Modelism - RHC Forum: FlyFlowerPower Sanpetru 2015 - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 14 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »

FlyFlowerPower Sanpetru 2015 continuam traditia

#61 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 02 March 2015 - 06:26 PM

Am vrut sa spun : rezolvat!
Bine ca zboara si....insectele !
0

#62 Useril este offline   ALLEN 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3004
  • Inregistrat: 11-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti sector 1

Postat 04 March 2015 - 07:01 PM

da raspunzi si tu la telefon????
_______________________________________________________________________________________
Alaturi de hidrogen, prostia e cea care se gaseste in cea mai mare cantitate in univers. La fel si idiotii.
_______________________________________________________________________________________
0

#63 Useril este offline   NAVOMARIUS 

  • MARIUS
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4699
  • Inregistrat: 04-October 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:AEROMODELE

Postat 04 March 2015 - 07:25 PM

Vezi postareaALLEN, la 04 March 2015 - 07:01 PM, a spus:

da raspunzi si tu la telefon????


Am sunat si eu o gramada ....Mai are numarul ala?
Tel 0740850863








Grea 6--POZE CET VEST
0

#64 Useril este offline   Mihai_supy 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5144
  • Inregistrat: 16-December 10
  • Gender:Male

Postat 04 March 2015 - 08:01 PM

da a scris omul că nu-l mai are, acum câteva posturi....!
0

#65 Useril este offline   bogdantocaci 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 231
  • Inregistrat: 21-March 13

Postat 06 March 2015 - 07:58 PM

Sa nu indrazniti sa v-a uitati pe prognoza meteo, ... la Sanpetru e jale in zilele de 3,4,5.. aprilie
Dar. ...hei.... cine mai crede in prognoze:-):-):-):-):-):-):-)
0

#66 Useril este offline   Mihai_supy 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5144
  • Inregistrat: 16-December 10
  • Gender:Male

Postat 06 March 2015 - 10:10 PM

aşa...mă găndeam eu că cobeşte cineva...

Eu am zburat pe ploaie la Sâmpetru...am si reparat un model şi apoi l-am acoperit cu pâturi să nu se umfle balsa...aşa că, o prognoză nasoală, nu mai sperie pe nimeni!"!!....nu pe mine!
0

#67 Useril este offline   Mihai_supy 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5144
  • Inregistrat: 16-December 10
  • Gender:Male

Postat 06 March 2015 - 10:14 PM

încă ceva...meteorologia e o ştiinţă observată, nu exactă, şi de aia se fac doar prognoze meteorologice. Iar să faci prognoze pentru mai bine de o lună...e...daţi-mi voie, ca şi cunoscător ale fenomenelor "orajoase" să mă îndoiesc amarnic de exactitatea unei prognoze, mai mult pentru 3 aprilie ora 17.00.

Până la urmă: "In sha'Allah"
0

#68 Useril este offline   bogdantocaci 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 231
  • Inregistrat: 21-March 13

Postat 07 March 2015 - 08:05 AM

Asa Mihai, incurajaza-ne....:-)
0

#69 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 11 March 2015 - 12:56 PM

Telefon superinteligent reparat.......cu soft turbo...il schimb cu vechiul meu SonyEricsson 750i. 0744 532 747.
Nu va speriati de vreme ....voodoo rezolvat...vineri norisori...sambata soare cu cumulus...duminica.....ochelari cu protectie UV!
Dupa sedinta cu comenduirea Aeroclubului Brasov,avem tot sprijinul dl.cdt.Cojocaru....statie radio,caldura,cazare,grup social functional,bucatarie,sala de curs libera, gratar....tot ce vrem....obligativitatea sa zburam cat ne tin puterile.S-a transportat lemnul de foc tabara si pentru gratar.Pista se va amenaja joi 2 aprilie....adica vom face toaleta cainilor ca in rest iarba a incoltit numai bine.
Rugaminte pentru membrii aeroclubului.........dupa ordinul ministerului transportului ,pe aerodromeste obligatorie purtarea vestei reflectorizante.
Membrii aeroclubului care vor sa zboare pe Sanpetru sunt rugati sa-si plateasca cotizatia pe 2015.Din banii stransi si din incasarile de activitate vom face prelungirea copertinei foisorului nou pana la cel vechi.
Bine ca zboara si....insectele !
0

#70 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 11 March 2015 - 01:02 PM

In afara de tombola de primavara......una buc masuta de cafea pictata .........se face : Buluceala pe bani pentru Strutzocamila. !!!!! Taxa de participare : 50 roni.Tragerea la sorti a castigatorului sambata la ora 14. De banii stransi se va cumpara tabla pentru acoperirea copertinei nii.
Bine ca zboara si....insectele !
0

#71 Useril este offline   Andrix_y 

  • Presedinte ARA
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 900
  • Inregistrat: 09-October 07
  • Gender:Male

Postat 20 March 2015 - 11:24 AM

https://www.aeromode...aeromodelismul/

Stimați Aeromodeliști ,

Pentru a promova aeromodelismul în rândul tineretului, ARA, împreună cu alte organizații din România, va organiza câteva acțiuni deosebite. În cadrul FLYFLOWERPOWER și FUN TO FLY RÂPA ROȘIE, alături de organizatori, autoritățile locale și cu sprijinul voluntarilor ARA, vom organiza ateliere de construcție și un mic concurs de aeromodele planoare pentru copii.

Kit-urile și accesoriile sunt puse la la dispoziție de către ARA, iar modelele construite vor rămâne ca amintire micilor constructori. Construcția va fi supravegheată de către voluntarii ARA în spații puse la dispoziție de către organizatorii întâlnirilor. Prin urmare, așteptăm voluntari din rândurile ARA care să îi ajute pe micii aspiranți în construcția aeromodelelor și sperăm ca aceste tipuri de activități să fie organizate și cu alte ocazii, în alte locații.

Persoanele care doresc să fie mentori pentru evenimentele mentionate mai sus avem rugămintea de a ne transmite intenția dumneavoastră pe adresa de e-mail: info@aeromodelism.ro

Ne propunem să sprijinim în continuare aceste frumoase și importante inițiative, în limita posibilităților și a implicării membrilor voluntari.

Împreuna cu organizatorii, Aeroclubul României secția de Aeromodelism la Brașov și Archaeopteryx la Alba Iulia, vă mulțumim pentru sprijin și implicare.

Aceasta postare a fost editata de Andrix_y: 21 March 2015 - 12:07 PM

Babos Andras Sandor

Președinte al Asociației Române de Aeromodelism
info@aeromodelism.ro
andras.babos@aeromodelism.ro
0

#72 Useril este offline   Mihai_supy 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5144
  • Inregistrat: 16-December 10
  • Gender:Male

Postat 21 March 2015 - 12:49 AM

dacă pot ajuta, oricând cu mare plăcere
0

#73 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 22 March 2015 - 08:37 PM

Dragii mei, am vesti ......nasoale. Din cauza unor complicatii de sanatate, nu mai pot sa ma ocup de organizarea evenimentului FlyFlowerPower.
Am tot sperat sa fie bine .......azi ,dupa o zi minunata de zbor si dupa aflarea unor vesti am decis sa ma retrag.
O sa incerc sa aranjez cu ceilalti din grupul de initiativa sa se tina evenimentul. Rezervarile promise pentru cazare raman valabile.
Uneori iti doresti mult un lucru insa nu-ti apartine intrutotul realizarea dorintei.
Bine ca zboara si....insectele !
0

#74 Useril este offline   Klausf18 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 293
  • Inregistrat: 16-March 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti-Drumul Taberei
  • Interests:Aeromodelism

Postat 22 March 2015 - 08:51 PM

Vezi postareaAndrix_y, la 20 March 2015 - 11:24 AM, a spus:

https://www.aeromode...aeromodelismul/

Stimați Aeromodeliști ,

Pentru a promova aeromodelismul în rândul tineretului, ARA, împreună cu alte organizații din România, va organiza câteva acțiuni deosebite. În cadrul FLYFLOWERPOWER și FUN TO FLY RÂPA ROȘIE, alături de organizatori, autoritățile locale și cu sprijinul voluntarilor ARA, vom organiza ateliere de construcție și un mic concurs de aeromodele planoare pentru copii.

Kit-urile și accesoriile sunt puse la la dispoziție de către ARA, iar modelele construite vor rămâne ca amintire micilor constructori. Construcția va fi supravegheată de către voluntarii ARA în spații puse la dispoziție de către organizatorii întâlnirilor. Prin urmare, așteptăm voluntari din rândurile ARA care să îi ajute pe micii aspiranți în construcția aeromodelelor și sperăm ca aceste tipuri de activități să fie organizate și cu alte ocazii, în alte locații.

Persoanele care doresc să fie mentori pentru evenimentele mentionate mai sus avem rugămintea de a ne transmite intenția dumneavoastră pe adresa de e-mail: info@aeromodelism.ro

Ne propunem să sprijinim în continuare aceste frumoase și importante inițiative, în limita posibilităților și a implicării membrilor voluntari.

Împreuna cu organizatorii, Aeroclubul României secția de Aeromodelism la Brașov și Archaeopteryx la Alba Iulia, vă mulțumim pentru sprijin și implicare.




Voluntari dintre membrii ARA? Deja cei care nu fac parte din ARA sunt "ceilalti" ? Sau daca nu sunt membrii ARA nu au aptitudinile necesare sa predea notiuni de aeromodelism? Devine interesant.......
SPEKTRUM DX8
CORSAIR
SUKHOI
0

#75 Useril este offline   NAVOMARIUS 

  • MARIUS
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4699
  • Inregistrat: 04-October 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:AEROMODELE

Postat 22 March 2015 - 08:53 PM

Vezi postareaflypol, la 22 March 2015 - 08:37 PM, a spus:

Dragii mei, am vesti ......nasoale. Din cauza unor complicatii de sanatate, nu mai pot sa ma ocup de organizarea evenimentului FlyFlowerPower.
Am tot sperat sa fie bine .......azi ,dupa o zi minunata de zbor si dupa aflarea unor vesti am decis sa ma retrag.
O sa incerc sa aranjez cu ceilalti din grupul de initiativa sa se tina evenimentul. Rezervarile promise pentru cazare raman valabile.
Uneori iti doresti mult un lucru insa nu-ti apartine intrutotul realizarea dorintei.


?????????????????????????
Tel 0740850863








Grea 6--POZE CET VEST
0

#76 Useril este offline   Mihai_supy 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5144
  • Inregistrat: 16-December 10
  • Gender:Male

Postat 22 March 2015 - 09:34 PM

uf...putem face ceva?....vă rog să ne spuneţi...

PS - de la Buzău am venit să susţinem ce a început d-l Pop astă toamnă. O să mai venim, şi nu vă vom lăsa nici acuma...
0

#77 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 23 March 2015 - 10:58 AM

Sanpetru FlyFlowerPower

Grupul de organizatori inimosi,diabetici,pancreatici, declara:
Evenimentul va avea loc indiferent ca unii zic ca o sa ploua,altii ca o sa ninga,ceilalti ca n-avem timp si bani, ca n-avem avioane suficiente, ca iarba nu e iarba si ca terenul nu-i suficient de....mic.
Rezumat sedinta cu comandantul Aeroclubului Teritorial Brasov.dl.Stelian Cojocaru:
" Aveti aerodromul Sanpetru liber la zbor, puteti sa va organizati cum vreti in spatiul de cazare,social si....culinar, am doar rugamintea sa participati la instructajul de protectia muncii,sa respectati regulamentul de acces si zbor pe aerodrom si sa semnati condica de prezenta si instructaj. Va doresc succes, este a treia intalnire de primavara si sper ca traditia sa continue!"
"Feldioreanu Dorin (FlyPol)este responsabilul cu organizarea intalnirii si va rog sa-i urmati instructiunile. Zburati pe un aerodrom deci prioritatea la zbor o au urgentele de aviatie mare care,daca vor fi,se vor anunta prin statia radio.Campul de zbor are 4 sectoare din care 3 sunt alocate intre 3-5 aprilie numai aeromodelelor pista lunga 4 este de rezerva .
Accesul in aerodrom se face pe baza de inscriere in lista de acces cu: numele,CI,numar masina.Locurile de parcare si campare le stabilesc organizatorii.Cei ce raman peste noapte in spatiile de cazare beneficiaza de bai,caldura, asternuturi curate,plata cazarii se face la primirea asternuturilor.Grupul social de langa pista este disponibil.Aveti doua locuri pentru organizarea de gratare si doua locuri stabilite pentru gatit si foc tabara. Focul de tabara se poate organiza numai in locul stabilit de organizatori cu respectarea masurilor PSI. Exista sector sanitar dotat cu tot ce trebuie pentru mici accidente.
Cazarile incep de vineri 3.04. ora 12 si camerele se predau pana duminica 5.04 ora 19.
Restrictii de zbor:
1.Zborul se opreste si aeromodelele vor fi coborate la sol la comanda organizatorului,coordonator de zbor,in cazul apropierii
la aterizare a unui avion mare.
2.Accesul la zbor pe pista se face numai cu vesta reflectorizanta
3.Accesul fotografilor si asistentei este permis numai pana la banda indicatoare :"Zona limita acces public".
4.Vor fi 35 modele mari peste 4 kg. cu potential pericol.Aceste modele vor evolua in zbor unic sau in conventie, in tandem (cate doua).In rest este permis zborul mai multor modele.Elicopterele vor evolua numai in spatiul alocat de organizatori.

Dorim succes intalnirii !
Bine ca zboara si....insectele !
0

#78 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 23 March 2015 - 11:21 AM

Semne si semnalizari la zbor:

1. Steag alb ridicat: "liber la zbor"
2. Steag rosu ridicat " stop zbor ,coborati aeromodelul"
3. Steag galben ridicat: " atentie ai depasit limita de spatiu de zbor,ai zburat peste public,cladiri,camping.
4. Anunturile audio prin statia de amplificare sunt obligatorii : " Coboara aeromodelul !" ." Atentie zbori peste public"," parasiti pista de zbor !", " Ati depasit timpul alocat de zbor", " Atentie vine la aterizare avion mare din directia...E,V,etc."

Programul intalnirii :
Vineri 3 aprilie.............primirea oaspetilor,organizarea cazarii,camparii,inscrierea in lista participantilor
pregatirea modelelor.Pregatirea salii de curs pentru actiune ARA.
Familiarizare cu locul ,se poate zbura pana la ora 19.
Seara se poate folosi bucataria si gratarul pentru cina.(autoservire)
Sambata: 4 aprilie...........Deschiderea primei zile a evenimentului : mic dejun(autoservire)
Ora 9 Instructaj de protectia muncii ( semnarea listelor de inscriere la zbor)
Zbor liber controlat de dispecer de zbor ora 9,30..............19,30.
Ora 12 Premierea copiilor participanti la actiunea ARA.
Ora 14,45 Scurt bilant de zbor si inmanarea diplomelor de participare si excelenta
Ora 15 Masa oferita de organizatori ( fasole cu afumatura,muraturi,paine de casa) facuta la
ceaun de AdyC si FlyPol, bineanteles sub supravegherea ....doamnelor.
Ora 15,30..........ora 19 Zbor,competitii distractive
Ora 19 Foc de tabara si doritorilor.....paine de vatra cu cartofi,slanina pe tepusa si ceapa
Gratare,suete,sorbituri diverse....povesti vanatoresti si pescaresti
Duminica 5.aprilie Ora 8. Mic dejun ( autosertvire in bucatarie)
Ora 9 Zbor liber cat va tin puterile.

In caz ca vremea nu permite zborul....e nasol.Dar gasim solutii de umplerea timpului. FlyPol zboara pe orice vreme !
Stam si bem vin fiert! Povestim.povestim, povestim....si punem tara la cale.

Anuntul de mai sus facut de "FlyPol" e un spam, o prostie ,o hackereala mizerabila facuta sa destabilizeze FlyFlower Power.
A fost facut de....nustiucine ca nu-l recunosc....poate nevasta-mea !
Bine ca zboara si....insectele !
0

#79 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 23 March 2015 - 11:42 AM

Si ca sa va starnim curiozitate si pe RHC FORUM:

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: rsz_aeroclub_1.jpg
  • Imagine atasata: rsz_iak.jpg
  • Imagine atasata: rsz_grupa_mare.jpg
  • Imagine atasata: sticker fox  4.PNG

Bine ca zboara si....insectele !
0

#80 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 23 March 2015 - 11:45 AM

Excitatii......

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: rc gorillaz.jpg
  • Imagine atasata: rsz_mm3.jpg

Bine ca zboara si....insectele !
0

#81 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 23 March 2015 - 11:48 AM

Cer senin.....

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: iak2.JPG
  • Imagine atasata: rafi.JPG

Bine ca zboara si....insectele !
0

#82 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 23 March 2015 - 11:55 AM

Nu stii sa zbori ? Nu-i bai ,te invatam. Zboruri cu asistenta : Strutzocamillla,Cessna 3m, Extra Mare si Rosie, Extra Gigant 3,2 m
Marii maestri culinari AdyC si FlyPol sunt gata de : nu nu tocanitza de capritza.....FAAASSOOOOLLLLLEEEE cu ciolan afumat! 120 portii ! Sambata ora 15 !

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: poster aerogrup.JPG
  • Imagine atasata: rsz_dsc_0048.jpg

Bine ca zboara si....insectele !
0

#83 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 23 March 2015 - 12:00 PM

In caz de taifunuri,ploi,uragane,ninsori abundente, frig,si mai frig,ger,crivat :
Zboara cine are curaj ,cine nu,spritzane calde!

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: rsz_dsc_0066.jpg
  • Imagine atasata: rsz_dsc_0069.jpg

Bine ca zboara si....insectele !
0

#84 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 23 March 2015 - 12:04 PM

Organizatorice: Sunt rezolvate cazarile celor care au solicitat incepand cu vineri 3 aprilie ora 14.
Cei pe care nu-i putem caza : ii preiau asistentele mele din Ghimbav....ce o sa le faca? Nu-mi vine sa ma gandesc!!!!! :rolleyes:
Retineti un numar de telefon : 0744 532 747 un fel de 112 ...raspunde uneori!
Bine ca zboara si....insectele !
0

#85 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 23 March 2015 - 12:13 PM

Cum se ajunge la aerodrom ? Cu GPS ....aerodrom Sanpetru sau:

De oriunde vii mergi spre Sanpetru pe centura de nord a Brasovului: Punct de reper al drumului spre SanpetrU Hotel STOP si benzinaria Rompetrol. Intra spre Sanpetru si vezi in fata/dreapta dealul Lempes(panta,pini,pasune).
Pe stanga doua pensiuni: Ella si Mary.....mergi inainte,curba la stanga si intra pe primul drum la dreapta langa biserica
La 200m faci la stanga.....300m faci la dreapta....150 m la stanga intri in aerodrom.
Mergi hotarat drept inainte pana la locul de gratar. In fata poti pune cortul,sub foisoare poti lasa bagajele pana la cazare.

Echipa de organizare: Radu Nica, Stefan Albert, Stefan Hartinger, Robert Farago,Zoli Pohl,Adrian Stefanuca, Bogdan Chiru,si
FlyPol impreuna cu toata trupa FlyFreeAeropower Bucuresti ,iti spune : "Bine ai venit!"
Simte-te ca acasa.....nu.....ca in gashka!!!! Esti de-al nostru !
Bine ca zboara si....insectele !
0

#86 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 23 March 2015 - 12:32 PM

Daca nu reusim s-o zburam macar 13 piloti in 18 minute cu 350 ml.benzina suntem......de tot rasul!

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Strutz.JPG

Bine ca zboara si....insectele !
0

#87 Useril este offline   NAVOMARIUS 

  • MARIUS
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4699
  • Inregistrat: 04-October 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:AEROMODELE

Postat 23 March 2015 - 12:46 PM

Vezi postareaflypol, la 23 March 2015 - 12:32 PM, a spus:

Daca nu reusim s-o zburam macar 13 piloti in 18 minute cu 350 ml.benzina suntem......de tot rasul!


Sa-nteleg ca totul revine la normal si nu mai sunt probleme?
Tel 0740850863








Grea 6--POZE CET VEST
0

#88 Useril este offline   Mihai_supy 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5144
  • Inregistrat: 16-December 10
  • Gender:Male

Postat 23 March 2015 - 12:50 PM

aşa cum scriam acum câteva zile : "In sha'Allah"...

Promit să particip alături de Ady la fasole (asta numai dacă nu e vreme de zbor, pentru că voi încerca să bat recordul petrsonal - un galon de combustibil cu un model per îăntâlnire). De asemenea, promit să aduc (uf...dacă m-aş putea abţine) una sticlă de pălincă de la pădurarul Radu din satul Ciumăfaia, com Borşa jud. Cluj (unde am copilătit în vacanţe)...

Să ne vedem cu bine.!

Abia aştept...
0

#89 Useril este offline   GigiGL 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2106
  • Inregistrat: 10-March 11
  • Gender:Male
  • Location:Galati
  • Interests:Aero

Postat 23 March 2015 - 01:04 PM

Aici ar trebui sa ajungem?

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Aerodrom Sanpetru.jpg

Gigi Sterian
Rascal 1940mm fs.61 nitro
Rascal 120 DLE 30
U Can Do .46 nitro .52, 2T
Beaver 1520
Maule 1500
Helios 2545
... Taranis X9D plus / ACCST / AFHDS
0

#90 Useril este offline   oachidori 

  • F22 Raptor Fan
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2375
  • Inregistrat: 05-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti-parc IOR
  • Interests:Aeromodele, Modelare 3D

Postat 23 March 2015 - 01:06 PM

Vezi postareaGigiGL, la 23 March 2015 - 01:04 PM, a spus:

Aici ar trebui sa ajungem?

Da.
Olivian Diaconescu

Radio:
Multiplex Royal Pro 16 2.4GHz
Aero:
BADAN Kit - Yak55M 2.8m; MVVS116NP; Rezo RE2 MTW
EXTREME FLIGHT - Extra 300 2.3m; MVVS58 Prosport; Rezo -MVVS
MULTIPLEX - Funcub;Parkmaster;Funjet Ultra2
FREEWING - F22 Xicoy X45 Jet
ROBBE - Mistral 2.0m
F22 depron
AERONAUT - Triple RES 2.0m
Auto:
TRAXXAS - E Revo 1/16
ARRMA - Typhon 6S
0

Arata acest topic


  • 14 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro