Modelism - RHC Forum: micro magic - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 8 Pagini +
  • « Prima
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

micro magic hm.... un fel de kit review

#181 Useril este offline   rallyman 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 439
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male

Postat 16 April 2011 - 03:30 PM

si mai pot continua
aici linkul cu filmele https://picasaweb.go...eat=directlink#

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: DSC_0175.JPG
  • Imagine atasata: DSC_0178.JPG
  • Imagine atasata: DSC_0177.JPG
  • Imagine atasata: DSC_0188.JPG
  • Imagine atasata: DSC_0203.JPG
  • Imagine atasata: DSC_0171.JPG
  • Imagine atasata: DSC_0170.JPG

L'ennui dans ce monde, c'est que les idiots sont sûrs d'eux et les gens censés pleins de doutes
Les bons bateaux ne donnent aucune intelligence à leur propriétaire, et seul le talent permet d'être devant.
0

#182 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 16 April 2011 - 04:15 PM

"....
Miti - nu am pomenit nimic de Leia - va concura incontinuare si pe cit voi putea va avea cele mai bune modele . De asemenea voi contunua sa fac la comanda modele de MicroMagic - de concurat eu la ARMM mai vedem . ..."

[/quote]

...tzzztzzz...faci ce faci, si tot nu vrei sa-ti dezminti abordarea si renumele de "derutant"...
iti amintesc si-ti repet TEXTUAL ceea ce mi-ai declarat exact saptamina trecuta, cind ne-am vazut: "...pe mine nu ma mai intereseaza Micro Magic, sa faca cine-o vrea!..."...din contextul asta, orice om normal ar intelege ca in proiectele SNB nu mai "are loc" nici o abordare adiacenta MM, asa ca N-O DA LA-NTORS...
nu-mi spune ca am visat, exista precedente care demonstreaza altceva...

revenind la MM, am inteles din discutiile recente cu andrei ca ARMM a inteles ca nu au cum sa aiba nici o legatura competitiile de Micro Magic cu NAVIGA, deci EXCLUS vreo legatura cu actuala forma de organizare competitionala a velierelor rc din circul federal...
in acest sens, propun detasarea completa de calendarul acela, stiu cel putin 4 micromagicieni care nu vor participa daca ARMM ar interfera in vreun fel cu acel calendar...

bafta si minuni!

"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#183 Useril este offline   rallyman 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 439
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male

Postat 16 April 2011 - 09:11 PM

Da de fapt care e problema , daca mai concurez eu sau care ? ca nu inteleg . Apox 90 din posturile tale pe acest subiect Micromagic legate ce spun spun sau fac eu , ok e bine si asa , da matale pareri personale legate de constructie , reglaje ,tip de poligon ,calitate arbitarje ,structura concursuri etc nu ai?
Dar de fapt ce ma mir tu ai aflat doar acum ca MicroMagic nu are legatura cu Naviga .......... e conditie de afiliere
la MicroMagic International !!!!
Ce fac eu in garaj e problema mea fac si o mie de Micromagic daca platesc clientii .
Men daca am inteles eu vroia o parere despre date si locatie nu revista CanCan
Si eu sint de acord cu separarea celor doua concursuri - dar sint curios cum o pui in practica cind doi dintre cei trei din conducerea ARMM recte
Dan si Florin fac parte activa si din Circul Federal si participa cu succes si la regatele federatiei de Micromagic ,de abia astept sa vad cum i-i lasi pe dinafara de Dan, Florin , Gyula, Nicu ,Leia , copii lui Ioana de la Megidia si poate si pe mine(daca am sa concurez ) si faci concurs cu Pletila ,F3A - (da stai ca si asta e federal )Dragos Avramescu si Men

Aceasta postare a fost editata de rallyman: 16 April 2011 - 09:16 PM

L'ennui dans ce monde, c'est que les idiots sont sûrs d'eux et les gens censés pleins de doutes
Les bons bateaux ne donnent aucune intelligence à leur propriétaire, et seul le talent permet d'être devant.
0

#184 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 17 April 2011 - 08:24 PM

Vezi postarearallyman, la 16 April 2011 - 09:11 PM, a spus:

Da de fapt care e problema , daca mai concurez eu sau care ? ca nu inteleg . Apox 90 din posturile tale pe acest subiect Micromagic legate ce spun spun sau fac eu , ok e bine si asa , da matale pareri personale legate de constructie , reglaje ,tip de poligon ,calitate arbitarje ,structura concursuri etc nu ai?
Dar de fapt ce ma mir tu ai aflat doar acum ca MicroMagic nu are legatura cu Naviga .......... e conditie de afiliere
la MicroMagic International !!!!
Ce fac eu in garaj e problema mea fac si o mie de Micromagic daca platesc clientii .
Men daca am inteles eu vroia o parere despre date si locatie nu revista CanCan
Si eu sint de acord cu separarea celor doua concursuri - dar sint curios cum o pui in practica cind doi dintre cei trei din conducerea ARMM recte
Dan si Florin fac parte activa si din Circul Federal si participa cu succes si la regatele federatiei de Micromagic ,de abia astept sa vad cum i-i lasi pe dinafara de Dan, Florin , Gyula, Nicu ,Leia , copii lui Ioana de la Megidia si poate si pe mine(daca am sa concurez ) si faci concurs cu Pletila ,F3A - (da stai ca si asta e federal )Dragos Avramescu si Men

in ceea ce priveste pareri despre partea constructiva, inca asteptam si acum o nota la fizica...
referitor la legatura/NElegatura MM cu Naviga, stii foarte bine ca sintem la curent de mai mult timp...
referitor la participarea sau NEparticiparea ta la MM, sint doo aspecte: mi-e greu sa cred ca nici acuma nu ai inteles ca, de regula, agreem doar lucruri clare si fara echivoc, deci inclusiv dilema hamletiana referitoare la MM in SNB...apoi, e de la sine inteles ca, din punct de vedere al concursurilor, la cit de putini sintem cu MM, conteaza si o juma' de participant, daramite 1,5...
despre care "regatele federatiei de MicroMagic" vorbesti/scrii?...
care anume "federatie"?...vezi?..iar esti derutant...d-aia, poate, avem aceste nedumeriri...dac-ai putea sa fii si tu mai clar...
nu intentionez sa las pe dinafara pe nimeni, vreau doar sa stiu daca ma implic sau NU si mai exact IN CE...mai ales acum, cind am aflat ca MM in SNB este exclusiv "problema" matale...(!!!???)
bafta si minuni!
p.s.: nu stiam ca am scris deja 90 de mesaje acilea...multumesc de numaratoare...

Aceasta postare a fost editata de mizzone: 17 April 2011 - 08:26 PM


"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#185 Useril este offline   rallyman 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 439
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male

Postat 18 April 2011 - 08:03 AM

Nu inteleg relevanta notei mele la fizica in conditia in care tot la ala cu nota mica( in conceptia ta ) vii sa-ti faca MM.
Te rog lanureste-ma care sint ceilanti care sint interesati de participarea mea la regate folosirea prenumelui de noblete e derutanta - te intereseaza pe tine sau pe cine ?
scuze , e vorba despre clasa MM organizata de catre federatie cu caracter de clasa NATIONALA FARA LEGATURA CU MM international .A fost creiata ca o trambulina pt noii veniti in velierele rc dar si pentru ceilanti participanti la velierele RC.
Cu implicarea - vrei sa te implici e OK nu vrei iar e Ok dar nu cred ca implicarea ta trebuie sa tina de ce fac eu .Solutiile tehnice gasite de mine in Garaj pt MM sint ale mele ,dar daca vrei sa pui mina sa gasesti si tu altele , te pot ajuta cu placere
Incearca, e mult mai placut sa construiesti sa experimentezi sa navigi decit sa faci recensaminte si recenzii
L'ennui dans ce monde, c'est que les idiots sont sûrs d'eux et les gens censés pleins de doutes
Les bons bateaux ne donnent aucune intelligence à leur propriétaire, et seul le talent permet d'être devant.
0

#186 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 18 April 2011 - 07:26 PM

Vezi postarearallyman, la 18 April 2011 - 08:03 AM, a spus:

Nu inteleg relevanta notei mele la fizica in conditia in care tot la ala cu nota mica( in conceptia ta ) vii sa-ti faca MM.
Te rog lanureste-ma care sint ceilanti care sint interesati de participarea mea la regate folosirea prenumelui de noblete e derutanta - te intereseaza pe tine sau pe cine ?
scuze , e vorba despre clasa MM organizata de catre federatie cu caracter de clasa NATIONALA FARA LEGATURA CU MM international .A fost creiata ca o trambulina pt noii veniti in velierele rc dar si pentru ceilanti participanti la velierele RC.
Cu implicarea - vrei sa te implici e OK nu vrei iar e Ok dar nu cred ca implicarea ta trebuie sa tina de ce fac eu .Solutiile tehnice gasite de mine in Garaj pt MM sint ale mele ,dar daca vrei sa pui mina sa gasesti si tu altele , te pot ajuta cu placere
Incearca, e mult mai placut sa construiesti sa experimentezi sa navigi decit sa faci recensaminte si recenzii

-nota la fizica nu are legatura cu solutiile constructive agreate DE COMUN ACORD, ci dimpotriva;
-la ce anume se refera cuvintul "scuze" (nu ca n-ar fi cazul...): la deciziile unilaterale, sau la o eventuala constientizare a caracterului anacronic al abordarii hamletiene...?
-cu implicarea nu e chiar asa simplu, mai ales din punct de vedere financiar...(!!!???)
-in ceea ce priveste solutiile tehnice SNB utilizate in modelele pe care le-am pilotat, precizam ca au fost si sint aplicate in acestea (modelele pilotate) doar cele agreate DE COMUN ACORD, pentru celelalte asteaptam nota la fizica...
-cit despre invocata clasa de MM creata cu forcepsul la federale, nu reusim deloc sa identificam relevanta sau utilitatea, evident privind lucrurile prin prisma MM-ului NORMAL...aaaa, ca era nevoie de inca ceva care sa ingroase si sa confere mai multa consistenta activitatii lor, pe banii sportivilor, asta pricepem, dar e deosebit de greu de inteles unde e minima rezonabilitate, in conditiile in care actorii federali sint tot aia din trista piesa "uite-s doua, ba nu, sint trei...!"...mie mi-ar fi cel putin RUSINE...!...sau...s-a si uitat marea magarie?...!!!
-de construit modele n-am timp momentan, prefer sa incerc sa aloc putinul timp liber, si putinele resurse de "facut" rc, pilotajului si suportului competitional, dar asta am mai clarificat-o odata, insa, nu-sh' de ce, iti place asa, s-o tot dai "de pereti"...!
pina la urma, ce sa intelegem: cind am fost "derutati": cind mi-ai declarat ca nu te mai intereseaza MM, sau cind ai afirmat aici continuitatea MM-ului in SNB...?
de fapt, incerc sa inteleg alura afirmatiei de atunci, de la poarta...
bafta si minuni!

"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#187 Useril este offline   robert15 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1149
  • Inregistrat: 21-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Galati
  • Interests:veliere rc, mountain bike,

Postat 18 April 2011 - 08:30 PM

:D de la un subiect s-a ajuns la altul si tot asa de nu se mai intelege nimic.pana la urma s-a stabilit ceva separat legat de MM?ramane valabil calendarul de mai sus? pe baza carui tabel se face inscrierea si implicit prezenta la concurs? :yahoo:
Stamate Robert, CSU Galati

sunt perfect sanatos.....mi-au spus vocile
0

#188 Useril este offline   rallyman 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 439
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male

Postat 19 April 2011 - 07:42 AM

Vezi postareastamate, la 18 April 2011 - 08:30 PM, a spus:

:lol: de la un subiect s-a ajuns la altul si tot asa de nu se mai intelege nimic.pana la urma s-a stabilit ceva separat legat de MM?ramane valabil calendarul de mai sus? pe baza carui tabel se face inscrierea si implicit prezenta la concurs? :huh:


Salut , si bine ai venit
procesul de votare ,sau ma rog de dare cu parerea este in curs - nu ti-am vazut insa propunerile tale referitoare
la locatie si data .singura observatie era legata de o etapa la Galati - dar mai sint si alte date si locatii despe ele ce parere ai ?

Vint bun din Pupa la MM
L'ennui dans ce monde, c'est que les idiots sont sûrs d'eux et les gens censés pleins de doutes
Les bons bateaux ne donnent aucune intelligence à leur propriétaire, et seul le talent permet d'être devant.
0

#189 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 19 April 2011 - 08:05 AM

Vezi postareastamate, la 18 April 2011 - 08:30 PM, a spus:

:lol: de la un subiect s-a ajuns la altul si tot asa de nu se mai intelege nimic.pana la urma s-a stabilit ceva separat legat de MM?ramane valabil calendarul de mai sus? pe baza carui tabel se face inscrierea si implicit prezenta la concurs? :huh:

poate ca mai intai ar trebui de vazut citi/care mai sintem...si mai ales "IN CE BARCA"...ca s-au mai vazut in istoria rc recenta planificari si calendare sau alte evenimente, iar la locul faptei erau "...citi organizatori, tot atitia participanti"...deasemenea, nu-i lipsita deloc de interes si intrebarea pusa mai devreme legata de ARBITRAJ...bunavointa si voluntariat, sau competenta RECUNOSCUTA?
bafta si minuni!

Aceasta postare a fost editata de mizzone: 19 April 2011 - 08:08 AM


"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#190 Useril este offline   robert15 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1149
  • Inregistrat: 21-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Galati
  • Interests:veliere rc, mountain bike,

Postat 19 April 2011 - 05:24 PM

90 % din locatii sunt in Bucuresti si doar una singura,daca nu ma insel in afara lui.....deci,despre asta cam ce parere sa am?am facut o propunere referitoare la Galati unde,dupa parerea mea si nu numai, este una dintre cele mai bune locatii(ma refer la balta,vant etc) dar care vad ca a ramas fara niciun rezultat.in rest nu am nimic de adaugat...am vazut ce s-a discutat mai sus si ma abtin de la alte afirmatii.
Stamate Robert, CSU Galati

sunt perfect sanatos.....mi-au spus vocile
0

#191 Useril este offline   rallyman 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 439
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male

Postat 19 April 2011 - 08:23 PM

Vezi postareastamate, la 19 April 2011 - 05:24 PM, a spus:

90 % din locatii sunt in Bucuresti si doar una singura,daca nu ma insel in afara lui.....deci,despre asta cam ce parere sa am?am facut o propunere referitoare la Galati unde,dupa parerea mea si nu numai, este una dintre cele mai bune locatii(ma refer la balta,vant etc) dar care vad ca a ramas fara niciun rezultat.in rest nu am nimic de adaugat...am vazut ce s-a discutat mai sus si ma abtin de la alte afirmatii.

Mai uita-te o data pe postul meu din 5 locatii doar doua sint in Bucuresti -prima si ultima nu prea fac 90% dar ma rog ,
asta nu te opreste sa faci propriile propuneri de locatii - personal nu as umbla la date caci sint destul de bine alese
Hm ,Catusa ..... intradevar locatie buna dar dupa umila mea parere nu e dintre cele mai bune ( simbioza vint= parf am incercat-o pe pielea mea anul trecut cu Valterasu si a fost dementiala ) in fine daca i-mi permiti
si mie o parere personala cele mai bune balti sint Constanta (Sat Vacanta ) si favaorita mea lacul de la Frumoasa .
L'ennui dans ce monde, c'est que les idiots sont sûrs d'eux et les gens censés pleins de doutes
Les bons bateaux ne donnent aucune intelligence à leur propriétaire, et seul le talent permet d'être devant.
0

#192 Useril este offline   rallyman 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 439
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male

Postat 19 April 2011 - 09:18 PM

-nota la fizica nu are legatura cu solutiile constructive agreate DE COMUN ACORD, ci dimpotriva;
-la ce anume se refera cuvintul "scuze" (nu ca n-ar fi cazul...): la deciziile unilaterale, sau la o eventuala constientizare a caracterului anacronic al abordarii hamletiene...?
-cu implicarea nu e chiar asa simplu, mai ales din punct de vedere financiar...(!!!???)
-in ceea ce priveste solutiile tehnice SNB utilizate in modelele pe care le-am pilotat, precizam ca au fost si sint aplicate in acestea (modelele pilotate) doar cele agreate DE COMUN ACORD, pentru celelalte asteaptam nota la fizica...
-cit despre invocata clasa de MM creata cu forcepsul la federale, nu reusim deloc sa identificam relevanta sau utilitatea, evident privind lucrurile prin prisma MM-ului NORMAL...aaaa, ca era nevoie de inca ceva care sa ingroase si sa confere mai multa consistenta activitatii lor, pe banii sportivilor, asta pricepem, dar e deosebit de greu de inteles unde e minima rezonabilitate, in conditiile in care actorii federali sint tot aia din trista piesa "uite-s doua, ba nu, sint trei...!"...mie mi-ar fi cel putin RUSINE...!...sau...s-a si uitat marea magarie?...!!!
-de construit modele n-am timp momentan, prefer sa incerc sa aloc putinul timp liber, si putinele resurse de "facut" rc, pilotajului si suportului competitional, dar asta am mai clarificat-o odata, insa, nu-sh' de ce, iti place asa, s-o tot dai "de pereti"...!
pina la urma, ce sa intelegem: cind am fost "derutati": cind mi-ai declarat ca nu te mai intereseaza MM, sau cind ai afirmat aici continuitatea MM-ului in SNB...?
de fapt, incerc sa inteleg alura afirmatiei de atunci, de la poarta...
bafta si minuni!
[/quote]
te maninca e clar dar hai sa vedem ce anume
1) solutii constructive agreate de comun acord? adicatelea eu le-am gindit ,experimentat , si executat eu le-am montat pe barca si tu le-ai vazut gata montate si asta inseamna ca le-ai aprobat ? Ok , gindeste-le, executa-le singur de aici inainte si spor la aprobat
2)Solutiile inventate de mine in Garajul Meu le aplic cind si cum vreau eu pt tot eu le-am inventat .
3) Este pentru ultima data cind i-ti mai explic despre clasa nationala MM . A fost infintata la propunerea lui Nicu Mitu si votata in Comisia Centrala de Navomodele ca o clasa Nationala ( fara nici o continuare externa -doar pe plan national ) care sa se constituie ca o trambulina pentru noii venti (si nu numai )inlumea velierelor rc .Noua clasa NU A AVUT
NICIODATA INTENTIA SA SE SUBSTITUIE SAU SA INLOCUIASCA ARMM. Si CHIAR E PUNCT .
Sintem vreo 10-11 sportivi legitimati care apreciem acesta clasa nationala - care este relevanta faptului ca tu nelegitmat( deci persoana ne implicata in circuitul federal) nu vezi utilitatea ei ?
4)Marea Rusine ? pai ce am facu-o eu sau destinatarul finei aluzii cu arbitarjul -competenta RECUNOSCUTA - mai tii minte justificarea - au venit la mine sportivi care mi-au spus ca daca ei platesc trei regate trei sa se socoteasca- stim si persoanele in cauza - dar stii ceva in cadrul mult hulitei (de catre tine )Comisii de navo s-a gasit si rezolvarea acestei penibile situatii . Numarul de regate luate in calcul la stabilirea clasamentului este mai mic cu 1 decit numarul regatelor disputate ._ Simplu nu ?
5)Ia-ti MM -ul la balta cit de des poti du-te si te antreneaza si nu mai murii de grija mea .
6) Eu voi continua sa construiesc MM aita timp cit voi avea cereri si clienti. Tu vei face ce vei vrea - traim intr-o tara libera ,

Stima

Aceasta postare a fost editata de rallyman: 19 April 2011 - 09:22 PM

L'ennui dans ce monde, c'est que les idiots sont sûrs d'eux et les gens censés pleins de doutes
Les bons bateaux ne donnent aucune intelligence à leur propriétaire, et seul le talent permet d'être devant.
0

#193 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 20 April 2011 - 08:05 AM

te maninca e clar dar hai sa vedem ce anume
1) solutii constructive agreate de comun acord? adicatelea eu le-am gindit ,experimentat , si executat eu le-am montat pe barca si tu le-ai vazut gata montate si asta inseamna ca le-ai aprobat ? Ok , gindeste-le, executa-le singur de aici inainte si spor la aprobat
2)Solutiile inventate de mine in Garajul Meu le aplic cind si cum vreau eu pt tot eu le-am inventat .
3) Este pentru ultima data cind i-ti mai explic despre clasa nationala MM . A fost infintata la propunerea lui Nicu Mitu si votata in Comisia Centrala de Navomodele ca o clasa Nationala ( fara nici o continuare externa -doar pe plan national ) care sa se constituie ca o trambulina pentru noii venti (si nu numai )inlumea velierelor rc .Noua clasa NU A AVUT
NICIODATA INTENTIA SA SE SUBSTITUIE SAU SA INLOCUIASCA ARMM. Si CHIAR E PUNCT .
Sintem vreo 10-11 sportivi legitimati care apreciem acesta clasa nationala - care este relevanta faptului ca tu nelegitmat( deci persoana ne implicata in circuitul federal) nu vezi utilitatea ei ?
4)Marea Rusine ? pai ce am facu-o eu sau destinatarul finei aluzii cu arbitarjul -competenta RECUNOSCUTA - mai tii minte justificarea - au venit la mine sportivi care mi-au spus ca daca ei platesc trei regate trei sa se socoteasca- stim si persoanele in cauza - dar stii ceva in cadrul mult hulitei (de catre tine )Comisii de navo s-a gasit si rezolvarea acestei penibile situatii . Numarul de regate luate in calcul la stabilirea clasamentului este mai mic cu 1 decit numarul regatelor disputate ._ Simplu nu ?
5)Ia-ti MM -ul la balta cit de des poti du-te si te antreneaza si nu mai murii de grija mea .
6) Eu voi continua sa construiesc MM aita timp cit voi avea cereri si clienti. Tu vei face ce vei vrea - traim intr-o tara libera ,

Stima
[/quote]

hm...uite ca la asta nu m-am gindit...o noua dilema...de fapt, nu cred ca pe "inventiile" tale isi poate asuma cineva patentul...nu are cum!...
despre solutii constructive, e, astea sint altceva...intradevar...dar "inventiile"...(!!!!)
revenind la MM, tot nu inteleg rostul "clasei nationale"(!!!!???), strict in context NORMAL...
si hotaraste-te: cind ai mintit? cind mi-ai spus ca nu te mai intereseaza MM, sau acuma, cind spui ca te intereseaza?...ca de fapt d-acilea a pornit dilema...nu am reusit sa inteleg cind anume ai mintit si cind anume ai spus adevarul(???!!!...desi ai afirmat la un moment dat ca nu mai e cazul...???)...
ca daca rememoram un pic istoria debutului MM in SNB, parca-parca nu ai fost chiar asa ...solitar...
dar, deh, e la moda ca atunci sint reperati "les sacs dans le panier", sa apara amnezii instantanee...
spor la construit MM-uri, dar, vorba lui Z.S.: "Sa nu uiti, Darie!..."...
bafta si minuni!

"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#194 Useril este offline   Men 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 634
  • Inregistrat: 05-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 27 April 2011 - 12:20 AM

Desi cred ca majoritatea celor interesati stiu deja, cred ca nu e lipsit de sens sa atarg atentia asupra modificarilor de regulament MMI, versiunea 5, ianuarie 2011. Modificarile sunt minore, dar sunt:
1. Dimensiunea minima a cifrelor de la numarul de vela (regula 5.5) devine 60mm, latimea 8mm (in regulametul vechi era admis de la 40mm)
2. Fig 2 din anexe dispare iar fig.3 devine 2.
3. In tabela de definire componente "rczeilen.nl product no 900804" se inlcuieste cu "Graupner no 2014c"

Regulamentul, in forma sa ultima poate fi descarcat de la MMI rules v5 - 01-2011
0

#195 Useril este offline   Men 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 634
  • Inregistrat: 05-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 27 April 2011 - 06:57 PM

Am amanat termenul de decizie al locatiilor atat cat s-a putut. Oricine poate observa ca reactiile au fost destul de "palide" in ceea ce priveste propunerea de locatii. Asa ca a trebuit sa luam niste decizii totusi, timpul trece...

Asa ca, iata ce avem in vedere

Programul regatelor ARMM 2011

Locatiile in studiu vor fi completate pe parcurs. Sper ca programul sa convina cat mai multor participanti.

Va asteptam cu placere "la lac", fie ca sunteti concurenti sau numai spectatori (ARMM primeste si membri simpatizanti)

Stima si consideratia
0

#196 Useril este offline   Cataero 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 325
  • Inregistrat: 14-September 06

Postat 30 April 2011 - 08:44 AM

Gata si 33.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: MM33.JPG

0

#197 Useril este offline   Dan Stroie 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 117
  • Inregistrat: 02-December 09
  • Gender:Male

Postat 30 April 2011 - 09:55 AM

Felicitari!

Sper sa ne vedem sambata viitoare pe lac la primul concurs de anul acesta organizat de ARMM.
0

#198 Useril este offline   robert15 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1149
  • Inregistrat: 21-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Galati
  • Interests:veliere rc, mountain bike,

Postat 30 April 2011 - 10:41 AM

felicitari pentru finalizarea modelului.imi place coloritul. :p
Stamate Robert, CSU Galati

sunt perfect sanatos.....mi-au spus vocile
0

#199 Useril este offline   robert15 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1149
  • Inregistrat: 21-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Galati
  • Interests:veliere rc, mountain bike,

Postat 30 April 2011 - 10:17 PM

:rolleyes:

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: DSCF0104.jpg

Stamate Robert, CSU Galati

sunt perfect sanatos.....mi-au spus vocile
0

#200 Useril este offline   Cataero 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 325
  • Inregistrat: 14-September 06

Postat 01 May 2011 - 04:09 PM

33 la apa!

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 1.jpg
  • Imagine atasata: 2.jpg
  • Imagine atasata: 3.jpg

0

#201 Useril este offline   rallyman 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 439
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male

Postat 01 May 2011 - 06:01 PM

Vezi postareaCataero, la 01 May 2011 - 04:09 PM, a spus:

33 la apa!

VINT BUN DIN PUPA , sa te bucuri de el si de navigatia cu el .
L'ennui dans ce monde, c'est que les idiots sont sûrs d'eux et les gens censés pleins de doutes
Les bons bateaux ne donnent aucune intelligence à leur propriétaire, et seul le talent permet d'être devant.
0

#202 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 01 May 2011 - 08:37 PM

Vezi postareaCataero, la 01 May 2011 - 04:09 PM, a spus:

33 la apa!

eee...
da' ce vele "smekere" avem(???)...!...felicitari!...
bafta si minuni!

"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#203 Useril este offline   Valteras 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3077
  • Inregistrat: 29-May 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 02 May 2011 - 11:26 AM

Vezi postareaCataero, la 30 April 2011 - 08:44 AM, a spus:

Gata si 33.


Foarte tare!
Ii doresc piesei aleia rosii care prinde impingatorul de ghiul randei (piesa ce o are Razvan de la mine), sa aibe parte de cele mai ale naibii de perfecte vanturi de travers si sa treaca linia de sosire numai in plutonul fruntas!

Wellcome to the club si fa-ti rost de bandaje de alea elastice de pus la genunchi, ca sa nu-ti tremure in timpul regatelor!
Orice pas inainte e un shut in fund!
0

#204 Useril este offline   rallyman 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 439
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male

Postat 02 May 2011 - 07:41 PM

Vezi postareaValteras, la 02 May 2011 - 11:26 AM, a spus:

Foarte tare!
Ii doresc piesei aleia rosii care prinde impingatorul de ghiul randei (piesa ce o are Razvan de la mine), sa aibe parte de cele mai ale naibii de perfecte vanturi de travers si sa treaca linia de sosire numai in plutonul fruntas!


Ca sa fiu corect , ideia si mai ales materialul ( al dracului de bun - mai ales cel mare -)e de la tine ,dar nu si piesa aia ! Aia originala ' Valterasu made' e pusa bine

Aceasta postare a fost editata de rallyman: 02 May 2011 - 07:43 PM

L'ennui dans ce monde, c'est que les idiots sont sûrs d'eux et les gens censés pleins de doutes
Les bons bateaux ne donnent aucune intelligence à leur propriétaire, et seul le talent permet d'être devant.
0

#205 Useril este offline   Men 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 634
  • Inregistrat: 05-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 02 May 2011 - 07:59 PM

Cu scuzele de rigoare pentru desincronizare, voi posta aici anuntul de cursa cand voi avea toate datele. Va fi sambata aceasta (conform programului) la Baneasa intr-o locatie noua. Pana atunci am rugamintea catre toti participantii sa transmita un mail la andreiatmicromagic.ro pentru a-si anunta participarea (asta pana perfectam un sistem mai inteligent de inscriere pe site). Multumesc pentru intelegere.

Stima si consideratiunea
0

#206 Useril este offline   rallyman 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 439
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male

Postat 04 March 2012 - 03:29 PM

O noua versiune goosneck - evident rulmenti si carbon - noutatea se poate face pentru fiecare rind de vele si este universal _ adica se poate folosii si pentru catarg de 6mm si pentru cel de 5 mm ( cel cu care vine echipat kit-ul )

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: goosneck micro magic 004.rhc.jpg
  • Imagine atasata: goosneck micro magic 006.rhc.jpg
  • Imagine atasata: goosneck micro magic 007.rhc.jpg

L'ennui dans ce monde, c'est que les idiots sont sûrs d'eux et les gens censés pleins de doutes
Les bons bateaux ne donnent aucune intelligence à leur propriétaire, et seul le talent permet d'être devant.
0

#207 Useril este offline   rallyman 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 439
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male

Postat 04 March 2012 - 03:31 PM

comparativ model vechi model nou

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: goosneck micro magic 001.rhc.jpg
  • Imagine atasata: goosneck micro magic 002.rhc.jpg

L'ennui dans ce monde, c'est que les idiots sont sûrs d'eux et les gens censés pleins de doutes
Les bons bateaux ne donnent aucune intelligence à leur propriétaire, et seul le talent permet d'être devant.
0

#208 Useril este offline   rallyman 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 439
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male

Postat 04 March 2012 - 03:34 PM

Exemplificarea la ce spuneam fiecare rind de vele gata echipata - rindul 2

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: goosneck micro magic 010.rhc.jpg

L'ennui dans ce monde, c'est que les idiots sont sûrs d'eux et les gens censés pleins de doutes
Les bons bateaux ne donnent aucune intelligence à leur propriétaire, et seul le talent permet d'être devant.
0

#209 Useril este offline   rallyman 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 439
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male

Postat 04 March 2012 - 03:36 PM

rindul 3 si o comparatie cu modelul anterior .

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: goosneck micro magic 008.rhc.jpg

L'ennui dans ce monde, c'est que les idiots sont sûrs d'eux et les gens censés pleins de doutes
Les bons bateaux ne donnent aucune intelligence à leur propriétaire, et seul le talent permet d'être devant.
0

#210 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 06 October 2013 - 07:20 PM

MM lui Pletila a ajuns la mine.

Azi l-am scos la apa prima oara. Pak Ni-Zn de 3 celule de la HK, receptor Orange cu o antena mica si scurta, voltspy, statie JR9303. Greutate totala 912g.

La Chitila a mers foarte frumos pe apa.



De fapt o sa vorbesc cu Andrei, poate tinem niste intalniri acolo, locul e foarte prietenos si accesibil.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMG_7683.JPG
  • Imagine atasata: IMG_7685.JPG
  • Imagine atasata: IMG_7700.JPG
  • Imagine atasata: IMG_7701.JPG

0

Arata acest topic


  • 8 Pagini +
  • « Prima
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro