Modelism - RHC Forum: Fun to fly Rapa Rosie 2017 - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 6 Pagini +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Fun to fly Rapa Rosie 2017 tot acolo!

#121 Useril este offline   wabo1 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1548
  • Inregistrat: 04-August 05
  • Gender:Male
  • Location:Bistrita

Postat 28 April 2017 - 06:35 AM

Termica si vintul pe directia buna. Am zburat joi la panta impreuna cu parapante, aproape nonstop si arata ca si astazi, vineri, va fi lafel.
Nu uitati sepci si pantaloni scurti si protectia la piele, ca va arde sorea.
Duminica si luni sa organizeaza aici o festivitate campeneasca pe tribuna care se va instala parca astazi cu muzica etc. Frigidere si bauturie deja au ajuns pe cimp asa ca aveti sursa cu beri si non alcoholice deja la dispozitie.
Pista de decolare este tunsa deja, panta acesibila, tomberoane si curent instalate. Lipsesc avioane in aer ca ieri unii cu care am vorbit le mai era frica si le a trebuit sa se ocupe de gratare mai intii.
Walter Born
rhc@born.ro
0

#122 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3947
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 28 April 2017 - 09:45 AM

Se aduna lumea la rapa. Prezenta si activitatea la ora 10:30:
http://i1357.photobu...zpsbpmrysiu.jpg

Aceasta postare a fost editata de Ciprian97: 28 April 2017 - 09:46 AM

0

#123 Useril este offline   adyrex 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1479
  • Inregistrat: 06-September 08
  • Gender:Male
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 28 April 2017 - 05:19 PM

E superb. Nu e aglomerat , e perfect. Sper sa ramana asa.

Aceasta postare a fost editata de adyrex: 28 April 2017 - 05:20 PM

0

#124 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3947
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 28 April 2017 - 05:40 PM

Sambata seara:
http://i1357.photobu...zps76dp85br.jpg
0

#125 Useril este offline   wabo1 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1548
  • Inregistrat: 04-August 05
  • Gender:Male
  • Location:Bistrita

Postat 29 April 2017 - 03:33 PM

Vezi postareaCiprian97, la 28 April 2017 - 05:40 PM, a spus:


Vroieai sa zici vineri seara. Inca nici nu a fost simbata seara.
Joi si vineri am zburat foarte mult la panta si in termica. Erau prezenti multi cu coptere si unii cu FPV care nu derajeau deloc sau mult mai putin de cit unii mai tineri care se incapateneau sa zboare cu jeturi electrice unerori si printre corturi.
Am vazut zburind si un Rascal care s-a nascut la mine , dar refacut si modificat complet, din Original au ramas doar ampenaje.
Jos palerie pentru refacerea modelului care acum zboare si mai bine de cit inainte original 100%.

Am plecat simbata dimineata putin dezamagit. Am lasat ceva premii gasite la mine in pod(cu praf mult dar eventual folosibile) pentru o tombola in cortul organizatorului.
Organizatorul, adica pe Big nu am intalnit sau vazut nici joi/vineri/simbata dimineata.

Nu am intalnit niciun reprezentant ARA de cit un om cu aparat foto si shirt ARA care nu stiam cine este si care era prezent doar vineri citeva ore.

Am intalnit de exemplu pe Cristi Matica pe care intro vreme am spozorizat cu materiale si ma bucur ca a gasit un loc de munca in aviatie.
Am mai intalnit 2-3 alti dinozauri aeromodelisti ale Ripei iar am fost putin dezamagit de participarea per total, de lipsa magazinelor de modelism si amultor omeni care vroiam sa intalnesc printre care Marinaru, Renato, Men si pe domnii din Pucioasa de exemplu.

Aceasta postare a fost editata de wabo1: 29 April 2017 - 03:34 PM

Walter Born
rhc@born.ro
0

#126 Useril este offline   Ciprian Dughir 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 564
  • Inregistrat: 30-January 12
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:Multicoptere

Postat 29 April 2017 - 04:39 PM

Vezi postareawabo1, la 29 April 2017 - 03:33 PM, a spus:

Nu am intalnit niciun reprezentant ARA de cit un om cu aparat foto si shirt ARA care nu stiam cine este si care era prezent doar vineri citeva ore.


Eu eram, dar din pacate n-am putut sa stau foarte mult.
0

#127 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 29 April 2017 - 09:04 PM

A fost si este excelent, vreme asa buna n-am mai avut. Este si Big si renato si feri si multi altii.
Este si ceaunul urias. Este si scena si multi dim Sebes dar nu ne-au deranjat. Sunt multe de povestit dar de pe telefon e greu.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMG_7352.JPG

0

#128 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 29 April 2017 - 09:51 PM

Problema nu e ca am sosit noi prea tarziu, eu pe la 9, big un pic mai incolo... ci ca ati plecat dv. prea devreme, dl. wabo.... :)
... cu picioarele pe pamant ...
0

#129 Useril este offline   adyrex 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1479
  • Inregistrat: 06-September 08
  • Gender:Male
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 30 April 2017 - 06:57 AM

E superb. Nu e aglomerat ca in alti ani si e numai lume buna.....Lipsesc manelele si urletele...
0

#130 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 30 April 2017 - 03:56 PM

E, a mai trecut a intalnire Rapa Rosie, cel putin pentru mine. Puteam sa stau pana maine dar frigul si cerul intunecat m-au facut sa plec. De fapt plecau cam toti.

Cateva poze de atmosfera si cateva poze cu un carucior de lansat planoare mari. Foarte ingenios si eficient.

Imagine atasata: IMG_7337.JPGImagine atasata: IMG_7340.JPG

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMG_7344.JPG
  • Imagine atasata: IMG_7332.JPG
  • Imagine atasata: IMG_7318.JPG
  • Imagine atasata: IMG_7316.JPG
  • Imagine atasata: IMG_7315.JPG
  • Imagine atasata: IMG_7314.JPG
  • Imagine atasata: IMG_7313.JPG
  • Imagine atasata: IMG_7311.JPG
  • Imagine atasata: IMG_7308.JPG
  • Imagine atasata: IMG_7307.JPG

0

#131 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 30 April 2017 - 04:06 PM

Pentru mine anul asta e fost exceptional. Vremea a fost buna si vantul a batut tot timpul pe panta intre foarte intens si o adiere.

Am zburat mai tot timpul, am reusit sa consum pakul din statie, am fost de doua ori sus pe rapa si am zburat doar planoare pure, n-am scos nimic cu motor.

Partea de eveniment organizata de primarie a fost mai jos de noi si in final a fost OK, nu ne-au deranjat, la evolutiile spectaculoase s-au strans oamenii si au aplaudat, a fost mancare si bautura din belsug, fara incidente.

Modelisti au fost ca de obicei o idee mai putini (caci in general suntem mai putini) dar am fost destui cu destule modele, multe DLG-uri, multe planoare. Fata de forum unde nu misca, destui cu elicoptere si zboruri bune. Iarasi ca de obicei multe spume si home-made. Putine crashuri.

Au lipsit din pacate Phoenix Models si Sierra.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMG_7352.JPG
  • Imagine atasata: IMG_7350.JPG
  • Imagine atasata: IMG_7353.JPG
  • Imagine atasata: IMG_7354.JPG
  • Imagine atasata: IMG_7355.JPG
  • Imagine atasata: IMG_7361.JPG
  • Imagine atasata: IMG_7365.JPG

0

#132 Useril este offline   Mihai_supy 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5144
  • Inregistrat: 16-December 10
  • Gender:Male

Postat 30 April 2017 - 07:04 PM

A câta a fost?....Bigule..hai că nu mai e mult tare până la ediția cu numătu 40, ca am zis că vin și atunci....

Băieții ăia chiar au cântat fain, păct că nu i-am prea ascultat, că eram prea preocupați de fasolea din ceaun, care, a fost superbă...

Am ajuns acasă, cu greu, dar mai împliniți cu un an, și cu o ediție...
0

#133 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 01 May 2017 - 09:36 AM

A 16a a fost... numar rotund, pentru IT-isti... 2 la a 3a ;)

Cei speriati de ploaie, care s-au grabit sa plece duminica, au ratat pe langa vreme buna si zbor, alte doua evenimente grandioase... ziua lui Cristi Matica, sarbatorita cu tort ornat cu avion... :) si lautar :D

Si al doilea eveniment, serbarea campeneasca care s-a incins in vale, cu o mare de masini parcate impecabil, nu ca la picnicurile de sub carpati, cu coada de masini pana la autostrada, iti trebuia o ora sa intri sau sa iesi la rapa, si unde un iubitor de muzica populara autentica ar fi uitat de zbor... nu s-a cantat un vers de manea !

Cu ocazia asta pot spune ca s-a marcat sfarsitul rapei asa cum o stim noi pana acum... a fost clar ca rapa nu e a noastra, ci a localnicilor, ca noi suntem intrusii, nu ei, si ca evenimentul de ieri se va repeta de acum incolo mult timp, asa ca daca vrem linistea cu care eram obisnuiti, si vreme un pic mai buna ;) va trebui mutata cateva saptamani mia spre vara.
Nu e doar parerea mea, a fost discutata de mai multi, intr-un cerc deocamdata retrans, care l-a cuprins si pe BIG, si care o ia si el in considerare serios.

O sa vina poze si video care sa ilustreze cele de mai sus... cand ajung acasa.
... cu picioarele pe pamant ...
0

#134 Useril este offline   Valteras 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3077
  • Inregistrat: 29-May 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 01 May 2017 - 02:56 PM

Vezi postarearenatoa, la 01 May 2017 - 09:36 AM, a spus:

A 16a a fost... numar rotund, pentru IT-isti... 2 la a 3a


La a patra, maestre :rolleyes:
Doamne cata vreme a trecut...
Orice pas inainte e un shut in fund!
0

#135 Useril este offline   norbert_k 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 100
  • Inregistrat: 28-February 16
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca
  • Interests:XK detect X380
    Conscendo S rtf
    Timber
    Mini Talon
    Sonicmodell AR Wing

Postat 01 May 2017 - 06:44 PM

Vezi postareaadyrex, la 30 April 2017 - 06:57 AM, a spus:

E superb. Nu e aglomerat ca in alti ani si e numai lume buna.....Lipsesc manelele si urletele...

Poate nu ai fost vineri spre sâmbăta noapte, cand cineva ( sau mai multi ) localnici au tinut un concert de manele la maxim pana dimineata , sunet iesind dintr-o masina, care spre zorii zilei a disparut. Cred ca am dormit o ora. Am mai albit 5 fire de par. :angry2:
Norbert_K
0744874231
Happy landing
0

#136 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3947
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 01 May 2017 - 08:16 PM

Am venit, m-am simtit bine, am zburat si palavragit cu zburatori care-i vad doar aici.
Venirea de pe 27 si plecarea pe 30 se pare ca a maximizat vremea buna.

Am avut curent, drum, pista, ceaun si cort mare (pentru mine a fost foarte util), adica tot ce trebuie.
Festivalul de mai jos de noi nu mi se pare ceva negativ, nu putem proclama RR ca fiind a noastra si nici n-a fost populatie curioasa mai multa decat acum 2 ani.
Am dormit in liniste si vineri seara(si tot timpul) contrar ce vad scris pe aici.

Pana la urma te simti bine daca vrei, daca nu te poti simti prost si fara RR.

Pacat ca prezenta a fost slabuta si in picaj liber in ultimii ani. Rareori a avut loc concertul de modele pe cer asa cum mi-l amintesc pe cel din 2013.

Nu stiu duminica si luni ce a fost, drumul lung ce ma astepta si nici vremea nu mi-a permis sa aflu. Parea doar ca cei din vale aveau sa se puna pe treaba temeinic pe masura ce noi ne subtiam in numar.
0

#137 Useril este offline   adyrex 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1479
  • Inregistrat: 06-September 08
  • Gender:Male
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 01 May 2017 - 08:50 PM

dar ARA unde a fost ?? Poate au avut ceva sedinte si au fost ocupati.
Toata stima si multumiri echipei archaeopteryx, lui BIG si echipa. Pana la urma ne putem obisnui si cu participarea mai putin numeroasa a aeromodelistilor la RR, si ceea ce zicea renatoa mai sus, referitor la suprapunerea intalnirii noastre cu festivalul organizat de primarie, cred ca este solutia pentru anii care urmeaza.
Ne-am simtit mai bine ca in anii trecuti, vremea a tinut cu noi, am revazut oameni dragi, organizarea impecabila, trupa din Cluj-Sibiu s-a simtit extraordinar, si sper sa ne revedem cu totii anul viitor !

Aceasta postare a fost editata de adyrex: 01 May 2017 - 08:51 PM

0

#138 Useril este offline   marius11 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1384
  • Inregistrat: 30-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Fagaras _ Brasov
  • Interests:Aeroclub Fagaras - Facebook
    Aero, Heli, Navo , RC cars , and drone

Postat 01 May 2017 - 09:11 PM

A mai trecut o Rapa...un bilant ...hmmm sunt de 13 ani consecutiv prezent cred - daca nu mai mult !
A fost in regula, nu critic dar stand si uitandu-ma pe cer din cand in cand in locul unde zburam ES - starurile pe vremuri , impreuna cu "dinozaurii" cum bine a spis cineva aici , spre ex. domnul Moldovan ,am numarat cu greu 4 planoare .
Pe toata zona am numarat maxim 6 - din ceea ce am vazut eu .
DECI CLAR CA NE IMPUTINAM CONSIDERABIL - de la an la altul !
Imi aduc aminte de RR 2008-2009 cand am numarat impreuna cu D-ul WABO daca isi mai adduce aminte 22 de avioane pe cerul Rapei - o puzderie domnilor ...si aceastea erau pe diferite culoare de zbor !
Era prima serie pe colina in stanga pe curenti de panta , erau apoi seriile mai experimentate pe asecendenti in vale cam pe la 200 de metri . si pe urma erau " dinozaurii" la cota 400 -500 cam trei patru bucati maxim .
Acestia erau cei pe care ii invidiam eu ...Wabo avea atunci cel mai abil planor ceva deosebit !
Imi lipsesc vorbele acelea memorabile de dupa ploaie cand cineva striga in gura mare : S-a terminat ploaia - e soare - treceti la zbor ! Si in trei minute cerul era plin de avioane de tot felul . Amintiri memorabile . Imi lipseste tabela de frecventa cand cu greu mai gaseam un carlig liber , si imi lipseste acel salut facut cu avionul in scara reala - parca DINAMICUL - care venea de la sute de km distanta sa dea un salut suflarii aeromodelistice de la RR .
Restul le stiti si voi pe toate !
Concord cu idea mutarii evenimentului RR in vara , cand vremea este mai stabila, sa avem liniste , si termice mai consistente !

Cu respect

Aceasta postare a fost editata de marius11: 01 May 2017 - 09:15 PM

0

#139 Useril este offline   marius11 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1384
  • Inregistrat: 30-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Fagaras _ Brasov
  • Interests:Aeroclub Fagaras - Facebook
    Aero, Heli, Navo , RC cars , and drone

Postat 01 May 2017 - 09:20 PM

Multumiri lui Big and staff pentru organizare !
0

#140 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 02 May 2017 - 09:49 AM

Alba e cu noi :)

http://urbeamea.ro/albaiulia/wp-content/uploads/2017/04/fun-to-fly-770x470.jpg

http://urbeamea.ro/a...e-in-aer-liber/

Dupa cum se vede, Rapa devine o locatie aglomerata ;)

Aceasta postare a fost editata de renatoa: 02 May 2017 - 09:50 AM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#141 Useril este offline   cosmin77 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 253
  • Inregistrat: 24-March 15
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu
  • Interests:Aeromodelism

Postat 02 May 2017 - 11:57 AM

https://www.youtube....h?v=5GuqWP6jV2M
0

#142 Useril este offline   Fly4Alba 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 70
  • Inregistrat: 26-January 13

Postat 02 May 2017 - 01:14 PM

Vezi postarearenatoa, la 02 May 2017 - 09:49 AM, a spus:

Alba e cu noi :)

http://urbeamea.ro/albaiulia/wp-content/uploads/2017/04/fun-to-fly-770x470.jpg

http://urbeamea.ro/a...e-in-aer-liber/


Dupa cum se vede, Rapa devine o locatie aglomerata ;)


Va promitem ca nu va fi așa! De anul viitor evenimentele nu se vor suprapune !
0

#143 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 02 May 2017 - 01:41 PM

Iata cum a fost anul asta :)



Sincer, prea mult nu ne-am calcat pe bataturi :)
Iar articolul pare sa puna accentul corect pe manifestare... aeromodelism, cu ceva erzatz de serbare campeneasca ;)

Aceasta postare a fost editata de renatoa: 02 May 2017 - 01:42 PM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#144 Useril este offline   Radubv 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 740
  • Inregistrat: 09-February 12
  • Gender:Male
  • Location:Brasov
  • Interests:Aero-Auto RC.

Postat 02 May 2017 - 02:31 PM

Anul acesta a fost primul la mine. In fiecare an priveam cu regret pe forum pozele, povestile si imi parea rau ca nu pot vedea pe viu. Acum cand am ajuns....poate si faptul ca timpul a fost capricios, nu urat, doar capricios suprapus cu acest eveniment campenesc , am fost putin dezamagit. E adevarat acolo sunt gasti formate deja, bisericute, prietenii facute de-alungul timpului, eu eram un outsider care nu prea a avut cu cine impartasi placerea acestui hobby si eram putin stingher, socializarea nu e unul din punctele mele tari. Nu e un repros pentru cei de acolo, e unul pentru mine ca am pierdut atatia ani.
Numarul zburatorilor destul de redus, atat pe cer cat si in camping, comparativ cu alti ani. Eu am zburat putin vineri, cateva pack-uri de elicopter si unul de ESII. Pentru mine stresul era chiar acea aglomeratie de copii, motociclete si ATV-uri care paraiau peste tot, inclusiv pe pista, copii care incercau sa prinda aeromodelele in mana la aterizare....(dl. GigiGL cred ca are si acum palpitatii cand se gandeste cum a afost aterizarea aceea pe vant). Mie unul mi-a fost teama sa zbor cu atata forfota in jur, e adevarat nici nu sunt obisnuit,nu am reperele cu care sunt invatat pe campul meu, dar un elicopter care scapa de sub control si se duce intr-o multime, chiar si un 450 , face prapad. Asta m-a facut sa stau la sol. Nu stiu cum a fost in alti ani , ce stiu de pe forum si din poze, dar parca era mai fain, sa fie doar aeromodelisti acolo si ma rog ce gura casca se mai adunau, dar puhoi asa de lume, motociclete , ATV-uri si masini venind pe toate partile...parca nu au facut chiar bine acestei adunari, dar asta e doar parerea mea . Sper ca la anul sa fie aleasa o alta perioada, sper sa ajung si eu si...poate sa nu ma mai simt stingher pe acolo . Stima organizatorilor si tuturor celor care au fost acolo.
AUTO

HPI Trophy Truggy 4.6 2013 2.4GHZ Waterproof- nitro
HPI Blitz2 Flux - electric
FG Baja Buggy Sportsline - benzina

AERO

Align T-Rex 450 Pro V2 - Augusta electric
Align T-Rex 500L Dominator - electric
Align T-Rex 700E DFC - electric
Drake by Dululutu -electric
Easy Star II by Multiplex - electric
Phoenix 2400 - electric
Sbach 342 by FMS 1300mm - electric
DJI Mavic Pro
Realacc Real5 215MM FPV Racing Drone
|||Spektrum DX9|||
0

#145 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 02 May 2017 - 03:22 PM

Eu si acum ma simt stingher citind cati din cei care scriu aici ca au fost, si nu am apucat sa ii cunosc... :)

Am propus acum cativa ani o adunare la care sa se prezinte fiecare, ca la alcoolici anonimi :) la focul de tabara, de exemplu...
... cu picioarele pe pamant ...
0

#146 Useril este offline   Elicopter 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 565
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Alba Iulia

Postat 02 May 2017 - 03:52 PM

Pai daca ii cu strigare , nu mai sunt anonimi ...
Ceea ce cauti aceea gasesti
0

#147 Useril este offline   Radubv 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 740
  • Inregistrat: 09-February 12
  • Gender:Male
  • Location:Brasov
  • Interests:Aero-Auto RC.

Postat 02 May 2017 - 04:38 PM

Vezi postarearenatoa, la 02 May 2017 - 03:22 PM, a spus:

Eu si acum ma simt stingher citind cati din cei care scriu aici ca au fost, si nu am apucat sa ii cunosc... :)

Am propus acum cativa ani o adunare la care sa se prezinte fiecare, ca la alcoolici anonimi :) la focul de tabara, de exemplu...

La un moment dat v-a cazut drona destul de departe (cred ca s-a si rupt ceva la ea) , foloseati ochelarii FPV. Gura casca ala care v-a aratat unde este...eram eu. :rofl: :yahoo:
Cat despre faza cu prezentarea, nu ar fi rau, zau asa. De pe forum va cam stiu pe toti, pe teren greu mi-a fost sa asimilez omul cu nick-ul de forum. Pe cativa v-am mai dibuit de prin unele intalniri pe la Sânpetru, dar cam atat.
AUTO

HPI Trophy Truggy 4.6 2013 2.4GHZ Waterproof- nitro
HPI Blitz2 Flux - electric
FG Baja Buggy Sportsline - benzina

AERO

Align T-Rex 450 Pro V2 - Augusta electric
Align T-Rex 500L Dominator - electric
Align T-Rex 700E DFC - electric
Drake by Dululutu -electric
Easy Star II by Multiplex - electric
Phoenix 2400 - electric
Sbach 342 by FMS 1300mm - electric
DJI Mavic Pro
Realacc Real5 215MM FPV Racing Drone
|||Spektrum DX9|||
0

#148 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 02 May 2017 - 05:10 PM

Cand am incercat sa ma tin dupa ATV-ul ala ? :D

Piesa de s-a rupt este consumabil, aveam in masina un sac, clonate prin printare 3D ;) In schimb nu se indoaie axe, sau nici macar sa se rupa elici ;)
... cu picioarele pe pamant ...
0

#149 Useril este offline   GigiGL 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2106
  • Inregistrat: 10-March 11
  • Gender:Male
  • Location:Galati
  • Interests:Aero

Postat 02 May 2017 - 05:38 PM

Da, nu a fost de loc placut sa aman aterizarea unui model cu 3 metri anvergura cu cateva treceri pe deasupra pistei pana cand un copil nesupravegheat a parasit culoarul pe care veneam la aterizare cu vant de coada... Norocul meu ca am un rezervor incapator si cu colegii care stateau mai bine cu graiul si au strigat la el. Eu eram ragusit dupa o viroza de dinainte de eveniment.
Nu stiu cine a avut ideea proasta sa combine aeromodelismul cu berea...
In rest, multumiri lui BIG si echipei pentru efortul depus. A fost frumos, dar pentru a doua oara in doi ani ploaia m-a gonit mai repede cu o zi.
Gigi Sterian
Rascal 1940mm fs.61 nitro
Rascal 120 DLE 30
U Can Do .46 nitro .52, 2T
Beaver 1520
Maule 1500
Helios 2545
... Taranis X9D plus / ACCST / AFHDS
0

#150 Useril este offline   adyrex 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1479
  • Inregistrat: 06-September 08
  • Gender:Male
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 02 May 2017 - 08:03 PM

Vezi postareaGigiGL, la 02 May 2017 - 05:38 PM, a spus:

Da, nu a fost de loc placut sa aman aterizarea unui model cu 3 metri anvergura cu cateva treceri pe deasupra pistei pana cand un copil nesupravegheat a parasit culoarul pe care veneam la aterizare cu vant de coada... Norocul meu ca am un rezervor incapator si cu colegii care stateau mai bine cu graiul si au strigat la el. Eu eram ragusit dupa o viroza de dinainte de eveniment.
Nu stiu cine a avut ideea proasta sa combine aeromodelismul cu berea...
In rest, multumiri lui BIG si echipei pentru efortul depus. A fost frumos, dar pentru a doua oara in doi ani ploaia m-a gonit mai repede cu o zi.

Nea' Gigi, nu trebuia sa pleci ca ploaia nu a tinut decat seara si noaptea apoi s-a facut cald si frumos.
P.S. Multumesc pentru ajutorul pe care mi l-ai dat.
0

Arata acest topic


  • 6 Pagini +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

3 useri citesc topicul
0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro