Modelism - RHC Forum: Modele din hartie - concurs de Craciun - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 10 Pagini +
  • « Prima
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Modele din hartie - concurs de Craciun marele premiu si singurul un heli Walkera 4#6s

#241 Useril este offline   miuli74 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 59
  • Inregistrat: 20-November 11
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti

Postat 20 December 2011 - 07:02 AM

vot nr. 13
0

#242 Useril este offline   Huffy 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 811
  • Inregistrat: 30-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu
  • Interests:Aeromodelism si automodelism...mai rar

Postat 20 December 2011 - 08:43 AM

Mesajele primite doar mi-au atras atentia asupra concursului.In consecinta o sa votez ceea ce-mi place.
Locul 1 - soldyman - frumoase modele,in special PIPER-ul captiv
Locul 2 - racasanud - felicitari pentru realizare
locul 3 - Bogdan B - daca il faceai sa zboare,iti cumparam eu elicopterul
Craciun fericit si succes !
Bondar cu 4 elici
Discus
Easy Star 2
HEPTAD 2200
Easy Glider
Diamond 2500-resuscitat si zburat
0722.464.922. - 0744.100.626.
http://www.youtube.com/my_videos
http://www.vimeo.com...r2400545/videos
Resoftari Logan 1.4-1.6 si Solenza 1.4
Programari chei Logan
- http://www.rhcforum....970#entry476970
Poze Rapa Rosie 2012 - https://picasaweb.go.../RapaRosie2012#
Poze Rapa Rosie 2013 : https://picasaweb.go...7/RapaRosie2013
Poze Rapa Rosie 2014 : https://picasaweb.go...7/RapaRosie2014
0

#243 Useril este offline   andrutzzu 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 4
  • Inregistrat: 24-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu
  • Interests:Navomodelism (barcute plantat)

Postat 20 December 2011 - 09:18 AM

Merg si eu cu nr. 13
0

#244 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 20 December 2011 - 10:17 AM

E careva care nu a primt mesaje (inafara de mine) ?

Ii rog pe concurentii care au trimis mesaje (la necunoscuti) sa ne scrie aici cate mesaje au trimis (si cum le-au trimis) si cam ce au gandit cand au facut asta. In plus vreau sa puna aici si continutul mesajelor.

E o conditie pentru a ramane in concurs. Nu vreau sa-i descalific pentru ca munca lor a fost pe bune si au facut chestii misto.

Stefan

PS Nu mi-am inchipuit niciodata ca vor incepe campanii de spam pe forum, ma gandeam ca or sa-si mobilizeze prietenii ceea ce e cu totul altceva. Nu stiu ce a fost in mintea lor si cum si-au putut imagina ca asta e o tehnica buna, iubita si incurajata. Nimeni nu iubeste SPAM-ul. Cand am fost intrebat de lobby pe forum mi-am gandit la mesaje "electorale" nevinovate postate pe forum.

Aceasta postare a fost editata de stiganas: 20 December 2011 - 10:42 AM

0

#245 Useril este offline   zero_patru_hol 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 73
  • Inregistrat: 30-November 09
  • Gender:Male
  • Location:sebes-cluj

Postat 20 December 2011 - 10:43 AM

si votul meu...

Locul I --> 13
Locul II --> 12
Locul III --> 5
mini E-Revo VXL
FG-Monstertruck
- Zenoah 26ccm engine
- FG supply tuning pipe
- front disc brakes system
0

#246 Useril este offline   racasanud 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 213
  • Inregistrat: 28-November 11
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti

Postat 20 December 2011 - 10:51 AM

Vezi postareastiganas, la 20 December 2011 - 10:17 AM, a spus:

E careva care nu a primt mesaje (inafara de mine) ?

Ii rog pe concurentii care au trimis mesaje (la necunoscuti) sa ne scrie aici cate mesaje au trimis (si cum le-au trimis) si cam ce au gandit cand au facut asta. In plus vreau sa puna aici si continutul mesajelor.

E o conditie pentru a ramane in concurs. Nu vreau sa-i descalific pentru ca munca lor a fost pe bune si au facut chestii misto.

Stefan

PS Nu mi-am inchipuit niciodata ca vor incepe campanii de spam pe forum, ma gandeam ca or sa-si mobilizeze prietenii ceea ce e cu totul altceva. Nu stiu ce a fost in mintea lor si cum si-au putut imagina ca asta e o tehnica buna, iubita si incurajata. Nimeni nu iubeste SPAM-ul. Cand am fost intrebat de lobby pe forum mi-am gandit la mesaje "electorale" nevinovate postate pe forum.




Eu am trimis 34 in prima zi cum au aparut nemultumiri pe aceasta tema am incetat imediat . Am recunoscut acest lucru de la bun inceput si mi-am cerut scuze tuturor pentru deranj si nu am mai continuat dar se pare ca altii au continuat si au deranjat mai mult decat mine. Daca pentru 34 de PM merit sa fiu descalificat nu aveti decat sa procedati ca atare UN CRACIUN FERICIT Tuturor.

Aceasta postare a fost editata de racasanud: 20 December 2011 - 10:54 AM

Primul meu zor rc 24.03.2012
My first 3D flight
Avioanele mele : MiniMag Multiplex
Trainer Termic
Aripa zburatoare styrofoam 1200 mm
Home made depron
F3A Olympus FMS
F3P Home made
Easy Star II
Statii : Tunigy 9x v2, E-fly 100B 4 ch
Clipurile Mele Video
0

#247 Useril este offline   Batca Dragos 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15
  • Inregistrat: 07-December 11
  • Gender:Male

Postat 20 December 2011 - 11:01 AM

Asta e mesajul care l-am trimis in mare parte.am trimis cam 100(copy-paste..nu..nu a fost usor :good:)). Nu ma deranjeaza daca sunt descalificat. Cred insa ca am atras votanti. Consider ca munca pe care am depus-o pentru realizarea modelului este mult mai importanta decat acest aspect. Imi pare rau pentru neplacerile cauzate.

Se desfășoară un concurs de aeromodele din hârtie . Votează-ți primele 3 modele preferate(Nu neaparat pe mine) . Ți-aș fi recunoscător dacă ai vota. Mulțumesc și scuze de deranj.


Eu sunt 13.


Votează >aici !<

0

#248 Useril este offline   soldyman 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 325
  • Inregistrat: 28-July 09
  • Gender:Male
  • Location:Turda
  • Interests:Aeromodelism
    Motociclism
    ÅŸi tot ,ceea ce nu-mi permit...

Postat 20 December 2011 - 11:12 AM

Cu toate ca am lasat doar un singur anunt despre ultima mea preocupare adica cea de aici celor care ma cunosc cel mai bine,am primit multe voturi si multumesc mult celor care m-au votat.
Insa data postarii a fost inainte sa inceapa voturile.Mesaje personale nu am lasat nimanui pentru ca nu consider ca ar fi corect ca sa cistige cineva datorita acestui lucru.Eu doresc bafta tuturora in continuare.
Align T-rex 450
Homebuilt Izicraft
Hobbyking Bixler v1.1 EPO 1400mm
AlignT-rex 600
J3 Cub Balsa/Ply EP 1190mm
HK 600 GT

HK 250 GT
Easy Fly Glider EPO
Turnigy 9X
0

#249 Useril este offline   adisorsiana 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1766
  • Inregistrat: 01-April 10
  • Gender:Male
  • Location:baia mare

Postat 20 December 2011 - 11:15 AM

Vezi postareaBatca Dragos, la 20 December 2011 - 11:01 AM, a spus:

Asta e mesajul care l-am trimis in mare parte.am trimis cam 100(copy-paste..nu..nu a fost usor :good:)). Nu ma deranjeaza daca sunt descalificat. Cred insa ca am atras votanti. Consider ca munca pe care am depus-o pentru realizarea modelului este mult mai importanta decat acest aspect. Imi pare rau pentru neplacerile cauzate.

Se desfășoară un concurs de aeromodele din hârtie . Votează-ți primele 3 modele preferate(Nu neaparat pe mine) . Ți-aș fi recunoscător dacă ai vota. Mulțumesc și scuze de deranj.


Eu sunt 13.


Votează >aici !<


vot 13
0

#250 Useril este offline   FlorinSS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Firme
  • Postari: 1287
  • Inregistrat: 29-June 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Speed and Fun

Postat 20 December 2011 - 12:04 PM

Locul 1: 13. Batca Dragos
0

#251 Useril este offline   MadMe 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 205
  • Inregistrat: 20-May 11
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti
  • Interests:Fac lucruri sa zboare (cand nu explodeaza)

Postat 20 December 2011 - 12:04 PM

Votez si eu pentru Locul 1 - Bogdan B :good:
Fac lucruri sa zboare uite-asa :) , cand nu explodeaza uite-asa :(

Cea mai buna lansare de pana acum !

Romanian Rocketry pe Facebook - Dati un LIKE, ca nu va faceti de ras :D
0

#252 Useril este offline   Bogdan B 

  • ex ad525
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 948
  • Inregistrat: 25-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti/Botosani

Postat 20 December 2011 - 12:05 PM

Desi in primele 2 zile nu am trimis niciun mesaj in speranta ca se va vota pe drept. Dupa aia am trimis si mesaje insa am intrebat politicos daca le place, daca vor sa voteze, nu am ogligat sa voteze un anumit model. Cam asa suna modelul :

Buna ziua, pe forum este un concurs in desfasurare http://www.rhcforum....n/page__st__240 la care trebuiesc votate 3 modele participante. Eu sunt numarul 12 cu urmatorul proiect :

http://postimage.org/image/k0rh0pcr3/
http://postimage.org/image/j5if1dkwx/
V-as fi recunoascator daca ati vota pentru concurs insa v-as fi si mai recunoascator daca modelul meu l-ati vota primul (daca v-a placut). Multumesc anticipat si sa aveti un inceput de saptamana cat mai bun ! Bogdan B
0

#253 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 20 December 2011 - 12:58 PM

Deci cei 3 care au spamuit forumul sunt racasanud, Batca Dragos si Bogdan B.

- racasanud - nu ai postat PM (mesajul) trimis celor 34
- Bogdan B - nu ai scris cate spam-uri ai trimis, ai mesageria plina, blocata.

Nici unul nu a spus cum a ales victimele. Primii doi sunt noi pe forum, s-au inscris pentru concurs asa ca au circumstante atenuante, dar Bogdan e de mult si pe el nu il inteleg. Chiar isi inchipuia vreunul dintre voi (si in special Bogdan) ca spam-ul o sa ajute. Atat de putina consideratie aveti pentru cei care voteaza ?

Nu mai aburiti, va deranjeaza daca sunteti descalificati , si pe mine ma deranjeaza ca trebuie sa ma port ca dl. diriginte.
0

#254 Useril este offline   Viosur 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 52
  • Inregistrat: 21-June 10

Postat 20 December 2011 - 01:27 PM

Eu merg pentru locul1 cu 12
0

#255 Useril este offline   alex g 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 619
  • Inregistrat: 16-April 11
  • Gender:Male
  • Location:Campulung Moldovenesc
  • Interests:Aeromodelismul, e un hobby pe care de mult l-am admirat.

Postat 20 December 2011 - 01:30 PM

Vezi postareaBatca Dragos, la 20 December 2011 - 11:01 AM, a spus:

Asta e mesajul care l-am trimis in mare parte.am trimis cam 100(copy-paste..nu..nu a fost usor ^_^)). Nu ma deranjeaza daca sunt descalificat. Cred insa ca am atras votanti. Consider ca munca pe care am depus-o pentru realizarea modelului este mult mai importanta decat acest aspect. Imi pare rau pentru neplacerile cauzate.

Se desfășoară un concurs de aeromodele din hârtie . Votează-ți primele 3 modele preferate(Nu neaparat pe mine) . Ți-aș fi recunoscător dacă ai vota. Mulțumesc și scuze de deranj.


Eu sunt 13.


Votează >aici !<


La mine, mesajele (3) au aparut cam asa:
alex g,

Batca Dragos a trimis o noua conversatie private cu titlul "Salut ! Concurs...".

Batca Dragos a spus:
======================================================================
Salut! Se desfășoară un concurs de modele din hârtie la care particip cu următoarele modele. Dacă îți plac poți vota numărul 13 .
Mulțumesc mult și scuze de deranj.
Votul tău contează !

:good:

Aceasta postare a fost editata de alex g: 20 December 2011 - 01:31 PM

Alex G:
SCOUT MX2
CESSNA 182, 1,87m
PIPER SUPER CUB, PICO CUB
WING-TIGER
TURNIGY 9X ER9X, E-FLY 6CIID, FUTABA T2R
0

#256 Useril este offline   Batca Dragos 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15
  • Inregistrat: 07-December 11
  • Gender:Male

Postat 20 December 2011 - 02:45 PM

Vezi postareaalex g, la 20 December 2011 - 01:30 PM, a spus:

La mine, mesajele (3) au aparut cam asa:
alex g,

Batca Dragos a trimis o noua conversatie private cu titlul "Salut ! Concurs...".

Batca Dragos a spus:
======================================================================
Salut! Se desfășoară un concurs de modele din hârtie la care particip cu următoarele modele. Dacă îți plac poți vota numărul 13 .
Mulțumesc mult și scuze de deranj.
Votul tău contează !

:good:



N-am sa postez tot ce am trimis... dar la majoritatea am trimis mesajul ala.Cum am spus, nu ma opun descalificarii.O zi buna ! ^_^
0

#257 Useril este offline   Bogdan B 

  • ex ad525
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 948
  • Inregistrat: 25-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti/Botosani

Postat 20 December 2011 - 03:09 PM

Vezi postareastiganas, la 20 December 2011 - 12:58 PM, a spus:


- Bogdan B - nu ai scris cate spam-uri ai trimis, ai mesageria plina, blocata.



Mesaj trimis catre Domnu' Stefan care a zis sa il pun pe forum :

Bogdan B, la 20 December 2011 - 02:55 PM, a spus:

Buna ziua, am vazut pe forum in discutia cu Concursul ca ar trebui sa spun cateva chestii despre mesajele mele. Sper sa lamurim asta intr-un mod cat mai agreabil : deci cum am mai zis, speram sa fie un concurs corect, vorbisem cu Dragos ( noi ne stim ) si "am hotarat " sa nu trimitem mesaje spam cum a facut userul rascanaud, insa Dragos fiind mai nou pe forum si neavand prieteni a decis sa trimita. Eu am inceput sa trimit cand i-am zis unui prieten de concurs, i-am aratat ce am facut si i-am ca daca ii place sa se uite pe topic si sa voteze, si el mi-a zis repede, noroc ca mi-ai zis ca uite ce am primit un mesaj de la Dragos. Fiecare din cei care primesc mesaje asa fac.. se uita la model.. DA e foarte tare !! si voteaza fara a se tine cont si de restul concurentilor. Nu zic ca modelul meu este cel mai frumos insa daca s-ar fi votat pe drept altul era clasamentul poate. Haideti sa fim si putin rationali :"nu-mi pasa daca sunt descalificat " .. serios ? cine s-a inscris in acest concurs doar de dragul de a se inscrie ? Aici ma refer la modele care sunt totusi putin lucrate nu un simplu avion din hartie.... NIMENI ( fiecare s-a inscris in speranta ca va castiga). Eu m-am inscris ca sa castig :)) ... Nu ma consider vinovat, atata timp cat mesajele mele nu au avut o tenta obraznica in care sa cer pur si simplu Votati NR 13 !!!! ci au fost doar o instiintare ca exista asa ceva pe forum, si unul dintre modele este al meu. Eu sincer nu am trimis acelasi mesaj la aceeasi persoana de mai multe ori, cand trimiteam ma uitam in My Concersation sa vad daca am mai trimis, nici mie nu imi place sa fiu stresat cu mai multe mesaje. Ca numar nu stiu cate, oricum peste 100 sigur, ca modalitate .. ma uitam pe pagina principala a forumului si vedeam jos userii online ( cred ca asa au procedat toti ). Cam asta am avut de spus....

PS : eu am spus si la inceputul subiectului pe la pg 3 parca, ca ar fi fost mult mai indicat un juriu, cum e la concursurile organizate de SRRA( vecinii mei ). Sunt 10-15 oameni care se uita la fiecare ( poza in cazul lor ) si dau note, nimeni nu stie cine a facut poza, totul e pe fata. Si asa este ok, insa vedeti, daca ati spus ca nu este voie cu conturi noi s-a gasit alta metoda.

PS la PS : doar ca o curiozitate , userii care nu sunt inscrisi inainte de 12 Noiembrie nu au voie sa voteze, userii inscrii dupa 12 Noiembrie au voie sa pariticipe ? Hmm...

PS2 : macar am avut curajul sa pun mesajul original pe forum si nu alt mesaj.. ca apoi alt user sa zica care era defapt mesajul original!

0

#258 Useril este offline   hash84 

  • DreamTeam member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2183
  • Inregistrat: 28-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 20 December 2011 - 03:48 PM

ce de activitate in topicul asta!
foarte frumos!
asa da !
cand se dau rezultatele ? :)
    /------------------------\              |~~\_____/~~\__  |
    |        Hash84          |______________ \______====== )-+
    |                        |                      ~~~|/~~  |
    \------------------------/                         ()
0

#259 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 20 December 2011 - 05:46 PM

Cand Stefan a initiat concursul l-am rugat sa ca in momentul votarii modelelor sa nu foloseasca sistemul normal de vot inclus in softul de forum,intrucat am experienta concursurilor(si scandalurilor) trecute.
Deaceea s-a folosit sistemul de vot prin postare directa,sa nu apara discutii ca un user a votat de pe mai multe conturi/ip-uri.
Nu ne-am gandit de la inceput la problema "promovarii" prin mi.
Dupa cum se poate vedea,unii useri au votat "la contra", fiind deranjati de spam.
Intrucat regula nu a fost anuntata de la inceput, parerea mea este ca la acest concurs sa nu descalificam pe cei care au promovat pe M.I. concursul sau propriile modele,dar sa ramana ca regula pentru concursurile viitoare.
Decizia finala ii apartine lui Stefan, el a initiat concursul, tot el da premiul.
flying is my life...
0

#260 Useril este offline   NAVOMARIUS 

  • MARIUS
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4699
  • Inregistrat: 04-October 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:AEROMODELE

Postat 20 December 2011 - 05:50 PM

Intradevar si eu am primit PM de la 2 sau 3 colegi insa nu vreau sa fie desclificati doar ca nu am votat pe cel care a trimis mesaj.
Tel 0740850863








Grea 6--POZE CET VEST
0

#261 Useril este offline   LucianR 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 72
  • Inregistrat: 12-October 11
  • Gender:Male
  • Location:cluj-napoca

Postat 20 December 2011 - 06:13 PM

Terminati fratilor cu spamul! Ma omorati cu mesajele. Inteleg un mesaj, doua, dar m-am saturat sa-mi sterg casuta la ritmul in care se umple.

Aceasta postare a fost editata de LucianR: 20 December 2011 - 06:14 PM

HPI Blitz Ese
0

#262 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 20 December 2011 - 06:28 PM

Multam Silviu de sfat. Incep cu vestea buna. Nu e nimeni descalificat. Acum urmeaza niste observatii, in special pentru Bogdan dar valabile pentru toti.

- l-ai criticat dur pe racasanud. Ai uitat ca pustiul are 10 ani si a muncit la acele modele, poate mai mult decat tine.
"Din punct de vedere "legal" racasanud nu a gresit cu nimic insa macar putea sa zica, da frate, nu am fost destul de bun.. incerc la anul. Nu am nimic impotriva insa nu e prea corect, unii se straduiesc, decupeaza si altii culeg laurii intr-un mod necinstit" - daca racasanud castiga, castiga pentru ca merita. Primul care l-a votat a fost Dan Mitea.

- ai spamuit forumul cu furie, din prostie, oamenii te-au votat pentru ca ai facut un model si mai ales un un filmulet de prezentare foarte bun. Asta e valabil si pentru Dragos Batca.

- nu au voie sa voteze cei inscrisi pe forum in timpul concursului ca sa nu ne trezim cu toti colegii de clasa votanti. Au voie sa participe/ adica sa munceasca sa faca un model si cei inscrisi acum pe forum. Ce este ciudat in chestia asta ?

- nu cred ca trebuie introdusa nici o regula noua. SPAM-ul este o porcarie, cand urci in autobuz nu scrie nicaieri ca nu ai voie sa faci pipi sub scaun da totusi nu o faci.

- cel mai trist e ca in continuare crezi ca asta a adus voturi. Nu ai incredere in ce ai facut si desconsideri pe cei care te-au votat. Unul din motivele pentru care nimeni nu e descalificat e pentru ca cei care v-au votat nu au nici o vina.
0

#263 Useril este offline   rad_gaby 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 673
  • Inregistrat: 19-September 08
  • Gender:Male
  • Location:Botosani

Postat 20 December 2011 - 06:38 PM

@Bogdan B: Tu ai mai primit un heli moca, de la mine, pe care ai reusit sa il vinzi cu succes aici pe forum (era vorba de un Lama pe care eu l-am donat crezand ca ajut un modelist fara posibilitati).
0

#264 Useril este offline   Bogdan B 

  • ex ad525
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 948
  • Inregistrat: 25-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti/Botosani

Postat 20 December 2011 - 06:48 PM

Ce ? Domnu' Gabi v-as ruga sa va informati inainte de a face afirmatii care nu sunt adevarate. Este adevarat ca am avut un heli Lama primit aproape pe degeaba insa nu de la dumneavoastra ( de la un profesor de la Palatul copiilor ) insa heli-ul nu era reglat, nu era complet asa ca i l-am inapoiat dumnealui. Dupa asta, vazand si el care nu prea are ce face cu el, mi-a zis poate gasesc sa il vand .. a fost pus pe forum o perioada, insa nu l-am vandut, este si acum la palatul copiilor exact unde l-am pus eu. Daca vorbim despre acelasi heli ( http://www.rhcforum....a/page__st__300 #327), va rog sa il sunati pe domnu' Zizi sa va confirme ca heli-ul este la palat.

Aceasta postare a fost editata de Bogdan B: 20 December 2011 - 06:50 PM

0

#265 Useril este offline   racasanud 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 213
  • Inregistrat: 28-November 11
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti

Postat 20 December 2011 - 06:51 PM

Vezi postareastiganas, la 20 December 2011 - 06:28 PM, a spus:

Multam Silviu de sfat. Incep cu vestea buna. Nu e nimeni descalificat. Acum urmeaza niste observatii, in special pentru Bogdan dar valabile pentru toti.

- l-ai criticat dur pe racasanud. Ai uitat ca pustiul are 10 ani si a muncit la acele modele, poate mai mult decat tine.
"Din punct de vedere "legal" racasanud nu a gresit cu nimic insa macar putea sa zica, da frate, nu am fost destul de bun.. incerc la anul. Nu am nimic impotriva insa nu e prea corect, unii se straduiesc, decupeaza si altii culeg laurii intr-un mod necinstit" - daca racasanud castiga, castiga pentru ca merita. Primul care l-a votat a fost Dan Mitea.

- ai spamuit forumul cu furie, din prostie, oamenii te-au votat pentru ca ai facut un model si mai ales un un filmulet de prezentare foarte bun. Asta e valabil si pentru Dragos Batca.

- nu au voie sa voteze cei inscrisi pe forum in timpul concursului ca sa nu ne trezim cu toti colegii de clasa votanti. Au voie sa participe/ adica sa munceasca sa faca un model si cei inscrisi acum pe forum. Ce este ciudat in chestia asta ?

- nu cred ca trebuie introdusa nici o regula noua. SPAM-ul este o porcarie, cand urci in autobuz nu scrie nicaieri ca nu ai voie sa faci pipi sub scaun da totusi nu o faci.

- cel mai trist e ca in continuare crezi ca asta a adus voturi. Nu ai incredere in ce ai facut si desconsideri pe cei care te-au votat. Unul din motivele pentru care nimeni nu e descalificat e pentru ca cei care v-au votat nu au nici o vina.

Salve acum am aterizat de la munca am vazut ce sa scris aici si vreau sa va spun ca nu am folosit un mesaj cu copi/paste in tote mesajele ci am folosit mai multe variante foarte asemanatoarte am raspun primul intrebarii CARE A SPAM-uit ? si am fost sincer cand am zis am trimis in seara in care a inceput votarea la cativa membrii ai forumului care erau online si puteau vota. Imediat au aparut reacti negative si m-am oprit .Am inteles ca era un lucru ne dorit . Au fost 5 zile de vot iar cine a inceput sa ma atace pe mine a continuat sa trimita PM-uri .
PS: " Una peste alta a fost un concurs din care am avut multe de invatat si sper sa am mai mult noroc in viitor. MOS CRACIUN tot o sa-mi aduca ceva! " sunt spusele fiului meu.
Primul meu zor rc 24.03.2012
My first 3D flight
Avioanele mele : MiniMag Multiplex
Trainer Termic
Aripa zburatoare styrofoam 1200 mm
Home made depron
F3A Olympus FMS
F3P Home made
Easy Star II
Statii : Tunigy 9x v2, E-fly 100B 4 ch
Clipurile Mele Video
0

#266 Useril este offline   furios 

  • RAPTOR
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1169
  • Inregistrat: 30-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bragadiru
  • Interests:Heli

Postat 20 December 2011 - 06:55 PM

votez-8
T-REX 500 PRO
T-REX 600N/OS55HZ-R
T-REX 700X
T-REX 800 TOURBINE
RAPTOR 90 SE gasser
HENSELEIT 3DNT
Save the flybar !!

---------Alexe Gabriel----------
0

#267 Useril este offline   Bogdan B 

  • ex ad525
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 948
  • Inregistrat: 25-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti/Botosani

Postat 20 December 2011 - 07:16 PM

Vezi postareastiganas, la 19 December 2011 - 06:34 PM, a spus:

Nu va mai agitati cu mesajele trimise. Sa fim seriosi, sunt inofensive.....

Intr-un fel au facut reclama concursului, au dinamizat putin forumul, nu e nimic rau in asta....


@stiganas : Este adevarat ca in autobuz nu scrie ca nu ai voie sa faci pipi sub scaun insa cand controlorul iti zice ca nu e nimic daca faci pipi (inca e bine ca ajuti la curatarea podelei ) nu vad de ce nu ai face-o !


Vezi postareastiganas, la 19 December 2011 - 06:34 PM, a spus:

La viitorul concurs, care o fi ala, o sa specificam in mod clar, cine trimite PM in masa e descalificat...


Vezi postareastiganas, la 20 December 2011 - 06:28 PM, a spus:

nu cred ca trebuie introdusa nici o regula noua. SPAM-ul este o porcarie,....
:unsure:


Mereu vor fi discutii si suparari, daca nu e una e alta... asa a fost mereu <_< , sincer acum daca stiam ce tantam va iesi si cate discutii nu mai intram in concurs. Am crezut ca va fi un concurs frumos, in spiritul Craciunului, toata lumea sa fie fericita la sfarsit insa s-a transformat intr-o cacealma.

PS : @rad_gaby : cum e ? s-a lamurit problema ?
0

#268 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 20 December 2011 - 07:33 PM

Mai Bogdan, nu te inteleg. Concursul a iesit bine, modelele au fost faine, tu esti singurul care zice ca e o cacealma, tu ai fost primul care a sarit in sus la PM-urile lui racasanud (care a incetat imediat), tu esti cel care a trimis cele mai multe PM-uri dupa aceea (la concurs cu Dragos), tu esti cel care vrea un juriu "profesionist" desi stai bine la voturi.

Concursul e facut pentru membrii forumului, aici nu e SRL ca SIERRA, scopul nostru e sa ne simtim bine ceea ce am si facut.

Am putea face acest concurs in fiecare an fara nici un premiu, sunt sigur ca vom avea participanti.
0

#269 Useril este offline   Bogdan B 

  • ex ad525
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 948
  • Inregistrat: 25-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti/Botosani

Postat 20 December 2011 - 07:47 PM

Vezi postareastiganas, la 20 December 2011 - 07:33 PM, a spus:

Mai Bogdan, nu te inteleg. Concursul a iesit bine, modelele au fost faine, tu esti singurul care zice ca e o cacealma, tu ai fost primul care a sarit in sus la PM-urile lui racasanud (care a incetat imediat), tu esti cel care a trimis cele mai multe PM-uri dupa aceea (la concurs cu Dragos), tu esti cel care vrea un juriu "profesionist" desi stai bine la voturi.

Concursul e facut pentru membrii forumului, aici nu e SRL ca SIERRA, scopul nostru e sa ne simtim bine ceea ce am si facut.

Am putea face acest concurs in fiecare an fara nici un premiu, sunt sigur ca vom avea participanti.


Nu am cerut juriu profesionist, am zis o parere doar, insa hai sa o luam si pe partea cealalta: daca se vota de un juriu, nu conteaza din cine e format ( nu neaparat profesionist), ar mai fi iesit scandalul asta cu spam-ul ? Am sarit in sus ca am crezut ca e ilegal insa daca am vazut ca e permis .... Acum nu va inchipuiti ca acele mesaje ale mele sunt de ordinul sutelor...(2,3,4 ), am trimis si eu daca am vazut ca e permis. Hai sa nu ne mai certam....vine Craciunul <_< !
0

#270 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 20 December 2011 - 07:50 PM

Maine seara se inchide votarea si anunt castigatorul dupa ce adun voturile, tot maine seara pe la 8-9. Joi in timpul zilei il trimit prin curier.
0

Arata acest topic


  • 10 Pagini +
  • « Prima
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro