Modelism - RHC Forum: barcutele mele:)) - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3

barcutele mele:))

#61 Useril este offline   iony 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2346
  • Inregistrat: 06-April 07

Postat 18 December 2008 - 03:42 PM

:) :)
0

#62 Useril este offline   Malibu Fish 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 180
  • Inregistrat: 22-January 08

  Postat 18 December 2008 - 06:35 PM

No hard feelings man!!!

Competitia e benefica in navomodelism si oriunde altundeva!!

Astept cu interes proiectul tau!

Tin sa te anunt ca suntem foarte dotati pe aici pe la Bucuresti:

Avem si lansete cu ancore si remorchere, te asteptam cu interes pe aici sa te intrecem cu remorcherul....

Precum vezi spatiul acvatic din IOR este f aglomerat si la suprafata si sub apa.

Avem deja un submarin scufundat laolalta cu capacul meu de la Malibu Twin, si mai avem si o Pirania de la Robbe, scufundata si recuperata de dilly

Numai bine si GOOD SPEED!!!!!! :) :) :)
Malibu twin
Hammer Aquacraft
Traxxas Nitro4tec
Katana S50 10cc OS61FX
Cessna 182 - EP
0

#63 Useril este offline   iony 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2346
  • Inregistrat: 06-April 07

Postat 18 December 2008 - 06:39 PM

malibule mai intra mai tata si tu pe mesul ala ca o sa te dea afara pe motiv de nefolosire :)
0

#64 Useril este offline   alin290 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 139
  • Inregistrat: 25-November 08
  • Gender:Male
  • Location:timisoara
  • Interests:navo modelism

Postat 19 December 2008 - 12:36 PM

mmmmda tocmai am terminat hidro albastru pe care am sa-l fac remorcher (ai pun un carlig in spate) ca sa ne intrecem in remorchere .....cat despre proiectul meu "Hiroshima" sa pare ca tre sa-i montez si snuker, periscop si niste cauciucuri ca se pare ca la bucuresti sa practica un nou sport numit ......"off road bouthing" concurs de barci pe fundul apei :D ...in fine pare interesant ...banuiesc ca folositi cauciucuri de ploaie ...sau?
0

#65 Useril este offline   iony 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2346
  • Inregistrat: 06-April 07

Postat 19 December 2008 - 01:34 PM

GRESIT, SUNT MIXTE :D
0

#66 Useril este offline   Shumica 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 831
  • Inregistrat: 22-May 06

Postat 22 December 2008 - 01:37 PM

Vezi postareaalin290, la Dec 19 2008, 12:36 PM, a spus:

mmmmda tocmai am terminat hidro albastru pe care am sa-l fac remorcher (ai pun un carlig in spate) ca sa ne intrecem in remorchere .....cat despre proiectul meu "Hiroshima" sa pare ca tre sa-i montez si snuker, periscop si niste cauciucuri ca se pare ca la bucuresti sa practica un nou sport numit ......"off road bouthing" concurs de barci pe fundul apei :) ...in fine pare interesant ...banuiesc ca folositi cauciucuri de ploaie ...sau?


O mica observatie chestia aia de iese din submarin pe unde scoate gazele de la diesel si suge aer se scrie schnorkel in germana si snorkel in engleza :lol:
Si ieri va fi o zi !
0

#67 Useril este offline   alin290 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 139
  • Inregistrat: 25-November 08
  • Gender:Male
  • Location:timisoara
  • Interests:navo modelism

Postat 25 December 2008 - 12:48 PM

Va doresc un craciun fericit si voua navomodelistilor (a doua mea familie) si tuturor pasionatilor de acest minunat sport si sper ca totzi sa primiti in dar cate un catamaran. ...chiar daca nu ati fost asa de cuminti anul acesta :) Si sper sa ne vedem la anul in "primavara europeana" la jocurile de-a viteza pe apa in aer si pe nisip . Cadoul meu pt. voi navomodelistii din pacate este doar in faza de proiect dar, pana in "primavara europeana" va fi gata si va v-a schimba viata iar din acel moment navomodelistii din Romania vor fi vazuti altfel....asta este promisiunea mea ...va pupic dulce iar dupa sarbatori apucati-va de treaba ca avem mult de lucru ...mai ales eu.... sunt cam singur aici ...in banat :D eu as propune sa mai imi trimiteti cativa luptatori si in tabara mea sa fim mai echilibrati ..deci il vreau pe Zue ,Old Man ,Iony ,Brussolo si Malibu fish puteti sa-l tineti pe Shummi ca se pricepe la "snurchele" :D
0

#68 Useril este offline   iony 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2346
  • Inregistrat: 06-April 07

Postat 26 December 2008 - 06:11 PM

Vezi postareaalin290, la Dec 3 2008, 12:34 PM, a spus:

hidro cu cerinte de 2 motoare (pe care nu le am) :rolleyes:

cam ce fel de mot merge pe ala ar merge de 7cc
nu teai gandit sal vinzi :rolleyes:
0

#69 Useril este offline   alin290 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 139
  • Inregistrat: 25-November 08
  • Gender:Male
  • Location:timisoara
  • Interests:navo modelism

Postat 26 December 2008 - 08:47 PM

chiar azi ma uitam pe "you tube" la rigghere :rolleyes: ....majoritatea sunt electrice... eu ma gandeam sa arunc pe ea niste Magnum-uri XL aero de 7.5cc...(chinezarii) dar am doua identice noi noute ...nu imi incape din cauza pinionului de reglaj ...(din carburator) si mai ales tobele ,una iasa afara perfect in schimb cealanta ioc ...se poate face (taiat din toba...sudat napoi.....doar la institutul de sudura.)acum nu este exact in planul meu .In viitor ma gandesc la doua Graupneruri ....169.00 E buc. deci mai asteapta mult si bine:unsure: ....cat despre vanzare Iony ce sa-ti spun mi-au trebuit mai bine de 10 ani sa ajung la aceasta colectie ca sa incep sa o descomplectez acum ....sincer daca as avea bani de investitie ...nu m-as oprii aici <_< dar cu criza asta :rolleyes: tre sa sa lucru cu ce am, deocamdata ...nu stiu care mai spunea aici pe site ca nu poti sa-ti cheltui tot timpul si banii pe acest sport...."din pacate" :unsure: chiar si elicopterul ce l-am postat la vinzare mi-e cam asa sa-l vind dar lucrul care ma ajuta este ca ,am un prieten care are unul electric si de fiecare data cand vb. la tel. el, asteapta un nou set de pale si alte piese.... :D am dat si eu unul de pamant ...primul si ultimul zbor a cazut ca Hindenburgul.. acum sta in cutie linistit era o chinezarie mai ieftina, dar cu Nexusul... au au ce m-ar durea.
0

#70 Useril este offline   ipsihi 

  • TARTOR
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4508
  • Inregistrat: 02-December 03
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 26 December 2008 - 08:49 PM

Vezi postareaalin290, la Dec 26 2008, 09:47 PM, a spus:

chiar azi ma uitam pe "you tube" la rigghere :rolleyes: ....majoritatea sunt electrice... eu ma gandeam sa arunc pe ea niste Magnum-uri XL aero de 7.5cc...(chinezarii) dar am doua identice noi noute ...nu imi incape din cauza pinionului de reglaj ...(din carburator) si mai ales tobele ,una iasa afara perfect in schimb cealanta ioc ...se poate face (taiat din toba...sudat napoi.....doar la institutul de sudura.)acum nu este exact in planul meu .In viitor ma gandesc la doua Graupneruri ....169.00 E buc. deci mai asteapta mult si bine:unsure: ....cat despre vanzare Iony ce sa-ti spun mi-au trebuit mai bine de 10 ani sa ajung la aceasta colectie ca sa incep sa o descomplectez acum ....sincer daca as avea bani de investitie ...nu m-as oprii aici <_< dar cu criza asta :rolleyes: tre sa sa lucru cu ce am, deocamdata ...nu stiu care mai spunea aici pe site ca nu poti sa-ti cheltui tot timpul si banii pe acest sport...."din pacate" :unsure: chiar si elicopterul ce l-am postat la vinzare mi-e cam asa sa-l vind dar lucrul care ma ajuta este ca ,am un prieten care are unul electric si de fiecare data cand vb. la tel. el, asteapta un nou set de pale si alte piese.... :D am dat si eu unul de pamant ...primul si ultimul zbor a cazut ca Hindenburgul.. acum sta in cutie linistit era o chinezarie mai ieftina, dar cu Nexusul... au au ce m-ar durea.
...si?!!!
...tabula crasa, mortua est!
0

#71 Useril este offline   iony 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2346
  • Inregistrat: 06-April 07

Postat 26 December 2008 - 08:50 PM

poti intra putin pe mess
nl_stfn@yahoo.com sa mai vb cate ceva
0

#72 Useril este offline   alin290 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 139
  • Inregistrat: 25-November 08
  • Gender:Male
  • Location:timisoara
  • Interests:navo modelism

Postat 27 December 2008 - 04:05 PM

hai! hai!...ca iritam lumea pe aici ...la fel cum ne irita "si"..ei..(el) pe noi :) alin.banta@yahoo.com
0

#73 Useril este offline   alin290 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 139
  • Inregistrat: 25-November 08
  • Gender:Male
  • Location:timisoara
  • Interests:navo modelism

Postat 10 April 2009 - 01:49 PM

toate drumurile duc spre timisoara :) ......a doua barcuta care a fost refuzata la bucuresti......"daca voi nu o vreti ..eu o vreau" volvo nimbus 26 cc nu e ea de concurs dar pt un incepator e buna,dupa primele reglaje mere la fel ca si zenoah-ul ,pe duminica am sa ies cu mai multe am sa iau si cutiuta cu elicii sa incerc variante.....pe volvo, hiroshima si restul :rolleyes:

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 2007_0603poze210026.JPG
  • Imagine atasata: 2007_0603poze210029.JPG
  • Imagine atasata: 2007_0603poze210030.JPG
  • Imagine atasata: 2007_0603poze210031.JPG

0

#74 Useril este offline   iony 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2346
  • Inregistrat: 06-April 07

Postat 10 June 2009 - 04:31 PM

sa inteleg ca te-ai lasat de barcute :rolleyes:
0

#75 Useril este offline   alin290 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 139
  • Inregistrat: 25-November 08
  • Gender:Male
  • Location:timisoara
  • Interests:navo modelism

Postat 13 June 2009 - 12:20 PM

Vezi postareaiony, la Jun 10 2009, 05:31 PM, a spus:

sa inteleg ca te-ai lasat de barcute :D

:D doua sporturi noi .....dar pe sap viitoare ma intalnesc cu doi maniaci de navo din timisoara ...poate ma readuc ei inapoi in lumea barcutelor....ca asa de unul singur nu e fun :( ...pana atunci raman pe "doua" roti ;)

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 2007_0807poze210239.JPG
  • Imagine atasata: 2007_0807poze210131.JPG

0

#76 Useril este offline   OldMann 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1762
  • Inregistrat: 01-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucovina

Postat 13 June 2009 - 12:34 PM

Vezi postareaalin290, la Jun 13 2009, 01:20 PM, a spus:

:D doua sporturi noi .....dar pe sap viitoare ma intalnesc cu doi maniaci de navo din timisoara ...poate ma readuc ei inapoi in lumea barcutelor....ca asa de unul singur nu e fun :( ...pana atunci raman pe "doua" roti :(


Adica dupa tot arsenalul care l-ai prezentat te-ai lasat de navo si te-ai apucat de pusca cu bile? Ce are asta in comun cu modelismu :D ;)
Dubios. Bag sama ca ai gresit lumile...
If the boat doesnt fly, dont buy!!!

0

#77 Useril este offline   alin290 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 139
  • Inregistrat: 25-November 08
  • Gender:Male
  • Location:timisoara
  • Interests:navo modelism

Postat 14 June 2009 - 10:54 PM

Vezi postareaOldMann, la Jun 13 2009, 01:34 PM, a spus:

Adica dupa tot arsenalul care l-ai prezentat te-ai lasat de navo si te-ai apucat de pusca cu bile? Ce are asta in comun cu modelismu :) :)
Dubios. Bag sama ca ai gresit lumile...

legatura intre "pusca cu bile" si navomodelism este cuvantul sadisfactie :pusca cu bile =sadisfactie100%...navomodelismul =sadisfactie 0...cel putin pt mine inconjurat numai de termice....eu ma retrag pt o vreme din acest sport ....va doresc in continuare "val intins" :)
0

#78 Useril este offline   OldMann 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1762
  • Inregistrat: 01-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucovina

Postat 15 June 2009 - 06:20 AM

Vezi postareaalin290, la Jun 14 2009, 11:54 PM, a spus:

:pusca cu bile =sadisfactie100%...navomodelismul =sadisfactie 0...cel putin pt mine ....


eu stiu?... numai vezi tu, satisfactia e ca zapada, nu sti cat de mare va fi si cat o sa tina.
If the boat doesnt fly, dont buy!!!

0

#79 Useril este offline   megane20 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 53
  • Inregistrat: 15-March 09
  • Location:Bucuresti

Postat 15 June 2009 - 10:23 AM

Vezi postareaOldMann, la Jun 15 2009, 07:20 AM, a spus:

eu stiu?... numai vezi tu, satisfactia e ca zapada, nu sti cat de mare va fi si cat o sa tina.

Sa le bage la bursa termicele..la moca :unsure: Ce se mai aude cu catmaranul tau oldman? ala nou
sper sa inceteze criza sa ma pot apuca de treaba:)
0

#80 Useril este offline   raoul_bvand 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1676
  • Inregistrat: 16-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Viena
  • Interests:MODELISM
    FILATELIE
    PESCUIT
    NUMISMATICA

  Postat 24 July 2009 - 06:59 AM

nu e un model deosebit dar imi place cum a iesit
FSR-15cc motorizare Moki

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: DSC03439_1_.JPG

Tot ce-ţi provoacă plăcere este ilegal, imoral sau îngraşă !
0

Arata acest topic


  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro