Modelism - RHC Forum: autocolante carbon - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

autocolante carbon

#1 Useril este offline   ALLEN 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3004
  • Inregistrat: 11-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti sector 1

Postat 02 April 2010 - 10:51 AM

ieri am fost la o intalnire cu 2 din furnizorii nostri de autocolant. toate bune si frumoase, dar printre altele am vazut si un colant care mi-a atras atentia: Oracal premiun seria 975 - carbon structure

Imagine atasata: DC_250179.jpg

ca si pret, informativ, este pe la 150 lei metru patrat. am vazut si aplicatii ale acestui colant, desi el a intrat pe piata de ceva vreme, acum incep si ei sa-l scoata la vedere (treaba de management). arata bine, nu imita carbpnul, ci chiar are in componenta carbon.

nu vreau sa sune a reclama, dar m-am gandit ca sunt persoane interesate de el. nu dau numele firmelor, un search pe google dupa denumire si gasiti. eu mi-am luat deja juma de metru pt teste. cica merge si la cutter-ploter (vai de cutitele cu care vor taia acest material)

Aceasta postare a fost editata de ALLEN: 02 April 2010 - 10:51 AM

_______________________________________________________________________________________
Alaturi de hidrogen, prostia e cea care se gaseste in cea mai mare cantitate in univers. La fel si idiotii.
_______________________________________________________________________________________
0

#2 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 02 April 2010 - 11:05 AM

Vai de receptoarele 2.4G care vor fi ecranate de acest autocolant :)
Desi, de pe site-ul fabricantlui nu rezulta de nicaieri ca ar avea in componenta carbon. Iar pe cele romanesti spune clar ca "imita"

Aceasta postare a fost editata de renatoa: 02 April 2010 - 11:11 AM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#3 Useril este offline   ALLEN 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3004
  • Inregistrat: 11-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti sector 1

Postat 02 April 2010 - 11:50 AM

depinde. ceea ce am luat eu, are carbon in componenta. exista si colant care imita carbonul, ala are alta serie. desi ei zic ca imita carbonul, enul din dealeri mi-a spus clar, ca in componenta are si fibra de carbon, cat la % nu stia nici el.

acu, na, fiecare il foloseste dupa cum are nevoie. acu te intreb: daca am lonjeronul din fibra de carbon, sa incep sa-mi fac probleme ca imi ecraneaza receptorul? ha ha, nu cred ca este cazul. poate doar daca as face o acoperire full cu acest colant, ceea ce este exclus.

Aceasta postare a fost editata de ALLEN: 02 April 2010 - 11:52 AM

_______________________________________________________________________________________
Alaturi de hidrogen, prostia e cea care se gaseste in cea mai mare cantitate in univers. La fel si idiotii.
_______________________________________________________________________________________
0

#4 Useril este offline   didisor 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 348
  • Inregistrat: 23-February 04

Postat 02 April 2010 - 12:15 PM

salutare nu vreau sa fiu carcotas dar.......
1. nu exista folie care sa aiba in componenta x% fibra carbon si sa se poata taia la cutter ploter
(dar ptr a vinde produsul ce nu face omul, ca doar povestea cu pinochio nu sa adeverit)
2.Citat de pe siteul importatorului
:
"Oracal 975 Premium Cast Carbon Structure - 4 culori pe stoc!

De acum, inscriptionarile cu folie care imita structura de carbon sunt mult mai simple datorita foliei Oracal 975, o folie cast, special creata pentru decorarea masinilor, inclusiv pentru portiunile cu denivelari si a partilor greu de decorat cu alte folii (oglinzi, bare, praguri, etc).

Seria Oracal 975 Premium Carbon Structure Cast este disponibila in 4 culori stralucitoare: negru, gri argintiu, antracit si maro, la latimea de 1520, fapt ce permite colarea componentelor masinii (capota, plafon) dintr-o singura bucata, fara imbinari inestetice.

Adezivul este repozitionabil, permanent, transparent, poliacrilic pe baza de solvent. Adezivul repozitionabil permite dezlipirea foliei si reasezarea acesteia pe pozitia dorita de cate ori se doreste. Folia se va lipi doar in momentul in care este presata cu ajutorul unei raclete.
"
ESTE FOLIE PTR DECOR CU RELIEF SI ASEMANARE CU PANZA DE CARBON
Nu dispera maine o sa fie si mai rau! [B]
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro