Modelism - RHC Forum: Intalniri BUCURESTI - Offroad - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 20 Pagini +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Ultima »

Intalniri BUCURESTI - Offroad

#121 Useril este offline   sergiu 4wd 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1553
  • Inregistrat: 20-December 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:RC

Postat 12 March 2011 - 09:46 PM

Si mie mi se pare cam absurd 10 , dar ....
Eu oricum am sa ajung pe acolo , cred , ca pe la 11:00 .



Vezi postareaw3edflorin, la 12 March 2011 - 08:41 PM, a spus:

Asa este cu spatiul. Dar sincer, astazi nu mi s-a parut asa inghesuiala chiar daca erau numai electrice pe langa dihanie. ;)
Ma omorati cu h 10:00 ca trebuie sa ma trezesc la 8 sa incarc acc si sa curat baja ca e pliiinaaa de praf.


Tu vorbesti de dihania ta .
Nu cred ca ai vrea sa o cureti pe a mea. ( ma rog , nu e dihanie , dar... )
Am stat vreo 20 de minute in spatele masini tale si am ajuns cu ea acasa cu 2 centimetri de praf si pamant pe masina. :)
Orcum , acum este curata , am curatat-o , iar maine o iau din nou de la capat. ( cu mardaritul )
AOrcum , mi se pare mult mai misto asa cu praf decat sa venim sa dam cu apa pe ea sa nu se mai ridice asa mult prewf.
Parca pare mai tere asa , pe langa faptul ca dupa aceaa stai sa cureti masin :D

Ne vedem maine : 8)
Scurtu Sergiu - 0766301990
0

#122 Useril este offline   w3edflorin 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 299
  • Inregistrat: 28-July 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 12 March 2011 - 09:55 PM

Eu ti-am zis sa stai in fata. :)

O curat maine si ne vedem, eu sper sa ajung la 10:00 totusi.
Difference between men and boys is the size of the toys!

Hot Bodies D8T - Truggy 1:8
0

#123 Useril este offline   Alex-T 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 556
  • Inregistrat: 28-July 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 12 March 2011 - 10:00 PM

Sergiule cine te-a pus tata sa stai in spatele unui 5T ? ;) Data viitoare vin si eu si te prindem la mijloc, te facem sandvis :))
0

#124 Useril este offline   sergiu 4wd 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1553
  • Inregistrat: 20-December 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:RC

Postat 12 March 2011 - 10:50 PM

Vezi postareaw3edflorin, la 12 March 2011 - 09:55 PM, a spus:

Eu ti-am zis sa stai in fata. 8)

O curat maine si ne vedem, eu sper sa ajung la 10:00 totusi.



Nu mai , eu am vrut sa stau in spate , plus ca mie imi place praful si sa fie masina murdara , orcum daca stau in spate , dac franezi brus de exempu intru eu in tine in cel mai rau caz si este posibil sa nu rup minic, dar daca stau in fata si franze eu ai facut praf masina mea , asa va mai bine stau in spate .


:)


Vezi postareaAlex-T, la 12 March 2011 - 10:00 PM, a spus:

Sergiule cine te-a pus tata sa stai in spatele unui 5T ? :D Data viitoare vin si eu si te prindem la mijloc, te facem sandvis :D)


Te astept !!! ;)

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: save 1.JPG

Scurtu Sergiu - 0766301990
0

#125 Useril este offline   sergiu 4wd 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1553
  • Inregistrat: 20-December 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:RC

Postat 13 March 2011 - 12:13 AM

ne vedem maine , si bafta la curatat masinile : ;)

Noapte buna ! :clapping:
Scurtu Sergiu - 0766301990
0

#126 Useril este offline   nomo 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 72
  • Inregistrat: 05-May 09
  • Gender:Male
  • Location:buc

Postat 13 March 2011 - 07:32 PM

salutare tuturor :D.abia astept sa o repar si eu pe a mea si sa vin la pista.o seara buna.
HPI-Trophy 3.5 statie 2.4ghz Spektrum DX3E
HBX 1\18 on-road
0

#127 Useril este offline   sergiu 4wd 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1553
  • Inregistrat: 20-December 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:RC

Postat 13 March 2011 - 08:14 PM

astazi , dupa parerea mea a fost super.
la un meoment dat eram si vreo 6 masini pe pista , a fost super.

A facut cineva vre-o poza , il rog sa o incarce aici , pe forum ....
Scurtu Sergiu - 0766301990
0

#128 Useril este offline   ACHIMOTO 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 286
  • Inregistrat: 21-June 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti-Pitesti-ROMANIA
  • Interests:All technical devices.
    Club: C.S.T.A. Bucuresti

Postat 13 March 2011 - 08:18 PM

Hmm.., azi am fost in parc, m-am dat cca. 2 ore ( 12 to 14 PM ), a fost super fun :p
Au fost o gramada de spectatori care s-au mirat ori de cate ori Savage-ul s-a dat peste cap, inclusiv cand a intrat la
PIT STOP :yahoo:

Recomand aceasta pista de RALLY OF ROAD :D

Aceasta postare a fost editata de ACHIMOTO: 13 March 2011 - 08:19 PM

I-a lucrurile asa cum vin, pentru ca te conduc exact acolo unde trebuie sa ajungi....
0

#129 Useril este offline   lamav4 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1133
  • Inregistrat: 19-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, sector 2

Postat 13 March 2011 - 08:39 PM

Vezi postareaACHIMOTO, la 13 March 2011 - 08:18 PM, a spus:

Hmm.., azi am fost in parc, m-am dat cca. 2 ore ( 12 to 14 PM ), a fost super fun :)
Au fost o gramada de spectatori care s-au mirat ori de cate ori Savage-ul s-a dat peste cap, inclusiv cand a intrat la
PIT STOP ;)

Recomand aceasta pista de RALLY OF ROAD ^_^


Tot in placajul ala am intrat si eu cu electrica mea si am stricat servo saver-ul, e foarte tare savi-ul tau.
Fan Nokia.
0

#130 Useril este offline   cosmin65397 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 296
  • Inregistrat: 06-March 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 13 March 2011 - 09:01 PM

salve baieti,eu ieri(sambata) am fost la pista pe la 13,erau doi copii cu 2 hpi-uri cred ca e-firestorm,si doua termice.
A mea e aceasta:

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: amxt1.JPG

0

#131 Useril este offline   sergiu 4wd 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1553
  • Inregistrat: 20-December 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:RC

Postat 13 March 2011 - 09:05 PM

Vezi postareaACHIMOTO, la 13 March 2011 - 08:18 PM, a spus:

Hmm.., azi am fost in parc, m-am dat cca. 2 ore ( 12 to 14 PM ), a fost super fun :)
Au fost o gramada de spectatori care s-au mirat ori de cate ori Savage-ul s-a dat peste cap, inclusiv cand a intrat la
PIT STOP ;)

Recomand aceasta pista de RALLY OF ROAD ^_^



Ce mi-ai facut tu cu Savage-ul ,..... e greu de inchipuit....
Scurtu Sergiu - 0766301990
0

#132 Useril este offline   ACHIMOTO 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 286
  • Inregistrat: 21-June 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti-Pitesti-ROMANIA
  • Interests:All technical devices.
    Club: C.S.T.A. Bucuresti

Postat 15 March 2011 - 01:22 PM

@ LAMA V4,

Merci pt. aprecieri.

Parca un SAVAGE XL ar iesi mai bine din virajul de langa PIT STOP nu? :)

Aceasta postare a fost editata de ACHIMOTO: 15 March 2011 - 01:23 PM

I-a lucrurile asa cum vin, pentru ca te conduc exact acolo unde trebuie sa ajungi....
0

#133 Useril este offline   ACHIMOTO 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 286
  • Inregistrat: 21-June 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti-Pitesti-ROMANIA
  • Interests:All technical devices.
    Club: C.S.T.A. Bucuresti

Postat 15 March 2011 - 01:27 PM

@ sergiu 4wd

In weekend-ul urmator mai vii? :) :yahoo:
Promit sa fiu cuminte, tocmai am vazut clopotul care a avansat la o distanta de cca.0.4 mm langa spur :blink:
Masina e in revizie capitala.

See you next weekend =@

P.S. Sa stiti ca e prima data cand ma dau pe acest circuit, mai am multe de invatat. :)
I-a lucrurile asa cum vin, pentru ca te conduc exact acolo unde trebuie sa ajungi....
0

#134 Useril este offline   ACHIMOTO 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 286
  • Inregistrat: 21-June 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti-Pitesti-ROMANIA
  • Interests:All technical devices.
    Club: C.S.T.A. Bucuresti

Postat 15 March 2011 - 03:48 PM

@ LAMAV4 :"Tot in placajul ala am intrat si eu cu electrica mea si am stricat servo saver-ul, e foarte tare savi-ul tau"

Propun sa fie inlocuit acel placaj (din zona de jos PIT STOP) cu o plasa (plasa de protectie realizata din poliamida/polietilena.) intinsa corespunzator, in acest fel putem ataca virajul fara mari emotii cu viteze mai mari, in caz de impact scapa masina 100%


http://www.licitatii...s.aspx?pid=7404

Drive safe :unsure:
I-a lucrurile asa cum vin, pentru ca te conduc exact acolo unde trebuie sa ajungi....
0

#135 Useril este offline   w3edflorin 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 299
  • Inregistrat: 28-July 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 15 March 2011 - 05:41 PM

De acord si eu cu plasa respectiva. Este o solutie foarte buna.
Dupa ce avem acordul MRT eu zic sa punem mana de la mana si sa cumparam/instalam plasa respectiva.
Difference between men and boys is the size of the toys!

Hot Bodies D8T - Truggy 1:8
0

#136 Useril este offline   ACHIMOTO 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 286
  • Inregistrat: 21-June 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti-Pitesti-ROMANIA
  • Interests:All technical devices.
    Club: C.S.T.A. Bucuresti

Postat 15 March 2011 - 09:35 PM

On topic, daca ne permite regulamentul nu ar strica si pe cele 2 turnante ( dealuri unde exista viraje stranse ) sa montam plase, masina revine pe circuit repede si daca se nimereste cu rotile pe sol cu atat mai bine.

Astept pareri pro sau contra.

O seara buna :)
I-a lucrurile asa cum vin, pentru ca te conduc exact acolo unde trebuie sa ajungi....
0

#137 Useril este offline   sergiu 4wd 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1553
  • Inregistrat: 20-December 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:RC

Postat 15 March 2011 - 10:07 PM

Salutare !

Vezi postareaACHIMOTO, la 15 March 2011 - 01:27 PM, a spus:

@ sergiu 4wd

In weekend-ul urmator mai vii? :) :yahoo:
Promit sa fiu cuminte, tocmai am vazut clopotul care a avansat la o distanta de cca.0.4 mm langa spur :blink:
Masina e in revizie capitala.

See you next weekend =@

P.S. Sa stiti ca e prima data cand ma dau pe acest circuit, mai am multe de invatat. :)


Daca nu va ploa , sigur am sa vin.

Vezi postareaACHIMOTO, la 15 March 2011 - 03:48 PM, a spus:

@ LAMAV4 :"Tot in placajul ala am intrat si eu cu electrica mea si am stricat servo saver-ul, e foarte tare savi-ul tau"

Propun sa fie inlocuit acel placaj (din zona de jos PIT STOP) cu o plasa (plasa de protectie realizata din poliamida/polietilena.) intinsa corespunzator, in acest fel putem ataca virajul fara mari emotii cu viteze mai mari, in caz de impact scapa masina 100%


http://www.licitatii...s.aspx?pid=7404

Drive safe :good:


Vezi postareaw3edflorin, la 15 March 2011 - 05:41 PM, a spus:

De acord si eu cu plasa respectiva. Este o solutie foarte buna.
Dupa ce avem acordul MRT eu zic sa punem mana de la mana si sa cumparam/instalam plasa respectiva.



Vezi postareaACHIMOTO, la 15 March 2011 - 09:35 PM, a spus:

On topic, daca ne permite regulamentul nu ar strica si pe cele 2 turnante ( dealuri unde exista viraje stranse ) sa montam plase, masina revine pe circuit repede si daca se nimereste cu rotile pe sol cu atat mai bine.

Astept pareri pro sau contra.

O seara buna :)


Sun de acord intrutotul cu aceasta idee , dar sunt aproape sigur ca in aproximativ 2 - 3 saptamani ori se va rupe de la masini , ori se vor juca pushtii cu ea si se va rupe sigur .

Dca ar fi o sfoara de 5 mm cred ca ar merita , dar de 2 mm , nu cred.

:good:
Scurtu Sergiu - 0766301990
0

#138 Useril este offline   ACHIMOTO 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 286
  • Inregistrat: 21-June 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti-Pitesti-ROMANIA
  • Interests:All technical devices.
    Club: C.S.T.A. Bucuresti

Postat 15 March 2011 - 10:41 PM

Merita 100% incercat, macar pentru acest sezon, asteptam acordul MRT :)

Aceasta postare a fost editata de ACHIMOTO: 15 March 2011 - 10:41 PM

I-a lucrurile asa cum vin, pentru ca te conduc exact acolo unde trebuie sa ajungi....
0

#139 Useril este offline   Diesel 

  • Diesel
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 2848
  • Inregistrat: 29-December 05
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:www.mrtclub.ro

Postat 15 March 2011 - 11:43 PM

Misto si ingenios... in loc sa folosim frana automodelului, hai sa punem plasa pe exterior si sa atacam virajele cu o viteza mai mare... cum dracu' nu m-am gandit la asta pana acum... d-aia nu castig niciodata nimic...


Domnilor... nu stiu daca ati observat, dar a existat plasa la exteriorul virajului (ac de par) de dupa linia dreapta... daca mai exista nu stiu ca nu am treut de curand sa evaluez, dar, ceea ce vroiam sa evidentiez este ca plasa pe exteriorul virajului/lor, a fost amplasata cu un sigur scop (si si-a facut treaba cu brio): sa nu cumva, daca dintr-o eroare scapa masina de sub control, sa sara peste gard ... cu alte cuvinte, plasa de siguranta este pentru protectia celor din jur in cazul unui/unor evenimente neprevazute...
IN NICI UN CAZ nu s-a gandit cineva vreodata sa puna plasa de protectie pe exteriorul unui viraj pentru a "prinde" automodelul (care abordeaza virajul totalmente gresit din cauza pilotului) in 'puf'... pentru toate celelalte exista... FRANA!!!

Sper ca m-am facut inteles, si chiar daca v-am raspuns un pic mai acid, sper totodata sa nu mi-o luati in nume de rau...

PS Mai nou, pe extriorul unor viraje se preconizeaza ceva beton cu niste pietre cubice pentru un mare traseu de rockcrawling... sa vad atunci abordarea virajelor din partea dvs!!!
0

#140 Useril este offline   ACHIMOTO 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 286
  • Inregistrat: 21-June 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti-Pitesti-ROMANIA
  • Interests:All technical devices.
    Club: C.S.T.A. Bucuresti

Postat 16 March 2011 - 12:15 AM

Buna seara, ne scuzati ca suntem incepatori si vrem sa amenajam mai bine un teren facut cadou de o primarie.
Este tipic romanesc: sa folositi "FRANA" altfel moare capra vecinului, va trebui sa-mi verific receiver-ul nu cumva sa aiba doar 1 "canal" de directie iar acceleratia sa fie prestabilita mecanic la 65%.....
Degeaba va cereti scuze dupa ce dati cu bata in balta...

On topic again, normal ca nu vrem sa ne facem masina tandari de un parapet ( PIT STOP ) din placaj tego sau ce o fi, imi retrag propunerea pentru virajele ac de par, propun un sistem de video surveillance watch care sa actioneze prin metode de telemetrie servo-ul de frana ( gen PS 3 or WII ), raman doar cei 10m pentru PIT STOP, acolo chiar nu trebuie "FRANA" si sper sa nu comentati iar.

Sincer ma asteptam la un OK sau accept, asa cum au mai facut 2 useri pana acum.....insa daca suntem deja 2 pro contra 1 eu zic ca sunteti trecut la cantitate neglijabila.

P.S. Sper sa nu ma intrec cu dvs. altfel voi fi nevoit sa apelez la artileria grea, un T REX 450 care ataca de sus... =@

As aprecia lipsa unui raspuns din partea dvs, eu unul o sa va ignor si aici si in zona pistei.....sorry :pardon:

P.S. Daca sunteti "actionar" la constructia postului de pilotaj imi cer 25% scuze, daca nu ...revin la capra vecinului.....
I-a lucrurile asa cum vin, pentru ca te conduc exact acolo unde trebuie sa ajungi....
0

#141 Useril este offline   Mad Max 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 504
  • Inregistrat: 11-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Rc Racing.ro, Automodelism

Postat 16 March 2011 - 12:33 AM

=)))))))

Domnu Achimoto esti genial.


=))))
0

#142 Useril este offline   Cosminake 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 851
  • Inregistrat: 05-August 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 16 March 2011 - 06:17 AM

Vezi postareaACHIMOTO, la 16 March 2011 - 12:15 AM, a spus:

Buna seara, ne scuzati ca suntem incepatori si vrem sa amenajam mai bine un teren facut cadou de o primarie.
Este tipic romanesc: sa folositi "FRANA" altfel moare capra vecinului, va trebui sa-mi verific receiver-ul nu cumva sa aiba doar 1 "canal" de directie iar acceleratia sa fie prestabilita mecanic la 65%.....
Degeaba va cereti scuze dupa ce dati cu bata in balta...

On topic again, normal ca nu vrem sa ne facem masina tandari de un parapet ( PIT STOP ) din placaj tego sau ce o fi, imi retrag propunerea pentru virajele ac de par, propun un sistem de video surveillance watch care sa actioneze prin metode de telemetrie servo-ul de frana ( gen PS 3 or WII ), raman doar cei 10m pentru PIT STOP, acolo chiar nu trebuie "FRANA" si sper sa nu comentati iar.

Sincer ma asteptam la un OK sau accept, asa cum au mai facut 2 useri pana acum.....insa daca suntem deja 2 pro contra 1 eu zic ca sunteti trecut la cantitate neglijabila.

P.S. Sper sa nu ma intrec cu dvs. altfel voi fi nevoit sa apelez la artileria grea, un T REX 450 care ataca de sus... =@

As aprecia lipsa unui raspuns din partea dvs, eu unul o sa va ignor si aici si in zona pistei.....sorry :pardon:

P.S. Daca sunteti "actionar" la constructia postului de pilotaj imi cer 25% scuze, daca nu ...revin la capra vecinului.....


Cred ca e cazul sa incetezi ...
1. Terenul e oferit de primarie, pista e construita de MRT, pe banii membrilor. Esti membru?
2. Esti incepator? Invata, ia aminte la tot ce ti se spune, tehnica ta de a ignora nu e deloc constructiva. Sunt destui oameni cu experienta de la care ai avea ce sa inveti, atat aici cat si in zona pistei, iar Diesel este cu siguranta unul dintre ei.
3. Intamplator, ti-a raspuns exact cine trebuie la propunerea ta. Diesel este presedintele clubului MRT, clubul ce detine pista.
4. 2 contra 1 ... ati castigat? Ei bine, nu. Astfel de decizii se iau in cadrul clubului, iar clubul are peste 20 de membri. Probabil nu faci parte din club, iar de sergiu nu stiu nimic.
5. Sper sa nu ma pedepsesti si pe mine la fel cum l-ai pedepsit pe Diesel :D
0

#143 Useril este offline   bolocang 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 800
  • Inregistrat: 13-July 09
  • Gender:Male
  • Location:Buc

Postat 16 March 2011 - 08:02 AM

da nu mai bine invatati voi sa pilotati in loc sa veniti cu tot felul de solutii de demontat montat daramat etc etc etc??? Pot sa spun ca ma dau la pista din Tineretului de cand exista ea si numai din prostia mea personala am reusit sa stric rup indoi etc ceva la masina.

P.S.

Cred ca aveti voi niste petarde se masini de ati reusit sa rupeti servo saver-ul ( sau nu avti nici o treaba cu pilotatul)
XRAY XB 4
XRAY T4
XRAY T3 2012
XRAY T3 2012
XRAY NT1
XRAY XB808e
XRAY M18 PRO
SCHUMACHER CAT SX 3
SCHUMACHER Mi4Lp
Team Durango DESC 410
Team Durango DESC 410
SERPENT S120LT
0

#144 Useril este offline   Diesel 

  • Diesel
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 2848
  • Inregistrat: 29-December 05
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:www.mrtclub.ro

Postat 16 March 2011 - 09:13 AM

Vezi postareaACHIMOTO, la 16 March 2011 - 12:15 AM, a spus:

Buna seara, ne scuzati ca suntem incepatori si vrem sa amenajam mai bine un teren facut cadou de o primarie.
Este tipic romanesc: sa folositi "FRANA" altfel moare capra vecinului, va trebui sa-mi verific receiver-ul nu cumva sa aiba doar 1 "canal" de directie iar acceleratia sa fie prestabilita mecanic la 65%.....Degeaba va cereti scuze dupa ce dati cu bata in balta...
On topic again, normal ca nu vrem sa ne facem masina tandari de un parapet ( PIT STOP ) din placaj tego sau ce o fi, imi retrag propunerea pentru virajele ac de par, propun un sistem de video surveillance watch care sa actioneze prin metode de telemetrie servo-ul de frana ( gen PS 3 or WII ), raman doar cei 10m pentru PIT STOP, acolo chiar nu trebuie "FRANA" si sper sa nu comentati iar.
Sincer ma asteptam la un OK sau accept, asa cum au mai facut 2 useri pana acum.....insa daca suntem deja 2 pro contra 1 eu zic ca sunteti trecut la cantitate neglijabila.
P.S. Sper sa nu ma intrec cu dvs. altfel voi fi nevoit sa apelez la artileria grea, un T REX 450 care ataca de sus...
As aprecia lipsa unui raspuns din partea dvs, eu unul o sa va ignor si aici si in zona pistei.....sorry
P.S. Daca sunteti "actionar" la constructia postului de pilotaj imi cer 25% scuze, daca nu ...revin la capra vecinului.....


Cand vreodata ai primit tu, sau altcineva CADOU de la primarie ceva???
Ai gasit si tu un spatiu amenajat si ai zis ca este in regula sa te dai, asta pentru ca nu am inchis cu lacatu' din nou si nu am pus taxa de intrare. Toate astea numai ca sa poata orice INCEPATOR sa ruleze intr-un spatiu dedicat si decent, nu doar pe aleile din parc printre copii si bunici...
Nu vreau sa ma cert cu tine, dar daca nu iti convine, lasa-te de auto, cerul este liber and you are cleared for take off...
Cele 25% din scuzele tale ma lasa rece... Si cu ignoratul... la fel. Nu numai parte la podium, ci si la munca, la pamant, la intins, la cumparat, la construit pit-stop-ul si multe altele...
Te doare la banana daca rupi tego-ul ala si masina ta inca "sta" in picioare, dar sa pui bani sau sa-l repari nu a-i face-o. Vreau sa vad si eu cati din voi incepatorii vor participa la amenajarea pistei (ce v-a avea loc in curand) si nu ma refer cu bani, ci doar cu munca... La munca nu zici ca vrei sa participi, inclusiv cu artileria grea aia a ta care ar putea "uda" de sus pista... Sunt, si suntem de acord si deschisi la propuneri ce pot imbunatati atat pista cat si calitatea timpului petrecut la ea, dar daca imi vii cu propuneri de safety pentru ca nu vrei sa inveti sa pilotezi corect un automodel, de lene sunt sigur, las-o balta. La heli-ul ala sunt sigur ca il pilotezi cu atentie sporita... sau poate pui plase si sub el???

Si Bogdanutz, in loc sa te bagi doar in seama, ai face bine sa fii la obiect, nu doar sa fii aplaudac!

Aceasta postare a fost editata de Diesel: 16 March 2011 - 09:17 AM

0

#145 Useril este offline   Diesel 

  • Diesel
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 2848
  • Inregistrat: 29-December 05
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:www.mrtclub.ro

Postat 16 March 2011 - 09:19 AM

Daca vrei ne intalnim la pista...
Eu am sa incerc sa te invat sa pilotezi pe pamant, si poate ma inveti si pe mine sa ridic un heli de la sol...
Nu de alta dar m-am saturat sa il fac praf...
0

#146 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 16 March 2011 - 10:27 AM

Sunt convins ca a fost o scapare din partea colegilor incepatori .... cum spune un amic : " ... a scapat capra'n griu " si sunt convins ca nu se va mai repeta asa ca hai sa ii scuzam si sa ii intelegem pana la urmatoarea abatere.

Eu ca incepator ( super incepator ) nu am gasit decat mult , foarte mult sprijin din partea celor care s-au dedicat performantei acestui hobby fie aero sau auto - totul este sa ii asculti si sa si urmezi sfaturile lor - stiu ca faza cu ascultatul si urmatul e grea rau de tot.

Daca te dai asa din cand in cand doar ca sa pleci de acasa nu poti performa si atunci trebuie sa te decizi - ori mergi incetisor, ori iti iei o valiza de piese.

Cel mai bine este insa sa mergi intr-un astfel de loc si sa privesti, sa vezi, sa incerci sa intelegi cum fac cei care nu lovesc modelul la acele curbe de care spuneti voi si eventual sa si intrebi - sigur veti primi ajutor tehnic .

A... si mai este o chestie - un model entrylevel nu poate aborda virajele sau alte sicane de traseu ca unul de competitie ... deci si aici trebuie luata o decizie : investesc sau nu ?!
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#147 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 16 March 2011 - 10:29 AM

Vezi postareaDiesel, la 16 March 2011 - 09:19 AM, a spus:

Daca vrei ne intalnim la pista...
Eu am sa incerc sa te invat sa pilotezi pe pamant, si poate ma inveti si pe mine sa ridic un heli de la sol...
Nu de alta dar m-am saturat sa il fac praf...


Cu heli te pot ajuta si eu - inclusiv cu simulator special de heli ( Phoenix Sim ) dar sa ma inveti si pe mine cu masinuta ( LRP S18 si XRAY M18 ).

P.S.

Asta insa nu va garanta ca nu il mai trantesti cum nici eu nu voi scapa de dat cu ea in parapet.
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#148 Useril este offline   Diesel 

  • Diesel
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 2848
  • Inregistrat: 29-December 05
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:www.mrtclub.ro

Postat 16 March 2011 - 10:34 AM

Cu placere te ajut sa inveti, dar trebuie sa vii la sala cu alea mici (am si eu m18 si m-am dat cu el duminica, dar nu avea frana si nu prea am inteles nimic din ea)... Asa ca ne vedem la sala la IMGB.


Am pus anunt, sau mai bine zis cerere de a da o mana de ajutor, in sectiunea "comunicate", de amenajare a pistei de offroad.
Acum, bineinteles, astept sa dezbatem acolo parerile pentru amenajare/reparare/imbunatatire a pistei.

Aceasta postare a fost editata de Diesel: 16 March 2011 - 10:35 AM

0

#149 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 16 March 2011 - 11:02 AM

Vezi postareaDiesel, la 16 March 2011 - 10:34 AM, a spus:

Cu placere te ajut sa inveti, dar trebuie sa vii la sala cu alea mici (am si eu m18 si m-am dat cu el duminica, dar nu avea frana si nu prea am inteles nimic din ea)... Asa ca ne vedem la sala la IMGB.


Am pus anunt, sau mai bine zis cerere de a da o mana de ajutor, in sectiunea "comunicate", de amenajare a pistei de offroad.
Acum, bineinteles, astept sa dezbatem acolo parerile pentru amenajare/reparare/imbunatatire a pistei.


Multam mult - am fost duminica la sala si m-am uitat ! Astept o statie care sa stie si Expo ca Futaba mea nu stie si e imposibil de mers asa - cat de fin vrei sa fii tot dai cu ea de toti peretii .
As vrea sa fac un abonament la sala ca sa pot veni in fiecare zi eventual ca sa recuperez anii pierduti dar ma tem ca nu este posibil si nici nu vreau sa il stresez pe FlorinSS cu telefoane : azi vii, da maine , ce zici vi si azi ... si tot asa - poate doar daca cine face abonament ar putea sa aiba si o cheie doar de la sala de 1:10 ( eu nu am nevoie de calculator pornit , trasponder ci doar de pista ca sa incep sa invat - viteza e mare si ...)
Oricum ne auzim !
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#150 Useril este offline   ACHIMOTO 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 286
  • Inregistrat: 21-June 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti-Pitesti-ROMANIA
  • Interests:All technical devices.
    Club: C.S.T.A. Bucuresti

Postat 16 March 2011 - 11:12 AM

1. Nu am stiut cine este MRT ( am mesaj personal trimims unui user "w3edflorin has replied to a personal conversation entitled "acordul MRT" ), inainte sa postez aseara.

2. Nu am stiut ca esti presedintele MRT ( nu scrie la profil si nici nu m-am uitat la profilul tau decat azi..prea tarziu..)

3. Pot sa vin sa dau o mana de ajutor (stau la 10 min de parc) nu sunt genul lenes.

4. Va respect munca depusa acolo, montarea unei plase sub PIT STOP e o idee buna, daca e nevoie particip cu manopera si cu bani, nu e o suma mare 100 ron pentru 10 m de plasa.

5. Imi cer 100% scuze daca am fost prea acid in postul anterior.


O zi buna @ all :rofl:

Aceasta postare a fost editata de ACHIMOTO: 16 March 2011 - 11:16 AM

I-a lucrurile asa cum vin, pentru ca te conduc exact acolo unde trebuie sa ajungi....
0

Arata acest topic


  • 20 Pagini +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Ultima »


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro