Modelism - RHC Forum: Nava de pasageri Tudor Vladimirescu - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 11 Pagini +
  • « Prima
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Nava de pasageri Tudor Vladimirescu

#271 Useril este offline   Valeron 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 162
  • Inregistrat: 09-July 14
  • Gender:Male
  • Location:Galati
  • Interests:Navomodelism(daaa),ciclism ,

Postat 07 April 2015 - 08:23 AM

Incet incet te apropii de final. Si ce drum lung a fost.felicitari pentru perseverenta
Persevereaza dar invata din greselile facute
0

#272 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 08 April 2015 - 07:03 PM

Buna seara la toata lumea , lucrul merge mai departe cu operatiunea de vopsirea a operei moarte si a suprastructurii . Pentru acesta operatiune am folosit vopsea acrilica Very Well cod ral 9010 pe care am aplicato la prima mana dupa care mana a doua voi folosi Tamya XF-2 . Am ales aceasta metoda pentru ca albul de la tamya are o putere de acoperire mai slaba si am aplicat ca prim strat VW , pentru ca s-a lasat seara si maine am o zi libera voi aplica al doilea strat pe lumina naturala .Mai jos cateva imagini cu lucrarea mea se poate observa un pic de luciu la acesta vopsea .
Atat pentru astazi , o seara frumoasa in continuare .

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 23.JPG
  • Imagine atasata: 12.JPG
  • Imagine atasata: 1.JPG

0

#273 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 13 April 2015 - 07:50 PM

Salutare la toata lumea , daca ieri a fost o zi dedicata familiei cu fripturile si berile de rigoare atazi am mai facut cate ceva . Pentru inceput cele doua cangi care se vor regasi in barcile de serveciu si apoi am continuat cu asezarea firmelor pe casa zbatarilor si la pupa . Daca acesta operatiune a fost simpla nu pot spune si de realizarea aripilor si stelei de pe parapetul prova . Pentru inceput am aplicat vopseaua de baza (french blue de la MM) si dupa uscarea am aplicat autocolantele taiate la caterploter , odata terminata operatiunea am dat doua maini de alb XF-2 . Dupa uscarea albului am vopsit in interiorul cercului cu rosul XF-7 si dupa uscare am aplicat steua din autocolant si din nou vopsea alba peste in doua staturi pentru acoperi bine . Rezultatul muncii mele mai jos in poze .
Atat pentru astazi o seara frumoasa in continuare .

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: doua cangi.JPG
  • Imagine atasata: firma pe casa zbaturilor.JPG
  • Imagine atasata: firma pupa .JPG
  • Imagine atasata: pregatirea suprafetei de lucru.JPG

0

#274 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 13 April 2015 - 07:54 PM

Continuare ,,,..



PS. Pentru @Navigator , prin aceiasi metoda se poate trasa o linie de plutire perfecta .

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: gata .JPG
  • Imagine atasata: aripi si stea gata .JPG
  • Imagine atasata: montare stea.JPG
  • Imagine atasata: montare cerc si aripi.JPG

0

#275 Useril este offline   alinaradu 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 3
  • Inregistrat: 15-April 15
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 16 April 2015 - 08:02 PM

Buna seara.
Este o frumusete de nava, felicitari domnule dj.bobo! Am urmarit acest topic foarte curioasa si cu o deosebita admiratie pentru talent. Acum ca nava este gata, cand o lansati la apa? :yahoo:
Scule detop performante
0

#276 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 17 April 2015 - 10:16 AM

Vezi postareaalinaradu, la 16 April 2015 - 08:02 PM, a spus:

Buna seara.
Este o frumusete de nava, felicitari domnule dj.bobo! Am urmarit acest topic foarte curioasa si cu o deosebita admiratie pentru talent. Acum ca nava este gata, cand o lansati la apa? :yahoo:

Salutare si bun venit printre noi , multumesc pentru aprecieri . Modelul meu inca nu este gata , mai am de lucru la el dar sunt spre final , pe apa nu il voi pune niciodata pentru ca este o macheta de vitrina si nu este pregatit pentru navigatie .
Toate cele bune .
0

#277 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 19 May 2015 - 09:38 PM

Buna seara la toata lumea , lucrul merge mai departe , astazi vopsirea puntilor si a covertei (puntea principala la navele fluviale ) si multe retusuri dupa ce am dat masca jos la linia de plutire si bridele de intarire a puntii . Voi continua retusuri cu alb si pentru ca nu am gasit o nuanta de gri la tamya sa ma multumeasca voi combina trei nuante diferite pentru vopsitul armaturilo de punte . Un fapt care ma nemultumit a fost vopseaua verde XF-8 care uda arata ca un verde 525 iar dupa uscare se inchide destul de mult si arata ca in poze .
Atat pentru astazi , o seara buna in continuare :rolleyes:

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: prova.JPG
  • Imagine atasata: pupa.JPG
  • Imagine atasata: centru.JPG

0

#278 Useril este offline   raoul_bvand 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1676
  • Inregistrat: 16-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Viena
  • Interests:MODELISM
    FILATELIE
    PESCUIT
    NUMISMATICA

Postat 20 May 2015 - 02:09 PM

Superb lucrata.Bravo
Tot ce-ţi provoacă plăcere este ilegal, imoral sau îngraşă !
0

#279 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 20 May 2015 - 10:40 PM

Vezi postarearaoul_bvand, la 20 May 2015 - 02:09 PM, a spus:

Superb lucrata.Bravo

Multumesc pentru aprecieri , lucrul continua cu retusuri cu verde , retusuri cu alb si din nou de la capat . Aceiasi poveste la vopsirea zbaturilor cu XF-79 unde vopseaua uda are culorea aleasa iar dupa uscare devine ciocolata , cea de calitate . In acelasi ton am vopsit interiorul casei zbaturilor cu toate ca acolo nu v-a ajunge privirea umana .
Va urma , o seara buna in continuare .

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: zbaturi ciocolatii.JPG

0

#280 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 26 May 2015 - 09:55 PM

Buna seara la toata lumea , lucrul merge mai departe si dupa multe reprize de vopsire , retusuri si alte retusuri partea cu vopsitoria este pe terminate . Pentru ca nuantele de gri de la tamya nu m-a satisfacut am combinat doua nuante XF-80 si XF-23 si am produs un XF-8023 un gri bleu pentra vopsitul accesoriilor de pe punte . O mare problema am intampinato la indepartarea foliei de pe hublouri unde nu am gasit unul fara urme de vopsea , iar cele care la montaj din diferite probleme folia a sarit si pentru acestea am comfectionat capace lipite cu un pic de vaselina au fost nepatrunse de vopsea . A urmat curatarea vopselei de pe geamurii cu mare atentie , dupa care iar retusuri .
Dupa terminarea vopsitoriei am sigilat vopseaua de intregul model cu lac mat de la MM , urmeaza montarea braelor de protectie care au fost confectionate cu mult timp in urma .
Atat pentru astazi o seara bune in continuare .

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: prova .JPG
  • Imagine atasata: pupa.JPG
  • Imagine atasata: vinci .JPG

0

#281 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 27 May 2015 - 08:54 PM

Buna seara la toata lumea , lucrul merge mai departe cu braele de protectie . Dupa cum spune si numele au rolul de a proteja nava la acostarile la ponton sau langa alte nave , sunt din lemn stejar sau plop si dupa o perioda de cativa ani se inlocuesc cat se deterioreaza ,sunt fixati pe pozitie cu buloane si centuri de tabla . Eu am folosit lemnul de cires pe care voi aplica un pic de ulei de in sicaditivat , imagini mai jos . Pentru ca sunt la capitolul lemn maine am sa confectionez copastii .
Atat pentru astazi , o seara frumosa in continuare .

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: brau prova .JPG
  • Imagine atasata: brau pupa .JPG

0

#282 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 29 May 2015 - 09:54 PM

Buna seara la toata lumea , lucrul merge mai departe astazi pe lanca copastii ceva amenajari interioare in timonerie , gresie pe pardoseala si lambriuri pe pereti si bineinteles am pus si niste geamuri .
Atat pentru astazi , o seara frumoasa .

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 11.JPG
  • Imagine atasata: 22.JPG
  • Imagine atasata: 33.JPG
  • Imagine atasata: puntea de comanda.JPG

0

#283 Useril este offline   lunganu 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 808
  • Inregistrat: 06-October 13
  • Gender:Male
  • Location:constanta
  • Interests:climbing,navomodelism ,fotografiatul

Postat 30 May 2015 - 08:35 PM

Trebuia sa sa ma chemi in civilie am fost faiantar mozaicar.te puteam ajuta
ce planuri am ofer gratis
pasiunea mea regulile mele navele mele
0

#284 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 31 May 2015 - 11:02 AM

Vezi postarealunganu, la 30 May 2015 - 08:35 PM, a spus:

Trebuia sa sa ma chemi in civilie am fost faiantar mozaicar.te puteam ajuta

Multumesc de intentie , acasa am mai pus si eu ceva gresie si fainta dar pe vapor este prima data cand o fac . Cateva precizari la metoda de lucru de mai sus . Pentru realizarea gresiei din timonerie am folosit doua tipuri de lemn si anume tei si prun , am taiat la circula fasii de 5,4mm latime si 1,2 mm grosime dupa care am lipit alternativ cele doua esente pe o bucata de hartie de imprimanta . Dupa uscare am taiat transversal la aceiasi latime matrialul lemnos , a urmat lipirea fasiilor alternand astel incat sa apara sahul tot pe hartie de imprimanta . Dupa uscare a urmat slefuirea suprafetei si trasarea podelei timoneriei pe material si debitarea podelei . Peretii sunt lambrisati cu fasii de lemn de cires dupa care am aplicat ulei de in sicaditivat .In timonerie voi mai confectiona o bacheta pe peretele din spate .
Toate cele bune si o zi frumoasa in continuare .
0

#285 Useril este offline   lunganu 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 808
  • Inregistrat: 06-October 13
  • Gender:Male
  • Location:constanta
  • Interests:climbing,navomodelism ,fotografiatul

Postat 31 May 2015 - 01:23 PM

Vezi postareadj.bobo, la 31 May 2015 - 11:02 AM, a spus:

Multumesc de intentie , acasa am mai pus si eu ceva gresie si fainta dar pe vapor este prima data cand o fac . Cateva precizari la metoda de lucru de mai sus . Pentru realizarea gresiei din timonerie am folosit doua tipuri de lemn si anume tei si prun , am taiat la circula fasii de 5,4mm latime si 1,2 mm grosime dupa care am lipit alternativ cele doua esente pe o bucata de hartie de imprimanta . Dupa uscare am taiat transversal la aceiasi latime matrialul lemnos , a urmat lipirea fasiilor alternand astel incat sa apara sahul tot pe hartie de imprimanta . Dupa uscare a urmat slefuirea suprafetei si trasarea podelei timoneriei pe material si debitarea podelei . Peretii sunt lambrisati cu fasii de lemn de cires dupa care am aplicat ulei de in sicaditivat .In timonerie voi mai confectiona o bacheta pe peretele din spate .
Toate cele bune si o zi frumoasa in continuare .

am zis eu tu esti chinezul nostru :clapping: :drinks:
ce planuri am ofer gratis
pasiunea mea regulile mele navele mele
0

#286 Useril este offline   alinaradu 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 3
  • Inregistrat: 15-April 15
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 31 May 2015 - 04:33 PM

La faza cu gresie si faianta, chiar nu ma gandeam :o Felicitari domnule dj.bobo!!! :clapping:
Scule detop performante
0

#287 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 31 May 2015 - 09:48 PM

Vezi postarealunganu, la 31 May 2015 - 01:23 PM, a spus:

am zis eu tu esti chinezul nostru :clapping: :drinks:

Cine stie poate in alta viata sau alta dimensiune , poate din cauza porcului cu alune :pardon:? . Si sa trec mai departe , lucrul continua si sunt nevoit sa accelerez . Pentru astazi ceva lucru cu metale si anume va prezint tacalajul de pe puntea de comanda , pentru cine nu stie termenul tacalajul este un schelet metalic si cu parame de otel folosit ca suport pentru tende care protejeaza puntea si pasagerii de soarele arzator din timpup verii .Tendele cu care era prevazut sun confectionate din panza de vela , eu nu am sa pun si tende pe tacalaje am sa le las libere . Pentru confectionarea lor am folosit sarma de cupru de 0,8mm , am inceput cu confectionarea celor cinci pontili pe care i-am vopsit inainte de montare . Din pacate toata constructia am ralizato pe pozitie , lucru dificil din cauza atentiei sporite de a nu murdari sau deteriora vopseua deja in faza finala . Dupa finisarea lipiturilor am vopsit totul cu mare atentie .
Atat pentru astazi , o seara bune in continuare .

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: lucrul la tacalj.JPG
  • Imagine atasata: tacalaj puntea de comanda.JPG
  • Imagine atasata: tacalaj gata.JPG

0

#288 Useril este offline   Valeron 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 162
  • Inregistrat: 09-July 14
  • Gender:Male
  • Location:Galati
  • Interests:Navomodelism(daaa),ciclism ,

Postat 01 June 2015 - 08:07 PM

Ca intotdeauna ne uimesti!
Persevereaza dar invata din greselile facute
0

#289 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 01 June 2015 - 10:14 PM

Buna seara la toata lumea. Lucrul merge mai departe cu metale , si pana la sfarsit doar cu metale si anume balustrazile interiore de la puntea centru , una la extremitatea pupa a cazanierei si inca doua bucati in fata primului cos . Am inceput lucrul cu confectionarea balustrilor si pontililor tacalajului , pentru ca balustrii au o baza mai lata am confectionat acesta baza dintrun inel de sarma de cupru 0,3mm pe care am rulato pe un spiral de 0,7 mm mai mic cu zece sutimi decat balustrii care sunt din sarma de 0,8 mm asta pentru ca dupa tairea cu unghiera din dotare tind sa se mareasca . Pentru lipirea inelului de baza am dat o gaura la diametrul balustrului intro bucatica de lemn pentru a introduce balustrul cu inel si a-l lipi perfect orizontal fara a-mi frige degetele .Dupa lipire am finisat fiecare balustru prin fixare in Dremel . A urmat confectionarea balustrazilor enumerate mai sus .
Cam atat pentru astazi , maine continuam tot cu metalele din dotare . Toate cele bune si o sear frumosa in continuare .

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: pontili si baza lor.JPG
  • Imagine atasata: lipirea bazei.JPG
  • Imagine atasata: pontili si balustri gata.JPG
  • Imagine atasata: balustrada pupa in lucru.JPG
  • Imagine atasata: balustrazi din fata primului cos.JPG

0

#290 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 02 June 2015 - 09:46 PM

Buna seara , dupa cum am promis din nou lucru cu metale pretioase si anume balustrazile si tacalajele de pe puntea de promenada pupa . La confectionarea balustradelor am folosit balustri cu o gaura , pentru ca nu am gasit acest model am folosit pe cei cu trei gauri pe care i-am sectionat si partile cu ochet le-am folosit prin lipire cap in cap cu sarma de alama . Materiale folosite , sarma de cupru de 0,8mm si de 0,5mm si sarma de alama de 0,8mm , ce a rezultat din aceasta munca puteti vedea in imaginile de mai jos , si ca o concluzie sunt cele mai dificile balustrazi construite de mine pana acum . Urmeaza sa confectionez intre balustri rame pe care voi monta plase si dupa vopsire voi incheia aceste balustrade .
Atat pentru astazi , o seara frumoasa in continuare .

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: balustrazi puntea de promenada pupa.JPG
  • Imagine atasata: lucru la tacalaj puntea pupa.JPG

0

#291 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 03 June 2015 - 10:10 PM

Buna seara la toata lumea , lucrul merge mai departe cu balustrazile de pe coverta ( puntea principala la navele fluviale ) din zona prova unde sunt simple si zona pupa unde au in prelungire pontilii tacalajelor . Dupa acesta operatiune voi aplica vopsea pe aceste tacalaje si balustrazi si voi confectiona ramele cu plase , ramele le voi lipi pe pozitie cu cianocrilat din motive cunoscute .
Atat pentru astazi , o seara frumosa in continuare .

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: balustrzi la prova .JPG
  • Imagine atasata: balustrazi si tacalaje la pupa.JPG
  • Imagine atasata: pregatirea pentru vopsire .JPG

0

#292 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 05 June 2015 - 10:03 PM

Buna seara la toata lumea , lucrul merge mai departe si cum v-am obisnuit din nou metale . Am finalizat balustrazile prova pupa si tacalajele de puntea de promenada pupa , urmeaza o finisare riguroasa a acestora si vopsirea la manuta . Pe langa acesta lucrare ammontat geamuri la tot modelul din plastic transparent de la cadouri si multa mascare a modelului pentru a proteja vopseaua . Si pentru ca modelul meu este o macheta de vitrina am pregatit ceva piese pentru confectionarea acesteia .
Atat pentru astazi , o seara buna in continuare .

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: tacalaje in lucru.JPG
  • Imagine atasata: tacalaje de pe puntea promenada  gata.JPG

0

#293 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 07 June 2015 - 08:59 PM

Buna seara la toata lumea , lucrul merge mai departe cu confectionarea balustrazilor si tacalaselor de pe puntea promenada prova . Pentru ca aceste tacalaje se unesc de ruful central l-am fixat si pe acesta definitiv . Dupa terminarea lucrarii a urmat finisarea tuturor sudurilor ,lucru dificil de efectuat , urmeaza aplicarea a doua maini de vopsea si capitolul balustrazi se incheie cu confectionarea ramelor cu site pentru acestea .
O seara frumoase in continuare :D .

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Balustrazi si tacalaje pe puntea promenada prova.JPG
  • Imagine atasata: tacalaje prova .JPG

0

#294 Useril este offline   kepikanu 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 154
  • Inregistrat: 02-September 13
  • Gender:Male
  • Location:Vrancea
  • Interests:Aero-Navo

Postat 08 June 2015 - 08:51 AM

Salut dl. dj.bobo , sunt foarte uimit de perseverenta si priceperea pe care o aveti , nu am mai vazut asa frumusete pana acum facut la cel mai mic detaliu , putini sunt cu maini de aur ca ale dvs. , am studiat fiecare pagina a acestui topic , sunt impresionat la maxim nu mai am cuvinte : UN MARE BRAVO , iti urez numai bine si astept cu nerabdare finalul acestei lucrari impresionante !
0

#295 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 09 June 2015 - 06:38 AM

Adica premii la nationale si internationale! :)


0

#296 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 14 June 2015 - 01:29 PM

Vezi postareanavigator, la 09 June 2015 - 06:38 AM, a spus:

Adica premii la nationale si internationale! :)

Dupa ultima lucrare nu cred in minuni . Lucrul merge mai departe cu ramele sitelor de la balustrazi in numar de saptezecisidoua . Ramele sunt din sarma de 0,5 mm de cupru cu cate patru urechi de prindere ,pe rame am lipit plasa de nailon cu cianocrilat dupa care am taiat in jurul ramei cu bisturiul . Rezultatul lucrarii nu ma satisface si am ramas dezamagit , imagini mai jos .
Toate cele bune .

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: prova .JPG
  • Imagine atasata: pupa.JPG

0

#297 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 15 June 2015 - 07:12 PM

Salutare la toata lumea , dupa mai mult de cinsprezece luni de lucru la acest model am ajuns la final , sunt multe de spus despre acesta constructie cea mai dificila ralizata de mine pana in prezent datorit formelor atipice si a rezolvarii acestora din mers adaptarea la materialele pe care le detin cat si tehnicilor noi puse in practica . Mai sunt cateva piese de atasat modelului pentru a fi complet si pentru ca timpul a fost limita a ramas placarea bazei postamentului vitrinei de prezentare . Au fost si lucrari care nu au iesit asa cum ar fi trebuit , dar experieta se capata lucrand , lucrand mult .
As vrea sa multumesc pentru ajutorul dat cu planuri si poze lui Traian fapt care m-a hotarat sa lucrez acest model ,lui Nelu 69 pentru poze , pentru multele sfaturi lui Dan si Gobi 71 , domnului Mitu si tuturor celor ce ati scris in acest topic , si acum cateva imagini cu modelul meu .
O seara frumosa in continuare , pe curand .

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 1.JPG
  • Imagine atasata: 22.JPG
  • Imagine atasata: 3.JPG

0

#298 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 15 June 2015 - 07:13 PM

....

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 4.JPG
  • Imagine atasata: 5.JPG
  • Imagine atasata: 6.JPG

0

#299 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 15 June 2015 - 07:14 PM

...

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 7.JPG
  • Imagine atasata: 8.JPG
  • Imagine atasata: 9.JPG

0

#300 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 15 June 2015 - 07:16 PM

...

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 10.JPG
  • Imagine atasata: 11.JPG
  • Imagine atasata: 12.JPG

0

Arata acest topic


  • 11 Pagini +
  • « Prima
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro