Modelism - RHC Forum: P-51D Mustang .60 - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 5 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »

P-51D Mustang .60 Will Hobby

#31 Useril este offline   icounter 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 259
  • Inregistrat: 07-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti

Postat 03 September 2009 - 10:03 AM

nu sunt eu avizat sa ma pronunt. Dar din ce am citit, cele mai eficiente elici sunt cele cu 2 pale. Asa ca eu as pune cu 3 pale sa fie la mijloc :rolleyes:
0

#32 Useril este offline   lefmir 

  • Chupacabra
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 724
  • Inregistrat: 14-March 09
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti

  Postat 03 September 2009 - 10:08 AM

Vezi postareaicounter, la Sep 3 2009, 11:03 AM, a spus:

nu sunt eu avizat sa ma pronunt. Dar din ce am citit, cele mai eficiente elici sunt cele cu 2 pale. Asa ca eu as pune cu 3 pale sa fie la mijloc :rolleyes:

in primele dati o sa-i pun elice cu 2 pale...
o sa ma obisnuiesc cu modelul la un moment dat...o sa incerc probabil si cu 4 pale, dar ma interesa ce dimensiune imi trebuie. cred ca o sa trebuiasca sa umblu la unghiul motor.
Faza cu tripala nu ma incanta, pentru ca trebuie sa cumpar con special, si asta chiar ca nu-l gasesc la noi. asa la aia in 4 pale, mai dau alte 2 gauri in laterala si am rezolvat problema.

Aceasta postare a fost editata de lefmir: 03 September 2009 - 10:18 AM

0

#33 Useril este offline   Porumbeu 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 824
  • Inregistrat: 09-July 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aero, Auto

Postat 03 September 2009 - 10:34 AM

Pack-ul este proaspat incarcat?
De cate celule este?
Este un jumper pe voltspy, vezi sa fie setat la nr de celule 4,8-6v
Tot din cauza asta m-am dat pe lipo...
0

#34 Useril este offline   lefmir 

  • Chupacabra
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 724
  • Inregistrat: 14-March 09
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti

Postat 03 September 2009 - 10:38 AM

Vezi postareaPorumbeu, la Sep 3 2009, 11:34 AM, a spus:

Pack-ul este proaspat incarcat?
De cate celule este?
Este un jumper pe voltspy, vezi sa fie setat la nr de celule 4,8-6v
Tot din cauza asta m-am dat pe lipo...

pack-ul e dupa o sesiune de zbor, l-am masurat cu multimetrul, are 5,2V, deci se poate cataloga incarcat.
4 celule, 4,8V...e setat cum trebuie.
deci e normal sa faca asa?
0

#35 Useril este offline   icounter 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 259
  • Inregistrat: 07-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti

Postat 03 September 2009 - 11:11 AM

Vezi postarealefmir, la Sep 3 2009, 11:38 AM, a spus:

pack-ul e dupa o sesiune de zbor, l-am masurat cu multimetrul, are 5,2V, deci se poate cataloga incarcat.
4 celule, 4,8V...e setat cum trebuie.
deci e normal sa faca asa?


pack-ul legat la consumator, e posibil sa ii scada mai mult tensiunea. Oricum cam riscant zic eu. Incearca cu un pack cu capacitate mai mare(incarcat), sa vezi macar daca iti face la fel.
0

#36 Useril este offline   adrian82 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 143
  • Inregistrat: 07-August 09
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:eletronica-aeromodelism-masini

Postat 03 September 2009 - 01:20 PM

volt spayul trage 15 mA deci un consum infim.
0

#37 Useril este offline   icounter 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 259
  • Inregistrat: 07-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti

Postat 03 September 2009 - 02:12 PM

Vezi postareaadrian82, la Sep 3 2009, 02:20 PM, a spus:

volt spayul trage 15 mA deci un consum infim.


bine ... eu ma refeream si la servo-uri ca fiind consumatori.

Aceasta postare a fost editata de icounter: 03 September 2009 - 02:13 PM

0

#38 Useril este offline   lefmir 

  • Chupacabra
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 724
  • Inregistrat: 14-March 09
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti

Postat 03 September 2009 - 02:13 PM

ok...l-am incarcat, acum e pe primul led verde, dar tot palpaie cand dau de servouri, e normal? asa mare e scaderea de tensiune cand actionez servourile?
0

#39 Useril este offline   Calin 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2468
  • Inregistrat: 11-June 07

Postat 03 September 2009 - 02:15 PM

daca ai servouri puternice si/sau pack slabutz e normala caderea de voltaj... eu n-as avea incredere in packul ala si as opta pentru ceva subC... mai grosute putin care n-au caderea asa mare. Daca voltajul coboara sub 4v unele receptoare se pot reseta in aer!

De asemenea daca mecanic intreg ansamblu se misca greu (balamale blocate, montate gresit etc) consumul creste considerabil.

Aceasta postare a fost editata de Calin: 03 September 2009 - 02:18 PM



0

#40 Useril este offline   icounter 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 259
  • Inregistrat: 07-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti

Postat 03 September 2009 - 02:16 PM

Vezi postarealefmir, la Sep 3 2009, 03:13 PM, a spus:

ok...l-am incarcat, acum e pe primul led verde, dar tot palpaie cand dau de servouri, e normal? asa mare e scaderea de tensiune cand actionez servourile?


e posibil. Am mai auzit si ca servourile mai "no name" au un consum mai ridicat (nu dati in mine, asa am auzit si eu).
Si ma gandesc ca trag prea puternic de baterie. Parerea mea.
0

#41 Useril este offline   adrian82 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 143
  • Inregistrat: 07-August 09
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:eletronica-aeromodelism-masini

Postat 03 September 2009 - 02:56 PM

monteaza un condensator de 1000-2000uF/16 volti pe partea de alimentare intre plus si minus si vezi daca mai palapaie . Oare ce curent iti trage un servo cati mA ai masurat ?
0

#42 Useril este offline   lefmir 

  • Chupacabra
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 724
  • Inregistrat: 14-March 09
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti

Postat 03 September 2009 - 02:58 PM

Vezi postareaicounter, la Sep 3 2009, 03:16 PM, a spus:

e posibil. Am mai auzit si ca servourile mai "no name" au un consum mai ridicat (nu dati in mine, asa am auzit si eu).
Si ma gandesc ca trag prea puternic de baterie. Parerea mea.

nu cred ca are vreo legatura...ar consuma mai mult daca ar avea motorasul mai mare si daca are motorasul mai mare are cuplu mai mare. ori astea au 3,5 kg cuplu la 4,8V...
0

#43 Useril este offline   lefmir 

  • Chupacabra
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 724
  • Inregistrat: 14-March 09
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti

Postat 03 September 2009 - 03:00 PM

Vezi postareaadrian82, la Sep 3 2009, 03:56 PM, a spus:

monteaza un condensator de 1000-2000uF/16 volti pe partea de alimentare intre plus si minus si vezi daca mai palapaie . Oare ce curent iti trage un servo cati mA ai masurat ?

nu pot sa masor pentru ca mufa de la servo intra direct in receptor si nu am acces la fire...

Aceasta postare a fost editata de lefmir: 03 September 2009 - 03:01 PM

0

#44 Useril este offline   icounter 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 259
  • Inregistrat: 07-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti

Postat 03 September 2009 - 03:20 PM

Vezi postarealefmir, la Sep 3 2009, 04:00 PM, a spus:

nu pot sa masor pentru ca mufa de la servo intra direct in receptor si nu am acces la fire...


nu stiam ce servo-uri ai, si cu ce cuplu.
ideea cu condensatorul e posibil sa ajute. poti incerca daca ai la indemana.

ex

Aceasta postare a fost editata de icounter: 03 September 2009 - 03:21 PM

0

#45 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 03 September 2009 - 03:39 PM

Vezi postarealefmir, la Sep 3 2009, 04:00 PM, a spus:

nu pot sa masor pentru ca mufa de la servo intra direct in receptor si nu am acces la fire...

Nu pe servo direct trebuie sa masori ( caci asa masori doar consumul unuia singur ) ci pe ramura
de alimentare.
Daca Pack-ul intra direct in receptor, ia si tu un prelungitor de servo si faci asa :

un capat al prelungitorului il bagi in receptor, in celalalt capat al prelungitorului bagi pack-ul iar unul din firele prelungitorului de servo il tai, ( asta e, stiinta cere sacrificii ) il dezizolezi ambele capete si intre cele doua capete dezizolate inseriezi um Ampermetru.
Miscand de toate comenzile din statie , toate servourile vor consuma iar Ampermetru va arata consumul.
Il postezi pe forum si astepti pareri de la cei priceputi in electronica.

Daca poti imprumuta un alt Pack ar fi si mai bine si sa vezi daca face si cu ala la fel ! Daca nu face urat este clar ai pack-ul slab , daca face pot fi mai multe cauze si poti
proceda asa :

1- incearca sa muti voltspy-ul pe alt model al unui prieten ( eventual de unde imprumuti pack -ul ) utilizand pack-ul lui si daca si la el face inseamna ca
voltspy-ul este prost.
2 - daca te lamuresti ca voltspy-ul este bun pe modelul prietenului, muta si pack-ul tau pe modelul prietenului si daca nu face urat inseamna ca si voltspy si pack sunt O.K.

si atunci tu ai un servo sau mai multe care consuma enorm si va trebui sa il gasesti inainte sa-si gaseasca sfarsitul frumosul tau model.

Asa ca :
intai scoti toate servourile si bagi doar cate unul pe rand si il misti din statie sa vezi ce face voltspy-ul poate ai noroc si il depistezi pe cel energofag doar cu ajutorul voltspy-ului.
Daca nu :
tot ai stricat prelungitorul de servo , si, il vei monta la fel cum am explicat mai sus in cazul pack-ului , numai ca acum il vei baga pe rand cu un capt in receptor
pe canalul pe al carui servo il vei testa iar in celalalt capat in loc de pack vei baga servoul testat.
Nu uita sa inseriezi si Ampermetrul si sa ai celelalte servouri scoase din receptor.
Faci aceasi operatie cu toate servourile , notezi consumul fiecarui servo si decizi sau postezi pe forum si astepti sugestii de la cei priceputi in electronica !

Bafta !
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#46 Useril este offline   lefmir 

  • Chupacabra
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 724
  • Inregistrat: 14-March 09
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti

Postat 03 September 2009 - 03:50 PM

Vezi postareaCalin, la Sep 3 2009, 03:15 PM, a spus:

De asemenea daca mecanic intreg ansamblu se misca greu (balamale blocate, montate gresit etc) consumul creste considerabil.

nu caraie la capat de cursa, deci consider ca nu consuma, de fapt se si vede pe volt spy ca se stabilizeaza.
o sa incerc sa fac tot ce mi-ati spus aici...poate ii dau de cap...
Multumesc mult!

Later edit: pack-ul e de la Jamara, de 2500mah. nu e bun?

Aceasta postare a fost editata de lefmir: 03 September 2009 - 03:58 PM

0

#47 Useril este offline   adrian82 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 143
  • Inregistrat: 07-August 09
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:eletronica-aeromodelism-masini

Postat 03 September 2009 - 04:13 PM

e de discutat totusi ai pus aparatul de masura pe plus si minus de la baterie si in acelasi timp dai comenzi la servo ... daca tensiunea pica sub 4,8-4,6V mai adaugi inca un acumulator de 1,2V-1300mA sau cumperi acumulator de 2500mA/7,4V si un mic stabilizator 5/6V . Daca si mie o sa-mi apara bele si dupa ce voi pune un filtru trece jos realizat dint-un condensator si o bobina ( filtru deparazitar auto ) si tot pica tensiune si face ca naiba in final cumpar un acumulator mai puternic. Ideea e daca ai un acumulator care asigura un curent mai mare poti verifica dar in limita 5-6V maxim 6V peste trebuie doar cu stabilizare la 6V .
Consumul il poti loa in calcul si cu raioul care papa 5-10mA maxim -15mA volt spy + un singur servo care se duce la 30-40mA aproximativ si le iei pe rand ... scazi curentul de la partea radio si de la volt spy si obti curentul pe care un singur servo il consuma.

Aceasta postare a fost editata de adrian82: 03 September 2009 - 04:15 PM

0

#48 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 03 September 2009 - 04:49 PM

Vezi postarealefmir, la Sep 3 2009, 04:50 PM, a spus:

nu caraie la capat de cursa, deci consider ca nu consuma, de fapt se si vede pe volt spy ca se stabilizeaza.
o sa incerc sa fac tot ce mi-ati spus aici...poate ii dau de cap...
Multumesc mult!

Later edit: pack-ul e de la Jamara, de 2500mah. nu e bun?


Acelasi pack il am si eu pe doua modele din care unul de 3D cu suprafete de comanda imense si cand este incarcat
fac cu el 4 zboruri de 7 min ( are rezervor mic ) si nu se misca nimic la voltspy si mai zbor si a II a zi tot 3-4 zboruri .
Am servouri Futaba 3003 iar volt spy-ul este de la Botosani cel cu 10 led-uri.
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#49 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 03 September 2009 - 06:09 PM

Daca cu:
http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wti00...=LXVTE9&P=0
se misca de pe ultimul LED eu o (bateria) mananc in fata marii adunari generale.

Aceasta postare a fost editata de dan_mitea: 03 September 2009 - 06:22 PM

0

#50 Useril este offline   lefmir 

  • Chupacabra
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 724
  • Inregistrat: 14-March 09
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti

Postat 03 September 2009 - 07:50 PM

am masurat.
avem asa:
receptor+volt spy: infim, 40mah sau ceva de genul;
profundor: 200mah;
carma: 500mah, daca dau ca dementu de ea trece de 1ah(nu mi s-a intamplat niciodata sa dau asa repede de ea), cred ca e asa mare pentru ca am si roata din fata conectata;
acceleratie: 300mah;
eleroane : 200mah bucata;
deci avem in total 1,44Ah, dar nu le actionez pe toate o data...

E mult? e putin?

Aceasta postare a fost editata de lefmir: 03 September 2009 - 07:51 PM

0

#51 Useril este offline   adrian82 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 143
  • Inregistrat: 07-August 09
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:eletronica-aeromodelism-masini

Postat 03 September 2009 - 08:03 PM

vezi daca e mult atunci cand pica tensiunea sub valoarea de 4,8V - conecteaza in paralel pe baterie voltmetru si vezi daca pica sub valoarea de 4,8V. Daca iti indica 3V comutand 2 servouri parerea mea cumperi un acumulator de capacitate mai mare daca nu , totul se rezuma la filtraj asta datorita curentilor de fuga prin firele dinspre baterie -receptor servouri.
0

#52 Useril este offline   lefmir 

  • Chupacabra
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 724
  • Inregistrat: 14-March 09
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti

Postat 03 September 2009 - 08:13 PM

Vezi postareaadrian82, la Sep 3 2009, 09:03 PM, a spus:

vezi daca e mult atunci cand pica tensiunea sub valoarea de 4,8V - conecteaza in paralel pe baterie voltmetru si vezi daca pica sub valoarea de 4,8V. Daca iti indica 3V comutand 2 servouri parerea mea cumperi un acumulator de capacitate mai mare daca nu , totul se rezuma la filtraj asta datorita curentilor de fuga prin firele dinspre baterie -receptor servouri.

am masurat si asta acum,
mai jos de 4,7V nu scade cu 3 servouri...deci pierde pe fire.
am incercat si cu condensator, nici un efect.
0

#53 Useril este offline   Calin 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2468
  • Inregistrat: 11-June 07

Postat 03 September 2009 - 08:19 PM

nu uita ca ai facut testele in gol. Tine usor de suprafata si vezi cum creste amperajul... la viteze mai mari consumul creste fix din aceasta cauza. Eu zic ca renunti la packurile AAA jamara. Sunt OK dar nu pentru aplicatii pretentioase. Un sub C cum recomanda si Dan is perfecte. Personal foloseam GP2000 fara nici o problema.


0

#54 Useril este offline   lefmir 

  • Chupacabra
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 724
  • Inregistrat: 14-March 09
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti

Postat 03 September 2009 - 08:26 PM

am prin casa niste subC-uri, dar sunt de 4Ah. Am cantarit 4, au 300g.
Incerc si cu astea sa vad ce obtin.
Va tin la curent!
0

#55 Useril este offline   adrian82 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 143
  • Inregistrat: 07-August 09
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:eletronica-aeromodelism-masini

Postat 03 September 2009 - 08:28 PM

si eu zic ca e mai bine sa inlocuiesti acumulatorul cu unul de 6V sau sa mai cuplezi la cei 4 acumulatori inca unu de 1,2V pentru al face de 6V/1300mA.
0

#56 Useril este offline   lefmir 

  • Chupacabra
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 724
  • Inregistrat: 14-March 09
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti

Postat 04 September 2009 - 09:54 AM

Da, deci si cu SubC-uri de 4Ah la fel face, doar ca servourile sunt mult mai responsive, chiar mai precise as putea spune. Cred ca ori volt-spy-ul e stricat(putin probabil, pentru ca e nou) ori pierde pe fire...

@REAL DESIGN...cand nu se clinteste volt-spy-ul?cand dai de servouri? totusi mi se pare imposibil sa nu piarda pe fire, pentru ca-s prea subtiri...

Aceasta postare a fost editata de lefmir: 04 September 2009 - 09:55 AM

0

#57 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 04 September 2009 - 10:48 AM

Vezi postarealefmir, la Sep 4 2009, 10:54 AM, a spus:

Da, deci si cu SubC-uri de 4Ah la fel face, doar ca servourile sunt mult mai responsive, chiar mai precise as putea spune. Cred ca ori volt-spy-ul e stricat(putin probabil, pentru ca e nou) ori pierde pe fire...

@REAL DESIGN...cand nu se clinteste volt-spy-ul?cand dai de servouri? totusi mi se pare imposibil sa nu piarda pe fire, pentru ca-s prea subtiri...


Nu stiu ce volt spy ai tu ! Dau din toate stick-urile in acelasi timp ( acceleratie , directie, profundor si eleroane ) !
Adevarat asa cum a spus si Calin pe " liber " fara a avea vre-o forta aplicata pe suprafetele de comanda .
Am stat cu acu in model 2 luni si am plecat la zbor cu el fara sa il mai incarc - scadea doar un singur Led cand
miscam de stick -uri.

Eu ti-am sugerat sa muti voltspy-ul pe modelul unui prieten al carui voltspy merge corect si sa te lamuresti daca al tau este bun.
Este cea mai buna si corecta metoda de a elimina un defect - pe module - pana gasesti zona defecta dupa cere te apleci asupra ei
( ca la Televizoaele alea alb negru care aveau in interior placi cablate bagate in soclu - scoteai cablajul si puneai altul bun pe rand pana
gaseai cablajul cu buba dupa care daca te pricepeai te apucai sa inlocuiesti componente defecte - circuite integrate, tranzistoare, condensatori etc )
Mai fa o incercare - desfa echiile de la servouri ca sa nu mai ai eventuale forte potrivnice datorita miscarii greoaie a vreunei suprafete de control si misca
toate comenzile din statie . - daca nu mai face urat incepi si misti tu cu mana de tijele de comanda sa vezi daca simti ca merge una mai greu - in mod normal
ar trebui sa " flencane " foarte usor - daca se misca O.K. le lasi asa, daca nu cumperi alt avion - glumeam.
Dupa care incepi sa le pui la loc ( echiile ) pe rand si sa verifici din nou - cu un un servo, si cu al doilea ... pana le repui pe toate.
Daca la adaugarea unui nou servo face iar il decuplezi iar si continui cu celelalte. Daca ramane unul singur in dilema, inlocuiesti servoul ca poate ala
are ceva in sarcina.
Hai sa ne spui ce iese , sper ca nu am despicat firul in prea multe ...


P.S.

Eu am acel tip de acumulator pe : Mustang Jamara, pe trainer LucyStar 40 si pe TunderTiger Fun G 200
Dupa care am trecut frate pe LiPo cu DigitalSwitch de la FlightPower.
Nu de alta dar pe urma mi-am luat si eu " avioane " adevarate ca primele erau rapciugi !
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#58 Useril este offline   adrian82 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 143
  • Inregistrat: 07-August 09
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:eletronica-aeromodelism-masini

Postat 04 September 2009 - 11:59 AM

are volt spy care are vreo 6 leduri daca nu ma insel si e de culoare neagra.
0

#59 Useril este offline   lefmir 

  • Chupacabra
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 724
  • Inregistrat: 14-March 09
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti

Postat 04 September 2009 - 12:37 PM

da, e volt-spy de la Tower Pro.are vreo 7 leduri cred..
am incercat toate metodele, un servo , fara sarcina, face ca pe volt-spy sa palpaie 2 leduri, la cursa maxima, revine la ledul initial. cu toate servourile, neconectate la echii, ajunge pana la 5...conectate, nici o diferenta.
http://www.airmedia.se/images/uploads/Tower_Pro_Voltspy-300.jpg

Aceasta postare a fost editata de lefmir: 04 September 2009 - 12:40 PM

0

#60 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 04 September 2009 - 01:12 PM

Eu il am pe asta :

Al tau ori este prea sensibil si asa trebuie sa faca ori este defect !
Poate ne ajuta cineva care mai are acest tip de voltspy !
Eu zic sa deschizi un topic separat la tehnice ca poate nu toata lumea citeste la kit Review !

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: VOLT_SPY.jpg

Aceasta postare a fost editata de REAL DESIGN: 04 September 2009 - 01:16 PM

Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

Arata acest topic


  • 5 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro