Modelism - RHC Forum: HPI BAJA si CLONELE - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 77 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »

HPI BAJA si CLONELE tot ce tine de BAJA 5B/5T Evaluare topic: -----

#61 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 08 August 2013 - 12:02 PM

inca una....revizie prin cutie iar....se pare ca-i OK cu vaselina in diff....bun asa....o fac cap-coada daca tot ma-am apucat de ea....

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Image0091.jpg

Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

#62 Useril este offline   hassel 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2464
  • Inregistrat: 02-February 12
  • Gender:Male
  • Location:Iasi
  • Interests:Cars, cars, cars, any type ....

Postat 08 August 2013 - 12:23 PM

bai da cate soroabe are doamne! ai grija sa nu le incurci :) ca apoi iti mai ramane de o baja mai mica!

BAJA
5SC 30cc gas

Hobbytech str8 rally electric conversion

0

#63 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 08 August 2013 - 12:50 PM

stai linistit ca am gasit si lipsa in anume locuri....am o mare cutie plina cu suruburi si piulite,cred ca are cam 50kg,am de unde pune :pardon: ...
am gasit si anumite "repere" in plus :lol: ,romanu-i inventiv,m-a pus naiba s-o iau,parca am fost orb....acuma e bine,o fac ca la carte,cu cartea in fata,o sa fie ceva bun,o baja in mintile ei nu ce a fost....
Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

#64 Useril este offline   e.cata 

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3386
  • Inregistrat: 22-October 12
  • Gender:Male

Postat 08 August 2013 - 06:05 PM

Vezi postareasoarece, la 08 August 2013 - 12:50 PM, a spus:

stai linistit ca am gasit si lipsa in anume locuri....am o mare cutie plina cu suruburi si piulite,cred ca are cam 50kg,am de unde pune :pardon: ...
am gasit si anumite "repere" in plus :lol: ,romanu-i inventiv,m-a pus naiba s-o iau,parca am fost orb....acuma e bine,o fac ca la carte,cu cartea in fata,o sa fie ceva bun,o baja in mintile ei nu ce a fost....


si dupa ce e gata, reparata si aranjata, o pui la naftalina in garaj !
http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/good.gifhttp://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/good.gifhttp://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/good.gif
mai fac o baie!
0

#65 Useril este offline   marian.dumitru74 

  • ENID
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3965
  • Inregistrat: 13-December 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:RC-ul

Postat 08 August 2013 - 06:15 PM

Vezi postareasoarece, la 08 August 2013 - 12:50 PM, a spus:

stai linistit ca am gasit si lipsa in anume locuri....am o mare cutie plina cu suruburi si piulite,cred ca are cam 50kg,am de unde pune :pardon: ...
am gasit si anumite "repere" in plus :lol: ,romanu-i inventiv,m-a pus naiba s-o iau,parca am fost orb....acuma e bine,o fac ca la carte,cu cartea in fata,o sa fie ceva bun,o baja in mintile ei nu ce a fost....



Cauta pe youtube , baja 5b ss , tipul construieste o Baja SS de la 0 , eu am montat o Baja ss dupa el si nu am gresit nici un surub ( se numeste team fast edy )asa cauta pe youtube :drinks: :drinks: :drinks: :drinks:
0

#66 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 08 August 2013 - 08:52 PM

Vezi postareae.cata, la 08 August 2013 - 06:05 PM, a spus:

si dupa ce e gata, reparata si aranjata, o pui la naftalina in garaj !


n-ai ghicit...ii dau cu sare ma....

Vezi postareamarian.dumitru74, la 08 August 2013 - 06:15 PM, a spus:

Cauta pe youtube , baja 5b ss , tipul construieste o Baja SS de la 0 , eu am montat o Baja ss dupa el si nu am gresit nici un surub ( se numeste team fast edy )asa cauta pe youtube :drinks: :drinks: :drinks: :drinks:


mersi...am rezolvat tot,am manual,e oki ,ready to run !
Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

#67 Useril este offline   e.cata 

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3386
  • Inregistrat: 22-October 12
  • Gender:Male

Postat 08 August 2013 - 10:14 PM

Vezi postareasoarece, la 08 August 2013 - 08:52 PM, a spus:

n-ai ghicit...ii dau cu sare ma....


cel mai bine se pastreaza sub 1 2 cm de praf...
mai fac o baie!
0

#68 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 08 August 2013 - 10:19 PM

adica nu-i mai pun husa pe ea ? ai vazut,banuiesc,XL -ul de la mine,ce spui arata ok ? pe ala tot cu sare l-am intretinut :lol:
Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

#69 Useril este offline   e.cata 

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3386
  • Inregistrat: 22-October 12
  • Gender:Male

Postat 08 August 2013 - 10:22 PM

Vezi postareasoarece, la 08 August 2013 - 10:19 PM, a spus:

adica nu-i mai pun husa pe ea ?


adik te dai mai des prin praf si pulbere :D.
nu-i sta bine unei baja sau savage, curat, nu e in elementul ei/lui, dar nici eu nu ma pot abtine, si tre sa ii fac toaleta.!!
arata foarte bine, si sa stii ca DOC il trateaza ca atare..

Aceasta postare a fost editata de e.cata: 08 August 2013 - 10:24 PM

mai fac o baie!
0

#70 Useril este offline   e.cata 

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3386
  • Inregistrat: 22-October 12
  • Gender:Male

Postat 08 August 2013 - 10:28 PM

Vezi postareae.cata, la 08 August 2013 - 10:22 PM, a spus:

adik te dai mai des prin praf si pulbere :D.
nu-i sta bine unei baja sau savage, curat, nu e in elementul ei/lui, dar nici eu nu ma pot abtine, si tre sa ii fac toaleta.!!
arata foarte bine, si sa stii ca DOC il trateaza ca atare..


baja are eleron de 1/8?
mai fac o baie!
0

#71 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 08 August 2013 - 10:32 PM

mi-am dat seama ca il dau pe mana unui om caruia o sa-i placa.....asta e clar,am o datorie la doc,tre' sa trimit un colet .....offff.....rezolv mircea !
iar cu baja .....pai,am de facut rodaj inca,nu prea vreau sa-i dau tare,arcul ala de 8000rpm ma cam ispiteste,o sa-l mai las in gol vreo 20 de min si apoi ii dau.....e motor de turatie,trebuie sa-i dau....tu crezi ca eu am luat-o sa ma uit la ea ?
azi am renuntat la eleron,era stramb/crapat ....am pus eu altceva in loc.....iar coaja ...nu...nu o mai pun,arata ca un F1 cu alura de off ....o las naked inca,o sa-i pun o plasa la fantele de la pullstart,pe unde trage ventola aer de racire ca sa n-am parte de pietricele p-acolo.....
ai jucat DRIV3R SAN FRANCISCO ? cauta la cars un YARE buggy,asa vrea sa-l fac....
sus pe suportul de aluminiu pun o roata de rezerva,in fata lumini si stop pe frana la spate ! incet...incet....

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Image0093.jpg

Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

#72 Useril este offline   e.cata 

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3386
  • Inregistrat: 22-October 12
  • Gender:Male

Postat 08 August 2013 - 10:40 PM

nu ma joc pe pc.. dar noroc cu GOAGLE ca stie el de toate..
nici nu e complicat.. inceputul e promintator.
de curiozitate .. cat ai dat pe o bascula fata ?
mai fac o baie!
0

#73 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 08 August 2013 - 10:42 PM

le-am luat pe toate in regim SH (da-s ca noi,au o iesire cred) de la sandrei,un baiat de nota 10 ! m-a scos de tot cu baja asta !

Aceasta postare a fost editata de soarece: 08 August 2013 - 10:43 PM

Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

#74 Useril este offline   e.cata 

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3386
  • Inregistrat: 22-October 12
  • Gender:Male

Postat 08 August 2013 - 10:42 PM

motorul ala de 26cc tre sa fie meserie... http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/good.gifhttp://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/good.gif
mai fac o baie!
0

#75 Useril este offline   e.cata 

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3386
  • Inregistrat: 22-October 12
  • Gender:Male

Postat 08 August 2013 - 10:43 PM

iep http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/drinks.gifsi de la mine.. sa ne traiesti ANDREI http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/friends.gif
mai fac o baie!
0

#76 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 08 August 2013 - 11:06 PM

Vezi postareae.cata, la 08 August 2013 - 10:42 PM, a spus:

motorul ala de 26cc tre sa fie meserie...


26 S cc


Vezi postareae.cata, la 08 August 2013 - 10:43 PM, a spus:

iep http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/drinks.gifsi de la mine.. sa ne traiesti ANDREI http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/friends.gif


un om de 10 +

Aceasta postare a fost editata de soarece: 08 August 2013 - 11:07 PM

Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

#77 Useril este offline   marian.dumitru74 

  • ENID
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3965
  • Inregistrat: 13-December 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:RC-ul

Postat 09 August 2013 - 07:02 AM

Ai grija la rodaj , si fii foarte atent la reglajele carburatorului , poti merge un pic mai inecata cu ea la inceput ( rodajul se face mai greu ca la termica ) si sa iti faci rost de inca o bujie fiindca prima nu o sa tina prea mult ( bujie 7h pentru vreme calda si 5-6 h pentru vreme rece ) vezi si ce ulei folosesti pentru amestec , de preferat sa iti cumperi ceva dedicat nu toate panaramele pentru drujba etc... Eu folosesc ulei amestec KLOTZ special pentru acest tip de motoare , baga pe google si o sa gasesti in Bucuresti un distribuitor poti lua legatura cu el , si baga luminite pe el cat mai repede , se vad bestial , eu am 4 faruri d'astea montate
0

#78 Useril este offline   MR-JW 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 521
  • Inregistrat: 15-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 09 August 2013 - 09:44 AM

Am descoperit si un alt furnizor de clona BAJA, poate va intereseaza:

http://www.r2hobbies...l/nl080813.html

Au si multe spare parts.
0

#79 Useril este offline   executivul 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 195
  • Inregistrat: 10-June 13
  • Gender:Male
  • Location:Focsani
  • Interests:RC Cars & Planes

Postat 09 August 2013 - 10:06 AM

Vezi postareasoarece, la 08 August 2013 - 10:32 PM, a spus:

mi-am dat seama ca il dau pe mana unui om caruia o sa-i placa.....asta e clar,am o datorie la doc,tre' sa trimit un colet .....offff.....rezolv mircea !


Am eu grija de "Marele Salbatic", curatat, ingrijit, parfumat si bibilit ;) iar cu coletul nu-i graba, cand iti faci timp dupa ce termini cu bijuteria ta.
Chiar voiam sa te intreb, dar la motorul vechi cu-n segment si o camasa nu rezolvi buba? daca nu, macar te dai cu el pana iese fum si scrum.


Vezi postareaMR-JW, la 09 August 2013 - 09:44 AM, a spus:

Am descoperit si un alt furnizor de clona BAJA, poate va intereseaza:

http://www.r2hobbies...l/nl080813.html

Au si multe spare parts.


La R2 este 183$ posta cu HK Post si nu stiu daca au sistemul de Bonus Points pentru vama. Sunt seriosi din ce am citit pe forumuri de afara.

Un alt site cu piese de upgrade 3rd party ar mai fi:
Asiatees
Cica si astia sunt ok, dar mai au belele la calitatea pieselor, insa baietii ziceau ca daca ajung piese care nu sunt in tolerante sau sunt DOA cica iti trimit altele cu un simplu mail si 2 poze, am si eu in plan niste achizitii de la ei in viitor.
Traxxas Summit, HPI Savage XL K5.9, HK Mission-D DRB clone, HPI Mircro RS4 Drift

RCPowers home-made F35v2, RCPowers home-made F18V3, RCPowers home-made F35V3

HobbyKing SK450 Dead-Cat
0

#80 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 09 August 2013 - 01:03 PM

Vezi postareamarian.dumitru74, la 09 August 2013 - 07:02 AM, a spus:

Ai grija la rodaj , si fii foarte atent la reglajele carburatorului , poti merge un pic mai inecata cu ea la inceput ( rodajul se face mai greu ca la termica ) si sa iti faci rost de inca o bujie fiindca prima nu o sa tina prea mult ( bujie 7h pentru vreme calda si 5-6 h pentru vreme rece ) vezi si ce ulei folosesti pentru amestec , de preferat sa iti cumperi ceva dedicat nu toate panaramele pentru drujba etc... Eu folosesc ulei amestec KLOTZ special pentru acest tip de motoare , baga pe google si o sa gasesti in Bucuresti un distribuitor poti lua legatura cu el , si baga luminite pe el cat mai repede , se vad bestial , eu am 4 faruri d'astea montate


ma...ce sa zic....am pus mai mult ulei in amestec decat de obicei,tura asta am pus 50ml/litru ,uleiul nu e chiar posirca ieftina.....rodajul se face oarecum simplu,am dat si un link,nu e nevoie sa-l las chiar 3 ore in continuu in ralanti(atat ar merge cu un plin) ,in felul asta supraincing motorul si pot sa decalesc segmentul....am scris mai sus ce am facut,inca nu-i gata,o s-o mai las inca 15 min in ralati iar si apoi o scot si o tin in ture mai joase.....mersi mult de sfat !


Vezi postareaexecutivul, la 09 August 2013 - 10:06 AM, a spus:

Chiar voiam sa te intreb, dar la motorul vechi cu-n segment si o camasa nu rezolvi buba? daca nu, macar te dai cu el pana iese fum si scrum.





cu segment si camasa rezolv TOT ,problema e ca nu am banu' acum....ramane pe viitor....vin si piesele tale,is pe drum....stima !

Aceasta postare a fost editata de soarece: 09 August 2013 - 01:05 PM

Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

#81 Useril este offline   e.cata 

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3386
  • Inregistrat: 22-October 12
  • Gender:Male

Postat 09 August 2013 - 02:27 PM

faci si un muvie? http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/blink.gif
sa vada si oachele mele cum se misca o "BAJA"
mai fac o baie!
0

#82 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 09 August 2013 - 04:49 PM

fac,da' in rodaj se misca greu ca nu ma lasa dejtu' sa apas tare ! am un movie cu motorul vechi si niste driftane,da' unde-l pun ? n-am cont pe YTB !

Aceasta postare a fost editata de soarece: 09 August 2013 - 04:49 PM

Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

#83 Useril este offline   e.cata 

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3386
  • Inregistrat: 22-October 12
  • Gender:Male

Postat 09 August 2013 - 04:53 PM

poi nu e complicat de facut..
sau pui pe dropbox https://www.dropbox....NTk?src=global9 si dai link-ul aici!! the same think!

Aceasta postare a fost editata de e.cata: 09 August 2013 - 04:56 PM

mai fac o baie!
0

#84 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 09 August 2013 - 08:58 PM

http://videobam.com/JRMor

filmat cu n6700 ,deci scuzati cei 5mp amarati....

Aceasta postare a fost editata de soarece: 09 August 2013 - 09:02 PM

Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

#85 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 09 August 2013 - 09:31 PM

http://tinypic.com/p...p?v=2czoc9c&s=5


finnaly ,cameramanul era cam plin de "bronz" .... :lol:

Aceasta postare a fost editata de soarece: 09 August 2013 - 09:31 PM

Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

#86 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 10 August 2013 - 12:57 PM

sper ca ma intelegeti ca n-am cum sa ma dau bine cu ea nici off nici on ptr ca am 2 anvelope off pe fata si pe spate unde am si tractiunea sunt anvelope on ....deci ......

ON TOPIC:azi m-am decis,zgomot sa fie,da' va spun ca turuie de rupe :lol: .....am pus toba HPI TUNED PIPE ,nu inainte de a plana suprafata de prindere la bloc(flansa tobei am planat-o,nu blocu' :lol: ) ....era un plan foarte denivelat si pierdea gaze p-acolo....lovituri luate in plin in fostul motor.....il fac eu si p-ala ,suspectez ceva nasol prin carbelitor....
plus ca din cauza tobei astea nu puteam sa scot mai afara tija de la frana deci efort maxim pe servo si frana ioc....

Fostul proprietar si-a cam batut rau joc de baja asta,bine macar ca e originala,macar cu asta sa ma mandresc,in rest am motor nou,cutia a fost revizuita cap-coada,diff-ul e cu carcasa de aliaj si e revizuit si ala,in rest e ok....planetarele au nevoie de burdufe noi,da' mai merg si astea..noi sa fim sanatosi .....automobilul incepe sa fie ok,in mintile lui...usor ,usor.....

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Image0097.jpg
  • Imagine atasata: Image0099.jpg
  • Imagine atasata: Image0100.jpg
  • Imagine atasata: Image0101.jpg

Aceasta postare a fost editata de soarece: 10 August 2013 - 01:01 PM

Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

#87 Useril este offline   e.cata 

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3386
  • Inregistrat: 22-October 12
  • Gender:Male

Postat 10 August 2013 - 01:06 PM

din ce am vazut la baja ss, toba aia tuning e facuta special pt motoru de 26cc.
pana la urma, cred ca am am sa imi cumpar si eu o baja, clona, de HPI din pacate nu am bani..
sper sa vina in curand in stoc la HK, si sa pot sa fac rodajul inainte de a veni iarna!
bafta!
as mai scrie ceva dar e gata bateria la laptop...
mai fac o baie!
0

#88 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 10 August 2013 - 01:31 PM

Vezi postareae.cata, la 10 August 2013 - 01:06 PM, a spus:

din ce am vazut la baja ss, toba aia tuning e facuta special pt motoru de 26cc.
...


asta mica de pe el,"canistra",este "high flow" ,nu e rea,sincer si e si mai silent motorul,mult mai silent....cu asta de tunareala turuie de rupe,tractor curat....sandrei zicea totusi s-o pun tot pe asta,deci job done !
Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

#89 Useril este offline   e.cata 

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3386
  • Inregistrat: 22-October 12
  • Gender:Male

Postat 10 August 2013 - 03:26 PM

si clona asta de care are ?? (toba)
mai fac o baie!
0

#90 Useril este offline   hassel 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2464
  • Inregistrat: 02-February 12
  • Gender:Male
  • Location:Iasi
  • Interests:Cars, cars, cars, any type ....

Postat 10 August 2013 - 03:43 PM

Vezi postareae.cata, la 10 August 2013 - 03:26 PM, a spus:

si clona asta de care are ?? (toba)


de asta are http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/catalog/RS260-85050.jpg

http://www.hobbyking...0_and_260S.html

BAJA
5SC 30cc gas

Hobbytech str8 rally electric conversion

0

Arata acest topic


  • 77 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro