Modelism - RHC Forum: Model Maniac 1/8 Rally Competition - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 4 Pagini +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4

Model Maniac 1/8 Rally Competition

#91 Useril este offline   NAF 

  • 0722580206
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1373
  • Inregistrat: 07-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti,cringasi-regie

Postat 27 September 2010 - 04:35 PM

Suna frumos la prima vedere(nu s-a mai facut la noi asa ceva),totusi vorba lui gabi mori sus 2 ore-plus ca se poate sa prindem ploaie ca suntem in octombrie,dar mai sunt probleme de ordin financiar zic eu(se va consuma 2 galoane /masina la un concurs,trebe 2 sau 3 pack-uri de receptie,caucioace,cred caroserie,bacurile nu cred ca tin 2 ore-non-stop,nu mai vorbesc ca motorul poate crapa)-citeva care mi-au venit in minte asa pe loc.
Data respectiva mi se pare aproape avind in vedere ca sunt nationalele la arad cu o sapt. inainte si cei care merg acolo sigur o sa resimta oboseala vreo 2-3 zile-deci zic sa fie la inca o sapt. dupa data propusa de tine.
Si apropo -numai pentru aceasta cursa propun -sa ai voie sa cobori in caz ca se strica ceva la masina-oricine zice nici un mecanic nu face asa cum faci tu(ma refer la noi in tara),asa poti lucra in tandem sa repari mai repede.
In rest pare atractiv........asa ca ma bag si eu si valy!!!!!
0

#92 Useril este offline   bolocang 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 800
  • Inregistrat: 13-July 09
  • Gender:Male
  • Location:Buc

Postat 27 September 2010 - 06:51 PM

Vezi postareaNAF, la Sep 27 2010, 05:35 PM, a spus:

Suna frumos la prima vedere(nu s-a mai facut la noi asa ceva),totusi vorba lui gabi mori sus 2 ore-plus ca se poate sa prindem ploaie ca suntem in octombrie,dar mai sunt probleme de ordin financiar zic eu(se va consuma 2 galoane /masina la un concurs,trebe 2 sau 3 pack-uri de receptie,caucioace,cred caroserie,bacurile nu cred ca tin 2 ore-non-stop,nu mai vorbesc ca motorul poate crapa)-citeva care mi-au venit in minte asa pe loc.
Data respectiva mi se pare aproape avind in vedere ca sunt nationalele la arad cu o sapt. inainte si cei care merg acolo sigur o sa resimta oboseala vreo 2-3 zile-deci zic sa fie la inca o sapt. dupa data propusa de tine.
Si apropo -numai pentru aceasta cursa propun -sa ai voie sa cobori in caz ca se strica ceva la masina-oricine zice nici un mecanic nu face asa cum faci tu(ma refer la noi in tara),asa poti lucra in tandem sa repari mai repede.
In rest pare atractiv........asa ca ma bag si eu si valy!!!!!

iar vrei sa iei bataie?
XRAY XB 4
XRAY T4
XRAY T3 2012
XRAY T3 2012
XRAY NT1
XRAY XB808e
XRAY M18 PRO
SCHUMACHER CAT SX 3
SCHUMACHER Mi4Lp
Team Durango DESC 410
Team Durango DESC 410
SERPENT S120LT
0

#93 Useril este offline   bolocang 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 800
  • Inregistrat: 13-July 09
  • Gender:Male
  • Location:Buc

Postat 27 September 2010 - 07:00 PM

Bogdane da nu mai bine creezi tu un topic nou cu acest subiect? sa ne explici ce cum cand si unde
XRAY XB 4
XRAY T4
XRAY T3 2012
XRAY T3 2012
XRAY NT1
XRAY XB808e
XRAY M18 PRO
SCHUMACHER CAT SX 3
SCHUMACHER Mi4Lp
Team Durango DESC 410
Team Durango DESC 410
SERPENT S120LT
0

#94 Useril este offline   neataticu 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1428
  • Inregistrat: 25-October 07
  • Gender:Male
  • Location:Berceni City - Ilfov
  • Interests:Aero - auto - moto - velo - sport
    Multi roto !

Postat 27 September 2010 - 11:02 PM

Ma bag si eu... singur sau cu in colaborare !
12CM Records

Freestyle - Armattan Rooster /T-motor f40 pro II - 2400kv motors / Kiss 32A ESC / Kiss V2 FC / Foxeer Pedator / FrSky Taranis x9d+ on TBS Crossfire / TBS Unify Pro V3
DJI Mavic Pro
0

#95 Useril este offline   Diesel 

  • Diesel
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 2848
  • Inregistrat: 29-December 05
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:www.mrtclub.ro

Postat 27 September 2010 - 11:08 PM

Eu zic sa faci concurs de rally ca data trecuta, si finala A sa tina 1 ora...:rolleyes:))
Poate bagi si elecricele de 1/18 tot ca data trecuta...ca a mea a prins panza de paianjen pe ea...
0

#96 Useril este offline   bogdan luben 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 417
  • Inregistrat: 28-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 28 September 2010 - 09:47 AM

1/18 e cireasa de pe tort. In prima zi se va trage 1/18 cu finala de 30min plus antrenamente la 1/8, iar a doua zi 1/8.
Multumit?
Hormonu' bate neuronu'
0

#97 Useril este offline   cataWRC 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1486
  • Inregistrat: 27-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 28 September 2010 - 12:12 PM

Ideea unei finale de 2 ore mi se pare o provocare cel putin interesanta. Se pot face echipe de cate doi piloti si doua masini diferite ale caror tururi se insumeaza. Astfel, dupa o ora in care coechipierul ti-a fost mecanic, ii poti da stafeta si ii devi mecanic. Fiecare echipa sa aiba dreptul la un al treilea coechipier (mecanic).

Pentru ca in acest fel nu sunt ridicatori, mecanicul este si ridicator, adica atunci cand o dai de gard, fuge si iti pune masina pe traseu dar nu pe a altuia. In felul asta fiecare mecanic isi vede de masina echipei lui.

Asa cum am mai afirmat in trecut, indiferent de reguli si durata, conditiile sunt aceleasi pentru toti asa ca sansele sunt egale pentru toata lumea.

Inca de la concursurile de off-road din 2008 am stabilit clar ca daca cobori de pe podium in timpul cursei nu te mai poti urca la loc. Vom proceda similar si acum cu mentiunea ca fiecare concurent coboara o singura data pentru a ceda locul coechipierului, fapt ireversibil. De exemplu, daca am mers 45 min si ceva nu mai duce pe masina sau nu mai pot eu….etc, colegul are de tras 75 min, spre “fericirea” lui. Daca am avans si inca tine fieru’ trag si 80 min ca e pacat sa nu tin pasul si schimb cu colegul la min 81.

In caz de ploaie apelam la pelerine pentru noi si pungi pentru emitatoare.
0

#98 Useril este offline   Diesel 

  • Diesel
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 2848
  • Inregistrat: 29-December 05
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:www.mrtclub.ro

Postat 28 September 2010 - 01:19 PM

Vezi postareacataWRC, la Sep 28 2010, 01:12 PM, a spus:

Ideea unei finale de 2 ore mi se pare o provocare cel putin interesanta. Se pot face echipe de cate doi piloti si doua masini diferite ale caror tururi se insumeaza. Astfel, dupa o ora in care coechipierul ti-a fost mecanic, ii poti da stafeta si ii devi mecanic. Fiecare echipa sa aiba dreptul la un al treilea coechipier (mecanic).


Cu asta sunt perfect de acord...

Vezi postareacataWRC, la Sep 28 2010, 01:12 PM, a spus:

Pentru ca in acest fel nu sunt ridicatori, mecanicul este si ridicator, adica atunci cand o dai de gard, fuge si iti pune masina pe traseu dar nu pe a altuia. In felul asta fiecare mecanic isi vede de masina echipei lui.
Asa cum am mai afirmat in trecut, indiferent de reguli si durata, conditiile sunt aceleasi pentru toti asa ca sansele sunt egale pentru toata lumea.


Si cu asta...perfect de acord, toti infrunta aceleasi chestii, mai mult sau mai putin, in functie de nivelul de pilotat...

Vezi postareacataWRC, la Sep 28 2010, 01:12 PM, a spus:

Inca de la concursurile de off-road din 2008 am stabilit clar ca daca cobori de pe podium in timpul cursei nu te mai poti urca la loc. Vom proceda similar si acum cu mentiunea ca fiecare concurent coboara o singura data pentru a ceda locul coechipierului, fapt ireversibil. De exemplu, daca am mers 45 min si ceva nu mai duce pe masina sau nu mai pot eu….etc, colegul are de tras 75 min, spre “fericirea” lui. Daca am avans si inca tine fieru’ trag si 80 min ca e pacat sa nu tin pasul si schimb cu colegul la min 81.


E, cu asta nu sunt de acord. Cand un pilot trage pentru el, sunt de acord cu regula "coborarii de pe podium" adica descalificarea pilotului.
In schimb, daca vorbim pe echipe, unde unu e pilot si celalalt mecanic si ridicator, si unde conditiile concursului sunt aceleasi pentru toata lumea, nu sunt de acord cu "coboratul doar odata"... Daca eu trag cu Geo spre exemplu (nu te supara frate, dar esti cel mai "tanar" exemplar) si omu' meu piloteaza perfect dar nu poate mai mult de 20 de minute fara pauza, nu cred ca trebuie sa intereseze pe nimeni strategia echipei mele de a merge fiecare cate 20-25 minute sau poate cate 10 minute fiecare, chiar daca asta inseamna ca echipa mea pierde timp pretios.... este alegerea noastra ca echipa....

In schimb as pune regula ca ambii piloti petreaca la fel de mult timp la pilotat cu o marja de 10-20 de minute....
Adica sa nu il lase pe pilotul mai bun din echipa sa piloteze aproape toata cursa, si alalalt sa fie doar de design, pentru umplerea timpului, cat isi schimba alalalt cinestie ce la masina, si sa reintre in cursa...

Si pentru 1/18...ma bag

Aceasta postare a fost editata de Diesel power: 28 September 2010 - 01:23 PM

0

#99 Useril este offline   neataticu 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1428
  • Inregistrat: 25-October 07
  • Gender:Male
  • Location:Berceni City - Ilfov
  • Interests:Aero - auto - moto - velo - sport
    Multi roto !

Postat 28 September 2010 - 01:19 PM

Sunt pentru 1/18, numai sa fim suficienti !
12CM Records

Freestyle - Armattan Rooster /T-motor f40 pro II - 2400kv motors / Kiss 32A ESC / Kiss V2 FC / Foxeer Pedator / FrSky Taranis x9d+ on TBS Crossfire / TBS Unify Pro V3
DJI Mavic Pro
0

#100 Useril este offline   cataWRC 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1486
  • Inregistrat: 27-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 28 September 2010 - 02:01 PM

Diesel, bine punctat.

Fiind o cursa de anduranta (oarecum) cred ca e bine sa fie implicat un singur model, totusi. Ma refer la masina....nu la pilot :wub:

Aceasta postare a fost editata de cataWRC: 28 September 2010 - 02:02 PM

0

#101 Useril este offline   cata max 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 209
  • Inregistrat: 11-May 10
  • Location:Bucuresti

Postat 28 September 2010 - 02:23 PM

Vin si eu cu o propunere, cam cum se procedeaza la 24H Le mans, unde fiecare echipa are 2 sau 3 piloti.Exista o regula simpla, ca fiecare pilot are de parcurs un minim de ore (cred ca 6), in rest fiecare piloteaza cat il tine.Asa putem face si noi, stabilim un minim de minute( exemplu 30 min) pe care fiecare din cei 2 piloti sa-l efectueze. Propun de asemenea sa fie o singura masina de echipa.Teoretic toti schimba in 2 ore, pack. de acum. roti, etc.Asa ca nu vad de ce sa nu tina 2 ore o masina.
Ma bag si la 1/18
0

#102 Useril este offline   NAF 

  • 0722580206
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1373
  • Inregistrat: 07-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti,cringasi-regie

Postat 28 September 2010 - 07:59 PM

E ok ce zice cata dar.......din varii motive poate vreau sa trag singur 2 ore!!! de ce sa-mi limitezi aceasta optiune??? eu zic sa fie limita superioara -adica maximul de piloti-minim unul (ca inca nu mi-am luat masina condusa de un droid) si maxin 2-3 piloti (citi vreti voi)
0

#103 Useril este offline   dragos243 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 879
  • Inregistrat: 08-September 08
  • Gender:Male
  • Location:Targu Mures

Postat 28 September 2010 - 08:08 PM

m-asi baga la 1/18 probabil cu un prieten care va rupe tot :rolleyes:
0

#104 Useril este offline   Diesel 

  • Diesel
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 2848
  • Inregistrat: 29-December 05
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:www.mrtclub.ro

Postat 28 September 2010 - 08:08 PM

Cu o singura masina nu sunt de acord iar....ca poate a lui Geo este setata pt drift dar el o poate pilota si eu nu....sau mai bine zis...fiecare este invatat cu statia lui, si nu stam sa schimbam receptoarele pe masina, chiar daca ar fi acelasi model.
0

#105 Useril este offline   NAF 

  • 0722580206
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1373
  • Inregistrat: 07-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti,cringasi-regie

Postat 28 September 2010 - 08:33 PM

Si mi se pare mai ok sa fie 2 masini ca daca se strica ceva ai timp sa remediezi
dar sa ramina acel timp minim de pilotare intre cei doi ca sa nu traga unul bun 1h si 50 si celalalt 10 min.
Vorba lu disel poate noi tragem fiecare cite un rezervor si ne schimbam,sa pot cobori cind nu condut sa ma pi.... sa trag o tigara,de ce nu sa fac niste poze,etc
0

#106 Useril este offline   Geo56 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 333
  • Inregistrat: 02-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 29 September 2010 - 04:32 AM

Vezi postareaDiesel power, la Sep 28 2010, 09:08 PM, a spus:

Cu o singura masina nu sunt de acord iar....ca poate a lui Geo este setata pt drift dar el o poate pilota si eu nu....sau mai bine zis...fiecare este invatat cu statia lui, si nu stam sa schimbam receptoarele pe masina, chiar daca ar fi acelasi model.


Nu ma mai zgindari,ca te trezesti cu mine coechipier,si nu cred ca o sa-ti convina.............
MOTOSPORT RACING TEAM
0

#107 Useril este offline   Diesel 

  • Diesel
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 2848
  • Inregistrat: 29-December 05
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:www.mrtclub.ro

Postat 29 September 2010 - 01:36 PM

Vezi postareaGeo56, la Sep 29 2010, 05:32 AM, a spus:

Nu ma mai zgindari,ca te trezesti cu mine coechipier,si nu cred ca o sa-ti convina.............



De unde stii??? Am mai fost si o sa mai fiu....
0

#108 Useril este offline   SHAKS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 1059
  • Inregistrat: 17-January 05

Postat 03 October 2010 - 08:54 PM

Bogdan, te rog "oficializeaza" concursul, un numar important de piloti ma intreaba de acest subiect, nestiind daca este ceva clar sau doar un zvon.
Un topic nou cu inscrieri ar fi necesar.
20cm of RC experience
0

#109 Useril este offline   cataWRC 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1486
  • Inregistrat: 27-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 05 October 2010 - 07:57 PM

Detaliile sunt deja postate pe (cenzurat). Tot aici se pot face si inscrierile.

Aceasta postare a fost editata de Buggy-man: 06 October 2010 - 11:27 AM

0

#110 Useril este offline   mih77ro 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 93
  • Inregistrat: 25-April 09
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti

Postat 05 October 2010 - 09:45 PM

ce sa zic.....interesant ^_^
personal m-asi baga dar nu stiu cu cine :) iar sa alerg 2 ore nu cred ca se pune problema
treaba cu Optifuel nu ma deranjaza desi nu stiu cum se comporta motorul meu cu acest conbustibil
cred totusi ca pot exista cateva probleme:
1. cine din echipa "isi risca masina"....mai mult sau mai putin toti tinem la propriile jucari si nu este placut sa ti-o faca altul praf (daca moare macar sa moara pe mana mea)
2. se pot intampla multe in 2 ore....avem voie sa coboram sa remediem problemele? nu prea avem mecanici de profesie deci......
Welcome to Romania the land of jokes
Bex Team Racing
0

#111 Useril este offline   porcofon 

  • -==-
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 961
  • Inregistrat: 26-October 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Automodelism

Postat 05 October 2010 - 10:23 PM

Mai Bogdan, taxa 150 si ma obligi sa bag un combustibil anume... zau asa.
Nu condamn combustibilul adus de tine dar nici tu nu poti sa condamni motorul meu.
Nu am rulat cu acest combustibil, nu stiu ce performante are, nu stiu ce impact are asupra motorului...
E de apreciat modul de promovare pentru gazul asta dar da-mi optiune sa vin cu ce stiu ca ii place motorului meu.
Sincer acum daca un distribuitor s-ar fi gandit sa faca asta cu Roktan (sau cum se scria mizeria aia), tu ti-ai fi pus la bataia un motor?

p.s. Daca va fi revizuita taxa si conditia combustibilului, caut coechipier.

Alergam cu al meu hyper 8.5.

Aceasta postare a fost editata de porcofon: 05 October 2010 - 10:25 PM


.....::i'm a joker. assume that when you read me::......
0

#112 Useril este offline   bolocang 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 800
  • Inregistrat: 13-July 09
  • Gender:Male
  • Location:Buc

  Postat 06 October 2010 - 07:03 AM

nu zic decat haaa haaa haaa!... [...]
XRAY XB 4
XRAY T4
XRAY T3 2012
XRAY T3 2012
XRAY NT1
XRAY XB808e
XRAY M18 PRO
SCHUMACHER CAT SX 3
SCHUMACHER Mi4Lp
Team Durango DESC 410
Team Durango DESC 410
SERPENT S120LT
0

#113 Useril este offline   mih77ro 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 93
  • Inregistrat: 25-April 09
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti

Postat 06 October 2010 - 08:58 AM

merge si felul asta de promovare....practic nu platesti taxa de participare ci doar combustibilul
dar ar trebui sa lase concurentii sa decida iar daca nu sunt deacord sa foloseasca Optifuel atunci sa plateasca o taxa de participare ca la orice concurs (de ex.50ron)

parerea mea.......
cea ce cred ca s-a pierdut din vedere este ca 99% din participantii sunt amatori deci nu au in spate sponsori (pt echipament) sau team-uri
poate idea lui Bogdan se poate realiza prin America cu destula usurinta dar la noi trebuie putin revizuita altfel risca sa ramana doar un proiect pe hartie
daca as concura pe masina unui sponsor mi s-ar rupe daca se strica, daca coechipierul o distruge sau daca conbustibilul strica motorul dar revenind la realitate nu pot sa nu ma gandesc la aceste aspecte.....2 ore de alergat pot cauza o gramada de probleme deci ulterior bani de reparatii (motor,servo-uri,etc)
tot din acelasi film este si treaba cu mecanicii....la noi amator=pilot=mecanic sef deci nu poti sa pretinzi unui prieten sa se ocupe eficient de eventualele reparatii rapid si eficient (iar tu sa-l umpli de injuraturi de pe podium) :rolleyes:

sustin totusi ca idea este buna dar necesita mici retusuri
bafta
Welcome to Romania the land of jokes
Bex Team Racing
0

#114 Useril este offline   RAnet 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 511
  • Inregistrat: 19-January 06
  • Gender:Male

Postat 06 October 2010 - 09:11 AM

Merge si nu prea aceasta forma de promovare a unui nou combustibil. Eu aud pentru prima data de aceasta marca. Poate fi bun, poate nu. Daca cineva vrea sa ma convinga ca este ok, imi da un bidon (mai mic - 1l sau 2l) cu titlu gratuit, ca sa-l testez. Daca isi confirma calitatile, atunci cu draga inima voi cumpara combustibilul respectiv, daca nu, nu. Asta nu mi se pare un concurs, ci un mod mai mult sau mai putin "dubios" de a scapa de niste stocuri.

In cadrul unei competitii ma poate obliga organizatorul sa folosesc un anumit tip de roti, un anumit tip de sasiu, un anumit tip de motor, dar NU un anumit tip de combustibil sau de baterii.

Motiv pentru care spun PAS acestei "competitii".
In the laws of nature, there is nothing imposible except the state of your mind!..
--------------------
Locuri de munca - Angajari - Companii: myFirstJob.ro
Publicitate aproape gratuita: tag-uri.ro
0

#115 Useril este offline   diesel1.4 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 661
  • Inregistrat: 13-March 08

Postat 06 October 2010 - 10:52 AM

Eu unul m-as baga.. suna destul de ok

George, n-ai curaj sa te bagi.... :rolleyes: :rolleyes:

Aceasta postare a fost editata de diesel1.4: 06 October 2010 - 10:52 AM

MOTOSPORT RACING TEAM
XRAY XT8, GRP .28 truggy Mario Rossi tuned, Hitec HV servos, Panther Gator tires, Spektrum DX3R, Jammin Big Bores
HoBao Hyper 8.5 PRO
Traxxas Slash 4WD
0

#116 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 07 October 2010 - 09:50 AM

ca si principiu, cred ca notiunea de "anduranta", intr-un context competional cu profunde conotatii tehnice, se refera in primul rind la materialul de concurs(in cazul de fata, masina, cu toate accesoriile si echipamentele adiacente); in atari conditii, mi se pare "mai ok" ca din start un astfel de concurs sa se adreseze in mod EXPLICIT unor ECHIPE deja cristalizate, cu roluri cit de cit bine determinate/conturate (de exemplu, un tandem format din minim 1 pilot si 1 mecanic...), mai mult, in cazul de fata fiind vorba de o durata semnificativ marita fata de cele uzuale(vorbim de 2 ore de "mers"), DOI piloti si un mecanic, cu precizarea ca fiecare pilot sa-si realizeze un timp minim de pilotat, de exemplu un sfert din durata totala a cursei, de unde poate rezulta in cazul de fata minim 30 minute , in orice configuratie( din "bucati" de cite 10 minute, sau dintr-o "bucata", ma rog...).
conditia duratei minime de pilotat pentru fiecare pilot component sa fie obligatorie(pentru a respecta notiunea de ECHIPA).
ideea unui astfel de concurs nu poate fi decit salutata, DAR, din pacate, poate ca in contextul actual de p-acilea, inca nu prea putem observa sau vorbi de ECHIPE unitare, nici macar la nivelul minim de tandem pilot/mecanic (ziceti-mi si mie de o echipa de acest fel prezenta consecvent la trei concursuri diferite...?).
de aceea cred ca era mai bine daca se continua proiectul in forma initiala, dind consistenta unui sir de concursuri obisnuite de rally, in care unul din obiective sa fie cresterea numarului de concurenti de la o etapa la alta SI concomitent cristalizarea, pe cit posibil, de echipe-tandem de genul pilot-mecanic, pentru ca eu cred ca inca nu sint suficienti mecanici "de profesie" p-acilea, si istoria rc recenta ne-a cam aratat ca sint necesari...
gresesc?
bafta si minuni!

"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#117 Useril este offline   NAF 

  • 0722580206
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1373
  • Inregistrat: 07-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti,cringasi-regie

Postat 07 October 2010 - 08:36 PM

Mizzone te contrazic-exista o echipa consacrata-naf senior-junior adica eu cu fiu-miu !!!asa ne-am datr si la bulgari asa o sa ne dam si aici!!
0

#118 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 08 October 2010 - 08:18 AM

Vezi postareaNAF, la Oct 7 2010, 09:36 PM, a spus:

Mizzone te contrazic-exista o echipa consacrata-naf senior-junior adica eu cu fiu-miu !!!asa ne-am datr si la bulgari asa o sa ne dam si aici!!

bravo.
matale esti o floricica. da' primavara?...
bafta si minuni!

"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#119 Useril este offline   Diesel 

  • Diesel
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 2848
  • Inregistrat: 29-December 05
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:www.mrtclub.ro

Postat 08 October 2010 - 07:00 PM

Vezi postareamizzone, la Oct 8 2010, 09:18 AM, a spus:

bravo.
matale esti o floricica. da' primavara?...
bafta si minuni!



Ce bine ca este toamna...ca na, a dat boala'n el....se ofileste!!!
0

Arata acest topic


  • 4 Pagini +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro