Modelism - RHC Forum: micro magic - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 8 Pagini +
  • « Prima
  • 6
  • 7
  • 8

micro magic hm.... un fel de kit review

#211 Useril este offline   rallyman 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 439
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male

Postat 10 October 2013 - 12:06 PM

Vint bun din pupa -
dar greu modelul -arunca urgent afara 50 grame . Voltspy-ul in primul rind -total inutil .

Aceasta postare a fost editata de rallyman: 10 October 2013 - 12:08 PM

L'ennui dans ce monde, c'est que les idiots sont sûrs d'eux et les gens censés pleins de doutes
Les bons bateaux ne donnent aucune intelligence à leur propriétaire, et seul le talent permet d'être devant.
0

#212 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 10 October 2013 - 05:35 PM

Multam, asa e in plan dar am ramas deocamdata fara regulatoare de 5v sa pun la lipo. Voltspy e pentru linistea mea ca pakurile astea NiZn sunt o mare necunoscuta (l-am luat pentru un planor).

La Pletila era chiar mai greu din ce am citit.

Din ce am inteles e construit de un anume rallyman si e facut meserias, daca merge prost e numai vina mea.

Vezi postarearallyman, la 10 October 2013 - 12:06 PM, a spus:

Vint bun din pupa -
dar greu modelul -arunca urgent afara 50 grame . Voltspy-ul in primul rind -total inutil .

0

#213 Useril este offline   rallyman 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 439
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male

Postat 10 October 2013 - 09:53 PM

Sfatul vine de la "meserias " un model ok (MM racing - nu vrajeala aia de MM Carbon ) trebuie sa cantareasca gata de start 860,5 grame
La masa si volumul unui MM 60 grame este imens - indiferent de abilitatile tale de skipper .
un acc lipo de 800 mAh sau 4-5 Nimh de 55o mAh sint suficienti pentru o zi de navigat in rindul 1
exista intradevar un curent de opinie cu privire la folosirea unui acumulator mai greu de tipul 1600- 2100 Nimh in timpul regatelor cu rindul 2 catre 3 si cu 3 constant cu repozitionarea lui catre pupa pentru echilibrare - dar asta e o discutie mai ampla
Incearca sa-i pui un derivor de clasic cu lestul la 25 mm si adu-l in greutate ai sa fii surprins ce poate sa faca .
spre stiinta ! Pletila l-a vrut frumos nu de curse . - uita-te atent la modelele banditilor aia de Mitzi ,Catalin si mai nou la Georgica
L'ennui dans ce monde, c'est que les idiots sont sûrs d'eux et les gens censés pleins de doutes
Les bons bateaux ne donnent aucune intelligence à leur propriétaire, et seul le talent permet d'être devant.
0

#214 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 11 October 2013 - 04:55 PM

Micromagic in lucru (la borian) - la inceput cutia pare goala si piese putine dupa care pare ca sunt prea multe.

Pe al meu deocamdata il las cum e. Inainte de fineturi trebuie sa invat sa navighez.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMG_7756.JPG
  • Imagine atasata: IMG_7759.JPG

0

#215 Useril este offline   Borian 

  • autonom
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 664
  • Inregistrat: 05-December 08
  • Gender:Not Telling
  • Location:-
  • Interests:-

Postat 21 October 2013 - 01:00 PM

Intrebare la meseriasi : Pozitia ancorelor sarturilor de pe punte este critica ? Unii nici nu le mai pun, care e treaba cu ele ?

Multumesc anticipat !
0

#216 Useril este offline   Borian 

  • autonom
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 664
  • Inregistrat: 05-December 08
  • Gender:Not Telling
  • Location:-
  • Interests:-

Postat 22 October 2013 - 02:10 AM

Si mai am o intrebare, cum se determina linia de plutire optima ? ... Pt fixareaa plumbului pe derivor, trebuie sa stiu linia de plutire ... cum fac asta ?

Este cumva de la mijlocul etravei pina la marginea superioara a oglinzii ?

Multumesc.
0

#217 Useril este offline   robert15 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1149
  • Inregistrat: 21-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Galati
  • Interests:veliere rc, mountain bike,

Postat 22 October 2013 - 09:54 AM

Vezi postareaBorian, la 21 October 2013 - 01:00 PM, a spus:

Intrebare la meseriasi : Pozitia ancorelor sarturilor de pe punte este critica ? Unii nici nu le mai pun, care e treaba cu ele ?

Multumesc anticipat !

Daca folosesti teava de 6 nu mai iti trebuie sarturi.
Stamate Robert, CSU Galati

sunt perfect sanatos.....mi-au spus vocile
0

#218 Useril este offline   rallyman 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 439
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male

Postat 22 October 2013 - 01:25 PM

Vezi postareaBorian, la 22 October 2013 - 02:10 AM, a spus:

Si mai am o intrebare, cum se determina linia de plutire optima ? ... Pt fixareaa plumbului pe derivor, trebuie sa stiu linia de plutire ... cum fac asta ?

Este cumva de la mijlocul etravei pina la marginea superioara a oglinzii ?

Multumesc.


uita-te la posturile nr 1,2, ,3, 5,6 si vezi ansamblul care te ajuta sa montezi corect lestul pe derivor ,i-l construiesti- sau pui totul in masina si i-l lipesti la SNB ! date de contact la Stigmas!
L'ennui dans ce monde, c'est que les idiots sont sûrs d'eux et les gens censés pleins de doutes
Les bons bateaux ne donnent aucune intelligence à leur propriétaire, et seul le talent permet d'être devant.
0

Arata acest topic


  • 8 Pagini +
  • « Prima
  • 6
  • 7
  • 8

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro