Modelism - RHC Forum: tzepari - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 22 Pagini +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

tzepari sau nu?

#91 Useril este offline   cristianionut 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 186
  • Inregistrat: 25-January 06

Postat 02 May 2006 - 10:07 PM

...mda....


iti multumesc ca ai avut amabilitatea sa postezi ....piciu70
0

#92 Useril este offline   mobi 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 508
  • Inregistrat: 27-May 04

Postat 03 May 2006 - 08:04 AM

Foarte buna rubrica asta... asta mic a postat pe 22 aprilie ca are o problema, si fix dupa 10 zile (2 mai) s-a rezolvat!
0

#93 Useril este offline   bMaNiAc 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 677
  • Inregistrat: 17-July 03

Postat 03 May 2006 - 08:07 AM

@mobi..... in concluzie... comanda chiar nu venise... parerea mea...
-__-==.\_
O == = O
"BURN RUBBER NOT YOUR SOUL!!"
0

#94 Useril este offline   mobi 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 508
  • Inregistrat: 27-May 04

Postat 03 May 2006 - 08:10 AM

bMaNiAc, la 3 May 2006, 08:07, a spus:

@mobi..... in concluzie... comanda chiar nu venise... parerea mea...

Posibil. La fel de posibil este ca acea comanda sa fie facuta in aceeasi zi in care asta mic si-a scris problema.
In orice caz, raman la parerea mea: rubrica asta e foarte buna.
0

#95 Useril este offline   CristiM 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 673
  • Inregistrat: 22-January 03

Postat 03 May 2006 - 08:29 AM

mobi, la 3 May 2006, 09:10, a spus:

bMaNiAc, la 3 May 2006, 08:07, a spus:

@mobi..... in concluzie... comanda chiar nu venise... parerea mea...

Posibil. La fel de posibil este ca acea comanda sa fie facuta in aceeasi zi in care asta mic si-a scris problema.
In orice caz, raman la parerea mea: rubrica asta e foarte buna.

Am spus (scris) foarte clar: COMANDA A PLECAT PE 11 APRILIE!!! A fost facuta pe 10.

Ai cumva ceva dovezi pentru afirmatia de mai sus?? Nu ai cum!!

Te rog (pentru ultima oara) sa stai frumos in banca ta.

Problema se rezolva exact la fel si fara mesajele de aici.

PS @mobi Nu uita ca orice zboara!
2 fast 4 you 2
0

#96 Useril este offline   Olaf The Viking 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1259
  • Inregistrat: 17-June 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Machete statice, Feteasca Neagra

Postat 14 May 2006 - 08:05 PM

Pana la urma s-a rezolvat? A fost livrata INTREAGA CANTITATE ?
Intai da cu toporu' si pe urma intreaba-l ce-a vrut!
sau ia-ti ceva dragut de aici www.machete.ro.
0

#97 Useril este offline   cristianionut 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 186
  • Inregistrat: 25-January 06

Postat 14 May 2006 - 08:39 PM

deci intr-un final s-a rezolvat...
dl mizone mi-a zis ca a dat comanda cam la o sapt dupa ce i-am dat banii, deci cam pe8 martie, dar dl CristM l-a dat de gol, (in tot tiimpul asta cat eu telefonam si mi se raspundea ''e pe drum'' comanda nu era data, a fost data pe 11 aprilie....
poate daca-mi spunea sincer ca nu a dat-o din nush ce motive era diferita situatia...

comanda a ajuns partial, dar mi-am recuperat banii pe restul de piese...

deci pt piciu.... nu te mai simtzii gogule asha jignit.... ca ramai asha...

Aceasta postare a fost editata de cristianionut: 14 May 2006 - 08:40 PM

0

#98 Useril este offline   albastru 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 213
  • Inregistrat: 07-June 05

Postat 14 May 2006 - 11:02 PM

Pai da, cam are dreptate omul...
0

#99 Useril este offline   PiciU_70 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 154
  • Inregistrat: 04-July 04

Postat 16 May 2006 - 10:17 PM

Care om? :)
A disparut ca magaru in ceata.....
0

#100 Useril este offline   albastru 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 213
  • Inregistrat: 07-June 05

Postat 16 May 2006 - 10:38 PM

Pai ce n-ai inteles?! @cristianionut are dreptate, trebuie sa-i zici acolo omului care este situatia reala, nu sa-l aburesti ca facem si...alte d-alea.
Si vad ca "e" unii pe aici care se simt lezati cu toate ca n-au nici o calitate, deci...fii cuminte, sau poate cine stie, ai si tu vreun amestec...

Albastru
0

#101 Useril este offline   PiciU_70 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 154
  • Inregistrat: 04-July 04

Postat 16 May 2006 - 10:40 PM

No comment. :)
A disparut ca magaru in ceata.....
0

#102 Useril este offline   PiciU_70 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 154
  • Inregistrat: 04-July 04

Postat 17 May 2006 - 07:55 PM

Tocmai mi-a venit variatoru de pe TH comandat prin cine credeti.............MIZZONE.Si comanda a fost facuta cu banii INAINTE!! Pretul a fost de 119 $ + transport. Si ca sa vezi.............NU AM LUAT TZEAPA!! :lol:
A disparut ca magaru in ceata.....
0

#103 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 17 May 2006 - 08:45 PM

Mai oameni, hai sa lamurim lucrurile, ca moderatorii vad ca tac chitic. Aici nu e loc de platit polite ci altul era scopul acestui subiect.
Mitzone nu a tepuit niciodata pe nimeni (cel putin nu s-a auzit niciodata de asa ceva) si nici nu a avut de gind sa-l tepuiasca pe tinarul din Ploiesti. Mai ales ca fiind vorba de o suma derizorie, nu cred ca ar fi tras prima teapa tocmai acestuia.
Din cite am inteles, produsele comandate nici nu au putut fi aduse in totalitate, probabil din cauza ca cel putin unul nu era pe stoc. Poate pe undeva si asta o fi fost motivul acestei tergiversari.
Nu stiu de ce nu a fost mai comunicativ Mitzone cu baiatul din Ploiesti sau chiar cu noi, pe acest subiect, dar stiu sigur ca in trecut, s-a certat cu destui de pe acest forum din cu totul alte motive.
S-a certat si cu aproape toti moderatorii actuali si trecuti (asa ca ii inteleg oarecum dece nu au intervenit aici).
S-a certat si cu unii dintre cei care au intervenit in aceasta "discutie" ca sa arunce gaz pe foc.
Cu Bmaniac stiu ca nu se intelege prea bine. De Bogdanut, ce sa mai zic, in afara ca nu rateaza nici o ocazie sa-l necajeasca, Mitzone l-a mai si acuzat tot pe acest subiect ca n-ar fi fost tocmai corect in anumite afaceri.
Altii sint prietenii dusmanilor. Albastru nu e prietenul nimanui...

Ionut, probabil ca de acum incolo vei apela doar la cei care primesc comenzile de pe Tower in 6 zile si vei fi foarte multumit. Dar victima a lui Mitzone in nici un caz n-ai fost in pericol sa devi, poate doar victima ranchiunilor de pe acest forum.


0

#104 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 17 May 2006 - 09:00 PM

navigator, la 17 May 2006, 21:45, a spus:

Mai oameni, hai sa lamurim lucrurile, ca moderatorii vad ca tac chitic.

S-a certat si cu aproape toti moderatorii actuali si trecuti (asa ca ii inteleg oarecum dece nu au intervenit aici).

@navigator

dupa parerea mea in acest subiect prin natura lui ,moderatorii nu prea au ce cauta.
eu nu stiu care o fost afacerea intre mizzone si cristianionut ,cu atat mai putin big sau olaf.si daca nu stiu ,si nu am habar de ce sa-mi dau cu parerea?

daca e teapa ramane scris ca e teapa ,daca nu e teapa iese la lumina neintelegerea.

daca incepem si intervenim ,primul lucru care trebuie facut este sa stergem tot subiectul,ca sa nu apara scandaluri ,jigniri ,etc.

nu pot sa fiu,si nici nu vreau, garantul (doar prin simplul fapt ca sunt moderator) ,ca membrul x e tzepar sau e om serios si membrul y nu este.
acest lucru il pot stabili doar membrii acestui forum.

ce zici am dreptate au ba?

Aceasta postare a fost editata de SILVIU66: 17 May 2006 - 09:00 PM

flying is my life...
0

#105 Useril este offline   cristianionut 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 186
  • Inregistrat: 25-January 06

Postat 17 May 2006 - 09:24 PM

mai oameni buni, de ce atata rautate printre noi ???????
chiar nu intzeleg...
eu am postat aici cu scopul de a rezolva o problema, nu cu scopul de a crea inca o disputa intre membrii acestui forum....
@piciu:
mai..... tu esti chiar rautacios.... am spus clar ca mi-a dat piesele, mi-am recuperat banii pe restul de piese,
NU A FOST TZEAPA dar NESERIOZITATE A FOST.... poate ar trebui sa citesti mai bine, ca am scris clar ce anume m-a informat pe mine dl mizzone si anume ca acea comanda a fost data pe 8 martie, si in cele din urma, sa spuna dl CristiM ca dansul a dat comanda pe 10 aprilie....
...ori daca era un pic de sinceritate la mijloc nu se ajungea aici...

deci, nu mai rascoliiii rahatu.... ca o sa se ia mirosu dupa tine...

observ cu parere de rau ca pe acest forum multi membrii gandesc foarte subiectiv...
0

#106 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 18 May 2006 - 07:19 AM

Silviu, ai dreptate. Nici lui Cristian Ionut nu-i reprosez ca a semnalat aici faptul, mai ales ca era nou venit si nu cunostea omul, iar tacerea aceluia il indreptatea sa se ingrijoreze.

Dar unele comentarii gratuite (nesustinute de dovezi) ale "binevoitorilor", n-au facut decit sa mareasca iritarea multora (inclusiv a lui Ionut) si nici decum sa lamureasca lucrurile.


0

#107 Useril este offline   PiciU_70 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 154
  • Inregistrat: 04-July 04

Postat 19 May 2006 - 12:41 PM

Bine fratilor eu renunut .Asta va fi ultimu raspuns (kred) in legatura cu acesta neintelegere. Nu doresc sa fiu certat cu majoritatea forumului :blink: :)
A disparut ca magaru in ceata.....
0

#108 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 19 May 2006 - 06:48 PM

dar nu te certi cu nimeni.
mizzone in mod clar nu da tepe.

dar daca spuneam EU asta inaintea lui cristianionut ieseau alte scandaluri ca ii iau apararea sau cine stie ce.

subiectul se vrea impartial ,fiecare poate sa-si exprime parerea sau nemultumirea.
flying is my life...
0

#109 Useril este offline   vet 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 12
  • Inregistrat: 11-April 06

Postat 29 May 2006 - 05:30 PM

dupa tot ce am citit aici, fiind incepator, spun cu mina pe inima ca mi-e cam frica sa comand prin cineva ( Si chiar voiam sa comand o masina) si asta nu e bine, pentru ca ma gindesc ca toti de pe acest forum au in prim plan pasiunea si apoi spiritul de afacere. Asa ca ar fi mai bine sa revenim la pasiune.
0

#110 Useril este offline   Red Team 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 537
  • Inregistrat: 25-December 05

Postat 29 May 2006 - 05:44 PM

vet, la 29 May 2006, 17:30, a spus:

dupa tot ce am citit aici, fiind incepator, spun cu mina pe inima ca mi-e cam frica sa comand prin cineva...

Ce nu pricep io, de ce nu-si comanda fiecare ce-i trebuie, din tara sau de afara...nu e complicat si se elimina toate discutiile !
0

#111 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

Postat 29 May 2006 - 06:37 PM

Simplu, multora le e "frica" de vama... Nu e mai simplu sa le vina de-a moaca comanda in Romania, gata trecuta prin Posta si Vama?
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#112 Useril este offline   Red Team 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 537
  • Inregistrat: 25-December 05

Postat 29 May 2006 - 07:22 PM

Sa inteleg ca le e frica de taxele care ar trebui platite...sau de birocratie....sau si de una si de alta ? Banuiesc ca si atunci cand comanzi prin cineva, toate acestea vor fi incluse in pretul platit de tine...sau poate nu-i asa, ca respectivul se mai descurca si iesi mai ieftin ?

Personal am cumparat de afara, mi-a venit fitzuica la cutie, m-am dus la oficiu, am dat C.I., am mai asteptat 10-15 min., m-a strigat, am platit 2,3 RON nu stiu ce taxa, mi-am luat jucaria, am multumit frumos si am plecat.

Nu shpaga, nu agitatie/transpiratie/birocratie, taxe vamale sau mai stiu io ce...am fost oare norocos ?
0

#113 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

Postat 29 May 2006 - 08:04 PM

Pot sa-ti zic din experienta proprie ca da, ai fost norocos. Un membru de vaza al acestui forum mi-a trimis acum vreo 2 ani o statie mai veche si niste componente. A iesit cu distractie la vama cand vroiau sa mi le vamuiasca (de unde si vorba aia: ce face vamesul? Vamuieste!) la pret de noi si in catalogul lor erau pe campii rau de tot...
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#114 Useril este offline   Red Team 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 537
  • Inregistrat: 25-December 05

Postat 29 May 2006 - 08:20 PM

:D Atunci sa m-ajute bunul Dumnezeu sa mai fiu :D ...asta s-a intamplat de vreo 3-4 ori cand am primit ceva...cred ca e vorba de lucratorii vamali...la oficiul de unde apartin par oameni ok...de fiecare data era lumea acolo cu pachete super uriase si le luau la toti aceeasi taxa...fara sa piarda prea mult timp si fara sa insiste sa vada ce au in pachetele acelea over-sized :D
0

#115 Useril este offline   Men 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 634
  • Inregistrat: 05-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 30 June 2006 - 10:57 AM

Salutare!

Ai "scapat" asa pentru ca ai primit coletul ca persoana fizica (la fel ca toti ceilalti cu pachte chiar si "Over sized"). Nu e 100% sigur dar exista sanse destul de mari ca lucrurile sa mearga asa cum au mers la tine. Daca faci asta ca firma, se schimba complet lucrurile....

Stima si consideratiunea
0

#116 Useril este offline   Red Team 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 537
  • Inregistrat: 25-December 05

Postat 30 June 2006 - 07:54 PM

Pai..nici nu mai stiu, vorbeam parca de persoane fizice...sau nu ?
0

#117 Useril este offline   bbe74 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 289
  • Inregistrat: 15-July 05

Postat 21 July 2006 - 10:58 AM

Scuze ca ma bag si eu ca musca in ... Dar ca o constatatre referitor la comenzile date pe T.... am si eu de acuma cam 40 de comenzi date si din 40 cam 20 % au venit cu intirzieri mai mari de 2 luni pina la 6 luni restul intradevar au cam venit in 7 - 10 zile.... (Daca intereseaza pe cineva) nu puteti tipa la cineva ca de ce nu a venit o comanda fix in 10 zile !!! ca mie asa imi vine .. daca sunati la t... si vb cu ei au sa va spuna ca la o comanda par avion termenul este intre 10 si 60 de zile deci... si o reclamatie se poate fece in a 61 -a zi !!!
KYOSHO INFERNO ST-RR W RB C6BB,KYOSHO MP777WC W OS.21, NEXSTAR, CENTURY hawk CALIBER 30,RAPTOR 30...
0

#118 Useril este offline   xorg 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1349
  • Inregistrat: 16-February 03

Postat 31 August 2006 - 12:14 AM

De curand am cumparat de la un personaj destul de cunoscut pe acest forum (nu-i dau numele pt. ca nu este cazul inca) un model SH. Am specificat clar ca am nevoie ca fuselajul sa nu prezinte lipituri si zgarieturi, find singura piesa de care aveam nevoie. Mai cumparasem de la el si altele pana acum, dealtfel nu chiar ce ar fi trebuit sa fie, ba o piesa lipsa ba ceva fisurat, dar in limite admisibile. Acum insa am primit niste resturi pline de noroi si tot felul de adezivi. Am achitat ramburs la primirea coletului, dupa care am dat MI respectivului sa-i transmit ca voi trimite inapoi coletul intrucat este departe de cea ce am cerut eu. Am trimis coletul fara plata ramburs, ca de, omul poate ar avea indoieli ca-i trimit inapoi cea ce am primit de la el, iar acum constat cu surprindere ca nici macar nu mai pot trimite catre el MI. Ca un mic amanunt acest personaj nu lasa niciodata un nr. de tel. pt. a putea fi contactat.
Am sa revin cu amanunte despre acest caz cat de curand.

Aceasta postare a fost editata de xorg: 31 August 2006 - 12:17 AM

0

#119 Useril este offline   xorg 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1349
  • Inregistrat: 16-February 03

Postat 01 September 2006 - 11:43 AM

Problema a fost rezolvata, cel mai probabil datorita acestei rubrici.
0

#120 Useril este offline   DjGenove 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 143
  • Inregistrat: 22-February 06

Postat 15 April 2007 - 11:38 AM

Am trimis dupa cum am anuntat acum o luna jumate, BMW-ul inapoi lu lui domnu_doctor ca sa o refaca asa cum a promis, pentru ca luase banii dar masina era intr-un hal dupa cum ati vazut in clipul care a fost sters de moderatori de ce nu stiu.

Am sunat acasa, nevasta-sa raspunde in sictir cand aude cine sunt, abia asteapta sa inchida zicand ca "nu e acasa don Liviu", fata lui zice "NU E" cand intreb de el, pe mobil NU raspunde.

Nici aici n-a mai dat un MI de pe data de 19 martie cum ca o face printre picaturi pentru ca are probleme "urgente" de rezolvat, probabil procesul in care e acuzat de delapidarea a peste 450 mii de dolari.

Constatarea mea ar fi ca mi-a furat BMW-ul in valoare totala de 607 Euro la curs de 3,5 lei/Eur. In valoarea asta intra masina cat a costat original + modificarile platite de mine la el adica 1200 lei (statia mea Attack modificare de la 2 la 9 canale, piese, manopera). N-am mai pus si valoarea unui pack de 7,2 V NiMh de 2800 mAh care e acolo, plus 8 acumulatori NiMh pentru statie de 1500 mAh .

Ori e la parnaie in urma acelui proces, ori mi-a furat masina cu buna stiinta. Oricum eu vreau masina inapoi indiferent unde e, dar nu cred ca e la parnaie, cred ca se face ascuns ca nu stie sa repare statia care este de fapt cauza mersului prost al masinii.
Chiar s-a si exprimat im MI: "nu stiu care este cauza, am vazut clipul tau" deci a vazut in ce hal merge. I-am zis eu ca statia e cauza.
S-a batut cu pumnii in piept ca mi-o repara si acum vede ca nu stie, sta la fund.

Voi ce parere aveti ?

Aceasta postare a fost editata de DjGenove: 15 April 2007 - 11:49 AM

0

Arata acest topic


  • 22 Pagini +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

3 useri citesc topicul
0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro