Modelism - RHC Forum: Un nou avion - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 40 Pagini +
  • « Prima
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40

Un nou avion

#1111 Useril este offline   Parfenov 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 737
  • Inregistrat: 25-July 13
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu
  • Interests:Aeromodelism

Postat 03 June 2015 - 01:34 PM

Am sa incerc ambele metode de aflare a axei , mersi Dl. Mitea .

Bogdan , te rog sa nu mai postezi aici fara rost , o dai gata la off-topic. Si din cate imi aduc eu aminte ai sarit tu cu gura acum ce pagini in urma ca eu postez despre posta romana si te deranjeaza pe tine ca primesti notificari...

Am niste probleme de rezolvat deocamdata. Fac ce vreau ca doar e topicul meu .. Am sa il inchid cand vreau eu , nu cand zici tu.
Dane , nu imi venea nici un cuvant in minte atunci si i-am zis 0 ...
Parfenov Razvan
0

#1112 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 03 June 2015 - 01:41 PM

Vezi postareaParfenov, la 03 June 2015 - 01:34 PM, a spus:

Am sa incerc ambele metode de aflare a axei , mersi Dl. Mitea .

Bogdan , te rog sa nu mai postezi aici fara rost , o dai gata la off-topic. Si din cate imi aduc eu aminte ai sarit tu cu gura acum ce pagini in urma ca eu postez despre posta romana si te deranjeaza pe tine ca primesti notificari...

Am niste probleme de rezolvat deocamdata. Fac ce vreau ca doar e topicul meu .. Am sa il inchid cand vreau eu , nu cand zici tu.
Dane , nu imi venea nici un cuvant in minte atunci si i-am zis 0 ...

Din cele 38 de pagini 30 sunt offtopic oricum si facute de tine ...
0

#1113 Useril este offline   Parfenov 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 737
  • Inregistrat: 25-July 13
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu
  • Interests:Aeromodelism

Postat 03 June 2015 - 04:09 PM

Vezi postareabogdan.motrici, la 03 June 2015 - 01:41 PM, a spus:

Din cele 38 de pagini 30 sunt offtopic oricum si facute de tine ...

Asa si ? Nu ai decat sa imi faci report...

On-topic sau off-topic sunt lucruri pe care le-am aflat si sunt lucruri care m-au ajutat sa ajung aici .

Si ce daca sunt 38 pagini ? Stau cumva pe hostul tau si ocupa spatiu ? Atata timp cat un moderator nu imi va zice nimic voi continua sa postez .

Aceasta postare a fost editata de Parfenov: 03 June 2015 - 04:13 PM

Parfenov Razvan
0

#1114 Useril este offline   SID 

  • datebest.net - visit website and win smartphone!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1430
  • Inregistrat: 26-December 09
  • Location:https://t.me/pump_upp
  • Interests:https://t.me/pump_upp

Postat 03 June 2015 - 06:59 PM

Aoleuuu.., eu zic sa nu va mai certati, ca nu are rost...http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/pardon.gif
Bogdane mai lasa si tu de la tine (inteleg ca nu mai poti, cateodata ma iau si eu cu mainile de cap...)
Razvane tu nu trebuie sa te superi, poate e adevarat ca si Bogdan foloseste un ton mai dur sau..., dar cu siguranta o face din dorinta ca tu sa inveti sa zbori. Trebuie sa intelegi ca , toti comentam aici doar din dorinta ca tu sa zbori. Accepta sfaturile, concluzioneaza ce-i bine si ce-i rau in ce faci (in privinta aeromodelismului ma refer) si incearca pe cat posibil sa nu mai repeti aceleasi greseli.
Cand gresesti o data e de inteles, cand faci si a doua oara aceiasi greseala sunt devina si colegi, ca nu ti-au aratat unde ai gresit dar cand faci si a treia oara aceiasi greseala....http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/blush.gif


P.S
iata ca am facut fara sa vreau off topic...


Bafta
http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/drinks.gif
0

#1115 Useril este offline   Parfenov 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 737
  • Inregistrat: 25-July 13
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu
  • Interests:Aeromodelism

Postat 03 June 2015 - 07:42 PM

Stii ce m-a suparat cel mai mult la Bogdan ? Faza cu psihologicul ... fraza aia a umplu paharul . Nu cred ca se cuvine din partea unui om mult mai matur decat mine si intreg la minte sa zica asa ceva .

De zburat vad ca zbor .. Rau - bine dar zbor . Vacanta asta o sa am timp sa ma mai perfectionez .

Ps : Si Bogdan , nu conteaza ca sunt incapatanat sau nush eu cum , sunt destul de istet sa trec acele teste psihologice , daca vrei iti zic si cum . Bft!!

Aceasta postare a fost editata de Parfenov: 03 June 2015 - 07:45 PM

Parfenov Razvan
0

#1116 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 03 June 2015 - 08:08 PM

Vezi postareaParfenov, la 03 June 2015 - 07:42 PM, a spus:

Stii ce m-a suparat cel mai mult la Bogdan ? Faza cu psihologicul ... fraza aia a umplu paharul . Nu cred ca se cuvine din partea unui om mult mai matur decat mine si intreg la minte sa zica asa ceva .

De zburat vad ca zbor .. Rau - bine dar zbor . Vacanta asta o sa am timp sa ma mai perfectionez .

Ps : Si Bogdan , nu conteaza ca sunt incapatanat sau nush eu cum , sunt destul de istet sa trec acele teste psihologice , daca vrei iti zic si cum . Bft!!

Dar nu le vei trece cand va veni momentul sa te angajezi ca si pilot la o companie privata.
Ma socheaza cand vad copii ca tine ca vor sa devina piloti si sper ca, companiile private sunt suficent de mature sa nu accepte oameni iresponsabili care de la o varsta liceala gandesc deja imatur si iresponsabil. Nu as vrea sa merg in avion cu tine la mansa. Personalitatea omului nu se schimba. Si eu mi-am dorit sa ajung controlor de trafic aerian, nu am ascultat de femeie care mi-a zis, bre' tu nu poti sa faci chestia asta, a trebuit sa imi dau singur seama, la fel o sa iti dai si tu seama. Daca erai facut sa fii pilot, taceai din gura din prima, pilotii nu sunt incapatani, ci asculta cand exteriorul are dreptate. Deci poti sa treci tu teste acum, mai tarziu cand e pe bune treaba, nu le treci sigur.
PS> daca erai istest, nu aveai nevoie de sfaturi cum sa zbori un aeromodel, altii la varsta ta sunt campioni si ii invata pe altii mai batrani cu 10-20 de ani si ei asculta fara sa ezite, tu doar vrei cancan.

Aceasta postare a fost editata de bogdan.motrici: 03 June 2015 - 08:09 PM

0

#1117 Useril este offline   Parfenov 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 737
  • Inregistrat: 25-July 13
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu
  • Interests:Aeromodelism

Postat 03 June 2015 - 08:16 PM

Vezi postareabogdan.motrici, la 03 June 2015 - 08:08 PM, a spus:

Dar nu le vei trece cand va veni momentul sa te angajezi ca si pilot la o companie privata.
Ma socheaza cand vad copii ca tine ca vor sa devina piloti si sper ca, companiile private sunt suficent de mature sa nu accepte oameni iresponsabili care de la o varsta liceala gandesc deja imatur si iresponsabil. Nu as vrea sa merg in avion cu tine la mansa. Personalitatea omului nu se schimba. Si eu mi-am dorit sa ajung controlor de trafic aerian, nu am ascultat de femeie care mi-a zis, bre' tu nu poti sa faci chestia asta, a trebuit sa imi dau singur seama, la fel o sa iti dai si tu seama. Daca erai facut sa fii pilot, taceai din gura din prima, pilotii nu sunt incapatani, ci asculta cand exteriorul are dreptate. Deci poti sa treci tu teste acum, mai tarziu cand e pe bune treaba, nu le treci sigur.
PS> daca erai istest, nu aveai nevoie de sfaturi cum sa zbori un aeromodel, altii la varsta ta sunt campioni si ii invata pe altii mai batrani cu 10-20 de ani si ei asculta fara sa ezite, tu doar vrei cancan.


Daca asta crezi tu , atunci las de la mn ca ii mai bine asa .

1. Cine a zis ca merg in aviatia civila ?
2. Daca aveam si eu poate mai multe fonduri pentru aeromodelism zburam din prima luna de cand m-am apucat ... Imi luam si eu un easy/bix ceva spuma si ieftin si zburam frate . Dar nu , am inceput greu , cumparandu-mi fiecare piesa din bani stransi. Tie poate iti e usor sa cumperi ceva , iei frumos salariu , vezi ce ramane la urma si ti-ai luat . Eu am stat 6 luni fara multe chestii ca sa imi pot cumpara acea statie , iti spun ca nu ii usor .
Si aia a fost doar statie , nu mai zic de restu pieselor.
Deci va rog fara comentarii de genu , i-ati aia si gata.

Aceasta postare a fost editata de Parfenov: 03 June 2015 - 08:18 PM

Parfenov Razvan
0

#1118 Useril este offline   RedDevil 

  • Pfiu Drace, zboara!!!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 2111
  • Inregistrat: 16-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Interests:Aero, 3D

Postat 03 June 2015 - 08:48 PM

Mai copile esti de pomina, Bogdan are dreptate, acum un an ii tremurau chiloti cu un STS amarat facut de le ca vai de mama lui si acum a ajuns la benzinar de 2 metrii. a trantit si a rupt si el ca oricare, multi de pe forum stiu cum am inceput eu, numai gioarse carpite avea, noroc cu Dululutu care se mai indura si imi mai scapa cate un model bun, Spacewalker, Extra 300, primul izicraft, care a fost si primul meu avion, de la el l-am avut, si prima oara l-am zburat cu statia lui, eu aveam o amarata de statie 4ch low range de la un Blade MSR. Nu conteaza ca ai salariu sau nu, conteaza sa deschizi urechile si sa bagi la cap. Primul meu termic, un big stick de 1.7 anvergura. motor de 10cc, l-am decolat din parcare de la cet, pista era inutilizabila, tremuram ca varga, dupa decolare si trimaj m-am mai relaxat putin, pana a murit motorul, baietii la CET stiu pvestea. apoi am facut un izicraft termic care zboara si azi. Chiar aveam de gand sa iti trimit un trainer dar daca te vad asa sincer prefer sa il las pe dulap pana voi intalni pe cineva cu adevarat pasionat, mi-e mila de munca mea sa il trantesti din prostie. asa ca lasa ciocu mai mic si fi mai deschis spre a invata.
Fly it, like you stole it!
0

#1119 Useril este offline   Parfenov 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 737
  • Inregistrat: 25-July 13
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu
  • Interests:Aeromodelism

Postat 03 June 2015 - 09:16 PM

Mda se pare ca nu mai are rost . Avionul poti sa il pastrezi , nu am cerut nimic si nu.m-am milogit ca sa primesc ceva , tot ce am primit ma refer la acele avionul a fost din bunatatea acestor oameni.

Travel mi-a trimis avionul ca sa invat sa zbor . Am progresat foarte mult datorita acestui avion . Cel de la Dany , am incercat sa il zbor dar din nestiinta mea am dat-o in bara . Ii reparat , pregatit de zbor dar inca il tin acolo , nu vreau sa il mai stric odata, ca stiu ca Dan , a lucrat mult si nu imi bat joc de munca lui .

Acum totul a inceput de la acel simulator . Nici nu m-ai am ce zice .

Poate si din cauza scolii , vin acasa odata la 2-3 saptamani , rupt de oboseala . Vineri mai pun ceva la reparat si s-a terminat ziua. Sambata m-ai am si eu treaba / lectii / prieteni , zbor daca mai apuc si am cu ce spre seara . Duminica m-ai merg odata la zbor si inapoi la liceu.

Aceasta postare a fost editata de Parfenov: 03 June 2015 - 09:19 PM

Parfenov Razvan
0

#1120 Useril este offline   Parfenov 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 737
  • Inregistrat: 25-July 13
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu
  • Interests:Aeromodelism

Postat 04 June 2015 - 12:50 PM

Se mai poate dizolva spuma bison dupa ce sa intarit ?
Parfenov Razvan
0

#1121 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3947
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 04 June 2015 - 01:33 PM

De dizolvat nu, la cutter sau freza /dremel.

Aceasta postare a fost editata de Ciprian97: 04 June 2015 - 01:33 PM

0

#1122 Useril este offline   SID 

  • datebest.net - visit website and win smartphone!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1430
  • Inregistrat: 26-December 09
  • Location:https://t.me/pump_upp
  • Interests:https://t.me/pump_upp

Postat 04 June 2015 - 01:36 PM

Vezi postareaParfenov, la 04 June 2015 - 12:50 PM, a spus:

Se mai poate dizolva spuma bison dupa ce sa intarit ?



Se dizolva cu acetona, doar trebuie sa astepti sa se "inmoaie" dupa care cureti sau dezlipesti...
0

#1123 Useril este offline   Parfenov 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 737
  • Inregistrat: 25-July 13
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu
  • Interests:Aeromodelism

Postat 04 June 2015 - 01:44 PM

Vezi postareadanysoft32, la 04 June 2015 - 01:36 PM, a spus:

Se dizolva cu acetona, doar trebuie sa astepti sa se "inmoaie" dupa care cureti sau dezlipesti...


Ms mult !
Parfenov Razvan
0

#1124 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3947
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 04 June 2015 - 04:02 PM

Ori sora-mea nu e inspirata cand isi alege acetona, ori n-am pus destula... Oricum, e mai usor sa ai grija sa nu expandeze prea mult decat sa te intrebi cu ce o dizolvi.http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/happy.gif

Aceasta postare a fost editata de Ciprian97: 04 June 2015 - 04:02 PM

0

#1125 Useril este offline   SID 

  • datebest.net - visit website and win smartphone!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1430
  • Inregistrat: 26-December 09
  • Location:https://t.me/pump_upp
  • Interests:https://t.me/pump_upp

Postat 04 June 2015 - 07:13 PM

Vezi postareaCiprian97, la 04 June 2015 - 04:02 PM, a spus:

Ori sora-mea nu e inspirata cand isi alege acetona, ori n-am pus destula... Oricum, e mai usor sa ai grija sa nu expandeze prea mult decat sa te intrebi cu ce o dizolvi.http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/happy.gif


...ori nu ai asteptat suficient sa se inmoaie http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/dry.gif
...si da e mai bine sa previi decat sa corectezi...

Aceasta postare a fost editata de danysoft32: 04 June 2015 - 07:14 PM

0

#1126 Useril este offline   Parfenov 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 737
  • Inregistrat: 25-July 13
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu
  • Interests:Aeromodelism

Postat 04 June 2015 - 07:19 PM

Vezi postareadanysoft32, la 04 June 2015 - 07:13 PM, a spus:

...ori nu ai asteptat suficient sa se inmoaie http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/dry.gif
...si da e mai bine sa previi decat sa corectezi...


Eu vreau sa dau jos niste servo de pe avionul lui Vip si alea sunt lipite cu mult bison.
Parfenov Razvan
0

#1127 Useril este offline   RedDevil 

  • Pfiu Drace, zboara!!!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 2111
  • Inregistrat: 16-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Interests:Aero, 3D

Postat 04 June 2015 - 07:32 PM

Vezi postareaParfenov, la 04 June 2015 - 12:50 PM, a spus:

Se mai poate dizolva spuma bison dupa ce sa intarit ?


se taie cu un cutter
Fly it, like you stole it!
0

#1128 Useril este offline   Parfenov 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 737
  • Inregistrat: 25-July 13
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu
  • Interests:Aeromodelism

Postat 04 June 2015 - 07:40 PM

Vezi postareaRedDevil, la 04 June 2015 - 07:32 PM, a spus:

se taie cu un cutter

Cam greu , am sa pun niste poze cand ajung acasa . Ca nu sunt lipite doar pe o parte , ci de jur imprejur si cu multa spuma. Am sa incerc si cu cutterul .
Parfenov Razvan
0

#1129 Useril este offline   ViP_Eol 

  • ROU 004
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2414
  • Inregistrat: 12-April 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacău
  • Interests:Zbor.

Postat 04 June 2015 - 08:16 PM

Vezi postareaParfenov, la 04 June 2015 - 07:40 PM, a spus:

Cam greu , am sa pun niste poze cand ajung acasa . Ca nu sunt lipite doar pe o parte , ci de jur imprejur si cu multa spuma. Am sa incerc si cu cutterul .


Se taie cu cutter-ul. La lipirea servo-urilor folosesc multă apă şi bison-ul expandează mult, dar are densitate mică şi se taie uşor. Ai grijă la fire. Nu dai cu acetonă că topeşti şi plasticul.
URA şi la zbor fofezelor !
0

#1130 Useril este offline   Parfenov 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 737
  • Inregistrat: 25-July 13
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu
  • Interests:Aeromodelism

Postat 04 June 2015 - 11:20 PM

Vezi postareaViP_Eol, la 04 June 2015 - 08:16 PM, a spus:

Se taie cu cutter-ul. La lipirea servo-urilor folosesc multă apă şi bison-ul expandează mult, dar are densitate mică şi se taie uşor. Ai grijă la fire. Nu dai cu acetonă că topeşti şi plasticul.



Am inteles , asa am sa fac! :drinks: :rolleyes: :rolleyes:
Parfenov Razvan
0

#1131 Useril este offline   SID 

  • datebest.net - visit website and win smartphone!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1430
  • Inregistrat: 26-December 09
  • Location:https://t.me/pump_upp
  • Interests:https://t.me/pump_upp

Postat 05 June 2015 - 07:17 AM

Eu nu inteleg de ce lipiti servourile cu bison sau alt adeziv...?
Sunt "n" alte metode de a fixa servoul, nu prin lipire, sau servourile sunt de unica folosinta...?
Daca tot lipiti servourile (desi eu cred inca o data ca nu ar trebui lipite) macar sa le "inveliti in prealabil in scoch, asa nu mai stai cu frica atunci cand il dezlipesti, ca atingi plasticul cu cutterul sau cu accetona...

Bafta
0

#1132 Useril este offline   RedDevil 

  • Pfiu Drace, zboara!!!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 2111
  • Inregistrat: 16-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Interests:Aero, 3D

Postat 05 June 2015 - 07:23 AM

Vezi postareadanysoft32, la 05 June 2015 - 07:17 AM, a spus:

Eu nu inteleg de ce lipiti servourile cu bison sau alt adeziv...?
Sunt "n" alte metode de a fixa servoul, nu prin lipire, sau servourile sunt de unica folosinta...?
Daca tot lipiti servourile (desi eu cred inca o data ca nu ar trebui lipite) macar sa le "inveliti in prealabil in scoch, asa nu mai stai cu frica atunci cand il dezlipesti, ca atingi plasticul cu cutterul sau cu accetona...

Bafta


Sunt cazuri cand nu prea ai ce face, dar in asemenea cazuri eu apelez la hot glue, cu putin aer cald sau apa fiarta se dezlipeste imediat :good:
Fly it, like you stole it!
0

#1133 Useril este offline   Parfenov 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 737
  • Inregistrat: 25-July 13
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu
  • Interests:Aeromodelism

Postat 05 June 2015 - 08:51 AM

Vezi postareadanysoft32, la 05 June 2015 - 07:17 AM, a spus:

Eu nu inteleg de ce lipiti servourile cu bison sau alt adeziv...?
Sunt "n" alte metode de a fixa servoul, nu prin lipire, sau servourile sunt de unica folosinta...?
Daca tot lipiti servourile (desi eu cred inca o data ca nu ar trebui lipite) macar sa le "inveliti in prealabil in scoch, asa nu mai stai cu frica atunci cand il dezlipesti, ca atingi plasticul cu cutterul sau cu accetona...

Bafta


Servo-urile nu au fost lipite de mine . Dar cred ca au fost lipite cu bison din cauza pozitie incomode , intr-o gaura a fuselajului .
Nu stiam ca plasticul este atacat de acetona..

Aceasta postare a fost editata de Parfenov: 05 June 2015 - 08:53 AM

Parfenov Razvan
0

#1134 Useril este offline   ViP_Eol 

  • ROU 004
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2414
  • Inregistrat: 12-April 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacău
  • Interests:Zbor.

Postat 05 June 2015 - 10:21 AM

În mod normal nu lipesc deloc servo-urile, ci le montez în suporți pentru servo cu șuruburi, iar la servo de eleron mai folosesc și bandă dublu adezivă.
URA şi la zbor fofezelor !
0

#1135 Useril este offline   SID 

  • datebest.net - visit website and win smartphone!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1430
  • Inregistrat: 26-December 09
  • Location:https://t.me/pump_upp
  • Interests:https://t.me/pump_upp

Postat 22 June 2015 - 01:26 PM

Salut Razvane, ce faci nu a inceput vacanta...?
nu zbori acum ca ai timp?

Bafta :drinks:
0

#1136 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 22 June 2015 - 01:49 PM

Vezi postareadanysoft32, la 22 June 2015 - 01:26 PM, a spus:

Salut Razvane, ce faci nu a inceput vacanta...?
nu zbori acum ca ai timp?

Bafta :drinks:

E pe simulator, vrea sa devina profesor... Nu-l treziti ca iar incepe Tanar si nelinistit varianta aeromodelism :D

Aceasta postare a fost editata de bogdan.motrici: 22 June 2015 - 01:51 PM

0

#1137 Useril este offline   Parfenov 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 737
  • Inregistrat: 25-July 13
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu
  • Interests:Aeromodelism

Postat 22 June 2015 - 06:27 PM

Vezi postareabogdan.motrici, la 22 June 2015 - 01:49 PM, a spus:

E pe simulator, vrea sa devina profesor... Nu-l treziti ca iar incepe Tanar si nelinistit varianta aeromodelism :D


Nu mai incep nimic Bogdane . Nu mai am cu ce si nici voie. Vine bacu , vine admiterea si parintii m-au pus la invatat vara asta ca nu mai este mult. Ce sa faci , asai in perioada asta . Toate pe cap , dar macar stiu un lucru , ca la un moment dat se va termina . O sa le primesc , cred, prin septembrie cand iau o pauza de 2 saptamani inainte de a incepe scoala din nou.
Parfenov Razvan
0

#1138 Useril este offline   SID 

  • datebest.net - visit website and win smartphone!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1430
  • Inregistrat: 26-December 09
  • Location:https://t.me/pump_upp
  • Interests:https://t.me/pump_upp

Postat 22 June 2015 - 07:17 PM

ce BAC, ce admitere...
Dai BAC-ul acum...? daca da iti urez mult succes si sa ai bafta. http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/good.gifhttp://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/good.gifhttp://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/drinks.gif


P.S
Ma... tu iar ne pacalesti... ca doar ai 17 ani
Pune mana si invata pt.scoala dar intre pauze (ca va trebui sa faci si pauze...) baga cate un zbor sa-ti formezi manahttp://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/dry.gif

Aceasta postare a fost editata de danysoft32: 22 June 2015 - 07:20 PM

0

#1139 Useril este offline   Parfenov 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 737
  • Inregistrat: 25-July 13
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu
  • Interests:Aeromodelism

Postat 22 June 2015 - 08:15 PM

da am 17 ani , bac-ul il dau la anul , dar ii mult de recapitulat si invatat . Iar bac-ul e kaka maka pe langa admiterea in academie . Bac-ul se trece si cu 6 , admiterea nu , mai ales in aviatie si nu numai.

Ps : zile asta si parintilor mei cu zborul si ai sa vezi :))

Aceasta postare a fost editata de Parfenov: 22 June 2015 - 08:16 PM

Parfenov Razvan
0

#1140 Useril este offline   SID 

  • datebest.net - visit website and win smartphone!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1430
  • Inregistrat: 26-December 09
  • Location:https://t.me/pump_upp
  • Interests:https://t.me/pump_upp

Postat 22 June 2015 - 08:20 PM

Vezi postareaParfenov, la 22 June 2015 - 08:15 PM, a spus:

da am 17 ani , bac-ul il dau la anul , dar ii mult de recapitulat si invatat . Iar bac-ul e kaka maka pe langa admiterea in academie . Bac-ul se trece si cu 6 , admiterea nu , mai ales in aviatie si nu numai.

Ps : zile asta si parintilor mei cu zborul si ai sa vezi :))


Daca ei (parintii) te vad ca inveti pe bune si-ti dai silinta, nu cred ca vor fi absurzi sa nu te lase sa faci pauza, nici nu ar fi normal dealtfel... si in pauzele de la invatat poti zbura
...restul sunt motive ca sa nu zbori... ca nu am timp , ca nu ma lasa...
Nu cred ca-i asa neagra situatia...
Baga invatat dar baga si zbor (daca vrei sa zbori)

BAFTAhttp://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/drinks.gif
0

Arata acest topic


  • 40 Pagini +
  • « Prima
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro