Postat 18 April 2017 - 05:34 PM
					
					
					
						Şi ca să-mi răspund la curiozităţile de mai sus (că am mai deschis eu un topic pe temele astea dar s-o dus odată cu baza de date, anu trecut, undeva): 
Brotronics, aka HobbiesFLY, aka HawkEye, aka BG2VCJ. mi-a livrat receptorul. 
Acesta se pare că e Chinez, radioamator şi se înţelege bine cu turcii. Numărul de urmărire a fost turcesc...  
Deci:
Comanda şi plata le-am făcut pe 22 februarie.
Pe 7 Martie a apărut numărul de urmărire la vecini de peste... Bosfor. 
Pe 31 Martie a ajuns în ţară.
4 Aprilie la Braşov şi mi-a fost avizat pe 24 aprilie (Happy April 24th...)
În mod ciudat, inexplicabil şi spectaculos, m-am trezit azi, 18 Aprilie, cu avizul în cutia poştală, datat azi nu în vreo dată aviatoare din vreun secol aviator. 
Timpi de livrare tipic chinezeşti la plicuri, doar că m-a surprins Vama Braşov. Rămâne să mă surprindă şi Căpitănia Portului Braşov, în acelaşi mod. :)) 
Concluzie, dacă nu găsesc mai aproape, în EU, şi nu o fi vre-un roexit, Brotronics, aka HobbiesFLY, aka HawkEye, aka BG2VCJ şi cum i-o mai zice mumă-sa, au livrat şi receptorul pare bine lucrat. Abia aştept să-l pun la muncă.
						
						
						
					
					
						
	- Captain Sum Ting Wong
- Wi Tu Lo
- Ho Lee Fuk
- Bang Ding Ow.