Modelism - RHC Forum: Intrebari & Raspunsuri! - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3

Intrebari & Raspunsuri! Ptr. Comisia Tehnica de Automodelism!

#1 Useril este offline   Buggy-man 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 1804
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 29 December 2005 - 01:42 PM

Initiez acest topic cu dorinta de a realiza o legatura cat mai directa intre Federatia Romana de Modelism si toti cei ce iubesc si practica Automodelismul in Romania.

Avand in vedere ca incepand cu 10.12.2005 am fost ales ca membru in Biroul Federal al Federatiei Romane de Modelism doresc sa ma implic cat mai mult in aceasta activitate a federatiei si alaturi de cei ce iubesc si practica automodelismul sa consolidam si promovam acest sport.

Privesc cu admiratie la ceea ce se intampla in toate celelalte tari membre EFRA, cum si in ce fel este privit acest sport, cum se desfasoara concursurile in cadrul competitiilor interne si internationale, si constientizez faptul ca numai impreuna putem rezolva toate problemele existente (si aici ma refer la absolult toti cei care iubesc automodelismul).

Daca dorim competitii corecte si daca dorim un nivel competitional cat mai ridicat atunci trebuie sa acceptam si sa respectam standardele si regulamentele internationale, incepand cu sistemul de cronometrare si terminand cu atitudinea fiecarui sportiv in cadrul competitiilor! Este imposibil sa atingem aceste standarde cu 10 sportivi/clasa la nivel national (asta intr-un caz fericit)!
Am subliniat acest lucru in speranta ca toti cei care practica automodelismul sa inteleaga ca trebuie sa o faca intr-un cadru legal, adica in cadrul unui club afiliat pe langa Federatia Romana de Modelism.
Nu conteaza clasa de care este atras! Chiar daca acea clasa nu este omologata de federatie nimeni nu ne opreste sa cerem acest lucru. Important este sa aratam ca existam, ca suntem in stare sa respectam regulamentele de concurs si in final sa si participam!

Personal voi milita pentru tot ceea ce este corect, in conformitate cu standardele si regulamantele FRMd si EFRA!

Imi doresc din tot sufletul sa gasesc intelegere si sprijin din partea voastra, din partea prietenilor si colegilor mei!

Multumesc!

Gabriel MUTU

Aceasta postare a fost editata de Buggy-man: 31 March 2006 - 05:26 PM

RHCForum - Webmaster
0

#2 Useril este offline   bogdanut 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1663
  • Inregistrat: 05-June 02

Postat 30 December 2005 - 09:34 AM

Pt inceput ar fi bine sa avem lista cu toate clasele legale incepind din 2006 ca sa se stie la ce clase se poate alerga si la care nu si pt a fi mai simplu celor care vor sa isi cumpere o masinutza insa nu stiu daca au voie sau nu sa participe la clasele legale din ro !!!

Aceasta postare a fost editata de Buggy-man: 25 April 2006 - 02:27 PM

0

#3 Useril este offline   Savage4fun 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 250
  • Inregistrat: 13-March 05

Postat 30 December 2005 - 11:10 AM

Clasa 1/10 termic, tot amestecat 200mm cu 235mm ?

Un An Nou plin de succese si realizari pentru toti modelisti!!!!
alias ikonet
bulan si magie!
Mugen MBX5T - Ninja MR28 / Xmod Evo / Tamiya TT01 Drift Specifications
0

#4 Useril este offline   Red Team 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 537
  • Inregistrat: 25-December 05

Postat 30 December 2005 - 11:21 AM

Salut…

Conteaza foarte mult sa stim clasele legale in Ro pentru a ne putea achizitiona un model corespunzator, dar ce conteaza cel putin la fel de mult este ca popularitatea acestui hobby sa creasca. Intr-o tara in care salariile sunt asa cum sunt, este nevoie de modele pe care oamenii sa si le poata permite. Datorita banilor, multi oameni nu se pot apropia de acest hobby. Daca ar putea sa aiba acces la modele mai ieftine, cred ca am avea mult mai multi automodelisti in Ro.

Ok, rezolvarea acestei probleme ( automodelism cu bani mai putini ), cred ca vine din schimbarea mentalitatii: popularizarea si a unor clase care nu sunt neaparat incluse in clasele traditionale ale FRMD sau EFRA. Insa pentru ca acest lucru sa se intample, este nevoie ca automodelistii cu state mai vechi sa nu ia in deradere clasele atipice, ma refer la 1/18 – 1/16 dar in special la 1/24 – 1/28 si sa nu faca misto atunci cand cineva apare cu un asemenea model, ba mai mult, sa contribuie, sa se implice si sa se lase antrenati in aceste competitii, cel putin la fel de antrenante si aducatoare de adrenaliana ca si clasele mai mari, insa la costuri mult reduse !

Cu 1/18 vad ca s-a inceput bine insa trebuie sa dovedim o si mai mare deschidere, tot in beneficiul nostru. Daca va uitati un pic pe net, veti vedea ca exista o gramada de concursuri in toata lumea, dedicate claselor de care aminteam mai sus, 1/24 si 1/28, datorita faptului ca echipamentele necesare sunt chiar mai ieftine decat la 1/18 si chiar si in tarile in care oamenii si-ar permite un model mai scump, pretul conteaza.

De ce sa continuam sa ignoram aceste clase, cand in loc sa fie maxim 10 concurenti la startul unei curse, ar putea fi cel putin 20, avand in vedere ca de ex. un model Xmod RTR costa echivalentul a 2 milioane ROL, adica pretul unei jucarii mai rasarite sau al unui motor sau servo de categorie medie pentru 1/10 ?

Desi unii dintre voi s-ar putea sa rada ( sper sa nu fie totusi cazul ), cei care au avut pe mana un Xmod sau Kyosho Street Racer stiu ca nu este deloc o jucarie si senzatia este cel putin la fel de misto ca atunci cand conduci un model mai mare.

Dinte participantii la aceste clase, cu siguranta vor fi cativa care vor participa la inca cel putin o clasa superioara, sporind spectaculozitatea, popularitatea si atractivitatea acestui hobby si atunci fiecare, inclusiv Federatia, va avea numai de castigat.

Asta a fost ideea si sper sa nu dati cu rosii, pietere sau whatever, ci imi doresc sa reusim impreuna sa punem bazele unor concursuri fair play, daca nu saptamanale, atunci macar lunare in care sa ne intrecem si sa ne facem mana pentru etapele de sub egida Federatiei sau chiar pentru cele internationale.
0

#5 Useril este offline   Buggy-man 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 1804
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 30 December 2005 - 01:04 PM

@Savage4fun

Citeaza

Clasa 1/10 termic, tot amestecat 200mm cu 235mm ?


Salutare nenea ###### si LA MULTI ANI!!
Dupa cum bine sti la aceasta clasa nu sunt foarte multi concurenti, daca sunt 6-7! Amestecati, 200mm si 235mm.
Daca ii splituim in doua clase distincte atunci raman prea putini per fiecara clasa!
Sa vedem ce se intampla in 2006 si in functie de numarul de participanti putem modifica ceva.
Pentru 2006 cele doua clase vor alerga impreuna.

@Red Team
Iata care sunt clasele aprobate de FRMd:

1. 1:18 Micro On-road
2. 1:12 Track & EB
3. 1:10 PRO
4. 1:10 Electric Touring
5. 1:10 Electric Off-road (2 & 4 wd)
6. 1:10 IC 200 mm & 235 mm
7. 1:8 IC Track 4 & 2 WD
8. 1:8 IC Buggy Off-road

Vreau sa lamuresc un aspect!
Din cate stiu, nimeni nu a avut o atitudine deplasata vis-a-vis de sportivii care s-au prezentat la start cu modele mai putin scumpe!
Mai mult, au existat cluburi care s-au prezentat la start cu modele realizate artizanal si sincer am vazut admiratie din partea celorlati participanti.
Problema apare atunci cand incerci sa obtii rezultate notabile participand alaturi de un sportiv care este dotat corespunzator si aici ma refer la echipamentul de concurs. Un model conceput doar ptr. fun nu poate concura cu un model conceput special pentru competitii de hi-end! Este imposibil! Un model proiectat special pentru concursuri nu poate fi un produs ieftin. Materialele utilizate sunt de cea mai inalta tehnologie si implicit ajung la un pret de vanzare pe masura.
Nimeni nu are ceva cu acele clase care nu sunt omologate de EFRA, insa daca cei care detin astfel de modele nu spun prezent cum putem afla de existenta lor?
Cel mai bun exemplu este vis-a-vis de 1:8 & 1:10 Off-road MONSTER TRUCK. Cine spune ca nu putem avea aceste clase introduse in calendarul competitional al FRMd? Pentru a reusi acest lucru trebuie sa aratam ca exista interes, ca exista suficienti sportivi dispusi sa participe la un astfel de concurs si nu in ultimul rand sa fie legitimati la un club afiliat pe langa federatie. Sunt convins ca federatia nu ar spune nu!

Cine este interesat de aceste clase, 1:24 si 1:28 este liber sa isi exprime parerea pe acest forum si in functie de numarul celor care detin astfel de modele putem organiza un concurs demonstrativ. Este cel mai simplu, sala avem! Nu stiu in ce masura vom avea cel putin 4-5 sportivi la linia de start.

Despe concursuri.....extrem de simplu. Pentru 1:18, 1:12, 1:10 PRO si Touring putem organiza cate 2 pe luna. Chiar ma gandesc la un concurs cu mai multe etape si eventual cu ceva premii pentru primii 3 sportivi! Ma gandesc si o sa va anunt!

Aceasta postare a fost editata de Buggy-man: 10 June 2006 - 11:35 AM

RHCForum - Webmaster
0

#6 Useril este offline   Savage4fun 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 250
  • Inregistrat: 13-March 05

Postat 04 January 2006 - 01:45 PM

Etapele pe anul asta sunt stabilite? Data, unde si de ce?
alias ikonet
bulan si magie!
Mugen MBX5T - Ninja MR28 / Xmod Evo / Tamiya TT01 Drift Specifications
0

#7 Useril este offline   Buggy-man 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 1804
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 04 January 2006 - 05:51 PM

In cel mult o saptamana o sa postez calendarul ptr. 2006!
RHCForum - Webmaster
0

#8 Useril este offline   vale46 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 161
  • Inregistrat: 11-January 04

Postat 16 January 2006 - 09:58 PM

O rugaminte am si eu daca se poate ,m-ar interesa calendarul competitional pe anul 2006 pentru clasele 1/8 respectiv 1/18!!!!!

Aceasta postare a fost editata de vale46: 16 January 2006 - 09:58 PM

www rc4fun ro
0

#9 Useril este offline   Fxpower 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1601
  • Inregistrat: 29-March 04
  • Gender:Male
  • Location:Tg-Mures

Postat 01 February 2006 - 03:16 PM

Referitor la clase de concurs si buget competitional, nu sa-r putea face si la noi curse de clase stock (la touring in special dar nu numai) care sa egalizeze cat de cat nivelul echipamentului si costul acestuia si sa puna in prim plan mai mult abilitatile tehnico-tactice ale pilotului.Sunt ferm convins ca ar fi destul de multi simpatizanti si astfel sa-r rezolva si putin din capitolul popularizare.....
Imagine postata

Veniti fratilor la curse, acolo e distractia
Fxracing driver :

Team Associated Romania/ Clubul Sportiv FxracingMS/Team Associated B6/B64D/TC6/SC8 Tekin RS Pro/Sanwa/Reedy Brushless

WWW.FXRACINGMS.RO official club
0

#10 Useril este offline   Buggy-man 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 1804
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 03 February 2006 - 06:29 PM

Calendarul competitional 2006!

Fisiere atasate


Aceasta postare a fost editata de Buggy-man: 03 February 2006 - 06:37 PM

RHCForum - Webmaster
0

#11 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 03 May 2006 - 08:32 PM

intrebare:
am citit in horoscop cum ca tocmai ce un anume weihnachtsmann aduce o instalatie originala AMB?
das ist korrekt?
bafta si minuni!

"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#12 Useril este offline   Buggy-man 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 1804
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 03 May 2006 - 10:55 PM

.....hmm, informatia este corecta, da' de unde ai auzit?
O singura persoana stia, dar se pare ca nu poata sa tina un secret!
.....un secret stiut de doua persoane nu mai este secret!!!!!!
RHCForum - Webmaster
0

#13 Useril este offline   bMaNiAc 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 677
  • Inregistrat: 17-July 03

Postat 04 May 2006 - 07:03 AM

so..... acuma stie un forum intreg.....
-__-==.\_
O == = O
"BURN RUBBER NOT YOUR SOUL!!"
0

#14 Useril este offline   CristiM 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 673
  • Inregistrat: 22-January 03

Postat 04 May 2006 - 12:18 PM

Eu pun pariu ca stiau doua, macar....
2 fast 4 you 2
0

#15 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 04 May 2006 - 02:22 PM

Buggy-man, la 3 May 2006, 22:55, a spus:

.....hmm, informatia este corecta, da' de unde ai auzit?
O singura persoana stia, dar se pare ca nu poata sa tina un secret!
.....un secret stiut de doua persoane nu mai este secret!!!!!!

"...habar n-ai ca-s linga tine, habar n-ai ca-s linga tine..." andries parca avea versurile astea intr-un cintec...?
...de, bre, bughiimane, daca nu vrei s-asculti ce mai zic unii-altii cum ca cu cine/unde/CUM tre' sa faci lucrurile serioase, mai pierzi controlul informatiei uneori... :huh: ...no ofense, am glumit un pic, ideea importanta e ca e BINE, poate asa (cu AMB!) se rezolva o parte din gravele deficiente din competitiile rc; grija mare insa, ca poti foarte usor sa anulezi mult din ceea ce cistigi (ca organizare) aducind AMB-ul, daca nu faci ceva si in privinta comisarilor de pista si a sacosei(care trebuie clar trimisa la piata, unde-i e locul...)...
bafta si minuni!

"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#16 Useril este offline   Savage4fun 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 250
  • Inregistrat: 13-March 05

Postat 06 May 2006 - 10:15 AM

Mizzi tu vrei sa pricepi, dar treaba cu sacosa ... e treaba cu sacosa, are farmec chiar daca nu da bine.
alias ikonet
bulan si magie!
Mugen MBX5T - Ninja MR28 / Xmod Evo / Tamiya TT01 Drift Specifications
0

#17 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 08 May 2006 - 06:27 PM

ba n-are farmec, e grobiana si, ceea ce e mai rau, iroseste atit bani publici, cit si bani personali, ceea ce e foarte grav!
bafta si minuni!

"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#18 Useril este offline   pitts 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1966
  • Inregistrat: 08-May 02

Postat 08 June 2006 - 07:03 PM

ultimii 2 convivi au maaaaare dreptateeee.... :(

Aceasta postare a fost editata de pitts: 08 June 2006 - 08:14 PM

No brain, no headache.....
0

#19 Useril este offline   Mario Love 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 161
  • Inregistrat: 18-September 06

Postat 18 September 2006 - 09:11 PM

Salutare de la un incepator pe forum ... adicatelea ... eu.
Pana acum am fost unul din cei ce stau in umbra ... nevoit fiind de faptul ca nu am avut un acces permanent la net ... de acum asta s-a schimbat si cred ca ne vom auzi destul de des ...
De ce forum pentru automodelisti ... pentru ca automodelismul e principalul meu hobby mai important decat muzica si calatoriile... nu scriu un CV despre mine asa ca trec direct la subiect ... Pana in anul 2000 am participat la concursuri de automodelism cu sprijinul Palatului Copiilor Braila in cadrul cercului de automodele ... cei mai vechi in domeniu probabil ca ma stiu de cand eram in echipa Braila. In 2000 cand s-a desfiintzat cercul de la Braila am apucat sa concurez ultima data intr-un concurs al federatziei ... la Vaslui. Daca e cineva interesat de detalii mai vorbim. Intrebarea mea pentru inceput este ... ce am nevoie pentru a infiintza un club sportiv ... sau daca mai pot concura la concursurile federatziei ca si sportiv independent ... desi din ce am citit nu se prea poate ... sau daca sunt cluburi deja infiintzate ce doresc pilotzi ... cu palmares ... ma rog ... un loc 3 si un loc 6 la concursurile federatziei 1/10 track si formula ... cum era prin 2000 ...
Nu m-am mai antrenat de atunci insa in iarna urmeaza sa fac o achizitie de un automodel 1/10 touring si unul off road si doresc sa stiu daca se merita investitzia intr-o aparatura profesional cu mult potentzial la concurs sau sa imi iau un ... minim minimorum. Astept raspuns ... al dumneavoastra ... Mario Love. Sa fitzi iubitzi !!!

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-3-1158606681.jpg

MC- Scorpion
0

#20 Useril este offline   Buggy-man 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 1804
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 26 September 2006 - 08:17 PM

Salut!

Cred ca este mult mai simplu sa te legitimezi la un club deja existent!

Citeaza

in iarna urmeaza sa fac o achizitie de un automodel 1/10 touring si unul off road si doresc sa stiu daca se merita investitzia intr-o aparatura profesional cu mult potentzial la concurs sau sa imi iau un ... minim minimorum.



Este o alegere buna!
La ce te gandesti, electric sau termic?
In ambele cazuri FRMd organizeaza CN!
RHCForum - Webmaster
0

#21 Useril este offline   Mario Love 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 161
  • Inregistrat: 18-September 06

Postat 26 September 2006 - 09:38 PM

Buggy-man, la 26 Sep 2006, 20:17, a spus:

Salut!

Cred ca este mult mai simplu sa te legitimezi la un club deja existent!

Multzumesc mult de sfat ... "cred" ca mi-am gasit deja un club ... se anuntza o surpriza de proportzii....ca in reclama de inceput la connex ... "ziua x se apropie" ...


Sa fitzi iubitzi !!! Mario Love
MC- Scorpion
0

#22 Useril este offline   Mario Love 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 161
  • Inregistrat: 18-September 06

Postat 26 September 2006 - 09:44 PM

Intrebari pt buggy-man:

Sistemul de cronometrare este tot ala cu pixul buclucas care scapa liniutze la echipa gazda ... sau pt 2007 e altceva. auzisem de o achizitzie de aparatura noua de cronometrare sau am visat ...
Cand apare calendarul pe 2007 ... sunt curios doar ... shi daca se poate ... cand apare un regulament valabil pe 2007 ...
Ne afecteaza in vre-un fel integrarea europeana sau "noi venim mai tarziu"(norme noi, conditzii diverse?).

Sa fim iubitzi !!! Mario Love
MC- Scorpion
0

#23 Useril este offline   Buggy-man 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 1804
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 26 September 2006 - 10:15 PM

'' sistemul de cronometrare'' este cel cunoscut, cu liniute!

Calendarul competitional ptr. 2007 nu este definitivat inca.
Il voi posta dupa aprobarea lui in BF al FRMd.
RHCForum - Webmaster
0

#24 Useril este offline   Mario Love 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 161
  • Inregistrat: 18-September 06

Postat 27 September 2006 - 05:54 PM

Multzumesc de promptitudine raspunsurilor primite...

Sa fim iubitzi !!! Mario Love
MC- Scorpion
0

#25 Useril este offline   Mario Love 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 161
  • Inregistrat: 18-September 06

Postat 02 October 2006 - 05:29 PM

Sa fim iubitzi !!! Mario Love

Aceasta postare a fost editata de Mario Love: 28 October 2006 - 12:17 PM

MC- Scorpion
0

#26 Useril este offline   Mario Love 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 161
  • Inregistrat: 18-September 06

Postat 04 October 2006 - 03:46 PM

pt. buggy man.

a incercat cineva vreodata sa faca o pista de nivel international ... in Romania ... bazandu-se sau ma rog luand in consideratie posibilitatea realizarii ei cu ajutorul unor sponsori ... ca eu m-am gandit ca daca am lua legatura cu ceva departamente de marketing de la diverse firme ... exista posibilitatea sa facem ceva ... Marea problema ar fi coltul de umbra in care ne situam ca ramura sportiva dar sunt sigur ca am putea sa ii convingem intr-un fel ... am putea pune la cale un plan de "bataie", sa facem putzina "galagie" - a se citi mediatizare, poate ca un inceput ar fi difuzarea pe media a Cupei Romaniei ... macar. dupa asta ... ... .... mai vb. pe subiectul asta daca am cu cine ... !!!

Sa fim iubitzi !!! Mario Love
MC- Scorpion
0

#27 Useril este offline   Mario Love 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 161
  • Inregistrat: 18-September 06

Postat 11 October 2006 - 07:46 AM

va multumesc anticipat !!!

SA FIM IUBITZI !!! MARIO LOVE

Aceasta postare a fost editata de Mario Love: 28 October 2006 - 12:17 PM

MC- Scorpion
0

#28 Useril este offline   paul-bonzer 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 157
  • Inregistrat: 22-October 06

Postat 28 October 2006 - 11:58 PM

sa fim iubiti intradevar,eu am un monstertruck 1:10 de la jamara(bonzer) si sunt curios daca pot participa cu el la competitii,il pot inscrie la 1:10 off road?multumesc
May not the crash be with you!
0

#29 Useril este offline   Buggy-man 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 1804
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 13 November 2006 - 11:00 PM

@Mario Love

Nu avem nici timp si nici spatiu pentru a dezbate aceasta problema pe forum, insa iti spun doar ca se lucreaza :o

@paul-bonzer

Inca putina rabdare si ai sa ai o surpriza.....placuta!
RHCForum - Webmaster
0

#30 Useril este offline   geozaza 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 386
  • Inregistrat: 14-November 06

Postat 15 November 2006 - 10:00 PM

salut, sunt cel mai mare novice si sper din tot sufletul sa primesc citeva raspunsuri de la tine.Mi-am comandat un automodel termic scara 1/10, urmeaza sa-l primesc peste 2 saptamini.Unde am sa pot alerga cu el,cum fac sa ma inscriu intr-un club afiliat federatiei, etc..Sper sa primesc citeva raspunsuri din partea ta, merci pt intelegere.
0

Arata acest topic


  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro