Modelism - RHC Forum: Invitatie la concurs Micro Magic - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 4 Pagini +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Invitatie la concurs Micro Magic .... pentru toti posesorii de MM

#91 Useril este offline   Pletila 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 752
  • Inregistrat: 10-April 03

Postat 29 September 2010 - 01:37 PM

Plus ca ala nu era cantar oficial.Nu avea nici certificat metrologic.
Homo Nauticus
0

#92 Useril este offline   Men 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 634
  • Inregistrat: 05-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 29 September 2010 - 03:47 PM

Nu a fost egaltate de puncte intre mine si Pletila. El a avut 43 de puncte, eu 45. Deci... scuzam arbitrii. Si data viitoare ii informatizez, sa faca Excelu' adunarea
0

#93 Useril este offline   rallyman 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 439
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male

Postat 29 September 2010 - 03:50 PM

da , am si eu o intrebare derivoarele s-a cintarit ?
sau mai bine zis verificat daca sint in parametrii 380-420 g - punctul 3.10 din reglement ?
L'ennui dans ce monde, c'est que les idiots sont sûrs d'eux et les gens censés pleins de doutes
Les bons bateaux ne donnent aucune intelligence à leur propriétaire, et seul le talent permet d'être devant.
0

#94 Useril este offline   Men 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 634
  • Inregistrat: 05-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 29 September 2010 - 04:14 PM

nu, nu s-au cantarit.
0

#95 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 29 September 2010 - 08:03 PM

Vezi postarearallyman, la Sep 29 2010, 01:15 PM, a spus:

I-mi pare rau ca Va derutez ...... promit insa sa o fac mereu
.....


iar te contrazici...!!!...ori iti pare rau ca derutezi(???), ori promiti sa derutezi mereu(!!!)...macar sa stim cum sa procedam...sau ai baut apa dupa federali...ca aia au zis ca socotesc 2 din 3 si au adunat toate 3...credeam ca te-ai clarificat ca avem inclinatii de principiu catre "...ein mensch, ein wort..."(speram sa te fi lamurit pin-acum de chestiunea asta)...inseamna ca sintem intr-o "eroare gresita", dar vom corecta cit mai curind posibil starea de lucruri si vom rectifica registrul de comunicare...am sperat ca ti-ai revenit...insa, in conditiile in care declari public inclinatia spre a deruta...nu se poate manifesta decit dezamagire; asteptari nefondate nu mai vrem.
auf Wiedersehen!
hals und wunders!

Aceasta postare a fost editata de mizzone: 29 September 2010 - 08:17 PM


"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#96 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 29 September 2010 - 08:09 PM

Vezi postareaPletila, la Sep 29 2010, 02:37 PM, a spus:

Plus ca ala nu era cantar oficial.Nu avea nici certificat metrologic.

a fost acelasi cintar pentru toate barcile. si nu a fost schimbat/mutat/luat/readus intre doua cintariri de barci, deci putem presupune, decent, ca nu au fost conditii semnificativ diferite de la o cintarire la alta...
certificat metrologic presupun ca avea, nu cred ca era "de furat", si cita vreme a fost achizitionat din comert, nu cred ca poti pune in vinzare instrumente de masura fara avizare metrologica de tip.
bafta si minuni!

"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#97 Useril este offline   Valteras 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3077
  • Inregistrat: 29-May 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 29 September 2010 - 09:07 PM

Vezi postareamizzone, la Sep 29 2010, 09:03 PM, a spus:

iar te contrazici...!!!...ori iti pare rau ca derutezi(???), ori promiti sa derutezi mereu(!!!)...macar sa stim cum sa procedam...sau ai baut apa dupa federali...ca aia au zis ca socotesc 2 din 3 si au adunat toate 3...credeam ca te-ai clarificat ca avem inclinatii de principiu catre "...ein mensch, ein wort..."(speram sa te fi lamurit pin-acum de chestiunea asta)...inseamna ca sintem intr-o "eroare gresita", dar vom corecta cit mai curind posibil starea de lucruri si vom rectifica registrul de comunicare...am sperat ca ti-ai revenit...insa, in conditiile in care declari public inclinatia spre a deruta...nu se poate manifesta decit dezamagire; asteptari nefondate nu mai vrem.
auf Wiedersehen!
hals und wunders!



Mancatzash!

Un mesaj fara de sleshuri de la Mizzone!
Orice pas inainte e un shut in fund!
0

#98 Useril este offline   Valteras 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3077
  • Inregistrat: 29-May 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 29 September 2010 - 09:08 PM

Vezi postareamizzone, la Sep 29 2010, 09:09 PM, a spus:

schimbat/mutat/luat/readus


A trebuit sa dea iar cu mucii-n fasole...
Orice pas inainte e un shut in fund!
0

Arata acest topic


  • 4 Pagini +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro