Modelism - RHC Forum: F4C-Machete scale - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 8 Pagini +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ultima »

F4C-Machete scale Informatii pentru concurenti

#91 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 05 June 2012 - 02:04 PM

Regulamentul este valabil pentru toata lumea pentru intrebarea 1.
Pentru intrebarea 2 la fel regulamentul este valabil,dar din pacate acest regulament inca permite inscrierea concurentilor care nu au construit de la zero,evident cu depunctarea masiva la stand.
Deci in continuare este posibil ca ajunga campion national un model executat din "kit".
Sper ca incepand cu anul acesta sa nu mai acceptam ARF-uri.
flying is my life...
0

#92 Useril este offline   gicosu 

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1849
  • Inregistrat: 08-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Tantava

Postat 05 June 2012 - 03:30 PM

Multumesc pentru raspuns , insa eu nu m-am referit nici la kituri si nici la ARF-uri . Ci daca se accepta ca modelul sa fie construit de altcineva in totalitate . Spun asta pentru ca deja exista un precedent destul de grav .
0

#93 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 06 June 2012 - 04:05 PM

Vezi postareagicosu, la 05 June 2012 - 03:30 PM, a spus:

Multumesc pentru raspuns , insa eu nu m-am referit nici la kituri si nici la ARF-uri . Ci daca se accepta ca modelul sa fie construit de altcineva in totalitate . Spun asta pentru ca deja exista un precedent destul de grav .

La seminarul F4C - FAI din Polonia s-a discutat serios ca in viitor sa se accepte si aceasta varianta.
Argumentele aduse au fost urmatoarele:
-scaderea constanta a numarului de participanti la nivel mondial la competitiile F4C;
-faptul ca in general constructorii "de competitie" pierd foarte mult timp cu constructia si nu au timp sa se antreneze in zbor (cu modelul propriu sau un model echivalent);
-nuanta ca in final practic modelul este premiat (la stand si in zbor) si nu pilotul ca la majoritatea competitiilor de aeromodele;
In concluzie daca nu premiez concurentul ci modelul,de ce nu am putea avea echipa la F4C (constructor+ pilot) ?
O sa vedem ce ne rezerva viitorul....
flying is my life...
0

#94 Useril este offline   gicosu 

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1849
  • Inregistrat: 08-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Tantava

Postat 06 June 2012 - 04:35 PM

Pai asta n-ar fi rau deloc , inseamna ca pot concura si eu cu Stuka , chiar daca depaseste 15 kg , nu cu mult doar cu un kg . Ar fi ceva !
0

#95 Useril este offline   MUGUREL. 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 744
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male

Postat 06 June 2012 - 06:06 PM

Salutare,

am vrut sa scriu ceva, noroc ca m-am autocenzurat la timp.

Numai de bine
Mugurel

PS: nu despre Stuka sau Gicosu

Aceasta postare a fost editata de MUGUREL.: 06 June 2012 - 06:07 PM

0

#96 Useril este offline   gicosu 

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1849
  • Inregistrat: 08-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Tantava

Postat 07 June 2012 - 08:00 AM

Domnilor cred ca a sosit vremea unei schimbari . Eu unul propun schimbarea comisiei de arbitrii . De 30 de ani o tinem tot asa , cred ca ar trebui sa dam o sansa acestei categorii . A sosit vremea pentru un nou suflu . Avem nevoie de oameni de incredere care sa nu mai nasca scandaluri ci dimpotriva . Eu am doua propuneri pentru noua comisie , doi oameni pe care-i admir , Robert ( pcctdk) si Doru Man ( Mantraro ). Rog pe cei care sunt implicati in aceasta categorie sa-si dea cu parerea . Cea mai frumoasa categorie , haideti s-o sprijinim . Toti cei care sau apucat de machete si au proiecte in lucru : Zippo , Mugurel , Jimmy , Flypol , Zyba , Atro , Mada , Tomy , Teo- Costin , DAC
0

#97 Useril este offline   ALLEN 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3004
  • Inregistrat: 11-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti sector 1

Postat 07 June 2012 - 09:32 AM

:) :)

da arbitrii actuali ce au???
_______________________________________________________________________________________
Alaturi de hidrogen, prostia e cea care se gaseste in cea mai mare cantitate in univers. La fel si idiotii.
_______________________________________________________________________________________
0

#98 Useril este offline   mvpricop 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1424
  • Inregistrat: 08-February 06

Postat 07 June 2012 - 10:13 AM

Exista premize nefavorabile pentru gradul de fair-play de la planificatul CN din anul curent, care nu fac decat sa scada in continuare credibilitatea organizatorului (dupa ce se va fi consumat evenimentul) si al nevinovatei clase FAI F4C.

In seminarii se discuta multe. Daca nu sunt incluse in regulamentul pe 2012, raman discutii pentru anii viitori, desi se poate forta un pic la arbitraj.

Pana la urma organizatorul decide: compromite sau nu ideea de FAI F4C si sansa ca in Ro sa mai existe asa-ceva.
Cu sau fara de motor,
Io le zbor pentru popor!

Schaum vor dem Mund,
Und Papier fuer der Fund!
0

#99 Useril este offline   gicosu 

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1849
  • Inregistrat: 08-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Tantava

Postat 07 June 2012 - 11:49 AM

Eu nu am nimic impotriva construiri machetei de catre altcineva , se poate face si echipa , ar fi frumos . DAR in regulament asa spune clar , chiar si unul dintre arbitrii a semnalat la un moment dat lucrul acesta ca pilotul trebuie sa fie si constructorul machetei . Daca la noi pentru a stimula categoria s-ar face schimbari de genul acesta, fata de regulamentul FAI , nu as avea nimic impotriva . DAR toate astea facute clar ca fiecare participant sa aiba cunostinta de ele . Eu as propune chiar limita de greutate sa se faca la 25 kg sau 20 la noi , pentru ca sunt cateva machete care o sa depasesca si in felul asta incurajam si modelele mai mari care poate pentru inceput au depasit greutatea , cum ar fi Stukasul meu . Problema e ca as vrea ca toti sa participe fara retineri .
0

#100 Useril este offline   mvpricop 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1424
  • Inregistrat: 08-February 06

Postat 07 June 2012 - 07:03 PM

Un semnal pozitiv de mare impact ar fi ca organizatorul sa faca ce face la F3A si la F4C.
O cupa pentru cei cu modele mai neconforme cu regulamentul FAI sau neafiliati.

Un mare val de simpatie s-ar propaga de la Pitesti in jurul planetei de 3-5 ori, ca unda de la Tunguska, vulcanul de la Krakatowa sau bomba Tzar.
Cu sau fara de motor,
Io le zbor pentru popor!

Schaum vor dem Mund,
Und Papier fuer der Fund!
0

#101 Useril este offline   MUGUREL. 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 744
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male

Postat 07 June 2012 - 08:05 PM

Vezi postareagicosu, la 07 June 2012 - 08:00 AM, a spus:

Domnilor cred ca a sosit vremea unei schimbari . Eu unul propun schimbarea comisiei de arbitrii . De 30 de ani o tinem tot asa , cred ca ar trebui sa dam o sansa acestei categorii . A sosit vremea pentru un nou suflu . Avem nevoie de oameni de incredere care sa nu mai nasca scandaluri ci dimpotriva . Eu am doua propuneri pentru noua comisie , doi oameni pe care-i admir , Robert ( pcctdk) si Doru Man ( Mantraro ).



Sunt total de acord si cu schimbarea si cu propunerile.
Oricum noi nu contam dar Gicosule chiar ai pus degetul pe rana F4C.

Sa fie intr-un ceas bun si rana sa se inchida cat mai repede.

Mugurel
0

#102 Useril este offline   mantraro 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 377
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 07 June 2012 - 09:24 PM

Ii multumesc lui George pentru propunere,dar pentru a putea face ceva bine ai nevoie si de experienta. Nu ma vad si nici nu imi doresc sa fiu in postura de arbitru, mai degraba visez la cea de concurent.
In ceea ce priveste arbitrajul, la concursurile anterioare la care am participat pot spune ca, la mine cel putin, toate criticile primite au fost pertinente, chiar daca initial nu am vrut sa recunosc.
Este greu sa faci un campionat de machete cand sunt doar 4-5 concurenti, cu avioane departe de orice nivel international ca executie si care fac primul zbor in concurs (cazul meu).
Pentru a deschide gustul pentru machete eu propun sa poata participa o gama cat mai larga de modele,(inclusiv ARF sau KIT imbunatatite de bun simt) cu un amendament adus regulamentului FAI: punctajul la zbor sa fie inmultit cu procentajul punctelor obtinute la stand. Daca la stand macheta a obtinut 15% din punctajul maxim posibil, atunci punctajul obtinut la zbor se va inmulti cu 15%. De exemplu un ARF care seamana doar 5% cu prototipul, chiar daca face un zbor de punctaj maxim (pilotul nu risca ,modelul este usor ,etc..), va primi doar 5% din acest punctaj si nu se va putea clasa inaintea unei machete cu 90% punctaj la stand dar care zboara doar in linie dreapta, obtine nota 3 la evolutii dar aceste note vor fi inmultite cu 90%.

Stima
0

#103 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 08 June 2012 - 04:44 AM

Vezi postareagicosu, la 07 June 2012 - 08:00 AM, a spus:

Eu unul propun schimbarea comisiei de arbitrii . De 30 de ani o tinem tot asa


Pai daca te referi la mine si la Andrei, abia anul trecut am arbitrat prima oara campionatul de machete.

Citeaza

Pentru a deschide gustul pentru machete eu propun sa poata participa o gama cat mai larga de modele,(inclusiv ARF sau KIT imbunatatite de bun simt)

De exemplu cred ca Mugurel nu este de acord cu arf-urile.

Citeaza

Un semnal pozitiv de mare impact ar fi ca organizatorul sa faca ce face la F3A si la F4C.
O cupa pentru cei cu modele mai neconforme cu regulamentul FAI sau neafiliati.


Doi concurenti si jumatate la campionat si un concurent jumatate la neconforme/nelegitimati? :clapping:
flying is my life...
0

#104 Useril este offline   MUGUREL. 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 744
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male

Postat 08 June 2012 - 06:05 AM

Vezi postareaSILVIU66, la 08 June 2012 - 04:44 AM, a spus:


Doi concurenti si jumatate la campionat si un concurent jumatate la neconforme/nelegitimati? :clapping:


Pai nu suntem noi vinovati de numarul mic de participanti. Iar motivele se cunosc.
0

#105 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 08 June 2012 - 07:56 AM

Vezi postareaMUGUREL., la 08 June 2012 - 06:05 AM, a spus:

Pai nu suntem noi vinovati de numarul mic de participanti. Iar motivele se cunosc.

De ce nu spuneti cu voce tare aici motivele?
Poate reusim sa rezolvam macar parte din ele.
flying is my life...
0

#106 Useril este offline   gicosu 

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1849
  • Inregistrat: 08-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Tantava

Postat 08 June 2012 - 08:00 AM

Exact , motivele se cunosc . Si sunt mai multi care ar prefera aceasta schimbare .
0

#107 Useril este offline   gicosu 

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1849
  • Inregistrat: 08-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Tantava

Postat 08 June 2012 - 08:04 AM

Principalul motiv se numeste Marius Conu . Nu stiu cum a reusit sa faca din acesta categorie ceea ce este acum . Si cred ca sau adunat prea multe probleme nerezolvate de prea mult timp .
0

#108 Useril este offline   Teo-Costin 

  • T.C.I.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1399
  • Inregistrat: 13-June 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI-Tineretului

Postat 08 June 2012 - 08:21 AM

Asa cum spune si Silviu, trebuie expuse aici (punctual) toate problemele pentru a vedea ce se poate rezolva si ce nu, eu (personal) nu cunosc ce probleme au fost in trecut si nu imi pot da cu parerea dar se pare ca exista din moment ce oamenii se plang de ceva.

Una din probleme ar fi si lipsa unui loc pentru desfasurarea concursului acestei categorii F4C, nu poti lucra la o macheta 2-3 ani si sa concurezi pe o pista de iarba necorespunzatoare si sa risti ca la aterizare sa strici macheta.
Take the first step in faith. You don't have to see the whole staircase, just take the first step.
0

#109 Useril este offline   MADA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 987
  • Inregistrat: 09-August 04

Postat 08 June 2012 - 10:08 AM

De obicei "scandalul" legat de campionatul de machete se tinea dupa concurs, vad ca anul asta are loc inainte.

Gicosu tu spui ca ar trebui schimbati arbitrii care sunt aceiasi de 30 de ani; din ce stiu eu anul trecut la F4C au fost doi arbitrii noi (Andrei Petre si Silviu Vitikan). Esti nemultumit de modul in care au arbitrat un concurs la care nu ai participat sau care e problema cu ei?
Trecand peste faptul ca astfel de schimbari nu se fac pe forumuri, inainte de a face propunerile alea de inlocuire i-ai intrebat pe cei nominalizati ce parere au despre asta? Pentru ca din raspunsul unuia dintre ei inteleg ca nici nu s-ar pune problema (inclusiv din cauza lipsei de pregatire in acest sens).
Personal nu vad nici macar cel mai mic motiv pentru care sa cer sau sa sustin schimbarea arbitrilor in conditiile in care n-am participat vreodata la un concurs si nici nu am macheta sa particip. Daca as avea m-as duce acolo sa particip, sa vad cum e, in nici un caz sa cer schimbarea arbitrilor.

Participarea din ultimii ani la F4C a fost modesta atat din punct de vedere al numarului de participanti cat si al modelelor. Probabil ca singura macheta care ar putea participa la un concurs de afara este cea care a castigat anul trecut si pe care, atentie, proprietarul mai si stie sa o zboare. Dar este o macheta care sigur poate fi batuta, nu trebuie decat sa existe si altele pe masura care sa participe la concursul de anul acesta sau din anii urmatori.

Spui ca Marius Conu e vinovat pentru ca la F4C nu ajung modele adevarate? Da-mi voie sa nu te cred. Sa fie clar nu am nici o treaba cu FRMD, nici macar nu sunt inscris in vreun club, dar nu cred ca lucrurile stau asa. Mai mult, atunci cand a venit cu initiativa intalnirilor de la Federatie stiu ca ai apreciat acest lucru.

Nu stiu de ce dar am impresia ca unii dintre constructorii de machete de aici ar vrea sa fie declarati campioni inainte de a participa la concurs sau cel mult direct de la stand.
Ca sa nu spun ca tot asa, unii se si vedeau in lotul Romaniei pentru Campionatul European fara macar sa existe premise reale ca ar putea avea gata la timp o macheta competitiva.

Cred ca cel mai corect, inainte de a te plange de organizarea F4C, ar fi sa te duci sa participi la concurs.

Teo am o intrebare pentru tine: tu chiar crezi ceea ce ai afirmat, respectiv ca nu poti construi o macheta pentru ca nu ai un teren pe care sa o decolezi/aterizezi fara sa o rupi?
Se pare ca unii chiar pot sa le zboare, fara sa le rupa, chiar asa fara o pista corespunzatoare cum spui tu.
0

#110 Useril este offline   Teo-Costin 

  • T.C.I.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1399
  • Inregistrat: 13-June 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI-Tineretului

Postat 08 June 2012 - 10:33 AM

MADA, eu nu am afirmat ca nu pot construi o macheta ca nu am teren adecvat de zburat, nu stiu de unde ai tras tu concluzia asta, eu am spus ca ar fi bine sa avem un teren frumos amenajat (ca in alte tari) unde sa poti zbura machetele si sa participi la antrenamente si concursuri fara a sta cu frica ca dintr-o groapa sau denivelare sa strici modelul-macheta, cred ca iti dai seama ca un YAK, EXTRA, SUKHOI sau altele de acest gen vin la aterizare altfel decat un warbird sau o macheta si nu te penalizeaza asa tare ca cele din urma, ma rog ..... eu nu sunt asa "smecher" in ale pilotatului de aeromodele dar nici nu vreau sa muncesc 2-3-4 ani la ceva si sa stric munca din alta vina decat a mea.

Acum ai inteles ce am vrut sa spun?

Hai sa fim realisti, vrem machete ca cele de peste hotare, vrem participare ca acolo dar hai sa vrem si un loc adecvat pentru asa ceva tot ca acolo.

Noi ca si natie nu o sa scapam de mitul "merge si asa", NICIODATA.

Spor la construit machete cat mai multe si mai frumoase.
Take the first step in faith. You don't have to see the whole staircase, just take the first step.
0

#111 Useril este offline   MADA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 987
  • Inregistrat: 09-August 04

Postat 08 June 2012 - 10:43 AM

Vezi postareaTeo-Costin, la 08 June 2012 - 10:33 AM, a spus:

MADA, eu nu am afirmat ca nu pot construi o macheta ca nu am teren adecvat de zburat, nu stiu de unde ai tras tu concluzia asta, eu am spus ca ar fi bine sa avem un teren frumos amenajat (ca in alte tari) unde sa poti zbura machetele si sa participi la antrenamente si concursuri fara a sta cu frica ca dintr-o groapa sau denivelare sa strici modelul-macheta......
.....nici nu vreau sa muncesc 2-3-4 ani la ceva si sa stric munca din alta vina decat a mea.

Acum ai inteles ce am vrut sa spun?


Deci pana nu va exista terenul ala "frumos amenajat (ca in alte tari) nu o sa construiesti", corect?
0

#112 Useril este offline   Teo-Costin 

  • T.C.I.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1399
  • Inregistrat: 13-June 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI-Tineretului

Postat 08 June 2012 - 11:02 AM

Vezi postareaMADA, la 08 June 2012 - 10:43 AM, a spus:

Deci pana nu va exista terenul ala "frumos amenajat (ca in alte tari) nu o sa construiesti", corect?


Dar poate eu vreau sa fac o macheta doar sa ma uit la ea, nu este neaparat nevoie sa o si zbor ..... la asta nu cred ca te-ai gandit.
Take the first step in faith. You don't have to see the whole staircase, just take the first step.
0

#113 Useril este offline   MADA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 987
  • Inregistrat: 09-August 04

Postat 08 June 2012 - 11:06 AM

Vezi postareaTeo-Costin, la 08 June 2012 - 10:33 AM, a spus:

Hai sa fim realisti, vrem machete ca cele de peste hotare, vrem participare ca acolo dar hai sa vrem si un loc adecvat pentru asa ceva tot ca acolo.


Sa imi spui te rog daca nici asta nu am inteles corect: din cele de mai sus rezulta ca inainte da a avea pretentii la machete ca afara si la participare masiva, cineva...nu stiu cine...trebuie sa puna la dispozitia machetistilor un teren adecvat. Cine anume ar trebui sa faca asta? Federatia?
Ne facem ca ploua? Un oldtimer se zboara fara probleme la Adunati sau la Luica. Iti explica Gicosu daca vrea, ca a zburat recent un astfel de model cred ca pe la Chitila. S-a zburat si la Rapa Rosie asa ceva, nu-ti spune nimic lucrul asta?
0

#114 Useril este offline   MADA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 987
  • Inregistrat: 09-August 04

Postat 08 June 2012 - 11:09 AM

Vezi postareaTeo-Costin, la 08 June 2012 - 11:02 AM, a spus:

Dar poate eu vreau sa fac o macheta doar sa ma uit la ea, nu este neaparat nevoie sa o si zbor ..... la asta nu cred ca te-ai gandit.


:) :) :) :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
0

#115 Useril este offline   Teo-Costin 

  • T.C.I.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1399
  • Inregistrat: 13-June 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI-Tineretului

Postat 08 June 2012 - 11:14 AM

Vezi postareaMADA, la 08 June 2012 - 11:06 AM, a spus:

Sa imi spui te rog daca nici asta nu am inteles corect: din cele de mai sus rezulta ca inainte da a avea pretentii la machete ca afara si la participare masiva, cineva...nu stiu cine...trebuie sa puna la dispozitia machetistilor un teren adecvat. Cine anume ar trebui sa faca asta? Federatia?
Ne facem ca ploua? Un oldtimer se zboara fara probleme la Adunati sau la Luica. Iti explica Gicosu daca vrea, ca a zburat recent un astfel de model cred ca pe la Chitila. S-a zburat si la Rapa Rosie asa ceva, nu-ti spune nimic lucrul asta?


Asa este MADA, cum zici tu, eu nu sunt un bun pilot ca tine sau ca altii dar stiu ca un biplan se zboara mai usor decat un warbird sau un jet si parca cele doua din urma intra si ele la F4C, nu?
In concluzie ..... fiecare face ce vrea, eu doar mi-am expus un punct de vedere personal si nu vad de ce te simti "deranjat" de asta.
Take the first step in faith. You don't have to see the whole staircase, just take the first step.
0

#116 Useril este offline   MADA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 987
  • Inregistrat: 09-August 04

Postat 08 June 2012 - 11:26 AM

Nu sunt deranjat deloc dar asta se intelegea din ce ai spus, in conditiile in care macheta ta ar putea fi zburata fara probleme pe oricare din terenurile deja existente.
Te asigur ca cei care au ales sa construiasca warbird sau jet au luat in calcul inclusiv detaliile legate de teren.
0

#117 Useril este offline   gicosu 

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1849
  • Inregistrat: 08-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Tantava

Postat 08 June 2012 - 11:54 AM

Cred ca cel mai corect, inainte de a te plange de organizarea F4C, ar fi sa te duci sa participi la concurs.
@ Mada

Salut Mada , am o participare la concurs cu modelul facut de mine Fokker DR 1 Triplane . Cred ca a fost ultima intalnire F4C in care au existat competitori buni si am iesit Campion zic eu PE BUNE ! Plangerea mea ramane in continuare. Imi doresc o competitie F4C normala la care sa participe toti cei care lucreaza machete .

Aceasta postare a fost editata de gicosu: 08 June 2012 - 11:55 AM

0

#118 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 08 June 2012 - 11:58 AM

Vezi postareagicosu, la 08 June 2012 - 11:54 AM, a spus:

Cred ca a fost ultima intalnire F4C in care au existat competitori buni si am iesit Campion zic eu PE BUNE !


Cu arbitrii aia pe care ii injuri mai sus?
Aceeasi de 30 de ani,care nu respecta regulamente si nimic?
Nu aveai cum sa iesi pe bune,s-au facut manarii!!!
flying is my life...
0

#119 Useril este offline   gicosu 

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1849
  • Inregistrat: 08-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Tantava

Postat 08 June 2012 - 12:49 PM

E, da , iti dai seama ca am avut rude si pile , ca altfel cum poti sa iesi Campion ? :D Nu stiu unde ai vazut tu ca eu am injurat .
Cred ca Mada a avut dreptate , aici pe forum nu putem rezolva .

Aceasta postare a fost editata de gicosu: 08 June 2012 - 12:50 PM

0

#120 Useril este offline   gicosu 

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1849
  • Inregistrat: 08-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Tantava

Postat 08 June 2012 - 12:52 PM

Dupa primul mesaj pe care l-am scris l-am rugat pe Silviu sa-l stearga ,Il rog in continuare sa stearga tot pentru ca nu mai am chef si am obosit sa ma consum cu lucruri care nu duc la nimic .
0

Arata acest topic


  • 8 Pagini +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ultima »

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro