Modelism - RHC Forum: 100Km/h - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 8 Pagini +
  • « Prima
  • 6
  • 7
  • 8

100Km/h

#211 Useril este offline   marius151 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 11
  • Inregistrat: 18-October 10
  • Gender:Male
  • Location:iasi, insula elba
  • Interests:modelism

Postat 13 May 2011 - 06:38 PM

Vezi postareaCornelP, la 13 May 2011 - 05:12 PM, a spus:

Este o barca cu step, nu foarte rapida sau stabila... pe unde am vazut-o nu prea m-a impresionat. Mult mai stabila este NoStep de la Hydro & Marine:
http://www.hydromarine.de/hm_11359.htm
sper sa mearga link-ul...
Tot in bugetul asta si este o barca MULT superioara...

atunci am sa ma indrept spre aceasta barca.mai trebuie sa fac rost de inca 100 euro pt a o putea lua cu tot cu hardware.am vazut ca, costa 1145 ron. cu motorul Feigao 540-10XL + regulator Swordfish 200A ESC(BEC 3,5A) si baterii 3s pot ajunge la 75-80 km/h?sau care ar fi o combinatie de motor + regulator buna?am vazut filmulete pe youtube unde traxxas spartan lasa in urma un jet frumos de apa.acel jet este facut de forma sau viteza barcii?
multumesc de ajutorul dat pana acum si sper ca nu plictisesc prea mult incat sa ma abandonati .:)))
0

#212 Useril este offline   Wubu 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 188
  • Inregistrat: 07-November 07

Postat 13 May 2011 - 09:18 PM

Vezi postareamarius151, la 13 May 2011 - 06:38 PM, a spus:

atunci am sa ma indrept spre aceasta barca.mai trebuie sa fac rost de inca 100 euro pt a o putea lua cu tot cu hardware.am vazut ca, costa 1145 ron. cu motorul Feigao 540-10XL + regulator Swordfish 200A ESC(BEC 3,5A) si baterii 3s pot ajunge la 75-80 km/h?sau care ar fi o combinatie de motor + regulator buna?am vazut filmulete pe youtube unde traxxas spartan lasa in urma un jet frumos de apa.acel jet este facut de forma sau viteza barcii?
multumesc de ajutorul dat pana acum si sper ca nu plictisesc prea mult incat sa ma abandonati .:p))

Elicea este semi imersata si o mare parte din apa este aruncata in sus.
Poti sa folosesti motorul acela si regulatorul dar cu 4-6 celule LiPo.
Asa vei avea un cuplu mare si rotatii peste 30.000.
Dar poate fi folosit si Feigao 540-11/12L.
0

#213 Useril este offline   RC1 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 453
  • Inregistrat: 25-July 08

Postat 13 May 2011 - 10:04 PM

Vezi postareamarius151, la 13 May 2011 - 06:38 PM, a spus:

atunci am sa ma indrept spre aceasta barca.mai trebuie sa fac rost de inca 100 euro pt a o putea lua cu tot cu hardware.am vazut ca, costa 1145 ron. cu motorul Feigao 540-10XL + regulator Swordfish 200A ESC(BEC 3,5A) si baterii 3s pot ajunge la 75-80 km/h?sau care ar fi o combinatie de motor + regulator buna?am vazut filmulete pe youtube unde traxxas spartan lasa in urma un jet frumos de apa.acel jet este facut de forma sau viteza barcii?
multumesc de ajutorul dat pana acum si sper ca nu plictisesc prea mult incat sa ma abandonati .:rofl:))


Daca e prima barca poti sa te uiti si aici RTR http://www.autorc.ro...-brushless.html si chiar nu vreau sa fac reclama. Sigur e mai ok decat orice traxas de plastic. Se incadreaza asa cum e la mono1 deci poti veni la competitii cu ea. Apoi dupa ce vezi cam despre ce e vorba poti sa te apuci de kit-uri de ansamblat ales motoare si baterii etc.
0

#214 Useril este offline   Wubu 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 188
  • Inregistrat: 07-November 07

Postat 14 May 2011 - 10:51 AM

Vezi postareaRC1, la 13 May 2011 - 10:04 PM, a spus:

Daca e prima barca poti sa te uiti si aici RTR http://www.autorc.ro...-brushless.html si chiar nu vreau sa fac reclama. Sigur e mai ok decat orice traxas de plastic. Se incadreaza asa cum e la mono1 deci poti veni la competitii cu ea. Apoi dupa ce vezi cam despre ce e vorba poti sa te apuci de kit-uri de ansamblat ales motoare si baterii etc.

Nu vi se pare cam grea pentru ce contine.
Din ce rasina este ?!?
Si cam cat costa si cu cata batie de cap se modifica nemultumirile?
In general este o super barca.
0

#215 Useril este offline   RC1 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 453
  • Inregistrat: 25-July 08

Postat 14 May 2011 - 01:35 PM

Barcuta e asta daca am citit eu bine poza de pe autorc
http://www.youtube.c...u/2/VrpBUSNrN3Q

Aici era deja pe 4s cu electrica schimbata. Cu cea originala cred ca merge un pic mai incet. Daca cauti bine a avut @ primus una care mergea stock binisor tot 4s.
Aici e topicul lui primus cu foarte multe comentarii pe modificari mai mult sau mai putin on topic :pardon: si video gasesti in iesiri pe IOR
http://www.rhcforum....rima-mea-barca/

Eu zic ca pentru prima barca e mai mult decat ok. Poti sa mergi si din prima pe hydromarine care e o coca mult mult mai buna dar similara... dar zic ca pt inceput o sa te bucuri mai tare de asta. Dupa deja stii ce vrei si poti alege si altfel decat dupa pozele de pe net.
0

#216 Useril este offline   marius151 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 11
  • Inregistrat: 18-October 10
  • Gender:Male
  • Location:iasi, insula elba
  • Interests:modelism

Postat 14 May 2011 - 05:08 PM

Eu zic ca pentru prima barca e mai mult decat ok. Poti sa mergi si din prima pe hydromarine care e o coca mult mult mai buna dar similara... dar zic ca pt inceput o sa te bucuri mai tare de asta. Dupa deja stii ce vrei si poti alege si altfel decat dupa pozele de pe net.
[/quote]

salut!barcile comercializate de "mcsport rc " am vazut ca sunt hydromarine.pt bugetul meu si recomandarile primite am ales NO STEP 2.imi place si Skyper MK II Mono I ,care ar fi putin mai eftina.am vazut ca in specificatiile barcii Skyper MK II Mono I scrie 2-3 lipo.e vreo problema daca pun motor + regulator adecvat sa folosesc lipo 4-6S? eu nu sunt in tara de aceea mi-ar fi foarte util daca as putea lua legatura in un alt mod decat telefonic cu cineva de la "mcsport rc".
multumesc
0

#217 Useril este offline   CornelP 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 538
  • Inregistrat: 13-June 09
  • Location:Bucuresti

Postat 15 May 2011 - 07:14 AM

Skyper-ul este foarte limitat la spatiul interior. Cu greu incape un 3S, restul se cam exclud.
0

#218 Useril este offline   Stuffy 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 430
  • Inregistrat: 06-April 11
  • Gender:Male
  • Location:Onesti
  • Interests:Automodelism
    Sporturi de Iarna

Postat 15 May 2011 - 09:27 PM

sii.. de barcutza lui Dily ce se mai aude? :drinks:
I reject your reality and substitute my own.
0

Arata acest topic


  • 8 Pagini +
  • « Prima
  • 6
  • 7
  • 8

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro