Modelism - RHC Forum: Club nou... - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

Club nou... ...in Bucuresti

#31 Useril este offline   Emilare 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 673
  • Inregistrat: 10-March 03

Postat 20 June 2003 - 08:09 AM

hihihihihihihihi !!!!! Asta cam asha e!
0

#32 Useril este offline   Marinaru 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2989
  • Inregistrat: 20-April 02

Postat 20 June 2003 - 01:01 PM

Si pentru ca nu sunt de ajuns, am aflat ca se mai infiinteaza un nou club de aeromodelism la Baneasa, in incinta fabricii sau aeroportului! In devenire...! Adica iar, fonduri alocate modelismului!

Aceasta postare a fost editata de Marinaru: 20 June 2003 - 01:02 PM

Magelan,
Cu rabdare si ciocan.
0

#33 Useril este offline   Andrei 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 562
  • Inregistrat: 15-March 02

Postat 20 June 2003 - 01:50 PM

Clubul din Baneasa s-a infiintat deja! El functioneaza in incinta Fabricii Romaero si s-a infiintat la initiativa directorului general - dl. Francis Toba - un mare sufletist.
Andrei
-- Nu mor caii cind vor cainii --
0

#34 Useril este offline   Marinaru 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2989
  • Inregistrat: 20-April 02

Postat 20 June 2003 - 01:53 PM

Andrei, la 20 Jun 2003, 13:50, a spus:

Clubul din Baneasa s-a infiintat deja! El functioneaza in incinta Fabricii Romaero si s-a infiintat la initiativa directorului general - dl. Francis Toba - un mare sufletist.

...este club sportiv?...prin federatie?
Magelan,
Cu rabdare si ciocan.
0

#35 Useril este offline   Men 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 634
  • Inregistrat: 05-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 22 June 2003 - 10:37 AM

Hello!
Stimati colegi

Am citit sarguincios parerile voastre si m-am hoatarat sa ma exprim sieu.
Exista pareri "pro cluburi" si pareri "contra cluburi". OK! Asa e bine sa fie: cat mai multe pareri, ca de "unanimitate de voturi" eu unul m-am saturat.
Dar pana sa cadem de acord asupra unei solutii sau alta de ce sa nu lasam lucrurile sa fie reglate de "piata". Intr-un fel sau altul se vor aseza. Pana atunci solutia de compromis pare sa fie destul de viabila: Suntem, ceea ce d.p.d.v. legal nu exista, "Sportivi independenti". Cine vrea, se inscrie la un club, primeste legitimatie, consultanta si ce o mai primi el, poate participa la concursuri etc. Multhulita federatie va fi fericita, noi la fel. Iar daca, la un moment dat, vom simiti nevoia sa ne aratam muschii fata de cei legitimati, nimeni nu ne poate opri sa fondam al n+1lea club de modelism. Poate ca nu e cea mai grozava chestie dar pare sa fie singura posibila.
Rapa Bucurestilor este o idee ff interesanta. Numai ca Bucurestiul nu este locul ideal pt zbor. Unde? La Clinceni? E bine acolo si, cu o organizare corespunzatoare, se poate face ceva. Dar se ridica 2 probleme: 1. Ce facem cu zborul la panta? Cum ramana cu cazarea in Bucuresti: pentru noi, cei de aici, e simplu dar pentru colegii din alte orase, daca nu au rude la care sa doarma cateva nopti... Hotelurile din Bucuresti au preturi ca la Venetia.
Cred ca mult mai interesant ar fi sa organizam ceva in afara Bucurestiului, dar la o distanta rezonabila. Am in vedere cateva locatii: zona Siriu (alo, ma aude cineva din Buzau), zona Voineasa sau chiar Cheia (PH). Daca aceste idei gasesc ceva rasunet, pot sa ofer eforturi personale in vederea organizarii.

Salutare
Men
0

#36 Useril este offline   GIGI 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 995
  • Inregistrat: 13-January 03
  • Gender:Male
  • Location:România

Postat 24 June 2003 - 01:10 PM

Ma baieti cred ca vati dat si voi seama ca la cluburi nu mai este ca inainte te duci si te inscri si iti mai dau aia cate ceva sa-ti faci tu jucariile.
Tot ce faci este pe banii tai si atit.
Nu ai de castigat decat legitimatia care fizic nu ara valoare nici cat hartia igienica dar acel carton te scoate din incurcaturi.
Ganditiva daca va duceti sa lansati o racheta si vine un gaborel bulangiu si va prinde, ai legitimatie faci pe dinsu' nu ai face el amenda daca nu mai grav.
Sa nu mai spun de un "prieten" care are ciuda pe tine si-ti trimite un gaborel bulangiu acasa in control si te gaseste cu cateva kg de azotat sau cu tot felul de substante explozibile ca nu te crede nimeni ca doar fisai cateva rachetute zice ca faci bombe sau alte timpenii (nu ca nu ar fi adevarat) iar acea bucata de hartie te scoate din belea ca doar esti modelist si faci parte dintr-un club (al primariei) http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/biggrin.gif

Zic bine nea Marinaru?
0

#37 Useril este offline   Marinaru 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2989
  • Inregistrat: 20-April 02

Postat 24 June 2003 - 02:18 PM

GIGI, la 24 Jun 2003, 13:10, a spus:

Zic bine nea Marinaru?

...nu neaparat...un club inseamna o organizatie care dispune de niste fonduri si ca urmare poti beneficia de materiale, modele, consumabile, agregate, indemnizatii si suport tehnic al unui instructor cu pregatire. Daca Wabo a dus in extrema exemplul si a spus ca avem un club pentru fiecare modelist, asta este bine din toate punctele de vedere...activitate, beneficii, loc de munca, rezultate!
Magelan,
Cu rabdare si ciocan.
0

#38 Useril este offline   Andrei 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 562
  • Inregistrat: 15-March 02

Postat 24 June 2003 - 02:58 PM

Marinare: Clubul de la Romaero de abia s-a infiintat. Nu stiu daca este afiliat. Stiu ca au angajat un instructor si au pus la dispozitie spatiu si scule.
Andrei
-- Nu mor caii cind vor cainii --
0

#39 Useril este offline   ikonet 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 232
  • Inregistrat: 03-December 02

Postat 25 June 2003 - 01:09 AM

e usor de vazut, dar greu de explicat cum la automodele, duminica de exemplu sunt maxim 7-8 pasionatii si totusi nu se poate duce pana la capat un concurs fara premii sau punctaj. Allexela are dreptate cand spune ca trebuie mai intai sa ne cunoastem, dar curios e faptul ca sunt persoane care se cunosc de ani multi si totusi nu se pot suporta, nici pasiunea comuna nu poate sa-i faca sa treaca cu vederea. presupun ca o parte din cluburile nou infiintate au fost generate si de astfel de conflicte. poate intr-o dimineata se vor trezii cu zambetul pe fata, dornici de distractie si vor dansa hora unirii sau mai stiu eu ce...
in afara de inventia asta tampita, nu poti participa la un concurs decat daca esti legitimat la club, nu vad care ar fi motivele pt care m-ar interesa sa fac parte dintr-un club daca tot vin cu bani de acasa.
0

#40 Useril este offline   GIGI 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 995
  • Inregistrat: 13-January 03
  • Gender:Male
  • Location:România

Postat 25 June 2003 - 01:05 PM

E bre eu ma inteleg bine cu toti modelisti pe care ii cunosc (nu sunt multi dar buni).
0

#41 Useril este offline   GIGI 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 995
  • Inregistrat: 13-January 03
  • Gender:Male
  • Location:România

Postat 25 June 2003 - 01:08 PM

Marinare cu cine spuneai ca trebuie sa vorbesc?
0

#42 Useril este offline   Marinaru 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2989
  • Inregistrat: 20-April 02

Postat 25 June 2003 - 01:48 PM

GIGI, la 25 Jun 2003, 13:08, a spus:

Marinare cu cine spuneai ca trebuie sa vorbesc?

pentru ce?...treci pe MI!
Magelan,
Cu rabdare si ciocan.
0

#43 Useril este offline   geee 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 6
  • Inregistrat: 27-June 03

Postat 28 June 2003 - 01:19 PM

sa traiasca cu cat mai multe cu ata mai bine:)http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/smile.gif
0

#44 Useril este offline   Olaf The Viking 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1259
  • Inregistrat: 17-June 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Machete statice, Feteasca Neagra

Postat 06 July 2003 - 01:00 PM

Ce nu intelege wabo ......
....... este ca sunt diferente mari intre nemti si romani. Nemtii sunt ascultatori si urmeaza un lider (cam cum erau armatele romane care luptau in grup - vezi "testoasa").
Românii sunt un popor de eroi, fiecare lupta individual (cam cum erau triburile germanice - ironia sortii nu??!?). Astfel fiecare trebuie sa fie lider, conducator - chiar daca are in subordine doar 3 oameni.

Decat sa lupti organizat, sa castigi iar meritul sa-l ia un singur om este mult mai bine sa murim toti, dar sa fim martiri.

La fiecare doi modelisti un centurion.
Intai da cu toporu' si pe urma intreaba-l ce-a vrut!
sau ia-ti ceva dragut de aici www.machete.ro.
0

#45 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 06 July 2003 - 06:22 PM

Ce zici tu acolo mai Olaf ca nu inteleg nimic . Era ceva de genul : Decat mult si prost mai bine putin si fara rost ?
DT
0

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro