Modelism - RHC Forum: Continuare ARA - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 4 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Continuare ARA

#1 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 10 April 2017 - 01:52 PM

Acum ca ati reusit sa faceti praf ARA si sa goniti de la conducere singurul om care facea ceva, astept pe trolii de internet sa isi depuna canditatura la conducerea asociatiei .

XORG, RenatoA , RealDesign si inca cativa al caror nume nu mai conteaza ca daca nu esti pe podium nu existi. Vreau sa va vad cum treceti de la oracalaia de pe forum la fapte cum sunteti in stare sa conduceti si sa continuati discutiile cu autoritatile, sa continuati seria de evenimente pe care ARA le sustinea, sa actionati ca un promotor al aeromodelismului aducand pe toata lumea in legalitate .

Astept sa vad cum o sa duceti ARA mai departe ... cum faceti voi sa fie bine. Vreau sa vad cum o ia in sus aeromodelismul romanesc la 5 minute dupa ce preluati conducerea pt ca ce scandal ati facut sigur o sa faceti voi sa fie mai bine.


Deci ? Cine se baga ? Hai sa vad daca sunteti in stare .
DT
0

#2 Useril este offline   Flightaddicted 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 147
  • Inregistrat: 12-May 04

Postat 10 April 2017 - 01:59 PM

Acum este momentul vostru de glorie domnilor. Astept cu interes sa contest fiecare decizie pe care o luati de acum inainte.
0

#3 Useril este offline   Teo-Costin 

  • T.C.I.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1399
  • Inregistrat: 13-June 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI-Tineretului

Postat 10 April 2017 - 02:02 PM

Imi pare rau ca Andras a luat o astfel de decizie, ARA chiar a facut niste demersuri chiar daca ele nu s-au vazut sau nu s-a vrut a fi vazute, chiar oamenii aceia s-au chinuit cat au putut ca noi ceilalti sa zburam in continuare.
Chiar ca ma oftic rau de tot pe cei ca XORG sau altii care au dat cu pietre in ARA doar pentru ca EI nu au inteles cu ce se maninca si ce vrea ARA sa faca.

Ca si membru (doar pe hartie) al ARA ..... ANDRAS, TE ROG MULT sa te gandesti si sa nu iei decizii pripite doar din cauza unora ca XORG si nu renunta la acest hobby.

Haide sa nu-i lasam sa "castige" .....
Take the first step in faith. You don't have to see the whole staircase, just take the first step.
0

#4 Useril este offline   Teo-Costin 

  • T.C.I.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1399
  • Inregistrat: 13-June 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI-Tineretului

Postat 10 April 2017 - 02:07 PM

.... ca ORICE lucru in tara asta .... cand unii incearca sa faca ceva bine atunci exista niste "DOMNI", ca nu le pot spune altfel, care cheltuiesc 100% din timpul lor, de stat degeaba, sa-i sape pe altii si sa distruga ce vor unii OAMENI sa construiasca.
Take the first step in faith. You don't have to see the whole staircase, just take the first step.
0

#5 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 10 April 2017 - 02:08 PM

Ce ai tati cu mine ? Te uiti prea mult la stapanul inelelor de o tot dai cu Trolii .. Ce am io cu ARA ?
De cand au inceput pe forum discutiile vis a vis de subiect ( ARA ) si se cam bateau campii am spus sa fie lasati in pace ...
Am propus chiar sa fie un topic inchis DOAR cu informari de la ARA unde sa nu poata intervenii oricine oricum .. pentru cine
interesa ... eu nu am fost membru si nu ma interesa.
Tot la inceput am spus ca din punctul meu de vedere sunt slabe sanse ca o astfel de asociatie ( numar mic de membrii )
comparativ cu altele sau chiar cu sindicate, sa aiba succes in fata autoritatilor mai ales in cazul unor reglementari comune
la nivelul tuturor tarilor de pe planeta ... dar am spus ca incercarea moarte nu are.
Nu am timp sa iti caut topicul si nici nu ar ajuta la ceva .. unii isi formeaza pareri bazate doar pe resentimente nu
pe exemple, actiuni concrete , motivate ... doar antipatii asa la prima strigare.

Cum o sa o ia aeromodelismul in sus sau in jos cu Renatoa la sefie nu stiu ... poate o sa ne spua el cand v-a fi "uns" !

Dar pana acum unde se cocotase ? " ARA chiar a facut niste demersuri chiar daca ele nu s-au vazut "

Aceasta postare a fost editata de REAL DESIGN: 10 April 2017 - 02:11 PM

Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#6 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 10 April 2017 - 02:22 PM

Uite gigi , asta esti tu si cu colegii tai https://en.wikipedia.../Internet_troll . Ce am cu tine ? AI facut fix aceiasi porcarie cu clubul de la adunatii copaceni cand ai batut aproporuri ca ne furam banii singuri sa luam statii si avioane. Ai uitat ? Eu nu. Cand te aberai ca o sa cada umbrarul ca e prost facut ... cati ani au trecut si e in picioare ? Credeai ca am uitat ? Si cate si mai cate aberatii scoase pe gura si zvonuri si vorbit aiurea pe forum sau pe la chitila sau unde te mai duceai.

Pana si acum cand zici ca tu esti neutru tot bagi strambe si aluzii . Deci esti neutru sau nu ?




Astept sa vad candidaturile celor care oracaiau pe aici ca nu e bine . Hai baietii .. hai Renato hai Xorg.. aplica din nou acum ca cel mai mare nemesis al tau pleaca, adu tu pe calea cea buna asociatia.


Hai baieti nu va dati la fund, ca erati viteji pe forum
DT
0

#7 Useril este offline   GigiGL 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2095
  • Inregistrat: 10-March 11
  • Gender:Male
  • Location:Galati
  • Interests:Aero

Postat 10 April 2017 - 03:10 PM

N-am idee ce s-a petrecut, dar sper sincer sa fie doar unn acces trecator de nervi.
Gigi Sterian
Rascal 1940mm fs.61 nitro
Rascal 120 DLE 30
U Can Do .46 nitro .52, 2T
Beaver 1520
Maule 1500
Helios 2545
... Taranis X9D plus / ACCST / AFHDS
0

#8 Useril este offline   Travel Air 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1225
  • Inregistrat: 26-September 12
  • Gender:Male
  • Location:Vaslui
  • Interests:Zbor

Postat 10 April 2017 - 03:25 PM

Sigur e doar un acces trecator de nervi, n-ai cum sa renunti la aeromodelism.
Ce faci te apuci de pescuit?!?!
Bogdan Floria

bogdan.floria@aeromodelism.ro
bogdanfloria@gmail.com
0757110983

"Norocul astepta tacut stiind viitorul"
0

#9 Useril este offline   ALLEN 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3004
  • Inregistrat: 11-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti sector 1

Postat 10 April 2017 - 03:28 PM

bai, nu e trecator. din pacate, asa cum am mai scris si posturile s-au sters (invizibile) exista niste scursuri de oameni care vor cu tot dinadinsul ca lucrurile sa nu mearga. ARA... fass, putea sa fie orice entitate. deranjant este ca acele scursuri de oameni au lovit in OMUL Andras. asta e cel mai grav lucru din pctul meu de vedere. cel mai grav. sunt curios cine isi va depune candidatura, daca se va darui la fel ca Andras, daca va renunta la muuulte lucruri personale in favoarea asociatiei.. etc, etc. nu vroiam sa scriu asta, dar il cunosc si cunosc foarte bine ce s-a intamplat si cum functioneaza Andras, ca om. a pus suflet, pasiune si, mai presus de orice, a pus asociatia pe primul loc, apoi familia. pentru ce? pentru cine? pt oameni ca xorg si renatoa si altii care manaca si scuipa rahat.

Aceasta postare a fost editata de ALLEN: 10 April 2017 - 03:29 PM

_______________________________________________________________________________________
Alaturi de hidrogen, prostia e cea care se gaseste in cea mai mare cantitate in univers. La fel si idiotii.
_______________________________________________________________________________________
0

#10 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 10 April 2017 - 03:39 PM

ZOD - Cristi tata ..
Cum am spus ... din auzite ...
1 - Fata de propunerea INITIALA de umbrar , cand s-a construit in final, era alta solutie tehnica .. alte contravantuiri ...
Nu m-a crezi , intreaba pe Adyc ...
Si DA ! Nu a cazut .. a primit " up-grade-uri " - a fost ancorat cu cabluri ...
Usor s-a inclinat ... e bine ca rezista ...

2 - Restul ....

in orice asociatie unde sunt membrii ( cotizanti ) si staff de administrare a activitatii macar doua lucruri sunt elementare
: evidenta VENITURI/ CHELTUIELI iar investitiile majore sa primeasca girul membrilor ... sa fie consultati , bagati in seama ...
sa se simta si ei .. " importanti " .... nu era greu .
Abia dupa asa zisele strambe si aberatii ale mele s-a infiintat tabelul cu cheltuieli .. sunt prea perfectionist in ce fac si de aceea
doream sa fie inceputa treaba ca la carte , pentru a nu da motiv la ce s-a dat .. orice ai zice tu .

La prima intrunire ( cea mai spectaculoasa ) de la Adunati , inainte de .. am intrebat daca e necesara prezenta unui echipaj medical ...
pentru ca asa vazusem intr-o poza facuta de colegi la intrunirea cu elicoptere din Bulgaria ... daca tot tii minte si nu uiti, iti mai
aduci aminte ce mi-ai spus ? sa ma duc io sa ii aduc , sa ii platesc de la mine, pot sa chem si pompierii etc ... am vazut insa ca la
cativa ani, la alta intrunire, se dicuta intens pe FlyFree subiectul cu prezenta doftorilor ...
Tot pe FlyFree am sugerat ca am relatii in zona si ca ar fi frumos sa mergem la scolile din Adunati, 1 Decembrie , Copaceni sa se faca niste ore
deschise cu copilasii la teren ....
Bravo tie, insa ca.. iar la cativa ani ... ai adus prichindeii de la gradinita la teren ..

Baaaa da al draq da' troll Ne'a Gigi asta , ce ii placea sa se bage el in seama ca Nostradamus cu ceva timp mai devreme.

Mai poti face ceva ... Intreba pe Dragos cine a venit cu ideea de a incerca infiintarea modelodromului si replantarea de gazon la Adunati dupa cativa ani de esec ...
si cine s-a dus acolo dupa o perioada de ploi de nu se putea intra cu masina .. doar asa de curiozitate .. al draq da' troll pitic !

Vrei sa continui ? .. pana maine ..

Ideea este ca daca cineva imi spune ca l-a vazut pe fimiu facand ceva rau spre exemplu , incerc sa m-a conving si sa preintampin repetarea
acelui rau , dupa care sa ii multumesc acelui cuiva pentru atentionare ... nu sa ii sar la gat imbolnavit de teoria conspiratiei .


Restul ... ? bucata cu bucata ti le demontez .. cu exemple, cu argumente, cu ce vrei tu , dar nu pe forum ...


Este adevarat , ca in orice activitate exista grupuri de prieteni ( in politica sunt grupuri de interes ) si este greu de intrat in aceste
grupuri cu drepturi depline .. vad asta zi se zi la angajatii mei ... vine unul nou , sa dea dracii ca nu se lasa aia vechi pana nu il fac sa plece ... si pleaca ... se duce fara sa mai dea vre-un semn .. astia vechi ai mei sunt din 2002 .. am vorbit cu ei , i-am rugat , am primit promisiuni ..
degeaba !
Asa este si in aeromodelism si la pescari si la alte gasti ... si sunt constient de asta ... daca nu am putut sa conving cum era bine de procedat , desi fiecare susotea pe la colturi , constient fiind de atragerea de antipatii , intr-un final m-am retras ..

Unii ziceau ca mai avem nevoie de membrii si incercam sa conving sa mai vina colegi ( l-am convins intr-un fel pe ICE9 )
Altii ziceau ca ce facem ?... ca o sa se stea la coada la zbor ( Cataero )
Unii vroiau pista mai buna - dreapta, gazon
Altii vroiau casute de vacanta ( Adyc ) si foisoare .. pentru fanfara ... si piscine
Altii ziceau ca acolo s-a muncit pentru hobby .. pentru vacante existand strand-uri , piscine, Antalia, Grecia, Poaia Brasov ...
Le-am zis sa stam de vorba , sa facem un plan de masuri si asa cum am spus mai sus INVESTITIILE si PRIORITATILE sa fie discutate cu toti ..

Stii raspunsul ? .... " .. bai N'ea Gigi .. nu spune ca am zis eu .. ca m-a bagi in gura lor ! Lasa asa ca pana la urma ei se pricep sa
lucreze fizic, au si scule, au si timp , noi nu ne pricepem si nici timp nu avem ... e un rau necesar pana la urma iar propietarul terenului ( il stii tu ) a zis sa nu il deranjam cu chestii d'astea minore ! " ...

Si era un membru important ... din club .. nu ca mine .. un troll

Am gandit ca daca oamenii ajung sa se fereasca sa isi spuna ideile , gandurile nu e bine .. e doar atmosfera de fatada .
Atunci am decis sa incerc , am deshis acel subiect pe Fly-Free, gen Adunare Generala on-line sa vedem cine ramane, cat ramane cotizatia , care sunt considerate prioritati de catre membrii , ce facem cu restantierii , etc etc etc .. Nu ai fost prea incantat ( nu era ideea izvorata din grupul de baza probabil ) si a iesit ce a iesit ..

Au mai fost cateva incercari , dupa care am rugat sa fiu sters din tabloul membrilor fondatori .. si gata ! ... Mi-a parut rau ca pusesem suflet ( din punctul meu de vedere ) dar daca era mai bine asa pentru asociatie intr-un final a fost mai bine ..

Am considerat ca putem ramane prieteni in continuare, am vai venit in vizita la teren , am mai glumit eu cu starea vremii, si din nefericire nu
a picat taman O.K. pentru cei de la zbor, mi-am luat si ceva injuraturi pe tema asta si atunci am realizat ca de fapt s-a pastrat si ceva ura in randul unora .. nu m-a deranjat - asa este peste tot.

Dar cu ARA chiar nu am facut nimic ... se mentine ura ... e ca elevul ala care daca a luato data nota proasta poate sa invete el pana il ia
gaia ca mai mult de 6 nu primeste ... daca comenteaza iese chiar mai rau .

Aceasta postare a fost editata de REAL DESIGN: 10 April 2017 - 03:43 PM

Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#11 Useril este offline   oachidori 

  • F22 Raptor Fan
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2372
  • Inregistrat: 05-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti-parc IOR
  • Interests:Aeromodele, Modelare 3D

Postat 10 April 2017 - 04:15 PM

nea Gigi, no offense dar cu limba gramatica stai rau de tot..
Nu m-a crezi se scrie "nu ma crezi";
vre-un semn se scrie "vreun semn";
ca m-a bagi in gura lor se scrie "ca ma bagi in gura lor".
nu m-am putut abtine.. :drinks: :drinks:
Olivian Diaconescu

Radio:
Multiplex Royal Pro 16 2.4GHz
Aero:
BADAN Kit - Yak55M 2.8m; MVVS116NP; Rezo RE2 MTW
EXTREME FLIGHT - Extra 300 2.3m; MVVS58 Prosport; Rezo -MVVS
MULTIPLEX - Funcub;Parkmaster;Funjet Ultra2
FREEWING - F22 Xicoy X45 Jet
ROBBE - Mistral 2.0m
F22 depron
AERONAUT - Triple RES 2.0m
Auto:
TRAXXAS - E Revo 1/16
ARRMA - Typhon 6S
0

#12 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 10 April 2017 - 04:33 PM

 oachidori, la 10 April 2017 - 04:15 PM, a spus:

nea Gigi, no offense dar cu limba gramatica stai rau de tot..
Nu m-a crezi se scrie "nu ma crezi";
vre-un semn se scrie "vreun semn";
ca m-a bagi in gura lor se scrie "ca ma bagi in gura lor".
nu m-am putut abtine.. :drinks: :drinks:


Asa .. si ?
... cand ai copii mici si faci lectiile cu ei ramai in priza ..
Cand lucrezi in mediu academic .. la fel ...
Cand ai program pana la 16:30 si dupa, ca hobby lectura, stai cu cracii pe tavan cu ochii in roman si evident antrenezi
partea de ortografie .
Cand vii acasa la 20:30 ti se cam ia de cratime, timpi, etc
In scoala am invatat si matematica booleana , si integrale triple si multe altele - crezi ca mai stiu ceva ? . nici de folos nu mi-au fost .
Daca ajungi sa lucrezi in santier la Portile de Fier si ai " colegi " dulgheri, fierari si neamu' lui manivela ori pari a vorbi klingonina penru ei ori te faci inteles dar ramai in urma cu practica la ce pretentii ai tu .

P.S.

Cand o frecai la 3 drumuri parca iti cadea greu la stomac " gasca de fitzosi " de la Adunati .. Iti ziceam sa faci maiden'ul
la Mazda aia galbena acolo, ca sunt baieti priceputi, pista buna etc ... Nimic frateeee ! Aveam raie !
Acum vad ca anulezi vizita la Sanpetru .. ca deeee .. daca nu merge trupa ! .. A draq da' viata cu surprizele si schimbarile ei.

Ce consideri ca e mai daunator ... lipsa sau punerea gresita a unor semne de punctuatie sau caracterul omului ?
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#13 Useril este offline   ALLEN 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3004
  • Inregistrat: 11-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti sector 1

Postat 10 April 2017 - 04:34 PM

bai nea gigi. ce am facut noi la Adunati, am facut pe banii si munca noastra. de aia ne si invidiaza unii, ca noi am reusit si ei nu. ca in orice familie, exista si diferente de opinie, e normal, dar intre a avea opinii diferite si a fi contra la orice... e diferenta.

si apropos, intreaba-l pe Tocaci sau pe Cristi Marin cum au fost primiti in gasca... si cum si cat de repede s-au acomodat.
dar hai sa nu spalam chilotii in piata, ca deh...

cat despre ARApacat, mare pacat. eu l-as propune pe Renatoa sau pe Xorg ca presedinte. da sa vina cu un plan de viitor. nu doar vorbe aruncate pe forum. cu plan scris de mana lui, cu viziune, cu termene, etc. da sunt 100% convins ca nu sunt in stare de asa ceva. gandesc doar pe termen scurt si asta e periculos rau. asta pentru ca atat pot ei.

ps: uite ca si Olivian s-a adaptat, si chiar f bine.

trupa n-a mers la bv pt ca n-a mers. io am avut aniversari (ca multi altii), si am preferat un sprit in familie decat un sprit in frig. recunosc. si uite ca trupa a fost prezenta prin Cristi Marin. mai ai ceva de comentat? dar tu nea gigi, de ce nu mai esti prezent pe la intalniri? sau esti prezent doar pe forum ca sa trolezi?

Aceasta postare a fost editata de ALLEN: 10 April 2017 - 04:39 PM

_______________________________________________________________________________________
Alaturi de hidrogen, prostia e cea care se gaseste in cea mai mare cantitate in univers. La fel si idiotii.
_______________________________________________________________________________________
0

#14 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 10 April 2017 - 04:41 PM

ahahahahhahahahha

heheheheh ce prostie... auziti ma.. gigi a infiintat copaceni, el a adus copii la workshopuri la adunati, el a facut intalnirile , el a dat indicatii si a explicat cum o sa fie.. toti sunt prosti doar el e destept.


De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .

De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .

De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .

De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .

De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .





Avem oameni care nu zboara acolo si au contribuit mai mult ca tine.. de la Tiganas care a tinut workshop de elicoptere acolo, sau Ella care cotizeaza chiar daca e din ploiesti sau baietii care au venit la constructie . Au fost la munca voluntara oameni care nu au zburat o secunda acolo dar tu care cica faceai parte din club nu ai ridicat un deget :)). Avem oameni care vin si zboara din pasiune si ajuta cat pot tu nu faci decat sa vomiti minciuni si sa trolezi . Din cauza trolilor ca tine locul ala care e chiar cel mai tare din romania este evitat de multi modelisti care si-ar putea aduce contributia si ar putea zbura civilizat .


Tot ce spui sus e o rastalmacire a unor ambitii de a face un centru de aeromodelism sau de a face cat putem noi de bine locul ala.







DT
0

#15 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 10 April 2017 - 04:44 PM

 ALLEN, la 10 April 2017 - 04:34 PM, a spus:

bai nea gigi. ce am facut noi la Adunati, am facut pe banii si munca noastra. de aia ne si invidiaza uni, ca noi am reusit si ei nu. ca in orice familie, exista si diferente de opinie, e normal, dar intre a avea opinii diferite si a fi contra la orice... e diferenta.

si apropos, intreaba-l pe Tocaci sau pe Cristi Marin cum au fost primiti in gasca... si cum si cat de repede s-au acomodat.
dar hai sa nu spalam chilotii in piata, ca deh...

cat despre ARApacat, mare pacat. eu l-as propune pe Renatoa sau pe Xorg ca presedinte. da sa vina cu un plan de viitor. nu doar vorbe aruncate pe forum. cu plan scris de mana lui, cu viziune, cu termene, etc. da sunt 100% convins ca nu sunt in stare de asa ceva. gandesc doar pe termen scurt si asta e periculos rau. asta pentru ca atat pot ei.



Nu eu am inceput ... te rog ...

Ma bucur ca cei doi s-au integrat . Acum si eu stiu reteta unei intgrari depline ... nu te implici !
Se vrea sa se tunda pista ? OK - prezent
Se vrea sa se are pista ? OK - prezenta
Azi vopsim gardu? - OK - eu dau cu verde
Azi cojim gardu ? Perfect !


Am observat ca la o disputa contradictorie pe FB dintre mine si unul din colegii vechi si de baza ai vostrii , Bogdan care nu a participat
la disputele mele cu voi de la acele vremuri, fiind foarte bine integrat era incantat de replicile din disputa transmise mie ..

" Bravo Boss ! Te iubesc ! " ....

Eu de linguseli d'astea nu pot fi in stare .. chiar daca imi insusesc restul retetei de integrare ..
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#16 Useril este offline   ALLEN 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3004
  • Inregistrat: 11-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti sector 1

Postat 10 April 2017 - 04:46 PM

:clapping::clapping::clapping:

sa iti spun cine e acum capu rautatilor cu munca? ghiceste tu.

si nu uita te rog, aci vb de ARA, si ce o sa intample mai departe. ca de obicei, gigi contra, vorbe aruncate, neargumentate. zici ca ai baut apa dupa xorg

si da, te-ai luat de Gore aiurea-n tramvai. nu uita cine a pornit toata nebunia cu terenul. 2 oamni care au adunat in jurul lor o echipa frumoasa. ca acum cei 2 au alte prioritati si sunt mai putin activi, e normal. gasta a ramas aceeasi, inchegata, si asa va ramane, contrar a ce vor unii altii... cainii latra apa trece...

Aceasta postare a fost editata de ALLEN: 10 April 2017 - 04:49 PM

_______________________________________________________________________________________
Alaturi de hidrogen, prostia e cea care se gaseste in cea mai mare cantitate in univers. La fel si idiotii.
_______________________________________________________________________________________
0

#17 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 10 April 2017 - 04:50 PM

Zi ma de ce ai mintit si ai lansat zvonuri aiurea ?


De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni . <br style="font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">De ce eviti raspunsul cu statia si cu banii cand ai raspandit minciuni despre noi ? De se uita lumea ca la hoti cand e vorba de copaceni .
DT
0

#18 Useril este offline   MLGore 

  • Dream Team Forever
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2332
  • Inregistrat: 08-March 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 10 April 2017 - 05:09 PM

Ca de obicei, la dat din gura si tastatura, nici dreacu nu ne intrece! Nea Gigi, nu are nimeni nimic cu ideile tale, da' sa-mi bag picioarele daca ai pus si tu in practica vreuna, ca de ex. tabelul de venituri si cheltuieli, ca nu te durea spatele! Tot Adi l-a facut, asa cum s-a priceput si el! Mie unul, numai chef de contabilitate nu aveam cand ajungeam acasa dupa o zi de munca si crede-ma, daca lipsea vreun leu, puneam de la mine. Asa ca m-am cam saturat de astia ca tine, care dau din gura si nu fac nimic! Crezi ca daca te duceai pe la scoli sa vorbesti cu profesorii si parintii sa organizam niste cursuri, spunea cineva nu? Dar, ca sa terminam cu carcotelile, esti invitatul meu sa nu mai calci pe la teren, si ca treaba sa fie OK, platesc eu doua cotizatii anuale asa, ca sa nu existe pierderi, ca pt. mine cam atat valorezi, vreo 600 de lei in rate anuale.

Aceasta postare a fost editata de MLGore: 10 April 2017 - 05:11 PM

Modelism = 10% zbor + 90% lipici
Cand o zbura A.R.C.A.! © 2010 All rights reserved.
0

#19 Useril este offline   oachidori 

  • F22 Raptor Fan
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2372
  • Inregistrat: 05-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti-parc IOR
  • Interests:Aeromodele, Modelare 3D

Postat 10 April 2017 - 05:12 PM

 REAL DESIGN, la 10 April 2017 - 04:33 PM, a spus:

Asa .. si ?
... cand ai copii mici si faci lectiile cu ei ramai in priza ..
Cand lucrezi in mediu academic .. la fel ...
Cand ai program pana la 16:30 si dupa, ca hobby lectura, stai cu cracii pe tavan cu ochii in roman si evident antrenezi
partea de ortografie .
Cand vii acasa la 20:30 ti se cam ia de cratime, timpi, etc
In scoala am invatat si matematica booleana , si integrale triple si multe altele - crezi ca mai stiu ceva ? . nici de folos nu mi-au fost .
Daca ajungi sa lucrezi in santier la Portile de Fier si ai " colegi " dulgheri, fierari si neamu' lui manivela ori pari a vorbi klingonina penru ei ori te faci inteles dar ramai in urma cu practica la ce pretentii ai tu .

P.S.

Cand o frecai la 3 drumuri parca iti cadea greu la stomac " gasca de fitzosi " de la Adunati .. Iti ziceam sa faci maiden'ul
la Mazda aia galbena acolo, ca sunt baieti priceputi, pista buna etc ... Nimic frateeee ! Aveam raie !
Acum vad ca anulezi vizita la Sanpetru .. ca deeee .. daca nu merge trupa ! .. A draq da' viata cu surprizele si schimbarile ei.

Ce consideri ca e mai daunator ... lipsa sau punerea gresita a unor semne de punctuatie sau caracterul omului ?

Cand ma duceam la 3 drumuri aveam o amarata de spuma, iar baietii de atunci m-au ajutat fff mult. Iar un avion prost zboara la fel, si nici baietii de la Copaceni nu l-au facut sa zboare mai bine. Aici vorbim de altceva, te dai rotund da nici macar lb romana nu o stii..greseli ca te grabesti, etc,etc se vad si se accepta dar la tine e necunoastere..
Olivian Diaconescu

Radio:
Multiplex Royal Pro 16 2.4GHz
Aero:
BADAN Kit - Yak55M 2.8m; MVVS116NP; Rezo RE2 MTW
EXTREME FLIGHT - Extra 300 2.3m; MVVS58 Prosport; Rezo -MVVS
MULTIPLEX - Funcub;Parkmaster;Funjet Ultra2
FREEWING - F22 Xicoy X45 Jet
ROBBE - Mistral 2.0m
F22 depron
AERONAUT - Triple RES 2.0m
Auto:
TRAXXAS - E Revo 1/16
ARRMA - Typhon 6S
0

#20 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 10 April 2017 - 06:06 PM

Plus minciunile ...auzi el a inventat tot ce am facut. Ce minciuna grosolana.
DT
0

#21 Useril este offline   adyc 

  • Fly-Free DreamTeam
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 764
  • Inregistrat: 02-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 10 April 2017 - 06:09 PM

Ce va mananca in cur de discutii inutile... rufele de obicei se spala in familie nu in vazul lumii!
Pe mine nu ma deranjeaza ca discutati... numai sa nu puna dracu pe vreunul sa inceapa sa ne muste de cur caci e pacat, saptamana asta nu se mananca carne!
P.S. daca Andrasi nu mai e in ARA, nici eu nu mai doresc sa fiu membru, sa-mi dati cotizatia inapoi si sa va spalati pe cap cu ARA cu tot!
0

#22 Useril este offline   old-boy 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 885
  • Inregistrat: 13-June 03
  • Gender:Male
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 10 April 2017 - 08:25 PM

Adic nu cred ca asta este o solutie. In acest spirit sediu ARA este la mine acasa, imi vand casa si ARA ramane fara sediu. :yahoo:
Fiecare conducator fie ca vrea, fie inconstient isi pune amprenta pe organizatie, Andras a gresit ca a muncit foarte mult singur sau cu 3-5 oameni, poate nu a gasit oameni care sa se implice, este adevarat ca nici multi din ARA nu s-au oferit benevol sa traga caruta. Sper ca ARA nu va muri si nici hobby-ul nostru. Sper ca se vor rezolva toate problemele personale si legislative cat mai repede sa putem zbura decent si in legalitate, nu de alta dar eu personal nu mai am mult de zburat. :good:
Tot mai bine pe picioare cand te sprijini pe pamant
0

#23 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 10 April 2017 - 08:32 PM

 MLGore, la 10 April 2017 - 05:09 PM, a spus:

Ca de obicei, la dat din gura si tastatura, nici dreacu nu ne intrece! Nea Gigi, nu are nimeni nimic cu ideile tale, da' sa-mi bag picioarele daca ai pus si tu in practica vreuna, ca de ex. tabelul de venituri si cheltuieli, ca nu te durea spatele! Tot Adi l-a facut, asa cum s-a priceput si el! Mie unul, numai chef de contabilitate nu aveam cand ajungeam acasa dupa o zi de munca si crede-ma, daca lipsea vreun leu, puneam de la mine. Asa ca m-am cam saturat de astia ca tine, care dau din gura si nu fac nimic! Crezi ca daca te duceai pe la scoli sa vorbesti cu profesorii si parintii sa organizam niste cursuri, spunea cineva nu? Dar, ca sa terminam cu carcotelile, esti invitatul meu sa nu mai calci pe la teren, si ca treaba sa fie OK, platesc eu doua cotizatii anuale asa, ca sa nu existe pierderi, ca pt. mine cam atat valorezi, vreo 600 de lei in rate anuale.

Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#24 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 10 April 2017 - 09:20 PM

Nu era comunicare Cosțin.
Eu unul cel puțin nu am participat la nici
O întâlnire în care sa se discute probleme
organizatorice legate de contabilitate, de
numire a unora dintre membrii care sa se ocupe
clar cu anumite probleme, iar în caz de o problema
sa știi cui să te adresezi.
Era entuziasmul specific oricărui început și se
pare și putina lipsa de experiență.
Nu puteam sa mă apuc de capul meu de ceva , nu
aveam acces tehnic în a intervenit în server sa
creez eu tabele și tabelase , plus ca asta o face
cel care încasează efectiv suma pe post de venit al
asociatiei ( fie cotizație , fie sponsorizare ) .
Pentru cheltuieli era mai simplu ... trebuia ca
responsabilul doar sa intre în posesia documentelor
de justificare a cheltuielilor ( factura, bon sau o
simpla motivare verbala în cazul unor achiziții de pe
piața liberă - de la persoane fizice ).
Nu am avut multe propuneri , unele erau doar simple întrebări
dar la care răspunsurile erau total în aceeași nota ca și acum.
Cum poți aduce o clasa de copii așa fără pic de organizare și pus
tara la cale spre exemplu.
Am scris pe Fly Free și acolo a rămas.
Tot apare cuvântul MINCIUNA .... nu am inventat nimic.
Am mai primit " invitația " de a nu mai calca pe la teren
din partea ta .... și Îți mulțumesc. Probabil ai observat ca
nu am mai trecut DAR o sa îmi permit sa îl întreb și pe Domnul Serban
vis a vis de aceasta măgulitoare invitație.

Păcat de aceasta ura nejustificata .

Este mult mai util dialogul,

- baa a zis boul ăla de n'ea Gigi așa și pe dincolo ..
- baa a venit nesuferitul ăla cu ideea , propunerea X

Se analizeaza , se discuta cu ceilalți și dacă e buna se
stabilește punerea în practica , dacă nu , pur și simplu
cade la vot cu sau fără explicații .

Și în cazul ARA ....
Tonul lui ZOD din deschiderea acestui topic ( chiar dacă
are dreptate ) putea fi cu mult mai multa diplomație ..

" .... bai băieți , uite, colegul Andras după toate sacrificiile
făcute , pe lângă faptul ca nu a primit aprecieri mai mult este
criticat pe nedrept ... și drept urmare a decis sa renunțe ....
etc, etc, .... eu propun ca ar fi păcat și propun sa facem un efort
ca sa ...... bla, bla,"

Așa ? Ca de obicei .... iar se așterne pecetea de Fitosii de la Adunați.

Nu merge staful la Flyflower, pai zici ca s-a dat interzis la toată trupa .



PS

Mai poate întreba Zod pe domnul Serban de data aceasta
cine a sugerat organizarea întrunirilor o data la doi
ani pentru a evita inflația de întruniri care ducea la
reducerea numărului de participanți ......

O sa zica iar ca mint ...

Aceasta postare a fost editata de REAL DESIGN: 10 April 2017 - 09:24 PM

Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#25 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 10 April 2017 - 09:41 PM

 ALLEN, la 10 April 2017 - 04:46 PM, a spus:

:clapping::clapping::clapping:

sa iti spun cine e acum capu rautatilor cu munca? ghiceste tu.

si nu uita te rog, aci vb de ARA, si ce o sa intample mai departe. ca de obicei, gigi contra, vorbe aruncate, neargumentate. zici ca ai baut apa dupa xorg

si da, te-ai luat de Gore aiurea-n tramvai. nu uita cine a pornit toata nebunia cu terenul. 2 oamni care au adunat in jurul lor o echipa frumoasa. ca acum cei 2 au alte prioritati si sunt mai putin activi, e normal. gasta a ramas aceeasi, inchegata, si asa va ramane, contrar a ce vor unii altii... cainii latra apa trece...


Pe FB nu m-am luat de MlGore de loc . Era necăjit de rezultatul alegerilor
și înjură în stânga și în dreapta și Cum fiecare își dădea cu părerea în plan politic mi-am permis și eu o replica la care el a considerat ca decât
sa ne chinuim sa dezbatem cu argumente pro sau contra a trecut la a mă evalua valoric pana am căzut la pace ca nu fac mai mult de doi lei ... acum văd ca valorez ceva mai mult .... preț de vre-o doua cotizații .. dar și alea în rate. Tot e mai bine .

PS

Ții minte discuția cu gardul de protecție ?
Am zis ca au la magazine d'ăla mic ca înălțime
Te-ai necăjit și mi-ai zis ca ăla e ! Pe care l-ai luat tu,
și ca dacă nu îmi convine trebuia sa iau ion altul.
Am mai discutat puțin în contradictoriu pana când
a intervenit Ady cu aceeași obiecție vis a vis de înălțimea
lui.
Care a fost răspunsul tău ?

" ... pai îl tăiem pisi ! "

Eu aveam scame în creier și nu aveam dreptul la o opinie .

Și d'astea erau la tot pasul .
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#26 Useril este offline   adyc 

  • Fly-Free DreamTeam
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 764
  • Inregistrat: 02-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 10 April 2017 - 09:44 PM

Pentru Dl. Old Boy: probabil nu e o solutie insa eu am specificat cand m-am inscris in ARA ca eu nu cred in basme iar daca o fac o fac pentru Adras. Daca Andras a plecat, nici pe mine nu ma mai intereseaza sa fiu membru.

Pentru, Zod, Oachidori, Gore si Nea Gigi: mai baieti, nu vreti voi sa ne vedem intr-una din zile la teren si sa clarificam situatia, cu ce-a zis ala ce-a facut celalalt? Cred ca dialogul fata in fata va clarifica situatia caci pe bune, eu unul m-am saturat de cat va balacariti. Haideti la o intalnire barbateasca spuneti-va reprosurile in mod civilizat si incetati cu postarile astea care nu fac bine nimanui.
0

#27 Useril este offline   ATYZZZ 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 391
  • Inregistrat: 07-September 07
  • Gender:Male
  • Location:Cluj-Napoca
  • Interests:Rc aero auto si cnc.

Postat 10 April 2017 - 09:46 PM

 REAL DESIGN, la 10 April 2017 - 02:08 PM, a spus:


Tot la inceput am spus ca din punctul meu de vedere sunt slabe sanse ca o astfel de asociatie ( numar mic de membrii )
comparativ cu altele sau chiar cu sindicate, sa aiba succes in fata autoritatilor mai ales in cazul unor reglementari comune
la nivelul tuturor tarilor de pe planeta ... dar am spus ca incercarea moarte nu are.


Ce alta asociatie sau sindicat este la noi in tara care se ocupa de problemele aeromodelistilor?(activ si cu rezultate oricit de mici)
0

#28 Useril este offline   Flightaddicted 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 147
  • Inregistrat: 12-May 04

Postat 10 April 2017 - 09:50 PM

 REAL DESIGN, la 10 April 2017 - 09:20 PM, a spus:


Am mai primit " invitația " de a nu mai calca pe la teren
din partea ta .... și Îți mulțumesc. Probabil ai observat ca
nu am mai trecut DAR o sa îmi permit sa îl întreb și pe Domnul Serban
vis a vis de aceasta măgulitoare invitație.



Sa nu uiti te rog
0

#29 Useril este offline   ALLEN 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3004
  • Inregistrat: 11-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti sector 1

Postat 10 April 2017 - 09:53 PM

bai nea Gigi, despre ce dracu discutam? vrei statuie? sau ce? ca sa mor de inteleg. esti fix ca Xorg, ai opinii diferite, nu te pliezi pe directia potrivita si arunci cu rahat peste tot. asa cum face si mai sus numitul. vad ca tot o tii langa pe aceeasi tema, si nu ma prind de ce. sa iti dau nr. de tel al lui Serban? sau iar plangi pe la colturi ca nici pe asta nu ti-l dam?

sa-ti aduc aminte de faza cu maiul? ca io n-am uitat... ba... trebuie batut cu maiul. ia neaGigi, bate... aaa, pai ba baieti e greu, merge si fara...
normal, de dat din gura sunt buni toti, de dat cu maiul... putini.

pune mana si fa ceva CONCRET, si apoi ai tot dreptul sa aduci critici. pana atunci, datul din taste... dauneaza grav.

asa cum au facut multi cu ARA implicit cu Andras. au dat din gura pe la colturi, bete in roate, etc, pana omul asta s-a saturat. a incercat sa faca un bine si tot el s-a ales cu ... UEA

pentru mine asta inseamna lasitate si perversiune din partea acelor personaje (ca oameni nu le pot spune), si bag de seama ca sunt multi, foarte multi care in loc sa sustina o cauza, se caca pe ei si nu fac nimic. ca in proverbul ala cu capra vecinului.

a zis bine ce a zis ZOD: uitati-va in oglinda si puneti-ve niscai intrebari... poate mai sunt sanse sa scapati.
_______________________________________________________________________________________
Alaturi de hidrogen, prostia e cea care se gaseste in cea mai mare cantitate in univers. La fel si idiotii.
_______________________________________________________________________________________
0

#30 Useril este offline   Teo-Costin 

  • T.C.I.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1399
  • Inregistrat: 13-June 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI-Tineretului

Postat 10 April 2017 - 09:58 PM

Partea nasoala este ca acea asociatie ARA chiar putea face ceva, macar sa-i faca pe alesii astia de tot se fac ca fac legi si ordonante ca un multirotor este diferit de un aeromodel si ca aeromodelismul in sinea lui ca si hobby nu dauneaza si nu deranjeaza pe nimeni dar lor le este frica sa nu le filmam noi furaciunile si de aia o tot dau la intors cu interzicerea sub diverse motive aberante, daca zbori deaupra multii sunt de acord dar daca zbori la Adunati sau la alt teren amenajat in mijlocul campui nu cred ca ma apuc sa dau jos BOEING-uri sau ultra-usoare ..... aici esre unul din punctele de pe ordinea de zi a lui ARA, altul era cu inmatricularea nu aberanta de 90 EURO pe modelsi multe altele .... BAIIIIIII ca ma enervati maxim (XORG, RENATOA si alti TROLLi internauti) care veniti sa dezbinati activitatea facuta de Andras, mare OM, mare CARACTER.

Isi bat joc astia de noi pe toate planurile, nu o mai putem sa tragem un partz cu miris de benzina ca imediat va veni militia sa ne intrebe daca este de 95 sau 98 cifra octanica si zdup .... dosar penal.

Noi ne balacarim pe aici si ei chistiga ..... dezbina si cucereste.

Scuze ... am baut ceva beri de nervi ..... asa fac eu cand sunt nervos.
Take the first step in faith. You don't have to see the whole staircase, just take the first step.
0

Arata acest topic


  • 4 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro