 12:39 PM

* Logo 400 V-Bar
0

#33 Useril este offline   Primus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3026
  • Inregistrat: 14-June 07
  • Gender:Male
  • Location:FR

Postat 27 May 2009 - 01:37 PM

Off: Eu sunt foarte multumit de simulatorul de la PhoenixRC, il am de ceva vreme.
Daca mai vrei si simulator, eu zis ca trebuie sa cumperi si ...o Nivea pentru stii tu cine, :)

On: Zgomotul pe suprafata dura cred ca a fost de la stabilizatorul vertical, de pe coada. Verifica totusi sa nu ai ceva fisurat.

Aceasta postare a fost editata de Primus: 27 May 2009 - 04:08 PM

0

#34 Useril este offline   ave 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1010
  • Inregistrat: 13-December 07
  • Gender:Male
  • Location:BucureÈ™ti... în weekend

Postat 27 May 2009 - 02:33 PM

Vezi postareacornel parscov, la May 24 2009, 10:28 PM, a spus:

Apropo (si off topic) se poate conecta JR DSX7 la simulator si daca da cum? eu am o mufa pe care scrie D.S.C. si care e nedocumentata in manual.

Daca inauntru e ca la Spektrum, vezi ca in magazinul de pe Sperantei au "cablu USB de simulator pentru MPX" (Multiplex). Ala are un cablu usb -> jack 3,5 mm + cablu jack (mama) 3,5 mm -> mufa DIN 6 pini (aia de intra in statiile MPX). Nu stiu cat mai costa, dar practic asta iti trebuie tie. Cablul se conecteaza cu jack-ul de 3,5 mm in mufa aia D.S.C. iar cu USB-ul in calculator (logic). Il vede ca pe un joystick cu mai multe axe, nu stiu exact cate.
Ave
0

#35 Useril este offline   EBA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 956
  • Inregistrat: 09-April 09
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI,Balta Alba,
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 27 May 2009 - 03:20 PM

Salut.Primus cat te-a costat bijuteria de t-rex 500??
SUNTEM FUDULI
0

#36 Useril este offline   Primus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3026
  • Inregistrat: 14-June 07
  • Gender:Male
  • Location:FR

Postat 27 May 2009 - 04:09 PM

Vezi postareaEBA, la May 27 2009, 04:20 PM, a spus:

Salut.Primus cat te-a costat bijuteria de t-rex 500??


Un Minititan full upgrade si inca ceva... :rolleyes:
0

#37 Useril este offline   lyvyux 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 32
  • Inregistrat: 02-February 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Elicoptere

Postat 27 May 2009 - 06:29 PM

Nu stiu ce sa zic cu aterizarea... daca zici ca a fost destul de dura poate a sarit cureaua cativa dinti la impact, trebuie sa verifici.
Heli: 450 SE V2, esc 40 A, motor 3550 Kv,3x5065MG, gyro Jy 401 - servo robbe fs61bb carbon digital si quadcopter in devenire :)
0

#38 Useril este offline   cornel parscov 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 549
  • Inregistrat: 05-April 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 28 May 2009 - 05:36 PM

Vezi postareaPrimus, la May 27 2009, 02:37 PM, a spus:

Off: Eu sunt foarte multumit de simulatorul de la PhoenixRC, il am de ceva vreme.
Daca mai vrei si simulator, eu zis ca trebuie sa cumperi si ...o Nivea pentru stii tu cine, :rolleyes:

On: Zgomotul pe suprafata dura cred ca a fost de la stabilizatorul vertical, de pe coada. Verifica totusi sa nu ai ceva fisurat.



Vezi postarealyvyux, la May 27 2009, 07:29 PM, a spus:

Nu stiu ce sa zic cu aterizarea... daca zici ca a fost destul de dura poate a sarit cureaua cativa dinti la impact, trebuie sa verifici.


Am verificat cele spuse de voi si sunt ok, un pic de jot e julit stabilizatorul vertical si f putin palele din coada. Se merita sa iau carbon pe coada sau nu?
* Logo 400 V-Bar
0

#39 Useril este offline   nen77 

  • --tadadam--
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1566
  • Inregistrat: 08-March 06

Postat 28 May 2009 - 10:56 PM

Vezi postareacornel parscov, la May 28 2009, 06:36 PM, a spus:

Am verificat cele spuse de voi si sunt ok, un pic de jot e julit stabilizatorul vertical si f putin palele din coada. Se merita sa iau carbon pe coada sau nu?

nu carbon la heli mici ..pale adevarate.... K&B randament maxim si look pe masura heliului.
West Hobby Team
Van kit conversie T-rex 250e in 700Nitro
0

#40 Useril este offline   cornel parscov 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 549
  • Inregistrat: 05-April 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 28 May 2009 - 11:34 PM

Vezi postareanen77, la May 28 2009, 11:56 PM, a spus:

nu carbon la heli mici ..pale adevarate.... K&B randament maxim si look pe masura heliului.


K&B e o marca? de ce zici ca sunt mai bune?
* Logo 400 V-Bar
0

#41 Useril este offline   cornel parscov 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 549
  • Inregistrat: 05-April 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 26 June 2009 - 09:28 PM

Buun, hai sa continuam topicul de 500 ca merita fiind un heli optim din mai multe puncte de vedere. Vin eu cu impresiile mele despre primul meu crash cu 500. Aproape ca il asteptam de ceva vreme si pentru ca m-am pregatit cu piese de schimb de inainte m-a prins aproape gata de refacut. Ideea este sa aveti piesele uzuale de schimb pregatite. Eu zic asa: pale principale si de coada, main shaft, Feathering Shaft, main gear, flybar, tail shaft, tail grips, linkage rods si ball link. Poate si tren de aterizare, canopy bolts si altele ar fi o idee buna ca piese de rezerva.

Singurul lucru de care sunt complet nemultumit desi am auzit de chestia asta si trebuia teoretic sa fiu pe faza este sa tai motorul ca sa nu "bierbaresc main gear". (lucru pe care nu l-am facut deci damage = damage+main gear)

Ca sfat general (pentru cei care nu stiau deja asta): nu zburati pe inserate cand lumina este inselatoare...
Binenteles asta nu inseamna ca de fapt vina este in totalitate a mea. Ce imi place este sa constat robustetea legaturilor care nu au cedat, culmea, nici una. Iarasi, asta nu inseamna ca nu trebuie verificat totul de la cap la coada si atentie la defectele ascunse ale rulmentilor. Am constatat ca unul din rulmentii de la main shaft prezinta zgomot deci trebuie schimbat. Atentie si la rulmentii de la main grips (la mine au scapat).

Trebuie verificate si bateriile, electronica, cureaua (sa nu prezinte rupturi) si frame-ul sa nu aiba rupturi ascunse, motorul daca nu are axul indoit. Main gear si feathering shaft verificate pe suprafata plana, fire intrerupte etc.

La reasamblare putem face diferenta intre un heli "mai bun" sau unul cu "x crashuri prost reparate la activ". Tine de fiecare.

In principal eu am scapt destul de ieftin dar ideea este de a verifica si celalte componente (mai ales rulmentii) care nu par defecte la prima vedere.
Astept si pe cei mai experimentati sa adauge ceva.
Alta parere: pentru progres in heli trebuie : GYRO bun si exercitiu mult. Have fun ca afara ploua!
* Logo 400 V-Bar
0

#42 Useril este offline   cornel parscov 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 549
  • Inregistrat: 05-April 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 05 September 2009 - 08:51 AM

Am o vibratie puternica pe coada si nu ii dau de cap. Ceva sugestii?
* Logo 400 V-Bar
0

#43 Useril este offline   vlad1 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2647
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Oradea

Postat 05 September 2009 - 10:03 AM

Vezi postareacornel parscov, la Sep 5 2009, 09:51 AM, a spus:

Am o vibratie puternica pe coada si nu ii dau de cap. Ceva sugestii?


Tracking sau piese indoite (daca vibratia e verticala). Gyro prea mult (necompensat) daca vibratia e orizontala.

Aceasta postare a fost editata de vlad1: 05 September 2009 - 10:04 AM

0

#44 Useril este offline   morph 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 951
  • Inregistrat: 18-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 06 October 2009 - 09:17 PM

Ca tot se prafuise topicul acesta mai adaug si eu aici faptul ca mi-am "barbierit" cureaua.

Probabil ca de la tic-tocuri, altfel nu-mi explic. Plus ca s-a dus si un rulment, care de nou avea un minuscul joc.
Si toate acestea cand laudam cuiva la camp fiabilitatea modelelor Align:)
0

#45 Useril este offline   firedragon 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 502
  • Inregistrat: 04-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Padova(Italia)

  Postat 27 November 2009 - 10:44 PM

T-rex 500 vreau si eu....da sa fie esp cu canopy frumos colorata...gresit spus ca vreau, vreu sa vina mai repede, tocmai l-am platit aici http://www.modellismo.it/visualizza_oggett...&lingua=ita  si platind 5 euro ca sa ma loghez gold mi-au facut reducere 5%, asa ca am dat 5euro + 389 euro=394 euro si tre sa vina fara alte cheltuieli acasa..sper marti sa-i vad "moaca" pe aici....in sfarsit un elicoptier de construit sa am ce face in concediul care vine!!!

Imagine atasata: DSC00109.jpg
Videoclipurile mele Spektrum DX8

elicoptere:blade msr, t-rex450sev2, t-rex 600esp si o jumate de t-rex 500esp

planor multiplex cularis

)Imagine postata
0

#46 Useril este offline   firedragon 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 502
  • Inregistrat: 04-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Padova(Italia)

  Postat 28 November 2009 - 04:26 PM

Mai e o intrebare?? ar merge pe coada mai bine futaba 9254 0,06s/60 3,4kg , 4,8kg/cm torq decat 9257 0.08s/60 2,0kg/cm torq??
Videoclipurile mele Spektrum DX8

elicoptere:blade msr, t-rex450sev2, t-rex 600esp si o jumate de t-rex 500esp

planor multiplex cularis

)Imagine postata
0

#47 Useril este offline   tantar 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2740
  • Inregistrat: 01-November 08
  • Gender:Male
  • Location:GALATI - CONSTANTA

Postat 28 November 2009 - 06:14 PM

Vezi postareafiredragon, la Nov 28 2009, 04:26 PM, a spus:

Mai e o intrebare?? ar merge pe coada mai bine futaba 9254 0,06s/60 3,4kg , 4,8kg/cm torq decat 9257 0.08s/60 2,0kg/cm torq??


9254 este cam agabaritic pt. 500 , la dimensiunile lui se potriveste pt. 700 , eu folosesc pe amandoua 500 fs 550 bb digital si stau perfect

T..
Trex 700 V BAR
FMS P-51 D MUSTANG 1700 mm
ESM F4U CORSAIR 1900 mm SAITO FA 200 R 33
JU- 87 STUKA 1920 mm
A-10 Freewing 1700 mm EDF
FMS F 4U CORSAIR 1700 mm
FW 190 HYPE
Futaba T-8FG x 2
0

#48 Useril este offline   Primus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3026
  • Inregistrat: 14-June 07
  • Gender:Male
  • Location:FR

Postat 28 November 2009 - 06:38 PM

Citeaza

ar merge pe coada mai bine futaba 9254 0,06s/60 3,4kg , 4,8kg/cm torq decat 9257 0.08s/60 2,0kg/cm torq??


Salut, cele mai des intalnite servo de coada la Trex 500 sunt 9257 sau 9650
0

#49 Useril este offline   firedragon 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 502
  • Inregistrat: 04-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Padova(Italia)

  Postat 28 November 2009 - 08:37 PM

Vezi postareaPrimus, la Nov 28 2009, 05:38 PM, a spus:

Salut, cele mai des intalnite servo de coada la Trex 500 sunt 9257 sau 9650


care din cele doua servo ar merge daca as alimenta receptorul de la o lipo 2s 7,4V(si care ar fi indicata...??ca si capacitate) iar regulatorul sa il folosesc numai pentru controlul turatiei si firul de la el lasat numai in 2 fire(adica fara ala rosu cred) sa controleze motorul. eu as prefera 9257 dar nu stiu daca merge la tensiunea scoasa din ar7000 cand e alimentata la 7,4V?? Gy 401 merge ??...oricum eu ma mai informez pe net dar o confirmare nu va strica


Multumesc!!!
Videoclipurile mele Spektrum DX8

elicoptere:blade msr, t-rex450sev2, t-rex 600esp si o jumate de t-rex 500esp

planor multiplex cularis

)Imagine postata
0

#50 Useril este offline   Primus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3026
  • Inregistrat: 14-June 07
  • Gender:Male
  • Location:FR

Postat 29 November 2009 - 06:52 AM

Nici unul si nici celalalt nu merg la tensiunea aia. Pentru giro si servo de coada de obicei se folosesc iesiri cu tensiunea de 5.2 V.

Un receptor dedicat pentru o astfel de aplicatie e AR7100 de la Spektrum, care merge alimentat direct din pack de 7.4V, si care are iesiri pentru servo de platou in 7.4V, iar cateva canale (Rudder, Gear, Aux 1) au si iesire in 5.2V.

Cele bune.

Aceasta postare a fost editata de Primus: 29 November 2009 - 07:22 AM

0

#51 Useril este offline   firedragon 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 502
  • Inregistrat: 04-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Padova(Italia)

Postat 29 November 2009 - 10:21 AM

Vezi postareaPrimus, la Nov 29 2009, 05:52 AM, a spus:

Nici unul si nici celalalt nu merg la tensiunea aia. Pentru giro si servo de coada de obicei se folosesc iesiri cu tensiunea de 5.2 V.

Un receptor dedicat pentru o astfel de aplicatie e AR7100 de la Spektrum, care merge alimentat direct din pack de 7.4V, si care are iesiri pentru servo de platou in 7.4V, iar cateva canale (Rudder, Gear, Aux 1) au si iesire in 5.2V.

Cele bune.





1)Atunci care ar fi solutia ideala pentru a controla doar motorul din esc si sa nu il fortez cu servourile?? eventual sa nu dau zeci de euro in plus. Scrie clar ca becul de la esc nu duce servourile, cat ar fi un bec extern care duce servo sa merg de la aceeasi baterie??


2)se pare ca multi merg pe 9257 si 9650, dar unii se plang ca 9257 e supraincarcat iar 9650 prea lent, altii au pus transmisie de 9257 in 9650. Eu nu as vrea sa le schimb rotitele. care?? mai am auzit de bine align ds520 multi il lauda, alt american spunea ca e foarte multumit de 9254 ca putere si nu i-a parut mare. pai cate caciuli atatea pareri care se bat intre ele....ce sa fac..statistici??

3)gyro zic ca gy 401 e depasit, ca la 3d si zbor intors cu coada inainte da rateuri. Spartan 760 ar fi alegerea dar e cu 80 euro in plus. eu daca fac un piro peste un an sau un an jumate ar fi perfect. pentru zbor 3d de nivel mediu nu ma duce un 401?? sau sa mai astept sa iau un 760 cand o sa fie cu ce?? oricum nu e graba ca rexu 450 e ok pt mine acum.

P.s. zau ca americanii astia de pe helifreak iti fac capu calendar...pe cine sa mai crezi. Oricum eu nu merg pe ideea de a face teste ci sa invat de la altii cat se poate incat sa nu arunc bani. Oricum lectia ramane la heli invatata..ori bani si calitate  si respect pentru heli...ori batai de cap, bani si timp pierdut 

Multumesc

Aceasta postare a fost editata de firedragon: 29 November 2009 - 10:23 AM

Videoclipurile mele Spektrum DX8

elicoptere:blade msr, t-rex450sev2, t-rex 600esp si o jumate de t-rex 500esp

planor multiplex cularis

)Imagine postata
0

#52 Useril este offline   morph 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 951
  • Inregistrat: 18-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 29 November 2009 - 07:50 PM

DS520 pe coada, tine mai bine ca 9650, pe incercate.
Gy401 nu iti pierde coada pe trex500, poate pe 600 sa faca figuri la ce zici tu acolo.
Cineva a masurat consumul la servourile 9650 puse pe un protos. Consumul per total ajungea pe la 0,5A cu spike de 0,6A. Nu vad cum ai putea forta motorul sau altceva. Cu bec ingreunezi modelul total aiurea.
0

#53 Useril este offline   rad_gaby 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 673
  • Inregistrat: 19-September 08
  • Gender:Male
  • Location:Botosani

Postat 30 November 2009 - 02:02 PM

M-am intepat si eu la un 9650 (de lene cred) si dupa aia am vazut ca probabil era mai bun 9257 (si un pic mai ieftin). De altfel, pe site la Futaba, 9650 are ca destinatie recomandata "EP CAR"....

Bafta
0

#54 Useril este offline   firedragon 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 502
  • Inregistrat: 04-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Padova(Italia)

Postat 04 December 2009 - 12:25 AM

a sosit!!!. E frumos dar palele par mai distructive decat alea de la 450. Sper sa nu fie prea infricosator, mai ales ca eu zbor si la distanta mica. Pe regulator scrie ca pana la 22,V e ok si imi scoate 3A 5-6V. Se poate folosi becul de pe el sau nu??? Ati avut probleme cu acest tip de bec la rex 500??
pe coada ma gandesc la un ds 520 , gyro stau si nu stiu ce sa aleg futaba 401, 520smm sau spartan 760. /am auzit pareri bune despre spartan, foarte bune. In final daca electronica e buna se poate folosi si la alte heli in timp. ..poate un spartan. Receiver va primi ca toate modelele mele ar7000.
Videoclipurile mele Spektrum DX8

elicoptere:blade msr, t-rex450sev2, t-rex 600esp si o jumate de t-rex 500esp

planor multiplex cularis

)Imagine postata
0

#55 Useril este offline   TUROK 

  • BAGA VITEZA
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3708
  • Inregistrat: 03-February 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 06 December 2009 - 02:44 AM

gy-401 si ds520 am pus eu ..acum vedem la zbor care-i treaba . :)
ADOR VITEZA!!!
0

#56 Useril este offline   firedragon 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 502
  • Inregistrat: 04-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Padova(Italia)

  Postat 06 December 2009 - 02:50 AM

Azi am inceput distractia. Am cam avut de umblat azi dar la 8 seara am reusit sa incep de montat. Deocamdata atat

Imagine atasata: rex500rotor.jpg

Paddle sunt fixate in suruburi dar fara blocare.  restul blocat bine, poate un pic mai mult decat trebuie 43 sau ca, dar luat bine la subler la zecime de mm, cat de bine s-a putut. in rotor nici un fel de joc, totul a mers foarte usor. Am reusit sa balansez si palele principale si sa verific alea de la cuplu.Dar voi mai continua maine dupa ce revin de la zbor. Deocamdata lipsesc  servo coada , gyro si rx. Baterii sa spunem ca pot sa iau de la rex 450 cate 2. Nu stiu inca daca trebuie sa folosesc bec extern, heliguy vad ca nu pun in constructie. Deasemeni vad pe site-ul lor ca folosesc futaba 9524. Eu am rmas sa decid intre 9257, si 9254. ma atrag mult calitatile lui 9254, nu stiu pana nu il vad daca e asa urias. La gyro ori gy520 ori spartan 760. 520 e un pic mai ieftin , mai mic, consuma mai putin , si e aceeasi tecnologie smm ca si la spartan. Poate szabo sa vada diferenta intre ele la mine clar nu cred ca va fi.



Pe masura ce avansez o sa mai bag poze, acu la somn ca maine tre sa il scot la plimbare pe 450, ...poate si planorul.

Aceasta postare a fost editata de firedragon: 06 December 2009 - 02:52 AM

Videoclipurile mele Spektrum DX8

elicoptere:blade msr, t-rex450sev2, t-rex 600esp si o jumate de t-rex 500esp

planor multiplex cularis

)Imagine postata
0

#57 Useril este offline   cornel parscov 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 549
  • Inregistrat: 05-April 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 07 December 2009 - 12:02 AM

Eu am 9257 si face fata foarte bine.
* Logo 400 V-Bar
0

#58 Useril este offline   firedragon 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 502
  • Inregistrat: 04-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Padova(Italia)

  Postat 07 December 2009 - 04:07 AM

Show must go on! gata cu cadrul si servo, urmeaza coada. Bine Cornele o sa fie un 9257 ca la 450. E bun servo. Mai ramane de ales dintre gy520 si spartan 760. Sa fie tot futaba??

Imagine atasata: rex1.jpg

Imagine atasata: rex2.jpg

Pana acum ok. totul a mers foarte bine si usor, toate suruburile nu au dat probleme. Doar blocajele de la talpicii de sanie cu suruburi fara cap in plasticul ala ...nu a fost foarte inspirat, dar nici nu e mare chestie.am observat o deviere a framului cu 1 grad pe fiecare parte spre interior fata de cele 90 grade in dreptul axului, cred ca e de la plasticul de pus receptorul, cred ca e cu cateva zecimi de mm mai mic. Continui maine...coada.  
Videoclipurile mele Spektrum DX8

elicoptere:blade msr, t-rex450sev2, t-rex 600esp si o jumate de t-rex 500esp

planor multiplex cularis

)Imagine postata
0

#59 Useril este offline   Primus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3026
  • Inregistrat: 14-June 07
  • Gender:Male
  • Location:FR

Postat 07 December 2009 - 08:04 AM

Si eu folosesc tot 9257 si nu am avut nici cea mai mica problema cu el. A fost folosit cu succes si pe un MiniTitan.
0

#60 Useril este offline   morph 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 951
  • Inregistrat: 18-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 07 December 2009 - 08:15 AM

s9257 e foarte bun ca servo, dar din cate imi aduc eu aminte ds520 e putin mai bun si nu prin faptul ca e putin mai rapid ci prin faptul ca trage 2,5kile fata de 2kile la futaba. La protos e mai recomandat ds520.
0

Arata acest topic


  • 6 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »


Raspuns rapid

  

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro