Modelism - RHC Forum: Discutii libere - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 36 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Discutii libere Sa nu uitam sa ne respectam reciproc

#61 Useril este offline   SID 

  • datebest.net - visit website and win smartphone!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1430
  • Inregistrat: 26-December 09
  • Location:https://t.me/pump_upp
  • Interests:https://t.me/pump_upp

Postat 12 April 2016 - 08:06 PM

Vezi postareaAlexandra D., la 12 April 2016 - 07:27 PM, a spus:

Cu plăcere. Mă bucur că v-am putut răspunde, fie și parțial, așa cum spuneți dumneavoastră, nelămuririlor. Cu toate astea, cred că răspunsul mai lung pe care l-am oferit, cât și cel scurt, adresat dvs, răspund foarte bine tuturor punctelor menționate. Pe viitor, ne vom strădui să fie și mai bine ca până acum.


Alexandra, nu cred ca ai inteles...., colegul Flying Buddha (sau mai simplu Bogdan) nu a primit raspunsul la intrebarea lui si nu numai a lui...
Chestia cu vezi doamne si autoritatile pot citi ce scriem noi aici e.... nici nu stiu cum sa mai spun, dar o lasam asa..., ideea este ca discutiile nu trebuiau sterse, iar acele postari cu atingere la persoana si/sau asociatie trebuiau la momentul respectiv revizuite

Bafta

P.S
Nu stiu de ce ne invrajbim reciproc cand ar trebui sa fim mai uniti ca oricandhttp://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/good.gif
0

#62 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 12 April 2016 - 08:07 PM

Vezi postareafly, la 12 April 2016 - 08:04 PM, a spus:

😊

:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:
0

#63 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 12 April 2016 - 08:08 PM

Vezi postareaSID, la 12 April 2016 - 08:06 PM, a spus:

Alexandra, nu cred ca ai inteles...., colegul Flying Buddha (sau mai simplu Bogdan) nu a primit raspunsul la intrebarea lui si nu numai a lui...
Chestia cu vezi doamne si autoritatile pot citi ce scriem noi aici e.... nici nu stiu cum sa mai spun, dar o lasam asa..., ideea este ca discutiile nu trebuiau sterse, iar acele postari cu atingere la persoana si/sau asociatie trebuiau la momentul respectiv revizuite

Bafta

P.S
Nu stiu de ce ne invrajbim reciproc cand ar trebui sa fim mai uniti ca oricandhttp://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/good.gif

baaaaaaaaaaaaa, de ce mi-ai divulgat identitatea, lasa-i frate sa cauteeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.
offffff :( Dane, vin la Campina si intru in warbird-ul tau :))))))))))))))))))))))))))))
glumesc, chiar nu m-am suparat, stai sa vad ca sunt mai multi Bogdani in ARA.
0

#64 Useril este offline   SID 

  • datebest.net - visit website and win smartphone!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1430
  • Inregistrat: 26-December 09
  • Location:https://t.me/pump_upp
  • Interests:https://t.me/pump_upp

Postat 12 April 2016 - 08:12 PM

Vezi postareaFlying Buddha, la 12 April 2016 - 08:08 PM, a spus:

baaaaaaaaaaaaa, de ce mi-ai divulgat identitatea, lasa-i frate sa cauteeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.
offffff :( Dane, vin la Campina si intru in warbird-ul tau :))))))))))))))))))))))))))))
glumesc, chiar nu m-am suparat, stai sa vad ca sunt mai multi Bogdani in ARA.


mda si tu acum mi-ai intors favoarea
vezi ca te "mitraliez" din warbird cand viihttp://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/rofl.gif

P.S
Aceasta postare se poate sterge e off topic

Aceasta postare a fost editata de SID: 12 April 2016 - 08:13 PM

0

#65 Useril este offline   GigiGL 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2106
  • Inregistrat: 10-March 11
  • Gender:Male
  • Location:Galati
  • Interests:Aero

Postat 12 April 2016 - 08:15 PM

Vezi postareaFlying Buddha, la 12 April 2016 - 07:09 PM, a spus:

Si inca un lucru, intr-o societate democratica, moderatori, conducatori, sefi, etc. etc. etc. sunt alesii membrilor, conducerea si moderatorii sunt 0 barat fara membrii deci sper ca s-a inteles lucrul acesta. Se pare insa ca nu...
Draga conducere ARA si moderatori ARA, aveti va rog frumos respectul fata de un membru al vostru coloana integra de a raspunde la ce a cerut.


Stimate domn, macar eu mi-am trecut in subsol numele real. Ce fac eu stie toata lumea de aici, fara sa fiu guru sau master chief in ARA. Un membru simplu.
Hai sa lamurim o problema; exista in principal trei tabere pe aici:
1) ARA cea care modereaza aceasta sectiune si care incearca sa faca ceva pentru libertatea ce ni se cuvine chiar prin Constitutie.
2) FRMD care aplica pozitia strutului, uitand ca are fesierii expusi.
3) Cei mai periculosi si adevaratii dusmani ai aeromodelistilor amatori sunt dronarii cei mari, cei cu ochii pe bugetul Ministerului Apararii si pe portofelele noastre, mari "meseriasi" in RC de nu mai poate nimeni sa traiasca de raul lor (asta cu referire la faimoasa academie de pilotaj... probabil se refera la pilote... nu stiu inca...)
Cei de pe pozitia 3 sunt cei care baga strambe la Guvern tragandu-ne pe toti la in jos.
Ati apucat sa cititi destul pe aici, asa ca nu va ramane decat sa-i identificati si sa-i tratati cum merita.
Nu mor caii cand vor cainii, dar sigur, noi cei din ARA vom pune hingherii pe ei cat de curand! Eu sunt in linia intai!
Si scriu aceste randuri TOCMAI pentru faptul ca sunt citite si de altii, mai "potenti"!
Gigi Sterian
Rascal 1940mm fs.61 nitro
Rascal 120 DLE 30
U Can Do .46 nitro .52, 2T
Beaver 1520
Maule 1500
Helios 2545
... Taranis X9D plus / ACCST / AFHDS
0

#66 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 12 April 2016 - 08:22 PM

Vezi postareaGigiGL, la 12 April 2016 - 08:15 PM, a spus:

Stimate domn, macar eu mi-am trecut in subsol numele real. Ce fac eu stie toata lumea de aici, fara sa fiu guru sau master chief in ARA. Un membru simplu.
Hai sa lamurim o problema; exista in principal trei tabere pe aici:
1) ARA cea care modereaza aceasta sectiune si care incearca sa faca ceva pentru libertatea ce ni se cuvine chiar prin Constitutie.
2) FRMD care aplica pozitia strutului, uitand ca are fesierii expusi.
3) Cei mai periculosi si adevaratii dusmani ai aeromodelistilor amatori sunt dronarii cei mari, cei cu ochii pe bugetul Ministerului Apararii si pe portofelele noastre, mari "meseriasi" in RC de nu mai poate nimeni sa traiasca de raul lor (asta cu referire la faimoasa academie de pilotaj... probabil se refera la pilote... nu stiu inca...)
Cei de pe pozitia 3 sunt cei care baga strambe la Guvern tragandu-ne pe toti la in jos.
Ati apucat sa cititi destul pe aici, asa ca nu va ramane decat sa-i identificati si sa-i tratati cum merita.
Nu mor caii cand vor cainii, dar sigur, noi cei din ARA vom pune hingherii pe ei cat de curand! Eu sunt in linia intai!
Si scriu aceste randuri TOCMAI pentru faptul ca sunt citite si de altii, mai "potenti"!

Domnul Gigi, alaturi de alti aeromodelisti batrani cu experienta pe care-I respect nu o sa pot comenta nimic la ce ziceti, aveti tot respectul meu.
Eu doar lupt pentru DEMOCRATIE. NU ACCEPT CA MEMBRU ARA CENZURA ! SIMPLU ! NIMIC MAI MULT ! SUSTIN ORICE DEMERS DEMOCRACTIC SI CONSTRUCTIV, NIMIC MAI MULT ! DAR URASC CENZURA, NU SUPORT IPOCRIZIA ! MODERAREA ACESTUI FORUM TREBUIA FACUTA DE LA INCEPUT, NU ACUM DUPA 1-2 ANI PRIN CENZURA !
PS > O FI ASA GREU SA SE CAUTE PE FORUM SA VADA NUMELE MEU REAL? PE BUNE, CHIAR MA AMUZ, DECI CE O FI ASA GREU SA AFLE LUMEA CINE SUNT !

Aceasta postare a fost editata de Flying Buddha: 12 April 2016 - 08:24 PM

0

#67 Useril este offline   SID 

  • datebest.net - visit website and win smartphone!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1430
  • Inregistrat: 26-December 09
  • Location:https://t.me/pump_upp
  • Interests:https://t.me/pump_upp

Postat 12 April 2016 - 08:24 PM

Vezi postareaGigiGL, la 12 April 2016 - 08:15 PM, a spus:

Stimate domn, macar eu mi-am trecut in subsol numele real. Ce fac eu stie toata lumea de aici, fara sa fiu guru sau master chief in ARA. Un membru simplu.
Hai sa lamurim o problema; exista in principal trei tabere pe aici:
1) ARA cea care modereaza aceasta sectiune si care incearca sa faca ceva pentru libertatea ce ni se cuvine chiar prin Constitutie.
2) FRMD care aplica pozitia strutului, uitand ca are fesierii expusi.
3) Cei mai periculosi si adevaratii dusmani ai aeromodelistilor amatori sunt dronarii cei mari, cei cu ochii pe bugetul Ministerului Apararii si pe portofelele noastre, mari "meseriasi" in RC de nu mai poate nimeni sa traiasca de raul lor (asta cu referire la faimoasa academie de pilotaj... probabil se refera la pilote... nu stiu inca...)
Cei de pe pozitia 3 sunt cei care baga strambe la Guvern tragandu-ne pe toti la in jos.
Ati apucat sa cititi destul pe aici, asa ca nu va ramane decat sa-i identificati si sa-i tratati cum merita.
Nu mor caii cand vor cainii, dar sigur, noi cei din ARA vom pune hingherii pe ei cat de curand! Eu sunt in linia intai!
Si scriu aceste randuri TOCMAI pentru faptul ca sunt citite si de altii, mai "potenti"!


sunt perfect deacord cu tine insa "dronerii cei mari" cu scoala de pilotaj care citesc pe aici si isi fac temele (ca sa stie dinainte la ce sa se astepte) crezi ca ii va influneta favorabil daca nu vom ne vom spune pasurile?
Asa-i nu mor caii cand vor cainii dar mai e o zicala "cainii latra ursul merge" cu alte cuvinte indiferent ce scriem noi aici, ei vor face tot ceea ce este in favoarea lor. Si de aici trebuie sa incepem sa "protestam"

Bafta
0

#68 Useril este offline   ALLEN 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3004
  • Inregistrat: 11-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti sector 1

Postat 12 April 2016 - 08:32 PM

mai Buddha, te trag de urechi. iti explic eu ce inseamna cenzura, dar nu acum si nu aici. cu prima ocazie, si nu oricum ci cu berea-n mana.:drinks:

acu, sa revin fix la ce se scrie pe aici: bai fratilor, se aduc acuze urate. io stiu asa: daca acuz, am si dovezi. altfel, tac. tot citesc, aia fac, aia dreg, aia mint, aia au intentii ascunse. puii mei, sunteti de rasul curcilor, pe romaneste spus (nu pe nemteste, desi as putea sa o fac si asa). voi nu va treziti nici in al coispelea ceas. aia pregatesc legi de te doare capu, si voi va certati aiurea-n tramvai.
_______________________________________________________________________________________
Alaturi de hidrogen, prostia e cea care se gaseste in cea mai mare cantitate in univers. La fel si idiotii.
_______________________________________________________________________________________
0

#69 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 12 April 2016 - 08:42 PM

Vezi postareaALLEN, la 12 April 2016 - 08:32 PM, a spus:

mai Buddha, te trag de urechi. iti explic eu ce inseamna cenzura, dar nu acum si nu aici. cu prima ocazie, si nu oricum ci cu berea-n mana.:drinks:

acu, sa revin fix la ce se scrie pe aici: bai fratilor, se aduc acuze urate. io stiu asa: daca acuz, am si dovezi. altfel, tac. tot citesc, aia fac, aia dreg, aia mint, aia au intentii ascunse. puii mei, sunteti de rasul curcilor, pe romaneste spus (nu pe nemteste, desi as putea sa o fac si asa). voi nu va treziti nici in al coispelea ceas. aia pregatesc legi de te doare capu, si voi va certati aiurea-n tramvai.

:good:
Bem bere, :) s-a facut.
Allen, acum serios vorbind, la fel, faci parte din categoria aeromodelistilor pe care o sa ii respect la infinit pentru vasta experienta in acest hobby, bunul simt fata de cei din jur si respectul pentru orice junior ca mine ce s-a apucat de 2 ani de aeromodelism deci nu voi contrazice ce zici.
Am insa in mine un foc mocnit fata de libertatea de exprimare, sunt pur si simplu deranjat de ce a facut conducerea ARA fara sa se uite si ea la membrii ei si sa intrebe daca sunt ok cu demersul de a sterge/ascunde nu stiu cate pagini de asa zis democratie, simplu, nimic mai mult. E greu sa zica - Ne cerem scuze, am gresit, vom corecta si vom face bine? Se pare ca orgoliul e mai presus.
Voi sustine ARA atat timp cat principiile ei sunt democratice.
0

#70 Useril este offline   Andrix_y 

  • Presedinte ARA
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 900
  • Inregistrat: 09-October 07
  • Gender:Male

Postat 12 April 2016 - 08:47 PM

https://aeromodelism...rapa-rosie-2016
Babos Andras Sandor

Președinte al Asociației Române de Aeromodelism
info@aeromodelism.ro
andras.babos@aeromodelism.ro
0

#71 Useril este offline   xorg 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1349
  • Inregistrat: 16-February 03

Postat 12 April 2016 - 08:51 PM

Vezi postareaFlying Buddha, la 12 April 2016 - 08:42 PM, a spus:

:good:
Bem bere, :) s-a facut.
Allen, acum serios vorbind, la fel, faci parte din categoria aeromodelistilor pe care o sa ii respect la infinit pentru vasta experienta in acest hobby, bunul simt fata de cei din jur si respectul pentru orice junior ca mine ce s-a apucat de 2 ani de aeromodelism deci nu voi contrazice ce zici.
Am insa in mine un foc mocnit fata de libertatea de exprimare, sunt pur si simplu deranjat de ce a facut conducerea ARA fara sa se uite si ea la membrii ei si sa intrebe daca sunt ok cu demersul de a sterge/ascunde nu stiu cate pagini de asa zis democratie, simplu, nimic mai mult. E greu sa zica - Ne cerem scuze, am gresit, vom corecta si vom face bine? Se pare ca orgoliul e mai presus.
Voi sustine ARA atat timp cat principiile ei sunt democratice.

Este o mare diferenta intre a sterge si a ascunde anumite topicuri pana cand ar fi fost filtrate de unele postari mai ne la locul lor cu atacuri la persoana. Esenta problemei consta in faptul ca autoritatea ARA in acest subforum pe care-l are in folosinta si administrare, a fost subminata la interventiile grupului celor 3-4 sau cati sunt ei, la interventia acestora readucanduse in vizibil acele topicuri. Cu alte cuvinte ARA nu poate sa-si gestioneze proprile probleme conform deciziilor conducatorilor ei, ci este nevoita sa piarda acum vremea cu discutii sterile.

Aceasta postare a fost editata de xorg: 12 April 2016 - 08:54 PM

0

#72 Useril este offline   ALLEN 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3004
  • Inregistrat: 11-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti sector 1

Postat 12 April 2016 - 08:52 PM

pana una alta, sa faci in asa fel incat in we sa fii prezent si-ti dau Berea (interzis baaaa, ca pilotezi :yahoo:, eu beau Berea, da? ) si iti mai explic eu cate ceva.

si ca sa fie balciul balci, pot spune ca m-am bucurat intr-un fel ca topicul s-a facut invizibil, mai ales ca in loc sa se discute la obiect, s-a ajuns sa se discute muuult pe langa.pana la urma nu cred e e foarte greu sa ne respectam cu totii si sa ne rezolvam animozitatile in particular si nu pe forum.
_______________________________________________________________________________________
Alaturi de hidrogen, prostia e cea care se gaseste in cea mai mare cantitate in univers. La fel si idiotii.
_______________________________________________________________________________________
0

#73 Useril este offline   Andrix_y 

  • Presedinte ARA
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 900
  • Inregistrat: 09-October 07
  • Gender:Male

Postat 12 April 2016 - 09:28 PM

Raport petitie https://aeromodelism...-aeromodelismul

Fisiere atasate


Babos Andras Sandor

Președinte al Asociației Române de Aeromodelism
info@aeromodelism.ro
andras.babos@aeromodelism.ro
0

#74 Useril este offline   Alexandra D. 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 62
  • Inregistrat: 17-March 14
  • Gender:Female
  • Interests:Aeromodelism

Postat 12 April 2016 - 09:32 PM

Vezi postareaFlying Buddha, la 12 April 2016 - 08:02 PM, a spus:

PS> Mi s-a cerut pe privat de catre Alexandra cine sunt pt. ca am mentionat ca sunt membru ARA :))))))))))))), doar renatoa stie :))))))))))

Dragul meu domn,

M-am prins de cine sunteți de dinainte de a citi toată povestea de aici. Culmea! :drinks: Și nu a fost nevoie să îi scriu dnului Renato sau să întreb cu litere mari aici pe forum. Mai interesant este faptul că eu v-am pus o întrebare în privat și dvs ați simțit nevoia să faceți mișto pe tema asta aici, public. Nu mi se pare o atitudine corectă, asta dacă tot vorbim de corectitudine și gesturile de genul spun mai multe despre dvs decât despre noi, cei pe care îi acuzați cu atâta lejeritate. Eu cred că v-am arătat o atitudine deschisă și prietenoasă în discuția noastră din privat, dar chestiunile de genul îmi displac. Caterincă aș putea face și eu, dar nu cred că e cazul, cel puțin nu aici. 8)
Alexandra Diaconescu
Purtător de cuvânt al Asociației Române de Aeromodelism
alexandra.diaconescu@aeromodelism.ro
0

#75 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 12 April 2016 - 09:56 PM

Vezi postareaAlexandra D., la 12 April 2016 - 09:32 PM, a spus:

Dragul meu domn,

M-am prins de cine sunteți de dinainte de a citi toată povestea de aici. Culmea! :drinks: Și nu a fost nevoie să îi scriu dnului Renato sau să întreb cu litere mari aici pe forum. Mai interesant este faptul că eu v-am pus o întrebare în privat și dvs ați simțit nevoia să faceți mișto pe tema asta aici, public. Nu mi se pare o atitudine corectă, asta dacă tot vorbim de corectitudine și gesturile de genul spun mai multe despre dvs decât despre noi, cei pe care îi acuzați cu atâta lejeritate. Eu cred că v-am arătat o atitudine deschisă și prietenoasă în discuția noastră din privat, dar chestiunile de genul îmi displac. Caterincă aș putea face și eu, dar nu cred că e cazul, cel puțin nu aici. 8)

Nu am facut misto Alexandra, sorry daca s-a interpretat asa, chiar nu asta a fost intentia.
Ma bucur ca ai aflat cine sunt :)

Aceasta postare a fost editata de Flying Buddha: 12 April 2016 - 09:57 PM

0

#76 Useril este offline   RedDevil 

  • Pfiu Drace, zboara!!!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 2111
  • Inregistrat: 16-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Interests:Aero, 3D

Postat 12 April 2016 - 09:57 PM

Vezi postareaFlying Buddha, la 12 April 2016 - 09:56 PM, a spus:

Nu am facut misto Alexandra, sorry daca s-a interpretat asa, chiar nu asta a fost intentia.
Ma bucur ca ai aflat cine sunt :)


Tu esti cine esti, da eu cu cine votez? Hac!
Fly it, like you stole it!
0

#77 Useril este offline   fly 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3373
  • Inregistrat: 09-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bran Brasov
  • Interests:Jeturi ,f3j ,f5j

Postat 13 April 2016 - 06:35 AM

Vezi postareafly, la 12 April 2016 - 12:54 PM, a spus:

Se pot scoate din context doar acele parti nu tot ,acum find un precedent de cenzura totala vor urma si altele cu o mai mare usurinta si este un lucru care pe mine nu ma mai reprezinta ,atat am vrut sa spun si astept raspunsul pentru Flying Buddha ca sa vad ce decizie voi lua !aterizari line tuturor !!!


pentru ca nu s-a primit un raspuns scurt si la obiect pe mine de azi nu ma mai reprezinta ARA ,si nu doresc sa mai fiu membru ,este pur alegerea mea !
va doresc mult succes !!!😀
0

#78 Useril este offline   wabo1 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1548
  • Inregistrat: 04-August 05
  • Gender:Male
  • Location:Bistrita

Postat 13 April 2016 - 08:18 AM

Am doua intrebari.

1) Exista doua petitii? Cind am semnat pe pagina ARA eram numarul 3sute si ceva. Acum vad direct pe petitii online ca erau doar 83 semnaturi. ??

2) Era vorba de doua saptamani parca ca apare un nou proiect de lege/HG ceva de genul cu regulamente pentru dezbatere publica. Mai vine? Cind? A trecut?
Walter Born
rhc@born.ro
0

#79 Useril este offline   ALLEN 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3004
  • Inregistrat: 11-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti sector 1

Postat 13 April 2016 - 08:40 AM

iti raspund eu, desi nu ar trebui, dar urmaresc zilnic aceste petitii din curiozitate

1. da, sunt 2 petitii. una pe aeromodelism.ro unde s-au strans Semnături adunate: 829 si una pe petitieonline unde sunt doar 83 semnaturi.
2. aici sa raspunda ARA, ca nu am raspuns :drinks:
_______________________________________________________________________________________
Alaturi de hidrogen, prostia e cea care se gaseste in cea mai mare cantitate in univers. La fel si idiotii.
_______________________________________________________________________________________
0

#80 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 13 April 2016 - 08:46 AM

Pentru ca nu am primit un raspuns la ceea ce am cerut ma retrag din ARA, consider ca dreptul la exprimare a fost incalcat/cenzurat/ascuns fara sa existe un motiv clar si un raspuns oficial fata de membrii ei pentru actiunea savarsita drept urmare pe viitor foarte usor astfel de lucruri se pot repeta.
Un mail de bun simt intern catre membrii ARA se putea da sa se explice actiunea, nici macar atat respect nu exista.
PS> Statusul meu ca membru va trebui sa fie - RETRAS, NU INACTIV.
Voi da mail in cursul zilei de astazi pentru a anunta retragerea mea din ARA.
Multumesc,
O zi placuta in continuare,
Bogdan,

Aceasta postare a fost editata de Flying Buddha: 13 April 2016 - 08:47 AM

0

#81 Useril este offline   wabo1 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1548
  • Inregistrat: 04-August 05
  • Gender:Male
  • Location:Bistrita

Postat 13 April 2016 - 09:50 AM

Vezi postareaALLEN, la 13 April 2016 - 08:40 AM, a spus:

...
1. da, sunt 2 petitii. una pe aeromodelism.ro unde s-au strans Semnături adunate: 829 si una pe petitieonline unde sunt doar 83 semnaturi...

OK, am bagat link inapoi pentru ambele acum pe site aacr.ro la dorinta unui dizident.
Walter Born
rhc@born.ro
0

#82 Useril este offline   Andrix_y 

  • Presedinte ARA
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 900
  • Inregistrat: 09-October 07
  • Gender:Male

Postat 13 April 2016 - 10:29 AM

Raspuns la intrebarile

1. AU FOST PUSE LA LOC TOPICURILE VECHI
Raspuns: DA, De catre Admin Forum

2. VOR MAI FI STERSE DA SAU NU?
Raspuns: Nici un topic vechi nu a fost sters ci ascuns. Nu vor fi sterse si nici nu a fost vorba sa se stearga topicurile vechi cautam o solutie in care sa le curatam dar sa vedem cine se va aventura in acesta initiativa.
In legatura cu topicurile noi care au fost create vom face tot posibilul sa il tinem curat iar toate postările care aduc orice formă de jignire, directă sau indirectă la persoane sau entități vor fi ascunse, indiferent cine a făcut acea postare (aveti alta propunere?)

3. DISCUTII LIBERE STIU CA AVEA 100 DE PAGINI GEN? GRESESC? NU S-A READUS LA LOC? DE CE? ASTEPT SA FIE READUS LA LOC SI STERS CONTINUTUL CONSIDERAT ATACATOR LA ADRESA UNOR OAMENI.
Raspuns: Toate topicurile vechi sunt din nou vizibile

4. ASTEPT RASPUNS DE LA CONDUCEREA ARA CARE SA ISI CEARA SCUZE FATA DE MEMBRII ARA CA A FOST CENZURAT UN CONTINUT DIN SECTIUNEA ARA FARA ACORDUL MEMBRILOR, moderatorii nu au niciun drept in plus fara de membrii ARA fara sa se faca un sondaj de opinie inainte daca intr-adevar continutul din sectiunea ARA a luat-o razna si trebuie curatat. Daca ARA nu vrea democratie atunci cred ca lucrurile nu vor merge deloc, cenzura cum am spus in actuala societate este o idiotenie, nu mai suntem de mult timp in comunism si alte forme de gurvernare.

Raspuns:
Nu e vorba de niciun fel de cenzura. Suntem absolut convinsi ca ati remarcat si dumneavoastra ca o buna parte din discutii au luat o turnura nu tocmai politicoasa. Acest fenomen nu a facut decat sa departeze multi aeromodelsti sa citeasaca forumul sau sa nu mai scrie nimica si sa nu ii mai interseze discutiile pe acest forum cea ce nu este in regula. Acest lucru se regaseste si in raportul de access al pagini web ARA unde acesarile directe sau altele al pagini web sunt mult mai multe decat cele venite de pe forum (atasta un raport pe o perioada mai lunga). Dorinta noastra este de a readuce multi aeromodelisti pe acest forum care nu o vizualizeaza tocmai din aceste motive.
Va informam cand ARA face o informare catre membri sai o face in acelasi timp pe mail, RHC, Facebook.
Nu contesta nimeni dreptul la libera exprimare. Consideram ca discutiile sunt bune si ca uneori, critica este si ea minunata, daca este constructiva.
Este imposibil ca toate deciziile sa le iei cu adunarea generala de acea exista un cosnilu director si departamente decizionale care au fost votate de adunarea generala cu scopul de a conduce asociatia. Dupa cum observati pentru unii membri sunt de acord si unii nu sunt de acord cu deciziile cosnilu director in legatura cu acest subiect, cosnilu director a intales mesajele transmise si vom face tot ce putem ca pe viitor sa avem o communicare mai buna cu membri asociatiei si nu numai astfel sa eliminam cat se poate de mult neplacerile.

Va informez ca tot cea ce se face in ARA se face pe baza de voluntariat si facem tot ce putem sa avem un timp de raspuns cat se poate de scurt.

Fisiere atasate


Aceasta postare a fost editata de Andrix_y: 13 April 2016 - 10:31 AM

Babos Andras Sandor

Președinte al Asociației Române de Aeromodelism
info@aeromodelism.ro
andras.babos@aeromodelism.ro
0

#83 Useril este offline   SID 

  • datebest.net - visit website and win smartphone!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1430
  • Inregistrat: 26-December 09
  • Location:https://t.me/pump_upp
  • Interests:https://t.me/pump_upp

Postat 13 April 2016 - 11:28 AM

Vezi postareaAndrix_y, la 13 April 2016 - 10:29 AM, a spus:


3. DISCUTII LIBERE STIU CA AVEA 100 DE PAGINI GEN? GRESESC? NU S-A READUS LA LOC? DE CE? ASTEPT SA FIE READUS LA LOC SI STERS CONTINUTUL CONSIDERAT ATACATOR LA ADRESA UNOR OAMENI.
Raspuns: Toate topicurile vechi sunt din nou vizibile



Unde anume sunt vizibile Andras ?
0

#84 Useril este offline   SID 

  • datebest.net - visit website and win smartphone!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1430
  • Inregistrat: 26-December 09
  • Location:https://t.me/pump_upp
  • Interests:https://t.me/pump_upp

Postat 13 April 2016 - 11:29 AM

M-am uitat si in forumul ARA de aici de pe RHC la sectiunea "arhiva" insa nimic...
0

#85 Useril este offline   xorg 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1349
  • Inregistrat: 16-February 03

Postat 13 April 2016 - 11:31 AM

Vezi postareawabo1, la 13 April 2016 - 09:50 AM, a spus:

OK, am bagat link inapoi pentru ambele acum pe site aacr.ro la dorinta unui dizident.

Sper ca mesajul Consiliului Director al ARA a fost suficient de clar in privinta alaturarii si amestecarii numelui ARA cu cel al grupului autodenumit cu insemnele unei institutii apartinand Statatului Roman.
0

#86 Useril este offline   Andrix_y 

  • Presedinte ARA
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 900
  • Inregistrat: 09-October 07
  • Gender:Male

Postat 13 April 2016 - 11:39 AM

Vezi postareaSID, la 13 April 2016 - 11:29 AM, a spus:

M-am uitat si in forumul ARA de aici de pe RHC la sectiunea "arhiva" insa nimic...

discutii libere old
Babos Andras Sandor

Președinte al Asociației Române de Aeromodelism
info@aeromodelism.ro
andras.babos@aeromodelism.ro
0

#87 Useril este offline   SID 

  • datebest.net - visit website and win smartphone!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1430
  • Inregistrat: 26-December 09
  • Location:https://t.me/pump_upp
  • Interests:https://t.me/pump_upp

Postat 13 April 2016 - 11:45 AM

Vezi postareaAndrix_y, la 13 April 2016 - 11:39 AM, a spus:

discutii libere old



k, am observat acum
Merci :good:
0

#88 Useril este offline   xorg 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1349
  • Inregistrat: 16-February 03

Postat 13 April 2016 - 11:45 AM

Vezi postareawabo1, la 13 April 2016 - 09:50 AM, a spus:

OK, am bagat link inapoi pentru ambele acum pe site aacr.ro la dorinta unui dizident.


Ma tem dn. Wabo ca nimeni nu va spus pana acum, ca in Romania prezentarea sau atribuierea unei false identitati, mai ales a celei apartinind Institutiilor de Stat, precum AACR, este considerata infractiune. Sunt absolut convins insa ca si democratiile cu traditie cum este cea din Germania au prevederi legislative similare. Nu-mi place sa intru in detalii pe aceste tema, dar ma vad nevoit sa va informez, intrucat vad ca sunteti suficient de incapatanat sa calcati in picioare deciziile ARA. Macar acum sper sa constientizati ce rau faceti ARA si aeromodelismului Romanesc fie si doar alaturand cele doua nume. Faceti ce doriti cu grupul dvs. dar luati-va mainile de pe ARA.
0

#89 Useril este offline   Zippo 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1077
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Suceava

Postat 13 April 2016 - 12:09 PM

Dl xorg, aacr reprezinta un acronim si nu o marca inregistrata. Exista la RoTLD explicatii in acest sens.
0

#90 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 13 April 2016 - 12:20 PM

Ti-a zis-o stiganas din Caragiale in topicul celalalt, nu iti ajunge ?

ARA este la fel de in culpa cu literele alese, apartineau deja Asociaţia Română a Apei, ARA cea aeromodelistica nici macar nu apare in prima pagina la o cautare google !
Am fi intr-adevar vinovati daca am folosi sigla sau denumirea completa, dar asa suntem pur si simplu un think tank cu domeniu de internet, nimic mai mult !
Nu vad sa ai crize similare si la adresa agentiei de publicitate care a luat rcaa.ro, un alt domeniu de care ar fi trebuit sa aiba grija CAA-ul romanesc, pentru ca la international cu acest acronim sunt cunoscuti, nu cu AACR.
... cu picioarele pe pamant ...
0

Arata acest topic


  • 36 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro