Modelism - RHC Forum: Participare la concursurile organizate de FRN - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Participare la concursurile organizate de FRN Regulament de participare si alte date

#1 Useril este offline   Pacific 231.000 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 712
  • Inregistrat: 23-March 04

Postat 17 October 2006 - 03:48 PM

Salutare la toata lumea,
Are cineva un regulament de participare la concursurile organizate de Federatia Romana de Navomodelism?
Mai multe date despre aceasta problema poate furniza cineva?
Multumesc anticipat.
Realitatea e chiar in fata...dar adevarul este dincolo de noi!
0

#2 Useril este offline   victordegalati 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 562
  • Inregistrat: 15-May 04
  • Gender:Male
  • Interests:shipmodels

Postat 17 October 2006 - 04:45 PM

am sa incerc sa iau legatura cu gunman,el a participat si este mult mai in tema cu asa ceva,si poate ne da mai multe lamuriri
0

#3 Useril este offline   gun man 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 956
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 17 October 2006 - 06:35 PM

In primul rand ca sa poti participa la un concurs trebuie sa fii inscris intrun club afiliat la FRM! apoi daca stii la ce clasa vrei sa concurezi urmaresti calendarul competitional si vii la concurs, unde tu sau clubul iti va plati taxa de participare sapoi e usor cu restu! :)
0

#4 Useril este offline   victordegalati 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 562
  • Inregistrat: 15-May 04
  • Gender:Male
  • Interests:shipmodels

Postat 18 October 2006 - 06:34 PM

mariane(gunman) te-am cautat azi pe telefon si nu te-am gasit ,laurentiu(pacific) este interesat de regulamentul de machete statice,hai ajuta-ne in continuare
0

#5 Useril este offline   Pacific 231.000 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 712
  • Inregistrat: 23-March 04

Postat 19 October 2006 - 10:19 AM

Am intrat pe www.naviga.org.
Din pacate site-ul este in limba germana, o limba pe care nu o stapanesc prea bine.
Intrebarea nr. 1: exista o versiune in engleza/franceza?
Intrebarea nr. 2: la clasa C care ma intereseaza pe mine, descrierea este destul de succinta. Mai exista altceva in plus?
Realitatea e chiar in fata...dar adevarul este dincolo de noi!
0

#6 Useril este offline   corneliussula 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 7
  • Inregistrat: 13-January 05

Postat 19 October 2006 - 02:11 PM

Problema nr 1 e sa gasesti un club afiliat la FRM. Regulamentul pentru grupa C il poti gasi si la Zanciu (secretarul federatiei) dar mai sigur si mai actualizat il gasesti la club sau la colegii de club. Eu il am in franceza si germana dar s-au mai facut niste modifcari de atunci.
Oricum, ceea ce te intereseaza din regulament sunt clasele, evaluarea si ceva reguli de constructie pe clase. Mult mai multe poti afla de la un coleg de club cu experienta.
In momrntul de fata mai exista cluburi in: Bucuresti, Constanta, Timisoara, Bacau si Suceava. Pentru juniori mai gasesti cluburi neafiliate la federatie in cadrul Palatelor copiilor. S-ar putea sa mai fie vreun club in scripte dar astea sunt active.
Noi in Constanta ne-am reunit toti sub egida Faru-lui. Daca nu reusesti sa gasesti un club, fa un model cat mai bine, vino la vara la National si aici gasesti toti reprezentantii cluburilor si te vor putea legitima pe loc
Succes
0

#7 Useril este offline   katalin 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 9
  • Inregistrat: 05-September 06

Postat 20 October 2006 - 07:06 PM

victordegalati, la 18 Oct 2006, 18:34, a spus:

mariane(gunman) te-am cautat azi pe telefon si nu te-am gasit ,laurentiu(pacific) este interesat de regulamentul de machete statice,hai ajuta-ne in continuare

cum iau si eu legatura cu marian?
ps domnule victor,a-ti fost marinar?(am citit semnatura)
0

#8 Useril este offline   katalin 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 9
  • Inregistrat: 05-September 06

Postat 20 October 2006 - 07:17 PM

domnule stamy(vad ca sunteti on line)trimiteti-mi un mi cu un nr de tel sa pot lua legatura cu dvs.multumesc
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro