Modelism - RHC Forum: Adunarea de la Alba Iulia 2005 - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3

Adunarea de la Alba Iulia 2005 Aici va puteti spune ofurile

#31 Useril este offline   zozo 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1126
  • Inregistrat: 25-April 03
  • Gender:Male
  • Location:Saarbrucken / Arad

Postat 31 January 2005 - 06:41 PM

Poate celor care nu au petrecut macar o noapte sub clar de luna la poalele Rapei Rosii le este atat de indeferent unde vor zbura...

Daca vi doar pe timpul zilei de la rasarit si pana la apus de soare, este absolut indiferent unde i-ti consum energia, fiindca te intorci la hotel, faci un dus fierbinte apoi te uiti la serialul preferat din patul cu asternutul alb imaculat, acesta se numeste FLY.

Celor care raman si peste noapte abia atunci incepe viata cu adevarat si acesta se numeste FUN!

Uite-asa se face o intalnire FUN-FLY!

As dori sa retraiesc acele clipe placute langa focul de tabara unde am baut vin de Stefanesti de la Padre, am ascultat poantele lui Olaf si Pletila, in timp ce Paguletz se ospatzea din slanina ardeleneasca si hoarda de piloti se batea pentru un loc liber in hangar...

Nu am nimic impotriva aerodromului de langa Alba insa pentru mine Rapa reprezinta mult mai mult decat un loc de a te da cu avioanele...

Si ca sa nu uitati...mai savurati odata!
0

#32 Useril este offline   zozo 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1126
  • Inregistrat: 25-April 03
  • Gender:Male
  • Location:Saarbrucken / Arad

Postat 31 January 2005 - 06:43 PM

Imi cer scuze...s-a pierdut poza...

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-23-1107189780.jpg

0

#33 Useril este offline   pahguletz 

  • ex. paguletz
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 638
  • Inregistrat: 14-February 03

Postat 31 January 2005 - 07:25 PM

multumesc zozo!! si cred ca nu numai eu gandesc si spun la fel ca tine :) vad ca si MrSpace si inca muti altii sunt pe aceeasi "lungime de unda".
pentru cei care nu stiu, eu sunt ala din planul secund, cu geaca gri, caruia nu i se vede capul :(
si e un fel de metafora, pentru ca acolo la rapa rosie, mi-am pierdut definitiv si irevocabil capul pentru avioane. (daca mai ramasese ceva in el) :(
crezi ca trece vreodata sa mananc slanina si sa nu ma gandesc la Rapa Rosie? kiar daca o mananc acasa sau in alta parte, oricum nu are acelasi gust si farmec cu cea mancata sub Ursa Minor, Luna, si Calea Lactee. ca sa nu mai pomenesc de vinul de care ziceai ca ma tavalesc pe jos in propriile-mi bale !
va salut !
Ia mai zburati maaaaaai!!!
Laser frate!
0

#34 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 31 January 2005 - 08:21 PM

eu am inteles ce aveti voi de spus ,si cei pentru si cei contra.

intrebarea mea este DE CE NU SE VOTEAZA????

270 DE ACCESARI /20 DE VOTURI?
flying is my life...
0

#35 Useril este offline   Ady13 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 364
  • Inregistrat: 27-January 04

Postat 31 January 2005 - 09:23 PM

SILVIU66, la 31 Jan 2005, 20:21, a spus:

intrebarea mea este DE CE NU SE VOTEAZA????

Cred ca majoritatea asteapta sa voteze cat mai spre final, cat mai spre luna mai, ca sa vada cum au votat ceilalti .
Sfatul meu este: votati fratilor asa cum credeti ca va avantajeaza cel mai bine, votati toti cei care vreti sa ne vedem (revedem), votati cat mai devreme, nu-l lasati pe "sarmanul" Big sa-si bata capul prea tare cu doar cateva zile inainte de intalnire.
Oricum, eu propun ca ultima zi de votare sa fie 28-02-2005, ca sa ramana timp suficient pt. ca fiecare sa-si aranjeze ploile pe la servici, pe-acasa, pe la amante ETC

Aceasta postare a fost editata de Ady13: 31 January 2005 - 09:24 PM

Orice om are.... un dram de nebunie!
0

#36 Useril este offline   AB17LUK 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 333
  • Inregistrat: 03-December 04

Postat 31 January 2005 - 10:11 PM

SILVIU66, la 31 Jan 2005, 20:21, a spus:

270 DE ACCESARI /20 DE VOTURI?

Un calcul "pur teoretic":

Numai eu am accesat acest subiect de cel putin 10x ca sa vad ce s-a mai scris.

10 acc. x 20 vot. = 200 (explicabile)

Dar tot mai ramin vreo 70.

Lasind la o parte calculele si presupunerile, adunind 20 voturi de aici si cele 11 de "dincolo" avem 31 voturi exprimate. Din acestea "valabile" cred ca ar fi vreo maxim 25 (sint foarte multi care au votat in ambele parti).

25 ??? Numai atitia sintem? Ce importanta are cum au votat ceilalti? Sintem ca oile sa ne luam unul dupa celalalt? Aici se contorizeaza parerea fiecariua, ca individ, nu ca turma.

Poate e cam tirziu, dar cred ca o votare nominala (nume=xxx --> vot=yyy) ar fi fost mult mai realista. La sfirsit (o data limita ar trebui afisata - cred ca 29 feb ar fi ok) s-ar putea trage linie si afla "cistigatoarea". As propune asa ceva.

Pacat ca nu se poate merge cu urna mobila sau cu "autocarul". :rolleyes: Probabil s-ar mai aduna ceva voturi. Aici nici macar nu trebiue sa va ridicati din fotoliu si sa mergeti la sectia de votare.

Doar un click.
Luci
0

#37 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 31 January 2005 - 10:34 PM

[quote name='AB17LUK' date='31 Jan 2005, 22:11'][quote name='SILVIU66' date='31 Jan 2005, 20:21']
Numai eu am accesat acest subiect de cel putin 10x ca sa vad ce s-a mai scris.

10 acc. x 20 vot. = 200 (explicabile)

[/quote]
cred ca o sa te contrazic
cele 2 sute si ceva de accesari sunt contorizate de la membrii cu nick si IP diferit.

ca intru si eu de 20 de ori pana maine dimineata si sa vezi ca nu se modifica contorul decat daca eventual mai postez un raspuns.

in rest nu cred ca am intrat 15 membrii X 20 de ori fiecare si pe restul nu i-a interesat.doar din curiozitate de mesaj nou si tot au intrat,deci s-a contorizat acesarea de subiect.
flying is my life...
0

#38 Useril este offline   AB17LUK 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 333
  • Inregistrat: 03-December 04

Postat 01 February 2005 - 12:09 AM

Nu stiam ca poti sa vezi accesarile dupa nick sau IP!

Tot e trist ca sint doar 20 voturi.

Dar daca vorbesti de acest numar (vezi atasament), el creste de ficare data cind intru numai sa vad ce-i nou.

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-23-1107209354.jpg

Luci
0

#39 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 01 February 2005 - 08:10 AM

Eu cred ca de fapt au votat doar cei ce au o opinie clara, iar cei carora le este indiferent s-au abtinut. Oricum pentru a fi cat mai bine informati promit sa fac ceva poze de la ambele locatii (Luk parca tu ai ceva de la Alba?). Oricum punctele forte sunt la Rapa Rosie ca are peisajul acela incredibil. Iar la ALba Iulia (care nu are un peisaj shters in nici un caz!) e vorba de mult mai mult spatiu de manevra,pista ca masa. Plus ca este aproape de oras, asa incat nevestele au unde evada, chiar si la plaja pe malul Muresului, si asa mai departe.

Oricum imi va fi greu sa iau o decizie transanta si de aceea am vreut sa va consult cu aceste sondaje. Dar inca mai avem timp.

B.E.C.
FROGS CAN FLY!
0

#40 Useril este offline   AB17LUK 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 333
  • Inregistrat: 03-December 04

Postat 01 February 2005 - 12:50 PM

I-mi pare rau dar nu am mai gasit pozele de la Alba. In schimb am incropit o harta care cred ca spune totul:

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-23-1107255033.jpg

Luci
0

#41 Useril este offline   Stefan 

  • Director tehnic RHC
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 189
  • Inregistrat: 04-March 02

Postat 01 February 2005 - 03:27 PM

Hai ca merge si aici o editie mai de vara, Muresu' este aproape; mai zbori, mai faci o baie, mai zbori, mai face modelul o baie...... :lol:
0

#42 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 01 February 2005 - 10:45 PM

Muresul e suficent de departe sa nu dai cu modelu' in el si suficient de aproape sa ai acces la o tufa, la o apa lina, la un peste gustos, la o baie racoroasa... iti evoc amintiri faine Stefane cu Murashu' si tufele lui ecologice?

Big.
FROGS CAN FLY!
0

#43 Useril este offline   Stefan 

  • Director tehnic RHC
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 189
  • Inregistrat: 04-March 02

Postat 02 February 2005 - 09:56 AM

Daca vrei?!, evocam si amintiri cu Muresu' si tufele lui ecologice, caci si eu am niste amintiri de pe acolo, chiar din zona cu pricina si nu numai.


P.S.
Big-ule stii bine ca a fost o incercare de gluma, cu baia modelului.
0

#44 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 02 February 2005 - 12:28 PM

Stefane io stiu bine dar ma gandeam ca... daca altii nu stiu!
FROGS CAN FLY!
0

#45 Useril este offline   Marinaru 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2989
  • Inregistrat: 20-April 02

Postat 02 February 2005 - 03:39 PM

Eu nu inteleg insa un lucru: daca nu e bunaRapa Rosie pentru modele cu motor termic, de ce trebuie desfiintata intalnirea?...ca si asa, intalniri sunt destule...veneam cu trainere, electrice, planoare, motoplanoare si indeplineam conditiile...si sigur, cui nu-i placea nu venea, dar nu asa, sa moara si capra vecinului, "ba e frumos, da noi nu putem zbura acolo si ca urmare sa nu mai zburati nici voi acolo!"
Magelan,
Cu rabdare si ciocan.
0

#46 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 02 February 2005 - 03:55 PM

si totusi cand aflam UNDE SI CAND?
mai fierbem mult aiciea?

voturile sunt putine dar categorice totusi !!
flying is my life...
0

#47 Useril este offline   Valteras 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3077
  • Inregistrat: 29-May 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 02 February 2005 - 04:10 PM

Io ashi vota cu RR...

Zic "ashi", pt. ca nu stiu daca voi veni. Din 2 motive:

1. Pica de Pashti;
2. Pic inafara. Adica inafara lui frecventzele care nu sunt considerate a fi folosite de infractori de cea mai joasa spetza. Adica inaintea mea (55) cu doua canale (53), se termina teritoriul in care se poate apasa legal pe butonul de "ON". De la 54 incolo, "Hic sunt leones!"

Valteras "the laion" ilegalistu'
Orice pas inainte e un shut in fund!
0

#48 Useril este offline   pahguletz 

  • ex. paguletz
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 638
  • Inregistrat: 14-February 03

Postat 02 February 2005 - 06:22 PM

corect marinare! rapa trebuie sa se tzina! kair si fara modele.
in definitv nici nu prea are mare legatura cu zburatul. cum zicea cineva pe aici, cine se scoala cu noaptea in cap si zboara toate cela 10 modele cu care a venit pierde tot ce inseamna rapa rosie.
Ia mai zburati maaaaaai!!!
Laser frate!
0

#49 Useril este offline   Zippo 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1077
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Suceava

Postat 02 February 2005 - 08:06 PM

Salut ! Optez si eu pentru RR. Cred ca o sa lipseasca destui daca se face la Alba... Iar cu terenul de zbor nu stiu daca e chiar asa nasol si la RR, s-a decolat si cu modele de 4-5 Kg cu raduga de 10, au rulat 50m dar s-au ridicat. Pina la urma asta e si farmecul , eu vin tocmai din Sv si pina la urma chiar nu conteaza asa mult locatia dar ar fi frumos la RR.
Parerea mea e ca intilnirea incepe sa semene mai mult cu un campionat organizat de cei de la federatie . Cu stima G.T !
0

#50 Useril este offline   MADA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 987
  • Inregistrat: 09-August 04

Postat 03 February 2005 - 12:29 AM

Am votat si eu pentru RR.
Locul e incomparabil mai frumos decat varianta Alba Iulia.
Parerea mea.
0

#51 Useril este offline   Marinaru 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2989
  • Inregistrat: 20-April 02

Postat 03 February 2005 - 08:37 AM

Valteras, la 2 Feb 2005, 17:10, a spus:

2. Pic inafara. Adica inafara lui frecventzele care nu sunt considerate a fi folosite de infractori de cea mai joasa spetza. Adica inaintea mea (55) cu doua canale (53), se termina teritoriul in care se poate apasa legal pe butonul de "ON". De la 54 incolo, "Hic sunt leones!"

Iti dau eu bani ba sa-ti iei dracu o pereche de cuartzuri!....ca vad ca mai ai un pic si plangi pe la mese!
Magelan,
Cu rabdare si ciocan.
0

#52 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 03 February 2005 - 08:41 AM

Zippo, la 2 Feb 2005, 20:06, a spus:

Parerea mea e ca intilnirea incepe sa semene mai mult cu un campionat organizat de cei de la federatie . Cu stima G.T !

Am incercat sa nu ma bag in aceste discutii tocmai pt a nu influenta parerea voastra. Insa nu mai pot sa stau pe margine si sa admir cum sunt luat la mishto, sau acuzat de tot felul de aiureli. Dragilor, io incerc sa fac ceva. Pt voi, in primul rand. Nu duc lipsa de activitate, nu am nevoie de balamuc, nu am nevoie de mishtocareala. Resursele cheltuite in aceasta actiune ar putea fi fructificate altundeva. Dar am ales sa fac treaba asta impreuna cu colegii mei, si mi-o asum! Si pt ca totusi exista un efort colectiv, resurse consumate, responsabilitate asumata benevol, nu pot sa permit carcoteala ieftina, atitudinile revansarde sau tributare. Accept sa analizez orice idee, orice opinie, daca sunst sustinute cu argumente. Dar incep sa ma satur de mishtocareala gratuita, de umflatul aiurea in pene, sau de acuzatii spuse doar ca sa ne bagam in seama.

Am citat un ultim exemplu, caruia nici macar nu ii raspund intrucat o vorba aruncata fara sa fie documentata sau sustinuta logic, nu merita mai mult.

Ovidiu BiG Bora.
FROGS CAN FLY!
0

#53 Useril este offline   IlPadrino 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1437
  • Inregistrat: 17-January 04
  • Gender:Male

Postat 03 February 2005 - 08:49 AM

SILVIU66, la 31 Jan 2005, 20:21, a spus:

intrebarea mea este DE CE NU SE VOTEAZA????

270 DE ACCESARI /20 DE VOTURI?

Silviu - din acelas motiv pt care iarba de la noi nu seamana cu iarba de pe aerodromul pe unde se da Corsair-ul...

Votez RR, pt ca am fost, am vazut, mi-a placut
Cat despre frecventa statiei s-ar putea sa fiu in offside, deci, aici e loc de lamuriri sau stiu daca pot participa cu ce am, au ba

@Big: Nu dezarma! - faci o treaba minunata si sunt convins ca RR-2005 va fi cel putin la fel de misto pe cat a fost anul trecut, daca nu chiar mai misto
If You don't have enough time, than sleep faster
0728.26.93.19
0

#54 Useril este offline   Marinaru 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2989
  • Inregistrat: 20-April 02

Postat 03 February 2005 - 08:59 AM

Big, la 3 Feb 2005, 09:41, a spus:

Zippo, la 2 Feb 2005, 20:06, a spus:

Parerea mea e ca intilnirea incepe sa semene mai mult cu un campionat organizat de cei de la federatie . Cu stima G.T !


Am citat un ultim exemplu, caruia nici macar nu ii raspund intrucat o vorba aruncata fara sa fie documentata sau sustinuta logic, nu merita mai mult.

Ovidiu BiG Bora.

Sunt sigur Bigule ca omu a vrut sa elogieze intalnirea comparand-o cu un campionat ORGANIZAT si in nici un caz sa o blameze!...sau poate ma insel?!
Magelan,
Cu rabdare si ciocan.
0

#55 Useril este offline   Valteras 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3077
  • Inregistrat: 29-May 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 03 February 2005 - 09:00 AM

Bigule, acuma tu nu tre sa te superi. La o asemenea actiune, tre sa te astepti la fel de fel de reactii si tu o stii prea bine.

Poti sa fii convins ca apreciem ce faci - nu mai trebe zis asta aici. Ca o fi la RR sau la AI, om vedea. Fiecare locatie are plusuri si minusuri. Dupa ce vor fi exprimate parerile aici, tu vei lua decizia finala, functie de toate datele concrete ale problemei. Daca consideri ca organizarea la RR ar fi super "peste mana" pt. voi, atunci va ramane probabil AI.

Ca in toata tarasenia asta, desi vedeta principala care iese cu nerusinarea-i caracteristica in lumina reflectoarelor este Big Balshoi Ovidiu, efortul este de fapt al unei intregi echipe de inimosi de la clubul lui, pe care lumea probabil ca nici nu i-a constientizat. Bigu ii numeste cu duiosenie "carne de tun". Ei, saracii, cara cortul ala mare, sapa groapa pt. foc, taie juma' de padure ca sa faca focul, transporta si consuma zecile alea de navete de bere, strang gunoiul (si aeromodelele Marinarului) si ecologizeaza locatia dupa ce zarva se va fi stins si bagabontii se vor fi defluit inspre cele patru zari...

In concluzie, ramane RR, ca sa faca Bigu' aditzionale pe chilometraj...
Orice pas inainte e un shut in fund!
0

#56 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 03 February 2005 - 09:23 AM

No, ashe mai fratilor mai si laudati-ma ca am nevoie de imbold sa pot da cu biciul pe carnile de tun!

Si daca aia cu campionatul era o lauda, imi cer scuze in fata presigioasei adunari! Mai gresesc si io cel perfect (rotund) :-)

BigBalshoiuRotund
FROGS CAN FLY!
0

#57 Useril este offline   Olaf The Viking 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1259
  • Inregistrat: 17-June 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Machete statice, Feteasca Neagra

Postat 03 February 2005 - 09:45 AM

Eu nu ma prea pricep la aluzii sau vrajeli de astea ieftine. Dar daca
indrazneste sa se ia unul pe fata de Big al nostru vin cu toporu dupa el.


Si ca sa nu credeti ca glumesc:
http://site.neogen.ro/olaftheviking2005/images/img_195657.jpg
Intai da cu toporu' si pe urma intreaba-l ce-a vrut!
sau ia-ti ceva dragut de aici www.machete.ro.
0

#58 Useril este offline   Albatros 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 82
  • Inregistrat: 21-March 04

Postat 07 February 2005 - 02:03 PM

Vad ca parerile celor mai multi tendeaza spre R.R. si drept sa spun mi-ar parea foarte rau daca aceasta intalnire de 1 Mai la R.R. s-ar desfiinta, speram sa ramana o intalnire cu traditie lunga deoarece a fost una din primele intalniri de acest gen (Fun Fly) din tara si tot atata sper sa-si mentina caracterul de "Fun Fly" si in continuare. Locul e splendid, mai ales ca exista si panta pentru cei fara motor, pur si simplu un loc aproape fara comparatie.


Michael
Holm und Rippenbruch !!
0

#59 Useril este offline   Zippo 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1077
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Suceava

Postat 07 February 2005 - 08:10 PM

salutare ! Mai fratilor nu are rost sa ne luam la misto , eu chiar am vrut sa zic cu totul altceva nici decum sa fie un atac la adresa lui BIG. Chiar apreciez eforturile pe care le face ,sa fie sustinuta aceasta adunare, care dupa parerea mea e unica, iar compararea cu un campionat eu am vrut sa fie ceva de bun augur nici decum sa mi se arunce in cap cu tot felul de vorbe aiurea.
Sper sa nu fi jignit pe nimeni !
0

#60 Useril este offline   Zippo 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1077
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Suceava

Postat 07 February 2005 - 08:12 PM

" Am citat un ultim exemplu, caruia nici macar nu ii raspund intrucat o vorba aruncata fara sa fie documentata sau sustinuta logic, nu merita mai mult. "

Sper ca a fost o gluma !
0

Arata acest topic


  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro