Modelism - RHC Forum: Losi 5ive-T si Losi 5ive Mini WRC Rally - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 6 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »

Losi 5ive-T si Losi 5ive Mini WRC Rally Discutii, upgrade, piste Evaluare topic: -----

#1 Useril este offline   ovydyuc 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 55
  • Inregistrat: 15-December 15
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

  Postat 16 December 2015 - 01:06 PM

Salut,
Se pare ca sunt printre primii posesori de Losi 5ive-T din Romania.
Am tot cautat pe forumuri dar nu am gasit posesori ai acestui model.
Am sa incerc sa scriu aici primele impresii.
Masinutza e dementiala, cred ca merita toti banii, e primul benzinar cu care ma joc si sunt mega mega incantat.
Dupa 5 rezervoare pierdut 2-3 suruburi, cel mai nasol a fost ca am pierdut un surub de la toba de esapament care a blocat roata dintata de la transmisie motor si acum astept piese de schimb.
Recomand montarea unui kill-switch, aparatori de noroi, hainute pe telescoape, filtru aer si demaror altfel e cam mult de curatat.
Suruburi si Loctite 243 am gasit in Brasov la Fabory. Recomand sa va luati Loctite 243 sau echivalent si sa "tratati" suruburile de la toba standard.
Masinuta a fost comandata la un prieten in Germania si apoi transportata pe DPD - scump ca naiba transportul (100 - 110 eur) dar nu am mai putut astepta.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMAG1885-web.jpg
  • Imagine atasata: ovy2.jpg
  • Imagine atasata: ovy1.jpg

Losi 5ive-T din dec 2015, Futaba 4PLS
0

#2 Useril este offline   djandrey 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 600
  • Inregistrat: 15-June 09
  • Gender:Male
  • Location:Sacele , Brasov
  • Interests:Automodelism , Aeromodelism , IT

Postat 16 December 2015 - 02:25 PM

Salut,

Bine ai venit in primul rand . Losi 5ive T e ca rolls royce-ul modelelor RC o super masina .
Vad ca esti din BV (Poza cu parcarea Coresi ) .
Noi cei din BV avem un grup si o pagina pe fb unde discutam si ne anuntam cand iesim pe undeva.

Daca vrei sa intri si tu iti las link cu grupul : https://www.facebook...06716062727152/

Pagina noastra : https://www.facebook...automodelismbv/
ON-AIR
TX : Spektrum DX9
ParkZone VisionAire - Electric
F3P Mustang 3D - Electric
Multiplex Twister EDF - Electric

OFF-ROAD
Traxxas TRX4 4WD - Electric
0

#3 Useril este offline   villi2villli 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 17-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 16 December 2015 - 05:51 PM

 ovydyuc, la 16 December 2015 - 01:06 PM, a spus:

Salut,
Se pare ca sunt printre primii posesori de Losi 5ive-T din Romania.
Am tot cautat pe forumuri dar nu am gasit posesori ai acestui model.
Am sa incerc sa scriu aici primele impresii.
Masinutza e dementiala, cred ca merita toti banii, e primul benzinar cu care ma joc si sunt mega mega incantat.
Dupa 5 rezervoare pierdut 2-3 suruburi, cel mai nasol a fost ca am pierdut un surub de la toba de esapament care a blocat roata dintata de la transmisie motor si acum astept piese de schimb.
Recomand montarea unui kill-switch, aparatori de noroi, hainute pe telescoape, filtru aer si demaror altfel e cam mult de curatat.
Suruburi si Loctite 243 am gasit in Brasov la Fabory. Recomand sa va luati Loctite 243 sau echivalent si sa "tratati" suruburile de la toba standard.
Masinuta a fost comandata la un prieten in Germania si apoi transportata pe DPD - scump ca naiba transportul (100 - 110 eur) dar nu am mai putut astepta.

Salutare,o alegere foarte buna ai facut,
daca o ai mai devreme de 10-12 nov inseamna ca ai fost primul cu 5IVE,alti posesori de acest model cunoscuti mai sunt 2,eu si cu mine,
este bine ca ai inceput cu varful de gama a benzinarelor insa cand te plictisesti de ea ce iti mai iei?nu cred ca exista ceva superior
Ai dreptate,aceeasi parere o am si eu,este un model super,este stabil,puternic si usor de curatat/servisat
A mea are 29cc,am luat motorul de pe un losi mini,care l am scos la vanzare ca roller
Tot cam 4-5 reservoir am si eu cu ea, nu am prea avut timp,cu toate ca vremea a tinut cu noi
Ce anume ai stricat de aastepti piese de schimb?
Kill switch asa este,trebuie montat,eu am unul in dulap dar trebuie sa imi fac timp sa l pun
Aparatorile de noroi sunt f bune,insa n am gasit decat in germania ceva din cauciuc ce acopera destul de mult dar la cat de simplu sunt de facut tind sa cred ca 60 euro ajunse acasa e cam mult, probabil o sa le confectionez eu
Eu una am cumparat o din magazin din germania iar a 2 a ebay

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMG_2911.jpg

0

#4 Useril este offline   villi2villli 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 17-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 16 December 2015 - 05:53 PM

.

 villi2villli, la 16 December 2015 - 05:53 PM, a spus:

.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMG_2914.jpg

0

#5 Useril este offline   ovydyuc 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 55
  • Inregistrat: 15-December 15
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 16 December 2015 - 06:04 PM

 djandrey, la 16 December 2015 - 02:25 PM, a spus:

Salut,

Bine ai venit in primul rand . Losi 5ive T e ca rolls royce-ul modelelor RC o super masina .
Vad ca esti din BV (Poza cu parcarea Coresi ) .
Noi cei din BV avem un grup si o pagina pe fb unde discutam si ne anuntam cand iesim pe undeva.

Daca vrei sa intri si tu iti las link cu grupul : https://www.facebook...06716062727152/

Pagina noastra : https://www.facebook...automodelismbv/


Salut,
Multumesc pt urari, sper ca ne vom vedea prin bv cand iesiti!
Losi 5ive-T din dec 2015, Futaba 4PLS
0

#6 Useril este offline   ovydyuc 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 55
  • Inregistrat: 15-December 15
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 16 December 2015 - 06:19 PM

 villi2villli, la 16 December 2015 - 05:51 PM, a spus:

Salutare,o alegere foarte buna ai facut,
daca o ai mai devreme de 10-12 nov inseamna ca ai fost primul cu 5IVE,alti posesori de acest model cunoscuti mai sunt 2,eu si cu mine,
este bine ca ai inceput cu varful de gama a benzinarelor insa cand te plictisesti de ea ce iti mai iei?nu cred ca exista ceva superior
Ai dreptate,aceeasi parere o am si eu,este un model super,este stabil,puternic si usor de curatat/servisat
A mea are 29cc,am luat motorul de pe un losi mini,care l am scos la vanzare ca roller
Tot cam 4-5 reservoir am si eu cu ea, nu am prea avut timp,cu toate ca vremea a tinut cu noi
Ce anume ai stricat de aastepti piese de schimb?
Kill switch asa este,trebuie montat,eu am unul in dulap dar trebuie sa imi fac timp sa l pun
Aparatorile de noroi sunt f bune,insa n am gasit decat in germania ceva din cauciuc ce acopera destul de mult dar la cat de simplu sunt de facut tind sa cred ca 60 euro ajunse acasa e cam mult, probabil o sa le confectionez eu
Eu una am cumparat o din magazin din germania iar a 2 a ebay


Salut, preusupun ca in momentul in care a sarit surubul de la toba a intrat pe undeva si a blocat transmisia si a cedat roata dintata cea mai slaba B5044 in pag 73. E cea de la ambreiaj.
comandat deja la rc-car-online.de aveam aparatorile comandate y0789 si y1247/01 si am avut noroc ca nu venise DHL sa ridice coletul asa ca au pus si roata B5044. Ajunge saptamana viitoare.
Felicitari esti primul posesor de benzinar 5ive-t 1:5, a mea a fost comandata in 27 nov la modellbau-jasper.de - am tot sapat de unde sa o iau si am asteptat reducerile de black friday. 1200 masinuta si 200 Futaba 4PLS

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: B5044.jpg

Aceasta postare a fost editata de ovydyuc: 16 December 2015 - 06:24 PM

Losi 5ive-T din dec 2015, Futaba 4PLS
0

#7 Useril este offline   villi2villli 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 17-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 16 December 2015 - 06:29 PM

 ovydyuc, la 16 December 2015 - 06:19 PM, a spus:

Salut, preusupun ca in momentul in care a sarit surubul de la toba a intrat pe undeva si a blocat transmisia si a cedat roata dintata cea mai slaba B5044 in pag 73. E cea de la ambreiaj.
comandat deja la rc-car-online.de aveam aparatorile comandate y0789 si y1247/01 si am avut noroc ca nu venise DHL sa ridice coletul asa ca au pus si roata B5044. Ajunge saptamana viitoare.
Felicitari esti primul posesor de benzinar 5ive-t 1:5, a mea a fost comandata in 27 nov la modellbau-jasper.de - am tot sapat de unde sa o iau si am asteptat reducerile de black friday. 1200 masinuta si 200 Futaba 4PLS

Am inteles,pinionul,asta ai stricat,eventual si rulmentii clopotului,aparatorile astea cu y la cod nu stiu ce sunt,am intrat la rc car online dar nu au rubrica de search ,iar sa caut nu prea am dispozitie,imi poti da un link direct eventual,pe viitor pentru ca stiu ca e cam scump transportul cu dhl poti lua de pe abbotsrc.co.uk ,este un tip super de treaba jason patron si tot el se si ocupa de comenzi,au pentru losi 5ive si baja piese atat

sa inteleg ca duminica nu poti iesi cu noi daca nu ajunge piesa?

Aceasta postare a fost editata de villi2villli: 16 December 2015 - 06:30 PM

0

#8 Useril este offline   ovydyuc 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 55
  • Inregistrat: 15-December 15
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 16 December 2015 - 06:57 PM

Clar nu pot iesi cu masinuta pana nu vine piesa. Rulmenti gasesc si prin RO si probabil o sa pun 2RS in loc de ceramici.
Pot iesi sambata sa le vad pe ale voastre daca sunteti din bv.

Transportul e 15-18 eur cu DHL dar depinde de kilograme. pt ce am comandat pana acum piese si accesorii atat a fost. Search e sus in centru.
Aparatorile http://rc-car-online...osi-5ive-t.html
si Hainutele :) http://rc-car-online...5ive-t-set.html
si geanta ca incepusem sa ma cam murdaresc si m-am enervat http://rc-car-online...-many-more.html

UK £ 14.99 EUR € 20.67 - BUN PRET DAR TRANSPORTUL SI DURATA ? M-am prins si eu ca rc-car e ceva mai scump si am mai comandat alte treburi de pe la lindinger.at si hs-modellbau.de
http://abbotsrc.co.u...4-P5428710.aspx

DE 25,19 EUR
http://rc-car-online...t-and-mini.html
Losi 5ive-T din dec 2015, Futaba 4PLS
0

#9 Useril este offline   villi2villli 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 17-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 16 December 2015 - 07:33 PM

Am inteles,rulmentii ceramici nu isi au locul la un automodel care este folosit pe offroad,iar din romania am mai luat si eu dar cand tragi linie nu ai cum sa iesi mai ieftin ca un set de pe net,fullforce,teamfast si ar mai cateva firme care fac rulmenti foarte buni,
rulmentii de la pinion ii poti verifica,daca sunt ok nu e nevoie sa i schimbi
La fel este si transportul de la abbots,incepe de la 17 si depinde de greutate,timpul de livrare este de 5 zile lucratoare
Aparatorile arata interesant si au un pret mai bun decat ce gasisem eu,insa fiind iarna ,cred ca am sa le fac eu
La geanta asta ma uitasem si eu,numai ca am tot amanat
Preturile de la abbots nu sunt toate mai bune fata de germania,sunt chiar mult mai mari fata de america,insa ii aleg pentru timpul scurt de livrare si lipsa taxelor vamale
0

#10 Useril este offline   ovydyuc 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 55
  • Inregistrat: 15-December 15
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 16 December 2015 - 09:12 PM

La rulmenti LOSB5975 voi folosi echivalenti SKF cand va fi nevoie 61902-2Z , 61902-2RS1 sau W 61902 difera nr de rotatii pe minut. Stie cineva cat invarte motorul pe minut?
(Am vazut cum se comporta diverse marci de rulmenti in utilaje tipografice care mergeau aprox nonstop vreo 5 ani si am incredere in SKF.) Nu cred ca fullforce sau teamfast fabrica rulmenti. Oricum aici e clar rulmenti SKF sau SKF :D
E exclus sa comand piese din state din cauza timpilor de livrare + cost transport + vama.
La https://secure.ssl-e....x=0&submit.y=0 gasisem si echivalentul rotii dintate la 13 euro dar am ales originalul (25 eur ) pt ca as prefera sa fiu sigur ca materialul rotii e mai moale decat roata mare 61 eur (asa cum a fost la cel original) si in caz de ceva sa o schimb pe cea ieftina. :D

Ce optionale mai ai sau ai de gand sa mai cumperi?
Eu am mai comandat la hs-modellbau.de baterii si pt masina si pt telecomanda (astea chiar nu le vad venind din SUA chiar daca as avea rabdare)
1 x 7.4v 7200mAh LiPo RX Killer RC Battery Pack (bt291-DM) = € 68.00 (Retail price: € 68.00)
1 x 6.6V 2300mAh LiFePO4 Killer RC TX / RX battery (bt293-DM) = € 37.00 (Retail price: € 37.00)

si placutele de protectie din fata si spate (pt ca vreau sa incep sa o sar - am pe aproape o pista de motocross din pamant)
1 x front Skid Plate Racing Bartolone for Losi 5ive (sm215F-DM) = € 23.90 (Retail price: € 23.90)
1 x Bartolone Racing rear underride guard for Losi 5ive (SM215-DM) = € 18.50 (Retail price: 18,50 €)

si incarcator pt baterii SKYRC D100 2X100W 12/230V €99.00 EUR de la lindinger.at

Mai e o toba pe lista dar m-am oprit anu asta - tre sa vina Mos Craciun si la familie :D
Pana acum am bagat aproape 2000 eur (atat aveam bugetat de la inceput dar credeam ca intra si toba)

Aceasta postare a fost editata de ovydyuc: 16 December 2015 - 09:12 PM

Losi 5ive-T din dec 2015, Futaba 4PLS
0

#11 Useril este offline   villi2villli 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 17-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 16 December 2015 - 10:06 PM

Am si eu niste utilaje care merg perfect cu skf,sunt buni,insa este alegerea ta,daca tu consideri ca un rulment produs sub indrumarea unor experti in automodelism nu este de calitate si nu indeplineste conditiile atunci cumpara skf,numai ca o sa dai pe un set complet cat ai da pe o toba
Degeaba compari utilaje tipografice cu automodelele,au alte medii in care lucreaza,praful nisipul si umezeala distruge rulmentii la automodele
lipo an deja pt rx 5200 dynamite iar la tx am acumulatori
Ca upgrade am cam tot ce este necesar
suport diferential aluminiu
suport ambreaj deschis
suport ambreaj ventilat
brat stabilizator intre motor si diferential
brat servo frana acc sa nu se mai miste la franare intreg ansamblul
pentru servo directie am intariturile ce inlocuiesc acele bucati de cauciuc pe care sta servo
skid plate fata
skid plate spate
suruburi sasiu pentru a elimina gaurirea lui din pricina bratului
suporti fixare bare stabilizatoare fata spate
toba ddm (mult mai sgomotoasa ca hpi tunned pipe)
extendere spate(nu sunt montate)
threadlock high temp (app de suruburile sarite de la toba)
saibe eliminare joc pinion
saibe eliminare joc brate
poate mai sunt si altele da nu imi amintesc
ce imi lipseste sunt arcurile rosii si poate altele care sunt doar de look insa nu cred ca le voi cumpara

Aceasta postare a fost editata de villi2villli: 16 December 2015 - 10:10 PM

0

#12 Useril este offline   villi2villli 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 17-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 16 December 2015 - 10:17 PM

Nu vreau sa fac socoteala cat au costat toate astea,imi stic seara,app de faptul ca tii socoteala

Aceasta postare a fost editata de villi2villli: 16 December 2015 - 10:19 PM

0

#13 Useril este offline   Kitty 

  • RC Addict
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4563
  • Inregistrat: 11-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Cluj-Napoca
  • Interests:RC,Cars.....

Postat 16 December 2015 - 10:21 PM

villi pina la urma ai luat losi mini wrc si ai pus coaja de 5T?

Axial SCX10.3
Absima Sherpa
Axial Base Camp
0

#14 Useril este offline   villi2villli 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 17-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 16 December 2015 - 10:21 PM

Nu stiu exact cate turatii pe minut are motorul insa nu depaseste 20mii
0

#15 Useril este offline   villi2villli 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 17-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 16 December 2015 - 10:23 PM

 Kitty, la 16 December 2015 - 10:21 PM, a spus:

villi pina la urma ai luat losi mini wrc si ai pus coaja de 5T?

Nu,am luat mini prima data de pe ebay,apoi am ajuns in germania si am luat t ul roller,am luat motorul si electronica de pe mini si am facut t ul rtr,este mai pretabil t ul pe unde o alerg eu,bolovani,pietre,gropi,dealuri etc

Aceasta postare a fost editata de villi2villli: 16 December 2015 - 10:25 PM

0

#16 Useril este offline   ovydyuc 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 55
  • Inregistrat: 15-December 15
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 16 December 2015 - 11:23 PM

8000 rotatii zice la ambreiaj :D

Nu ma gandisem sa iau si threadlock high temp adica Loctite 272 pt suruburile de la toba. Am cumparat doar Loctite 242 -65°F (-54°C) to 300°F (149°C).
Pt Loctite 272 For Disassembly Apply localized heat to nut or bolt to approximately 250 °C. Disassemble while hot. - NU imi suna prea bine incalzirea la 250 °C. Cel putin teoretic cred ca il poti desface cu forta dar ca idee daca aia recomanda incalzirea surubului la 250°C ma cam descurajeaza sa folosesc in cazul asta Loctite 272 pana nu stiu cat de tare se incalzeste toba. (nu cred ca ajunge la 200°C ! sau ...??)

Cum suna toba ddm (mult mai sgomotoasa ca hpi tunned pipe) fata de cea stoc? Mai tare? mai gros ? din nici o filmare nu imi dau seama in ce directie o ia sunetul
Mai nteresa o toba mai silentioasa.

Daca poti sa dai link la piesele care le ai pe masinuta ar fi minunat. Poate mai pun ceva pe lista de cumparaturi din 2016.
Deocamdata vreau sa ma bucur de ea si sa schimb incet incet doar piesele care cedeaza sau care pot cauza probleme.

suport diferential aluminiu
suport ambreaj deschis
suport ambreaj ventilat
brat stabilizator intre motor si diferential
brat servo frana acc sa nu se mai miste la franare intreg ansamblul
pentru servo directie am intariturile ce inlocuiesc acele bucati de cauciuc pe care sta servo
skid plate fata - pt astea am dat si eu un link
skid plate spate - pt astea am dat si eu un link
suruburi sasiu pentru a elimina gaurirea lui din pricina bratului
suporti fixare bare stabilizatoare fata spate
toba ddm (mult mai sgomotoasa ca hpi tunned pipe)
extendere spate(nu sunt montate)
threadlock high temp (app de suruburile sarite de la toba)
saibe eliminare joc pinion
saibe eliminare joc brate
Losi 5ive-T din dec 2015, Futaba 4PLS
0

#17 Useril este offline   villi2villli 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 17-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 16 December 2015 - 11:56 PM

8000 este turatia la care pleaca,este unul sport
threadlock rosu eu am de la ddm,am evitat sa folosesc orice inseamna inlocuitor daca nu este testat la automodele,mare grija ca sunt unele care mai lasa surubul sa se desfaca doar cu flexul,asa este,sunt ceva mai scumpe insa perfect compatibile
toba de la ddm ajuta motorul la turatii joase-medii,sunetul este de minim 3 ori mai mare ca la stock,ascutit,mie unu nu imi place si am sa imi iau silencer,ma bucur ca are reper optional,daca stiam ca face asa luam si ala de prima data
nu exista toba upgrade mai silentioasa ca originala, iti recomand samba sau victory rc,sunt mai silentioase si bune ca performante
la ora asta mi e greu sa caut link pentru fiecare produs,plus ca sunt cumparate din diverse locuri si site uri,insa iti dau numele lor
suport diferential aluminiu integy cumparat din magazin germania
suport ambreaj deschis abbots vertigo
suport ambreaj ventilat abbots nu retin ce firma este
brat stabilizator intre motor si diferential abbots vertigo
brat servo frana acc sa nu se mai miste la franare intreg ansamblul ddm
pentru servo directie am intariturile ce inlocuiesc acele bucati de cauciuc pe care sta servo no name ebay
skid plate fata - ebay gtb racing
skid plate spate - ebay gtb
suruburi sasiu pentru a elimina gaurirea lui din pricina bratului teamfasteddy ebay
suporti fixare bare stabilizatoare fata spate arearc
toba ddm (mult mai sgomotoasa ca hpi tunned pipe) abbots rc ddm dominator pipe
extendere spate(nu sunt montate) vertigo parca ebay
threadlock high temp (app de suruburile sarite de la toba) abbots teamfasteddy
saibe eliminare joc pinion teamfasteddy ddm
saibe eliminare joc brate teamfasteddy ebay
la intalniri constanta gasesti 2 scurte filmari zilele trecute am postat eu,poti auzi toba acolo

Aceasta postare a fost editata de villi2villli: 16 December 2015 - 11:59 PM

0

#18 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 17 December 2015 - 12:19 AM

 djandrey, la 16 December 2015 - 02:25 PM, a spus:



Losi 5ive T e ca rolls royce-ul modelelor RC o super masina .


nu e adevarat ,baja e mult mai rezistenta,am avut 3 baje si stiu ce zic insa ca aspect e super-faina,mi-as fi dorit si eu una....
Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

#19 Useril este offline   villi2villli 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 17-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 17 December 2015 - 12:25 AM

 soarece, la 17 December 2015 - 12:19 AM, a spus:

nu e adevarat ,baja e mult mai rezistenta,am avut 3 baje si stiu ce zic insa ca aspect e super-faina,mi-as fi dorit si eu una....

Momentan n am cum sa te contrazic,asa este,baja e baja,am mai spus si eu asta, tin una doar pentru cat de rezistenta este,am rupt sasiul insa probabil am exagerat cu sariturile,acum am intarit partea slaba si sa speram ca nu mai cedeaza,referitor la losi,dimensiunea,asta e primul lucru care te surprinde...urmat de aspect,simplitate si din pacate greutate,am reusit sa o duc la 17,3 kg cu upgrade urile care le am pus

Aceasta postare a fost editata de villi2villli: 17 December 2015 - 12:28 AM

0

#20 Useril este offline   villi2villli 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 17-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 17 December 2015 - 12:31 AM

pardon,17,3 era inainte sa i pun toba,acum are probabil 18 si putin
0

#21 Useril este offline   Tzicul 

  • Free your mind
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2107
  • Inregistrat: 31-May 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 17 December 2015 - 12:34 AM

 villi2villli, la 16 December 2015 - 11:56 PM, a spus:

8000 este turatia la care pleaca,este unul sport
threadlock rosu eu am de la ddm,am evitat sa folosesc orice inseamna inlocuitor daca nu este testat la automodele,mare grija ca sunt unele care mai lasa surubul sa se desfaca doar cu flexul


Parca citeam pe undeva ca se invarte la 15.000 rpm
Threadlock-ul rosu ESTE facut sa se desfaca cu flexul (sau cu flacara)! In mod normal ar trebui sa il folositi pe cel albastru

 soarece, la 17 December 2015 - 12:19 AM, a spus:

nu e adevarat ,baja e mult mai rezistenta,am avut 3 baje si stiu ce zic insa ca aspect e super-faina,mi-as fi dorit si eu una....


Stiu ca esti fan HPI. Da' cand vezi ce face un 5ive T... :)
https://www.youtube....h?v=huUoULa17Yo

Aceasta postare a fost editata de Tzicul: 17 December 2015 - 12:35 AM

Axial Yeti XL

Losi LST XXL

Kyosho Mad Force Xtra long and Xtra wide
Posted Image
0

#22 Useril este offline   ovydyuc 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 55
  • Inregistrat: 15-December 15
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 17 December 2015 - 01:41 PM

Mi-am adus aminte de existenta saibelor Nord-Lock care sunt speciale pt ansamble care vibreaza.
Pentru cei care nu stiu cum arata http://cdn.nord-lock...rs1-625x287.jpg si marimi aici http://www.tme.eu/ht...8_RO_pelny.html

Aceasta postare a fost editata de ovydyuc: 17 December 2015 - 01:42 PM

Losi 5ive-T din dec 2015, Futaba 4PLS
0

#23 Useril este offline   djandrey 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 600
  • Inregistrat: 15-June 09
  • Gender:Male
  • Location:Sacele , Brasov
  • Interests:Automodelism , Aeromodelism , IT

Postat 17 December 2015 - 03:06 PM

 soarece, la 17 December 2015 - 12:19 AM, a spus:

nu e adevarat ,baja e mult mai rezistenta,am avut 3 baje si stiu ce zic insa ca aspect e super-faina,mi-as fi dorit si eu una....


Ai avut 3 baje dar atata timp cat nu ai avut si un 5ive T sa compari, afirmatia ta nu stiu cat de valida este.

Aceasta postare a fost editata de djandrey: 17 December 2015 - 03:07 PM

ON-AIR
TX : Spektrum DX9
ParkZone VisionAire - Electric
F3P Mustang 3D - Electric
Multiplex Twister EDF - Electric

OFF-ROAD
Traxxas TRX4 4WD - Electric
0

#24 Useril este offline   hassel 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2464
  • Inregistrat: 02-February 12
  • Gender:Male
  • Location:Iasi
  • Interests:Cars, cars, cars, any type ....

Postat 17 December 2015 - 04:47 PM

Cred totusi ca cea a lui dj medic a halit peste 1000 numai in upgradeuri :). Nu as face asa ceva nici cu baja nici cu losi! Asa ceva este uciderea unui model nu bashing!

BAJA
5SC 30cc gas

Hobbytech str8 rally electric conversion

0

#25 Useril este offline   Tzicul 

  • Free your mind
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2107
  • Inregistrat: 31-May 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 17 December 2015 - 05:01 PM

Probabil ca mai mult. Are un video in care arata ce pune pe ea, daca mai tin minte exact se duce la peste 2.000. Cu tot cu motor mai mare, insa. Chilotei, toba, filtru de aer si alte asemenea bunataturi. Cauta pe canalul lui, le gasesti pe toate
Axial Yeti XL

Losi LST XXL

Kyosho Mad Force Xtra long and Xtra wide
Posted Image
0

#26 Useril este offline   Tzicul 

  • Free your mind
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2107
  • Inregistrat: 31-May 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 17 December 2015 - 05:05 PM

Are opt parti

https://www.youtube....h?v=TOy_yxM2j3U
Axial Yeti XL

Losi LST XXL

Kyosho Mad Force Xtra long and Xtra wide
Posted Image
0

#27 Useril este offline   villi2villli 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 17-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 17 December 2015 - 06:25 PM

 Tzicul, la 17 December 2015 - 12:34 AM, a spus:

Parca citeam pe undeva ca se invarte la 15.000 rpm
Threadlock-ul rosu ESTE facut sa se desfaca cu flexul (sau cu flacara)! In mod normal ar trebui sa il folositi pe cel albastru



Stiu ca esti fan HPI. Da' cand vezi ce face un 5ive T... :)
https://www.youtube....h?v=huUoULa17Yo

salut,ddm vinde un threadlock rosu teamfasteddy care l folosesc de ceva timp si n am avut probleme sa scot suruburile,atentie nu folosesc decat la toba,unde am hex de 4 si suruburi 12.9,daca se pune la hex mai mic este foarte probabil sa se strice capul
Omu face bani de pe urma acetui hobby si a filmuletelor de pe youtube,filmuletul de top are 32,228,625 vizualizari,facand o comparatie,sunt artisti straini cunoscuti pe plan mondial care nu ajung la atatea vizualizri,
0

#28 Useril este offline   villi2villli 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 17-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 17 December 2015 - 06:29 PM

 ovydyuc, la 17 December 2015 - 01:41 PM, a spus:

Mi-am adus aminte de existenta saibelor Nord-Lock care sunt speciale pt ansamble care vibreaza.
Pentru cei care nu stiu cum arata http://cdn.nord-lock...rs1-625x287.jpg si marimi aici http://www.tme.eu/ht...8_RO_pelny.html

poti folosi ceva saibe insa daca ai de gand sa iti cumperi toba este foarte probabil sa vina cu saibe,a mea asa a venit,sunt ceva gen grover insa mai subtiri in carne sa incapa pana in sudura tevii,insa tot am pus putin rosu pe suruburi,sfatul meu este ca dupa fiecare rezervor sa i strangi suruburile,atentie,nu trebuiesc stranse cu dusmanie
0

#29 Useril este offline   villi2villli 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 17-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 17 December 2015 - 06:42 PM

 Tzicul, la 17 December 2015 - 05:01 PM, a spus:

Probabil ca mai mult. Are un video in care arata ce pune pe ea, daca mai tin minte exact se duce la peste 2.000. Cu tot cu motor mai mare, insa. Chilotei, toba, filtru de aer si alte asemenea bunataturi. Cauta pe canalul lui, le gasesti pe toate

Asa la prima vedere,fara sa calculez transportul ca el nu a platit probabil a trecut de 2000 lejer,calculul este simplu,toba,motorul,penta body si dual servo 1500...insa sa fiu sincer,cred ca sunt sponsorizari...

Aceasta postare a fost editata de villi2villli: 17 December 2015 - 06:44 PM

0

#30 Useril este offline   Tzicul 

  • Free your mind
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2107
  • Inregistrat: 31-May 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 17 December 2015 - 07:17 PM

Posibil si chiar probabil. El zice ca nu, da' prea nu foloseste decat Tekin si Savox, pe masa de filmari e un banner cu youtube samd. Pe de alta parte, omu'-si merita banii, face multe chestii interesante. Mie imi place de el. Si de HemiStorm RC.
Axial Yeti XL

Losi LST XXL

Kyosho Mad Force Xtra long and Xtra wide
Posted Image
0

Arata acest topic


  • 6 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro