Modelism - RHC Forum: Adunarea de la Alba Iulia 2005 - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3

Adunarea de la Alba Iulia 2005 Aici va puteti spune ofurile

#1 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 25 January 2005 - 03:57 PM

In acest subiect puiteti sa va spuneti ofurile, sa va motivati votul din sondajele aferente, sa injurati organizatorul, sa veniti cu propuneri.

Aterizari fericite.
big.
FROGS CAN FLY!
0

#2 Useril este offline   Vivi 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 665
  • Inregistrat: 06-June 02
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara

Postat 25 January 2005 - 05:15 PM

Salutare mare sef!
Am votat pentru RR pentru ca este intr-un peisaj mirific si este foarte placut sa imbini zborul cu beuta si mancatul.

Propuneri am doar una singura: sa se ia una bucata pusca si sa se traga in avioanele ce zboara pe deasupra coruturilor. Daca nu este nici pusca si nici om care sa o faca, aduc eu. Stiu pe cativa carora le-ar face placere chestia asta :o
0

#3 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 25 January 2005 - 05:51 PM

Vivi stii bine ca in fiecare an am interzis zborul peste corturi, oameni etc. Cu o singura exceptie, regula a fost respectata! Nu ne permitem sa ne jucam cu viata nimanui, si este pacat ca unii nu prea vor sa inteleaga.

De fapt anul asta se pare ca vor fi mult mai multi participanti, si nu toti vor fi meseriasi in ale pilotajului, modelismului etc. Asa ca eu militez clar pentru securitate. Asta inseamna ca e posibil ca la Rapa Rosie sa avem probleme.

O sa pun si ceva poze de la Alba Iulia ca la Rapa Rosie cam stiti cum e. Oricum unii mai stiu cum e ca au zburat si aici.

Problema statiilor ilegale insa ramane deocamdata in suspensie. Sa vedem ce si daca pot face in acest sens.

Big.
FROGS CAN FLY!
0

#4 Useril este offline   Ady13 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 364
  • Inregistrat: 27-January 04

Postat 25 January 2005 - 06:44 PM

Citeaza

Problema statiilor ilegale insa ramane deocamdata in suspensie. Sa vedem ce si daca pot face in acest sens.


Rogu-te fa-ti pomana si cu asta, ca daca nu se rezolva nimic am imbulinatooooooo.
Numai ce mi-am luat o minunatie de Futaba 9ZH/9Z WC2 si sa n-o pot folosi.......
Orice om are.... un dram de nebunie!
0

#5 Useril este offline   Albatros 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 82
  • Inregistrat: 21-March 04

Postat 25 January 2005 - 07:11 PM

Pai, ce sa zic, anul acesta n-o sa fiu prezent..., dar la anul cand se va desfasura iarasi la RR, sper sa ne vedem iar.

Dar mai pun o poza, sa nu fie chiar asa trist. http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/tongue.gif

Michael

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-23-1106674763.jpg

Aceasta postare a fost editata de Albatros: 25 January 2005 - 07:39 PM

Holm und Rippenbruch !!
0

#6 Useril este offline   AB17LUK 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 333
  • Inregistrat: 03-December 04

Postat 25 January 2005 - 08:35 PM

&#^%#@&(*_!!!
Astia sint f***-uri si dr*** adresate la RENEL.

Tocmai ma chinuiam sa scriu (scrisesem deja o pagina intreaga) despre avantajele pistei de la Alba Iulia si despre imposibilitatea decolarilor si aterizarilor la RR datorate spatiului ingust si terenului prost si pe cind sa trimit, s-a luat curentu'.

Nu mai scriu inca o data, asa ca sintetizes tot ce scrisesem inainte:

"mergem la picnic, sau la zburat ?"

Nota 10* lui BogdanStancu pentru citatul de mai sus!

Aterizari fericite! (la RR nu prea cred)
Luci
0

#7 Useril este offline   Albatros 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 82
  • Inregistrat: 21-March 04

Postat 25 January 2005 - 08:39 PM

...dar drept sa spun, nu-i locul de desfasurare care ma abtine :D , de data asta pur si simplu nu pot veni la termenele propuse, abea din 14.05. - 21.05. am sa fiu in tara http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/sad.gif

PS. in poza de mai inainte se vede si RR (de fapt partea opusa), in dreapta pozei, dealul acela impadurit. Peisaj fain si acolo la Vingard :D

Michael

Aceasta postare a fost editata de Albatros: 25 January 2005 - 08:42 PM

Holm und Rippenbruch !!
0

#8 Useril este offline   AB17LUK 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 333
  • Inregistrat: 03-December 04

Postat 25 January 2005 - 08:40 PM

Mi-au mai trecut nervii cu RENEL-u'.

Sa nu credeti ca vreau la f*todromu' de la Alba Iulia pt ca e mai aproape. Mi-e indiferent daca fac 5 sau 15 Km pina la Sebes.

Una bucata buda din lemn o sa fac eu cu mina mea. Cine se ofera sa o tapeteze cu pagini din calendare?

Referitor la data evenimentului: mi-e indiferent!
Luci
0

#9 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 25 January 2005 - 08:42 PM

AB17LUK, la 25 Jan 2005, 20:35, a spus:

si pe cind sa trimit, s-a luat curentu'.

daca n-ai dual power ca pe model ce sa-ti fac! :D http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/laugh.gif
flying is my life...
0

#10 Useril este offline   Ady13 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 364
  • Inregistrat: 27-January 04

Postat 25 January 2005 - 10:12 PM

Desi intr-un raspuns anterior afirmam ca nu prea conteaza unde se va organiza, totusi sufletul m-a indemnat sa votez Rapa Rosie. Oare de ce?
Orice om are.... un dram de nebunie!
0

#11 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 25 January 2005 - 10:13 PM

De 1 an mosesc la un trainer si nu-s sanse in ritmul asta sa-l zbor la RR, ca sa nu mai spun ca aflu daca pot veni sau nu doar cu cateva zile inainte. Asa ca parerea mea n-ar trebui sa conteze sau sa fie scrisa aici. Incerc (sa arunc putin gaz pe foc?)...
Dupa un an de realizari si impliniri marete, de tot felul de rezultate pe toate planurile (pentru toata lumea!) as inclina spre o intrunire gen picnic mai degraba decat competitie/zbor. E o ocazie in care ne putem intalni, putem discuta, ne putem cunoaste personal, noile modele, reciproc nevestele si tot ce mai doriti. Cine vine la RR cu 7 modele, se scoala la 6 dimineata sa prinda campul liber si carligul de rufe, toata ziua pune la incarcat/descarcat acumulatori, monteaza si demonteaza modele, se agita de nu mai poate, vine de pomana. Asta poate s-o faca si acasa, tot anul.
Inclin mai degraba pentru adus un model potrivit de zbor, sau unul mai cu mot daca se doreste (hai sa zicem unul de zbor altul de reclama), pentru stat la barfa, facut planuri, schimbat materiale sau o vorba buna. Zbor poate face oricine oriunde, intalniri anuale ca acolo nu cred ca e posibil. Pe langa dezavantajele de la RR (nici n-am avut curajul sa-mi aduc nevasta prima oara ca nu stiam ce-i acolo si nu doream sa risc), merita orice sacrificiu intrunirea acolo. Sau se ajunge in final sa se faca un fel de RR de fiecare data in alt loc, pe unde o bate vantul. M-am simtit extraordinar acolo si din cauza naturii, a atmosferei pe care n-o mai am in oras. Tocmai pentru 1-2 zile de repaos, de recreere vin, daca e sa vin. Nu mai spun ca am oprit si telefonul imediat cum am ajuns. Daca vor veni ceva mai multi zburatori, sansele de a zbura vor fi ceva mai mici. O fi tarlaua mare, dar nu se poate exagera. Lucru valabil si la Alba si la RR. Platesc cu placere orice taxa, chiar daca n-o sa folosesc nici un WC si n-o sa zbor nici un minut... Pentru clipele de acolo se merita orice. Sa ne revedem cu bine!

Aceasta postare a fost editata de bitex: 25 January 2005 - 10:14 PM

Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

#12 Useril este offline   Marinaru 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2989
  • Inregistrat: 20-April 02

Postat 26 January 2005 - 09:35 AM

Am votat Rapa Rosie! Pentru mine, intalnirea asta are o cu totul alta conotatie decat zborul neasezonat cu atmosfera anilor trecuti! Pentru mine intalnirea inseamna traditia Raperi Rosii, in toata splendoarea sa! Distanta pana acole este mare pentru mine si nu doresc sa bat cale lunga doar pentru a profita de un tapsan ordinar pe care il gasesc si in zonele limitrofe ale orasului!!! Din pacate insa, problema nu se pune asa, caci totul este la latitudinea inimosului Big care incearca sa ne multumeasca pe toti si deasemenea sa acopere si oala cumva! Faptul ca a supus problema la vot ma convinge inca odata ca nu incearca decat sa ne vada pe noi cat mai multumiti dar mi-e teama deasemenea ca votul sa nu-i creeze lui ceva necazuri in final!
Sincer, in incheiere, si nu voi mai comenta deloc subiectul, am hotarat ca daca se organizeaza Rapa Rosie, cu certitudine voi fi prezent, chiar daca va ploua cu traverse...la polul opus pun intalnirea de la Alba.
Magelan,
Cu rabdare si ciocan.
0

#13 Useril este offline   Stefan 

  • Director tehnic RHC
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 189
  • Inregistrat: 04-March 02

Postat 26 January 2005 - 09:45 AM

Salut,
Chiar conteaza unde se tine, eu vin indiferent de locatie, vin pentru un sfarsit de saptamana in care ma voi simti foarte bine fie ca este la poalele rapei fie pe un camp de langa Alba-Iulia.
Big revin cu cererea de anul trecut, te rog sa imi rezervi un loc de cort cu acces direct la pista (preferabil in mijlocul ei), un loc de parcare dotat cu gratar si frigider, lui Zozo daca este posibil macar un loc in hangar.
0

#14 Useril este offline   Olaf The Viking 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1259
  • Inregistrat: 17-June 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Machete statice, Feteasca Neagra

Postat 26 January 2005 - 10:41 AM

Bitex a spus tot ce vroiam sa spun si eu, dar nu indrazneam (ca nu sunt nici zburator, nici tarator).
Intai da cu toporu' si pe urma intreaba-l ce-a vrut!
sau ia-ti ceva dragut de aici www.machete.ro.
0

#15 Useril este offline   Pletila 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 752
  • Inregistrat: 10-April 03

Postat 27 January 2005 - 11:52 AM

Comentariile sunt de prisos...au punctat foarte bine bitex si Stefan...excelenta remarca Marinaru' referitoare la conotatia intilnirii.


Rapa Rosie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Homo Nauticus
0

#16 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 28 January 2005 - 12:04 AM

Pentru ca era cineva important care zicea ca nu are loc de zbor pun doua poze de la RR care rezolva din dileme
Se vede din poze cat de mare este distanta de locul de campare si cat loc e.
Prima cu spatele la corturi .

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-23-1106863461.jpg

DT
0

#17 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 28 January 2005 - 12:05 AM

si cu fata spre corturi

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-23-1106863523.jpg

DT
0

#18 Useril este offline   Marinaru 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2989
  • Inregistrat: 20-April 02

Postat 28 January 2005 - 08:34 AM

BAAA....DREPTURI DE AUTOR: E AVIONU LU MANDEA! :)
Magelan,
Cu rabdare si ciocan.
0

#19 Useril este offline   pahguletz 

  • ex. paguletz
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 638
  • Inregistrat: 14-February 03

  Postat 28 January 2005 - 10:33 AM

bai marinare ai zis ca nu mai scrii in subiectu asta !! :D
acum ca am terminat cu introducerea, sa trecem direct la incheiere : Rapa Rosie ! CLAR .
si fiindca tot le-am luat in "ordine" va scriu acum si cuprinsul, "care este", vorba lu ne-a vanghele :

RR este locul in care am luat prima data contact cu modelismul. pe vremea aceea, acum fo 3 ani, intram cu okii cat cepele pe saitu asta, pe care sincer sa fiu m-a adus maritul Google din intamplare. apoi am dat de subiectul lui Big cu RR2003. pana in primavara la momentul plecarii, am tot vorbit cu el pe e-mail si nu mai aveam rabdare sa ii cunosc pe cei depre care imi vorbea, sa ma uit la avioanele cu telecomanda de care nici nu stiam ca exista asa de multe si de variate. ca sa nu mai zic ca pe atunci nu aveam bani nici de un acumulator sau nici macar nu vazusem cum arata balsa. stiam doar ca se foloseste la avionase.
nu mai lungesc vorba, sunt prea multe de povestit, si sunt sigur ca majoritatea le-ati trait la randul vostru. eu la RR m-am intalnit pentru prima oara cu BIG, si cu restul saritilor de pe fix. asa ca Rapa Rosie nu poate sa existe decat la Rapa Rosie, editie de editie. fie ca zburam sau bem sau stam la taclale. cum spuneati si voi, nu venim sa ne intrecem, venim sa ne bagam picioarele in el de stres si de saptamana de lucru.
restul e poveste si se poate desfasura si inalta parte. Rapa in skimb nu o putem muta. desi nu prea imi convine sa nu fac Pastele acasa, voi face tot posibilul sa vin. asa ca daca nu apare ceva mai grav decat Pastele, si ma rog la Dumnezeu sa nu apara asa ceva, ma treceti pe lista. dar pentru un aerodrom nu prea plec de acasa de Paste ! si uite ca tot am lungit vorba.... B)
ce mai tura-vura, multumim BIG, pentru tot !
Ia mai zburati maaaaaai!!!
Laser frate!
0

#20 Useril este offline   Dom*PROFESOR 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1301
  • Inregistrat: 17-April 02

Postat 28 January 2005 - 10:41 PM

Eu nu zic ca nu ar fi buna o buda de aia ecologica. Dar la ce folos? Minunatii de tufe si iarba grasa si verde inconjoara locul.Arome de camp si aer tare mangaie narile. Mai eco decat atata ce vreti? Un rahat de buda care e vreo 1000 euroi si care din gresala in cateva ore se transforma in ceva puturos si de nefolosit?
Deci nu! treaba e sa nu vina vreun ratacit de la sanepid din sebes si cu limba scoasa si pixul in mana sa ne puna sa dam extemporale de ce poluam natura si nu avem un ecologic dinala cu contract.....sper sa nu fie cazul desi la mondialul de planoare de la Buzau au aparut toata satra: Opc, sanepid si cine masa mai era...Oricum este o intalnire adhoc si sunt sanse minime sa respire pe la sobolanii de birou.
PER ASPERA AD ASTRA!
Live to fly!!!!!
Subiectul JURNAL DE ZBOR este initiat de Dom*PROFESOR la 1 septembrie 2003
0

#21 Useril este offline   pahguletz 

  • ex. paguletz
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 638
  • Inregistrat: 14-February 03

Postat 28 January 2005 - 10:55 PM

nu cred ca trebuie sa ne facem griji de loc de, scuzati, depunere. :D anul trecut am avut la dispozitie (mutumim cui trebuie), WC-urile de la poligonul militar. nu erau tocmai ca la Hilton sau ca acasa, dar pentru cei mai putin pretentiosi a fost O.K.
adevarat, nu stiu pentru doamne care a fost situatia...
important e sa ne vedem acolo oameni buni ! in natura ! cu moare nimeni 2 zile fara faiantza si gresie. cine nu poate rezista poate inkiria la comun o camera pentru dush, toaleta si alte kestii. solutii sunt si nu sunt eu solutionistu :D
oricum, din cate vad, mai toata lumea a votat pentru RR. se pare ca deja va ganditi la serile cu vin si/sau bere, si gratare. si la tot restul farmecului pe care il are acel coltz de Ardeal. mie imi place pana si drumul pana acolo...pregatirile. Doamne, cand mai e o saptamana pana la plecare parca fierb! imi vine sa fac bagajul si sa il duc in masina in fiecare seara!
Daca nu ma credeti sau aveti indoieli in ce priveste hotararea voastra, uitati-va pe pozele de la rapele trecute. si veti intra imediat in priza.
aterizari fericite!

P.S. Dom' Profesor, excelenta punere in cadru: "Minunatii de tufe si iarba grasa si verde inconjoara locul.Arome de camp si aer tare mangaie narile"
Mai ca imi vine sa iau o tufa de afara si sa o plantez in toaleta sa ma tzin de ea cand "creez" http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/smile.gif)

Aceasta postare a fost editata de pahguletz: 28 January 2005 - 10:58 PM

Ia mai zburati maaaaaai!!!
Laser frate!
0

#22 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 28 January 2005 - 11:37 PM

Am trimis si eu niste mail-uri pe unde am gasit adrese pentru bude ecologice si ofertele de preturi au fost 1000-1200 euroi. Daca e sa fie musai, decat inchiriata pntru 4 zile pe suma asta mai bine cumparata. Apar problemele legate de cazarea sau administrarea budei in extrasezon (adica 363 de zile pe an). Nu stiu cum e bine de rezolvat problema, dar candva o sa fie nevoie de o rezolvare. Mai merge vorbit pe tema budelor, ca-i interesant. Spor la treaba!
Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

#23 Useril este offline   Ady13 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 364
  • Inregistrat: 27-January 04

Postat 29 January 2005 - 09:54 AM

Solutia mea in ce priveste buda ar fi cam asa:
Se iau: 1:2 mc de cherestea, 1:2 Kg de cuie, una bucata 1X1 carton, un zavor, doua balamale, un ciocan, un ferastrau, o ruleta, o cazma, o lopata, o mana de seminte de gazon si doi vajnici ciobanei dornici de-un ciubuc. Se sapa o groapa adanca de 1m, se confectioneaza deasupra ei o constructie din lemn care se acopera cu cartonul. Acum treaba e pe jumatate terminata. Constructia rezultata se poate folosi cu incredere numai dupa ce i s-a facut testul de anduranta, pe care cred ca v-ati dat seama deja, numai Big il poate face http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/laugh.gif . Daca iese el intreg inseamna ca putem intra si noi fara batai de cap.
Dupa 4 zile de pelerinaj ca la Meka, constructia intra in faza 2-a: demolarea. Cei doi ciobanei, ametiti de cat si-au lungit gatul dupa avionasele noastre, vor demola constructia, vor recupera materialul lemnos rezultat, vom chema vitanja (sper sa existe prin zona una) care va usura groapa de produsele noastre, ciobaneii o vor umple la loc cu pamant si la sfarsit vor arunca deasupra semintele de gazon. Dupa o luna poti sa juri ca nu a fost nimic acolo. Cheltuielile cred ca nu-i nici o suparare daca vor fi suportate de noi. Daca cineva se supara totusi, atunci ma angajej eu sa suport si partea lui/lor.
Orice om are.... un dram de nebunie!
0

#24 Useril este offline   pahguletz 

  • ex. paguletz
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 638
  • Inregistrat: 14-February 03

Postat 29 January 2005 - 11:03 AM

alooo! frati suferinzi de pantecarie! o fi buda asta importanta, dar cred ca Big nu iti inkipuia nici in cele mai negre cosmaruri ca va monopoliza subiectul asta. http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/laugh.gif
intra dreaq careva nou venit pe aci pe forum si zice ca avem alte inclinatii si apucaturi :D
si ne bate Bigu de ne BiiiiiiP pe noi , nu ne mai trebe buda. :D
Ia mai zburati maaaaaai!!!
Laser frate!
0

#25 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 29 January 2005 - 11:40 AM

Haloooo haladitilor,

aici ii mama Amigdala, secretara lu bulibashu nost' bIg! Mai va aduceti aminte de mine? Ca de mult nu mai ne-am auzit! Io am fo' plecata la congresul vrajitoarelor din Magadaskar, ca numa io sant unica rejina incoronata a magiei albe, scot arjintu viu, dezleg cununii, desfac farmece de deochi, de haer, de fraer, de coarde, si la nevoie scot si mitilicu, ricinu', si servoaiele, la nitro nu ma bag, am program non stop!

Scriu io acilea, pana nu ma prinde haladitu de bulibash, ca tare il vaz mahnit, negru da suparare sau de ingandurare, uite-asa ii atarna sentimentele cele mai profunde pe unde nu te ashtepti! Si ashe ne suduie cand ne prinde in fata ochilor, numa de veceul, frecventele, pista si banglicile care ne-a facut! Nici nu mai manca! Sa vezi ca burta mica are! Nici de beut nu mai bea! O fi de inima ra, io ashe ma gandesc. Am dat in bobi, da, astia de ii am e expirati si se vedea rau, si mi-e mi o-r spart ochilarii si nu putut pt ca sa vaz nimica in bobi. mane la taina de sara, la drum ferit, dau in matza de oaie virjina netunsa si necunoscuta de berbec. Sa vedem ce zace matale ei! Sa videm cum sa gasim noi sholutia la framantarile lu bulibashu sa patzasca hel ceva!

Io i-am propus ashe: Sa pune shatra pe un camp deschis unde nu bhate alizeu sa fie loc pt tata lume. Sa pui pe Bidon si pe Zoro ca hashtia sa stie la gropi (e groparii profesioanisti cu hatestat beei) sa sapa o groapa mai mica, ashe cat pt jumate de om, cam cat pt uun haeromodel. In jurul gropii Varza si cu Trandafir a face o constructie din lazile de la ILF de le tot fura si ei de la locul de munca sa mance si gura lor un foc cald iarna. Pe ia piptoru sa scrie WC sa stia lumea ca acolo se face treaba aia rusinoasa, da' sa scrie si in romanes, ingleza si jermana ca avem hinvitati speciali! Cum maaaa di ce sa scrie? pa daca nu stie chareva si isi baga picioarele in ea sau face imbalaciuni in lontru com or vazt ei la pipsou in jermania?!

Cu pista ii mai siplu ca o produs Burila un tractor de vo 2 saptamani ii ascuns in fan la Manga sa ii face rodaju! Dupoa ce sa linistesc apele proprietarului il scoate si ii face inaugorarea tragand dupe el o poarta loata de la unde o fi sa fie pe post de lama! Sa vez ce pista iasa! poarta sa fie de hier sa o duce la remat sa scoate si gura lor bani de motorina aia de au cirodit-o de la Primaru din mertzan!

Io ash zac sa vedem daca imi confirma si ghiocu, si matzale. va tin la corent!

Fug ca de ma prinde bulibashu la botoane iar sa ia de mine! Bine ca ma ajuta Aibiem, copchilu hal mic a lu mercedesa, ca io nier tata butoanele si is ashe multe! Ptiu!

mama Amigdala
scot arjintu viu, descant de deochi, dezlaeg cununii, leg blastame de metanol, boala de bujii, vraji de suruburi rujinite si conturi intapenite!
Non stop adica unantruna!
0788 527 022

va pup pa buletine

Aceasta postare a fost editata de Big: 29 January 2005 - 11:41 AM

FROGS CAN FLY!
0

#26 Useril este offline   Picatot 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 839
  • Inregistrat: 05-June 04

Postat 29 January 2005 - 01:06 PM

http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/laugh.gif :D :D
E TAREE !
Sa nu existe confuzii!
mesaj normal, off topic, inutil ; off topic dar util ; off topic, important .
0

#27 Useril este offline   Ady13 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 364
  • Inregistrat: 27-January 04

Postat 29 January 2005 - 01:10 PM

http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/laugh.gif Big, the best! :D
Orice om are.... un dram de nebunie!
0

#28 Useril este offline   AB17LUK 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 333
  • Inregistrat: 03-December 04

Postat 29 January 2005 - 04:44 PM

:o
Aloooo!!!
Ovidiuleeee, esti acasa?
Vezi ca apasa copilu' pe butoane la calculator!
Io n-am inteles nimic.
:o
Luci
0

#29 Useril este offline   pahguletz 

  • ex. paguletz
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 638
  • Inregistrat: 14-February 03

Postat 31 January 2005 - 04:20 PM

Nu omorati "Rapa Rosie" ! e, cum spunea kiar Big, deja o traditie !
Am mai spus si o mai spun: dupa parearea mea "Rapa Rosie 2XXX" nu se poate tine decat la Rapa Rosie! parerea mea!
Intalniri pe aerodroame se pot face oricand teoretic cel putin. Dar daca renuntam la intalnirea de la Rapa, renuntam la foarte multe lucruri si e pacat. Nu stiu daca nu cumva renuntam la mult mai multe decat vom castiga in alta parte, atat pe plan tangibil cat si "emotional".
Eu am votat Rapa Rosie, de preferat dupa 1 Mai, dar nu e asa o tragedie daca fac Pastele la Rapa Rosie.
Alba Iulia cu super pista ei dreapta poate fi onorata si la toamna spre exemplu intr-un weekend din punctul meu de vedere.

Rapa Rosie =Rapa Rosie
Ia mai zburati maaaaaai!!!
Laser frate!
0

#30 Useril este offline   MrSpace 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1079
  • Inregistrat: 16-May 02

Postat 31 January 2005 - 06:33 PM

Ms bag ca musca in lapte sau in orice vreti voi dar acum mie mi se pare ca sa tii faimoasa adunare plenara de la Rapa Rosie la Alba Iulia ca si cum ai tine concertul Stufstock la Bucuresti nu la 2 Mai
Oricum eu nu apar pana cand 433MHz nu o sa fie frecventa destinata aeromodelelor
0

Arata acest topic


  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro