Modelism - RHC Forum: Intalniri BUCURESTI - Offroad - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 20 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »

Intalniri BUCURESTI - Offroad

#1 Useril este offline   Dani 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 308
  • Inregistrat: 20-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti Dr.Taberei
  • Interests:RC, IT , AUTO

Postat 15 May 2009 - 12:39 PM

Am cautat dar nu am gasit ceva de genul asta deschis pana acum...

Locuri de iesiri la off road pe langa Bucuresti pentru jumpuri etc. gen fabrici parasite , movile de pamant , etc.
Cine stie locuri bune de genul asta chiar il rog sa posteze.
Sper sa mearga threadul tinand cont ca sunt multe monster truckuri pe aici si nu numai... :)
HPI Sprint 2 Sport DRIFT
0

#2 Useril este offline   hackerash 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 125
  • Inregistrat: 09-June 08

  Postat 27 May 2009 - 10:21 PM

Vezi postareaDani, la May 15 2009, 01:39 PM, a spus:

Am cautat dar nu am gasit ceva de genul asta deschis pana acum...

Locuri de iesiri la off road pe langa Bucuresti pentru jumpuri etc. gen fabrici parasite , movile de pamant , etc.
Cine stie locuri bune de genul asta chiar il rog sa posteze.
Sper sa mearga threadul tinand cont ca sunt multe monster truckuri pe aici si nu numai... ;)



Or fi ele multe MT`uri dar la CTA s-a lasat praful.
Cola, Ym: hackerash

Fazer Subaru Impreza WRC 4WD PureTen GP 1/10
Spektrum DX3S

"Un fleac. M-au ciuruit."
0

#3 Useril este offline   cornel-b 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 276
  • Inregistrat: 04-June 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 27 May 2009 - 10:35 PM

e un loc super tare, la 23 august ;)
0

#4 Useril este offline   Dani 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 308
  • Inregistrat: 20-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti Dr.Taberei
  • Interests:RC, IT , AUTO

Postat 28 May 2009 - 10:21 AM

asa... fiti rai :wacko:
Si daca nu-s concursuri unde ne dam offroad ? fara asfalt :)

Am fost langa Bucuresti ~15km in Bragadiru a fost frumos wekendul trecut doar ca eu am fost spectator.
sunt atasate cateva poze capturate din filmare, calitate mai proasta.

Imagine atasata: DSCN0582mic.JPGImagine atasata: bscap0001.jpg
Imagine atasata: bscap0004.jpgImagine atasata: bscap0022.jpg
Imagine atasata: bscap0028.jpgImagine atasata: bscap0034.jpg
HPI Sprint 2 Sport DRIFT
0

#5 Useril este offline   Dani 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 308
  • Inregistrat: 20-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti Dr.Taberei
  • Interests:RC, IT , AUTO

Postat 31 May 2009 - 07:25 PM

Deci nici un monster truck sau ma rog masina offroad nu vrea intalniri de wekend ??
Dar voi cand va dati cu ele si unde daca nu in wekend ??????

Cred ca abandonez topicul in cazul asta... si sunt atatea Savage-uri pe aici si Revo si altele...
HPI Sprint 2 Sport DRIFT
0

#6 Useril este offline   stefymaso 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 169
  • Inregistrat: 16-February 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti(dr.taberei)
  • Interests:...somnul...

Postat 31 May 2009 - 08:21 PM

Vezi postareaDani, la May 31 2009, 08:25 PM, a spus:

Deci nici un monster truck sau ma rog masina offroad nu vrea intalniri de wekend ??
Dar voi cand va dati cu ele si unde daca nu in wekend ??????

Cred ca abandonez topicul in cazul asta... si sunt atatea Savage-uri pe aici si Revo si altele...

om e-maxx si ma dau cu el "la bloc" sau in politehnica cel mai departe (stau in dr.taberei) nu am masina deci nu am cum sa ma deplasez cu troaca dupa mine prin tot bucurestiu...cred ca e o scuza plauzibila...restu nu stiu ce fac

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: DSC03944.JPG

E-MaXx Novak power
0

#7 Useril este offline   Old 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 78
  • Inregistrat: 20-April 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 31 May 2009 - 08:53 PM

OAMENI BUNI , DE CE NU EXISTA , MACAR ASA , VAG , O LEGATURA INTRE CEI CARE PRACTICA SPORTUL ASTA?
Ma tot uit pe forum , fiecare nu face altceva decat sa incerce sa arate ca e cel mai bun , cel mai tare , si masina lui e cea mai scumpa , buna , tunata , etc....
Sant cateva grupuri , in care e greu sa intri ...trebuie sa ai ori aceelasi tip de masinuta , ori aceeasi varsta , ori aceleasi inalte preocupari...
Since , cred ca e vorba de un egoism teribil...vad asta la Palat...nimeni nu incearca sa schimbe o vorba cu cel de langa , isi ocupa locurile cat mai departe unul de celalalt ...(o fi vorba de un vedetism ? Daca sant prea multi , spectatoriii nu au sa il remarce doar pe el?)
E o comunitate , totusi , a celor care adora mirosul de combustibil ars...viteza , micile reparatii , marile pregatiri facute pt sambata sau duminica , sau orice alta zi...
Nu e vorba de caste...:blink:)) cei cu Savage , cei cu electrice , cei cu....sa le ia naiba de caste....:blink:))
Sincer....sant mai in varsta....stiu ca cei mai " old" se intregreaza mai greu in asemenea colectivitati , dar, dati-o naibii , voi nu prea socializati nici pe forum , astia cam de-o varsta....:))) dar in alta parte?
De ce nu se merge in grup undeva , la " una mica" ?
Din EGOISM....:)))))
O sa adaug la ATLASUL DE MITOCANIE URBANA , o subspecie noua .....SNOBUL DE PISTA.....:))))
0

#8 Useril este offline   X-tra 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 533
  • Inregistrat: 27-February 07

Postat 31 May 2009 - 10:14 PM

Pai Nea Old, 2 intrebari :

1. Care pista ??
2. Daca mergem la 'una mica' faci cinste ??? :blink:


Look left =========================================================================---> LEFT u moron !
HoBao Hyper 8.5 Pro > RB WS7
HoBao Hyper ST Pro > OS V-Spec
0

#9 Useril este offline   porcofon 

  • -==-
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 961
  • Inregistrat: 26-October 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Automodelism

Postat 31 May 2009 - 11:01 PM

e adevarat ca la palat nu se mai pot numi intalniri... desi majoritatea celor care merg la pista aia activeaza si aici, pe forum, nu au nici o curiozitate de a cunoaste alti modelisti.
chiar asa dragi modelisti prezenti la palat, de ce nu puneti intrebarile cu care bombardati forumul acolo, la pista? va e frica sa nu fiti muscati? sa vorba lui old, va scade valoarea de vedeta a asfaltului?

.....::i'm a joker. assume that when you read me::......
0

#10 Useril este offline   stefymaso 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 169
  • Inregistrat: 16-February 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti(dr.taberei)
  • Interests:...somnul...

Postat 31 May 2009 - 11:20 PM

Vezi postareaOld, la May 31 2009, 09:53 PM, a spus:

OAMENI BUNI , DE CE NU EXISTA , MACAR ASA , VAG , O LEGATURA INTRE CEI CARE PRACTICA SPORTUL ASTA?
Ma tot uit pe forum , fiecare nu face altceva decat sa incerce sa arate ca e cel mai bun , cel mai tare , si masina lui e cea mai scumpa , buna , tunata , etc....
Sant cateva grupuri , in care e greu sa intri ...trebuie sa ai ori aceelasi tip de masinuta , ori aceeasi varsta , ori aceleasi inalte preocupari...
Since , cred ca e vorba de un egoism teribil...vad asta la Palat...nimeni nu incearca sa schimbe o vorba cu cel de langa , isi ocupa locurile cat mai departe unul de celalalt ...(o fi vorba de un vedetism ? Daca sant prea multi , spectatoriii nu au sa il remarce doar pe el?)
E o comunitate , totusi , a celor care adora mirosul de combustibil ars...viteza , micile reparatii , marile pregatiri facute pt sambata sau duminica , sau orice alta zi...
Nu e vorba de caste...:))) cei cu Savage , cei cu electrice , cei cu....sa le ia naiba de caste....:o))
Sincer....sant mai in varsta....stiu ca cei mai " old" se intregreaza mai greu in asemenea colectivitati , dar, dati-o naibii , voi nu prea socializati nici pe forum , astia cam de-o varsta....:blink:)) dar in alta parte?
De ce nu se merge in grup undeva , la " una mica" ?
Din EGOISM....:blink:))))
O sa adaug la ATLASUL DE MITOCANIE URBANA , o subspecie noua .....SNOBUL DE PISTA.....:))))

sincer sa fiu sunt cam "salbatic" la comunicare in majoritatea vietii insa imi place "sportul" asta si il practic si de nebun "la bloc" fara "concurenta" caci conform tovarasilor sunt "retardat" :)) ... as veni si eu la palat sau in alte locuri dar atata timp can nu am misloc de deplasare sunt oarecum legat la maini (doar daca nu faceti cum zice x-tra "cinste" sa veniti sa ma luati si sa ma aduceti ceea ce e 1 pik cam absurd si imoral recunosc...insa alta varianta nu am)..... poate anul asta voi face 1 evort si voi da de carnet caci masina se gaseste...pana atunci ma voi limita la comunicarea virtuala ...
E-MaXx Novak power
0

#11 Useril este offline   ionut76 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1240
  • Inregistrat: 19-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti/6
  • Interests:http://www.catia.ro

Postat 31 May 2009 - 11:48 PM

In politehnica ai mai ajuns simbata ?
Cursuri si carti CATIA v5 aici
0

#12 Useril este offline   porcofon 

  • -==-
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 961
  • Inregistrat: 26-October 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Automodelism

Postat 31 May 2009 - 11:58 PM

oameni buni... s-a deviat un pic de la subiect dar sa nu exageram...
scuze dani pentru off-topic

Aceasta postare a fost editata de porcofon: 31 May 2009 - 11:58 PM


.....::i'm a joker. assume that when you read me::......
0

#13 Useril este offline   cataWRC 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1486
  • Inregistrat: 27-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 01 June 2009 - 12:47 AM

Domnule Old, pentru a socializa cu o comunitate asa cum iti doresti ar fi ideal sa apari pe la competitii (chiar si ca spectator), fie din Campionatul National, fie organizate in regim privat. Aici vei intalni piloti RC de toate varstele (incepand cu Vali baiatul mare al lui ROMY care are 6 ani si merge de rupe si pana la varste de cca 50 ani), masini de competitie, echipe organizate si mai mult decat atat vei fi ajutat si/sau sfatuit mai mult decat la palat chiar daca esti rival pentru ceilalti.
0

#14 Useril este offline   Dani 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 308
  • Inregistrat: 20-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti Dr.Taberei
  • Interests:RC, IT , AUTO

Postat 01 June 2009 - 02:27 AM

In cautare de noi locuri pt offroad... wekendul asta am ajuns la Ciolpani.
Multumim pe aceasta cale celor de acolo pentru ca ne-au permis accesul pe pista :D

Imagine atasata: DSCN0678.jpgImagine atasata: DSCN0680.jpgImagine atasata: DSCN0671.jpgDSCN0671.jpg]
HPI Sprint 2 Sport DRIFT
0

#15 Useril este offline   Dani 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 308
  • Inregistrat: 20-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti Dr.Taberei
  • Interests:RC, IT , AUTO

Postat 01 June 2009 - 02:32 AM

....

Imagine atasata: DSCN0667.jpgImagine atasata: DSCN0632.jpg
Imagine atasata: DSCN0660.jpgImagine atasata: DSCN0636.jpg
HPI Sprint 2 Sport DRIFT
0

#16 Useril este offline   Dani 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 308
  • Inregistrat: 20-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti Dr.Taberei
  • Interests:RC, IT , AUTO

Postat 01 June 2009 - 02:36 AM

....

Imagine atasata: DSCN0684.JPGImagine atasata: DSCN0688.JPG
Imagine atasata: bscap0009.jpgImagine atasata: bscap0085.jpg
Imagine atasata: bscap0095.jpg

Aceasta postare a fost editata de Dani: 01 June 2009 - 02:37 AM

HPI Sprint 2 Sport DRIFT
0

#17 Useril este offline   Dani 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 308
  • Inregistrat: 20-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti Dr.Taberei
  • Interests:RC, IT , AUTO

Postat 01 June 2009 - 02:50 AM

Vezi postareaOld, la May 31 2009, 09:53 PM, a spus:

vad asta la Palat...nimeni nu incearca sa schimbe o vorba cu cel de langa , isi ocupa locurile cat mai departe unul de celalalt ...(o fi vorba de un vedetism ? Daca sant prea multi , spectatoriii nu au sa il remarce doar pe el?)
E o comunitate , totusi , a celor care adora mirosul de combustibil ars...viteza , micile reparatii , marile pregatiri facute pt sambata sau duminica , sau orice alta zi...


Mai sincer eu nu am avut probleme La Palat, chiar m-am imprietenit cu foarte multa lume inca din prima zi si chiar ne mai sunam in wekend sa vedem care cum iese iar mai toti sunt prezenti si pe forum aici.
Acum o parte sunt si cum spui tu mai neprietenosi sau prea fitosi.
Am avut chiar si eu probleme inca din prima zi cand mi-au rasturanat rc-ul datorita frecventei pt ca nu intreaba.

on topic... hai cu un loc pe langa Bucuresti stiti cum e te dai odata de doua ori de trei ori intr-un loc de saturi vrei ceva nou... nimeni nu are nici o noutate ? :D
HPI Sprint 2 Sport DRIFT
0

#18 Useril este offline   Old 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 78
  • Inregistrat: 20-April 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 01 June 2009 - 09:11 AM

:D))
Uite ca incepe sa se miste tara....:o)
Fac unele rectificari...daca imi este permis...:)
Sigur, ideal ar fi sa se participe la competitii...curse , galagie , nebunie, etc....sant sigur ca se incing prietenii de nedespartit....dar....hai sa fim seriosi...de la inceput s-a observat o delimitare intre" profesionisti" si cei care clampane din telecomanda ca sa se simta bine , in aer liber ,care vor sa isi faca prieteni chiar si in parc....:)
Nenea Cata , multumim frumos pentru invitatie la curse...probabil ca as fi venit , jur, cu cea mai mare placere , daca as fi simtit ca sant bine primit....si nu doar eu...
Dar , dupa cum decurg lucrurile la Palat , cand mai incercam sa intram in vorba unii cu altii....eeeeeh....mai ca nu imi recomanda o doza de Gerovital....:)))
Deci doar varsta ,:))) , serviciul , si greutatea , ma impiedica sa ajung la curse...fiindca , de vazut in mine un rival... cred ca nici ala micul de 6 ani n-ar putea face asta...
Dar de mers undeva , sa facem o tura, cu toate diferentele dintre " caste" , oricand , oricum...
Si "una mica" se refera la o tura mica , nu la o bauta mica....:))) aviz minorilor...:))))
Si chiar si asa... de ce nu?
0

#19 Useril este offline   NAF 

  • 0722580206
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1373
  • Inregistrat: 07-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti,cringasi-regie

Postat 01 June 2009 - 09:59 AM

Old nu prea ai dreptate!!! si o sa argumentez!!!!
Eu personal nu prea vin pe la palat sau in alta parte ca sunt un pic ocupat ,totusi cind am ajuns pe acolo chiar mi-a placut sa vorbesc cu oamenii si am incercat sa asociez persoana cu nick-ul
Chiar daca am in mare parte xray m-am dat cu off-road pe asfalt si pe dani l-am cunoscut printr-o vinzare ,mai e un pusti tare dragut care a venit sa incercam sa reglam masina,etc
Chiar si la concursuri,anul trecut la c-ta a venit axu pe care multi dintre noi nu-l cunosteam si vreau sa spun ca s-a integrat imediat intre noi si nu ca a incercat el ci pur si simplu atunci cind masina lui a avut probleme au sasrit mai multi sa-l ajute!!!!
Eu personal zic ca e o mica vina mai mult din partea celor cu masini de hobby pentru ca ,nu stiu cum sa zic,se uita la noi ca la......nu stiu ceva de genu astia au bani sau asa ceva,ceea ce nu e chiar just pentru ca asta creaza acea limita
Te asigur ca sunt multi modelisti cu MASINI DE COMPETITIE care nu se lauda de tunningul lor ,de ce caroserie cool au de ce suspensii si multe altelecare probabill,adica sigur intrec cu mult pe cele de hobby si totusi nu au nici o problema a se da pe pista sau in afara ei cu alte masini.
Ginditi-va ca mai toti cei care concureaza au avut sau mai au masini de fun ,iar ca oameni sunt mai ingaduitori cu "cei mai mici"tocmai pentru a le arata ce se poate face cu o masina,exemplu este si fiu-miu care are 6 ani si e nornal ca la virsta asta sa nu mearga ca noi totusi nici unul din ceilalti nu si-a manifestat vreodata vreun of fata de el chiar daca mai incurca pe pista,din contra eu eram cel care tipa la el.
Asa ca eu zic ca oricine care vine si intreaba ceva,solicita ceva v-a fi primit cum se cuvine si apropo parerea mea si eu sunt dependent de calculator dar o discutie fata-n-fata face cit o mie de posturi!!!!
0

#20 Useril este offline   NiZ 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 895
  • Inregistrat: 19-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 01 June 2009 - 10:42 AM

@Old: cred ca viziunea ta vis-a-vis de bisericutele care s-au format (cel putin intre cai care prefera competitiile si cei care se dau doar de fun) este putin cam dura si o sa-ti explic de ce: cei care s-au axat pe competitii au investit destul de multi bani in echipamente tocmai pt a face fata regimului competitional. E cam aiurea sa faci bashing cu un model de 1000+ Euro, de aceea nu prea vin la intalnirile celor care vad automodelismul ca pe un hobby & distractie. Asta NU inseamna ca cei care prefera competitiile au o pozitie de superiortate fata de automodelistii care vor doar sa se distreze, mai ales datorita faptului ca TOTI am conoscut aceasta lume prin prisma hobby-ului de relaxare si fun. Mai exista o categorie de automodelisti: cei care detin atat echipament competitional, cat si de bashing si de cate ori am fost la palat alaturi de ei nu-mi amintesc sa nu se fi bagat in seama cu modelistii mai noi. Pana la urma in orice tara in care se practica modelism exista profesionisti (ceea ce e cam mult spus pt nivelul actual din RO) si amatori, care pot oricand doresc ei sa faca pasul spre competitii.
Cat despre faptul ca nu oricine este binevenit in oricare din asa numitele grupuri, te asigur ca este o impresie eronata formata, poate, datorita faptului ca "cei vechi" nu prea mai vin la palat pt ca prefera competitiile si atat. Poate pe viitor vei reusi sa vii la un concurs si te vei convinge ce incrancenare afisaza cei cu experienta fata de incepatori.

Bafta!
0

#21 Useril este offline   Old 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 78
  • Inregistrat: 20-April 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 01 June 2009 - 11:06 AM

Imi cer scuze...cred ca spusele mele au fost interpretate nitel eronat....
Nu am nimic nici cu incepatorii , nici cu avansatii, nici cu cei cu masinute de mii de euro, nici cu oricare altcineva...Sant constient ca , nu trebuie sa generalizez, poate am fost eu cam dur...si imi cer scuze daca am afectat pe cineva...:blink:(
Voiam sa spun ca , pasiunea e aceeasi...la toti , doar ca uniii o arata pe pista de concurs ....nu cred , sincer , ca doar participarea la curse . oficiale sau private , da satisfactie...sau da apertenenta la un anumit grup...
De fapt , dezamagirea mea vine de la altceva...pana sa cumpar termica asta , am mers la Palat...imi inchipuiam ca o sa fie ca o familie...stiti si voi...http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/smile.gif) saluturi , zambete , " ce faci?" " ce ai mai facut?"etc.
Dupa , am ramas nitel socat...cunosc 2-3 insi , care nici macar nu imi raspund la salut, se ascund in spatele telecomenzii, desi , sincer , nu am avut nevoie de ajutor sau sfat de la nimeni (inca) , era vorba de buna crestere...atat....de asta am spus cate ceva de "caste"...scuze inca o data daca am afectat pe cineva...:)
Si , ca dovada ca am totusi putina dreptate...priviti si pe forum...liniste....pace....:)))
Si imi pare bine ca discutia a luat amploare...asta dovedeste ca m-am inselat...exista viata pe Terra ...:)))))
0

#22 Useril este offline   NAF 

  • 0722580206
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1373
  • Inregistrat: 07-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti,cringasi-regie

Postat 01 June 2009 - 11:44 AM

Daca o sa vii la o cursa ,indiferent cum,o sa constati cu uimire ce fun e acolo,se face misto,se ride,se fac mici farse,toti sunt la un nivel de prietenie si buna-dispozitie,eu anul trecut la c-ta m-am asezat pe jos,am facut matanii si am chemat pe toata lumea la un sendwich facut ac olo ad-hoc dintr-o conserva si paine,toata lumea a fost cu zimbetul pina la urechi si chiar au gustat!!!!
Eu le pusesem prafuri dar au fost imuni http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/rolleyes.gif :)
0

#23 Useril este offline   Dani 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 308
  • Inregistrat: 20-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti Dr.Taberei
  • Interests:RC, IT , AUTO

Postat 01 June 2009 - 11:56 AM

NAF ai facut paranghelie nu m-am putut abtine cu conserva :lool:
ps nu cred ca ne cunoastem ? :D

Toti am inceput cu distractie si fun ca doar de asta o desfac dupa fiecare iesire bucati toata ca mai rup cate ceva, chiar si pt fun e destul de scump si puteam sa cumpar ceva competitiv dar na... o sa urmeze ca trebuie sa ai un inceput in toate alt fel nu se poate.

Am deschis topicul in cautare de locuri pt ca dee... chiar nu am avut nici o idee , deja acum am adunat cateva locuri pe lista si inca cum... si tot singur :)
Ca doar nu am cumparat-o sa stau cu ea in casa si piesele mai scumpe decat masina deci vreau sa ies wekend de wekend.
Am vrut sa iesim asa toti in grup cum este la palat dar undeva offroad , eh lasa fiecare pe drumul lui si sper sa ne vedem la urmatorul concurs.

Aceasta postare a fost editata de Dani: 01 June 2009 - 11:58 AM

HPI Sprint 2 Sport DRIFT
0

#24 Useril este offline   NAF 

  • 0722580206
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1373
  • Inregistrat: 07-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti,cringasi-regie

Postat 01 June 2009 - 12:26 PM

Da asa este ,eu propun sa gasim ceva in interiorul orasului pentru ca toata lumea sa poata ajunge cumva!!!!
0

#25 Useril este offline   X-tra 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 533
  • Inregistrat: 27-February 07

Postat 01 June 2009 - 02:03 PM

Vezi postareaNIZ, la Jun 1 2009, 11:42 AM, a spus:

mai ales datorita faptului ca TOTI am conoscut aceasta lume prin prisma hobby-ului

Ntz, ntz, ntz, tocmai tu :).

Eu nu vin la palat ca nu ma atrage haosul de acolo, nici multimea de gura-casca, dar daca apar in zona nu refuz o discutie sau sa ajut un coleg modelist, asta nu insemana ca o sa te trag de maneca "vezi ca-i sec", treaba ta, masina ta, motorul tau, etc.

"Una mica" se mai trage in Pipera dar acolo se intampla cat de cat organizat si poate de asta nu a prins, ca deh de ce sa mergi numai intr-un sens si sa-ti respecti colegii de hobby.


Look left =========================================================================---> LEFT u moron !
HoBao Hyper 8.5 Pro > RB WS7
HoBao Hyper ST Pro > OS V-Spec
0

#26 Useril este offline   NiZ 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 895
  • Inregistrat: 19-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 01 June 2009 - 02:16 PM

Vezi postareaNIZ, la Jun 1 2009, 11:42 AM, a spus:

cel putin intre cai care prefera competitiile si cei care se dau doar de fun


Asta ti-a scapat! Sau poate credeai ca e vorba de 6 CAI frumosi... http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/tongue.gif

Aceasta postare a fost editata de NIZ: 01 June 2009 - 02:18 PM

0

#27 Useril este offline   X-tra 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 533
  • Inregistrat: 27-February 07

Postat 01 June 2009 - 02:51 PM

Aia 6 cai sunt WHP ??? http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/biggrin.gif


Look left =========================================================================---> LEFT u moron !
HoBao Hyper 8.5 Pro > RB WS7
HoBao Hyper ST Pro > OS V-Spec
0

#28 Useril este offline   Dani 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 308
  • Inregistrat: 20-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti Dr.Taberei
  • Interests:RC, IT , AUTO

Postat 01 June 2009 - 02:57 PM

Vezi postareaNAF, la Jun 1 2009, 01:26 PM, a spus:

Da asa este ,eu propun sa gasim ceva in interiorul orasului pentru ca toata lumea sa poata ajunge cumva!!!!


exact sau pe langa 15-20km nu-i departe deloc.
Si in Pipera e frumos abia astept sa-mi cumpar niste Nubz-uri http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/biggrin.gif
HPI Sprint 2 Sport DRIFT
0

#29 Useril este offline   stefan-truggy 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 82
  • Inregistrat: 18-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:motociclism automodelism

Postat 01 June 2009 - 03:09 PM

Vezi postareaDani, la Jun 1 2009, 03:27 AM, a spus:

In cautare de noi locuri pt offroad... wekendul asta am ajuns la Ciolpani.
Multumim pe aceasta cale celor de acolo pentru ca ne-au permis accesul pe pista :)

Atasament DSCN0678.jpgAtasament DSCN0680.jpgImagine atasata: DSCN0671.jpgDSCN0671.jpg]

Dani data viitoare cand te mai duci la Ciolpani du-te in spatele tevilor de beton deoarece exista un circuit de nisip nu foarte mare si e numai bun pt. automodele http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/wink.gif
0

#30 Useril este offline   Dani 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 308
  • Inregistrat: 20-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti Dr.Taberei
  • Interests:RC, IT , AUTO

Postat 01 June 2009 - 03:38 PM

Vezi postareastefan-truggy, la Jun 1 2009, 04:09 PM, a spus:

Dani data viitoare cand te mai duci la Ciolpani du-te in spatele tevilor de beton deoarece exista un circuit de nisip nu foarte mare si e numai bun pt. automodele http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/wink.gif


in sfarsit cineva ontopic :D
mersi Stefan de info... Am sa ma duc si spre traseul de offroad auto am vazut ceva frumos... poate imi dai mesaj cand te duci pe acolo sa vin si eu.
Apropo iti place poza cu Trophy vezi sa nu ajunga si al tau asa au crapat servo-urile :)
HPI Sprint 2 Sport DRIFT
0

Arata acest topic


  • 20 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro