Modelism - RHC Forum: Continuare ARA - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 4 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Continuare ARA

#31 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 10 April 2017 - 10:01 PM

Vezi postareaFlightaddicted, la 10 April 2017 - 09:50 PM, a spus:

Sa nu uiti te rog

Ce anume sa nu uit ?
- sa nu mai trec ?
sau
- sa deranjez pe domnul Serba ?

Observ ca deșii explic destul de clar și punctual se înțelege
mai greu ...
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#32 Useril este offline   ALLEN 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3004
  • Inregistrat: 11-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti sector 1

Postat 10 April 2017 - 10:05 PM

depinde ce explici, ca pana acum nu m-am prins. hai ca o sa imi fac timp sa iti raspund la toate postarile, devinde distractiv (si totusi alarmant) cum deviezi de la subiect, si anume ARA. cumva ai PM de la AACR?


_______________________________________________________________________________________
Alaturi de hidrogen, prostia e cea care se gaseste in cea mai mare cantitate in univers. La fel si idiotii.
_______________________________________________________________________________________
0

#33 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 10 April 2017 - 10:19 PM

Vezi postareaALLEN, la 10 April 2017 - 10:05 PM, a spus:

depinde ce explici, ca pana acum nu m-am prins. hai ca o sa imi fac timp sa iti raspund la toate postarile, devinde distractiv (si totusi alarmant) cum deviezi de la subiect, si anume ARA. cumva ai PM de la AACR?

Repet ca sa fie și mai distractiv ..
Nu am scris nimic despre ARA ..... atunci de ce ZOD mi-a pomenit numele ?
În rest nu am făcut decât sa amintesc niște realități care au fost scrise ... sincer ... nu ajuta spiritul ăsta exagerat de a sării în apărarea colegilor din trupa ..

Aceasta postare a fost editata de REAL DESIGN: 10 April 2017 - 10:20 PM

Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#34 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 10 April 2017 - 10:23 PM

Vezi postareaALLEN, la 10 April 2017 - 09:53 PM, a spus:

bai nea Gigi, despre ce dracu discutam? vrei statuie? sau ce? ca sa mor de inteleg. esti fix ca Xorg, ai opinii diferite, nu te pliezi pe directia potrivita si arunci cu rahat peste tot. asa cum face si mai sus numitul. vad ca tot o tii langa pe aceeasi tema, si nu ma prind de ce. sa iti dau nr. de tel al lui Serban? sau iar plangi pe la colturi ca nici pe asta nu ti-l dam?

sa-ti aduc aminte de faza cu maiul? ca io n-am uitat... ba... trebuie batut cu maiul. ia neaGigi, bate... aaa, pai ba baieti e greu, merge si fara...
normal, de dat din gura sunt buni toti, de dat cu maiul... putini.

pune mana si fa ceva CONCRET, si apoi ai tot dreptul sa aduci critici. pana atunci, datul din taste... dauneaza grav.

asa cum au facut multi cu ARA implicit cu Andras. au dat din gura pe la colturi, bete in roate, etc, pana omul asta s-a saturat. a incercat sa faca un bine si tot el s-a ales cu ... UEA

pentru mine asta inseamna lasitate si perversiune din partea acelor personaje (ca oameni nu le pot spune), si bag de seama ca sunt multi, foarte multi care in loc sa sustina o cauza, se caca pe ei si nu fac nimic. ca in proverbul ala cu capra vecinului.

a zis bine ce a zis ZOD: uitati-va in oglinda si puneti-ve niscai intrebari... poate mai sunt sanse sa scapati.


Statuie nici decum!

De numărul de telefon nu am nevoie .... Am realizat
pentru Trodat mobilierul pentru punctele de lucru din
Mall-urile din Craiova și Brașov și a fost o colaborare
Bună.
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#35 Useril este offline   MLGore 

  • Dream Team Forever
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2332
  • Inregistrat: 08-March 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 10 April 2017 - 10:27 PM

Paracioasa mica nu se dezminte! Ma doare fix in pix ca te duci tu cu jalba-n protap la Serban! Iar n-ai inteles inteles nimic! Eu chiar nu mai vreau sa-ti vad mecla la teren si pt. asta te-am rugat sa nu mai calci pe acolo! Varianta 2 e sa nu mai calc eu, la tine e pisica, trebuie doar sa-mi spui pt. ca altfel vom fi pusi amandoi intr-o situatie de cacao. In al.doilea rand, nu ti-a contestat nimeni ideile bune, dar da si tu acest drept(de a contesta idei si de a le diferentia pe cele.bune de cele proaste),celor ce pun in practica respectivele idei, ca pana la urma sunt idei , nu ordine.

Aceasta postare a fost editata de MLGore: 10 April 2017 - 10:29 PM

Modelism = 10% zbor + 90% lipici
Cand o zbura A.R.C.A.! © 2010 All rights reserved.
0

#36 Useril este offline   ALLEN 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3004
  • Inregistrat: 11-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti sector 1

Postat 10 April 2017 - 10:37 PM

Vezi postareaREAL DESIGN, la 10 April 2017 - 10:23 PM, a spus:

Statuie nici decum!

De numărul de telefon nu am nevoie .... Am realizat
pentru Trodat mobilierul pentru punctele de lucru din
Mall-urile din Craiova și Brașov și a fost o colaborare
Bună.


IRELEVANT

afacerile sunt afaceri, hobbyul ramane hobby. vad ca le amesteci si nu e bine. pt nimeni. si numele ti-a fost pomenit fix din motive de carcoteala vesnica.
te deranjeaza asa tare ca gasca DT a ramas unita? asta e spiritul Dream Team. vad ca ai uitat. si asa va ramane. probabil ca unii ne vom retrage, alte prioritati, alte vremuri, atc. dar spiritul va ramane. sa nu uiti. si asa ii vom educa si pe cei care ne vor lua locul.

noi am realizat ceva. mult putin, nu conteaza, am realizat, de la zero. adevarat, terenul este al lui Serban. restul este munca unor oameni care au vrut sa demonstreze ca se poate. la fel si cu ARA. un om a vrut sa demonstreze ca se poate. 100 de gigi contra, doar au pus bete in roate. ei bine, ce era de demonstrat s-a demonstrat. SE POATE. doar sa se vrea. problema multor agarici e ca nu se vrea, ca se complac in mediocritate. si la acest nivel vor ramane, mediocri.

aaa, demonstreaza-mi mie ca ai facut macar 1% din ce a facut Andras si ARA pt aeromodelism si-ti fac statuie. cu piedestal... stii tu de ce


Aceasta postare a fost editata de ALLEN: 10 April 2017 - 10:41 PM

_______________________________________________________________________________________
Alaturi de hidrogen, prostia e cea care se gaseste in cea mai mare cantitate in univers. La fel si idiotii.
_______________________________________________________________________________________
0

#37 Useril este offline   adyc 

  • Fly-Free DreamTeam
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 764
  • Inregistrat: 02-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 10 April 2017 - 10:46 PM

Fara violenta, fara viol...enta! ...21.22, oare cine-a tras in noi?


Allen, te rog, nu implica cainii!

Aceasta postare a fost editata de adyc: 10 April 2017 - 10:46 PM

0

#38 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 10 April 2017 - 10:52 PM

Vezi postareaMLGore, la 10 April 2017 - 10:27 PM, a spus:

Paracioasa mica nu se dezminte! Ma doare fix in pix ca te duci tu cu jalba-n protap la Serban! Iar n-ai inteles inteles nimic! Eu chiar nu mai vreau sa-ti vad mecla la teren si pt. asta te-am rugat sa nu mai calci pe acolo! Varianta 2 e sa nu mai calc eu, la tine e pisica, trebuie doar sa-mi spui pt. ca altfel vom fi pusi amandoi intr-o situatie de cacao. In al.doilea rand, nu ti-a contestat nimeni ideile bune, dar da si tu acest drept(de a contesta idei si de a le diferentia pe cele.bune de cele proaste),celor ce pun in practica respectivele idei, ca pana la urma sunt idei , nu ordine.


Când administrezi un buget cu venituri din cotizația unor
membrii ,și nu doar banii tai personali, nu este neapărat ORDIN , ci doar măcar o dovada de bun simt pe lângă cea fireasc, normala , legala , în a tine cont și de părerea
celorlalți.

Io zic ca dacă pana acum nu a mers comunicarea putem începe de azi :
- când mergi la zbor îmi dai pm și nu vin eu
- nu dai pm înseamnă ca e libera trecerea .... oricum nu vin sa zbor ... doar sa
stau rezemat de umbrar ... poate cade !

Ce zici ? E o?
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#39 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 10 April 2017 - 10:58 PM

Vezi postareaALLEN, la 10 April 2017 - 10:37 PM, a spus:

IRELEVANT

afacerile sunt afaceri, hobbyul ramane hobby. vad ca le amesteci si nu e bine. pt nimeni. si numele ti-a fost pomenit fix din motive de carcoteala vesnica.
te deranjeaza asa tare ca gasca DT a ramas unita? asta e spiritul Dream Team. vad ca ai uitat. si asa va ramane. probabil ca unii ne vom retrage, alte prioritati, alte vremuri, atc. dar spiritul va ramane. sa nu uiti. si asa ii vom educa si pe cei care ne vor lua locul.

noi am realizat ceva. mult putin, nu conteaza, am realizat, de la zero. adevarat, terenul este al lui Serban. restul este munca unor oameni care au vrut sa demonstreze ca se poate. la fel si cu ARA. un om a vrut sa demonstreze ca se poate. 100 de gigi contra, doar au pus bete in roate. ei bine, ce era de demonstrat s-a demonstrat. SE POATE. doar sa se vrea. problema multor agarici e ca nu se vrea, ca se complac in mediocritate. si la acest nivel vor ramane, mediocri.

aaa, demonstreaza-mi mie ca ai facut macar 1% din ce a facut Andras si ARA pt aeromodelism si-ti fac statuie. cu piedestal... stii tu de ce



Pai vezi ca deși e pe baza de puncte fiecare înțelege ce vrea ?
Era STRICT vorba de numărul de telefon ... și am argumentat în
baza a ce îl am în agenda ...
Am gândit ca dacă doar afirm ca îl am va suna a lauda sau se va spune
iar ca mint ..


Offf greu ... acu îmi dau eu seama de ce nu reușeam sa mă fac inteles cu umbrarul
cu SMURD-ul și pompierii, cu .... da nu mai contează ... tot e bine ca am înțeles
unde greșeam ...
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#40 Useril este offline   ALLEN 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3004
  • Inregistrat: 11-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti sector 1

Postat 10 April 2017 - 11:13 PM

Vezi postareaREAL DESIGN, la 10 April 2017 - 10:58 PM, a spus:

Pai vezi ca deși e pe baza de puncte fiecare înțelege ce vrea ?
Era STRICT vorba de numărul de telefon ... și am argumentat în
baza a ce îl am în agenda ...
Am gândit ca dacă doar afirm ca îl am va suna a lauda sau se va spune
iar ca mint ..


Offf greu ... acu îmi dau eu seama de ce nu reușeam sa mă fac inteles cu umbrarul
cu SMURD-ul și pompierii, cu .... da nu mai contează ... tot e bine ca am înțeles
unde greșeam ...


e vezi, e bine ca iti dai seama, daca iti dai seama ca iti dai seama.

oare ceilalti isi dau seama?


_______________________________________________________________________________________
Alaturi de hidrogen, prostia e cea care se gaseste in cea mai mare cantitate in univers. La fel si idiotii.
_______________________________________________________________________________________
0

#41 Useril este offline   MLGore 

  • Dream Team Forever
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2332
  • Inregistrat: 08-March 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 11 April 2017 - 03:01 AM

Vezi postareaREAL DESIGN, la 10 April 2017 - 10:52 PM, a spus:

Când administrezi un buget cu venituri din cotizația unor
membrii ,și nu doar banii tai personali, nu este neapărat ORDIN , ci doar măcar o dovada de bun simt pe lângă cea fireasc, normala , legala , în a tine cont și de părerea
celorlalți.

Io zic ca dacă pana acum nu a mers comunicarea putem începe de azi :
- când mergi la zbor îmi dai pm și nu vin eu
- nu dai pm înseamnă ca e libera trecerea .... oricum nu vin sa zbor ... doar sa
stau rezemat de umbrar ... poate cade !

Ce zici ? E o?

Nu.
Modelism = 10% zbor + 90% lipici
Cand o zbura A.R.C.A.! © 2010 All rights reserved.
0

#42 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 11 April 2017 - 05:59 AM

Gigi

Tot nu ai raspuns de ce ai lansat zvonurile ca furam din cotizatii.

Su cum mortii masii stiai ca nu a fost organizare cand au venit copii acolo, cand tu nu ai fost acolo .

Alta minciuna sfruntata

Copii au venit cu un autocar inchiriat, au fost 6 educatoare pt supraveghere , au primit cadou si diploma , terenul a fost dar cu insecticid sa nu aiba capuse cand se joaca copii, au fost informati parintii cu despre eveniment si toti copii au avut crema de soare , apa, palariute si toti parintii au semnat acordul .

De ce minti ...

Nu mai devia. Raspunde direct. De ce ai mintit pe toata lumea si acum din nou o faci.
DT
0

#43 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 11 April 2017 - 06:01 AM

Aa si am uitat, directoarea si administratorul gradinitei au venit cu doua saptamani inainte pt un demo sa vada drumul si sa vada ce facem si cum va fi evenimentul.
DT
0

#44 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 11 April 2017 - 06:30 AM

Moa ce m-a enervat asta. De ce minti ma ?

Si ce sa cauti la zbor cand nu cotizezi ca restu de colegi de acolo.

Gigi minte.
DT
0

#45 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 11 April 2017 - 06:55 AM

Esti ori rau intentionat si te faci ca NU intelegi , ori greu de cap ....

1 - am spus ca muuult inainte , la prima intalnire am intrebat daca la astfel de intruniri este necesara prezenta ambulantei .... si mi-ai dat un raspuns obraznic .
La cativa ani la alta intrunire ati dezbatut necesitatea aducerii unui echipaj medical ... Acum nu ti-ai mai raspuns obraznic singur sau cui a fost cu ideea .... si nici eu nu am zis nimic .
Pana aici ai inteles ?

2 - tot cu muuult inainte am propus pe FlyFree chestia cu scolile si copii .... propusa a ramas ... Nici macar un refuz .. a fost un IGNORE total.
Am spus in acest topic ca bravo tie ca dupa ceva ani ai organizat un astfel de eveniment .
Nu am spus ca l-am organizat eu , nu am spus ca e meritul meu ci ca doar nefiind parte din trupa de baza , orice spuneam deranja .
Ai inteles si asta ?

3 - am mai spus ( poate iti amintesti ) dupa agitatiile pe Chitila , sa facem pista , sa vina cumnatul meu sa ne puna
o masina doua de pamant vegetal si sa niveleze acolo la Chitila , sa facem put .... etc .... ( poate mai sunt ramase pe forum insistentele mele prostesti ) , dupa amenajarea facuta de Stephano cu rezultate bune dar nu spectaculoase , dupa ce v-am spus ca am doua terenuri in 1 Decembrie dar care inguste , ca intr-un final sa imi spuna Dragos ca teren este si ca ei au incercat doi ani sa il inierbeze dat nu s-a reusit si ca nu se poate.
Am mai spus ca atunci am insistat si i-am spus lui Dragos sa mearga totusi cu Ovidiu ( cumnatul meu - venea si el pe Chitila cu copilul ) care are printre altele o firma de amenajari peisagistice sa vada ce si cum.
Au fost , au vazut , s-au facut si niste oferte dupa care odata deschis apetitul , actiunea a fost demarata de Costin .... banuiesc ca nu singur ...
S-a facut intrunire la Palatul Copiilor parca ( eu nu am fost ) , Dragos m-a tinut la curent cu ce ati decis , i-am spus ca sunt de acord cu tot ce veti decide .... prea imi doream mult asa ceva .
Mi-a spus ca sa stabilit cotizatia de 500 lei vechi , i-am spus ca e putin deoarece pentru inceput ai nevoie de bani mai multi dupa cate va fi nevoie doar pentru intretinere .... Mi-a replicat cu " ..... pai stiu eu ma n'ea Gigi daca or vrea ?"
I-am spus sa incerce ca si daca nu deschdem gura nu avem de unde sa stim .... si in final s-a ajuns la dublarea sumei ......
NU AM SPUS CA EU AM FACUT MODELODROMUL ci doar am vrut sa arat ca nu imi era indiferenta situatia ....
Ai inteles si asta ?


Sau macar ai randare sa citesti ce scriu ( chiar asa prost gramatical cum scriu eu ... ) ?

Acum am ajuns la service auto .... iti raspund TOT punctual
si la asa zisele minciuni ... desii asta ti-am mai spus-o in privat pe FlyFree ( o sa iti amintesc ... nu numai cu statiile ci si cu Suzuky , masina de tuns .... lucruri despre care nu aveam cum sa le inventez pentru ca nu le stiam .... )
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#46 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 11 April 2017 - 07:08 AM

Eviti raspunsul.

De ce ai spus la toata lumea ca furam bani din cotizatii sa ne luam statii si avioane.?
De ce nu explici direct asta si o tot dai cotita ca la Antena 3 ?

De ce minti? Ai zis mai sus ca nu a fost organizare. E simplu a fost organizare si ti am dat punctual ce anume a fost .

Minti cu nerusinare si eviti orice raspuns care arata ca minti.

Gigi minte.

Aceasta postare a fost editata de ZOD: 11 April 2017 - 07:08 AM

DT
0

#47 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 11 April 2017 - 07:16 AM

Nu evit nimic .... putina rabdare .
Da ai inteles ce am scris mai sus sau o sa continui
in zadar ?
Caci vad ca tu nu raspunzi punctual .... arata textul in care am spus ca nu era organizare ?
Ceea ce spui tu ca AM SPUS LA TOATA LUMEA a fost DOAR o discutie in doi sau trei .
Tu nu erai de fata ..... asa ca a spune ca am spus la toata lumea e total fals sau ca sa ma exprim ca tine ... o minciuna.

Aceasta postare a fost editata de REAL DESIGN: 11 April 2017 - 07:18 AM

Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#48 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 11 April 2017 - 07:32 AM

Deci eviti raspunsul, din nou.
Gigi minte.

Si minte si fabuleaza si troleaza. Astia sunt oamenii care fac opinie in comunitate.

Si tu si xorg si renatoa si inca cativa .
DT
0

#49 Useril este offline   RedDevil 

  • Pfiu Drace, zboara!!!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 2111
  • Inregistrat: 16-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Interests:Aero, 3D

Postat 11 April 2017 - 07:32 AM

Ce faceti aici nu este deloc constructiv, nu veti ajunge nicaieri. era un banc mai vechi: "De ce se rupe o banca pe care sta un Politist? Pentru ca cel mai destept cedeaza!" ZOD tata fi si tu ca banca ca oricum nu ajungeti nicaieri si iti distruci creierii si nervii aiurea.


Vezi postareaZOD, la 11 April 2017 - 07:08 AM, a spus:

Eviti raspunsul.

De ce ai spus la toata lumea ca furam bani din cotizatii sa ne luam statii si avioane.?
De ce nu explici direct asta si o tot dai cotita ca la Antena 3 ?

De ce minti? Ai zis mai sus ca nu a fost organizare. E simplu a fost organizare si ti am dat punctual ce anume a fost .

Minti cu nerusinare si eviti orice raspuns care arata ca minti.

Gigi minte.



Vezi postareaREAL DESIGN, la 11 April 2017 - 07:16 AM, a spus:

Nu evit nimic .... putina rabdare .
Da ai inteles ce am scris mai sus sau o sa continui
in zadar ?
Caci vad ca tu nu raspunzi punctual .... arata textul in care am spus ca nu era organizare ?
Ceea ce spui tu ca AM SPUS LA TOATA LUMEA a fost DOAR o discutie in doi sau trei .
Tu nu erai de fata ..... asa ca a spune ca am spus la toata lumea e total fals sau ca sa ma exprim ca tine ... o minciuna.

Fly it, like you stole it!
0

#50 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 11 April 2017 - 07:45 AM

Ba ma lasi cu cedatu .Nimeni nu ia atitudine impotriva lor stati ca niste oi sa va minta si sa va dea lectii un trol.

Baiatu asta la fel ca cei mentionati mai sus sunt un cancer pt comunitate.

Ne abureste cu cacaturile lui..a avut idei. Ideea mea e ca o sa fie cool pe Marte. Cand o sa ajunga Branson acolo o sa il trolez ca m am gandit la asta.

Gigi minte.
DT
0

#51 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 11 April 2017 - 08:00 AM

Esti si nesimtit ca ai modificat mesajul

Ai scris ca i am adus pe copii asa fara organizare.

Gigi minte. Astia sunt baietii pe care ii urmati ma.
DT
0

#52 Useril este offline   Andrix_y 

  • Presedinte ARA
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 900
  • Inregistrat: 09-October 07
  • Gender:Male

Postat 11 April 2017 - 08:33 AM

"Stimati Aeromodelisti,

Am pornit la drum, acum 3 ani, cu mult entuziasm si cu dorinta de a realiza cat mai multe activitati si evenimente prin care sa promovez aeromodelismul si de a obtine un cadru legislativ mult mai permisiv in ceea ce ne priveste.

Am investit multe ore de munca voluntara de la infiintarea asociatiei pana in prezent, inclusiv resurse financiare (nu doresc sa detaliez acum aceste aspecte).

Pana in prezent, activitatea mea in asociatie nu mi-a adus satisfactiile dorite datorita faptului ca eforturile mele si ale membrilor care au fost alaturi de mine nu au fost apreciate de comunitatea de aeromodelisti.

Ca urmare am luat urmatoarele hotarari:

1. Doresc sa demisionez din functia de Presedinte al asociatiei cat se poate de urgent.
2. Doresc sa renunt la calitatea de membru al asociatiei.
3. Voi renunta in totalitate la hobbyul numit aeromodelism.
4. Am sa donez toate aeromodelele persoanelor care stiu ca si le doresc si le apreciaza.

Pentru ca asociatia sa aiba o continuitate, deoarece si ceilalti membri ai consiliului director renunta la functiile detinute, as dori sa mentionez urmatoarele:

1. Membrii activi ai ARA cu varsta peste 18 ani care doresc sa ocupe o functie in consiliul director sa isi anunte intentia pe adresa de e-mail propuneri@aeromodelism.ro (adresa publica membrilor ARA), cu o scurta autoprezentare, functia la care doreste sa aplice si viziunea proprie privind viitorul asociatiiei. Propunerile sunt asteptate pana in data de 21.04.2017.

2. Vom supune la vot cat se poate de repede pe pagina asociatiei daca sunteti de acord sau nu sa se faca alegerea consiliului director prin vot online. Daca rezultatul nu va fi favorabil, voi convoca adunarea generala la o data care va fi anuntata ulterior.

Multumesc celor care au fost alaturi de mine in aceasta perioada.

Va doresc toate cele bune si zbor lin,

Andras Babos
"
Babos Andras Sandor

Președinte al Asociației Române de Aeromodelism
info@aeromodelism.ro
andras.babos@aeromodelism.ro
0

#53 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 11 April 2017 - 08:47 AM

Si revin cu rugamintea cate toti trolii de internet sa preia conducerea daca tot au criticat vehement.

Hai baieti.. unde sunteti ? V-ati dat la fund acum.. va ascundeti acum cand e momentul vostru de glorie ???


Hai.. e si simplu pt voi, asociatia e facuta, aveti infrastructura, aveti membrii , aveti toate canalele deschise de comunicare cu autoritatile. Trebuie doar sa veniti si sa faceti voi mai bine.

Si.. gigi minte.
DT
0

#54 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 11 April 2017 - 09:13 AM

Vezi postareaZOD, la 11 April 2017 - 08:00 AM, a spus:

Esti si nesimtit ca ai modificat mesajul

Ai scris ca i am adus pe copii asa fara organizare.

Gigi minte. Astia sunt baietii pe care ii urmati ma.



Nu am modificat absolut NICI un mesaj ... ce draq nu vrei sa intelegi nimic ..
Este rautate , dujmananie oarba ?
Eu nu te-am facut nici mincinos, nici nesimtit .... e chestie de cei sapte ani de acasa.

Cum banuiam nu ai citit ... ai " rasfoit " dupa care te-ai aruncat in acuze nefondate.
Nici nu ma asteptam sa ai rabdare .. nu ai avut niciodata.

Crezi ca are cineva de castigat dintr-un razboi d'asta chior doar bazat pe ambitii fara fundament ?

P.S.

Nu mai exista taxa de zbor ? Doar abonament ? .. nu ca m-ar interesa doar din curiozitate.

P.S. la P.S.

Cum imi fac putin timp o sa iti explic si cum sta cu " minciunile " ... doar rabdare si limpezimea
mintii sa ai ca sa intelegi .

Si inca nu te enerva .. o sa ai tot timpul ..

Gigi nu minte ! O sa te convingi .. si stii asta doar ca asa ai decis sa continui ..

Aceasta postare a fost editata de REAL DESIGN: 11 April 2017 - 09:17 AM

Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#55 Useril este offline   ALLEN 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3004
  • Inregistrat: 11-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti sector 1

Postat 11 April 2017 - 09:29 AM

Vezi postareaREAL DESIGN, la 11 April 2017 - 06:55 AM, a spus:

Esti ori rau intentionat si te faci ca NU intelegi , ori greu de cap ....


ti-am promis, iti raspund, punctual, ca sa vezi cine e ala greu de cap (noroc ca nu sunt pitic cu capu mare)

1. am considerat ca nu e necesar. dupa evenimente tragice de la un miting de afara (parca Ungaria, nu mai tin minte), s-a luat hotararea sa avem totusi pe cineva care sa acorde prim ajutor. ai miscat vreun deget atunci? neahhh... tea-I dat la fund, ca mai tot timpul... dal ataste esti ff bun (si atat)


2. in mintea ta, crezi tu ca pe copii din 1 Decembrie (si ma refer la cei care au varsta la care sa inteleaga ceva) ii intereseaza modelismul? cand stii f bine situatia din satele si comunele din jur.... plus ca nu eram pregatiti psihic ca aducem 20-30 copii. spune tu, deschis, aici, ai stat vreoadata cu atatia copii, sa ai grija de ei? stii ce inseamna asta????


3. ideile tale erau muult peste puterile financiare de la acel moment. faptul ca nu ai venit la acea intalnire de la inceput de la palat, ne-a aratat cat de mult te-a interesat. si nu inteleg de ce il tarasti pe Dragos in mizeria asta. oameni ca el sau ca Serban, mai rar. oamnii astia 2 chair au facut ceva, tu ce ai facut? nici macar cu maiul nu ai fost in stare sa dai... e greu bai baieti, merge si fara. iti aduci aminte??

I-a spune tu ce e cu masina de tuns? hai vomita iar aberatii, ca doar asta poti. esti la fel ca xorg, fix la fel, vorbesti doar ca sa ti se dea importanta, in conditiile in care n-ai miscat un deget.
nici macar un salut ba fraierilor, la plecare. dispareai fara macar sa saluti, si asta mi-a ridicat un semn de intrebare mare... oare cat respect ai tu fata ce fraierii care munceau si tu o intindeai pe sestache...???? hai spune tu, acum, aici, ai avut vreodata pic de respect fata de restul?

si sa revenim, asa cum procedezi tu procedeaza multi. de aia s-a dus dracu ARA, din cauza personajelor ca voi. hai sa vad cine isi anunta candidatura, ce viziuni de viitor are. pun pariu ca vor fi fix aia care au mancat rahat pe la colturi, personaje fara o viziune clare. tare sunt curios, tare.



_______________________________________________________________________________________
Alaturi de hidrogen, prostia e cea care se gaseste in cea mai mare cantitate in univers. La fel si idiotii.
_______________________________________________________________________________________
0

#56 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 11 April 2017 - 09:32 AM

Minti. deja ai recunoscut o parte din aberatiile pe care le-ai scos pe gura :


"Ceea ce spui tu ca AM SPUS LA TOATA LUMEA a fost DOAR o discutie in doi sau trei . "


Deci ai spus asta, ai inceput sa comentezi ca furam. Ai continuat pe forum cu o gramada de aluzii. Iar subiectele de mai sus sunt modificate se vede clar.


Minciuna e minciuna si odata ce ai mintit tot ce spui tu este sub semnul intrebarii. Indiferent daca ai mintit la 3 oameni sau tot formul.

Gigi minte.

Aceasta postare a fost editata de ZOD: 11 April 2017 - 09:33 AM

DT
0

#57 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 11 April 2017 - 09:39 AM

Vezi postareaZOD, la 11 April 2017 - 09:32 AM, a spus:

Minti. deja ai recunoscut o parte din aberatiile pe care le-ai scos pe gura :


"Ceea ce spui tu ca AM SPUS LA TOATA LUMEA a fost DOAR o discutie in doi sau trei . "


Deci ai spus asta, ai inceput sa comentezi ca furam. Ai continuat pe forum cu o gramada de aluzii. Iar subiectele de mai sus sunt modificate se vede clar.


Minciuna e minciuna si odata ce ai mintit tot ce spui tu este sub semnul intrebarii. Indiferent daca ai mintit la 3 oameni sau tot formul.

Gigi minte.


Nu am modificat nimic .. imi pare rau pentru tine dar e purul adevar ..

Te-am rugat sa ai rabdare ...
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#58 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 11 April 2017 - 09:44 AM

Vezi postareaREAL DESIGN, la 11 April 2017 - 09:39 AM, a spus:

Nu am modificat nimic .. imi pare rau pentru tine dar e purul adevar ..

Te-am rugat sa ai rabdare ...


Iar eviti raspunsul. Deci ai mintit, scrie clar acolo .. negru pe alb. "Ceea ce spui tu ca AM SPUS LA TOATA LUMEA a fost DOAR o discutie in doi sau trei . "

Ai mintit cand ai spus ca am furat din cotizatii sa luam statii si avioane.




Gigi minte.
DT
0

#59 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 11 April 2017 - 09:57 AM

Vezi postareaALLEN, la 11 April 2017 - 09:29 AM, a spus:

ti-am promis, iti raspund, punctual, ca sa vezi cine e ala greu de cap (noroc ca nu sunt pitic cu capu mare)

1. am considerat ca nu e necesar. dupa evenimente tragice de la un miting de afara (parca Ungaria, nu mai tin minte), s-a luat hotararea sa avem totusi pe cineva care sa acorde prim ajutor. ai miscat vreun deget atunci? neahhh... tea-I dat la fund, ca mai tot timpul... dal ataste esti ff bun (si atat)


2. in mintea ta, crezi tu ca pe copii din 1 Decembrie (si ma refer la cei care au varsta la care sa inteleaga ceva) ii intereseaza modelismul? cand stii f bine situatia din satele si comunele din jur.... plus ca nu eram pregatiti psihic ca aducem 20-30 copii. spune tu, deschis, aici, ai stat vreoadata cu atatia copii, sa ai grija de ei? stii ce inseamna asta????


3. ideile tale erau muult peste puterile financiare de la acel moment. faptul ca nu ai venit la acea intalnire de la inceput de la palat, ne-a aratat cat de mult te-a interesat. si nu inteleg de ce il tarasti pe Dragos in mizeria asta. oameni ca el sau ca Serban, mai rar. oamnii astia 2 chair au facut ceva, tu ce ai facut? nici macar cu maiul nu ai fost in stare sa dai... e greu bai baieti, merge si fara. iti aduci aminte??

I-a spune tu ce e cu masina de tuns? hai vomita iar aberatii, ca doar asta poti. esti la fel ca xorg, fix la fel, vorbesti doar ca sa ti se dea importanta, in conditiile in care n-ai miscat un deget.
nici macar un salut ba fraierilor, la plecare. dispareai fara macar sa saluti, si asta mi-a ridicat un semn de intrebare mare... oare cat respect ai tu fata ce fraierii care munceau si tu o intindeai pe sestache...???? hai spune tu, acum, aici, ai avut vreodata pic de respect fata de restul?

si sa revenim, asa cum procedezi tu procedeaza multi. de aia s-a dus dracu ARA, din cauza personajelor ca voi. hai sa vad cine isi anunta candidatura, ce viziuni de viitor are. pun pariu ca vor fi fix aia care au mancat rahat pe la colturi, personaje fara o viziune clare. tare sunt curios, tare.



Nu e nimic corect din ce spui ..

1 - Cand probabil ati discutat voi de prim ajutor , a fost cu MUUULT timp dupa ce eu iesisem din Dream Team ... Cum vroiai sa ma implic ?

2 - Despre copii .. nu am avut nici o pretentie de a se tine cont de propunerea mea .. dar nici vr-o explicatie nu a fost .. asa ca ...

3 - Eu lucrez zilnic .. inclsiv sambata si duminica ( apropo duminica a trecut AdyC pe la noi in showroom - eram acolo } .
Cand a fost chestia de la Palat , Dragos ma invitat , i-am spus ca nu pot venii ca sunt la munca, dar ca ii garantez ca sunt 100 % de acord
cu tot ce se va propune ... aveam incredere totala in ce se dorea a se incepe ... dupa am ce mi-a spus ce ati decis am sustinut necesitatea
unei sume mai mari penru cotizatie .... asa ca nu vad problema

4 - Repet .. cu maiul poti fi mai explicit .. nu imi aduc aminte sa fi fost la vre-o activitate gaspodareasca in care sa fi refuzat sa dau cu maiul .... poate imi joaca feste memoria desi nu cred - nu prea am fost la astfel de activitati din lipsa de timp .. serviciul .

5 - Despre salut ... probabil este o repulsie la excesul de salut de cand copil fiind imi petreceam vacantele la tara ...
Stateau babele pe marginea santului si vand veneau calatorii de la gara , nu scapa unul fara sa fie bagat in seama .. dupa care
urmau dilemele
" ... al cui o fi fa' asta de trecu ?
Da cine stie .. "

Am salutat intotdeauna cand veneam la teren , iar cand plecam , constatand ca fiecare avea de facut cate ceva , zbura, regla , seta , socializa
pe grupulete , mi se parea ridicol sa vin iar si vrei nu vrei sa inceapa toti sa dea iar mana cu mine ..

Asta era subiecul vostru de discutie dupa ce plecam ? .. ca vad ca si MlGore mi-a reprosat asta ?

Rabdare si cu masina de tuns .. eu nu stiam cine si ce a luat ... asta dovedeste ca nu eu aberam , ci erau barfe care imi ajungeau
la urechi ... am vrut doar sa gasim o solutie eleganta de a evita aceste barfe ...

Iti explic mai tarziu .. deocamdata nu ai reusit mare lucru cu abordarea pe puncte .. pe bune .
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#60 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 11 April 2017 - 10:03 AM

Iar eviti raspunsul. Deci ai mintit, scrie clar acolo .. negru pe alb. "Ceea ce spui tu ca AM SPUS LA TOATA LUMEA a fost DOAR o discutie in doi sau trei . "


Ai mintit cand ai spus ca am furat din cotizatii sa luam statii si avioane.








Gigi minte.

Aceasta postare a fost editata de ZOD: 11 April 2017 - 10:03 AM

DT
0

Arata acest topic


  • 4 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro