Modelism - RHC Forum: piese navo ... - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 5 Pagini +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5

piese navo ... teste lucru ...

#121 Useril este offline   vasia 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1049
  • Inregistrat: 26-April 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:navomodelism

Postat 04 November 2010 - 09:19 PM

Salut,

Ineresante lucrarile,
O intrebare am si eu: ceva piese lucrate in material plastic se pot face? nu mare lucru ca si complexitate , materialul este important, pot sa-l pun eu la dispozitie sau tu.

in acest moment lucrez la proiect iar cand este gata am sa postez aici ce am nevoie, problema este ca am nevoie de trei ansambluri identice si eu la mana nu reusesc sa le fac pe toate trei identice.


Spor
0

#122 Useril este offline   iony 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2345
  • Inregistrat: 06-April 07

Postat 17 November 2010 - 02:44 PM

nici o activitate ?
0

#123 Useril este offline   dily 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1383
  • Inregistrat: 03-September 06
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI - BERCENI

Postat 17 November 2010 - 10:48 PM

.....daca voi credeti ca omu se mai baga in seama pe forumul asta va inselati amarnic.....eu unul ii dau dreptate intr un fel, daca citesc cele scrise mai sus...
nr. de telefon......
0744.35.25.89
0727.88.75.46
0

#124 Useril este offline   RAnet 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 511
  • Inregistrat: 19-January 06
  • Gender:Male

Postat 18 November 2010 - 01:50 AM

Vezi postareadily, la Nov 17 2010, 10:48 PM, a spus:

.....daca voi credeti ca omu se mai baga in seama pe forumul asta va inselati amarnic.....eu unul ii dau dreptate intr un fel, daca citesc cele scrise mai sus...


Poate fi contactat prin mesaj privat... Este un om deosebit si lucreaza foarte bine, ingrijit si, mai ales, rapid.
In the laws of nature, there is nothing imposible except the state of your mind!..
--------------------
Locuri de munca - Angajari - Companii: myFirstJob.ro
Publicitate aproape gratuita: tag-uri.ro
0

#125 Useril este offline   dily 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1383
  • Inregistrat: 03-September 06
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI - BERCENI

Postat 18 November 2010 - 08:52 PM

Vezi postarearanet, la Nov 18 2010, 01:50 AM, a spus:

Poate fi contactat prin mesaj privat... Este un om deosebit si lucreaza foarte bine, ingrijit si, mai ales, rapid.


Sunt perfect de acord cu ce spui, eu nu il cunosc personal, am citit intreg topicul si am vazut ce s a intamplat si de ce nu mai raspunde decat pe privat....eu unul il inteleg de ce face asta...n as vrea sa intru in alte discutii si nu vreau sa judec pe nimeni....

stima...
nr. de telefon......
0744.35.25.89
0727.88.75.46
0

#126 Useril este offline   Adistul 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1490
  • Inregistrat: 26-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, in 4 la ala Grasu'

Postat 18 November 2010 - 11:35 PM

Vezi postarearanet, la Nov 18 2010, 01:50 AM, a spus:

Poate fi contactat prin mesaj privat... Este un om deosebit si lucreaza foarte bine, ingrijit si, mai ales, rapid.


Salutari dragilor,

Probabil lumea se asteapta sa primeasca servicii la pret de China, made in Romania, in 10-20 de min. Sincer... cred ca vina e oarecum impartita... in sensul ca la primirea unei comenzi... trebuie facuta o estimare de pret... iar acest lucru nu s-a facut. Sunt piese care merita efortul... care se plateste... bun-inteles si piese care nu merita. Evident ca meseriasul... sau executantul piesei nu stie valoarea unei piese... el doar isi evalueaza munca/timpul/materialul investit/etc. asa ca avand in vedere ca pe aici... pe forum "toata lumea" e avida de chilipiruri intotdeauna vor iesi "discutii" daca nu se discuta in prealabil un pret agreat de ambele parti.
Personal sper sa lucreze in continuare pentru cei care merita, care platesc si au nevoie de el/serviciile lui. In timp... cu putin efort va reusi sa faca diferenta intre oameni si va face rapid selectia.

Spor!
Cand esti mort, nu stii ca esti mort: e greu doar pt ceilalti.
La fel e si cand esti prost.


tel: 0771 088 207

adistul@yahoo.com
0

#127 Useril este offline   Lego_Man 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 196
  • Inregistrat: 24-August 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 01 September 2011 - 10:53 AM

Vezi postareakatran, la 15 October 2010 - 06:42 PM, a spus:

M-am strofocat de mi-au sarit mucii ... ale naibii piesulici , mititele ... nici n-ai cum sa le prinzi ... am bulit si-o freza ... caca !!!

In sfarsit , ce sa mai zic ... am facut si eu ce-am putut ... am lucrat pe routerul ala mic care-l am la vanzare ... sa ma pis pe ele de
cuple elastice ... mi-au dat backlash de vreo 12 sutimi si nu-mi ies gaurile rotunde ... trebuie neaparat sa-i iau cuple oldham sau rigide ...
bine c-am vazut acum , inainte sa-l dau ... ca-mi luam la injuraturi de nu ma vedeam ...

Altfel , lucreaza O.K ... daca reusesc sa-mi aduc si un set de pensete MT1 , gata ... o sa mearga " tun " ...
nu de alta , dar la iarna trebuie sa am cu ce lucra ( corect si in tolerante de maxim 2-3 sutimi ).

Uite ce am ametit toata ziua ... trei flescute ...


Trebuie sa imi cer scuze. Imi pare rau dar asa s-a intimplat...

Revin acum asu[pra acestor piese... mai exista? Mai sunt disponibile?

Te rog un pret, eventual pe PM, le-am comandat, trebuie sa le platesc.

Inca o data, sper sa accepti scuzele.
0

Arata acest topic


  • 5 Pagini +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro