Modelism - RHC Forum: cati au ras de pasiunea(hobby-ul ta(u)? -heli - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3

cati au ras de pasiunea(hobby-ul ta(u)? -heli

#61 Useril este offline   iSnoopy95 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 5
  • Inregistrat: 15-August 11

Postat 16 August 2011 - 01:39 PM

[quote name='pilo' timestamp='1311255065' post='500659']
La ce sa te astepti de la un cioban... :)

60% dintre romani sunt ciobani nu ai ce face :( :)
0

#62 Useril este offline   iSnoopy95 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 5
  • Inregistrat: 15-August 11

Postat 16 August 2011 - 01:47 PM

Vezi postareaFlorinelu, la 30 July 2011 - 04:39 PM, a spus:

Eram la CET VEST acum cateva luni, inca era activa tabara de tigani din preajma (care colectau fier vechi din cate se pare) si mai veneau 1-2 privitori sa intrebe diverse. Cea mai primejdioasa intrebare mi s-a parut:

"He din aluminiu, manca-ti-as?":)

"Nu. Si nici din cupru si nici inox."

Le-am dat sa simta depronul la mana ca altfel imi "colectau" si mie zburatoarele .

:) :( :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: Nu mai pot de ras !!!!!!!!!!!!!!!!!!
0

#63 Useril este offline   iSnoopy95 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 5
  • Inregistrat: 15-August 11

Postat 16 August 2011 - 01:49 PM

Vezi postareacasper20, la 31 July 2011 - 11:31 AM, a spus:

Si eu am primit intrebarile ce au fost postate de voi mai sus (marea majoritate) dar am mai avut una de care am ras cateva zile.
Eram la tara la marginea satului cu un zaggy foarte zgomotos cand se apropie 2 femei, la care una zice catre cealalta:
"Auzi tu asta cred ca ii ala ce masura pamantu."

Erau blonde?
0

#64 Useril este offline   qntt 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 602
  • Inregistrat: 19-March 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Control Freak

Postat 03 September 2011 - 08:46 AM

Am ras de ma dor coastele citind cele de mai sus.
Eu incepator fiind imi exersam hoverul in cure si la un moment dat apare la gard un nene care dupa cateva secunde se retrage in mijlocul strazii usor speriat cred, desface bratele larg ca si cum ar incerca sa-si tina echilibrul balansandu-se si incepe sa tipe cat il tin plamanii: "acum mai la dreapta! nu! mai la dreapta! SUS!SUS!Asa... Acum mai jos. REPEDE in fata!... etc". Ca incepator astfel de lucruri deranjeaza foarte tare dar dupa ce l-am pus jos cu bine si mi-au trecut dracii am ras ca prostu' singur de mi-au dat lacrimile. Omul incerca sa ma ajute in felul lui, nu parea baut si a fost foarte politicos salutandu-ma si la venire si la plecare. Am uitat sa va spun ca avea o servieta in mana pe care a lasat-o jos cu grija langa gard inainte sa inceapa manevrele de dirijare a traficului aerian.
Acum am o conventie cu prietena mea care ma asista de cele mai multe ori in privinta celor care doresc sa-mi distraga atentia atunci cand nu e cazul. Tot ea saraca imi filmeaza ispravile si dupa ce a trecut de socul provocat de investitia initiala si a vazut ca piesele de schimb sunt rezonabile ca pret acum ma sustine pe teoria ca este un hobby frumos si viciul asta nu provoaca nici un fel de daune serioase. Asta daca nu te lovesti cu el in freza zic eu... Multa vreme m-am chinuit sa o conving ca un 550 ar fi super dar a vazut niste poze pe net cu uni taiati de pale si a inceput sa se smiorcaie ca e prea periculos. Din pacate am renuntat chiar eu la idee cand am vazut cat costa o baterie. Astept vremuri mai bune.

Aceasta postare a fost editata de qntt: 03 September 2011 - 08:48 AM

You wanna fly, you got to give up the shit that weighs you down.
0

#65 Useril este offline   Tudorb 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 620
  • Inregistrat: 25-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Tg.Mures
  • Interests:Automodelism, MTB, si uitatul cu telescopu' la stele :D

Postat 18 September 2011 - 03:21 PM

Eu nu ma ocup cu aero, ci cu auto dar tot nu scap de curiosi...La un moment dat ma dadeam pe o linie dreapta cand vine la mine un tzigan. "Ha ni ba la ala ce face(faceam mult praf pe drum). PtirandOOOOOOOOOO!!! Hai fa de vezi shei aicia!!!" Vine "piranda", vine copilu...toata familia!! La un moment dat aduc catre mine masina si pun frana, derapez si ridic mult praf, NEINTENTIONAT!! "piranda" : Haolio mo da ce ne fumegi aci ba!!! Sau zice la un moment dat copilu tzigan: Da asta merge si pe drum, nu?(eu am un buggy cu care mergeam pe drum cu pietricele si nisip). Zic eu: da, mrege pe drum, pe pamant, pe isip, pe apa, pe sub apa...pe unde o duc eu pe acolo merge. Dupa ce am zis asta copilu face o fata de genu O.o...Sau intreaba tot copilu: A cat prinde mo? Zic eu: vrei sa vezi??? Copilu': DAADDADADAD!! Apoi ma duc in capatul strazii si ii dau acceleratie maxima pana aproape de mine, si apoi o indrept spre copil si ii dau blana, la care copilu incepe sa fuga de ea. Eu incep sa il alerg, ajung langa el, intru in fata lui si accelrez brusc si il umplu de praf pe copil. De atunci Cand mai merg la bunici cu modelul aia tot striga"haoleo ca iar ha veni' hala cu fumu!!!" Deci nici aeromodelistii si nici automodelistii nu scapa. Apropo, eu cred ca 60% din intrebarile stupide sunt: E din oshan??
1/8-Hpi Hellfire-SS DONE!
1/10 Hpi Blitz-Racing Beast (Work In Progress)

May contain traces of nitro, human flesh and craziness.
0

#66 Useril este offline   Tudorb 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 620
  • Inregistrat: 25-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Tg.Mures
  • Interests:Automodelism, MTB, si uitatul cu telescopu' la stele :D

Postat 18 September 2011 - 03:24 PM

Eu nu ma ocup cu aero, ci cu auto dar tot nu scap de curiosi...La un moment dat ma dadeam pe o linie dreapta cand vine la mine un tzigan. "Ha ni ba la ala ce face(faceam mult praf pe drum). PtirandOOOOOOOOOO!!! Hai fa de vezi shei aicia!!!" Vine "piranda", vine copilu...toata familia!! La un moment dat aduc catre mine masina si pun frana, derapez si ridic mult praf, NEINTENTIONAT!! "piranda" : Haolio mo da ce ne fumegi aci ba!!! Sau zice la un moment dat copilu tzigan: Da asta merge si pe drum, nu?(eu am un buggy cu care mergeam pe drum cu pietricele si nisip). Zic eu: da, mrege pe drum, pe pamant, pe isip, pe apa, pe sub apa...pe unde o duc eu pe acolo merge. Dupa ce am zis asta copilu face o fata de genu O.o...Sau intreaba tot copilu: A cat prinde mo? Zic eu: vrei sa vezi??? Copilu': DAADDADADAD!! Apoi ma duc in capatul strazii si ii dau acceleratie maxima pana aproape de mine, si apoi o indrept spre copil si ii dau blana, la care copilu incepe sa fuga de ea. Eu incep sa il alerg, ajung langa el, intru in fata lui si accelrez brusc si il umplu de praf pe copil. De atunci Cand mai merg la bunici cu modelul aia tot striga"haoleo ca iar ha veni' hala cu fumu!!!" Deci nici aeromodelistii si nici automodelistii nu scapa. Apropo, eu cred ca 60% din intrebarile stupide sunt: E din oshan??
1/8-Hpi Hellfire-SS DONE!
1/10 Hpi Blitz-Racing Beast (Work In Progress)

May contain traces of nitro, human flesh and craziness.
0

#67 Useril este offline   luci25gold 

  • T-REX Helii
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2124
  • Inregistrat: 05-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Tecuci-Galati
  • Interests:DOAR Elicoptere

Postat 23 October 2011 - 04:48 PM

vorba bunicului sate fereasca dumnezeu de "prostul cu carte"
Ne traim viata in mare viteza, incercam sa rascumparam timpul,
insa de cele mai multe ori deciziile pe care le luam in pripa nu sunt cele mai bune!
07470130360
0

#68 Useril este offline   DanB 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1551
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:computere, electronica, rc

Postat 23 October 2011 - 08:26 PM

Unii intreaba cind ma maturizez (am 37 de ani si sint rookie, ma joc inca in camera cu un mcx2). Nu ma deranjeaza, sint destule ore pe zi matur, nu vad ce-as cistiga. Altii nu zic nimic dar probabil tot cam asa ceva gindesc. Noroc ca am vreo doi colegi de servici care-s si ei prin zona cu pasiunea.

Din pacate pe la noi daca nu ai cel putin un mcpx sau 450 nu esti luat in serios nici macar de cei care ori au uitat de unde au inceput ori au inceput direct cu un cp.

Aceasta postare a fost editata de DanB: 23 October 2011 - 08:27 PM

USER BANNED BY ADMIN
0

#69 Useril este offline   Andi Alex 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 62
  • Inregistrat: 23-September 11

Postat 23 December 2011 - 04:01 AM

Inteligentii astia or sti cat de mult au influientat "idiotii" cu "tampeniile" lor de modele istoria? Au auzit de von Braun? Au auzit de Prunariu?
Or intelege ca in tara asta sunt campioni mondiali si europeni la modelism?
Banel si altii or fi destepti ca fug o juma' de ora dupa o minge si cand o gasesc ii dau un sut si dupa aia iar o cauta?
O tara unde daca furi sau ai silicoane si chiloti esti apreciat si devii VIP. O tara de tampiti.
Eu, din fericire, cand le spun ca sunt multiplu campion mondial la "porcaria" asta le inchid gura si ii las fara replica :angry:

Aceasta postare a fost editata de Andi Alex: 23 December 2011 - 04:03 AM

0

#70 Useril este offline   alexroad 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 621
  • Inregistrat: 29-June 07

Postat 23 December 2011 - 08:54 AM

Eu locuiesc intr-o comuna si la primele apritii cu EZ-ul(care a fost prima zburatoare)mai toti rideau zicind ca am dat in mintea copiilor crezind ca le-am furat jucaria copiilor mei.Dupa ceva vreme prin zona s-au mai obisnuit ,ba chiar le facea placere sa ma vada pe cimp si de multe ori eram intrebat pe strada cind mai merg cu zburatoarea.
Cea mai grava situatie a fost cind un cetatean mi-a zis ca ma da la politie daca mai zbor pe deasupra casei lui din cauza ca se sperie gainile si-i scade productia de oua.Prima data am luat-o in ras ,dar a doua oara m-am conformat si m-am dus ceva mai departe de locul respectiv .
Am aflat mai apoi ca intradevar in zona respectiva, iarna,cam bintuie eretii si uliul, fiind mai la periferie.
O data am mai fost luat la rost de un proprietar de teren ca-i tin oamenii cu ochii pe sus in loc sa praseasca la porumb.Era sezonul de prasit si avea oameni platiti.
Hodina-i ca slanina
Sa imbatrinesti e obligatoriu!
Sa te maturizezi e optional!
0

#71 Useril este offline   Stuffy 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 430
  • Inregistrat: 06-April 11
  • Gender:Male
  • Location:Onesti
  • Interests:Automodelism
    Sporturi de Iarna

Postat 11 April 2012 - 12:42 PM

Eu mai aveam putin si o luam in freza de la un jandarm manelist. Ma dadeam cu Savy si la primul salt vine la mine un umflat rosu la fata imbracat in uniforma de gabor care ma ia la rost si ma intreaba daca sunt nebun sau drogat.. Mi se pare ca avea masina parcata langa zona in care alergam masinuta si poate ii era frica sa nu dau foc la masini :rolleyes:
In fine, replicile tampite de genul "cat consuma la suta", "cu ce merge", "poate sa zboare?" voi auzi intotdeauna..
I reject your reality and substitute my own.
0

#72 Useril este offline   STR82Hell 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 81
  • Inregistrat: 15-June 13

Postat 04 July 2013 - 02:46 PM

M.am prosrit un pic cu micro heli.ul meu pe afara... Supa ceva timp vad langa mine un domn, care imi urmarea heli adlat undeva pe la 7-8metri inaltime... Pe langa intrebarile ciudate pe ce merge si ce voteza prinde imi da o replica buna de tot: mama ce sus ii de se vede atat de mic.... Atunci i.am spus ca nu ii choar asa de mare si nu e chiar atat de sus pe cat credea domnul.. L.am adus jos la studiat. Si imi spune. Ma e ca unu adevarat doar ca are bara aia ciudata deasupra. Si a inceput sa ma intrebe de portanta lui viteza lui, ca ulterior sa.mi spuna ca o fost un pilot de elicopter dar a fost operat la inima si s.a pensionat acum 15ani.
0

Arata acest topic


  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro