Modelism - RHC Forum: Losi 5ive-T si Losi 5ive Mini WRC Rally - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 6 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »

Losi 5ive-T si Losi 5ive Mini WRC Rally Discutii, upgrade, piste Evaluare topic: -----

#61 Useril este offline   hassel 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2464
  • Inregistrat: 02-February 12
  • Gender:Male
  • Location:Iasi
  • Interests:Cars, cars, cars, any type ....

Postat 20 December 2015 - 08:03 AM

Stai linistit, ca eu am mers vreo 20 rezervoare cu un motor reely dupa ce am pus un alt cilindru sh, care sigur mai arsese ceva rezervoare inainte, si mergea inca minunat. Conteaza mult reglajele si amestecul in durata de viata a motorului. Cu cat esti mai departe de ce are nevoie motorul (racire, ungere) cu atat esti mai aproape de moartea lui.

BAJA
5SC 30cc gas

Hobbytech str8 rally electric conversion

0

#62 Useril este offline   villi2villli 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 17-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 20 December 2015 - 10:27 PM

Clar
0

#63 Useril este offline   ovydyuc 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 55
  • Inregistrat: 15-December 15
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 21 December 2015 - 11:38 AM

Cam asa arata prima dauna sa zicem mai severa. 50% din roata dintata iesita din cauza de surub desfacut - asta ar fi surubul nr 3 sau 4 care se desface in 5 rezervoare.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMAG1915.jpg
  • Imagine atasata: IMAG1914.jpg

Losi 5ive-T din dec 2015, Futaba 4PLS
0

#64 Useril este offline   ovydyuc 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 55
  • Inregistrat: 15-December 15
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 21 December 2015 - 11:39 AM

Voi monta si suruburi gen Teamfasteddy, dar cred ca le voi adapta eu loco din suruburi M5 cu cap patrat pt ca nu am rabdare pana vin si costa nesimtit de mult.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 20151220150401.jpg

Losi 5ive-T din dec 2015, Futaba 4PLS
0

#65 Useril este offline   Ice_2k 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 639
  • Inregistrat: 19-January 15

Postat 21 December 2015 - 12:51 PM

Sa le stapaniti sanatosi, f misto masinile, ma bate si pe mine gandul de una tare de tot :)

@ovydyuc Ai luat-o BND? Daca da, cu ce motor a venit? Si am vazut c-ai zis c-ai mers pe 4PLS, ai renuntat la receiver-ul Spektrum? Cu senzorii ce-ai facut? I-ai pus kill switch?

Aceasta postare a fost editata de Ice_2k: 21 December 2015 - 12:52 PM

1/5 Redcat Rampage DuneRunner v3 32cc 4x4
:JetPro rear mount exhaust: :8000rpm clutch: :Walbro WT-1107 performance carb: :ADA Billet RC intake manifold: :HPI Baja dual-stage air filter on ShreadIndustries inclined stack: :FlySky FS-IT4 telemetry radio:
:Killer RC Super Bee kill switch: :Flywheel, air filter, pull start outerwears: :Shock covers: :5Ah DDM battery: :Voltwatch: :Custom in-the-box charger: :Tarmac busters on HPI rims: :HPI axle boots:
0

#66 Useril este offline   Ice_2k 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 639
  • Inregistrat: 19-January 15

Postat 21 December 2015 - 12:54 PM

Vezi postareasoarece, la 17 December 2015 - 12:19 AM, a spus:

nu e adevarat ,baja e mult mai rezistenta,am avut 3 baje si stiu ce zic insa ca aspect e super-faina,mi-as fi dorit si eu una....

Pe forumurile din afara (cele non-HPI si non-LOSI, evident) consensul general e cam fix invers.
1/5 Redcat Rampage DuneRunner v3 32cc 4x4
:JetPro rear mount exhaust: :8000rpm clutch: :Walbro WT-1107 performance carb: :ADA Billet RC intake manifold: :HPI Baja dual-stage air filter on ShreadIndustries inclined stack: :FlySky FS-IT4 telemetry radio:
:Killer RC Super Bee kill switch: :Flywheel, air filter, pull start outerwears: :Shock covers: :5Ah DDM battery: :Voltwatch: :Custom in-the-box charger: :Tarmac busters on HPI rims: :HPI axle boots:
0

#67 Useril este offline   ovydyuc 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 55
  • Inregistrat: 15-December 15
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 21 December 2015 - 01:39 PM

Vezi postareaIce_2k, la 21 December 2015 - 12:51 PM, a spus:

Sa le stapaniti sanatosi, f misto masinile, ma bate si pe mine gandul de una tare de tot :)

@ovydyuc Ai luat-o BND? Daca da, cu ce motor a venit? Si am vazut c-ai zis c-ai mers pe 4PLS, ai renuntat la receiver-ul Spektrum? Cu senzorii ce-ai facut? I-ai pus kill switch?


Salut si multumiri de urari,
Si pe mine m-a batut un gand, l-am pus deoparte o luna, am rumegat si cautat si asteptat Black friday (nu a fost o oferta mai buna decat cea a lunii decembrie 1200 eur) . Gandul nu mi-a trecut si e cam greu sa iti treaca odata, si daca ai si banutii e si mai greu.

Da e BND, asta e LOSB0019BLKBD. A venit cu cel de 26 cmc - standard.
Telemetria am dat-o jos in ziua cand a ajuns masina si am pus killswitchul si receiverul de Futaba (nefolosit receiverul Spektrum, senzorul de rotatii cat si cel de temperatura - daca e cineva interesat ma puteti contacta pe privat - pe forumuri in afara zice lumea ca nu merita sa le ai dar daca le vrea cineva le vand la -20% pretul lor in magazin nemtia noi -trimit dupa ce primesc banii in cont sau predare persoanla in bv).
Daca as cumpara as lua tot LOSB0019BLKBD chiar daca sunt dezamagit ca nu au sigilat ei toate suruburile. SI as lua tot Futaba pt ca prin afara multi se plang de Spektrum cu interferente etc. A fost 4PLS pt ca era la oferta si nu aveam in plan sa maresc bugetul pt asta.
Daca ar veni azi as desface tot si as pune Loctite (am gasit la Fabory) sau inlocuitor albastru (gasesti la Dedeman) pe toate suruburile chiar daca dureaza vreo 8 ore sa pui loctite si killswitchul (pt asta iti trebuie niste papuci nu mai stiu ce marime).
Neaparat ia-ti surubelnita electrica - eu azi sau maine ma duc sa imi iau ca e clar ca am nevoie la montaj.

Aceasta postare a fost editata de ovydyuc: 21 December 2015 - 01:42 PM

Losi 5ive-T din dec 2015, Futaba 4PLS
0

#68 Useril este offline   ovydyuc 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 55
  • Inregistrat: 15-December 15
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 21 December 2015 - 01:46 PM

Vezi postareaIce_2k, la 21 December 2015 - 12:54 PM, a spus:

Pe forumurile din afara (cele non-HPI si non-LOSI, evident) consensul general e cam fix invers.


Cam asa am citit si eu + ca se spune ca e mai usor de lucrat la ea.
NU am avut alta masinuta, dar am citit o luna pro si contra losi - electrice, nitro sau benzinare si asta a iesit castigatoare.
Losi 5ive-T din dec 2015, Futaba 4PLS
0

#69 Useril este offline   Ice_2k 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 639
  • Inregistrat: 19-January 15

Postat 21 December 2015 - 01:50 PM

Eu nu as vrea sa renunt la telemetrie (mi-am pus singur pe masina pe care-o am acum si imi place f mult) dar intr-adevar am auzit si eu ceva probleme cu Spektrum-urile. Partea misto e ca erau deja montati senzorii, scapai de o durere de cap. Apropo, aveai doar pentru RPM si temperatura sau si pentru viteza masinii?

De Loctite stiu, sunt posesor de 1/5 de aproape un an, am trecut prin toate etapele astea :)

Ma enerveaza f mult ca un model atat de highend cum e 5T-ul vine cu motorul ala de 26cc.....

Aceasta postare a fost editata de Ice_2k: 21 December 2015 - 01:51 PM

1/5 Redcat Rampage DuneRunner v3 32cc 4x4
:JetPro rear mount exhaust: :8000rpm clutch: :Walbro WT-1107 performance carb: :ADA Billet RC intake manifold: :HPI Baja dual-stage air filter on ShreadIndustries inclined stack: :FlySky FS-IT4 telemetry radio:
:Killer RC Super Bee kill switch: :Flywheel, air filter, pull start outerwears: :Shock covers: :5Ah DDM battery: :Voltwatch: :Custom in-the-box charger: :Tarmac busters on HPI rims: :HPI axle boots:
0

#70 Useril este offline   ovydyuc 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 55
  • Inregistrat: 15-December 15
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 21 December 2015 - 01:58 PM

Vezi postareaIce_2k, la 21 December 2015 - 01:50 PM, a spus:

Eu nu as vrea sa renunt la telemetrie (mi-am pus singur pe masina pe care-o am acum si imi place f mult) dar intr-adevar am auzit si eu ceva probleme cu Spektrum-urile. Partea misto e ca erau deja montati senzorii, scapai de o durere de cap. Apropo, aveai doar pentru RPM si temperatura sau si pentru viteza masinii?

De Loctite stiu, sunt posesor de 1/5 de aproape un an, am trecut prin toate etapele astea :)

Ma enerveaza f mult ca un model atat de highend cum e 5T-ul vine cu motorul ala de 26cc.....


Doar RPM si temperatura. Altul sigur nu. A fost mega usor sa ii scot. Cel de temperatura se scoate in 3 secunde, cel de RPM are 2 suruburi deci max 1 minut la surubelnita manuala.
De ce ai avea nevoie de viteza ? Ii pui un GPS tracker de bicicleta pe un telefon mai vechi si ii dai blana cu el lipit prin carcasa masinutei.
Nu cred ca ai curaj sa stai sa te uiti la ecranul telecomenzii cu ea accelerata la max. Sau vrei sa te uiti in loguri pe telecomanda?
Senzor de temperatura pe motor mi se pare cel mai util.
Losi 5ive-T din dec 2015, Futaba 4PLS
0

#71 Useril este offline   ovydyuc 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 55
  • Inregistrat: 15-December 15
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 21 December 2015 - 02:04 PM

Vezi postareaovydyuc, la 21 December 2015 - 01:58 PM, a spus:

Doar RPM si temperatura. Altul sigur nu. A fost mega usor sa ii scot. Cel de temperatura se scoate in 3 secunde, cel de RPM are 2 suruburi deci max 1 minut la surubelnita manuala.
De ce ai avea nevoie de viteza ? Ii pui un GPS tracker de bicicleta pe un telefon mai vechi si ii dai blana cu el lipit prin carcasa masinutei.
Nu cred ca ai curaj sa stai sa te uiti la ecranul telecomenzii cu ea accelerata la max. Sau vrei sa te uiti in loguri pe telecomanda?
Senzor de temperatura pe motor mi se pare cel mai util.
Motorul nu prea conteaza atata timp cat suntem atat de putini posesori si nu facem concursuri. Nu cred ca e mare dif intre 26 si 29. Vezi ca poti sa o iei cu upgrade la motor de la http://rc-car-online.de/ doar ca trebuie sa ii convingi sa livreze in ro - cred ca nu au vrut sa livreze din cauza costurilor care ii cam rup si pe ei la profit dar se poate discuta cu ei si daca suporti diferenta de pret greu de crezut ca nu vor sa iti vanda. Recomand sa nu faci ca mine pt ca transportul a cam anihilat discountul de la Futaba 4pls.

Losi 5ive-T din dec 2015, Futaba 4PLS
0

#72 Useril este offline   Ice_2k 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 639
  • Inregistrat: 19-January 15

Postat 21 December 2015 - 02:06 PM

Ah, ok, cel de viteza a fost cel mai dificil de pus, eram curios ce solutie au ales LOSI. Pentru RPM si temperatura a fost f usor. De viteza nu pot spune ca "am nevoie", mi s-a parut doar un nice-to-have, geek-ul din mine s-a bucurat f mult :))) Dar da, ai dreptate, cel de temperatura e de departe cel mai util.

De motor, nu e vorba de concursuri, dar totusi cand iei un Redcat care costa jumate dintr-un Losi si vine cu 32cc, te cam oftici cand dai dublu si vine cu 26cc :) Plus ca am vazut diferenta dintre 29 si 32 si e semnificativa.
1/5 Redcat Rampage DuneRunner v3 32cc 4x4
:JetPro rear mount exhaust: :8000rpm clutch: :Walbro WT-1107 performance carb: :ADA Billet RC intake manifold: :HPI Baja dual-stage air filter on ShreadIndustries inclined stack: :FlySky FS-IT4 telemetry radio:
:Killer RC Super Bee kill switch: :Flywheel, air filter, pull start outerwears: :Shock covers: :5Ah DDM battery: :Voltwatch: :Custom in-the-box charger: :Tarmac busters on HPI rims: :HPI axle boots:
0

#73 Useril este offline   ovydyuc 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 55
  • Inregistrat: 15-December 15
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 21 December 2015 - 02:13 PM

Vezi postareaIce_2k, la 21 December 2015 - 02:06 PM, a spus:

Ah, ok, cel de viteza a fost cel mai dificil de pus, eram curios ce solutie au ales LOSI. Pentru RPM si temperatura a fost f usor. De viteza nu pot spune ca "am nevoie", mi s-a parut doar un nice-to-have, geek-ul din mine s-a bucurat f mult :))) Dar da, ai dreptate, cel de temperatura e de departe cel mai util.

De motor, nu e vorba de concursuri, dar totusi cand iei un Redcat care costa jumate dintr-un Losi si vine cu 32cc, te cam oftici cand dai dublu si vine cu 26cc :) Plus ca am vazut diferenta dintre 29 si 32 si e semnificativa.


Hmm greu pt mine sa imi inchipui "semnificativa" cand nu mergi la concursuri. Mi se pare ca se misca foarte repede si daca ar merge mai repede s-ar rasturna si mai des.
Sa o invarti pe loc poate te ajuta dar cred ca si uzura creste odata cu puterea.
Pt mine ajunge motorul de 26 acum, dar pt mine ajung si 125 cai - 1l Ecoboost pe Focus. Fiecare cu obsesiile lui.
Losi 5ive-T din dec 2015, Futaba 4PLS
0

#74 Useril este offline   Ice_2k 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 639
  • Inregistrat: 19-January 15

Postat 21 December 2015 - 02:14 PM

E usor de rasturnat fara sa o lovesti?
1/5 Redcat Rampage DuneRunner v3 32cc 4x4
:JetPro rear mount exhaust: :8000rpm clutch: :Walbro WT-1107 performance carb: :ADA Billet RC intake manifold: :HPI Baja dual-stage air filter on ShreadIndustries inclined stack: :FlySky FS-IT4 telemetry radio:
:Killer RC Super Bee kill switch: :Flywheel, air filter, pull start outerwears: :Shock covers: :5Ah DDM battery: :Voltwatch: :Custom in-the-box charger: :Tarmac busters on HPI rims: :HPI axle boots:
0

#75 Useril este offline   ovydyuc 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 55
  • Inregistrat: 15-December 15
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 21 December 2015 - 02:24 PM

Vezi postareaIce_2k, la 21 December 2015 - 02:14 PM, a spus:

E usor de rasturnat fara sa o lovesti?


Daca terenul nu e plat o rastorni rapid, daca nu o invarti intr-un cerc pana nu mai are benzina.
Vezi aici http://ovydyuc.zenfolio.com/losi5ive - ultima chestie e un film prost facut dar singurul care il am pana acum.
Losi 5ive-T din dec 2015, Futaba 4PLS
0

#76 Useril este offline   Ice_2k 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 639
  • Inregistrat: 19-January 15

Postat 21 December 2015 - 02:27 PM

Thanks :) Mai baga filme cand ai timp :)
1/5 Redcat Rampage DuneRunner v3 32cc 4x4
:JetPro rear mount exhaust: :8000rpm clutch: :Walbro WT-1107 performance carb: :ADA Billet RC intake manifold: :HPI Baja dual-stage air filter on ShreadIndustries inclined stack: :FlySky FS-IT4 telemetry radio:
:Killer RC Super Bee kill switch: :Flywheel, air filter, pull start outerwears: :Shock covers: :5Ah DDM battery: :Voltwatch: :Custom in-the-box charger: :Tarmac busters on HPI rims: :HPI axle boots:
0

#77 Useril este offline   ovydyuc 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 55
  • Inregistrat: 15-December 15
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 21 December 2015 - 03:15 PM

Vezi postareaIce_2k, la 21 December 2015 - 02:27 PM, a spus:

Thanks :) Mai baga filme cand ai timp :)

Sa o reasamblez si o scot iar la pascut.
deocamdata e ca in poza

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 20151220150402.jpg

Losi 5ive-T din dec 2015, Futaba 4PLS
0

#78 Useril este offline   ovydyuc 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 55
  • Inregistrat: 15-December 15
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 21 December 2015 - 08:17 PM

Cat am fost plecat dupa surubele, rulmenti, masina de insurubat a ajuns coletul in care sunt hainutele la masina :D
Materialul aduce a vinil/musama ceva mai tare, grosime sub 1mm. Le voi desena pt cine vrea sa isi confectioneze.
Nu stiu cand termin desenul dar nu montez o bucata pana nu e gata desenata.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMAG1920-+.jpg

Losi 5ive-T din dec 2015, Futaba 4PLS
0

#79 Useril este offline   Kitty 

  • RC Addict
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4563
  • Inregistrat: 11-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Cluj-Napoca
  • Interests:RC,Cars.....

Postat 21 December 2015 - 09:43 PM

Vezi postareavilli2villli, la 17 December 2015 - 11:43 PM, a spus:

Nu o consideri folositoare?



Am sistemul de la snappy rc si nu am nevoie de gaura din capac

Axial SCX10.3
Absima Sherpa
Axial Base Camp
0

#80 Useril este offline   Kitty 

  • RC Addict
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4563
  • Inregistrat: 11-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Cluj-Napoca
  • Interests:RC,Cars.....

Postat 21 December 2015 - 09:46 PM

Vezi postareaovydyuc, la 19 December 2015 - 01:12 AM, a spus:

Inainte s a comanzi fa socoteala piese + transport + vama si daca iese bine suma si ai timp (ia in calcul minim 15 zile - max 65 depinde ce sistem au) comanzi la ei daca nu te reorientezi in Europa.
NU iti calcula ca scapi de vama - si la 200 usd piese platesti vreo 50usd tva + 25 usd transport desi vad ca la peste 75 usd e gratuit. Cred ca sub 100 usd nu merita sa bagi comenzi la asiatees.



scapi de vama de la orice lucru comandat din china pt ca aia iti pot pune orice valoare vrei tu pe orice comanda,mare sau mica

Axial SCX10.3
Absima Sherpa
Axial Base Camp
0

#81 Useril este offline   ovydyuc 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 55
  • Inregistrat: 15-December 15
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 21 December 2015 - 09:55 PM

Vezi postareaKitty, la 21 December 2015 - 09:46 PM, a spus:

scapi de vama de la orice lucru comandat din china pt ca aia iti pot pune orice valoare vrei tu pe orice comanda,mare sau mica


Teoretic din ce stiu eu de pe alte forumuri:
Daca vine prin DHL si iti fac ei comisionarea vamala care te costa (nu mai stiu cat dar costa spre 20 usd daca nu mai mult) fa un calcul transp + comisionare vamala ... de ce valoare iei piese ca sa merite?
E altfel in practica ?
Losi 5ive-T din dec 2015, Futaba 4PLS
0

#82 Useril este offline   Kitty 

  • RC Addict
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4563
  • Inregistrat: 11-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Cluj-Napoca
  • Interests:RC,Cars.....

Postat 21 December 2015 - 09:56 PM

Vezi postareaovydyuc, la 21 December 2015 - 01:39 PM, a spus:

SI as lua tot Futaba pt ca prin afara multi se plang de Spektrum cu interferente etc.



Eu am de peste 6 ani Spektrum si nu am nici o problema cu ea.La concursuri sau distractie,indiferent de zona in care ma dadeam,stalpi au fara stalpi,cu antene gsm si radio si nimic nu am patit.Futaba e un brand pro US astfel ca spektrumurile nu sunt prea agreate.E gen Iphone vs Samsung.....

Axial SCX10.3
Absima Sherpa
Axial Base Camp
0

#83 Useril este offline   Kitty 

  • RC Addict
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4563
  • Inregistrat: 11-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Cluj-Napoca
  • Interests:RC,Cars.....

Postat 21 December 2015 - 09:58 PM

Vezi postareaovydyuc, la 21 December 2015 - 09:55 PM, a spus:

Teoretic din ce stiu eu de pe alte forumuri:
Daca vine prin DHL si iti fac ei comisionarea vamala care te costa (nu mai stiu cat dar costa spre 20 usd daca nu mai mult) fa un calcul transp + comisionare vamala ... de ce valoare iei piese ca sa merite?
E altfel in practica ?



Daca e marcat ca si gift......la revedere sau e pus o suma de 10 dolari sa imi faca vama ca nu ma supar

Axial SCX10.3
Absima Sherpa
Axial Base Camp
0

#84 Useril este offline   ovydyuc 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 55
  • Inregistrat: 15-December 15
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 21 December 2015 - 10:26 PM

Vezi postareaKitty, la 21 December 2015 - 09:56 PM, a spus:

Eu am de peste 6 ani Spektrum si nu am nici o problema cu ea.La concursuri sau distractie,indiferent de zona in care ma dadeam,stalpi au fara stalpi,cu antene gsm si radio si nimic nu am patit.Futaba e un brand pro US astfel ca spektrumurile nu sunt prea agreate.E gen Iphone vs Samsung.....


Pe http://www.losiland.de/forum citisem ca mai apar interferente dar am ales futaba pt ca am vazut si un youtube in care testau distantele si Futaba a iesit mai bine.
Oricum cred ca astea sunt mofturisioane, Futaba era la promotie nu am putut refuza promotia :p

Aceasta postare a fost editata de ovydyuc: 21 December 2015 - 10:26 PM

Losi 5ive-T din dec 2015, Futaba 4PLS
0

#85 Useril este offline   villi2villli 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 17-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 21 December 2015 - 10:30 PM

App de redcat,ice, ce model spuneai ca te intereseaza? Eu am gasit un mt dar este pe departe aproape cat un losi la pret,plus ca sincer(doar din poze) n am fost deloc incantat
0

#86 Useril este offline   villi2villli 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 17-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 21 December 2015 - 10:42 PM

Vezi postareavilli2villli, la 21 December 2015 - 10:30 PM, a spus:

App de redcat,ice, ce model spuneai ca te intereseaza? Eu am gasit un mt dar este aproape cat un losi la pret,plus ca sincer(doar din poze) n am fost deloc incantat

0

#87 Useril este offline   Ice_2k 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 639
  • Inregistrat: 19-January 15

Postat 21 December 2015 - 11:43 PM

Daca o sa iau un Redcat ca al 2lea 1/5, o sa fie sigur MT-ul, il gasesc pana-n 700$

http://www.rampageshop.com/uploads/4/1/3/1/4131046/9630974_orig.jpg
1/5 Redcat Rampage DuneRunner v3 32cc 4x4
:JetPro rear mount exhaust: :8000rpm clutch: :Walbro WT-1107 performance carb: :ADA Billet RC intake manifold: :HPI Baja dual-stage air filter on ShreadIndustries inclined stack: :FlySky FS-IT4 telemetry radio:
:Killer RC Super Bee kill switch: :Flywheel, air filter, pull start outerwears: :Shock covers: :5Ah DDM battery: :Voltwatch: :Custom in-the-box charger: :Tarmac busters on HPI rims: :HPI axle boots:
0

#88 Useril este offline   Kitty 

  • RC Addict
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4563
  • Inregistrat: 11-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Cluj-Napoca
  • Interests:RC,Cars.....

Postat 21 December 2015 - 11:43 PM

Vezi postareaovydyuc, la 21 December 2015 - 10:26 PM, a spus:

Pe http://www.losiland.de/forum citisem ca mai apar interferente dar am ales futaba pt ca am vazut si un youtube in care testau distantele si Futaba a iesit mai bine.
Oricum cred ca astea sunt mofturisioane, Futaba era la promotie nu am putut refuza promotia :p



Pe mine ma tenteaza un 4PKS......da la ce pret are......mai stau....batrna DX3R merge fara probleme.Legat de distanta,pe la vreo 150-200M nu o mai vezi,deci distanta pt mine nu e relevanta deloc si cu atat mai mult cand esti la pista

Axial SCX10.3
Absima Sherpa
Axial Base Camp
0

#89 Useril este offline   villi2villli 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 17-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 22 December 2015 - 01:37 AM

Vezi postareaIce_2k, la 21 December 2015 - 11:43 PM, a spus:

Daca o sa iau un Redcat ca al 2lea 1/5, o sa fie sigur MT-ul, il gasesc pana-n 700$

http://www.rampageshop.com/uploads/4/1/3/1/4131046/9630974_orig.jpg

Da,asta o gasisem si eu dar mai scumpa,arata interesant dar pare la prima vedere cam firava,parerea mea
0

#90 Useril este offline   ovydyuc 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 55
  • Inregistrat: 15-December 15
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 22 December 2015 - 02:09 AM

Vezi postareaKitty, la 21 December 2015 - 11:43 PM, a spus:

Pe mine ma tenteaza un 4PKS......da la ce pret are......mai stau....batrna DX3R merge fara probleme.Legat de distanta,pe la vreo 150-200M nu o mai vezi,deci distanta pt mine nu e relevanta deloc si cu atat mai mult cand esti la pista


Care pista? O scot doar la pasune, inca nu avem pista in Brasov, asa ca sa bata cat mai muuult. :D (cred ca si la mine pe la 200 de m taie acceleratia - nu am masurat oricum stiu ca daca o ridic putin se regasesc si o pot aduce inapoi)
4PKS e din alta liga de buget, nu e inca pt mine. trebuie sa isi merite banii ca sa pun mana pe portofel.
Cred ca si 4pls e mai mult decat aveam nevoie. Inca nu m-am prins de toate smecheriile ei si nu am gasit nici un forum sa iti dea mura'n gura cum sa pui toate setarile pt 5-ive si care sa si explice niste smecherii.
Manualul e okeyiutz dar cand esti pasta la RC (cazul meu) nu ajuta ft mult. Prima faza a fost mai grea (nu pricepeam ce o mai fi si meniul ESC-ului si ce e ala si unde e pe losi a mea) dar cu timpul mai citim si ne luminam.
Losi 5ive-T din dec 2015, Futaba 4PLS
0

Arata acest topic


  • 6 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro