Modelism - RHC Forum: Roti Baja 5B - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Roti Baja 5B Caut roti pentru namila dar habar nu am ce sa iau...

#1 Useril este offline   Andrei Negulescu 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 44
  • Inregistrat: 17-October 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Gaming, rock, pian, masini, am voie sa spun RC sau se subintelege?

Postat 19 April 2014 - 08:52 AM

Am Baja de vreo trei saptamani dar mi-a luat doar doua ca sa amplasez o gaura intr-unul din dirtbustere. Aici vine prima intrebare:
- Sunt ele proaste, sau sunt eu prost? Am mers mult pe pamant si noroi dar si putin pe asfalt. Pe ambele suprafete cauciucurile se faceau praf. Si sunt originale SIGUR.
Si a doua intrebare: Eu merg pe asfalt destul de mult, cu alea am evitat dar teoretic mi-e mult mai la indemana asfaltul. In acelasi timp merg foarte mult si pe dirt. Ce-mi recomandati sa imimi iau? Mie vrea sa imi vanda un prieten niste cauciucuri Rovan copie de Hostiles MX. (Vreau doar spate). Si ma gandeam sa dau banii si pe niste Tarmac Bustere. Exista ceva care sa le incorporeze pe ambele? Sau ma sfatuiti sa merg pe deal-ul asta? Sunt bune cauciucurile astea de care am vorbit mai sus? As mai avea optiunea Bow Ties dar nu se fac praf daca o intorc de trei ori pe asfalt? As vrea ceva durabil.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: download_20140419_095145.jpg

Aceasta postare a fost editata de Andrei Negulescu: 19 April 2014 - 08:56 AM

HPI BAJA 5B SS CU TUNED PIPE imi aminteste de masina mea preferata, Mercedes SLS AMG. De ce?! PENTRU CA ARE PREA MULTA PUTERE SI TRACTIUNE SPATE CARE NU TRANSFORMA PUTEREA IN MISCARE CI IN PUR EPICNESS.
0

#2 Useril este offline   marian.dumitru74 

  • ENID
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3965
  • Inregistrat: 13-December 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:RC-ul

Postat 19 April 2014 - 09:52 AM

Vezi postareaAndrei Negulescu, la 19 April 2014 - 08:52 AM, a spus:

Am Baja de vreo trei saptamani dar mi-a luat doar doua ca sa amplasez o gaura intr-unul din dirtbustere. Aici vine prima intrebare:
- Sunt ele proaste, sau sunt eu prost? Am mers mult pe pamant si noroi dar si putin pe asfalt. Pe ambele suprafete cauciucurile se faceau praf. Si sunt originale SIGUR.
Si a doua intrebare: Eu merg pe asfalt destul de mult, cu alea am evitat dar teoretic mi-e mult mai la indemana asfaltul. In acelasi timp merg foarte mult si pe dirt. Ce-mi recomandati sa imimi iau? Mie vrea sa imi vanda un prieten niste cauciucuri Rovan copie de Hostiles MX. (Vreau doar spate). Si ma gandeam sa dau banii si pe niste Tarmac Bustere. Exista ceva care sa le incorporeze pe ambele? Sau ma sfatuiti sa merg pe deal-ul asta? Sunt bune cauciucurile astea de care am vorbit mai sus? As mai avea optiunea Bow Ties dar nu se fac praf daca o intorc de trei ori pe asfalt? As vrea ceva durabil.


Poti sa iti iei all seson ??!! ce vrei tu nu se poate ori on road Tarmac ori off road in functie de duritatea terenului unde te dai , eu merg cu set complet on road
0

#3 Useril este offline   Andrei Negulescu 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 44
  • Inregistrat: 17-October 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Gaming, rock, pian, masini, am voie sa spun RC sau se subintelege?

Postat 19 April 2014 - 01:09 PM

Dar daca optez pe Tarmac o sa mearga ok si pe pamant sau o sa fuga spatele la primul gas?

Aceasta postare a fost editata de Andrei Negulescu: 19 April 2014 - 01:09 PM

HPI BAJA 5B SS CU TUNED PIPE imi aminteste de masina mea preferata, Mercedes SLS AMG. De ce?! PENTRU CA ARE PREA MULTA PUTERE SI TRACTIUNE SPATE CARE NU TRANSFORMA PUTEREA IN MISCARE CI IN PUR EPICNESS.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro