Modelism - RHC Forum: Rise of the machines :D - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 35 Pagini +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Rise of the machines :D ... astora incepe sa le fie frica...

#91 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 12 April 2013 - 11:48 AM

Nu stiu ce cauta urecheatul acolo, este un proiect abandonat la stadiul la care era mwii acum un an.
O fi pe 32 biti, dar softul de pe ele a fost copiat 95% de pe mwii si nu aducea nimic sa puna in valoare procesorul.
Am vazut ca a aparut Rabbit V2, dar nici o confirmare.
... cu picioarele pe pamant ...
0

#92 Useril este offline   icsss 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2085
  • Inregistrat: 16-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Iasi
  • Interests:Aeromodelism

Postat 12 April 2013 - 11:54 AM

Vezi postarearenatoa, la 12 April 2013 - 11:48 AM, a spus:

Nu stiu ce cauta urecheatul acolo, este un proiect abandonat la stadiul la care era mwii acum un an.
O fi pe 32 biti, dar softul de pe ele a fost copiat 95% de pe mwii si nu aducea nimic sa puna in valoare procesorul.
Am vazut ca a aparut Rabbit V2, dar nici o confirmare.


Era un articol despre rabbit2..
0

#93 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 12 April 2013 - 02:11 PM

Vezi postareaicsss, la 12 April 2013 - 11:30 AM, a spus:

Citeam azi pe net:



Asa sa fie? Nu am zburat NAZA dar vreau sa cred asta :D


Uite, Tomo :p special pt tine :)

http://vimeo.com/63852305

Acum, eu zic ca mana conteaza mai mult orice. Numai aia "mana bleaga" (ca mine :D ) se vaita ca Naza iz za best.
... cu picioarele pe pamant ...
0

#94 Useril este offline   icsss 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2085
  • Inregistrat: 16-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Iasi
  • Interests:Aeromodelism

Postat 12 April 2013 - 02:31 PM

Citeaza

we ripped out the Naza and installed the APM2.5


La final am crezut ca aterizeaza in tomberon :D
0

#95 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 14 April 2013 - 10:25 AM

Mostra suprema de ipocrizie... omul care are propriul satelit de observatie il f...te grija de amenintarea dronelor civile asupra privacy :angry2:

http://www.bbc.co.uk...nology-22134898
... cu picioarele pe pamant ...
0

#96 Useril este offline   DanB 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1551
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:computere, electronica, rc

Postat 14 April 2013 - 10:52 AM

Nu e satelitul "omului", dar ne place noua sa dam titluri bomba, nu-i asa?

Ca si romanul batut de politisti unguri care de fapt e tigan, fura, traieste de 20 de ani in ungaria si-l cheama Joszef Bara, dar toata stirile din romania including mediafax au transformat-o in romanul omorit de unguri.

Satelitul este al unei agentii guvernamentale americane, scrie chiar in articol, NGA (National Geospatial-Intelligence
Agency) care o sa pozeze lumea sub genericul securitate nationala. Google e sponsor, ca deh vor si ei pozele, dar NGA a platit jumate din factura. Google e limitat de niste legi la o anumita rezolutie, nu o sa se vada tzitzele vreunei tanti care face topless. Spre deosebire de drona vecinului care se poate apropia la jumate de metru ca sa faca poze si eventual sa-ti traga o elice in mecla asa de control.

N-am absolut nimic impotriva fpv-ului atita timp cit (1) nu vad vreuna ca vine si ma pozeaza si (2) nu-mi cade una in cap. Dar e clar ca trebe reglementata treaba pina nu o sa moara vreunul ca i-a cazut una peste el sau o sa-si cumpere toti perversii cite una ca deh se gasesc si rtf.
USER BANNED BY ADMIN
0

#97 Useril este offline   worms 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1345
  • Inregistrat: 20-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt

Postat 14 April 2013 - 11:20 AM

Vezi postareaDanB, la 14 April 2013 - 10:52 AM, a spus:



Google e limitat de niste legi la o anumita rezolutie, nu o sa se vada tzitzele vreunei tanti care face topless. Spre deosebire de drona vecinului care se poate apropia la jumate de metru ca sa faca poze si eventual sa-ti traga o elice in mecla asa de control.

N-am absolut nimic impotriva fpv-ului atita timp cit (1) nu vad vreuna ca vine si ma pozeaza si (2) nu-mi cade una in cap. Dar e clar ca trebe reglementata treaba pina nu o sa moara vreunul ca i-a cazut una peste el sau o sa-si cumpere toti perversii cite una ca deh se gasesc si rtf.


cu satelitii de la google nu vezi tzatzele ci piercingul din nas dar asta depinde de orasul unde te uiti, incearca sa vezi ce rezolutie e pe bucuresti, berlin si apoi incearca pe piatra -neamt sa vezi diferenta , asta banuiesc ca e in functie de interesul generat de zona.treaba e selectata prin vechimea pozelor si care e de minim doi ani nu e instant cum ai crede.
fpv nu inseamna multicoptere care fac poze ci avioane pe care le conduci prin intermediul imaginilor video. confuzii de astea le fac si cei care dau legi si care nu stiu cu ce se mananca una sau alta si le baga la gramada. de la sol cu un aparat cu teleobiectiv dar pe care nu-l vezi crezi ca nu se poate face o poze de super-calitate daca tu reprezinti vre-un interes pentru cineva? tot cei puternici se simt amenintati aiurea nu cei amarati care se roaga sa mai cada cate o drona de asta poate o vand si mai scot de o facture la intretinere .

Aceasta postare a fost editata de worms: 14 April 2013 - 11:21 AM

0

#98 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 14 April 2013 - 01:46 PM

Vezi postareaDanB, la 14 April 2013 - 10:52 AM, a spus:

Nu e satelitul "omului", dar ne place noua sa dam titluri bomba, nu-i asa?

Ca si romanul batut de politisti unguri care de fapt e tigan, fura, traieste de 20 de ani in ungaria si-l cheama Joszef Bara, dar toata stirile din romania including mediafax au transformat-o in romanul omorit de unguri.

Satelitul este al unei agentii guvernamentale americane, scrie chiar in articol, NGA (National Geospatial-Intelligence
Agency) care o sa pozeze lumea sub genericul securitate nationala. Google e sponsor, ca deh vor si ei pozele, dar NGA a platit jumate din factura. Google e limitat de niste legi la o anumita rezolutie, nu o sa se vada tzitzele vreunei tanti care face topless. Spre deosebire de drona vecinului care se poate apropia la jumate de metru ca sa faca poze si eventual sa-ti traga o elice in mecla asa de control.

N-am absolut nimic impotriva fpv-ului atita timp cit (1) nu vad vreuna ca vine si ma pozeaza si (2) nu-mi cade una in cap. Dar e clar ca trebe reglementata treaba pina nu o sa moara vreunul ca i-a cazut una peste el sau o sa-si cumpere toti perversii cite una ca deh se gasesc si rtf.


Pai e simplu, daca vrem sa scapam de perversi nu ne mai expunem pielea nici macar in curtea proprie !
Daca au dat lege ca fumatul e interzis chiar acasa la tine, in unele state, de ce sa nu dea si una anti-nuditate excesiva ? :D
... cu picioarele pe pamant ...
0

#99 Useril este offline   DanB 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1551
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:computere, electronica, rc

Postat 14 April 2013 - 04:27 PM

Problema e cum separi pasionatii de fpv de curiosii care-si iau o jucarie rtf si se dau prin vecini?

Un nene care-si ia un dslr + obiectiv care costa cit un logan, ca sa o pozeze pe printesa lui peste topless, e una. Omul e hotarit, profesionist, are de unde, o face oricum si nu te ia pe tine in vizor ca nu-i aduci bani. Parca le zice paparazzi.

Dar cind orice gigel cu niste coco de rezerva poate sa-si cumpere o jucarie care filmeaza, si incepe sa se plimbe prin cartier cu ea, prin parc, deasupra lumii, parca nu mai e tot aia. Peste citiva ani poate o sa ne trezim periodic cu un micro fpv in farfurie ca deh pchilotu' l-a scapat de sub control.

Bine, legislatia nu cred ca se gindeste la noi, ci la aia care filmeaza chestii ilegale (gen aia care deversau nu stiu ce intr-un piriu). Vezi ce patesc prin tari civilizate aia care filmeaza un politist care bate un gigel, si nu o fac cu fpv.
USER BANNED BY ADMIN
0

#100 Useril este offline   Wheelflyer 

  • Members
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 172
  • Inregistrat: 16-July 10
  • Gender:Male
  • Location:Calator

Postat 15 April 2013 - 11:28 AM

Adevarul e ca risca sa cam scape de sub control.
Noi care stim despre ce e vorba si o facem din placere, ne mai controlam.
Dar cand pica pe mana cui nu trebuie...
De cand zbor multicoptere, am intalnit cel putin 6 persoane care din start au mers pe ideea" asta e super tare sa spionezi, ori pentru santaj..etc. ) sau alte tampenii asemanatoare.
Pana la urma, e vorba de oameni si la fel cum o masina poate deveni o arma pe mana cui nu trebuie, asa si cu o astfel de zburatoare.
Dar zice bine Renatoa.
Nu e vorba ca acel satelit ii apartine sau nu, celui de la Google, cu de faptul ca elita (cei care fac agenda) are acces la toate aceste tehnologii si chestii secrete (care , conform primului amendament in USa, acestea nu ar trebui sa existe si sunt ilegale) iar cand vine vorba de prostime, apar restrictii, vezi Doamne..periclitam siguranta.
Cine imi garanteaza ca ei imi respecta dreptul la intimitate, atata timp cat sunt supravegheat (sau pot fi) 24/24 , camere de filmat la orice colt de strada, imagini din sateliti, drone militare cu rezolutii incomparabile cu cele folosite de unii in fpv ?
Pana la urma, poate nu am chef sa recunosc sistemul lor mafiot si vreau sa fiu un om liber cu adevarat (nu iluzia de libertate, la care avem dreptul acum) si nu imi convine faptul ca "ei" au acces la toata acea tehnologie de supraveghere, chipurile "pentru siguranta mea".
Cel mai bun exemplu, este acel filmat care l-am postat cu ceva timp in urma, unde la un interviu intr-o cabina de control a unei drone, in timp ce se facea o demonstratie si se filma la intamplare o masina de pe autostrada, jurnalistul intreaba "acei oameni din masina stiu ca ii filmati, aveti accesul lor?" ..la care purtatorul de cuvant s-a blocat si nu stia ce sa raspunda, incheind cu ceva de genul " aaa nu...dar e numai un test demonstrativ".
So...cine imi garanteaza ca nu se fac "teste demonstrative " pe noi in fiecare zi ?
Nu am nimic de ascuns, dar am inceput sa fiu paranoic, si numai asa...ca sa-mi fac damblaua si sa nu trec pe sub camere, de cate ori ma intorc acasa, parcurc strazi secundare.
Am eu o boala si nu mi se pare corect sa imi fie tinuta evidenta (nu intru in detalii, dar am exemple concrete, din proprie experienta in zona in care traiesc).
Chiar si asa, sunt greu de evitat, pentru ca au instalat camere 360° aproape la orice punct important de trecere.
Vrem sa mai discutam despre drone cu telecamere ?
In spatele tutturor tehnologiilor..fie drone, fie camere de filmat pe strazi, sateliti, ori drone militare...sunt oameni si interese.
Parerea mea umila...e vorba numai de controlul prostimei, iar cartile sunt aruncate de mult, fie ca ne convine sau nu.
0

#101 Useril este offline   Nanok@ 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 382
  • Inregistrat: 29-September 10
  • Gender:Male

Postat 21 April 2013 - 12:50 AM

Din ce in ce mai tare , se strange latul pe grumaz.

Bruce a fost exclus din randurile zburatorilor neozeelandezi pentru atitudinea lui .. ma rog din cauza de "nesupunere" probabil .


si apoi un mesaj din partea lui Richard Stallman legat de incalcarea directa in numele luptei împotriva teoismului
unde critica modelul inducerea fricii , metoda care vad ca e din ce in ce mai folosita pentru a controla populatia satului planetar ..

Citeaza

---------- Forwarded message ----------
From: Richard Stallman <rms@gnu.org>
Date: Fri, Apr 19, 2013 at 8:29 PM
Subject: Re: [csail-related] Stay away from the space between Koch and 32
To: Brandon Cho <mhcho@csail.mit.edu>
Cc: csail-related@csail.mit.edu

It is certainly possible to be "too cautious". In the US, that's
standard practice. How else can one describe what they did today,
paralyzing an entire large metropolitan area to search one
neighborhood for a fugitive? In the US, just say the word "terrorist"
and lots of people start being way too cautious, and the TSA eats it
up.

Please don't promote fear of shadows. It was sheer luck that the
shootout occurred near this building. The bombers stole a car and
drove away, so evidently they had no plan to come into Stata. The
people who hacked the doors were probably MIT people. Maybe they
consider the pox locks an injustice, as I do (which is why this
particular lab member does NOT have the MIT pox card).

4 people killed in a week is not a lot compared with the background
level of deaths in the US. It's not as many as in the Texas
explosion. Car accidents in the US kill around 100 people a day, and
surely grievously injure hundreds more. Every death or injury is a
sad thing, but the fact is that many happen every day, and we should
not let these few upset us disproportionally more than the others.
Let's make an effort not to get bent out of shape about them, so that
we can resist when people try to cite them as an excuse for tyranny.
(This was already cited as a reason to vote for CISPA. See
http://www.alternet....se-veto-threat.)

As this week shows, chemical plants are the bigger danger. It is
straightforward to reduce the danger if only we had the political will
to do it. MIT people might be able to develop better monitoring
technology for preventing these explosions -- it is one area in which
"the Internet of things" might do good without violating any human
being's privacy.

--
Dr Richard Stallman
President, Free Software Foundation
51 Franklin St
Boston MA 02110
USA
www.fsf.org www.gnu.org
Skype: No way! That's nonfree (freedom-denying) software.
Use Ekiga or an ordinary phone call



ca sa nu mai spunem ca hotul striga "hotii!" , vezi cazul google impotriva 'incalcarii dreptului la intimitate ' google care a scos pe piata 'Glass' , un dispozitiv controlat in exclusivitate de google si care va avea un impact direct asupra vietii private a viitoarilor 'ciborgy' :) ..si noi nu avem voie sa zburam cu "drone" care au camere fpv ..pentru ca incalcam "dreptul de a sta in pielea goala in interiorul proprietati si de a nu fi "deranjati" de zburatoare care pot sa iti aterizeze in piscina ... "
s-a dus dracu toata lumea asta ...
încet incet intreaga lume se va transforma intr-o mare puscarie ...
parerea mea de doi eurocenti :)

stati linistiti ca in romania se va adopta mult mai repede o lege noua a sigurantei nationale .. ca deh noi tre sa aratam ca o sugem de la licuriciul cel mare ...
The quieter you become, the more you can hear
-- Stay Hungry, Stay Foolish! --
0

#102 Useril este offline   Wheelflyer 

  • Members
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 172
  • Inregistrat: 16-July 10
  • Gender:Male
  • Location:Calator

Postat 21 April 2013 - 06:46 PM


0

#103 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 09 May 2013 - 04:07 PM

Si s-a facut "dreptate" :)

http://petapixel.com...of-lady-justice

http://www.dispatch.com/content/graphics/2013/05/02/helicopter-courthouse-620.jpg

Aceasta postare a fost editata de renatoa: 09 May 2013 - 04:07 PM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#104 Useril este offline   Nanok@ 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 382
  • Inregistrat: 29-September 10
  • Gender:Male

Postat 10 May 2013 - 12:13 PM

...and justice for all :)


Uitati aici o idee legata de aparate de zbor autonome ... (decolare/aterizare automata)
http://www.youtube.c...8;v=rsHUALU--Wc

Turbina electrica pe care sa o ridici in aer ( helium) si care sa iti produca energie ...
in functie de directia si pozitia curentilor de aer (starea vremii :) ) poate fi ridicata la altitudinea necesara (acolo unde vantul bate cel mai tare )
The quieter you become, the more you can hear
-- Stay Hungry, Stay Foolish! --
0

#105 Useril este offline   Nanok@ 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 382
  • Inregistrat: 29-September 10
  • Gender:Male

Postat 10 May 2013 - 12:45 PM

unde mai pui ca dca o dotezi cu o nacela si o super camera video , senzori si echipamente electronice radio, poti avea o baza de supraveghere aeriana , cu costuri aproape minime ( isi genereaza singura curentul necesar ) :)


ceva de genul :


Aceasta postare a fost editata de Nanok@: 10 May 2013 - 12:46 PM

The quieter you become, the more you can hear
-- Stay Hungry, Stay Foolish! --
0

#106 Guest_ktalyn15bn_*

  • Grup: Guests

Postat 10 May 2013 - 04:44 PM

Poate avem noroc si la noi nu se introduce nici o lege care sa interzica "dronele", macar cativa ani sa mai rabde.
Nu suntem noi oare inapoiati ca si tara fata de restul populatiei cu cativa ani buni? De ce n-am fi inapoiati si la capitolul asta, macar aici ne-ar conveni si noua :rolleyes:
0

#107 Useril este offline   Archaeon 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 223
  • Inregistrat: 17-August 11
  • Gender:Male
  • Location:Budapesta (momentan)
  • Interests:De vreo 2-3 ani slow RC in zbor si pe apa. In rest fotografia, nitica arta si mai multa mestereala.

Postat 13 May 2013 - 01:27 PM

Un mic avion de pasageri a zburat 800 de km pe o ruta comerciala, comandat doar de la sol

de Vlad Barza HotNews.ro

Luni, 13 mai 2013, 12:37 Science - Tehnologie


Un mic avion de 19 locuri a facut un zbor comercial de 800 km in Marea Britanie, comandat doar de la sol, singurele interventii ale pilotului fiind la decolare si la aterizare, scrie publicatia New Scientist care adauga ca zborul este o dovada ca in viitor vom avea drone de mari dimensiuni in aer. Avionul a fost capabil singur sa detecteze obstacolele si sa le evite, insa mai sunt multe de perfectatla acest sistem.

Avionul de tinut de British Aerospace a efectuat un zbor de la Warton ( comitatul Lancashire) pana la Inverness in Scotia, distanta fiind de 800 km. La bord au fost pilotul si cativa tehnicieni care au monitorizat parcursul, singurele interventii umane fiind la decolare si la aterizare.

Zborul face parte dinttr-un proiect de 62 milioane lire sterline menit sa faca pe viitor posibil ca dronele sa imparta spatiul aerioacivil cu alte aeronave.

Avionul de 19 locuri nu a functionat pe pilot automat, ci a fost controlat de la sol si a folosit sisteme de detectie si evitare a obstacolelor pentru a putea parcurge ruta in siguranta.

Pentru a testa sistemul, au fost generate pe computer si mai multe obiecte false ce trebuiau evitate, iar marele pariu este ca aceste sisteme sa fie perfectionate astfel incat ele sa faca diferenta clara dintre un nor si o alta nava.

Miza cea mare este sa se vada daca dronele - aeronave fara pilot folosdite in scopuri militare - vor deveni atatd e perfectionate incat sa fie folosite si in scop civil si sa primeasca mult mai usort autorizatie de zbor pentru a fi utilizate spre exemplu in agricultura.

Wow, uite ca se poate... :D
Computers runs on smoke...

"Once you let the smoke out, it will not work anymore."
0

#108 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 01 June 2013 - 10:56 PM

Ati intalnit pana acum un proiect kickstarter care sa vi se para ca merita bagat bani in el ? Banii vostrii din propriul buzunar ... :)
De asta ce ziceti ?

http://www.kickstart...404/b-go-beyond
... cu picioarele pe pamant ...
0

#109 Guest_ktalyn15bn_*

  • Grup: Guests

Postat 04 June 2013 - 11:27 PM

Vezi postarearenatoa, la 01 June 2013 - 10:56 PM, a spus:

Ati intalnit pana acum un proiect kickstarter care sa vi se para ca merita bagat bani in el ? Banii vostrii din propriul buzunar ... :)
De asta ce ziceti ?

http://www.kickstart...404/b-go-beyond



Conceput chiar frumos, cred ca orice pasionat de multicoptere s-a gandit macar o secunda sa combine in vreun fel un multicopter cu o masina :D Cred ca cea mai mare problema la un astfel de hibrid ar fi durabilitatea...
Totusi, cred ca as fi mai interesat sa investesc in oprirea acestei idei :excl: : (a se vedea clipul) si cu "banii ramasi" as investi si in acel hibrid.

Aceasta postare a fost editata de ktalyn15bn: 04 June 2013 - 11:29 PM

0

#110 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 10 June 2013 - 04:58 PM

Auzind ei ca cica e o piata groasa asta cu multicopterele, unde se cumpara multiplu de 4 si se rupe tot atat... ultimii pe piata iesira si cei de la APC.

http://www.apcprop.c...ults.asp?Cat=28

Pentru inceput clonara la repezeala niste elici chinezesti :p, sa aiba si ei ce pune pe site, si apoi or mai vedea ce fac :D

Aceasta postare a fost editata de renatoa: 10 June 2013 - 04:59 PM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#111 Useril este offline   Chip 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 16
  • Inregistrat: 09-May 13
  • Gender:Male
  • Location:Ploiești

Postat 15 June 2013 - 05:39 PM

Au aparut iar si la TED talks: http://www.ted.com/t...uadcopters.html
0

#112 Useril este offline   Nanok@ 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 382
  • Inregistrat: 29-September 10
  • Gender:Male

Postat 17 June 2013 - 11:32 PM


Aceasta postare a fost editata de Nanok@: 17 June 2013 - 11:36 PM

The quieter you become, the more you can hear
-- Stay Hungry, Stay Foolish! --
0

#113 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 20 June 2013 - 07:46 AM

http://petapixel.com...photography-rig
... cu picioarele pe pamant ...
0

#114 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 21 June 2013 - 06:08 PM

http://fr-ca.actuali...cnlwYWdl;_ylv=3

Fisiere atasate


0

#115 Useril este offline   Nanok@ 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 382
  • Inregistrat: 29-September 10
  • Gender:Male

Postat 26 June 2013 - 11:22 AM

Se strange latzul ... din ce in ce .. mai mult ...
urmatorul link duce la o cautare google unde de ieri un articol tine prima pagina a unor ziare din Germania ...
Teroristi slamisti planuiau sa atace obiective in Germania si sa folosesaca avioane radiotelecomandate ...
cica "unde poti sa pui o camera (DSLR ) poti sa pui si bombe" :( ...

@ renato ..vezi tot astia cu dslr-uri sunt de vina :)

https://www.google.c...iw=1030&bih=485


http://bilder.bild.de/fotos-skaliert/abgefuehrt-quer-33187431_mbqf-1372148200-30975900/2,w=650,c=0.bild.jpeg

:) asta s-ar putea sa fie AliShanMao :) sau cum il cheama pe FPV-istul ala din asia :) ...


Citeaza

Razzien gegen Terrorismus Verdächtige planten Anschlage mit Modellflugzeugen Ein Verdächtiger wird abgeführt



http://www.bild.de/p...74928.bild.html

http://www.focus.de/...id_1025007.html

http://derstandard.a...odellflugzeugen

http://www.spiegel.d...e-a-907652.html
mda ...

deci aveti grija pe unde zburati , caci de la o prostioara de zburat in spatele blocului ..poti sa te alegi cu dosar penal ... pentru vezi doame terorism ...:( plm ..s-a dus draq lumea asta .... de tot

Aceasta postare a fost editata de Nanok@: 26 June 2013 - 11:26 AM

The quieter you become, the more you can hear
-- Stay Hungry, Stay Foolish! --
0

#116 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 26 June 2013 - 11:31 AM

Mai elegant in domeniul asta se injura... "p...ala quadului" ;) al doilea cuvant fiind adaugat pentru rima :)

Aceasta postare a fost editata de renatoa: 26 June 2013 - 11:32 AM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#117 Useril este offline   Nanok@ 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 382
  • Inregistrat: 29-September 10
  • Gender:Male

Postat 26 June 2013 - 12:39 PM

...acum inteleg dece m-au vizitat oamenii in albastru ... vecini mypix :) au vrut sa vada daca nu am oaresce apartenente la culturi pagâne ... Doamne Fere!
The quieter you become, the more you can hear
-- Stay Hungry, Stay Foolish! --
0

#118 Useril este offline   Archaeon 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 223
  • Inregistrat: 17-August 11
  • Gender:Male
  • Location:Budapesta (momentan)
  • Interests:De vreo 2-3 ani slow RC in zbor si pe apa. In rest fotografia, nitica arta si mai multa mestereala.

Postat 26 June 2013 - 02:22 PM

si care vroiam sa postez si io stirea asta...

sa'nteleg ca va trebui autorizatie de zbor, in curand?! :ph34r:

http://uk.news.yahoo...96.html#h0bQRs0
Computers runs on smoke...

"Once you let the smoke out, it will not work anymore."
0

#119 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 26 June 2013 - 03:40 PM

Merde, incep sa ma gandesc daca mai are rost sa iau zburatoare cu capabilitati de filmare aeriana macar cu mine prin EU... :unsure:
... cu picioarele pe pamant ...
0

#120 Useril este offline   worms 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1345
  • Inregistrat: 20-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt

Postat 26 June 2013 - 04:05 PM

eterna poveste a drobului de sare :D, pai daca e sa privim asa cu orice se poate face ceea ce voiau sa fac islamistii aia, cu masinute rc, cu bicicleta, cu deltaplanul , cu o masina adevarata, un sinucigas indoctrinat etc. hai sa fim seriosi, ala e praf in ochii lumii si un nou motiv de a restrange din libertatile cetatenilor, se apropie vremea controlului total. tara te vrea prost.

Aceasta postare a fost editata de worms: 26 June 2013 - 04:06 PM

0

Arata acest topic


  • 35 Pagini +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro