Modelism - RHC Forum: Jamara - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Jamara

#1 Useril este offline   mutator 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 42
  • Inregistrat: 28-June 13
  • Gender:Male
  • Location:TG-JIU / BUCURESTI

Postat 07 July 2013 - 01:27 PM

Salut , am cumparat un elicopter jamara SH ... cateva poze cu el http://www28.zippysh...69898/file.html
problema e ca nu reusesc sa il ridic de la sol ...din cate am observat are 4-5 lovituri pe paletii de sus (foarte mici ,nuami daca te uiti mai atent la paleti le observi ....). E posibil sa nu fie incarcat acumulatorul si sa nu ajunga la turatiile necesare ?
si in al 2-lea rand nu am incarcator la el ..din cate am citit are acumulator lipo si trebuie o statie anume pentru el...pot sa improvizez ceva ?
Am dat 50 lei pe el ...e ok pretu ? ( elicopter+telecomanda)
0

#2 Useril este offline   mutator 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 42
  • Inregistrat: 28-June 13
  • Gender:Male
  • Location:TG-JIU / BUCURESTI

Postat 07 July 2013 - 04:10 PM

Vezi postareamutator, la 07 July 2013 - 01:27 PM, a spus:

Salut , am cumparat un elicopter jamara SH ... cateva poze cu el http://www28.zippysh...69898/file.html
problema e ca nu reusesc sa il ridic de la sol ...din cate am observat are 4-5 lovituri pe paletii de sus (foarte mici ,nuami daca te uiti mai atent la paleti le observi ....). E posibil sa nu fie incarcat acumulatorul si sa nu ajunga la turatiile necesare ?
si in al 2-lea rand nu am incarcator la el ..din cate am citit are acumulator lipo si trebuie o statie anume pentru el...pot sa improvizez ceva ?
Am dat 50 lei pe el ...e ok pretu ? ( elicopter+telecomanda)


0

#3 Useril este offline   Mishu-Ptm 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 652
  • Inregistrat: 07-April 12
  • Gender:Male
  • Location:Dublin
  • Interests:Heli

Postat 08 July 2013 - 01:29 PM

Nu are treaba acumulatorul elicopterului cu statia... Statia trebuie sa fie strict pentru acel model, dar esti ok odata ce ai spus ca nu prinde suficiente ture. Acumulatorul lipo necesita incarcator special. Din cate am inteles nu ai asa ceva... Vezi poate ai vreun coleg forumist prin zona sa te ajute cu o incarcare, sa stii daca se merita sa iti iei si tu un incarcator modest.
Trex 600 Pro EFL | Trex 500 ESP FBL - Spektrum Dx6
Sprint 2 Sport | Tamco Raider | Speed Passion RS-2 | Turnigy SCT 1/16
My feedback
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro