Modelism - RHC Forum: Comanda la Hobby King - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 5 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Comanda la Hobby King nu a mai ajuns ... solutii ?!

#31 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 04 June 2014 - 09:59 PM

Iti mai platesti din datorii... :D
Chiar trebuie cheltuiti toti acum, cat mai repede, sa nu se razgandeasca ? :unsure:
... cu picioarele pe pamant ...
0

#32 Useril este offline   SORIN CAIUS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2100
  • Inregistrat: 02-November 05
  • Gender:Male
  • Location:Arad
  • Interests:Avioane Ultrausoare, Planoare, Aeromodele , Heli

Postat 05 June 2014 - 06:47 AM

Vezi Renatoa, altul care a patit-o si care a platit in februarie!!!.Ciprian bine ai facut ca nu te-ai lasat la galbejiti bravo !!! De 300$ poti sa-ti cumperi cate ceva !!! de ce sa renunti la ei cand sunt ai tai?

Ar trebui sa primesti compensatii si pentru intarziere asa ar fi corect , sa plateasca galbejitii ca nu si-au respectat contractul cu tine.

Si atunci daca baiatul primeste prin vreo minune coletul sa anunte galbejitii, ar fi chiar culmea prostiei.

Eu oricum nu atept mai mult de 44 de zile nu am primit fac reclamatie la Pay Pal, scuteste multi nervi atat din partea mea cat si din partea Protectiei Consumatorului din China.

Ciao Sorin

Aceasta postare a fost editata de SORIN CAIUS: 05 June 2014 - 06:49 AM

0

#33 Useril este offline   drdream 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 614
  • Inregistrat: 29-October 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Tot ce zboara

Postat 05 June 2014 - 07:40 AM

Si eu am patit-o cu HK, o comanda de 300$ chiar, facuta in decembrie si neajunsa nici pana in ziua de astazi.

Ideea e sa ai rabdare cu cei de la hk, fiind mii de comenzi zilnic mi-e si mila sa ma gandesc ce e la ei in storage houses.

Prin februarie, vazand ca nu primesc nimic , deschid prima disputa, si mai mult tracking numberul lor arata ca coletul meu nu a parasit Singapore.

Binenteles nu ca vor ei sa traganeze ci ca sunt mii de dispute primesc primul raspuns dupa 3 zile - ca o sa verifice - si poate dura 3-4 saptamani - revin ei cu detalii.
Au trecut 4.5 saptamani - nimic - alta disputa - iar primesc raspuns - deja este sfarsitul lui martie acum - da, au verificat - coletul n-a plecat sau s-a ratacit la ei prin tara, si ca o sa fiu fully refunded - prin pp, max 3 zile.
Binenteles ca trec 3 zile si nimic - iar disputa - iar mai trec 3 zile pana imi raspund - deja sunt 10 zile de cand au zis ca imi dau inapoi banii, si surpriza, dupa 4 luni (si 2 saptamani de la aprobarea returnarii) gasesc banii in cont .


Concluzia este nu ca hk vrea sa dea tepe ci ca personalul e subdimensionat la volumul de munca, toata lumea incearca sa isi faca treaba doar ca e prea multa, de unde si brambureala asta.

Acum citind si ce au patit alti useri de pe acest forum si de pe altele constat ca in general toata lumea si-a primit banii mai devreme sau mai tarziu.
0

#34 Useril este offline   SORIN CAIUS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2100
  • Inregistrat: 02-November 05
  • Gender:Male
  • Location:Arad
  • Interests:Avioane Ultrausoare, Planoare, Aeromodele , Heli

Postat 05 June 2014 - 09:00 AM

Nu contest ca au mult de lucru, problema e ca ar trebui sa-si mai angajeze personal,ca sa-si respecte angajamentele cu toti clientii.
Pentru mine un lucru e clar, ai luat banii? livreaza marfa in termenul in care te-ai angajat fata de cumparator, daca nu plateste penalitati si despagubiri, asa se procedeaza in toata Europa si America si nu numai.
In plus ar trebui sa fie niste calificative in genul celor de pe ebay sa vada si ei ca se umplu de calificative negative si clientii incep sa-i ocoleasca sa vezi cum ar imbunatati serviciile.
Daca nu vor sau nu pot sa inchida.
In mod sigur nu se prea streseaza cu clientii persoane fizice, cu un client persoana juridica nu le-ar merge asa, ar lua suturi in cur. Dar cum majoritatea clientilor sunt persoane fizice cu aia isi permit sa-i trateze cum vor ei si sa se foloseasca de banii clientilor.
Credeti ca nu exista si cazuri in care clientii au ramas si fara marfa si fara bani?

Ciao Sorin
0

#35 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 05 June 2014 - 10:14 AM

Vezi postareaSORIN CAIUS, la 05 June 2014 - 09:00 AM, a spus:

Nu contest ca au mult de lucru, problema e ca ar trebui sa-si mai angajeze personal,ca sa-si respecte angajamentele cu toti clientii.
Pentru mine un lucru e clar, ai luat banii? livreaza marfa in termenul in care te-ai angajat fata de cumparator, daca nu plateste penalitati si despagubiri, asa se procedeaza in toata Europa si America si nu numai.
In plus ar trebui sa fie niste calificative in genul celor de pe ebay sa vada si ei ca se umplu de calificative negative si clientii incep sa-i ocoleasca sa vezi cum ar imbunatati serviciile.
Daca nu vor sau nu pot sa inchida.
In mod sigur nu se prea streseaza cu clientii persoane fizice, cu un client persoana juridica nu le-ar merge asa, ar lua suturi in cur. Dar cum majoritatea clientilor sunt persoane fizice cu aia isi permit sa-i trateze cum vor ei si sa se foloseasca de banii clientilor.
Credeti ca nu exista si cazuri in care clientii au ramas si fara marfa si fara bani?

Ciao Sorin

HK profita de faptul ca au o pozitie solida pe piata mondiala si clientii au nevoie de ei, cand o sa mai fie cel putin 3-4 la fel ca ei cu aceleasi preturi s-ar schimba situatia total. Si cu persoane juridice se comporta la fel sa stii, stiu situatii cu colete asteptate de anul trecut, e stilul lor chinezesc si asa lucreaza in general cei de acolo, neseriosi cat cuprinde.
0

#36 Useril este offline   Maverick 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 719
  • Inregistrat: 10-October 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 05 June 2014 - 04:49 PM

Mai sunt "n" ca ei, trebuie doar sa cauti..
Poate nu vei gasi o pagina la fel de ferchezuita si cu un marketing la fel de solid, dar vei gasi aceleasi produse poate la pret chiar mai mic, poate in acelasi pret avand inclus si shippingul. Tot asiatici bineinteles.
Both optimists and pessimists contribute to our society. The optimist invented the airplane and the pessimist the parachute. ~Gil Stern

If you can't fix it with a hammer you have an electrical problem.
0

#37 Useril este offline   Maverick 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 719
  • Inregistrat: 10-October 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 05 June 2014 - 05:00 PM

Exemplu:

http://www.hobbyking...ase_Ublox_.html - 30$ + shipping
vs.
http://www.goodluckb...controller.html - 29$ + free shipping
Both optimists and pessimists contribute to our society. The optimist invented the airplane and the pessimist the parachute. ~Gil Stern

If you can't fix it with a hammer you have an electrical problem.
0

#38 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 05 June 2014 - 05:19 PM

La multicoptere e cel mai simplu de dat exemple, HK s-au trezit ultimii, cand furnizorii deja aveau canalele de vanzare stabilite, si acum cerseste frimituri, nici vorba sa aiba monopol sau oferta cea mai buna pe vreun produs, ca la altele.
Plus ca practicile de marketing "Embrace and exterminate" i-au devenit cunoscute, si nu mai intra toti in afaceri cu ei asa usor.
... cu picioarele pe pamant ...
0

#39 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3947
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 05 June 2014 - 05:26 PM

HK nu mai are de mult monopolul in multe,dar mai are in acumulatori si articole FrSky,sa nu mai zic de maruntisuri gen servo 2$.Pe partea de FPV este jale,tot ce vinde se gaseste mai ieftin.Ce sa mai zic ca transportul este cel mai prost pe care l-am intalnit pana acum(am avut experiente cu free shipping mai bune,fara track)
0

#40 Useril este offline   Tzicul 

  • Free your mind
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2107
  • Inregistrat: 31-May 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 05 June 2014 - 06:55 PM

Pana nu am inceput sa caut si in alte parti, am zis ca HK sunt cei mai ieftini! Ia cautati voi pe aliexpress, sa vedeti ce ieftineala e pe acolo!!! Nu zic ca le gasiti pe toate, nu e magazin de specialitate, dar un servo, un esc, ceva ambreiaje, tot mai sunt! Dati cu ochiul...
Axial Yeti XL

Losi LST XXL

Kyosho Mad Force Xtra long and Xtra wide
Posted Image
0

#41 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3947
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 05 June 2014 - 07:09 PM

Sau banggood,are ceva frsky si FPV,si cate ceva pentru domnisoare/doamnehttp://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/pardon.gif
0

#42 Useril este offline   casper20 

  • Lifetime Beginner
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3598
  • Inregistrat: 09-June 07
  • Gender:Male
  • Location:TG-MURES

Postat 05 June 2014 - 09:01 PM

La banggood ce imi place cel mai mult este suportul clienti, am facut o comanda la ei de 2 rx frsky dar din greseala am pus 4 buc in cos, nu am vazut decat dupa ce am facut plata prin PP.
Am trimis repede mail la ei ca este o greseala de comanda si in 4 zile am avut in cont depus jumate din valoarea platita.
La frsky sunt putin mai scumpi dar daca pune si transportul de la HK tot acolo suntem.

Aceasta postare a fost editata de casper20: 05 June 2014 - 09:03 PM

Prabusirea este o aterizare necontrolata..................sau nu?

FPV is not a crime!

Hitec Optic 6 Spectra 35MHz sinteza
FrSky 2.4GHz modul
Easy Glider BL
FW 190 A8
P 51D Mustang
IAR 80
ME 163

Tel: 0741-931.767
0

#43 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 05 June 2014 - 09:33 PM

Nu par prea prietenoase preturile frsky la BG... la fel le iei din EU :unsure:
D4R e 30$ fata de 20 la HK ...
... cu picioarele pe pamant ...
0

#44 Useril este offline   Para 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 462
  • Inregistrat: 20-December 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Ghencea

Postat 05 June 2014 - 10:04 PM

Daca-mi aduc aminte bine, am primit in iarna un mail de la PayPal cu o modificare de contract vis-a-vis de termenul limita de depunere a reclamatiilor, acesta crescand de la 45 la 180 de zile.

Eu unul cu HK am avut o singura problema, la prima comanda, gen EdiV12... erau 10 maruntisuri in cutiuta, dar lipsea ditai statia Futaba. Mi-a luat o zi sa recuperez valoarea statiei in puncte bonus, inca o zi sa recuperez si ceva din transport si o a 3-a zi sa-mi vâre inapoi banii in PayPal sa iau una SH de la Navomarius :)
0

#45 Useril este offline   ovidiugm 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1031
  • Inregistrat: 02-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 06 June 2014 - 01:20 AM

Vezi postareaPara, la 05 June 2014 - 10:04 PM, a spus:

Daca-mi aduc aminte bine, am primit in iarna un mail de la PayPal cu o modificare de contract vis-a-vis de termenul limita de depunere a reclamatiilor, acesta crescand de la 45 la 180 de zile.

Interesant. Am primit si eu acelasi email dar:
1. Era doar un link spre pagina de "Policy Updates" spre site-ul oficial (continutul efectiv nu era in mail).
2. Pagina de Policy Updates zice asa: https://www.paypal.c...?locale.x=en_IE

13.5 How do I resolve my problem?
Open a Dispute within 45 days (or, if you are claiming as a registered UK resident user of PayPal, 180 days) of the date on which you made the payment for the purchase you would like to dispute.

Termenul de 180 de zile se aplica doar pentru rezidentii UK. Ai contul deschis pe UK? Sau mail-ul tau spune altceva?

Aceasta postare a fost editata de ovidiugm: 06 June 2014 - 01:21 AM

Masinute de jucarie. Pe bani adevarati.
0

#46 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 10 June 2014 - 09:05 AM

Fac si eu comanda la ei pentru niste receptori cu transportul 0-100 g adica 3 dolari si ceva, imi da tracking number dupa care verific pe site la Singapore, nu imi apare nimic, sun la ei, si imi zic ca e invalid :) si sa ii contactez pe HK :), acum sunt cu ei pe chat si astept sa ma cert :( :) si sa vad ce zic.

Aceasta postare a fost editata de bogdan.motrici: 10 June 2014 - 09:08 AM

0

#47 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3947
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 10 June 2014 - 09:33 AM

Rabdare...mai asteapta 3-5 zile sa apara ceva...
0

#48 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 10 June 2014 - 09:41 AM

Vezi postareaCiprian97, la 10 June 2014 - 09:33 AM, a spus:

Rabdare...mai asteapta 3-5 zile sa apara ceva...

Da, asa mi-au zis ca trk number-ul o sa fie active in 7-10 zile lucratoare cu toate ca in e-mail-ul trimis de ei au zis 48 de ore. Mi-au zis ca cica isi updateaza sistemele sa trimita informarile corecte cum ca nu in 48 ore ci in 7-10 zile lucratoare si le-am zis ca daca nu imi trimit mail sa imi zica clar ca in 7-10 zile fac plangere la protectia consumatorului din China. Sa vezi ce stau eu calare pe ei pana ii apuca disperarea. Ma luase ca isi cere scuze ca sunt suparat si ca bla bla, np, am o placere mare sa ii disper, noroc ca nu au telefon support decat pentru US Customers.
0

#49 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3947
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 10 June 2014 - 09:53 AM

Trebuie putina intelegere de ambele parti.Ei trebuie sa inteleaga ca au mai multi clienti decat pot duce angajatii lor si noi trebuie sa intelem ca nu mai sunt decat alte cateva mii de comenzi pe langa a noastra si ca nu ne poate trata diferential pe unii doar pentru ca ii amenintam cu protectia consumatorului.Si eu am o comanda,tot sub 100g,cu track de Singapore.Nu ma intereseaza de track decat abia cand apare pe site-ul postei romane.In fond...pot sa iti dea un email ca a plecat din Singapore si e suficient.http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif

Aceasta postare a fost editata de Ciprian97: 10 June 2014 - 09:54 AM

0

#50 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 10 June 2014 - 09:54 AM

Am impresia ca ti-ai propus niste sedinte gratis de anger management folosind HK pe post de sac de box... :)

De ce ar trebui ei sa faca curat la SG Post, care sunt varza?... :unsure: am avut pachete care au aparut in RO si la SG Post inca nu erau in sistem...

Aceasta postare a fost editata de renatoa: 10 June 2014 - 09:54 AM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#51 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 10 June 2014 - 10:34 AM

Vezi postarearenatoa, la 10 June 2014 - 09:54 AM, a spus:

Am impresia ca ti-ai propus niste sedinte gratis de anger management folosind HK pe post de sac de box... :)

De ce ar trebui ei sa faca curat la SG Post, care sunt varza?... :unsure: am avut pachete care au aparut in RO si la SG Post inca nu erau in sistem...

:)) vreau sa ii invat minte sa informeze corect chiar daca sunt slabe sanse sa reusesc. Unde au gresit ei este ca in mailul trimis de HK catre mine acum 3 zile spuneau ca in 48 de ore o sa se faca update la TRK number iar in conversatia de pe live chat mi-au zis ca in 7-10 zile si atunci le-am zis sa rectifice atunci mailul. Sunt convins ca si aia de la Singapore Post nu sunt mai buni dar avand in vedere ca pot sa sun de la munca fara probleme iar engleza lor mi-a placut reusind sa ma inteleg destul de bine o sa ii disper si pe ei pana cand o sa se trezeasca cat de cat.

Aceasta postare a fost editata de bogdan.motrici: 10 June 2014 - 10:34 AM

0

#52 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3947
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 10 June 2014 - 10:34 AM

Bine ca a venit SG post inapoi...ca Fiji post era sub orice critica.
0

#53 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 18 June 2014 - 03:04 PM

Auziti,
Am facut screenshot cu status actual la pachet ( fiind primul colet din China, pana acum doar Olanda am comandat)si va intreb care ar trebui sa fie urmatorul status? avand 14 zile calendaristice de la comanda.
Thx,

Fisiere atasate


0

#54 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3947
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 18 June 2014 - 03:08 PM

Pai nu mai ai treaba cu site-ul ala.Acelasi cod de tracking il bagi aici:
http://www.posta-rom...rack-trace.html
Si aici apare cand a intrat in tara si afli pe unde mai e in tara.
PS:de ce sunt toti asa de sfiosi cu codurile de track de le cenzurati?Ce poate face cineva cu acest cod,in afara de a afla pe unde a calatorit o cutie de cartonhttp://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/unsure.gif

Aceasta postare a fost editata de Ciprian97: 18 June 2014 - 03:09 PM

0

#55 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 18 June 2014 - 03:12 PM

Vezi postareaCiprian97, la 18 June 2014 - 03:08 PM, a spus:

Pai nu mai ai treaba cu site-ul ala.Acelasi cod de tracking il bagi aici:
http://www.posta-rom...rack-trace.html
Si aici apare cand a intrat in tara si afli pe unde mai e in tara.
PS:de ce sunt toti asa de sfiosi cu codurile de track de le cenzurati?Ce poate face cineva cu acest cod,in afara de a afla pe unde a calatorit o cutie de cartonhttp://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/unsure.gif

Multam Ciprian. Ai optiunea sa dai modify la country destination si apoi te suna aia sa iti confirme daca pot schimba adresa si cat te costa, cel putin asa scrie acolo :) deci oricand se poate cineva gasi sa faca o gluma proasta.
Thx,
0

#56 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 18 June 2014 - 03:34 PM

Vezi postareabogdan.motrici, la 18 June 2014 - 03:04 PM, a spus:

Auziti,
Am facut screenshot cu status actual la pachet ( fiind primul colet din China, pana acum doar Olanda am comandat)si va intreb care ar trebui sa fie urmatorul status? avand 14 zile calendaristice de la comanda.
Thx,


Nu conteaza de cate zile ai dat comanda, ci cand a parasit EFECTIV Asia (dispatched to overseas), data care eu vad ca este pe 13 iunie, deci au trecut doar 5 zile, de regula este cam o saptamana tranzitul Asia-Romania.
Cand intra in tara la BSI o sa iti apara imediat si acolo. La Posta Romana mai tarziu, in 2-3 zile intai are loc sortarea la BSI (Birou de Schimb International).

Aceasta postare a fost editata de renatoa: 18 June 2014 - 03:35 PM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#57 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 18 June 2014 - 03:41 PM

Vezi postarearenatoa, la 18 June 2014 - 03:34 PM, a spus:

Nu conteaza de cate zile ai dat comanda, ci cand a parasit EFECTIV Asia (dispatched to overseas), data care eu vad ca este pe 13 iunie, deci au trecut doar 5 zile, de regula este cam o saptamana tranzitul Asia-Romania.
Cand intra in tara la BSI o sa iti apara imediat si acolo. La Posta Romana mai tarziu, in 2-3 zile intai are loc sortarea la BSI (Birou de Schimb International).

Ok, multumesc Renatoa.
0

#58 Useril este offline   SORIN CAIUS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2100
  • Inregistrat: 02-November 05
  • Gender:Male
  • Location:Arad
  • Interests:Avioane Ultrausoare, Planoare, Aeromodele , Heli

Postat 25 June 2014 - 02:28 PM

Astazi a venit si am ridicat de comanda la HK ,comandat si platit in 30 mai.
De data asta a fost rezonabil si nu lipseste nimic.

Ciao Sorin
0

#59 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 27 June 2014 - 10:39 AM

Si la mine a venit coletul, partea proasta ca doar Marti si Joi au program la ghiseul respectiv unde vine vamesul :( :), la Suceava adica ca acolo am trimis comanda deoarece nu am buletin de Bucuresti. Am sunat acum si mi-au confirmat ca au coletul doar ca mai trebuie sa astept pana Marti :(.
0

#60 Useril este offline   Klausf18 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 293
  • Inregistrat: 16-March 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti-Drumul Taberei
  • Interests:Aeromodelism

Postat 13 August 2014 - 02:14 PM

Vezi postareabogdan.motrici, la 27 June 2014 - 10:39 AM, a spus:

Si la mine a venit coletul, partea proasta ca doar Marti si Joi au program la ghiseul respectiv unde vine vamesul :( :), la Suceava adica ca acolo am trimis comanda deoarece nu am buletin de Bucuresti. Am sunat acum si mi-au confirmat ca au coletul doar ca mai trebuie sa astept pana Marti :(.



Eu am adresa de livrare la servici. Vine cu GLS si nu mi-a verificat niciodata buletinul. Nu conteaza adresa ci numele asa ca....poti incerca sa modifici valoarea facturii sau daca iei din Olanda nici nu mai conteaza ca nu platesti tva sau vama. Eu niciodata nu am platit... Si posta romana mi-a adus acolo colete din china si u mi-a zis de vama sau alte dastea tocmai ca sa evit sa imi aduca acasa bonuletul ala si sa ma duc la posta in diverse zile...
SPEKTRUM DX8
CORSAIR
SUKHOI
0

Arata acest topic


  • 5 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro