Modelism - RHC Forum: Ultron - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 7 Pagini +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Ultron Constructie din depron

#121 Useril este offline   edisultan 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2068
  • Inregistrat: 16-March 08
  • Gender:Male
  • Location:Tulcea
  • Interests:Aeromodelism, navomodelism

Postat 19 July 2012 - 09:51 PM

Primul zbor. La manşă @Florin.
http://youtu.be/6xMGKLVkzpk
Sultan Eduard
0

#122 Useril este offline   PaunFD 

  • Aeromodelist de cumetrie
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 660
  • Inregistrat: 22-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Constanta
  • Interests:IT, Auto engine tunning and driving, Aero - hobby.

Postat 30 July 2012 - 09:44 PM

Ultronul meu ... a beneficiat de un tunning estetic cu niste beculeste led 6 buc rosii si 6 buc albastre (Saru' mana Cristi pentru ele) si de niste SFG-uri create de mana maestra a lui Edi. Evident, SFG-urile (side force generators) alea nu stiu io care le e destinatia da' acuma ca ultronul sa angajeze ... trebuie sa fie la viteza la care eu merg normal - pentru ca daca merg in ritm alert din motive care-mi scapa ... nu angajeaza. Nu vrea muschiul lui.

Saru' mana de idee @silver arrow - pentru ca de la extra ta 300 am "plagiat" ideea si l-am setat pe Edi s-o puna in aplicare. Intr-adevar, SFG-urile alea fac din ultron un model si mai si. Pana acuma, datorita greutatii excesive, ca sa zbor si faca figurine cu el pe ceriu - fara riscul de a angaja trebuia sa-l tin undeva pe la 50% acceleratie, acuma ... la 25% fac cu el ce-mi doreste inima, iar ca sa-l zbor liniar si sa iau viraje normale 10% acceleratie imi ajunge. Pur si simplu sta in cutit, si in harrier cu 25% acceleratie!!!!

Beculestele ajuta chioru' de mine sa vada modelul seara pe ceriu si ... eventual sa nu-si mai friga una cu el in freza ...
"Pus astfel in lumina, ancorat in sinergia faptelor, recursul la mentalitate nu eludeaza meandrele concretului" - nu ma intrebati ce inseamna, ca n-am reusit inca sa inteleg ...
Ion Iliescu - Strategie si Reforma
0

#123 Useril este offline   edisultan 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2068
  • Inregistrat: 16-March 08
  • Gender:Male
  • Location:Tulcea
  • Interests:Aeromodelism, navomodelism

Postat 30 July 2012 - 10:15 PM

Numai ce am văzut şi eu cum arată SFG-urile de pe Extra lui @silver arrow. Forma pe care am ales-o noi pe câmp am mai stilizat-o puţin, mâine le montăm şi vedem cum se vor comporta. În seara asta le montez pe al meu. Mâine după zbor revin cu poze.
P.S. De fapt acesta este spiritul a ceea ce facem: curajul de a experimenta, a pune în aplicare experienţa personală şi a celorlalţi pentru a duce mai departe această activitate şi acela de a împărtăşi ceea ce am aflat. Zboruri line.
Sultan Eduard
0

#124 Useril este offline   edisultan 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2068
  • Inregistrat: 16-March 08
  • Gender:Male
  • Location:Tulcea
  • Interests:Aeromodelism, navomodelism

Postat 31 July 2012 - 09:58 PM

Aşa cu am promis, revin cu poze. Da, nu seamănă su SFG-urile pe care le-am văzut în alte locuri, dar îşi fac treaba cu prisosonţă în acelaşi spirit pentru care au fost proiectate. Am optat pentru această formă asimetrică datorită lipsei trenului de aterizare, în caz contrar la fiecare aterizare aş fi avut permanent de lipit.
Cum se simte în aer? foarte bine, iar datorită suprefeţelor de comandă generoase, nu prea am pierdut mult din agilitate, în schimb am câştigat la capitolul stabilitate, iar motorul pot să-l ţin la o turaţie puţin mai mică, adică mi-a crescut rezerva de putere (a se citi turaţie), în condiţile în care motorul meu este destul de mic, iar acumulatorul este de 1300 mA.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Resize of IMAG0750.jpg
  • Imagine atasata: Resize of IMAG0751.jpg

Sultan Eduard
0

#125 Useril este offline   PaunFD 

  • Aeromodelist de cumetrie
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 660
  • Inregistrat: 22-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Constanta
  • Interests:IT, Auto engine tunning and driving, Aero - hobby.

Postat 31 July 2012 - 10:56 PM

Pai avand in vedere ca acum poti sa tii acceleratia la ... jumate la tine (asta in conditiile in care dintr-un motiv care-mi scapa, maximul si minimul la acceleratie sunt ... cel putin anapoda), iar modelul merge suficient de incet incat pot merge sub el in pas alert de maraton ... nu prea vad de ce ai consuma mult curent.
La mine, cu 10% acceleratie ... modelul sta bine-mersi in zbor. De asemenea, dintr-un alt motiv nespecificat, care-mi scapa complet, pe vant lateral de cca 21-23kmh ... ultroanele nu par a fi impresionate!!! Astept maine, poate vantul o mai creste in intensitate pe la macar 30kmh sa vad cum se comporta cu vant lateral!

Azi, neavand de lucru, am ... rupt o elice zburand ultronul in casa ... intr-o camera de 4,5m lungime ... Prostia imi apartine in totalitate, deoarece am insistat ca unghiul de harrier sa fie sub 30% ... Bine ca-m nimerit manerul ferestrei cu elicea ... . Oricum, distractia a fost totala, pentru ca ma asteptam ca ultronul sa se comporte elegant, da' am fost placut surprins de comportamentul lui ... in-door. "Incidentul" s-a mai soldat cu ... firele de la beculeste rupte. (Nevasta-mea nu era acasa, doar eu cu modelele si ... pisicile.)

Stabilitatea?! Pai aaa nu cred ca mai are rost sa discutam despre stabilitate la ultron, in conditiile date. Mergea el pe sine si inainte, insa acuma ... nici daca era batut in cuie nu statea asa!
"Pus astfel in lumina, ancorat in sinergia faptelor, recursul la mentalitate nu eludeaza meandrele concretului" - nu ma intrebati ce inseamna, ca n-am reusit inca sa inteleg ...
Ion Iliescu - Strategie si Reforma
0

#126 Useril este offline   z_dorin 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 283
  • Inregistrat: 24-April 07
  • Gender:Male
  • Location:Tulcea
  • Interests:aeromodelism, automodelism ş.a.

Postat 24 January 2013 - 08:30 PM

am mai construit un ultron, vechiul a primit o lovitura din partea solului...se mai intampla.
la solicitarile lui Edi, abia azi l-am cantarit
cu accu 3S de 1000 mah ...deci totul, fara motor si elice =520 grame...deci RTF, apreciez eu, + ~ 50 grame...
anvergura de 1 metru

acoperit cu autocolant din librarie...stiu, e o folie cam grea...dar mi-e mai la indemana.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: DSC04564%20(530x398).jpg
  • Imagine atasata: DSC04565%20(530x398).jpg

Aceasta postare a fost editata de z_dorin: 24 January 2013 - 08:31 PM

0

#127 Useril este offline   Mihai_supy 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5144
  • Inregistrat: 16-December 10
  • Gender:Male

Postat 24 January 2013 - 10:11 PM

am mai facut si eu unul...dupa ceva vreme...chiar uitasem cat de bine zboara modelul asta, daca e strunit cum trebuie...
Imagine atasata: ultron_00003.jpg

Din pacate viteza foarte mica de zbor te imbie sa cobori mult de tot - si - rezaultatul e de asteptat - acuma si-a cedat organele in mai putin de o luna (e drept ca a zburat aproape zilnic cate trei acumulatori)

Un Edge tot din polistiren e aproape gata de zbor, dar cu aripa profilata...macar asta sa reziste mai mult. L-am ranforsat exact pe unde se rupea alealalte...
0

#128 Useril este offline   edisultan 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2068
  • Inregistrat: 16-March 08
  • Gender:Male
  • Location:Tulcea
  • Interests:Aeromodelism, navomodelism

Postat 21 August 2013 - 07:39 PM

Deoarece Ultromul celălalt a primit buletin de Tulcea, am revenit la planşetă pentru un model nou derivat din Ultron dar cu aripa jos pentru a-l putea demonta.
Liniile mari au fost păstrate, aripa am lăsat-o ca şi la cel anterior la anvergura de 1m. Probabil că pe săptămâna viitoare va fi gata de zbor. Imagine atasata: DSC_0003.jpg
Sultan Eduard
0

#129 Useril este offline   edisultan 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2068
  • Inregistrat: 16-March 08
  • Gender:Male
  • Location:Tulcea
  • Interests:Aeromodelism, navomodelism

Postat 24 August 2013 - 12:35 PM

Modelul este în fază finală. Mai am de instalat elementele de comandă. Voi reveni cu poze. Zboruri line.
Sultan Eduard
0

#130 Useril este offline   edisultan 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2068
  • Inregistrat: 16-March 08
  • Gender:Male
  • Location:Tulcea
  • Interests:Aeromodelism, navomodelism

Postat 24 August 2013 - 07:35 PM

Două generaţii.... :yahoo: (am profitat de ieşirea la câmp să-i prezint viitoarei zburătoare locul de joacă....)
Imagine atasata: Resize of DSC_0009.jpg
Mai am de instalat elementele de comandă, motorul şi ESC-ul.
Sultan Eduard
0

#131 Useril este offline   catamures 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 279
  • Inregistrat: 20-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Targu Mures

Postat 25 August 2013 - 11:27 AM

Salut Edi. Arata excelent. Am si eu 2 intrebari. Aripa este plina, taiata cu fir? Polistirenul de la fuselaj de care este? :good:
Statie: Turnigy 9x
AERO: Wing Dragon, EDGE 540T, Planor Guppy homemade, EZ Glider Pro, BEAVER 2,5m, Robbe ARCUS 1.8m, BETA1400, ST MX2, ArtTech P51-D Mustang, Lil Ripper homemade, FT BloodyWonder homemade, Micro Cessna homemade, Robbe SeaGull 2,2m
HELI: Angel 300, LRP Disco Hornet, clona SYMA 107
AUTO: CARSON CPT 27cc, LRP Blast S10 TX
0

#132 Useril este offline   edisultan 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2068
  • Inregistrat: 16-March 08
  • Gender:Male
  • Location:Tulcea
  • Interests:Aeromodelism, navomodelism

Postat 26 August 2013 - 07:59 PM

Structura este din poistiren extrudat, tăiată cu fir cald şi finisată cu şmirghel (mai am de lucrat la capitolul tăiere cu nichelină). Totul este invelit cu foiţă subţire colorată iar la final lac cu întăritor. Greutatea finală a ajuns la un "indecent" 900g în mare parte datorată polistirenului extrudat (densitate aproape dublă faţă de polistirenul expandat).
Echiparea: elice - 1060, motor - 2826/1400Kw, ESC - 50A, servouri - Hextronic, acumulator - 2200mA.
În final, a rezultat un model destul de vitezist, foarte stabil pe vânt iar la aterizare... este din seria trebuie să vezi ca să crezi.
Zborul de încercare de ieri nu am cum să-l cataloghez deoarece datorită cedării în zbor a unui servo s-a terminat destul de rău pentru model. Azi, reparat şi cu servoul schimbat a arătat că ştie să zboare şi este perfect adaptat pentu condiţiile din zonă :yahoo: .
Filmarea şi pozele vor veni când îmi voi găsi pe cineva să facă şi asta. Zboruri line.
Sultan Eduard
0

#133 Useril este offline   RedDevil 

  • Pfiu Drace, zboara!!!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 2111
  • Inregistrat: 16-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Interests:Aero, 3D

Postat 26 August 2013 - 08:37 PM

am si eu o intrebare, la un asa model pentru 3d, la motor este necesar unghi dreapta si in jos? sau fara unghi? la trainere stiu ca trebuie de 3 grade la dreapta si 3 grade in jos
Fly it, like you stole it!
0

#134 Useril este offline   edisultan 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2068
  • Inregistrat: 16-March 08
  • Gender:Male
  • Location:Tulcea
  • Interests:Aeromodelism, navomodelism

Postat 26 August 2013 - 08:48 PM

Nu a necesitat unghi la motor, cel puţin la acesta pe timpul zborurilor de azi nu a fost cazul.
La celelalte Ultroane construite (5 bucăţi din care 4 mai zboară), am avut un unghi negativ şi puţin dreapta (aproximativ 2 grade). Oricum îţi vei da seama la zborurile de centraj.
Încă ceva: cu modelul nou încă nu am încercat altceva decât tonouri şi loopinguri, restul mai vedem, la aşa greutate.... lucrurile stau puţin altfel. De fapt modelul în configuraţia actuală este mai mult un experiment. Zboruri line.
Sultan Eduard
0

#135 Useril este offline   RedDevil 

  • Pfiu Drace, zboara!!!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 2111
  • Inregistrat: 16-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Interests:Aero, 3D

Postat 26 August 2013 - 08:57 PM

Vezi postareaedisultan, la 26 August 2013 - 08:48 PM, a spus:

Nu a necesitat unghi la motor, cel puţin la acesta pe timpul zborurilor de azi nu a fost cazul.
La celelalte Ultroane construite (5 bucăţi din care 4 mai zboară), am avut un unghi negativ şi puţin dreapta (aproximativ 2 grade). Oricum îţi vei da seama la zborurile de centraj.
Încă ceva: cu modelul nou încă nu am încercat altceva decât tonouri şi loopinguri, restul mai vedem, la aşa greutate.... lucrurile stau puţin altfel. De fapt modelul în configuraţia actuală este mai mult un experiment. Zboruri line.


eu l-am facut scandurica, am taiat fuselaju din extrudat de 20mm, doar partea din spate am facut-o din 2 bucati de 3mm, pentru a putea pune o directie de la vechiul ultron ce era din depron de 6mm, maine ar trebui sa fie gata si sa il probez
Fly it, like you stole it!
0

#136 Useril este offline   edisultan 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2068
  • Inregistrat: 16-March 08
  • Gender:Male
  • Location:Tulcea
  • Interests:Aeromodelism, navomodelism

Postat 26 August 2013 - 09:18 PM

Aştept să ne povesteşti cum a fost la zbor.
P.S.: Aripa are profil Eppler 168 iar ampenajele NACA0009.
Zboruri line.
Sultan Eduard
0

#137 Useril este offline   RedDevil 

  • Pfiu Drace, zboara!!!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 2111
  • Inregistrat: 16-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Interests:Aero, 3D

Postat 26 August 2013 - 09:26 PM

Vezi postareaedisultan, la 26 August 2013 - 09:18 PM, a spus:

Aştept să ne povesteşti cum a fost la zbor.
P.S.: Aripa are profil Eppler 168 iar ampenajele NACA0009.
Zboruri line.


aripa la mine nu stiu ce profil are, este taiata la fir cald din expandat, iar ampenaju in spate e din depron, drept, aripa o am de la ultronu vechi care l-am primit de la cineva.
Fly it, like you stole it!
0

#138 Useril este offline   catamures 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 279
  • Inregistrat: 20-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Targu Mures

Postat 27 August 2013 - 12:37 AM

Multumesc pentru descriere. :good:
Statie: Turnigy 9x
AERO: Wing Dragon, EDGE 540T, Planor Guppy homemade, EZ Glider Pro, BEAVER 2,5m, Robbe ARCUS 1.8m, BETA1400, ST MX2, ArtTech P51-D Mustang, Lil Ripper homemade, FT BloodyWonder homemade, Micro Cessna homemade, Robbe SeaGull 2,2m
HELI: Angel 300, LRP Disco Hornet, clona SYMA 107
AUTO: CARSON CPT 27cc, LRP Blast S10 TX
0

#139 Useril este offline   edisultan 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2068
  • Inregistrat: 16-March 08
  • Gender:Male
  • Location:Tulcea
  • Interests:Aeromodelism, navomodelism

Postat 28 August 2013 - 08:31 AM

Ieri am revenit la câmp însoţit de cameramanul meu mic şi iată ce a ieşit:
Imagine atasata: 270820131573.jpg Imagine atasata: 270820131589.jpg Imagine atasata: 270820131587.jpg Imagine atasata: Resize of DSC_0037.jpg
Partea a I-a

Aceasta postare a fost editata de edisultan: 28 August 2013 - 08:31 AM

Sultan Eduard
0

#140 Useril este offline   edisultan 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2068
  • Inregistrat: 16-March 08
  • Gender:Male
  • Location:Tulcea
  • Interests:Aeromodelism, navomodelism

Postat 28 August 2013 - 08:36 AM

Partea a II-a
Imagine atasata: Resize of DSC_0043.jpg
Cameramanul meu ("Băiatul" lui tata)
Imagine atasata: Resize of DSC_0045.jpg
Filmarea Zbor Ultron
În final modelul a spus totul la cântar: 912 grame gata de zbor.
Sultan Eduard
0

#141 Useril este offline   catamures 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 279
  • Inregistrat: 20-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Targu Mures

Postat 28 August 2013 - 04:03 PM

Cameraman-ul e frumoasa foc. Sa-ti traiasca. Iar Ultron-ul cred ca poti sa zbori la panta cu el asa bine a iesit. :clapping:
Statie: Turnigy 9x
AERO: Wing Dragon, EDGE 540T, Planor Guppy homemade, EZ Glider Pro, BEAVER 2,5m, Robbe ARCUS 1.8m, BETA1400, ST MX2, ArtTech P51-D Mustang, Lil Ripper homemade, FT BloodyWonder homemade, Micro Cessna homemade, Robbe SeaGull 2,2m
HELI: Angel 300, LRP Disco Hornet, clona SYMA 107
AUTO: CARSON CPT 27cc, LRP Blast S10 TX
0

#142 Useril este offline   edisultan 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2068
  • Inregistrat: 16-March 08
  • Gender:Male
  • Location:Tulcea
  • Interests:Aeromodelism, navomodelism

Postat 28 August 2013 - 07:47 PM

Mulţumesc frumos, cât despre pantă, este de luat în calcul. Zboruri line.
Sultan Eduard
0

#143 Useril este offline   RedDevil 

  • Pfiu Drace, zboara!!!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 2111
  • Inregistrat: 16-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Interests:Aero, 3D

Postat 02 September 2013 - 02:18 PM

E gata si scandurica mea, zboara fenomenal

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/q81/s720x720/998130_613237598699082_1221288814_n.jpg
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/q82/s720x720/1185398_613237602032415_1663044989_n.jpg
Fly it, like you stole it!
0

#144 Useril este offline   Parfenov 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 737
  • Inregistrat: 25-July 13
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu
  • Interests:Aeromodelism

Postat 02 September 2013 - 02:46 PM

Wow, ai lucrat frumos , imi place si cum l-ai vopsit , bafta in continuare si aterizari cat mai line :D
Parfenov Razvan
0

#145 Useril este offline   edisultan 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2068
  • Inregistrat: 16-March 08
  • Gender:Male
  • Location:Tulcea
  • Interests:Aeromodelism, navomodelism

Postat 04 September 2013 - 04:03 PM

Arată deosebit de bine. Cu ce l-ai învelit? La ce greutate l-ai scos?
Văd că ai păstrat proporţiile din plan. Să te bucuri cât mai mult de el. Zboruri line.
Sultan Eduard
0

#146 Useril este offline   RedDevil 

  • Pfiu Drace, zboara!!!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 2111
  • Inregistrat: 16-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Interests:Aero, 3D

Postat 04 September 2013 - 04:16 PM

Vezi postareaedisultan, la 04 September 2013 - 04:03 PM, a spus:

Arată deosebit de bine. Cu ce l-ai învelit? La ce greutate l-ai scos?
Văd că ai păstrat proporţiile din plan. Să te bucuri cât mai mult de el. Zboruri line.


greutatea e cam 450 grame cu totu, e invelit cu scoci colorat de papetarie, e facut dupa vechiul ultron care era ca in planuri, care era prea rupt si nu am vrut sa il repar si l-am refacut asa, fuselaju e din depron de 20mm, coada e din 2 bucati de 3mm, eleroanele, drectia si profundoru din depron de 6mm si aripile taiate la fir cald din polistiren de izolatie de colegu dululutu, aici in poze e dupa reparatie, la maidem am avut un receptor defectuos care pierdea semnalu, antena dezlipit. sa zic asa modelu asta a reiviat din cenusa precedentului, precum un pheonix

Aceasta postare a fost editata de RedDevil: 04 September 2013 - 04:17 PM

Fly it, like you stole it!
0

#147 Useril este offline   edisultan 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2068
  • Inregistrat: 16-March 08
  • Gender:Male
  • Location:Tulcea
  • Interests:Aeromodelism, navomodelism

Postat 04 September 2013 - 06:56 PM

Mulţumesc de informaţii. Încă o dată, bravo.
Sultan Eduard
0

#148 Useril este offline   RedDevil 

  • Pfiu Drace, zboara!!!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 2111
  • Inregistrat: 16-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Interests:Aero, 3D

Postat 04 September 2013 - 07:40 PM

Vezi postareaedisultan, la 04 September 2013 - 06:56 PM, a spus:

Mulţumesc de informaţii. Încă o dată, bravo.


mersi mult
Fly it, like you stole it!
0

#149 Useril este offline   RedDevil 

  • Pfiu Drace, zboara!!!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 2111
  • Inregistrat: 16-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Interests:Aero, 3D

Postat 07 September 2013 - 02:25 PM

Azi i-am facut maidenu, si cu trimari(saptamana trecuta am avut belele la receptor si a facut buf, s-a reparat usor si rapid) zboara de vis, si incet si acrobat si am incercat si un hover mic.
Fly it, like you stole it!
0

#150 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 08 January 2014 - 11:29 AM

Vezi postareaRedDevil, la 07 September 2013 - 02:25 PM, a spus:

Azi i-am facut maidenu, si cu trimari(saptamana trecuta am avut belele la receptor si a facut buf, s-a reparat usor si rapid) zboara de vis, si incet si acrobat si am incercat si un hover mic.


Salutare la toata lumea,
M-am apucat de zbor in Decembrie cand am primit cadou un Spy Hawk iar acum am trecut la construit acest minunat Ultron. Atasat niste poze la cum stau acum. Ii dau batai si sper sa termin cat mai repede, singura problema este ca e prima constructie si nu pot sa zic ca sunt prea priceput cel putin la partea de intaritura.
Am o intrebare la care nu imi este foarte clar. Cum leg eleroanele de aripa principala pentru carma? ( scuze vocabularul dar sunt la capitolul de acomodare).
Multumesc,

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 2014-01-07 22.30.20.jpg
  • Imagine atasata: 2014-01-07 22.35.45.jpg

0

Arata acest topic


  • 7 Pagini +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro