Modelism - RHC Forum: Comanda la Hobby King - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 5 Pagini +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Comanda la Hobby King nu a mai ajuns ... solutii ?!

#91 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3947
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 30 July 2015 - 09:29 PM

Am observat si eu de curand ca nu poti face o comanda voluminoasa nici cu transport de la GLS. Adica daca-ti iei un model intreg nu mai incape nici un ac pe langa el in cutie, si daca-ti iei mai multe maruntele nu incap prea multe maruntele. Ultimele 4 comenzi de la ei au venit in cutii de aceiasi marime, indiferent de cat de pline erau. Ia sa comand si eu un model si sa fac taraboi ca nu merge trackul...http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/diablo.gif
0

#92 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 31 July 2015 - 09:00 AM

Cred ca in urma sesizarilor repetate facute chiar si la CEO, plus paypal am o alta comanda trimisa de catre ei pentru ca cea initiala nu am primit-o deci s-a pierdut clar pe undeva, nu cred ca a parasit nici macar depozitul. Astept acum sa o livreze, cred ca undeva pe Luni conform tracking deci intr-un final pare ca se rezolva problema si la mine. Buba cred ca a aparut cand un destept de la chat a pus status in order ca Order cancelled - item not need it dar eu nu zisesem asa ceva, cred ca luase cu copy/paste de la un alt client :)))))).
Cheers,
Bogdan
0

#93 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 31 July 2015 - 09:11 AM

Ca peste tot, omul sfinteste locul... si de posta roamana aud oribilitati de la altii, care platesc curier doar sa nu ii trimit la posta, dar doamnele de la oficiul meu sunt niste sfinte :)

Asa ca nu e bine sa te grabesti sa acuzi organizatia in ansamblu ;)
... cu picioarele pe pamant ...
0

#94 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 31 July 2015 - 09:16 AM

Vezi postarearenatoa, la 31 July 2015 - 09:11 AM, a spus:

Ca peste tot, omul sfinteste locul... si de posta roamana aud oribilitati de la altii, care platesc curier doar sa nu ii trimit la posta, dar doamnele de la oficiul meu sunt niste sfinte :)

Asa ca nu e bine sa te grabesti sa acuzi organizatia in ansamblu ;)

M-a deranjat faptul ca trebuit sa pierd timp si nervi pana acum ceea ce eu nu am la dispozitie :(, sunt soarec de birou si nu imi fac placere sa stau sa verific in fiecare zi status la o chestier, dau comanda si gata, astept sa ma sune cand e la birou cu ea, mai verific tracking-ul din cand in cand sa vad ziua cand ajunge.
Posibil daca nu escalam sa nu se fi intamplat nimic, noroc ca stiu cum se construiesc adresele de e-mail si am nimerit-o pe cea a CEO-ului.
Cheers,
Bogdan
0

#95 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 05 August 2015 - 05:42 PM

Suna azi telefonul, numar din afara, raspund, obisnuit cu munca, hopa ca un nene imi zice ca despre hobbyking e vorba :)))))))))))))).
Un neamt, a comandat acelasi lucru ca si mine si a primit de 3 ori pachetul :))))))))))), al meu si la inca o persoana si m-a sunat sa imi zica, bah poate aici noi romanii o sa invatam ceva din asta. Omul a sunat la HK si I-au zis sa trimita pachetele inapoi, I-am spus omului ca s-a rezolvat la mine problema si I-am multumit de telefon, foarte tare omul, incepuse sa imi vorbeasca despre pasiunea noastra comuna, si-a cerut scuze pentru engleza un pic mai ciudata pe care o semnalasem ca il tot puneam sa repete :) :p :D.
Deci pana la urma comanda mea a ajuns in Germania cu comanda la inca un client :), daca as fi primit eu de 3 ori comanda, oare as fi fost roman sau vest European? :)))))))))))))
0

#96 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 05 August 2015 - 06:20 PM

Ceream poza dupa pachet, ca sa am dovada la HK.
Cine a gresit trebuie penalizat, chiar daca au un volum de munca ... vest european, oare... :unsure:

Aceasta postare a fost editata de renatoa: 05 August 2015 - 06:20 PM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#97 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 05 August 2015 - 06:33 PM

Vezi postarearenatoa, la 05 August 2015 - 06:20 PM, a spus:

Ceream poza dupa pachet, ca sa am dovada la HK.
Cine a gresit trebuie penalizat, chiar daca au un volum de munca ... vest european, oare... :unsure:

Nu inteleg, cred ca sunt un pic oboist :).
0

#98 Useril este offline   Klausf18 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 293
  • Inregistrat: 16-March 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti-Drumul Taberei
  • Interests:Aeromodelism

Postat 06 August 2015 - 04:49 PM

Adaug si eu doua situatii.
1. Comanda in China nu mai stiu valoarea, tracking number gresit sau de negasit pe nicaieri. Ma gandesc....comanda pierduta. Scandal pe la chat cu ei dar degeaba. Astept....si astept....dupa ce m-am consolat la 2 luni soseste pachetul cu posta romana. Deja luasem o parte din produse din Olanda.
2. Comanda in Olanda. Tracking number gresit din start, mai putine caractere. Dezastru....dar stau linistit ca dupa ultima problema acum am PAYPAL. Si astept 2 saptamani, apoi inca cateva zile si dai cu scandal si cu paypal sa imi dea banii inapoi. Dupa 33 de zile sunt chemat la posta sa-mi iau pachetelul care cred ca a fost legat de camion in drum spre Romania.

Pe 3 am dat comanda in Olanda. Ieri a fost expediat. Am tracking number corect cu update la zi. Totul pare ok.
Nu ma mai risc in china decat foarte rar.

Bafta tuturor!
SPEKTRUM DX8
CORSAIR
SUKHOI
0

#99 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 06 August 2015 - 04:59 PM

Vezi postareabogdan.motrici, la 05 August 2015 - 06:33 PM, a spus:

Nu inteleg, cred ca sunt un pic oboist :).


Adica sa ii fi zis neamtului sa iti faca poza cu pachetul tau si adresa lui si sa o trimiti la CEO
... cu picioarele pe pamant ...
0

#100 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 06 August 2015 - 06:37 PM

Vezi postarearenatoa, la 06 August 2015 - 04:59 PM, a spus:

Adica sa ii fi zis neamtului sa iti faca poza cu pachetul tau si adresa lui si sa o trimiti la CEO

Pai stai ca urmeaza sa scriu mail la CEO sa ii spun, intr-adevar o poza ar fi fost misto. :)
0

#101 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 26 August 2015 - 01:00 PM

Vezi postareabogdan.motrici, la 06 August 2015 - 06:37 PM, a spus:

Pai stai ca urmeaza sa scriu mail la CEO sa ii spun, intr-adevar o poza ar fi fost misto. :)

Mi-a raspuns CFO-ul si mi-a dat discutiile lor interne, procesul urmeaza sa fie revizuit pentru coletele mari ca sa evite astfel de probleme, sa speram ca se si tin de cuvant. Chiar si de la ei au investigat afland intr-adevar ca GLS a dat 3 colete la neamt si am vazut acolo in discutiile lor toate detaliile de ce s-a intamplat si cum.
0

#102 Useril este offline   icsss 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2085
  • Inregistrat: 16-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Iasi
  • Interests:Aeromodelism

Postat 26 August 2015 - 01:08 PM

Vezi postareabogdan.motrici, la 26 August 2015 - 01:00 PM, a spus:

Mi-a raspuns CFO-ul si mi-a dat discutiile lor interne, procesul urmeaza sa fie revizuit pentru coletele mari ca sa evite astfel de probleme, sa speram ca se si tin de cuvant. Chiar si de la ei au investigat afland intr-adevar ca GLS a dat 3 colete la neamt si am vazut acolo in discutiile lor toate detaliile de ce s-a intamplat si cum.


Ce fel de CFO e asta de vorbeste direct cu clientii?
Sunt impresionat :)
0

#103 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 26 August 2015 - 02:06 PM

Vezi postareaicsss, la 26 August 2015 - 01:08 PM, a spus:

Ce fel de CFO e asta de vorbeste direct cu clientii?
Sunt impresionat :)

Pe linkedin oamenii se respecta intre ei foarte mult si in general mesajul meu catre el a fost perceput ca o escalare la nivel de top management si tratata cu mare seriozitate fiind partea dintr-o mare corporatie ( poate si eu sunt CFO :)))))))) ) si el la randul lui dintr-o companie relativ mare a inteles din prima ca mesajul a fost unul pe cat se poate de serios si e posibil sa fi contat si mailul meu de o pagina scris si catre CEO si Customer Service Director, de fapt catre toti trei. Sunt un om insistent si merg pe principiul ca dreptatea e in mainile mele si ma voi bate pana la ultima picatura sa castig daca am fost cumva inselat si ma bucur ca am reusit totusi sa ii fac sa inteleaga ca ceva nu le merge bine in proces. Am fost exagerat de insistent, in fiecare zi le dadeam mail de reminder si faceam 1000 de tickete si escalari pt. ca pur si simpu stiam ca au o problema si eu eram cel afectat.
Am urmat pasii clari si de aceea a fost si receptiv, am spus din start ca departamentul de customer service nu mi-a rezolvat problema si ca am escalat-o la el. In acelasi timp HK nu isi permite sa primeasca feedback negativ pe linkedin pe care il puteam da oricand daca nu eram ajutat deci daca stii ce mijloace sa folosesti atunci iti rezolvi problema imediat.
0

#104 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 26 August 2015 - 02:14 PM

PS> de CEO nu imi place, este un pic cam arogat si din ce am vazut el cam este si actionarul principal, Australian fiind la origini daca nu ma insel.
0

#105 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 26 August 2015 - 02:30 PM

Esti sigur ca nu ai vorbit cu niste roboti ? :D :p

Asta e tare, sa crezi ca lui Mr. Hand i-ar pasa de feedback-ul tau negativ pe LinkedIn...

Aceasta postare a fost editata de renatoa: 26 August 2015 - 02:31 PM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#106 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 26 August 2015 - 02:34 PM

Vezi postarearenatoa, la 26 August 2015 - 02:30 PM, a spus:

Esti sigur ca nu ai vorbit cu niste roboti ? :D :p

Asta e tare, sa crezi ca lui Mr. Hand i-ar pasa de feedback-ul tau negativ pe LinkedIn...

:), Cred ca stii linkedin destul de bine.
Rolands Vilums - CFO Hextronik Limited / dba HobbyKing.com
Inseamna ca nu stii linkedin deloc daca crezi ca feedback-ul negativ nu ar fi contat :).
Linkedin nu inseamna facebook si e o retea destul de solida si serioasa in mediul corporatist unde imaginea este importanta.

Aceasta postare a fost editata de bogdan.motrici: 26 August 2015 - 02:35 PM

0

#107 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 26 August 2015 - 02:42 PM

Mi se pare ca esti genul care pune umarul mai serios decat ar trebui la faurirea unei imagini prea luminoase a mediului corporatist... care e mai balcanic decat ai crede.
... cu picioarele pe pamant ...
0

#108 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 26 August 2015 - 02:43 PM

Vezi postarearenatoa, la 26 August 2015 - 02:42 PM, a spus:

Mi se pare ca esti genul care pune umarul mai serios decat ar trebui la faurirea unei imagini prea luminoase a mediului corporatist... care e mai balcanic decat ai crede.

Doar cei din corporatii pot intelege... Avem si noi pe ale noastre :p cum le au toti pe ale lor.
0

#109 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 26 August 2015 - 02:49 PM

Vezi postareabogdan.motrici, la 26 August 2015 - 02:43 PM, a spus:

Doar cei din corporatii pot intelege... Avem si noi pe ale noastre :p cum le au toti pe ale lor.


Lol... lucrand de 12 ani pentru piata americana, nu vrei sa stii marimea clientilor nostrii, te asigur ca atunci cand vin in Romania, cica pentru sedinta de lucru, se comporta ca si cum ar fi in vacanta :D

Mai lasa naibii cravata aia de la gat, ca se pare ca te strange si cand scrii pe forumuri :p in timpul programului, e clar, corporatia stie ? :D
... cu picioarele pe pamant ...
0

#110 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 26 August 2015 - 02:57 PM

Vezi postarearenatoa, la 26 August 2015 - 02:49 PM, a spus:

Lol... lucrand de 12 ani pentru piata americana, nu vrei sa stii marimea clientilor nostrii, te asigur ca atunci cand vin in Romania, cica pentru sedinta de lucru, se comporta ca si cum ar fi in vacanta :D

Mai lasa naibii cravata aia de la gat, ca se pare ca te strange si cand scrii pe forumuri :p in timpul programului, e clar, corporatia stie ? :D

Nu am cravata, am pantaloni verzi si tricou verde :), daca vrei iti fac o poza :) sau intram live pe Skype, sa iti arat si vederea de la etajul 12 :), American style !
PS> lucrez destul de des si de acasa :) :D.
Si da, stie ce fac, evident :).
Nu intram in detalii corporatiste :) ca nu are sens, asta cu vacanta o fi in cazul pe care il mentionezi tu...

Aceasta postare a fost editata de bogdan.motrici: 26 August 2015 - 02:58 PM

0

#111 Useril este offline   MADA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 987
  • Inregistrat: 09-August 04

Postat 27 August 2015 - 10:51 PM

Scuze de offtopic, dar chiar sunt curios: ce este o "escalare"?
0

#112 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 27 August 2015 - 11:00 PM

"To pass (a transaction or case) on to a higher level in an organizational hierarchy: escalated the customer's complaint."

http://www.thefreedi...ry.com/escalate

Termenul este superabuzat la paypal, unii de 4-5 ori pe an :)

http://smallbusiness...work-29679.html
... cu picioarele pe pamant ...
0

#113 Useril este offline   MADA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 987
  • Inregistrat: 09-August 04

Postat 27 August 2015 - 11:57 PM

Vezi postarearenatoa, la 27 August 2015 - 11:00 PM, a spus:

"To pass (a transaction or case) on to a higher level in an organizational hierarchy: escalated the customer's complaint."

http://www.thefreedi...ry.com/escalate

Termenul este superabuzat la paypal, unii de 4-5 ori pe an :)

http://smallbusiness...work-29679.html


Gata, m-am prins....era in romgleza.

Aceasta postare a fost editata de MADA: 27 August 2015 - 11:57 PM

0

#114 Useril este offline   Rower 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 394
  • Inregistrat: 13-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 28 August 2015 - 07:40 AM

Iote ca se poate si mai bine. Am facut acum aprox 2 luni o comanda mai maricica la HK NL. Vine pacheĊ£oiu' cu tot in el, numai ca o bacterie ajunge cu urmatoarele tensiuni: 3.01V, 2.14V, 2.80V. O pun la incarcator, dupa 6 ore inca nu se egalizasera celulele. Scriu la HK pe chat de treaba asta (la ei era 4 dimineata), le trimit poze cu seria bateriei, poze cu ea la incarcare etc, ramane in coada de peste. Am egalizat pana la urma acumulatorul (incarcari-descarcari lente de cateva ori), acum e absolut OK. Am si uitat de treaba asta pana ieri, cand am primit pe mail un mesaj de genul "comanda dvs cu numarul bla-bla-bla". Ma uit in contul meu HK sa vad ce drac de comanda am facut si nu mai stiu. De unde, e vorba de o baterie pe care mi-au trimis-o chinezoii in locul aleia. Asa da!
MXS-R 1,92m AGM-30cc >>> CMPro Marathon 1,80m AGM-30cc >>> Pitts Special 1,45m NGH 35cc >>> Thunder Tigre Piper J3 Cub 2,10m OS Max 91 Fx >>> Canary 40 Phoenix Models 1,6m ASP .46 7,5cc >>> Pitts Special 1,40m OS 91 FX Max 15cc >>> Cessna 182 1,6m NITROPLANE FIBERGLASS ASP.52 8,5cc >>> Sbach 342 Phoenix Models 1,42m ASP.52 8,5cc >>> Great Planes Slinger Flying Wing 1,2m >>> Extra 260 EP Jamara 1,4m AXI 2826/12 >>> Sukhoi 26M EP Jamara 1,25m AXI 2826/10 >>> Robbe Cardinal 1,5m >>> Yak 54 Extreme Flight 1,2m >>> Robbe Arcus 1,8m >>> Sebart Pitts Challenger S >>> Parkzone Stinson Reliant SR-10 1,26m >>> Thunder Tiger Yak-54 1,15m, EP Kyosho >>> Nitroplanes P-47 Thunderbolt 1,40m, ASP .52, 8,5cc >>> Phoenix Models Edge 540 1,41m, Magnum .61, 10cc >>> Graupner Extra 300 1,50m OS 91 FX Max >>> Dululutu Sukhoi 26M EP 1000mm >>> Dululutu Yak 55 EP 1,15m >>> Hitec Aurora 9 2,4GHz >>> Spektrum DX6i 2.4GHz Mode 2
0

#115 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 13 November 2015 - 10:16 AM

Astept cu interes ziua cand o delegatie a ambasadei chinei isi va face cont pe rhc ca sa clarifice ce este cu hartuirea asta a unui comercinat cinstit :D lol

http://www.hotnews.r...-chinezesti.htm
... cu picioarele pe pamant ...
0

#116 Useril este offline   icsss 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2085
  • Inregistrat: 16-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Iasi
  • Interests:Aeromodelism

Postat 13 November 2015 - 10:34 AM

Am avut si eu problema cu www.surveilzone.com, un diversity care merge dar nu-si facea treaba OK si au zis sa-l trimit pentru schimbat sau recuperarea banilor.
Costul transportului il platesc eu, dar mi-l ramburseaza ei.

Inca nu am finalizat discutiile cu ei, dar pana acum nota 10!
De retinut ca sunt peste cele 45 de zile de la plata prin PP.
0

#117 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 21 January 2016 - 09:19 AM

Doua ESC-uri de acelasi fel - ambele defecte - http://www.hobbyking...idProduct=36626 - oi fi eu ghinionist.
Un alt ESC si eu defect - http://www.hobbyking...idProduct=80520
Defect-ul - servo merge, motor nici nu bipaie.
Verificat evident cu alt ESC motorul si merge, motoarele de fapt :).
Deci din 4 ESC-uri luat de la Hk Europa unul dupa altul, 3 defecte, 1 bun. Cel bun clasicul Turnigy rosu de 60A.
:(, sper sa fie doar ghinion si nu porcarii de low cost facute de HK ca maine poimaine luam tot de la lindinger.
0

#118 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 21 January 2016 - 09:33 AM

La Lindinger sunt astea "cu ghinion", reparata si impachetate frumos :D
... cu picioarele pe pamant ...
0

#119 Useril este offline   MADA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 987
  • Inregistrat: 09-August 04

Postat 21 January 2016 - 09:37 AM

Vezi postareabogdan.motrici, la 21 January 2016 - 09:19 AM, a spus:

Doua ESC-uri de acelasi fel - ambele defecte - http://www.hobbyking...idProduct=36626 - oi fi eu ghinionist.
Un alt ESC si eu defect - http://www.hobbyking...idProduct=80520
Defect-ul - servo merge, motor nici nu bipaie.
Verificat evident cu alt ESC motorul si merge, motoarele de fapt :).
Deci din 4 ESC-uri luat de la Hk Europa unul dupa altul, 3 defecte, 1 bun. Cel bun clasicul Turnigy rosu de 60A.
:(, sper sa fie doar ghinion si nu porcarii de low cost facute de HK ca maine poimaine luam tot de la lindinger.


Pe primul l-am avut si eu. Defect din start.
0

#120 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 21 January 2016 - 12:20 PM

Vezi postareaMADA, la 21 January 2016 - 09:37 AM, a spus:

Pe primul l-am avut si eu. Defect din start.

:(, eu am luat si a doua oara ca un bou ce sunt ca am zis ca e Ok :(.
0

Arata acest topic


  • 5 Pagini +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro