Modelism - RHC Forum: Trex 500 - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 6 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »

Trex 500 sfaturi, recomandari

#61 Useril este offline   firedragon 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 502
  • Inregistrat: 04-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Padova(Italia)

  Postat 07 December 2009 - 01:23 PM

Vezi postareamorph, la Dec 7 2009, 07:15 AM, a spus:

s9257 e foarte bun ca servo, dar din cate imi aduc eu aminte ds520 e putin mai bun si nu prin faptul ca e putin mai rapid ci prin faptul ca trage 2,5kile fata de 2kile la futaba. La protos e mai recomandat ds520.





da dar futaba face electronica mult mai buna ca align. 0.5 kg diferenta. heli are 1,7kg in ordine de zbor deci servo 9257 la brat de 1cm face tractiuni la bara cu el. daca-i trantesc o minge de 2 kg in coada cred ca sare tot heli, in aer cred ca se invarte mult mai repede. va fi futaba clar. Apoi in timp voi schimba si servo de la rotorul principal...ca upgrade. Cred ca si regulatorul daca o sa vad ca face figuri in timp. in rest pare ok. Nu cred ca o sa ma mai doara capul de pale ca sunt align ori saab sau altele. mai trebuie sa aleg giroscopul. futaba gy520 sau spartan. Pareri pro si contra?? stiu ca 520 e mai mic , mai ieftin un pic , si mai usor de programat. Ce ar avea in plus spartan??
Videoclipurile mele Spektrum DX8

elicoptere:blade msr, t-rex450sev2, t-rex 600esp si o jumate de t-rex 500esp

planor multiplex cularis

)Imagine postata
0

#62 Useril este offline   Primus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3026
  • Inregistrat: 14-June 07
  • Gender:Male
  • Location:FR

Postat 07 December 2009 - 03:25 PM

Citeaza

Ce ar avea in plus spartan??


Desi nu sunt fan, recunosc un avantaj indubitabil: Are posibilitatea de upgrade.
0

#63 Useril este offline   morph 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 951
  • Inregistrat: 18-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 07 December 2009 - 04:06 PM

Vezi postareaPrimus, la Dec 7 2009, 03:25 PM, a spus:

Desi nu sunt fan, recunosc un avantaj indubitabil: Are posibilitatea de upgrade.

...la 520 :rolleyes:)
0

#64 Useril este offline   cornel parscov 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 549
  • Inregistrat: 05-April 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 07 December 2009 - 04:53 PM

daca-mi mai este permis un sfat: ia palele principale bune: radix, saab etc. Conteaza f mult. Eu zic ca sunt mai bune ca cele Align (si nu numai eu)
* Logo 400 V-Bar
0

#65 Useril este offline   firedragon 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 502
  • Inregistrat: 04-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Padova(Italia)

  Postat 08 December 2009 - 04:15 PM

Ce a fost bucati acum e 

Imagine atasata: 1.jpg

Imagine atasata: 2.jpg

Cand o sa se poata o sa il completez si o sa fac setarile. Calitatea pare buna, daca ai ustensile bune totul e la fix fara probleme. La torqtube m-am uitat mai bine la desen sa pun masurile perfect, piesa de cauciuc a intrat cu ulei de scooter pe care il utilizez la uns heli foarte usor. E ok, mult mai usor de montat decat credeam. Piesele deja imbinate trebuie totul revazut nu toate erau cu ca de ajuns. Eu am controlat sa fiu sigur ca nu era nimic uitat. Servo par sa se miste prea usor...voi vedea ce e cu ele. Transmisia cardan mai zgomotoasa un pic ca pe curea. Pot sa spun de acum ca imi place.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: rex1.jpg
  • Imagine atasata: rex2.jpg

Aceasta postare a fost editata de firedragon: 08 December 2009 - 04:17 PM

Videoclipurile mele Spektrum DX8

elicoptere:blade msr, t-rex450sev2, t-rex 600esp si o jumate de t-rex 500esp

planor multiplex cularis

)Imagine postata
0

#66 Useril este offline   TUROK 

  • BAGA VITEZA
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3708
  • Inregistrat: 03-February 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 09 December 2009 - 01:26 PM

Vezi postareafiredragon, la Dec 7 2009, 01:23 PM, a spus:

da dar futaba face electronica mult mai buna ca align. 0.5 kg diferenta. heli are 1,7kg in ordine de zbor deci servo 9257 la brat de 1cm face tractiuni la bara cu el. daca-i trantesc o minge de 2 kg in coada cred ca sare tot heli, in aer cred ca se invarte mult mai repede. va fi futaba clar. Apoi in timp voi schimba si servo de la rotorul principal...ca upgrade. Cred ca si regulatorul daca o sa vad ca face figuri in timp. in rest pare ok. Nu cred ca o sa ma mai doara capul de pale ca sunt align ori saab sau altele. mai trebuie sa aleg giroscopul. futaba gy520 sau spartan. Pareri pro si contra?? stiu ca 520 e mai mic , mai ieftin un pic , si mai usor de programat. Ce ar avea in plus spartan??



cu tot?..1700 ( adica cu toata electronica pe el?)
ADOR VITEZA!!!
0

#67 Useril este offline   firedragon 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 502
  • Inregistrat: 04-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Padova(Italia)

  Postat 20 December 2009 - 11:39 PM

m-am gandit si razgandit de 100 de ori. totusi pana la urma m-am enervat si am facut comanda pe cartea de credit. desi nu pot sa il zbor pe timpul asta nu imi place neterminat. Asa ca am dat ordinul la fast-lad de 

1 combo spartan quark black cu ds520( de ce am luat ds?? pentru ca sa pot folosi toate servo la 6V) de ce am luat quark?? pai e cam la fel la marime si performanta cu gy520 dar era in combo. cum parerile pe forumuri erau impartite am luat dupa bani. am inteles ca se poate programa si de la un buton de pe el

2. bec extern castle creation de 5 A(burst 10A) plus programator(sa il duc la 6V)

3. AR7000 spectrum new version flight log

4.2 baterii hyperion g3 vx 3s 2600mah 5C charge (eram de mult timp  curios sa le testez si pot sa le folosesc si la t-rex 450 sau planor)

..asa ca acus o sa fie gata si ventilatorul asta mare. Sper sa nu fi gresit cu configuratia asta.
Videoclipurile mele Spektrum DX8

elicoptere:blade msr, t-rex450sev2, t-rex 600esp si o jumate de t-rex 500esp

planor multiplex cularis

)Imagine postata
0

#68 Useril este offline   Primus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3026
  • Inregistrat: 14-June 07
  • Gender:Male
  • Location:FR

Postat 21 December 2009 - 10:55 AM

E o configuratie buna Liviu. Din UK ar trebui sa fie in Italia in cateva zile, nu mai mult. Sa ne spui cum merge quark-ul.
0

#69 Useril este offline   firedragon 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 502
  • Inregistrat: 04-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Padova(Italia)

Postat 21 December 2009 - 10:05 PM

cred ca o sa pot sa dau doar o parere despre quark, oricum e un high end si nu sunt de el. l-am luat in speranta ca o sa mearga bine heli la 3d. o sa il testez cand o sa fie mai cald. acu e un frig si o zapada de nu vrei sa iesi din casa. la -4grade nu imi arde de zbor. bag msr pana atunci , imi place si asta micu
Videoclipurile mele Spektrum DX8

elicoptere:blade msr, t-rex450sev2, t-rex 600esp si o jumate de t-rex 500esp

planor multiplex cularis

)Imagine postata
0

#70 Useril este offline   protheus 

  • 日本語
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1719
  • Inregistrat: 26-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Manage
  • Interests:Cate un pic din fiecare domeniu.

Postat 21 December 2009 - 10:29 PM

Offtopic: Azi noapte, nu am mai avut rabdare dupa niste modificari si am iesit in gradina la niste teste cu HBK2, la minus 22 grade (recordul Radautiului :unsure: ). Deci se poate iesi si mai la frig.

Ontopic: Super echipat, acum doar mana formata si o sa se vada ce poate cu adevarat.
 "Pai, impartim egal totul, o jumate tu, o jumate eu si o jumate Ion."  
0

#71 Useril este offline   Primus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3026
  • Inregistrat: 14-June 07
  • Gender:Male
  • Location:FR

Postat 21 December 2009 - 10:38 PM

Citeaza

la minus 22 grade


Brrr... :unsure: mi-aduc aminte ca, acum doi ani, primul hover cu Minititanul l-am facut la -9 si abia simteam degetele...

Aceasta postare a fost editata de Primus: 21 December 2009 - 10:39 PM

0

#72 Useril este offline   firedragon 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 502
  • Inregistrat: 04-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Padova(Italia)

  Postat 22 December 2009 - 09:52 PM

Vezi postareaprotheus, la Dec 21 2009, 09:29 PM, a spus:

Offtopic: Azi noapte, nu am mai avut rabdare dupa niste modificari si am iesit in gradina la niste teste cu HBK2, la minus 22 grade (recordul Radautiului :blush: ). Deci se poate iesi si mai la frig.

Ontopic: Super echipat, acum doar mana formata si o sa se vada ce poate cu adevarat.


daca vrei sa vezi ce poate uite la alsaadi, ca ala e de quark. eu....mai am de invartit in mamaliga si la stickuri. Referitor la frig, prefer sa simt heli langa mine vara la 30 grade, acu inghet si fara sa imi sufle el, mai ales ca 2kg forta de aer te racoresc un pic.
Videoclipurile mele Spektrum DX8

elicoptere:blade msr, t-rex450sev2, t-rex 600esp si o jumate de t-rex 500esp

planor multiplex cularis

)Imagine postata
0

#73 Useril este offline   firedragon 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 502
  • Inregistrat: 04-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Padova(Italia)

  Postat 31 December 2009 - 04:13 PM

ah ce dezamagire, fastlad mi-a trimis pachetul fara servo 520 din combo. dupa ce a facut 10 zile mai lipseste si servo, si ei deschid pe 4ianuarie. asa ca tre sa astept un raspuns sa vad ce fac si nu ating nici o piesa pana atunci. deja le-am scris pe email dar speram sa il am rtf pana incep lucrul. se pare ca trebuie sa mai astept pana sa termin cu trex 500. incerc sa ma multumesc ca am montat hs1298 torquetube pe 450v2  B)

Imagine atasata: uf.jpg

Aceasta postare a fost editata de firedragon: 31 December 2009 - 04:19 PM

Videoclipurile mele Spektrum DX8

elicoptere:blade msr, t-rex450sev2, t-rex 600esp si o jumate de t-rex 500esp

planor multiplex cularis

)Imagine postata
0

#74 Useril este offline   firedragon 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 502
  • Inregistrat: 04-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Padova(Italia)

  Postat 31 December 2009 - 04:28 PM

referitor la quark e asa mic ca parca iti vine sa nu ai incredere in el..noroc ca l-am vazut testat de alsaadi

Imagine atasata: DSC00102.JPG

Imagine atasata: DSC00103.JPG
Videoclipurile mele Spektrum DX8

elicoptere:blade msr, t-rex450sev2, t-rex 600esp si o jumate de t-rex 500esp

planor multiplex cularis

)Imagine postata
0

#75 Useril este offline   adyrex 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1479
  • Inregistrat: 06-September 08
  • Gender:Male
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 05 January 2010 - 09:12 PM

Cine imi poate spune daca este un lucru des intalnit la T Rex 500 acel joc al gripurilor de la anticuplu? Am verificat la ambele capete sa fie stranse suruburile, dar acest joc este ca si cand rulmentii din interiorul gripurilor ar fi de diametru mai mic decat trebuie si din cauza asta ar aparea jocul.
0

#76 Useril este offline   Primus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3026
  • Inregistrat: 14-June 07
  • Gender:Male
  • Location:FR

Postat 05 January 2010 - 09:31 PM

Citeaza

Cine imi poate spune daca este un lucru des intalnit la T Rex 500 acel joc al gripurilor de la anticuplu?


Este, un mic joc la gripurile din plastic. Nu te afecteaza. Da-i bataie! :angry:

Aceasta postare a fost editata de Primus: 05 January 2010 - 09:31 PM

0

#77 Useril este offline   TUROK 

  • BAGA VITEZA
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3708
  • Inregistrat: 03-February 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 06 January 2010 - 05:56 PM

Vezi postareaPrimus, la Jan 5 2010, 09:31 PM, a spus:

Este, un mic joc la gripurile din plastic. Nu te afecteaza. Da-i bataie! :rolleyes:



Nu are nimic ! ...Asa am zis si eu la al meu ,pana l-a verificat si Primus si totul este ok! este normal sa aiba putin joc . ...al meu zboara foarte bine asa . :)
ADOR VITEZA!!!
0

#78 Useril este offline   firedragon 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 502
  • Inregistrat: 04-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Padova(Italia)

  Postat 06 January 2010 - 06:30 PM

Vezi postareaadyrex, la Jan 5 2010, 08:12 PM, a spus:

Cine imi poate spune daca este un lucru des intalnit la T Rex 500 acel joc al gripurilor de la anticuplu? Am verificat la ambele capete sa fie stranse suruburile, dar acest joc este ca si cand rulmentii din interiorul gripurilor ar fi de diametru mai mic decat trebuie si din cauza asta ar aparea jocul.

  

1.si al meu are, pe undeva pe helifreak parca am vazut o discutie si spuneau ca sunt facute incat la turatie sa nu se miste.


2. am setat si eu rotorul. dupa ce am setat plate cu swash leveling tool nu am vazut la paddle interactiuni nici longitudinal nici transversal dupa setari.swash mi-a iesit bine centrat, cred ca pot sa dau -16...+16max dar le-am lasat ca in carte la -12..+12(14..88% la curba de pitch) 

3. nu am vazut in carte unde sunt valorile la pitch de aileron si elevator, am setat doar cel de pitch din thr. stie cineva cam pe unde sa setez valorile max de pitch la ail si elev  ?

4. din dorinta de a nu se vedea fire in heli nu am pus esc si bec in fata ci lateral ca in desenul de pe cutie. oare am gresit punand bec extern  langa esc cam la 1cm mai jos?? a trebuit sa fac asa ca sa pun receptorul in spate si  antena de la rx pe cealalta parte a cadrului fata de esc+bec. 

astept sa vina si servo de coada sa continui. pana aici totul a mers perfect. buna treaba videoclipurile lui finless combinate cu alte tecnici de pe net.
Videoclipurile mele Spektrum DX8

elicoptere:blade msr, t-rex450sev2, t-rex 600esp si o jumate de t-rex 500esp

planor multiplex cularis

)Imagine postata
0

#79 Useril este offline   morph 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 951
  • Inregistrat: 18-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 06 January 2010 - 07:00 PM

Trex 500 si asa nu este prea usurel, la ce ai mai pus bec si alta alimentare? Vrei sa-l faci caramida zburatoare? :rolleyes:

La ciclic, daca ai pitch -12 +12 ar trebui sa fie ~10.
0

#80 Useril este offline   firedragon 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 502
  • Inregistrat: 04-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Padova(Italia)

Postat 06 January 2010 - 07:07 PM

pai are 11grame becul extern...asa e de mult?? deci are 11 grame mai mult ca al tau, dar poate am recuperat la gyro ca are numai 8,5 grame
Videoclipurile mele Spektrum DX8

elicoptere:blade msr, t-rex450sev2, t-rex 600esp si o jumate de t-rex 500esp

planor multiplex cularis

)Imagine postata
0

#81 Useril este offline   morph 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 951
  • Inregistrat: 18-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 06 January 2010 - 07:23 PM

Pai si bec-ul extern din ce il alimentezi? Din acelasi pack? Ce BEC este?
0

#82 Useril este offline   firedragon 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 502
  • Inregistrat: 04-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Padova(Italia)

Postat 06 January 2010 - 09:09 PM

Imagine atasata: castle.jpg

castle 5A (10A peak) alimentat din 2 x 3s in serie ca si esc ,si setat pe 6V la iesire

pe site de unde l-am cumparat spunea ca becul intern o mai ia razna si ca nu raspund, si recomanda bec extern sau pack, asa ca m-am combinat cu asta.

Aceasta postare a fost editata de firedragon: 06 January 2010 - 09:19 PM

Videoclipurile mele Spektrum DX8

elicoptere:blade msr, t-rex450sev2, t-rex 600esp si o jumate de t-rex 500esp

planor multiplex cularis

)Imagine postata
0

#83 Useril este offline   adyrex 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1479
  • Inregistrat: 06-September 08
  • Gender:Male
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 07 January 2010 - 08:05 PM

A incercat cineva sa ataseze greutati la palele de la flybar la T rex 500? Am observat ca exista un orificiu in pala. Acesta sa fie oare pentru introducerea greutatii? M-am uitat peste tot dar nu am gasit nicaieri de vanzare asa ceva, nici nu stiu cum trebuie sa arate. La 450 se introduceau pe tija flybar, la 500 cum e? Cam cata stabilitate ii confera acest lucru si unde as putea gasi astfel de greutati?
0

#84 Useril este offline   morph 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 951
  • Inregistrat: 18-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 07 January 2010 - 08:57 PM

Eu tot raman la impresia ca un bec extern pe trex500 este inutil si nici nu am auzit de crashuri din cauza bec-ului. Ce scriu unii pe siteuri... ce vrei, mai tre sa vanda si alte chestii. Spre exemplu, 4 servouri align, nu sugeau nici macar 1A pe un protos.


Greutati la 500? Zboara singur, la ce mai vrei greutati? Pune paddle-uri mai grele. http://www.readyheli.com/H50103_Carbon_Fib...00_p/h50103.htm
0

#85 Useril este offline   nen77 

  • --tadadam--
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1566
  • Inregistrat: 08-March 06

Postat 07 January 2010 - 10:17 PM

Vezi postareamorph, la Jan 7 2010, 08:57 PM, a spus:

Eu tot raman la impresia ca un bec extern pe trex500 este inutil si nici nu am auzit de crashuri din cauza bec-ului. Ce scriu unii pe siteuri... ce vrei, mai tre sa vanda si alte chestii. Spre exemplu, 4 servouri align, nu sugeau nici macar 1A pe un protos.


url]

si totusi eu am ars 2 .
Problema nu e cat consum,a servourile ci regulatorul in sine eu am ars 2 ,unul a luat foc cu tot cu heli in aer, al doilea cand am conectat bateria.Solutia e alt regulator sau sa speri ca nu se va arde si parerea mea e ca daca pui bec extern ii mai pui greutate in plus pe langa faptul ca nu e chiar cel mai usor heli t-rex-ul 500.

Aceasta postare a fost editata de nen77: 07 January 2010 - 10:22 PM

West Hobby Team
Van kit conversie T-rex 250e in 700Nitro
0

#86 Useril este offline   firedragon 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 502
  • Inregistrat: 04-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Padova(Italia)

  Postat 08 January 2010 - 12:01 AM

sunteti culmea. 11 grame atat am in plus, nici nu se simte si escul ramane mai rece. daca scade voltajul pe fiecare celula lipo la 1V eu tot am 6V in rx, deci pot sa fac autorotatie(deja am practica pe simulator destula). atunci nu va mai intreb ce fel de "caramida" va fi cu videocamera pe el sau eventual cu echipament fpv candva(desi pe mine ma mana 3D mai mult ca fpv). Oricum o sa il mai incarc sigur cu o camera video de 16 grame care ia imagine cam asa http://www.youtube.c...h?v=SJ5HFkxOvJk    a se vedea unde e data cu galben, care a costat 9,5 euro cu tot cu transport si e pe drum de mai bine de 2 saptamani.

P.S.    chiar nu mai aveam bani de esc-uri kontronic sau scorpion. :rolleyes: ...mai sunt si altele de facut. important e sa aterizeze cu bine. Cel mai urat lucru mi-e sa cumpar piese de schimb, acolo te jumulesc de bani.

Aceasta postare a fost editata de firedragon: 08 January 2010 - 12:05 AM

Videoclipurile mele Spektrum DX8

elicoptere:blade msr, t-rex450sev2, t-rex 600esp si o jumate de t-rex 500esp

planor multiplex cularis

)Imagine postata
0

#87 Useril este offline   rad_gaby 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 673
  • Inregistrat: 19-September 08
  • Gender:Male
  • Location:Botosani

Postat 08 January 2010 - 02:35 PM

Lumea incearca sa sublinieze problema greutatii presupunand ca alimentezi bec-ul din pack separat (cum ar fi normal la un bec extern). Cum l-ai pus tu precum si motivele tale (consum servo, bla-bla) mi se pare si mie complet inutil.

"daca scade voltajul pe fiecare celula lipo la 1V eu tot am 6V in rx" - adevarat,dar vai mama lui pack daca ajunge vreodata la tensiunea asta...
0

#88 Useril este offline   nen77 

  • --tadadam--
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1566
  • Inregistrat: 08-March 06

Postat 08 January 2010 - 03:16 PM

Vezi postareafiredragon, la Dec 31 2009, 04:13 PM, a spus:

ah ce dezamagire, fastlad mi-a trimis pachetul fara servo 520 din combo. dupa ce a facut 10 zile mai lipseste si servo, si ei deschid pe 4ianuarie. asa ca tre sa astept un raspuns sa vad ce fac si nu ating nici o piesa pana atunci. deja le-am scris pe email dar speram sa il am rtf pana incep lucrul. se pare ca trebuie sa mai astept pana sa termin cu trex 500. incerc sa ma multumesc ca am montat hs1298 torquetube pe 450v2? :lol:

Atasament uf.jpg

pls fa topic separat la torqtube-ul de v2 cum se comporta cum e montat etc, nu cred ca doar eu sunt curios!
West Hobby Team
Van kit conversie T-rex 250e in 700Nitro
0

#89 Useril este offline   firedragon 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 502
  • Inregistrat: 04-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Padova(Italia)

Postat 10 January 2010 - 05:32 AM

gata t-rex esp, maine il scot in terasa, sper sa nu ma reclame vecinu ca zbor pe langa balconul lui....sunt fericit, parca imi place mai mult ca se v2. sunt sigur ca o sa mi se ridice parul in cap cand o sa ai dau drumul langa mine prin terasa. daca face urat il aterizez in parculetul de langa bloc.
Videoclipurile mele Spektrum DX8

elicoptere:blade msr, t-rex450sev2, t-rex 600esp si o jumate de t-rex 500esp

planor multiplex cularis

)Imagine postata
0

#90 Useril este offline   firedragon 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 502
  • Inregistrat: 04-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Padova(Italia)

  Postat 10 January 2010 - 12:35 PM

In sfarsit...ZBOARA!!!

Imagine atasata: 1.jpg

Imagine atasata: 2.jpg

Imagine atasata: 3.jpg

primele impresii

destul de stabil, servo 510 au un centru cu un pic de joc dar destul de precise. heli a iesit perfect, doua puncte de trim in spate si 3 spre stanga si sta aproape singur, spartan quark l-am bagat cu 70% pe dx7 si tine coada perfect , trackingul e cred ca aproape perfect, nu am vibratii dar nu reuseam sa il vad foarte detaliat pe fundalul cu verdeata si pomi si stand cu rotorul la max 2m de gat. o sa mai verific la camp un pic trackingul si gainul lu quark. am 12+- pitch colectiv si 10+- la ciclic. heli pare totusi foarte reactiv la ciclic, mai mult ca 450v2. oricum vecinii cred ca s-au trezit fortat azi la 10AM in sunet voios de ...elicopter  :rolleyes:

Aceasta postare a fost editata de firedragon: 10 January 2010 - 12:37 PM

Videoclipurile mele Spektrum DX8

elicoptere:blade msr, t-rex450sev2, t-rex 600esp si o jumate de t-rex 500esp

planor multiplex cularis

)Imagine postata
0

Arata acest topic


  • 6 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro