Modelism - RHC Forum: Losi 5ive-T si Losi 5ive Mini WRC Rally - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 6 Pagini +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Losi 5ive-T si Losi 5ive Mini WRC Rally Discutii, upgrade, piste Evaluare topic: -----

#121 Useril este offline   villi2villli 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 17-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 10 January 2016 - 10:31 PM

Vezi postareaIce_2k, la 10 January 2016 - 10:26 PM, a spus:

Si eu am mers tot pe jetpro, in cazul meu vine cu o cusca metalica asa ca nu-s probleme la lovituri

in teorie nu ar fi problema ca este protejat de rollcage insa la multele kg care le are daca ar cadea exact pe tavan probabil ar iesi putin sifonata
0

#122 Useril este offline   villi2villli 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 17-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 10 January 2016 - 10:34 PM

ovidiu,daca mai faci comanda de ceva poate ma anunti si pe min de unde,as mai vrea si eu una alta
0

#123 Useril este offline   ovydyuc 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 55
  • Inregistrat: 15-December 15
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 10 January 2016 - 11:26 PM

Vezi postareavilli2villli, la 10 January 2016 - 10:17 PM, a spus:

ai crezut ca te pacalesc cand am spus ca trebuie rosu?
dar atentie,chiar si cu rosu daca nu este hight temp tot tre sa le mai strangi la 1-2 rezervoare,iar high temp ul la 3-4
iar referitor la pull start,este consumabil,la un moment dat nu prea o sa mai ai ce sa i faci,se useaza si ba nu mai ridica piedica sa invarta ba nu se mai duce sfoara toata inauntru


NU, nu ma gandeam ca ma pacalesti, ma gandeam ca nu il mai desfac pe cel rosu. AM mai folosit rosu in alte aplicatii dar cu suruburi mai serioase, acum de nevoie o sa pun dinasta rosu pt hightemp si aleluia ca m-am saturat sa schimb suruburi.
Cred ca cea mai mare problema la LOSI e ca arunca suruburi cu mare placere! :)
Pullstartul greu de crezut ca ajunge sa nu mai functioneze prea repede dar piese de schimb vad ca sunt la ddm (dau exemple aleatorii de siteuri - nu sunt fan comenzi din afara europei din cauza timp si vama+transp care modifica pretul final)
eg417 - CY Starter Assembly Reel $3.80
eg308 - DDM Metal Starter Pawl for Zenoah / CY Engines $7.99
sau tot ansamblul desi nu cred ca e nevoie de tot eg412 - CY / RC Starter Assembly $18.99

Toba NU e in lista de prioritati si nu cred ca va fi prea curand. Pur si simplu e prea scumpa pt ce ofera.
De fapt nu mai e nimic in lista mea de urgente. Ideea de baza UPGRADE la ce pica.
Nu risipim banii pt ca nu suntem nici macar 5 sa zicem ca facem un concurs lunar si ai spune ca ai un motiv de upgrade.
Consider ca multe piese sunt upgradeuri facute pt cei care merg la competitii si mi se apre desutul de greu sa cerni ce trebuie si ce e "moft".
In mare eu cred ca trebuie lasta masinuta cat mai standard si scris cat e de buna / proasta.
Parerea mea personala e ca masina putea fi construita mai bine, sunt cateva upgradeuri gen aparatorile de noroi care cred ca puteau fi standard (pare ca au fost concepute si sacoase de pe model ca sa fie mai ieftin), suruburile din batiu, killswitch la fel si protectiile de pe telescoape, filtru aer si capac demaror, si evident pus Loctite sau echivalent pe toate suruburile. Da Futaba 4pls e moft restul sunt necesitati.
Cred ca masina trebuia sa mearga macar 6 rezervoare fara sa ii sara nici macar un surub si apoi sa incepi sa te gandesti la upgradeuri.
Atata timp cat e conceputa ca offroad eu zic ca e inadmisibil sa scoti din ea aproape juma de kil de iarba si pamant (poate am exagerat putin :p) la o rulare offroad fara protectiile optionale.

Wishlist
1: workstand - vreau sa imi fac unul custom pe la primavara. Nu am nici o idee cum o sa il fac si nu ma intereseaza daca iese de 50 de kile sau mai mult. Mi-a placut DYNT7000 la rc-car-online 220eur (prohibitiv pret probabil si transportul doare tare rau). Nu am inteles inca de ce e facut cum e facut si vreau sa fie cat mai ieftin posibil pt ca se poate si fara el daca ai un ajutor pe langa sa tina masina.
2: pare util sm192 - Vertigo Losi 5ive Mesh Plate (Center Diff Brace) vad ca il ai si mai sunt cateva chestii de alu la care ma gandesc dar nu le stiu acum numele/codurile.
3: poate candva o carcasa noua

Btw ai vazut? LOS05007 Losi 5ive Mini WRC Rally 4WD with 29 cm³ engine and complete radio control Item discontinued by the manufacturer
Losi 5ive-T din dec 2015, Futaba 4PLS
0

#124 Useril este offline   ovydyuc 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 55
  • Inregistrat: 15-December 15
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 11 January 2016 - 12:03 AM

Vezi postareavilli2villli, la 10 January 2016 - 10:34 PM, a spus:

ovidiu,daca mai faci comanda de ceva poate ma anunti si pe min de unde,as mai vrea si eu una alta

Am o comanda la www.lindinger.at/en/ incarcatorul - inca e nelivrat am pus langa el si niste dopuri de antena (VATERRA Antennenkappe (5)Cap, Antenna (5)) sa fac 100 eur sa imi dea si un avion gratuit :p si nu au dopurile inca au promis ca ajung in ianuarie.
Daca vrei ceva de la ei pot sa ii intreb in ce faza mai e coletul dar cred ca daca vine moka ce vrei tu la mine si de la mine la tine iti pun coletul pe fancurier faci o economie de vreo 25 de lei asa ca nu cred ca are sens.

Ce vrei sa mai iei?
Losi 5ive-T din dec 2015, Futaba 4PLS
0

#125 Useril este offline   ovydyuc 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 55
  • Inregistrat: 15-December 15
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 11 January 2016 - 12:10 AM

Ma intereseaza daca e pe undeva free schema pt cutterplotter a desenelor de pe caroserie LOSB 8256 5IVE Sticker & Graphic Sheet Set
Stie cineva de unde iau fisierul gratis?
Losi 5ive-T din dec 2015, Futaba 4PLS
0

#126 Useril este offline   ovydyuc 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 55
  • Inregistrat: 15-December 15
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 11 January 2016 - 12:16 AM

Vezi postareaovydyuc, la 11 January 2016 - 12:03 AM, a spus:

Am o comanda la www.lindinger.at/en/ incarcatorul - inca e nelivrat am pus langa el si niste dopuri de antena (VATERRA Antennenkappe (5)Cap, Antenna (5)) sa fac 100 eur sa imi dea si un avion gratuit :p si nu au dopurile inca au promis ca ajung in ianuarie.
Daca vrei ceva de la ei pot sa ii intreb in ce faza mai e coletul dar cred ca daca vine moka ce vrei tu la mine si de la mine la tine iti pun coletul pe fancurier faci o economie de vreo 25 de lei asa ca nu cred ca are sens.

Ce vrei sa mai iei?


Acum am verificat - Shipping costs €5.95 deci de la astia ne complicam inutil.

Aceasta postare a fost editata de ovydyuc: 11 January 2016 - 12:16 AM

Losi 5ive-T din dec 2015, Futaba 4PLS
0

#127 Useril este offline   villi2villli 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 17-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 11 January 2016 - 12:21 AM

Vezi postareaovydyuc, la 10 January 2016 - 11:26 PM, a spus:



Wishlist
1: workstand - vreau sa imi fac unul custom pe la primavara. Nu am nici o idee cum o sa il fac si nu ma intereseaza daca iese de 50 de kile sau mai mult. Mi-a placut DYNT7000 la rc-car-online 220eur (prohibitiv pret probabil si transportul doare tare rau). Nu am inteles inca de ce e facut cum e facut si vreau sa fie cat mai ieftin posibil pt ca se poate si fara el daca ai un ajutor pe langa sa tina masina.
2: pare util sm192 - Vertigo Losi 5ive Mesh Plate (Center Diff Brace) vad ca il ai si mai sunt cateva chestii de alu la care ma gandesc dar nu le stiu acum numele/codurile.
3: poate candva o carcasa noua

Btw ai vazut? LOS05007 Losi 5ive Mini WRC Rally 4WD with 29 cm³ engine and complete radio control Item discontinued by the manufacturer

los05007 este redusa de mult,numai ca,nu prea mai are nimeni pe stock la pretul asta,au ramas cele la 1500-1700 poate si mai mult
de workstand sincer am avut si eu nevoie,numai ca,nu prea mai e loc si de ala
vertigo mesh plate este util,le tine toate la un loc,insa uite o varianta mai buna,astfel nu mai schimbi si clutch holder ul si nici nu iti mai alearga servo la franare,cand eram la stadiul mesh plate nu aparuse 7075rc asta
http://abbotsrc.co.u...K-P5473243.aspx
carcasa vreau si eu una de tavaleala,mi a luat ceva sa o fac pe asta si mi e cam mila sa o stric,ma uitam la 30 degree alea colorate,insa cam scumpe,mai astept o licitatie ceva pe ebay,poate una sh in stare buna
referitor la suruburi,nu stiu ce sa zic,eu unu nu sunt asa mirat ca sar(cu toate ca n am prea pierdut) vibreaza in draci masina,mult fata de baja,am pierdut suruburi la electrice si nu m am mirat,n am folosit thredlock si m am invatat minte

Aceasta postare a fost editata de villi2villli: 11 January 2016 - 12:25 AM

0

#128 Useril este offline   villi2villli 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 17-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 11 January 2016 - 12:25 AM

Vezi postareaovydyuc, la 11 January 2016 - 12:16 AM, a spus:

Acum am verificat - Shipping costs €5.95 deci de la astia ne complicam inutil.

da clar
0

#129 Useril este offline   villi2villli 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 17-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 11 January 2016 - 12:32 AM

Vezi postareaovydyuc, la 11 January 2016 - 12:10 AM, a spus:

Ma intereseaza daca e pe undeva free schema pt cutterplotter a desenelor de pe caroserie LOSB 8256 5IVE Sticker & Graphic Sheet Set
Stie cineva de unde iau fisierul gratis?

pai ce schema,latime lungime si aia e,este print,nu cred ca s a apucat nimeni sa vectorizeze desenele,iar daca te apuca plictiseala si ai chef de vectorizat poti face ceva custom...mult mai interesant decat grafica lor
http://www.oneillbro...n-wrap-830.html
ca exemplu
0

#130 Useril este offline   villi2villli 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 17-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 11 January 2016 - 12:38 AM

dar care din stickere te intereseaza ca am am eu unele ramase,very sa inlocuiesti sau vrei sa le ai pt o carcasa noua?
0

#131 Useril este offline   ovydyuc 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 55
  • Inregistrat: 15-December 15
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 11 January 2016 - 12:50 AM

Vezi postareavilli2villli, la 11 January 2016 - 12:21 AM, a spus:

vertigo mesh plate este util,le tine toate la un loc,insa uite o varianta mai buna,astfel nu mai schimbi si clutch holder ul si nici nu iti mai alearga servo la franare,cand eram la stadiul mesh plate nu aparuse 7075rc asta
http://abbotsrc.co.u...K-P5473243.aspx
carcasa vreau si eu una de tavaleala,mi a luat ceva sa o fac pe asta si mi e cam mila sa o stric,ma uitam la 30 degree alea colorate,insa cam scumpe,mai astept o licitatie ceva pe ebay,poate una sh in stare buna
referitor la suruburi,nu stiu ce sa zic,eu unu nu sunt asa mirat ca sar(cu toate ca n am prea pierdut) vibreaza in draci masina,mult fata de baja,am pierdut suruburi la electrice si nu m am mirat,n am folosit thredlock si m am invatat minte


Unele piese au preturi ridicole, e totusi o buc de aluminiu frezata, nu are o forma deosebita nu e turnata nu e nimic special la ea.
Carcasa de tavaleala e deja cea originala, eu vreau alta de sarbatoare :)) y1453 Elastoplastic Losi 5ive-T body shell imi face cu ochiul dar nu e momentul inca pt ca probabil o sa o vreau cu tot cu elementele de dedesubt .
nu am mai pierdut suruburi decat la toba in rest pare ok am stabilizat pierderile
Losi 5ive-T din dec 2015, Futaba 4PLS
0

#132 Useril este offline   ovydyuc 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 55
  • Inregistrat: 15-December 15
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 11 January 2016 - 12:51 AM

Vezi postareavilli2villli, la 11 January 2016 - 12:38 AM, a spus:

dar care din stickere te intereseaza ca am am eu unele ramase,very sa inlocuiesti sau vrei sa le ai pt o carcasa noua?

vreau sa refac toate desenele nu ma intereseaza reclamele lor :D pun eu ce imi place
poate doar cea de deasupra cu Losi e ok in rest as incerca alte variante
Losi 5ive-T din dec 2015, Futaba 4PLS
0

#133 Useril este offline   villi2villli 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 17-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 11 January 2016 - 12:53 AM

referitor la dezavantaje
rotile,ale mele originale sunt noi,am pus direct 190,aveam un set de la baja
intradevar,protectiile,le simt si eu lipsa insa cu aer comprimat scap repede de surplusuri,n am avut timp sa confectionez acele protectii insa cat de curand ma apuc
killswitch ar fi trebuit, am ,nou in punga,n am simtit nevoia sa ii pun,duce destul de mult dx2e ul care l am si n am avut probleme
sincer as fi preferat nimh in loc de lipo care l am insa sa aiba acelasi voltaj,am avut asta vara o intamplare cu final fericit,nu a apucat sa bubuie dar era ca pepenele un lipo uitat in portbagaj
suruburile la frane...am inlocuit diff holder ul cu unul din aluminiu si nu stiu de ce dar are filetul usor mai mare,insa nu suficient incat sa pun surub mai gros,probabil o sa mai iau un set de tarod uri si rezolv si asta
arcurile,mai ales cele pe spate,sunt destul de moi,sunt pe lista de cumparaturi unele mai tari
cu surubuirle n am avut probleme iar daca te intereseaza uite solutia
https://www.spektrum...ProdID=MIP14350
0

#134 Useril este offline   villi2villli 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 17-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 11 January 2016 - 12:57 AM

Vezi postareaovydyuc, la 11 January 2016 - 12:51 AM, a spus:

vreau sa refac toate desenele nu ma intereseaza reclamele lor :D pun eu ce imi place
poate doar cea de deasupra cu Losi e ok in rest as incerca alte variante

exact,fa ceva pe placul tau,insa mai interesant si mai rezistent ar fi sa faci din vopsea,tai desenele,le lipesti,vopsesti le scoti si gata,ai desen din voppsea,ma gandesc ca fiind lipite deasupra nu vor avea viata lunga
0

#135 Useril este offline   ovydyuc 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 55
  • Inregistrat: 15-December 15
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 11 January 2016 - 01:04 AM

Vezi postareavilli2villli, la 11 January 2016 - 12:57 AM, a spus:

exact,fa ceva pe placul tau,insa mai interesant si mai rezistent ar fi sa faci din vopsea,tai desenele,le lipesti,vopsesti le scoti si gata,ai desen din voppsea,ma gandesc ca fiind lipite deasupra nu vor avea viata lunga

e o idee, vedem cand o fi cazul ce metoda abordam
Losi 5ive-T din dec 2015, Futaba 4PLS
0

#136 Useril este offline   Ice_2k 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 639
  • Inregistrat: 19-January 15

Postat 11 January 2016 - 01:09 AM

Pot face vopsea, stickere si apoi lac peste tot. Eu am facut asa o casca si rezista de minune.
1/5 Redcat Rampage DuneRunner v3 32cc 4x4
:JetPro rear mount exhaust: :8000rpm clutch: :Walbro WT-1107 performance carb: :ADA Billet RC intake manifold: :HPI Baja dual-stage air filter on ShreadIndustries inclined stack: :FlySky FS-IT4 telemetry radio:
:Killer RC Super Bee kill switch: :Flywheel, air filter, pull start outerwears: :Shock covers: :5Ah DDM battery: :Voltwatch: :Custom in-the-box charger: :Tarmac busters on HPI rims: :HPI axle boots:
0

#137 Useril este offline   villi2villli 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 17-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 11 January 2016 - 01:11 AM

Vezi postareaIce_2k, la 11 January 2016 - 01:09 AM, a spus:

Pot face vopsea, stickere si apoi lac peste tot. Eu am facut asa o casca si rezista de minune.

la buggy rezista daca pentru ea ai facut,problema e ca la sc cand o rastorni dor pe carcasa se plimba,nu stiu daca ar tine,este posibil...
0

#138 Useril este offline   villi2villli 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 17-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 11 January 2016 - 01:16 AM

vad ca ai Walbro WT-1107,trebuie sa imi iau un carb nou ca am reusit sa l stric in zapada la baja,se tot facea gheata pe fluturele acceleratiei si ramanea blocata,am zis ca putina solutie de dezghetat parbrizul va elimina problema,insa...s a oprit si n am mai vrut nici dupa ce l am desfacut si curatat, ce avantaje are asta fata de 668 ?

Aceasta postare a fost editata de villi2villli: 11 January 2016 - 01:17 AM

0

#139 Useril este offline   ovydyuc 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 55
  • Inregistrat: 15-December 15
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 11 January 2016 - 01:41 AM

Vezi postareavilli2villli, la 11 January 2016 - 01:11 AM, a spus:

la buggy rezista daca pentru ea ai facut,problema e ca la sc cand o rastorni dor pe carcasa se plimba,nu stiu daca ar tine,este posibil...


Incercam pe dedesubt la rotile din spate solutia si vedem, acolo deja vad ca musca din vopsea si cei de la Bartolone racing aveau o solutie de protejarea carcasei cu ceva stickere autoadezive
Losi 5ive-T din dec 2015, Futaba 4PLS
0

#140 Useril este offline   Ice_2k 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 639
  • Inregistrat: 19-January 15

Postat 11 January 2016 - 01:45 AM

Are venturi mai mare (13.5mm vs 12.7mm) si e carburatorul care vine stock pe G320. Cei de pe forumul Redcat care au facut trecerea de la 668 la 990 sau 1107 ziceau ca au obtinut performanta in plus. Eu l-am pus oarecum degeaba pt ca s-a dovedit ulterior ca motorul de 32cc de la Redcat vine din fabrica cu ceva f similar cu 1107, asa ca n-am prea vazut diferente. Cele de 30.5cc veneau cu ceva gen 668.

Cum a fost pe zapada, alte probleme in afara de carb? Cum o aperi de rugina, stai si dezasamblezi?

Aceasta postare a fost editata de Ice_2k: 11 January 2016 - 01:46 AM

1/5 Redcat Rampage DuneRunner v3 32cc 4x4
:JetPro rear mount exhaust: :8000rpm clutch: :Walbro WT-1107 performance carb: :ADA Billet RC intake manifold: :HPI Baja dual-stage air filter on ShreadIndustries inclined stack: :FlySky FS-IT4 telemetry radio:
:Killer RC Super Bee kill switch: :Flywheel, air filter, pull start outerwears: :Shock covers: :5Ah DDM battery: :Voltwatch: :Custom in-the-box charger: :Tarmac busters on HPI rims: :HPI axle boots:
0

#141 Useril este offline   ovydyuc 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 55
  • Inregistrat: 15-December 15
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 11 January 2016 - 02:19 AM

Vezi postareavilli2villli, la 11 January 2016 - 01:16 AM, a spus:

vad ca ai Walbro WT-1107,trebuie sa imi iau un carb nou ca am reusit sa l stric in zapada la baja,se tot facea gheata pe fluturele acceleratiei si ramanea blocata,am zis ca putina solutie de dezghetat parbrizul va elimina problema,insa...s a oprit si n am mai vrut nici dupa ce l am desfacut si curatat, ce avantaje are asta fata de 668 ?

http://www.davesmoto...it-k20-wat.html
Losi 5ive-T din dec 2015, Futaba 4PLS
0

#142 Useril este offline   villi2villli 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 17-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 11 January 2016 - 12:58 PM

Vezi postareaIce_2k, la 11 January 2016 - 01:45 AM, a spus:

Are venturi mai mare (13.5mm vs 12.7mm) si e carburatorul care vine stock pe G320. Cei de pe forumul Redcat care au facut trecerea de la 668 la 990 sau 1107 ziceau ca au obtinut performanta in plus. Eu l-am pus oarecum degeaba pt ca s-a dovedit ulterior ca motorul de 32cc de la Redcat vine din fabrica cu ceva f similar cu 1107, asa ca n-am prea vazut diferente. Cele de 30.5cc veneau cu ceva gen 668.

Cum a fost pe zapada, alte probleme in afara de carb? Cum o aperi de rugina, stai si dezasamblezi?

am inteles,.multumesc de informatii,
spre surprinderea mea chiar nu vad rugina,n am desfacut decat carb sa l curat ,insa,cand am ajuns dupa joaca am asezat o fara roti pe calorifer o noapte
0

#143 Useril este offline   villi2villli 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 17-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 11 January 2016 - 01:06 PM

carb conside ca din vina mea l am sgtricat,vl@d a fost si el cu Baja dar daca nu a dat cu solutie pe el n a patit nimic,o sa imi fac timp sa l mai desfac si poate o rezolv
pe zapada... sincer...fiid cam mare zapada nu prea a fost nimic placut,iar unde nu era zapada era gheata iar 2wd iti imaginezi cum a fost...iar la losi am uitat bacteria de rx acasa si am plimbat o degeaba
0

#144 Useril este offline   Ice_2k 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 639
  • Inregistrat: 19-January 15

Postat 11 January 2016 - 01:09 PM

mda, cu 2wd nu cred ca e prea fun, nici cu 4wd nu e vreo fericire daca n-ai niste gume adecvate. Uite de exemplu un film cu una ca a mea, se vede ca gumele de pe fata nu prea fac mare lucru (au acelasi design ca la baja, sunt facute sa vireze, nu sa traga)

http://youtu.be/Ga3B8MmBnq4

Aceasta postare a fost editata de Ice_2k: 11 January 2016 - 01:09 PM

1/5 Redcat Rampage DuneRunner v3 32cc 4x4
:JetPro rear mount exhaust: :8000rpm clutch: :Walbro WT-1107 performance carb: :ADA Billet RC intake manifold: :HPI Baja dual-stage air filter on ShreadIndustries inclined stack: :FlySky FS-IT4 telemetry radio:
:Killer RC Super Bee kill switch: :Flywheel, air filter, pull start outerwears: :Shock covers: :5Ah DDM battery: :Voltwatch: :Custom in-the-box charger: :Tarmac busters on HPI rims: :HPI axle boots:
0

#145 Useril este offline   villi2villli 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 17-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 11 January 2016 - 01:09 PM

Vezi postareaovydyuc, la 11 January 2016 - 02:19 AM, a spus:


multumesc ovidiu,am asa ceva,chiar am,insa... nu mai stiu pe unde e ratacit kit ul asta de carb,probabil o sa caut mai bine cand o sa l desfac
0

#146 Useril este offline   ovydyuc 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 55
  • Inregistrat: 15-December 15
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 11 January 2016 - 03:07 PM

zapadaaa
https://www.youtube....h?v=vJmADMwWaIY
Losi 5ive-T din dec 2015, Futaba 4PLS
0

#147 Useril este offline   Ice_2k 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 639
  • Inregistrat: 19-January 15

Postat 11 January 2016 - 03:10 PM

ce se vede acolo nevoia de ulei mai gros in diferential, roata interioara de pe fata aproape ca nu se invarte deloc cand face donuts
1/5 Redcat Rampage DuneRunner v3 32cc 4x4
:JetPro rear mount exhaust: :8000rpm clutch: :Walbro WT-1107 performance carb: :ADA Billet RC intake manifold: :HPI Baja dual-stage air filter on ShreadIndustries inclined stack: :FlySky FS-IT4 telemetry radio:
:Killer RC Super Bee kill switch: :Flywheel, air filter, pull start outerwears: :Shock covers: :5Ah DDM battery: :Voltwatch: :Custom in-the-box charger: :Tarmac busters on HPI rims: :HPI axle boots:
0

#148 Useril este offline   villi2villli 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 17-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 11 January 2016 - 06:36 PM

Vezi postareaIce_2k, la 11 January 2016 - 01:09 PM, a spus:

mda, cu 2wd nu cred ca e prea fun, nici cu 4wd nu e vreo fericire daca n-ai niste gume adecvate. Uite de exemplu un film cu una ca a mea, se vede ca gumele de pe fata nu prea fac mare lucru (au acelasi design ca la baja, sunt facute sa vireze, nu sa traga)

http://youtu.be/Ga3B8MmBnq4

da ma vazut,merge bine,eu insa cand am mers era zapada peste glezna,15 20 cm
0

#149 Useril este offline   villi2villli 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 17-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 11 January 2016 - 06:41 PM

Vezi postareaovydyuc, la 11 January 2016 - 01:41 AM, a spus:

Incercam pe dedesubt la rotile din spate solutia si vedem, acolo deja vad ca musca din vopsea si cei de la Bartolone racing aveau o solutie de protejarea carcasei cu ceva stickere autoadezive

ducktape,gasesti la dedeman sau orice magazin de materiale pentru constructii,am vazut si eu stickerele alea insa nu cred ca tin mai bine ca banda adeziva
0

#150 Useril este offline   Ice_2k 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 639
  • Inregistrat: 19-January 15

Postat 11 January 2016 - 10:15 PM

Vezi postareavilli2villli, la 11 January 2016 - 01:16 AM, a spus:

vad ca ai Walbro WT-1107,trebuie sa imi iau un carb nou ca am reusit sa l stric in zapada la baja,se tot facea gheata pe fluturele acceleratiei si ramanea blocata,am zis ca putina solutie de dezghetat parbrizul va elimina problema,insa...s a oprit si n am mai vrut nici dupa ce l am desfacut si curatat, ce avantaje are asta fata de 668 ?

WT-990 la reducere azi la dave daca te intereseaza. Adica daca esti dispus sa renunti la choke.
1/5 Redcat Rampage DuneRunner v3 32cc 4x4
:JetPro rear mount exhaust: :8000rpm clutch: :Walbro WT-1107 performance carb: :ADA Billet RC intake manifold: :HPI Baja dual-stage air filter on ShreadIndustries inclined stack: :FlySky FS-IT4 telemetry radio:
:Killer RC Super Bee kill switch: :Flywheel, air filter, pull start outerwears: :Shock covers: :5Ah DDM battery: :Voltwatch: :Custom in-the-box charger: :Tarmac busters on HPI rims: :HPI axle boots:
0

Arata acest topic


  • 6 Pagini +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro