Modelism - RHC Forum: Losi LST XXL 2 - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 13 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »

Losi LST XXL 2 1/8 benzina Evaluare topic: -----

#61 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 27 December 2014 - 09:57 AM

Vezi postareavictoras_h, la 27 December 2014 - 06:46 AM, a spus:

Prima sesiune de rodaj o declaram una de succes. A fost lunga dar a mers bine. Ungerea s-a facut cum trebuie, a fumegat un pic tot timpul, eram unde trebuie si cu temperaturile. Din cand in cand am atins acceleratia incet. Nu am lasat-o pe roti si nu am miscat-o. Cum facem cu rezervorul 2? O las pe roti, merg incet cu ea si urmaresc temperatura?





bravo man ! chiar daca nu e automodelul meu sincer ca am avut emotii in legatura cu rodajul tau.....e bine ! rezervorul 2 il faci la fel doar ca pisti acceleratia pana la 1/4 constant si progresiv(si nu brusc) si nu mai mult de 3 secunde.....asta e,tre' sa ai rabdare.....fum ai avut semn de rich pe amestec ,tii setarile default la carburator,deabia la rezervorul 3 o pui pe pamant si-i dai turatii mici......parerea mea !

Aceasta postare a fost editata de soarece: 27 December 2014 - 09:59 AM

Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

#62 Useril este offline   Tzicul 

  • Free your mind
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2107
  • Inregistrat: 31-May 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 27 December 2014 - 02:08 PM

Si a mea. Macar asa ne dam seama daca metoda lor de rodaj este prea agresiva si daca asta ar fi singura problema. Tocmai citeam pe rctech, parca, ca un tip este la a patra biela!! :D
Axial Yeti XL

Losi LST XXL

Kyosho Mad Force Xtra long and Xtra wide
Posted Image
0

#63 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 27 December 2014 - 02:14 PM

e prea agresiva man si stupida pe alocuri.....
Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

#64 Useril este offline   Tzicul 

  • Free your mind
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2107
  • Inregistrat: 31-May 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 27 December 2014 - 02:26 PM

Da, mai, dar nu ar trebui sa se rupa nimic in el! Nu ar tine mult, s-ar uza mai repede, orice, dar nu sa se rupa o piesa. Nu vad decat doua posibilitati ca sa se rupa biela: sau nu ai ungere destula si se blocheaza bucsa bielei pe crankshaft (si nu prea vad cum), sau pur si simplu biela e subdimensionata sau materialul prea slab. Vorbim de rupere aici, nu de uzura prematura! Si asta nu prea cred ca are de-a face cu rodajul. Doar daca se presupune ca rodajul ar trebui sa caleasca biela. Si iar nu prea cred, nu faci calire la 120oC

Aceasta postare a fost editata de Tzicul: 27 December 2014 - 02:26 PM

Axial Yeti XL

Losi LST XXL

Kyosho Mad Force Xtra long and Xtra wide
Posted Image
0

#65 Useril este offline   Mr.Catalin 

  • fan HPI!
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 708
  • Inregistrat: 25-August 14
  • Gender:Male

Postat 27 December 2014 - 03:51 PM

Vezi postareavictoras_h, la 27 December 2014 - 06:46 AM, a spus:


Cam asa a sunat azi:



al doilea eu as merge ca primu si de la al 3lea pune-o pe roti si progresiv pana la al 6lea rezervor urci in acceleratii.
0

#66 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 27 December 2014 - 05:22 PM

Vezi postareaTzicul, la 27 December 2014 - 02:26 PM, a spus:

Da, mai, dar nu ar trebui sa se rupa nimic in el! Nu ar tine mult, s-ar uza mai repede, orice, dar nu sa se rupa o piesa. Nu vad decat doua posibilitati ca sa se rupa biela: sau nu ai ungere destula si se blocheaza bucsa bielei pe crankshaft (si nu prea vad cum), sau pur si simplu biela e subdimensionata sau materialul prea slab. Vorbim de rupere aici, nu de uzura prematura! Si asta nu prea cred ca are de-a face cu rodajul. Doar daca se presupune ca rodajul ar trebui sa caleasca biela. Si iar nu prea cred, nu faci calire la 120oC


man,cand pistonul ajunge in PMS se "loveste" de conicitatea camasii(exact ca la nitro) ,deca nu-i faci un break-in corespunzator asta patesti,cand e calda chiuloasa aia e dilatata si ii dai doar turatii mici sau ralanti el se "pasuieste" beton....si e bine intr-un fel ca cedeaza doar biela,bine ca nu se sparge si pistonul sau bine ca nu se fisureaza camasa.....cedeaza biela,o schimbi....asta nu inseamna ca restul din set raman intacte dar DA biela e veriga slaba si de regula intr-o "masinarie" exista intotdeauna o veriga slaba special gandita sa cedeze in cazuri de functionare necorespunzatoare tocmai ca sa nu se strice tot....am vazut motoare diesel care de la cureaua de distributie rupta au avut belea doar cu supapele si atat(le-am gasit indoite si nu rupte sau altceva),pistoanele au fost lovite in cap usor de supape dar nu aveau nici pe naiba,valabil si la biele....nimic....nimic nici mai jos pe vibrochen,cuzineti manetoane etc ,nimic.....adica crezi ca nu se puteau face supape mai dure?si daca faceau supape mai dure se buleau si ele,se duceau si pistoanele prin fisuri si poate si altele.....
Catalin poate ca exagerezi putin.....daca are 3 rezervoare pe loc su turatii mici la al patru-lea se da cu ea lejer dar fara talpa(pardon,deget) prea multa...

Aceasta postare a fost editata de soarece: 27 December 2014 - 05:24 PM

Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

#67 Useril este offline   Mr.Catalin 

  • fan HPI!
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 708
  • Inregistrat: 25-August 14
  • Gender:Male

Postat 27 December 2014 - 05:51 PM

eu unu asa am facut la nitro.
2-a rezervoare idle cu rotile sus, fara pic de acc, pauza de 5 min intre ele, racitorul incalzit in prealabil.
3/4 rotile jos 1/3 acc.
5/6 1/2 acc.
7 1/1 acc maxim 5 sec.
de la 8 l-am dus sa vada praful :)) de pe Bucium!
de la 1 pana la 7 in aceeasi zi.

Aceasta postare a fost editata de Mr.Catalin: 27 December 2014 - 05:53 PM

0

#68 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 27 December 2014 - 05:56 PM

Vezi postareasoarece, la 27 December 2014 - 05:22 PM, a spus:

man,cand pistonul ajunge in PMS se "loveste" de conicitatea camasii(exact ca la nitro) ,deca nu-i faci un break-in corespunzator asta patesti,cand e calda chiuloasa aia e dilatata si ii dai doar turatii mici sau ralanti el se "pasuieste" beton....si e bine intr-un fel ca cedeaza doar biela,bine ca nu se sparge si pistonul sau bine ca nu se fisureaza camasa.....cedeaza biela,o schimbi....asta nu inseamna ca restul din set raman intacte dar DA biela e veriga slaba si de regula intr-o "masinarie" exista intotdeauna o veriga slaba special gandita sa cedeze in cazuri de functionare necorespunzatoare tocmai ca sa nu se strice tot....am vazut motoare diesel care de la cureaua de distributie rupta au avut belea doar cu supapele si atat(le-am gasit indoite si nu rupte sau altceva),pistoanele au fost lovite in cap usor de supape dar nu aveau nici pe naiba,valabil si la biele....nimic....nimic nici mai jos pe vibrochen,cuzineti manetoane etc ,nimic.....adica crezi ca nu se puteau face supape mai dure?si daca faceau supape mai dure se buleau si ele,se duceau si pistoanele prin fisuri si poate si altele.....
Catalin poate ca exagerezi putin.....daca are 3 rezervoare pe loc su turatii mici la al patru-lea se da cu ea lejer dar fara talpa(pardon,deget) prea multa...


Daca nu-i cu banat, va spun si eu o poveste. Am avut un TV cu motor Andoria...o bijuterie. De fapt era singura parte din masina care mergea fara gres. Din prostia mea am rupt cureaua de distributie. S-au rupt toti culbutorii. Supapele nu au avut nimic. Nu a fost nevoie sa scot chiulasa. I-am schimbat direct pe masina si totul a fost ok.
Multa, multa bafta si Sarbatori Fericite.


0

#69 Useril este offline   Mr.Catalin 

  • fan HPI!
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 708
  • Inregistrat: 25-August 14
  • Gender:Male

Postat 27 December 2014 - 05:56 PM

sincer, mi-as lua o dracie din asta pe benzina, dar savage, motorul asta de pe losi e doar o conversie, nu il vad sa tina prea mult.
singurul lucru ce ma face sa renunt e pretul 3680+.
un 2000 lei as fi dat, mai mult nu :)
0

#70 Useril este offline   Mr.Catalin 

  • fan HPI!
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 708
  • Inregistrat: 25-August 14
  • Gender:Male

Postat 27 December 2014 - 05:59 PM


Aceasta postare a fost editata de Mr.Catalin: 27 December 2014 - 06:00 PM

0

#71 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 27 December 2014 - 06:23 PM

Vezi postareadan_mitea, la 27 December 2014 - 05:56 PM, a spus:

Am avut un TV cu motor Andoria...o bijuterie. De fapt era singura parte din masina care mergea fara gres. Din prostia mea am rupt cureaua de distributie. S-au rupt toti culbutorii. Supapele nu au avut nimic. Nu a fost nevoie sa scot chiulasa. I-am schimbat direct pe masina si totul a fost ok.


Andoria au fost si pe ARO daca nu ma insel si erau si variante turbo...raritati...in fine,ideea era ca in orice "masinarie" este o veriga slaba gandita intentionat sa cedeze in caz de urgenta sau functionare necorespunzatoare fara a mai avaria tot in lant....


Vezi postareaMr.Catalin, la 27 December 2014 - 05:56 PM, a spus:

sincer, mi-as lua o dracie din asta pe benzina, dar savage, motorul asta de pe losi e doar o conversie, nu il vad sa tina prea mult.


mi-ai furat vorba din gura ! :good:
Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

#72 Useril este offline   Mr.Catalin 

  • fan HPI!
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 708
  • Inregistrat: 25-August 14
  • Gender:Male

Postat 27 December 2014 - 06:53 PM

vezi foto ..

0

#73 Useril este offline   Tzicul 

  • Free your mind
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2107
  • Inregistrat: 31-May 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 27 December 2014 - 09:05 PM

E posibil sa ai dreptate, Ionut, la asta nu ma gandisem. Oricum, ceva e putred acolo, nu-i normal sa se rupa atat de multe, inclusiv la oameni care au vazut zeci, poate sute de motoare. Cat despre rezistenta lui in timp, nu vad de ce nu ar tine la fel de mult cat unul pe nitro, odata ce problemele ii vor fi rezolvate. OK, nu va tine cat unul segmentat pe benzina, dar oricat... Si, Catalin, motorul Losi il poti lua la 280$, cu CDI inclus, iar uleiul costa deja doar 12$ + 2$ transportul. Nu spun ca e ieftin, din moment ce poti lua un LRP .28 cu 135 de euro, dar gandeste-te ca a fost 300$ doar motorul, cand a aparut
Axial Yeti XL

Losi LST XXL

Kyosho Mad Force Xtra long and Xtra wide
Posted Image
0

#74 Useril este offline   Tzicul 

  • Free your mind
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2107
  • Inregistrat: 31-May 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 27 December 2014 - 09:08 PM

Vezi postareaMr.Catalin, la 27 December 2014 - 06:53 PM, a spus:

vezi foto ..
Atasament Untitled.jpg

Ambreiajul la 5 rezervoare si sasiul la fiecare rezervor????? Mi-as face abonament la service-ul din colt. Astia-s nebuni? :)
Axial Yeti XL

Losi LST XXL

Kyosho Mad Force Xtra long and Xtra wide
Posted Image
0

#75 Useril este offline   Mr.Catalin 

  • fan HPI!
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 708
  • Inregistrat: 25-August 14
  • Gender:Male

Postat 27 December 2014 - 09:10 PM

Vezi postareaTzicul, la 27 December 2014 - 09:08 PM, a spus:

Ambreiajul la 5 rezervoare si sasiul la fiecare rezervor????? Mi-as face abonament la service-ul din colt. Astia-s nebuni? :)

:)) sasiul vizual.
dar uita-te la ce am incercuit. :)

Vezi postareaTzicul, la 27 December 2014 - 09:05 PM, a spus:

Si, Catalin, motorul Losi il poti lua la 280$, cu CDI inclus, iar uleiul costa deja doar 12$ + 2$ transportul. Nu spun ca e ieftin, din moment ce poti lua un LRP .28 cu 135 de euro, dar gandeste-te ca a fost 300$ doar motorul, cand a aparut

problemele ce le are il vor ieftini si mai mult.
0

#76 Useril este offline   Tzicul 

  • Free your mind
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2107
  • Inregistrat: 31-May 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 27 December 2014 - 09:27 PM

Oricum se va ieftini pe masura ce se va invechi, e normal. Si sa nu mai spunem ca chinezii care il fabrica (sau taiwanezi, nu mai stiu exact) il vor vinde si altora dupa ce contractul de unicitate cu Losi va expira (poti fi convins ca asa este). In plus, sunt convins ca si altii vor dezvolta motoare mici pe benzina. Mai discutam peste 2-3 ani la o :drinks:
Axial Yeti XL

Losi LST XXL

Kyosho Mad Force Xtra long and Xtra wide
Posted Image
0

#77 Useril este offline   Tzicul 

  • Free your mind
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2107
  • Inregistrat: 31-May 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 27 December 2014 - 09:36 PM

https://www.youtube....h?v=zp62qRrNRB8

Presupun ca astia-s constructorii. Si are o cu totul alta metoda de rodaj fata de cea recomandata de Losi

Aceasta postare a fost editata de Tzicul: 27 December 2014 - 09:38 PM

Axial Yeti XL

Losi LST XXL

Kyosho Mad Force Xtra long and Xtra wide
Posted Image
0

#78 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 27 December 2014 - 09:41 PM

Pai pare mai corecta metoda asta.....iar referitor la model fiecare cu parerea lui,asa-i peste tot, dar eu tot pe octane as merge !

Vezi postareaTzicul, la 27 December 2014 - 09:05 PM, a spus:

E posibil sa ai dreptate, Ionut, la asta nu ma gandisem. Oricum, ceva e putred acolo, nu-i normal sa se rupa atat de multe, inclusiv la oameni care au vazut zeci, poate sute de motoare.


ceva putred este oricum.....iar referitor la mentenanta si amestec iar e rau...n loc sa iau un ulei 2t ok din market sau de langa casa tre' sa fac comenzi pe net etc.....nu e ok ! nustiu exact dar motorul asta mi se pare un motor pe nitro in toata regula doar ca are scanteie pe bujie mereu de la cdi si astfel el merge linistit....de tinut cred ca tine cat unul pe nitro...

Aceasta postare a fost editata de soarece: 27 December 2014 - 09:44 PM

Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

#79 Useril este offline   Mr.Catalin 

  • fan HPI!
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 708
  • Inregistrat: 25-August 14
  • Gender:Male

Postat 27 December 2014 - 09:41 PM

Vezi postareaTzicul, la 27 December 2014 - 09:36 PM, a spus:


Presupun ca astia-s constructorii. Si are o cu totul alta metoda de rodaj fata de cea recomandata de Losi

exact astia sunt.... SH e o firma f f buna. Pana si setarile Hi si Low sunt identice cu cele de pe losi.

Aceasta postare a fost editata de Mr.Catalin: 27 December 2014 - 09:41 PM

0

#80 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 27 December 2014 - 09:46 PM

https://www.youtube....h?v=t2yXem9LusY .....ia atentie aici !
Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

#81 Useril este offline   Mr.Catalin 

  • fan HPI!
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 708
  • Inregistrat: 25-August 14
  • Gender:Male

Postat 27 December 2014 - 09:50 PM

Vezi postareasoarece, la 27 December 2014 - 09:46 PM, a spus:

.....ia atentie aici !

la ce ??
0

#82 Useril este offline   Mr.Catalin 

  • fan HPI!
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 708
  • Inregistrat: 25-August 14
  • Gender:Male

Postat 27 December 2014 - 09:51 PM

Vezi postareaMr.Catalin, la 27 December 2014 - 09:50 PM, a spus:

la ce ??

whatch this:D

0

#83 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 27 December 2014 - 09:52 PM

acelasi lucru care l-am zis eu ma....e un motor de nitro facut pentru gaz....
Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

#84 Useril este offline   Mr.Catalin 

  • fan HPI!
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 708
  • Inregistrat: 25-August 14
  • Gender:Male

Postat 27 December 2014 - 09:52 PM

Vezi postareaMr.Catalin, la 27 December 2014 - 09:51 PM, a spus:

whatch this:D


or this:

0

#85 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 27 December 2014 - 09:56 PM

hopa....oare nu merge sa-mi convertesc baja in 4wd dupa modelul ala electric de 5sc ?
ON: tot ce scoate fum e mai nervos ! :good:

Aceasta postare a fost editata de soarece: 27 December 2014 - 09:56 PM

Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

#86 Useril este offline   Mr.Catalin 

  • fan HPI!
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 708
  • Inregistrat: 25-August 14
  • Gender:Male

Postat 27 December 2014 - 10:03 PM

Vezi postareasoarece, la 27 December 2014 - 09:56 PM, a spus:

hopa....oare nu merge sa-mi convertesc baja in 4wd dupa modelul ala electric de 5sc ?
ON: tot ce scoate fum e mai nervos ! :good:

poate ma lipesc de un savage pe gasolina. :D :D :D incepe sa-mi fie dor de mestereala si de zgomot :D

Aceasta postare a fost editata de Mr.Catalin: 27 December 2014 - 10:04 PM

0

#87 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 27 December 2014 - 10:05 PM

Ai bani drace :lol:
Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

#88 Useril este offline   victoras_h 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1102
  • Inregistrat: 11-December 05
  • Gender:Male
  • Location:Irving, Texas

Postat 27 December 2014 - 10:08 PM

Treaba e mai incurcata cu Losi.
Cand am vorbit cu un reprezentat de la Horizon pentru piesele de schimb l-am intrebat inca o data care sunt setarile din fabrica recomandate. Stiam ca le-au tot schimbat de cand au dat drumul pe piata la masinuta. Acuma s-a ajuns la LSN 30 si HSN 18.
Mi-a spus o treaba interesanta atunci: se pare ca manualele le aveau pregatite redactate inca dinainte sa primeasca masinile/motoarele, deci e posibil ca si procedura de rodaj sa fie complet aiurea (asta presupun eu, el mi-a spus doar de manuale cu gandul la setari). Cum toti au pus-o direct pe roti de la primul rezervor, acceleratie la fund deja de la al doilea, nu aveau cum sa nu cedeze.

Vedem cum progresam, o tin sus si la al doilea rezervor, poate azi si apoi incet incet avansam.




Apropo de ce zicea Catalin mai sus, de Octane. Treaba cu bateria care trebuie incarcata des a fost un minus mare pe lista. Plus ca are nevoie stock de doua baterii, pentru RX si CDI cred. Ce-i drept, nu cred ca e complicat de modificat sa foloseasca una mai mare.
0

#89 Useril este offline   Mr.Catalin 

  • fan HPI!
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 708
  • Inregistrat: 25-August 14
  • Gender:Male

Postat 27 December 2014 - 10:10 PM

vand un savage pe ioni si pun diferenta :D
0

#90 Useril este offline   Mr.Catalin 

  • fan HPI!
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 708
  • Inregistrat: 25-August 14
  • Gender:Male

Postat 27 December 2014 - 10:14 PM

Vezi postareavictoras_h, la 27 December 2014 - 10:08 PM, a spus:


Apropo de ce zicea Catalin mai sus, de Octane. Treaba cu bateria care trebuie incarcata des a fost un minus mare pe lista. Plus ca are nevoie stock de doua baterii, pentru RX si CDI cred. Ce-i drept, nu cred ca e complicat de modificat sa foloseasca una mai mare.


ciudata treaba.. tin bateriile un singur rezervor??? WTF? la ce le mai includ daca trebuie schimbate oricum ?

Aceasta postare a fost editata de Mr.Catalin: 27 December 2014 - 10:16 PM

0

Arata acest topic


  • 13 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »


Raspuns rapid

  

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro