Modelism - RHC Forum: hallo, - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

hallo,

#1 Useril este offline   memoba 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 6
  • Inregistrat: 12-February 06

Postat 12 February 2006 - 07:59 PM

buna la toata lumea,
sant cetatean roman, lucrez in wiena intr-un magazin de vanzare cu modelism feroviar ...
ma uimeste ceea ce am citit in unele mesaje .... nu stiu preturi de la noi din tara, nu stiu unde sant magazine ... va pot doar spune ca in magazinul unde lucrez sant preturi foarte ieftine pentru incepatori si profesionisti ....
avem locomotive piko taurus, herkules, cargo la preturi intre 60 si 75 de euro ... avem in startset piko cu trenulet ice 3 cu sine, 4 vagoane, acumulator, transformator la pretul de 99,90 de euro ...
bineinteles ca sant si lokomotivele roco care incep la un pret de 120 €, dar roco este si v-a ramane o calitate superioara ... din vara se aude ca vor veni noi seturi pentru incepatori mult mai ieftine ca pana acum ...
recunosc ca in austria sant foarte putini care folosesc linii N, sau TT .... cele mai raspandite sant HO ....
saptamana trecuta am trimis in tara un pachet cu 2 seturi de vagoane cu clasa a 1-a in albastru si clasa a 2-a in rosu al cailor ferate romane ... pretul unui set este de 89,90 de euro ... bineinteles pentru cei de la noi din tara fara TVA ...
trimit zilnic pachete in intreaga lume ... mi-ar face placere sa va pot face si voua bucurii cu produse din magazinul nostru .... ne puteti vizita pagina noastra de internet www.memoba.at .... ma puteti intreba mereu prin mail-ul firmei de pa pagina de internet si va voi raspunde garantat ....
in speranta ca vi-am trezit interesul, va doresc la toti numai bine si sper ca pe curand sa ne mai citim!
0

#2 Useril este offline   valip 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15
  • Inregistrat: 15-November 04

Postat 27 February 2006 - 02:39 AM

salut, m-am uitat pe site si nu am putut sa imi dau seama care sint articolele pe scari, eu rulez pe TT si nu vad cum m-as descurca in a-mi alege ceva de la magazinul in cauza.

Vali
0

#3 Useril este offline   GRIGO 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 16
  • Inregistrat: 30-December 03

Postat 27 February 2006 - 05:24 PM

M-am uitat si eu pe site si este destul de dificil de urmarit un produs, mai ales ca majoritatea nu au poze.
Toate produsele afisate exista pe stoc? Daca nu, in cit timp pot fi livrate?
0

#4 Useril este offline   GRIGO 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 16
  • Inregistrat: 30-December 03

Postat 01 March 2006 - 08:30 AM

Am primit mesajul. Iti voi trimite o cerere de oferta.
GRIGO
0

#5 Useril este offline   memoba 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 6
  • Inregistrat: 12-February 06

  Postat 05 April 2006 - 12:10 PM

buna la toata lumea,
maine sant 50 de ani de la infintarea firmei MEMOBA, de aceea o zi deosebita pentru firma noastra .... daca veti intra pe site-ul nostru veti vedea o multime de oferte speciale cu ocazia acestei zile ... poate v-a gasi fiecare dintre voi ceva anume care il v-a interesa ... adresa este :
www.memoba.at
ma voi bucura personal sa va pot indeplini dorintele ( ma refer la cele realiste ;-) )
va doresc la toti numai bine si o zi placuta!!!
memoba team.
0

#6 Useril este offline   GRIGO 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 16
  • Inregistrat: 30-December 03

Postat 13 April 2006 - 03:04 PM

Felicitari, tocmai v-am vizitat si v-am trimis pe office@mimoba.at doua cereri de oferta .
Cu stima :)
0

#7 Useril este offline   memoba 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 6
  • Inregistrat: 12-February 06

Postat 11 May 2006 - 02:31 PM

buna ziua,
daca doriti sa gasiti cateva locomotive Roco la un pret foarte avantajos, le puteti gasi pe pagina noastra de web: www.memoba.at
la capitolul "Aktion" .... cum ar fi Roco BBÖ 310 la un pret de 399€ ... aproape jumatate din pretul real ... sau Roco Hercules ALEX´ la pretul de 109,90€ ... si multe altele!
pentru intrebari va stau la dispozitie in acest forum sau pe adresa de email a firmei.
numai bine,
memoba.
0

#8 Useril este offline   memoba 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 6
  • Inregistrat: 12-February 06

Postat 16 May 2006 - 12:40 PM

buna la toata iubitorii de modelism feroviar!
daca santeti interesati in Locomotiva Digitala HO Blue Tiger T161 o puteti gasi pe pagina noastra de web, la capitolul "Aktion" la litera M la un pret de 89,90€ inclusiv TVA ... dar pentru clientii din tara, fara TVA din Austria ... deci locomotiva ajunge la pretul de 74,92€ plus porto pentru pachet ... poate se gaseste cineva care sa fie interesat in aceasta locomotiva care este vazuta adeseori in Germania, atunci scrieti-mi un mail pe adresa de mail:
office@memoba.at
sau lasati-mi aici un mesaj.
va doresc numai bine,
memoba team.

Aceasta postare a fost editata de memoba: 16 May 2006 - 12:41 PM

0

#9 Useril este offline   memoba 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 6
  • Inregistrat: 12-February 06

Postat 23 June 2006 - 03:52 PM

buna la toti fanii modelismului feroviar,
tocmai astazi au aparut si mult asteptatele roco digital startset-uri, cu un nou maus cu 21 de functiuni, cu o locomotiva cu aburi cu sunet DB 03.10 si 4 wagoane de calatori ... pretul este super, tocmai pentru ca o astfel de locomotiva costa singura cu 50€ mai putin decat completul startset .... dar mai bine zic eu, sa va faceti singuri o parere uitandu-va pe pagina noastra de web: www.memoba.at ... ve-ti gasi la capitolul "Neuheiten" ... ori la capitolul de producatori: roco
pretul este super de 409,00€ minus TVA-ul austriei de 20% ....341,58€ !!!!
din cate am auzit, la Arad a deschis Roco o noua fabrica, vor produce la inceput minitanks si modele simple .... sa vedem ce vor reusi !?!?!? ... noi uram succes firmei Roco.
numai bine la toata lumea si un weekend placut!
ciao.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro